Suskaičiavo sovietinių rublių ir „vagnorkių“ vertę eurais

, Publikuota 2019.01.20 12:07

Komentatoriams 2019-01-22 12:25:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu negi visi tikrai tokie buki, paskaitai komentarus ir toks jausmas, kad pirmas 2 eilutės straipsnio paskaitė, pajautė nostalgija socializmui ir puolė lieti tulžį. Straipsnį aiškiai parašyta, tiesioginis pinigų keitimas, neatsižvelgiant į jų perkamąją galią ir nuvertėjimą. O visiem kam "prie ruso buvo geriau": toji valstybė niekur nedingusi, visdar galite ten keliauti ir gyventi.    ATSAKYTI
Algis 2019-01-22 08:26:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Aš rusų laikais už vieną rublį valgydavau normalius pietus.Dabar pabandykite valgyti už vieną eurą.Buteli nuo limonado pridaviai ir nusipirkai batoną.Benzinas vienas litras A76 kainavo 0,07 rublio.Uz butą 48 kvadratinių metrų žiemos metu už šildymą ir visus vandenis ir elektra mokedavau 13_14 rublių.Atlyginimas buvo apie 150 rublių.Lengvatu neturejau.   ATSAKYTI
Ligita 2019-10-05 00:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kodėl tais biednais rusų laikais žmonės blogai gyveno, o dabar giriasi, kad viskas pigu buvo. Tai jai tada tokie turtingi buvote. Kur jūsų vilos užsienyje ir turtai. Turėtumėte dabar be rūpesčių gyventi, tiek pinigų gų užsidirbę. Aš gyvenau tais laikais, bet jokių turtų išskyrus vargą neturėjau.   
Valio 2019-01-21 18:43:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Blefas kiek rūbai kainuodavo? Mokyklinis kostiumas batai? Kedus pamiršk tai būdavo 30rub. O visi tik apie pilvą kalba.   ATSAKYTI
Letuvis 2019-01-21 13:26:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Juk uz rubliai, talonai ir litai turejo 100 kartu didesne verte (pirkimo galia). Ekonomistai klaidina zmones.   ATSAKYTI
Nepatenkinta 2019-01-21 11:23:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Uzkniso lietuva be savo valiutos   ATSAKYTI
Ė 2019-01-21 09:26:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nusišneka 1000 rubliu 2€ uz 1000 rubliu galėjai 50g. Aukso nupirkti o dabar 2€ į fontana galima imestl))   ATSAKYTI
Renyte 2019-01-21 06:46:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kas liečia atlyginimus-dirbau medicinos srityje. Sanitares gaudavo 80 rub, valytoja-70, dirbau vyr inžin erė--gaudavau 110 rublių, tėtis statyboje gaudavo iki 200 rublių, priklausomai nuo objekto. O vagnorkem drauge mano Sanitares dirbdama gaudavo 450 vagnorkiu. O štai pensiją skaičiuojant man už 10 metu vyr inzineres darbą mūsų valdžia priskaiciavo 41 eurą su centais. Nors pasak straipsnio autoriaus jai dauginti 10 metu atlygį ima iš 110 už mėnesį ir versti eurais išeitų vis tik įspūdinga suma... O keisčiausia, kad tais laikais buvo pareigybiniai atlyginimai, nebuvo nei minimum, nei vidutinių... Bet skaičiuojant pensijas už tuos laikus valdžios atstovai pavartojo būtent šias sąvokas. Keisčiausia, kad straipsnio autorius net nesusigaudo kas ir kaip su tuai pinigėliais vyko per tuos ilgus metus...    ATSAKYTI
Waidutis 2019-01-20 18:09:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Įvarus laikotarpiai įvairios kainos.benzinas buvo 4 kap.po to 8. Tik Gorbačiovas padarė 20 Kap, po to 40 kap.nup šios kainos nustojau sekti kuro kainas. Lietuviška duona kepalas 36kap. Batonas pynute.20 Kap pienas 13 Kap pusę litro. Vista 1.2 kg "melynkojos" 1,6 rūbų. Normalios. Servilatas 2.2 rub. Degtinė iki 1979 3.62 "karablikas" vėliau 4.12 rub už puslitri alus 0.21 Kap . Restoranas Neringa 1978 metai.2 kijevo kotletai, butelis"Dainavos" 2 arbatos stiklinės 9 rubliai su arbatpinigiais. 20 Kap. Durininkui, kuris aprengdavo viršutiniais rūbais.80 Kap taxi iki Antakalnio. Atlyginimas 70-150 rub dažniausi kiti 200,300 ir daugiau buvo geri. Butas 3 kambarių eksploatacija su tel ir elektra 20 rub. Galima skaiciuotis kaip kas nori.As su draugu išgertuvių metu skaiciavom. Geriausiai būtų buvę prisipirkti degtukų ir dabar realizuoti(jei kas pirktų) 2 dėžutės degtuku kainavo 1 kapeiką. Skaičiuojant reikia nepamirsti kad technika kainavo labai brangiai. Šaldytuvas pvz 2atlyginimai, televizorius 3 atlyginimai. Automobilis naudotas kelių metų atlyginimas.
