Priešai Lietuvos viduje: vietos oligarchai plėšia ne mažiau negu „Gazprom“

Publikuota 2014.03.27 10:33

Pikasui 2014-03-27 15:14:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar kartą pademonstruoji, kad "buvusių - nebūna",savus reikia ginti.   ATSAKYTI
Pikasas 2014-03-27 12:57:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prezidentė pasakė daug apie viską ir nesileido į smulkias detales. Konkurentai nusivylę. Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba buvo tokia subalansuota, kad kritikuoti ją būtų labai sudėtinga. Manau, kad ir koalicinę daugumą kalba gerokai nuvylė. Kai kas atsistoję Seimo salėje net paploti nepajėgė. Kitų metinių pranešimų atžvilgiu daugumiečiai išieškodavo kabliukų, kurie nors ir būdavo neesminiai, tačiau pasimaivyti progą susidarydavo. Dabar ir tų galimybių nebeliko. Jei iš piršto kokį absurdą išlauši, tai kas į jį kreips dėmesį. Kalbą klausiau labai priekabiai, tačiau jos pabaigoje pagalvojau, kad panašaus lygio kalba papuoštų ir Europarlamento tribūną. Mano nuomone, kalba vertintina aukščiausiu balu, tačiau tai neatima diskusijų galimybės.

Prezidentė savo kalboje dar kartą parodė, kad ideologiniai pasaulėžiūrų dirvonai jai mažiau suvokiami ir tuo pačiu mažiau rūpi. Jokiu būdu nesakau, kad prezidentei reikėjo išryškinti vieną ar kitą partinę politiką. Šalies vadovė nuolat pabrėžia, kad ji nesupranta partijų reikšmės demokratinėje visuomenėje. Tačiau dar yra bendražmogiška ideologija, kuri liečia visą visuomenę. Jei šioje srityje kartais pavyksta susirasti patogią nišą dvasininkijai, tai nereiškia, kad ir visa pilietinė visuomenė negali turėti patrauklios ideologijos, susijusios su tomis vertybėmis, kurios išsikristalizavę žmonijos vystymosi istorijoje.

Prezidentė daug kalbėjo apie teisėsaugos ir žiniasklaidos problemas. Kai metai iš metų vyksta informacinis karas tarp komunistinės ir demokratinės pasaulėžiūrų, tai keista stebėti, kad šiam karui skiriamas kai kurių, su tuo sietinų valdžios institucijų dėmesys neatitinka informacijos amžiuje atsiradusių problemų apimčių, susijusių su naujomis galimybėmis.
Jei praleisime nepastebėję dabartinio momento, kai agresyvus Rusijos režimas siekia revanšo bent jau buvusioje sovietinėje erdvėje, tai galima padaryti lemiamą klaidą. Yra vaizdžiai sakoma, kad "jei nemaitinsi savo kariuomenės, tai maitinsi svetimą".

KAM ministras J.Oleka aiškina, kad gynybai pasižadėta NATO organizacijai 2 procentų nuo BVP suma bus pasiekta po 10 metų, prezidentė kalba apie 5 metų terminą. Korupcijos, kontrabandos ir visos verslo šešėlyje esančios lėšos yra katastrofiškai didelės. Negi reiks tiek daug metų, kad tos milijardinės sumos gerokai sumažėtų? Tad ir spręsti reikia iš esmės - norime mes turėti laisvą Lietuvą ar manome kad kokiame postsovietiniame "bardake" turėsime daugiau galimybių pasipelnyti? Gali būti taip mąstančių, tačiau tokių prie jokių politinių bei valdymo svertų prileisti jokiu būdu negalima. Kad ir ką kalbėtų prezidentės oponentai, verta pripažinti, kad kai kurie pozityvūs poslinkiai jau prasidėję. Nors jie nėra labai ryškūs, tačiau tie, kas įsigilina, juos tikriausiai pastebi. Nežiūrint visų Rytų imperijos trukdžių ir "penktos kolonos" pastangų žengiame link energetinio ir ekonominio saugumo nuo Rytų agresyvių užmačių. Verta tikėtis, kad ir KAM ministerija turės naują vadovą ir rimtai užsiims Lietuvos saugos galimybėmis. Tada galėsime save vertinti esantys teisėtais NATO partneriais bendroje gynybos sistemoje.   ATSAKYTI
Konkurentas 2014-03-27 11:17:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
turbut jau renovuoti reikia, tai paims "valstybes zinion" kad suinvestuotu milijardus, atnaujintu ir vel grazintu oligarchams p.s. naikinti monopolijas reikia, taciau jos nenaikinamos, tiksliau naikinamos tik formaliai, bo per leidimus, licenzijas, atestacijas pasirodo kad neymanoma konkurentui atsirasti   ATSAKYTI
REKLAMA

Į viršų