Vladimiras Putinas skaitys metinę ataskaitą: ko tikėtis?

Publikuota 2014.12.04 09:47

Pikasas 2014-12-04 10:26:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kol Rusijos imperiją valdo V.Putinas, tikėtis esminių permainų net neverta. Akivaizdu, kad šioje valstybėje bolševikiniai kliedesiai jau persipynė su senosios Rusijos ambicijomis. Rusijos visuomenei, jei tikėti apklausų duomenimis, tai netgi patinka, bet tai skatina neošovinistines nuotaikas. Istorija žino nemažai pavyzdžių, kai tokios nuotaikos sukelia regioninius ar net pasaulinius karus bei sustabdo visuomenės vystymosi nuoseklią raidą kartais net ilgiems dešimtmečiams. Pasaulis jau nukentėjo nuo fašizmo ir bolševizmo. Kaip bus pavadinta putinizmo raiška? - sudėlios ateities istorija. Ji sietina su pasauliniu terorizmo pavojumi. Šalis dažnai paremianti teroristines jėgas neturi moralinės teisės kaip lygi su lygiais dalyvauti Pasaulio vystymesi. Bet kuri tarptautinė organizacija, kuri pabando priimti tokią valstybę, kuri nepasiruošusi eiti demokratijos keliu, į savo gretas būna priversta nusivilti.

Vietoj to, kad Rusija stengtųsi prisidėti prie Pasaulio taikos ir tvarkos, jos valdytojai pamina įvairius tarptautinius susitarimus ir spjauna ir į savo pačios pažadus. Tas užsitęsęs optimizmas Europoje, kad karų siaubai jos nepalies - tampa pažeistas naujoviško karo technologijomis, kurias sukūrė ir naudoja praktikoje Rusijos režimas. Kai tokia situacija, Rusijos valdžia nebetiki ne tik demokratinių šalių visuomenės, bet ir Rusijos kai kurių piliečių sluoksniai. Bene labiausiai sunerimę Rusijos verslininkai nuo kurių nesėkmių labiausiai nukenčia sunkiausiai pragyvenantys sluoksniai.

Šios imperijos šaknelių syvai jau veržiasi į šviesą. Tai atsispindi viršūnėlės, net ir pačios aukščiausios nerimu. Vis sunkiau tampa tokį nerimą prislėpti. Bręsta marksistų aptarta revoliucinė situacija. Pirminėse stadijose ji gali pasireikšti visai kitaip negu bolševikmečiu. Net ir esant dabartiniam režimui ir žodžio laisvės suvaržymams išlieka tam tikra tikimybė, kad pokyčiams vis dar įmanomas parlamentinis kelias. Kad pradėti juo žengti reikia nemažai drąsos. Jai sukaupti būtina pralaužti dezinformacijos ledus. KGB praktikoje tokia, net ir mažiausia galimybė būdavo sutrypiama. Šios kontoros darbuotojai suprasdavo tiesos paieškų pavojų jų egzistencijai.   ATSAKYTI
Pikasui 2014-12-04 11:37:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsibusk, zmogau! Kokia taika nesa JAV? Paskutiniu metu matau tik tai, kad JAV uzpuldineja kitas silpnutes valstybes, remdamasi demokratijos issukiais. Juk ne Rusija priartejo prie JAV sienu, o atvirksciai NATO arteja prie Rusijos sienu. Idomu, kaip JAV elgtusi Rusijos vietoje? Apie kokia tada cia Pasaulio taika ir tvarka cia paistalioji?   
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
Į viršų