Lietuvos atstovai JT supykdė Rusijos diplomatus

, Publikuota 2014.04.01 08:38

dabar tai bus 2014-04-01 11:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tuoj nugriaudės choras "pragmatikų"-ką jūs darote? Žinoma,ir Rusija nepraleis progos ekonominėmis priemonėmis atkeršyti už pažeminimą JTO.
O iš tikro tai Lietuvos diplomatai šioje vietoje pasielgė ne tik kad lojaliai Ukrainos atžvilgiu,bet net ir objektyviai! Tik va Čiurkinui ir Rusijos delegacijai,nuvalkiojusiems objektyvumo sąvoką,patinka "objektyvumas" tik iš savos varpinės skambantis.   ATSAKYTI
Pikasas 2014-04-01 09:45:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bravo Lietuvos pozicijai dėl Krymo totorių. Net jei ši informacija yra tik Balandžio pirmosios pokštas, ji savo esme vis tiek išlieka prasminga. Kiekviena tautinė bendrija turi teisę būti išklausyta Jungtinių Tautų saugumo taryboje. Ypač tuo atveju, jei jos gyvenamoji teritorija yra okupuojama bei pažeidžiamos tautos teisės į laisvą apsisprendimą. Apie neteisėtą referendumą, kurį vykdė neteisėta Krymo valdžia ateina sklinda įvairi informacija. Nuo Kremliaus fanfarų iki to, kaip iš tikrųjų elgėsi Krymo gyventojai referendumo metu. Pasiekė žinia,kad Simferopolyje balsavo 123 procentai gyventojų, bendras balsavusiųjų skaičius neviršijo 38 procentų, o totorių bendruomenė teigia, kad balsavimuose dalyvavo tik vienas procentas totorių. Kokia pastarojo procento dalis balsavo už Rusijos okupaciją ir kokia už pasilikimą Ukrainai priklausančioje Krymo autonomijoje? - sunku pasakyti. Krymo totoriai sudaro atskirą tautinę grupę Pasaulyje. Jie neturi kitos tėvynės, kuri galėtų juos priglobti. Jei peržvelgti Krymo istoriją, tai ši tauta paliko joje ryškų pėdsaką. Tai,kad ją totaliai naikino ir vežė iš gimtinės carinės Rusijos laikais ir sovietmečiu ar privertė totorius bėgti į kitas šalis nuo persekiojimų, dar nereiškia, kad Rusija turi teisę reikšti pretenzijas į Krymo totorių žemes.

Kiekviena Pasaulio tauta turi būti gerbiama ir globojama Pasaulio visuomenės. Tam ir įsteigtos Jungtinės Tautos bei jų Saugumo taryba, kad tokios ar panašios problemos būtų aptariamos. Gėda Rusijos delegatui, atstovaujančiam okupantus, kad nepanoro net išklausyti Krymo totorių delegacijos neformaliame aptarime. Nesunku atspėti, kodėl taip elgiasi Rusija. Ji neturi rimtų kontraargumentų, pateisinančių Krymo aneksiją ir supranta, kad būtent sovietinis režimas, kurio teises perėmė Rusija, turi atsakyti už Krymo totorių naikinimą ir persekiojimus.

Susitikimas Saugumo taryboje, kur Lietuva šiuo metu yra tikroji narė, įvyko. Krymo totorių bendruomenės atstovai buvo išklausyti ir tai yra šiuo momentu svarbu. Tai, kad susitikimo dalyviai neišgirdo eilinės Kremliaus atstovo propagandos tirados, dalyviai nedaug prarado. Okupantų pozicija ir taip yra daugiau negu aiški. Krymo totorių žmogaus teisės, jų kalba, kultūra, išpažįstama religija turi būti gerbiamos bet kuriuo atveju. Sudėtinga to būtų reikalauti iš Rusijos imperijos teisingumo okupuotoje teritorijoje, kada putiniškas režimas neužtikrina žmogaus teisių visoje šalyje. baigdamas sutrypti paskutinius demokratinius daigus, kurie buvo pasirodę politinio atšilimo laikotarpiu.    ATSAKYTI
tai-ne pokštas 2014-04-01 11:27:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rusijos televizijos cituoja pasipiktinusį Čiurkiną ir skamba būtent Lietuvos vardas.   ATSAKYTI
REKLAMA
Į viršų