Gvantanamo kaliniai Lietuvoje nepageidaujami

Publikuota 2009.02.12 14:15

carlos 2009-02-12 18:34:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jo seni, visi kas nelaizo jav ir kam ju uzsienio politika ir lietuviu padlaiziavimas jai koktus automatiskai yra prorusiski, krb papirkti ir siaip jedinstvo, atsipeik neegzistuoja jankiskas "withusorwithoutus" sudas ar rusiskas ar jankiskas visvien sudas....   ATSAKYTI
JO 2009-02-12 18:08:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai norisi, kad islamistai IMTŲ SPROGDINTI "apsaugotą" lietuvą?   ATSAKYTI
smalsusis 2009-02-12 16:37:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar Gvanatanamo gyventojų sutikimas ivyks Prezidentūroje, dalyvaujant garbės kuopai ir pačiam Prezidentui?    ATSAKYTI
senis2 2009-02-12 16:16:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taigi taigis, čia matome labai puikų šiandieninės lietuviškos žiniasklaidos paveikslėlį: pagrindiniai straipsnelio herojai-pranešėjai paksistiniai ideologai (visados prorusiški), "balso" parengtas straipsnelis pavadintas tiesmukai - "Gvantanamo kaliniai Lietuvoje nepageidaujami" (paksistų?). Tai "balsas" visai jau susitapatino su tomkine "respublika" ir paksine "naujatvarke"?
Taip greitai?!
Bet Busho nebėra, Putinas iš Obamos lyg laukia pagarbos, kodėl taip nekantriai, skubotai ir liguistai "komentatoriai" kritikuoja net galimybę Lietuvos kalėjime (šalia kelių tūkstančių lietuviškų nusikaltėlių) pasodinti 10 (dešimt!) musulmonų nusikaltėlių?
Iš kur koks latvijos gatvės komentatorių šurmulys?
Ir "balselio"?   ATSAKYTI
Marius Ulozas: Užsienio politikos (ne)bū 2009-02-12 15:45:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Netylant diskusijoms kaip, kada ir kiek mūsų "puikioji" valdžia priglaus likviduojamo Gvantanamo "sulaikymo centro" kalinių, iš akiračio prapuola klausimas - o KODĖL mes turime tai daryti. Ar valdžia KLAUSĖ Lietuvos žmonių nuomonės šiuo klausimu?

Visa šita situacija tiesiai šviesiai atsako į klausimą kas Lietuvoje formuoja užsienio politiką. Pagal LR Konstituciją ši kompetencija suteikta Prezidentui, o ją įgyvendinti padeda Užsienio reikalų ministras. Nekoordinuoti Ministro V.Ušacko ir Prezidento V.Adamkaus veiksmai įrodo tai, kas jau seniai daugeliui buvo aišku - Lietuvos užsienio politikos gairės braižomos .... Vašingtone.

Ar reikia tam įrodymų? Prašom:

- ką mes veikiame Irake ir Afganistane? ar Lietuvos žmonės išreiškė tokį norą? bent jau manęs apie tai niekas neklausė. Paprašė Bušas. Mūsų Prezidentas aišku sutiko.

- kokia mūsų politika Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos atžvilgiu? Gal pragmatiška, tarnaujanti Lietuvos gyventojų gerbūviui ir interesams? Manau, kad švelniausiai mūsų politiką šių šalių atžvilgiu galime pavadinti - ROMANTINE. Neva, mes suprantame jų kovą už laisvę (nuo ko?) ir demokratiją (kokią?). Bet realiai mes atliekame tik pasiuntinio rolę, vasalo, mokančio susikalbėti su tų šalių gyventojais rusiškai.

- santykiai su Rusija. Ar nuolatinis mojavimas kumščiais ir grasinimai gali būti vadinami santykiais? abejoju. arba tai labai nesveiki santykiai. Įdomu, kada Konservatoriai pagaliau kreipsis į Rusiją dėl okupacinės žalos atlyginimo? kažkaip jų ryžtas išgaravo..

- prioritetų nebuvimas (o kam jų reikia, nes ką daryti, pasako mūsų "draugai"). Pvz. koks mūsų dvišalių santykių su viena didžiausių ir įtakingiausių ES šalių - Italija? Joks. Tik vaikiškai džiaugiamės, kad mūsų UR ministras ir vėl išdrįso paklausti, kada bus grąžintas mūsų tarpukario ambasados pastatas. turinio jokio.. Įdomu, ką mes tame atgautame pastate darytume? nes Lietuva savo užsienio politikos paprasčiausiai neturi...

