Sistemos pagimdytas ir sušaudytas milijonierius (4)

Publikuota 2011.12.11 11:40

SkaitęS 2013-01-12 19:39:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nesupratau, kodėl pabrėžiama, jog suimtas daržovių bazės dir. M.Ambarcumianas buvo nusipelnęs frontininkas. Tiek "Jelisejevo" gastronomo dir. J.Sokolovas, tiek Prekybos valdybos vadovas Tregubovas - buvę, nusipelnę frontininkai, kas tais laikais nebuvo retenybė.

Visgi publikacijoje nėra esmių esmės. Brežnevui nukarštant 1982 m.politbiure prasidėjo trintis, kas užims jo vietą. Realūs kandidatai buvo: Černenko, Romanovas,. Kirilenko, Grišinas ir Andropovas. Visi, išskyrus KGB vadą Andropovą, buvo senosios kartos konservatyvūs komunistai - "brežnevistai", tenorėję kaip ir L.Brežnevas ramiai gyventi.

Pretendentai į sostą buvo išeliminuoti: KGB pranešė politbiurui, kad Kirilenkos giminės kelionės užsienyje metu lankėsi viešnamyje. Skandalą užgniaužė, bet Kirilenka nebeminimas kaip pretendentas į gen-sekus.

Apie Romavovą KGB paleido melagingą gandą, kad jis dukrai surengė vestuves Tavričeskom rūmuose su Jekaterinos indais iš Ermitažo saugyklų ir indus girti svečiai daužė. Taip ir Romavovas eliminuotas iš pretendentų.

Na, o prie maskvos kompartijos komiteto vadą Grišiną KGB pradėjo kovą smūgiu prieš Maskvos prekybą, suimtant J.Sokolovą, Tregubovą ir dar kelis tūkst. smulkių prekybininkų. Taip Grišino autoritetas sugriautas.

O mirus Brežnevui pas Černenką atėjo Andropovo šalininkas gynybos ministras ustinovas ir pareiškė, kad "yra nuomonė, kad pirmu sekretorium rinksim Andropovą".

Neturinčiam užnugiario Černenkai beliko nusileisti, taip Andropovas tapo šalies vadu. Taip Kremliaus polirbiuro kovoje buvo paaukoti Sokovas su Tregubovu, kuriuos visi užmiršo, nuiteisto kalėti 15 metų (atkalėjo 9 ir po metų namie mirė) Tregubovo nebegelbėjo net Andropovui mirus ir prie vairo stojus Černenkai. Grišinas prie Andropovo dar išsilaikė, bet sunkuiaik, tad ir nesikišo į KGB reikalus, negelbėjo savo prekybininkų. Po Černenkos mirties išrinktas Gorbačiovas išgrūdo Grišiną į pensiją, tas mirė 1992 m. nuo infarkto soc. rūpybos skyriuje laukdamas eilėje pas eilinį valdininkėlį, kad perskaičiuotų jo pensiją.   ATSAKYTI
kestutis 2011-12-12 00:25:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
na dar vis paskaičiau tą balsą-bet dabar matau-nereikia man laiko veltui gaišinti-nes nėra ką čia skaityti.tas rašeiva-pradinukas pagal gebėjimus-šiais krizės laikais[per krizę atsirado273nauji milijonieriai]rašinėti tokias praeities pasakas-daugiau nei liūdna,o dar kažkas porina aukštieji mokslai-jei tik tokie...   ATSAKYTI
VARVARA ILGAKASE 2011-12-11 13:20:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
is esmes tais laikais spekuliavo visi. bet ne tokiais mastais. butent cia aprasomas herojus ne tik , kad pats uzsidirbo milziniskus turtus, taciau ir sukure sistema itraukusia begale zmoniu. nesuorantu zurnalisto , rasancio si traktata. kysininkavimas visais laikais buvo baudziamas . dabar taip pat. ar sukurus panasia sistema, kai viskas paremtas dideliais ir dar didesniais kysiais , nebutu nubaustas siandien pacia griezciausia bausme? aiksu tai nebutu susaudymas. taigi, ne sistema ji sukure, o jis sukure sistema sistemoje. sukure ja kysiu ir pazinciu pagrindu. o tas garsusis gastronomas, kuris cia taip aprasinejamas, net ne garstronomas o buvo, o muziejus.... kaip po visko yra o laiudziai nusipirkti neimanoma.... tad nereikia sureiksminti to...   ATSAKYTI
REKLAMA

Į viršų