   ATSAKYTI
SetaS 2019-01-21 08:45:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip buvo iki cernobylio . Dabar taip nebera uz rubli net saldainio nenusipirksi  
Vytas 2019-01-21 11:50:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galiu pratęst, kad tokios benzino kainos išsilaikė iki 1992 metų. Net ir 1990m. blokados metu, kai benzino pirkti nebuvo, oficialiai jis kainavo tiek pat. 1992m., kai jau buvo pakilę maisto produktų kainos ir atlyginimai, benzinas sena kaina atrodė kaip pusvelčiui. Tik 1992 pradžioje A76 kaina pakilo iki 3rub. už litrą, vasario pabaigoje iki 27rub. už litrą, o rudenį prieš pat seimo rinkimus Ašmontas kainą pakėlė iki kosminių aukštumų- beveik 80 rublių arba talonų už litrą. Ir tuomet smagiai važinėjo tik tie, kurie 1991m. buvo prisipylę visas įmanomas talpas.  
Riima 2019-01-22 11:21:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nereikia pasakoti televizorius verhovina kainavo 100rubliu nereikia nesamoniu sliesti nes dar yra gyvvu zmoniu kurie dar prisimena taip ismaude zmones ne rusai bet savi lietuviai siandien ta karta paversta bonzais kurie dirbo ir kure ta lietuva gana to melo amzino   
a 2019-01-22 21:05:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Rimai. Televizorius Šilelis (mažiukas) per pažįstamus kainavo 500 rub. Tada uždirbdavau 90 rub. Ir tai jau 1987 metais. Už šimtą rublių tik suskilusį ekraną galėjai nusipirkt.   
Rtr 2019-01-20 17:21:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Jo kas prisimena, tas zino kiek galima nusipirkti uz 1 rubli ir kiek uz eura .Makaronus gali kabinti tiems kurie vakar gime   ATSAKYTI
Sigita 2019-01-20 18:04:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kokia trumpa jūsų atmintis rublis prieš sovietų sąjungos sugriuvimą buvo labai nuvertėjas dėl visos SSRS bankroto apie kurį realiai niekas nekalbėjo nors žmonės kurie nors kiek suvokė ekonomika ir jos pagrindus žinojo kas vyksta ištikruju, "perestroika" jug ne šeip sau prasidėjo.  
to rtr 2019-01-21 08:56:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Venesuelos bolivaras irgi ne visai tas pats, kas buvo 1989-ais ir kas yra 2019-ais. Kaip ir CCCP rublis 1982 lyginant 1992.  
Sigis 2019-01-21 10:34:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai ko tu kainas lygini rublio 1980m. ir euro 2019m.  
Gedaaaaa! Melagiams propogandistams! 2019-01-20 16:55:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Šis straipsnis tai FAKE NEWS! Tarybinis rublis buvo visai neblogas!   ATSAKYTI
Valerijus 2019-01-20 16:48:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nesamone   ATSAKYTI
Valdas 2019-01-20 16:07:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesamone. plygint reiketu pagal pirkimo galia   ATSAKYTI
Senolis 2019-01-20 15:55:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Benzinas 12 kap, prima 14 kap, duona 20 kap, alus 18-22 kap, iš Kauno į Vilkiją nuvažiuot 30 kap. Nu tai o ką dabar už tokias eurų centų sumeles galima paimt? Už 5 rublius grįždavau kaip mėsa iš Vyrgalės ir dar išeidavo drąsus pachmielas dviems su užkanda. Dabar maždaug cigarečių pokelis.   ATSAKYTI
Ligita 2019-10-05 00:39:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Meluojate iš Kauno į Vilkiją kainavo 50 kapeikų. Tai buvo dideli pinigai, kai dienos uždarbis buvo apie 3 rublius. Biednai žmonės gyveno, nes nematė geresnio gyvenimo. Sienos buvo uždarytos, kaimuose be patogumų gyveno, pėsčiomis vaikščiojo, sunkiai dirbo ir neverkė. Nenoriu į tuos laikus grįžti ir savo anūkams to nelinkiu.   
Jurgen 2019-01-20 15:28:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Cia straipsnis tiems,kurie negyveno sovietmeciais.
Elektra-1kw-4 kapeikos,benzinas-20 kap,tik snapsas apie 5 rublius.   ATSAKYTI
BybiuLietuva 2019-01-20 14:57:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
OHo !!! „5 sovietiniai rubliai atitiktų 1,4 euro centą“ Jus net neisivaizduojate vaikeliai kiek tarybiniais laikais buvo galima nupirkti uz 1.4 eurocento
   ATSAKYTI
Gedeminas 2019-01-21 21:07:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Už 5 rblius aš išmaitindavau 3vaikus žmoną ir save visą savaitgalį.
  
a 2019-01-22 21:08:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Batonui ir kefyrui užtekdavo, Bulves, mėsytę, kiaušinius, pieną parsiveždavai iš kaime gyvenančios mamytės.  
Gintas 2019-01-20 14:29:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Už vieną rublį visai neblogai valgykloje papietaudavau. Už vieną eurą galiu du su puse karto autobusų stoties tualete nusimyžt   ATSAKYTI
Cha cha 2019-01-20 13:36:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Debilas straipsnio autorius, uz 5 rublius, galima buvo savaite gyvent, kiek maisto isejo, db musu susiktoj bananu valstybej, uz 5€ net dienai neuztenka pavalgyt. Matyt straipsnio autorius negyveno tais laikais, litras benzino kainavo 8 cnt. Tegul nueina pas tu laiku zmones, pasiklausineja kas kiek kainavo, ir kiek uz tuos pinigus buvo galima nupirkt. O po to tegul raso.    ATSAKYTI
zidovainis 2019-01-21 10:36:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
10 metu sušiktam žiguliui taupytum sy tais savo rubliais jeu taip pasiilgai ju dar yra pas kelis kaimynus gali persikelt ir megautis  
a 2019-01-22 21:10:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kam buvo įdomu kiek kainavo litras benzino , kai niekas neturėjo jokios transporto priemonės, išskyrus dviratį.   
Aldona 2019-01-20 13:18:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Už 3 rublius visą savaitę valgėme valgykloje,tame skaičiuje dar kelionė į technikumą muvažiuoti.,50kapeikų.Melagių, melagiai.   ATSAKYTI
Tam žydui-vainiui 2019-01-21 17:40:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Anksčiau toli nukeliaudavai ir su autobusu ar traukiniu,nes bilieto kaina juokinga buvo,ir tą žigulį nusipirkti padirbėjęs galėjai naują po trijų metų,o patingėjęs ir po dešimt,kaip tamstelė.O loja,kad blogai buvo gyventi tie,kurie gyveno dideliame nuosavame name,arba už dyką gautame name,važinėjo su asmenine mašina,tie kurie tingėjo dirbti ir užsidirbti.Visi vogė ir prisivogė,o dabar tie patys vagys ,,avinėliais"patapo.  
Valio 2019-01-21 18:40:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kiek mokyklinis kostiumas kainavo ar ne15rubliu, o vaikai buvo 3. Tai iš 70rub kiek ligdavo 25rub. O batai kiek 8 rub. Va ir po tavo 70rub. Nesąmones kalbat. Laikai nebuvo geri.  
Sioga 2019-01-22 08:57:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mokyklose buvo maitinimas už talonus. Talono kaina-35 kap  
Jonas 2019-01-20 12:43:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aferistai daugiau nieko neglima apie juš pasakýþi   ATSAKYTI
Dielektrikas 2019-01-20 12:39:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
1970 metais įmonės valgykloje sotūs pietūs kainavo 1 rublį, dabar 3,5 EUR. Matematika nesudėtinga
   ATSAKYTI
Klaipėdos 2019-01-20 12:55:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
statybininkų valgykloje Dubysos gatvėje 1979m sriuba, antras patiekalas ir kompotas kaivavo 25-30 kapeikų.  
Elektrikas 2019-01-20 15:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Aha,nu.O alga 70rub.Kaip tik vienam zmogui 3 kartus pavalgyt.Vaikam-snipstas,pasirinks rugstyniu.Manau,kad rasineja komentarus tie,kas tada dar po stalu stacias tilpo.  
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
Į viršų