- tiesiog paskaitykite šitą URM atstovo atsakymą dėl Gvantanamo: "URM atstovas teigia, kad kol kas Lietuva nėra gavusi tokio amerikiečių prašymo, tačiau jei gaus, svarstys kaip ir visos ES valstybės. Sprendimas, anot jo, bus priimtas tik išsiaiškinus padėtį nacionalinės ir tarptautinės teisės požiūriu ir įvertinus politines ekonomines ir kitas vienokias ar kitokias sprendimo aplinkybes." Viskas aišku? Padarysime viską, net neprašyti, kad įtiktume amerikiečiams.

šį sąrašą galime tęsti ir tęsti toliau.

Tačiau nesinori. Norisi keisti šią situaciją, norisi auginti Lietuvos stuburą ir tarptautinę tapatybę. jeigu viskas ką galime apie save pasakyti, kad esame ES ir NATO nariais - tai tokių šalių yra krūvos. Jeigu negalime įvardinti kas mes esame kaip valstybė ir kokių ilgalaikių tikslų mes siekiame - esame beviltiški ir niekas su mumis net nesivargins kalbėti..


o grįžtant prie neteisėtai be teismo laikomų ir ne aišku kuo kaltinamų žmonių iš Gvantanamo priglaudimo Lietuvoje, tai jeigu Vyriausybė ir Seimas nori - tai prašom. Bet tegul tai daro savo sąskaita. Jie kalba apie 10-ies žmonių priglaudimą Lietuvoje, geras skaičius, gerai dalinasi:
- 2 - pas Kubilių Turniškėse;
- 2- pas Prezidentą rezidencijoje (iš bėdos dar porą galima priglausti ir Daukanto aikštėje);
- 2 pas Valinską
- 2 pas Ušacką
- ir dar porą galėtų paimti Zingeris, nes jis su visais ne Lietuvoje labai bendrauja, po visus tarptautinius susitikimus laksto.

Manau, tai būtų puikus žingsnis, nes ir užsienio partneriams parodytume, kad esame geri, ir Lietuvos žmonės nepyktų, ir net kaštų papildomų beveik nebūtų, nes aukščiau minėtų žmonių būstai ir taip saugomi...
   ATSAKYTI
protestuoju! 2009-02-12 15:37:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kodel valstybe neklausia , ar mes norime tu kaliniu? Kodel uz mano mokescius turi kazkokie banditai cia gyventi?????   ATSAKYTI
Kajus 2009-02-12 14:48:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teks eilinį kartą Kubiliui rauti į krūmus. Panašu, kad jis prie to jau įprato :) Beje, o kodėl staiga pritilo kubilinių dainos?   ATSAKYTI
Tomas J. 2009-02-12 14:41:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Tai yra mūsų partnerių prašymas. Tokius prašymus gavusios ir kitos ES valstybės... Mes čia matome savo tam tikrą partnerystės atsakomybę“, - vasario 11 d. sakė ministras pirmininkas A.Kubilius.
Nėra jokio prašymo. Parodykite tą prašymą, kur jis? Negalite?
Europos parlamentas praėjusią savaitę priėmė rezoliuciją, kurioje ... ES šalys raginamos „būti pasirengusiomis priimti Gvantanamo kalinius“, jei JAV to paprašytų.
Betgi net prašymo nėra!

“Kai kurie iš jų toliau lieka Gvantaname todėl, kad nėra šalies, į kurią jie galėtų saugiai grįžti, - JAV jiems nepateikė kaltinimų” - kaip tai suprasti? Kad žmogus saugus tik tada, kai JAV jam pateikia kaltinimus?! Kai jie Gvantaname kankinami – jie tada saugūs? Žmogaus teisių pažeidėjams rūpi kalinių saugumas?
Akivaizdu, kad šis sumanymas skendi apgaulėje.
JAV – didžiausia žmogaus teisių pažeidėja Vakarų pasaulyje.

Ar matėte vakar per LNK žinias kokia yra žiūrovų nuomonė šiuo klausimu? Iš beveik 1500 skambinusių – tik 4 procentai pritaria sumanymui.
Planuojantys priimti Gvantanamo kalinius (V.Ušackas, A.Kubilius) – tautos priešai, nes spjauna į demokratiją ir planuoja veiksmus, kurie priešingi žmonių valiai ir prisideda prie žmogaus teisių pažeidimo.
V.Ušackas ir A.Kubilius nusipelnė paniekos.   ATSAKYTI
jo 2009-02-12 14:36:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valdžioje debilai ar JAV šyklaižiai? Kiek dar tęsis pasityčiojamas iš eilinių Lietuvos piliečių?   ATSAKYTI
Jonas 2009-02-12 14:25:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labiausiai tai mane stebina to Buratino Ušacko kvailas entuziazmas.   ATSAKYTI
teisingai 2009-02-12 14:18:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siaip Paksas nera megstamiausias politikas, bet si karta ji visiskai palaikau kaip ir Tvarkos ir Teisingumo partijos nuomone, uzteks kubile tyciotis is Lietuvos uzteks!   ATSAKYTI
REKLAMA

Į viršų