REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
90
Atidarytas Baltojo tilto sporto aikštynas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Pirmadienį Vilniuje prie Baltojo tilto atidaromas naujas sporto aikštynas. Viena populiariausių sostinės laisvalaikio vietų ilgai buvo užverta dėl besitęsiančios rekonstrukcijos, o visi krantinės darbai nebaigti iki šiol.

90

Pirmadienį Vilniuje prie Baltojo tilto atidaromas naujas sporto aikštynas. Viena populiariausių sostinės laisvalaikio vietų ilgai buvo užverta dėl besitęsiančios rekonstrukcijos, o visi krantinės darbai nebaigti iki šiol.

REKLAMA

Kaip skelbia Vilniaus miesto savivaldybė, aktyvaus laisvalaikio ir sporto aikštynas po kapitalinio atnaujinimo sugrįžta į miestiečių gyvenimą visiškai atsinaujinęs ir su gausybe veiklų: beveik 9 hektarų plote veikia devynios paplūdimio tinklinio aikštelės, trys dvipusės krepšinio aikštelės, kurios jau turi ir atitikimą europiniams standartams liudijantį FIBA pažymėjimą. Tarptautinio lygio varžyboms pritaikyta ir didžiausia smėlio tinklinio aikštelė.

Birželio 17 d. publikuotame interviu Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigė, kad visiškai užbaigto teritorijos prie Baltojo tilto atnaujinimo projekto dar teks palūkėti.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėl Baltojo tilto krantinės, tai čia yra visas projektų kompleksas. Nes yra visas sportinis aikštynas ir pieva, tai visa tai bus atidaryta jau netrukus. Ten jau viskas kaip ir baigta. Dešiniajame krante darbų dar liko šiam sezonui, o kairiojo kranto darbai tik šį sezoną ir prasidėjo, turėtų trukti iki dviejų metų“, – mėnesio viduryje pasakojo R. Šimašius.

REKLAMA

Teritorijos prie Baltojo tilto atnaujinimas užtruko ilgiau nei to tikėjosi ir sostinės valdžia, ir miestiečiai. Nors žolė prie Baltojo tilto turėjo žaliuoti jau praėjusios vasaros pabaigoje, projektą ištiko nenumatyti kėblumai.

Dalis darbų pakrantėje prie Baltojo tilto vasarą buvo sustoję dėl archeologinių kasinėjimų ir problemų, su kuriomis buvo susidūręs generalinis statybų rangovas – jam buvo iškelta restruktūrizacijos byla.

Kaip praėjusį rugsėjį naujienų portalui tv3.lt pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, buvusių sporto aikštelių vietoje atliekant darbus, reikalinga pastovi archeologo priežiūra.P. Poderskio teigimu, atliekant kasimo darbus teritorijoje prie Baltojo tilto, keturių metrų gylyje buvo rastas XIX a. grindinys.

REKLAMA
REKLAMA

Naujos aikštelės ir terasos

Kaip birželio 24 d. skelbė Vilniaus miesto savivaldybė, Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą.

„Vaikai sportuoja riedlenčių parke, savaitgalį net surengtos riedlenčių varžybos. Vakar jau buvo galima žaisti krepšinį, naudotis gimnastikos treniruokliais. Šiandien atveriamos ir tinklinio aikštės. Visi procesai susistyguos ir sklandžiai įsilies į miestiečių kasdienybę. Prieplauka, jeigu nebus naudojama laivelių – taps scena koncertams. Miestas vejasi besikeičiantį gyvenimą. Nors gamtos stichijos pakoregavo atidarymo šventės planus – liūčių „išpraustą“ aikštyną teko tvarkyti net kelis kartus, o nuostolių patyrė ir draudikai, ir rangovas, neabejoju, kad galiausiai tai bus populiariausia aktyvaus vasaros laisvalaikio vieta“, – sakė P. Poderskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal SĮ „Vilniaus plano“ architektų ir inžinierių projektą, čia buvo ne tik įrengta patogesnė sporto infrastruktūra, bet ir palikta erdvės ateities veikloms, kurias kurs patys vilniečiai ir miesto svečiai. Todėl teritorijoje, be sporto aikštelių (krepšinio, tinklinio, gimnastikos), riedlenčių parko ir vaikų žaidimų zonos, rytinėje teritorijos dalyje paliekama laisvos veja apsėtos erdvės – tai neoficiali rezervacija kitoms veikloms. Beveik 9 hektarų Baltojo tilto aikštyno plote iš viso veiks devynios paplūdimio tinklinio aikštelės, trys dvipusės krepšinio aikštelės, kurios jau turi ir atitikimą europiniams standartams liudijantį FIBA pažymėjimą. Tarptautinio lygio varžyboms pritaikyta ir didžiausia smėlio tinklinio aikštelė. 

