Profesoriui L.Mažyliui siūloma skirti specialiąją premiją

Publikuota 2017.03.31 22:35

Duodantas Lemianas 2017-04-01 23:40:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Balandžio 1 – ąją pasitinkant
R.Zatulinas – Minskis: “Atsiradęs Vasario 16 – osios aktas yra laboratorijoje pagaminta klastotė”
Duodantas Lemianas, apžvalgininkas
Duodantas Lemianas (nuotr. iš asmen. archyvo)

Rusijos interneto svetainė “Sputnik i pokliop” savotiškai sureagavo į pranešimą apie Vasario 16 – osios akto originalo atradimą Vokietijoje. Nuolatinis šios svetainės autorius, Lenkijos ir Baltijos šalių tyrimų instituto ( Институт польско – балтийских исследований) direktorius, buvęs Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovo pavaduotojas generolas – majoras Rostislavas Zatulinas – Minskis (Ростислав Aбдурpахманович Затулин – Минский) parašė, kad, jo turimais duomenimis, prieš porą dienų Berlyne atsiradęs Vasario 16 – osios aktas yra “pigi klastote” ir apskritai “plastmasė”. http://news.xinhuanet.com/fortune//2009-06/13/content_11536634.htm
1985 – 1990 metais R.Zatulinas – Minskis kartu su dabartiniu Rusijos Federacijos prezidentu Vladimiru Putinu tarnavo Drezdene įsikūrusioje KGB rezidentūroje, ir tarnybos reikalais dažnai lankydavosi Rytų Berlyne esančiuose VDR archyvuose. Anot jo, 1989 metais, kai pasidarė aišku, kad tokiame pavidale, kokiame ji tada egzistavo, SSRS jau neišsilaikys, buvo nutarta šiek tiek “pakoreguoti istoriją”.
Komunistinių slaptųjų tarnybų (KGB ir “Stasi”), tariamai suklastojusių Vasario 16 – osios aktą, emblemos
Tuomet rusai jau žinojo apie viename iš Berlyno archyvų saugomą Vasario 16 – osios aktą, ir baiminosi, kad jo atradimo fakto paviešinimas galėjo, kaip rašo R.Zatulinas – Minskis, “sustiprinti moraliniu požiūriu buržuazinių nacionalistų pozicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Pribaltikoje”. Tuo metu KGB vadovybė Maskvoje dar nebuvo nusprendusi – ką ji darysianti su lietuviams itin svarbaus istorinio dokumento originalu, bet buvo nutarta “dėl viso ko” atsigabenti jį Maskvon.
Beje, R.Zatulinas – Minskis mini ir vieną tomis dienomis įvykusį tragišką incidentą. Nežiūrint to, kad visi formalumai su aukščiausia VDR vadovybe jau buvo suderinti, paskutiniuoju momentu dokumento “poėmiui” pabandė pasipriešinti R.Zatuliną – Minskį lydėjęs VDR Valstybės saugumo ministerijos (“Stasi”) oberleitenantas Otto Skalweyt, gimęs paskutinėmis karo dienomis Tilžėje (dabar – Rusijos administruojamos Karaliaučiaus srities Sovietsko miestas). Pastarasis pareiškė, kad visi VDR archyvuose saugomi dokumentaio priklauso vokiečių tautai ir būsimai suvienytai Vokietijos valstybei, ir jis neleisiąs “aziatams” čia savivaldžiauti. Tuomet R.Zatulinas – Minskis buvo priverstas (kaip jis pats rašo) šauti O.Skalweytui į veidą “kaip nesilaikančiams subordinacijos” (“Stasi” karininkai privalėjo bet kuriuo atveju vykdyti KGB pareigūnų nurodymus). Pasak seno kagėbisto, jis iki šiol saugo namų spintoje O.Skalweyto krauju ir smegenimis aptaškytą KGB majoro mundurą, kuris primena ne tik jam pačiam, bet ir jo dukrai bei penkiems vaikaičiams didvyrišką senelio jaunystę.
Tuo metu slaptosiose Maskvos laboratorijose buvo sukurtas retroplastas – ypatinga medžiaga, kurios receptūra ir gamybos būdai yra įslaptinti iki šiol. Retroplastas yra polimeras, tačiau iš išvaizdos jis atrodo kaip senstelėjęs popierius, dėl ko puikiai tinka įvairių dokumentų falsifikavimui. Turbūt dabar jau niekas nežino, kiek tokių retroplastinių klastočių guli skirting valstybių archyvuose. R.Zatulino – Minskio teigimu, viena iš tokiu klastočių yra ir mūsiškis Vasario 16 – osios aktas, kuris taip netikėtai atsirado Berlyne. KGB veteranas tvirtina, kad tikrasis dokumentas šiuo metu yra saugomas Rusijos Federacijos Federalinės saugumo tarnybos slaptajame archive, ir “jis bus sudegintas, jei kils bent menkiausių įtarimų dėl to, kad jis gali patekti į Landsbergio fašistų rankas”.
Su pilnu straipsnio tekstu mokantys rusiškai gali susipažinti čia. http://chechnya.gov.ru/page.php?r=200&id=145
   ATSAKYTI
jeigu skirs - bumblauskas bumbtels iš pa 2017-04-01 11:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jeigu skirs tokią premiją - bumblauskas bumbtels iš pavydo!   ATSAKYTI
Na 2017-04-01 10:02:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ,gal būti melagių dieną...   ATSAKYTI
Tomas 2017-04-01 09:20:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi kiek žinau Mockus jau paskyrė premiją.   ATSAKYTI
REKLAMA
Į viršų