stresas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „stresas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „stresas“.

Nevaisingumas kerta vienai iš šešių porų: įvardijo, kas labiausiai nuodija organizmą ir trukdo pastoti

Viena iš šešių – tiek Lietuvoje gyvenančių vaisingo amžiaus šeimų susiduria su nevaisingumo problemomis, o medikai sutartinai tvirtina, kad poros visame pasaulyje pirmą kartą tėvais tampa vis vėlesnio amžiaus.  Lietuvoje yra 153 000 žmonių, susiduriančių su sunkesnėmis ar lengvesnėmis nevaisingumo problemomis.
2024-03-28

Patiriate stresą? Nenustebkite, jei pajausite šiuos nemalonius simptomus

TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ Alvydas Unikauskas prakalbo apie streso daromą žalą. Pasak profesoriaus, net keletą savaičių ar mėnesių patiriamas nuolatinis stresas gali būti labai žalingas ir sutrikdyti beveik 10 organizmo funkcijų. A. Unikauskas pastebi, kad nors daugelis pacientų stengiasi sveikai maitintis ir sportuoti, vis dėlto, kenčia nuo nuolatinio streso.
2024-03-23

Suaktyvinkite laimės hormonų išsiskyrimą: štai, kas padės

Kovo mėnesį vis dar danguje dažniau sutinkant pilkus debesis nei saulės spindulius neretai pasijuntame prislėgti. Tačiau tam pakeisti tereikia suaktyvinti endorfinus, dar vadinamus „laimės hormonais“. Tam yra keli paprasti būdai. Įtraukus vos kelias veiklas į savo rutiną „laimės hormonų“ išsiskirs daugiau. „Ąžuolyno klinika“ savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo keliais patarimais, kaip suaktyvinti „laimės hormonų“ išsiskyrimą. Juos pritaikę galėsite jaustis laimingesniais.
2024-03-19

Ekspertas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: štai, ką būtina žinoti

Visi žmonės nori gyventi kuo ilgiau, sulaukti 100 metų, džiaugtis gera savijauta ir kuo rečiau varstyti gydytojų kabinetų duris, tačiau apie sveikatą dažniau susimąstome sulaukę vyresnio amžiaus. Tuomet pradedame ieškoti stebuklingų eliksyrų, kurie padėtų gyventi kuo ilgiau. Tačiau jokio stebuklingo vaisto nėra. Norėdami būti sveiki, turime savo sveikata rūpintis visą gyvenimą.
2024-02-18

Pasakė, kas labiausiai didina širdies smūgio riziką: pajutę tai skubėkite pas gydytoją

Moksliniai tyrimai rodo, kad ilgai besitęsianti emocinė įtampa turi nemažai įtakos įvairiems širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimams, pavyzdžiui, aukštam kraujo spaudimui, cholesterolio lygio pokyčiams, krešulių susidarymui ar nereguliariam širdies ritmui. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja kardiologė Teresa Čiuplinskienė aiškina, kad stresas sukelia įvairius uždegiminius procesus organizme, todėl gali apsunkinti daugybę esamų ir prisidėti prie naujų ligų vystymosi.
2024-02-13
REKLAMA
Kviečiame daktarą  Kviečiame daktarą

Unikauskas davė patarimą: štai, kokia veikla padės įveikti stresą

Su įtampa susiduria daugelis šiuolaikinių žmonių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas drauge su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene aptarė ne tik streso daromą žalą, bet ir patarė, kaip su tuo kovoti. Stresas kenkia visam organizmui A. Unikauskas pastebi, kad nors daugelis pacientų stengiasi sveikai maitintis ir sportuoti, vis dėlto, kenčia nuo nuolatinio streso.
2024-02-12

Pokyčiai mokyklose – vaikai neslepia pykčio, o mokyklų vadovai pripažįsta: net neturime „vadovėlių dalies“

Šie metai mokiniams permainingi. Keitėsi ugdymo programos, atsirado tarpiniai atsiskaitymai. Patys mokiniai ir administracija įžvelgė daug trūkumų, kurie mokiniams kelia stresą. Tačiau, NŠA direktorės manymu, tinkamo laiko pokyčiams niekada nėra, o šios naujovės pradėtos svarstyti dar prieš 8 metus.

Depresiją išgyvenusi Rugilė ryžosi prabilti atvirai ir įspėja visus: „Nesijaučiau savame kūne“

Per pastaruosius metus auga depresijos simptomus jaučiančių gyventojų skaičius. Paskutiniais duomenimis, Lietuvos gyventojų savo sveikatos tyrimas parodė, kad 2019 m. švelnius depresijos simptomus jautė 13,1 proc. visuomenės, o tarp 15-34 metų gyventojų šis skaičius siekė 31 proc. Emocinę sveikatą visuomenėje taip pat stipriai paveikė ir pandemija bei karantinas.

Garsus profesorius įspėja visus: tai yra rūdys, ėdančios mūsų širdį ir kraujagysles

Su stresu susiduriame kasdien – jį patiriame ir darbo, ir namų aplinkoje, o nerimą keliančios mintys dažnai nepalieka ramybėje net ir atitolus nuo stresinių situacijų. Ilgesnį laiką užsitęsęs stresas tampa lėtinis ir gali kelti grėsmę sveikatai – tai yra vienas pagrindinių rizikos veiksnių, darančių įtaką ligoms, tokioms kaip cukrinis diabetas, aukštas cholesterolio lygis, padidėjęs kraujospūdis, taip pat širdies ir kraujagyslių ligos, vystytis.
2024-02-02
REKLAMA
Unikauskas patarė, kaip sustiprinti imunitetą: užtruksite vos 30 sekundžių  Unikauskas patarė, kaip sustiprinti imunitetą: užtruksite vos 30 sekundžių

Unikauskas patarė, kaip sustiprinti imunitetą: užtruksite vos 30 sekundžių

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas sulaukė klausimo apie maudymąsi šaltame duše. Pasak specialisto, šios praktikos bijoti nereikėtų, nes ji turi daugybę privalumų. Paprastas būdas, kuris padės sustiprinti imunitetą Jolita iš Klaipėdos klausia: „Gal kada savo laidoje pakalbėsite apie šaltą dušą? Jo naudą ir nenaudą.
2024-01-31
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų