Dietologė Gavelienė apie maisto netoleravimo tyrimus: čia tas pats, kas virgule nusistatyti valgomus ir nevalgomus produktus

, Publikuota 2020.05.31 05:00

Dana 2020-06-14 12:45:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesamones, man ziauriai pusdavo pilva dazniausiai pavalgius duonos, alergologai nieko nerado, pasidariau netoleravimo testa, pasirodo mano organizmas reaguoja I mieles, nustojau valgyti produktus su mielem ir visos problemos dingo   ATSAKYTI
Buvusi pacientė 2020-06-02 05:05:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tokių nesąmonių nerašytų, jeigu po mokslų baigimo iš tarybinio vadovėlio būtų perskaitę nors vieną mokslo straipsnį.

Ajajai... Nereikia manyti, kad visi jūsų pacientai yra neišmanėliai. O reikia domėtis, kodėl šie testai yra populiarūs. Visų pirma, tai jautrumas maistui per IgG (kartais net IgA ir IgM) antikūnius yra realus, jau kažkiek ištirtas dalykas. Visų antra, kai organizmas silpnas, jis iškart pajaus šitas reakcijas, nereikia plauti pacientui smegenų, kad jam kažkas su psichika negerai, nes pas jį reakcijos į maistą. Šiems antikūniams sudaryti bereikalingai eikvojamos organizmo atsargos, kaip antai –baltymai, vitaminai, mineralai. O dar blogiau, kad dažnai šitos „įjautrintos“ dalelės, patenka per žarnyno sienelę į kraują, kartu su lektinais. Pasidomėkit jų poveikiu organizmui. Tai ne tik sąnarių skausmai, o ir rimtesni sutrikimai. Kai kuriems žmonėms gali būti naudinga laikinai išimti šiuos produktus. Bet kuri imuniteto reakcija turi potencialą histamino išskyrimui, o tuo pačiu zonulinui, kuris atveria žarnyno sienelę įvairiems patogenams. Tai garantuotas žemo lygio uždegimas (rizika širdies kraujagyslių, vėžio, autoimuninėms ligoms ir kt.).

Kitas pavyzdys. Pas mane asmeniškai nėra jokios IgE alergijos, ale „tikros“ kaip vadina alergologai, dariausi pilną didžiulę paletę, bet išmetus IgG4 produktus ir juos vėliau įvedus atgal visuomet beria, kol nesusidaro pakankamai antikūnių. Tai kas, jūsų manymu tai vadinti, jei ne alergija?
Taip, IgG4 antikūniai apsaugo nuo reakcijos į šiuos svetimkūnius... Klausimas, ar žmogui naudinga vartoti pastoviai tokį maistą, jei jo kūnas šitaip reaguoja? Kaip pastebėjimas, tokie produktai dažnai yra iš ankštinių, riešutų ir kiaušinių, pieno. Vartojant gausiai tokius dalykus yra pažeidžiamas žarnynas per šitas „nekaltas“ imunines reakcijas. Ar turi bent logikos alergologai sakydami, kad žmogui tai nekenkia, kai seniai žinoma, kad minėti produktai gausesniais kiekiais alergizuoja žmogų. Nesistebiu, nes patys medikai dažniausiai kenčia nuo įvairių problemų, kurių nesugeba išspręsti.
Būna ir individualių reakcijų į atskirus produktus.

O dėl IgG1–3 testo išvis kaip galite šnekėti. Šitie imuniniai kompleksai yra žinomi uždegimo mediatoriai. Kaip galite šitaip nesidomėti mokslu, ponai daktarai, ir rašyti straipsnius. Ar angliškai nemokate ir nežinot, kurie akademiniai tinklapiai skelbia naujus tyrimus? Turėtumėt žinoti, kaip medikai, ar ne. Še, skaitykit, pačią pirmą nuorodą jums įmetu https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18072008/ gal išmoksit ir patys pasieškot. Galų gale, už ką jūs mūsų draudimo pinigus gaunat, jei turim už jus studijuot.

Man šitas IgG1–3 testas, galim sakyt, išgelbėjo žarnyną ir garantuotai nuo tolimesnių autoimuninių ligų. Neceliakinis, o gal ir celiakinis jautrumas glitimui aiškiai matėsi iš antikūnių kiekio IgG teste, ir kol neišėmiau glitimo, visas žarnynas buvo kiauras, pilnas kandidos, kitų žalingų bakterijų, ir kentėjau nuo depresijos, sąnarių skausmų, nuovargio ir daug kitų, baisesnių dalykų. Ir neturėjau jokio netoleravimo glitimui, fermentų pakako, jį virškino puikiai, valgiau visą gyvenimą. Ar jums, medikams, nesvarbu, ką jums sako pacientai, nes jūs esat visažiniai, o kitus žmones laikot psichiniais ligoniais? Dėl to pastoviai jiems siūlot apsilankyt pas psichiatrą, užuot patarę naudingą tyrimą? Aš siūlau daktarams su dievo kompleksu tą ir daryti, nes kažkaip po medicinos mokslų daug kas juo suserga...

Jeigu kas nori realiai sužinoti vertingumą jautrumo maistui testo, jam tereikia pasiklausinėti tų, kurie jį darėsi. O dar geriau, kaip dariau aš, – pasikalbėti su mokslininkais, dirbančiais laboratorijose ir toje srityje, tuomet viskas nušvis kitomis spalvomis, o ne Lietuvos kaimo. O, koks tas Googlis baisus, ar ne?... Keista, tas Googlis man padėjo nustatyti jau 3 diagnozes rimtų ligų, įskaitant smegenų auglio, kurių nesugebėjo nustatyti gydytojai per 15 metų. Pasiskaičiau, nuėjau pasidaryti tyrimų, o daktarai tik savo štampus sudėjo. Gal laikas medikams pradėt Google skaityt? Ar taip baisu atverti horizontus naujų žinių?

Jeigu šiuolaikinė medicina ir daktarų kompetencija padėtų žmonėms spręsti iš esmės jų problemas, o ne vesti jas gilyn (ar mažai pažįstame nuo vaistų suluošintų žmonių?), būtų gera pradžia, o iki tol ačiū laboratorijoms, vaistininkams ir visagaliui Google kurie nukreipia tinkama linkme, užuot nustatę mums „psichinių nukrypimų“, nes vis dar sugebame jausti savo kūną, kas mums darosi, tinka ir netinka.

Šviesios dienos visiems.    ATSAKYTI
Buvusi_pacientė 2020-06-02 05:16:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Matyt, nuoroda blokuojama, darkart įdedu, psl.: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov pasviras brūkšnys 18072008

Pavadinimu „IgG Antibodies Against Food Antigens Are Correlated With Inflammation and Intima Media Thickness in Obese Juveniles“

Ir tai tik vienas tyrimas iš daugelio. Prašom atverkite akis, daktarai, atverkite, kad ir kokioj jūs srity dirbate. Pradėkite skaityti, domėtis. Pradėkite domėtis vitaminais taip pat, nes per 30 metų man negalėjo nustatyti B12, geležies trūkumų taip pat. Ne, jūsų hemoglobinas to nerodo. Yra begalė kitų parametrų, kuriuos reikia žinoti... Nesugebėjo net paaiškinti, kodėl gali būti neurologiniai simptomai nuo to.

Ir, žmonės, saugokitės psichiatrijos, ji pavojinga, o ypač dabar, kai kas antram išrašo nebe vitaminų, o psichotropinių medžiagų, nes tai biznis jūsų sveikatos sąskaita.   
Juste 2020-05-31 16:33:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Puikus straipsnis   ATSAKYTI
REKLAMA

Į viršų