Metų lietuviai svetur

Donata Delikatna – 33 m., Vsevolod Popov – 31 m. Ukraina, Kijevas. Du lietuviai – Donata ir Vsevolodas. Abu gyvena Kijeve – kaip ir dar beveik šimtas Ukrainos lietuvių. Jie turbūt niekada nebūtų tapę Lietuvos garbės didvyriais, jei ne įvykiai prikaustę viso pasaulio dėmesį.

Jauna mergina tik prasidėjus įvykiams Maidane suprato, jog visi čia per šaltas ilgas žiemos naktis ir įtemptas dienas budintis žmonės yra ypatingi. Jie meta savo darbus, šiltus namus, saugumą, palieka namuose artimuosius ir stovi Maidane. Visą ilgą žiemą. Sušalę, bauginami, pasiilgę artimųjų. Stovi už savo šalį, už laisvę, už savo vaikus. Tik atėjusi į Maidaną Donata suprato ką turi daryti. Ji gavo tris didžiulius puodus ir ėmė savo namuose virti barščius, košes, saldžią arbatą ir kartu su draugėmis veždavo visa tai į Maidaną. Kiekvieną dieną maždaug penki, šeši dideli puodai iškeliaudavo iš jos namų.. Net du mėnesius, dieną iš dienos Donata pasipuošusi Lietuvos trispalve nesaugiomis gatvėmis traukė į Maidaną.

Vsevolodui užteko vos vienos karštos žinutės ir jis būdamas Baltarusijoje, tuoj pat sugrįžo į Kijevą. Jis subūrė kitus lietuvius, pastatė Maidane palapinę. Joje lietuviai budi pamainomis. Ši palapinė, tai Maidano lietuvių namai. Virš jos išdidžiai plėvesuoja Trispalvė. Čia mūsų šalies ambasada.