REKLAMA

Teritorijos aukščių skirtumus projektuotojai išnaudojo amfiteatrams greta sporto zonų įrengti. Panašiu principu suformuotas ir šlaitas prie krantinės, kuriame numatomos sėdėjimo vietos, o prieš jas montuojama platforma (pontonas) ant vandens. Ši platforma galės būti naudojama renginiams ar laivelių švartavimui. Šioje zonoje, kaip ir dalyje kitų dešiniosios Neries krantinės atkarpų, tęsiami šlaito tvarkymo darbai.  

Krantinėje įrengti papildomi pandusai (rampos), suskaidyti tarpinėmis aikštelėmis, taip siekiant pritaikyti erdvę žmonėms su negalia bei tėveliams, stumiantiems vežimėlius su vaikais. Krantinių apatinėje dalyje sprendinių pasirinkimą daugiausia lėmė pavasarinio ledonešio tikimybė, kai vanduo didele jėga kartu su ledo lytimis stumiasi upės vaga. Atsižvelgiant į tai, krantinių apšvietimas, terasų dangos ir kiti smulkesni elementai (pavyzdžiui, turėklai, suoleliai, šiukšliadėžės ir kt.) buvo projektuojami išlaikant saugų atstumą iki vandens.

REKLAMA

Kadangi teritorija prie Baltojo tilto yra gerai pasiekiama ir gausiai lankoma miestiečių, jos rekonstravimo darbai tapo iššūkiu statybos darbus atliekančioms įmonėms. Pavyzdžiui, rangovams teko pakartotinai išlieti guminę vienos krepšinio aikštelės dangą, kuri, dar nesustingusi, vieno sporto entuziasto dviračio padangų buvo sugadinta jau po pusdienio. 

Vos prieš kelis mėnesius pasodintiems želdiniams (krūmams, žolynams bei medžiams) ir pievai, kur įprastai kildavo oro balionai ir vykdavo daugiausia žiūrovų sutraukdavusios vasaros šventės, dar reikalinga nuolatinė priežiūra ir gausus laistymas. Naujai užsėta veja, kaip galima pastebėti, dygsta nevienodai ir dar nėra labai tvirta, todėl šį sezoną didžioji pieva bus prižiūrima reikliau. Atidumo saugant veją bus prašoma ir iš baidarių sporto mėgėjų, kurie jau bene mėnesį irgi naudojasi baidarių iškėlimo uosteliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors projekto koordinatoriams teko patirti koronaviruso pandemijos šalutinį poveikį – iš Italijos dėl ilgai neveikusios gamyklos vėlavo atkeliauti dalis šviestuvų, – artimiausią mėnesį aikštynas turėtų būti šviesus ir vakarais. Nuo vandalizmo aktų jau netrukus jį saugos filmavimo kameros. 

Paskutiniams statybos projektų štrichams ir „postatybinių dulkių“ nušluostymui visada prireikia laiko. Baltojo tilto aikštyno atveju „dulkes“ pakeitė liūtys, dėl kurių teko keliskart sėti žolę ir valyti smėliu užneštus plotus. Bet visi rekonstrukcijos darbai buvo atlikti dar iki šių gamtos išdaigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų