Taboras: mirti ar gyventi

, Publikuota 2013.10.07 19:20

Clo 2013-10-10 08:49:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Durnas straipsnis, durnas ir policijos komisaras. Kodėl Vakarų Europoje su čigonų buvimo visuomenės užribyje problema susitvarkyta, o pas - ne? Todėl, kad ne tik pačios mūsų visuomenės, bet ir atsakingų pareigūnų požiūris į ją būtent toks - "mikulskinis".
Žinote, kas būna, kai žmogus kelis metus neranda darbo? Jis zombėja. Lygtai viską supranta adekvačiai, bet jo valia tarsi paralyžuota, ir jis net natūralioje situacijoje elgiasi jau nebeadekvačiai. Šiuo atveju tai liečia visą etninę grupę, kuri yra karta iš kartos perdėm marginalizuota ir asocializuota. Tai nėra tas pats, kaip kitų tautinių mažumų integracijos problema. Romus reikia ne integruoti, o socialiai reabilituoti, ir tam reikalinga visuomenės (valstybės) parama, nes jie patys to nuveikti nepajėgūs. Arba tas "pūlinys" platins infekciją ir toliau.
Pirmiausia būtina siekti, kad atsirastų pačių romų naujasis elitas. Ne "narkobaronai", o savi mokytojai, gydytojai, socialiniai darbuotojai, žurnalistai, teisininkai, kunigai ir policininkai. Iš pradžių - pavieniai, o paskui - ir daugiau. Tik jie savo pavyzdžių galės patraukti paskui save ir kitus, nes dabar romams atrodo, kad tai - "ne jų" profesijos, kad jie pasmerkti ir toliau murkdytis taboro liūne. Antras dalykas - reikia (kaip Ženevoje) pastatyti jiems daugiabutį su visais patogumais, kuriame tilptų visos taboro šeimos, Apačioje būtų apsauga, ir jokie narkomanai (ir narkotikai) ten nepatektų. Moterys ir vaikai ištruktų iš antisanitarijos košmaro. Ten pat veiktų pradinė mokykla ir kt. Pasiūlyti reikėtų visiems, bet jei kas nenori, arba nesilaiko taisyklių - von. Bet tada Lietuvos sąžinė būtų rami, irnebaisūs būtų visokie žmogaus teisių gynėjai ir kiti demagogai.
O dabartinės priemonės nieko neduoda, tai paprasčiausias pinigų plovimas, nes metai bėga, o absoliučiai niekas nesikeičia, tik periodiškai pasirodo štai tokie straipsniukai.   ATSAKYTI
ecka 2013-10-08 20:40:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Isvada-istatymai galioja tik zmonems,nugi nebausi bezdzioniu zoosode,o kas ten tabore nezinau...   ATSAKYTI
1939 2013-10-08 11:53:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur Hitleris kai jo taip reikia?   ATSAKYTI
hmm 2013-10-08 10:49:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodel uz taboro elektra ir sildyma moka vilnieciai? Ar vilnieciai kalti, kad taboras egzistuoja? Gal tegu kaltininkai uz visa tai moka?   ATSAKYTI
REKLAMA

Į viršų