senjorai

Naujienos apie senjorus

 

Tai vyresnio amžiaus žmonės, paprastai laikoma, kad tai asmenys, sulaukę pensinio amžiaus. Jie turi gausią gyvenimo patirtį ir žinias, kurias gali perduoti jaunesnėms kartoms. Senjorų poreikiai ir iššūkiai yra įvairūs, apimantys sveikatos priežiūrą, socialinį įtraukimą ir ekonominę gerovę. Visuomenės užduotis – užtikrinti, kad senjorai gyventų oriai ir būtų integruoti į visuomenės veiklą.

Senjorams siūloma vieną kartą per metus apmokėti 90 proc. sanatorinio gydymo kainos

Mišrios Seimo narių grupės atstovai Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski įregistravo Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, siūlančias padėti senjorams aktyviau pasinaudoti sanatorinio gydymo paslaugomis. Virš 70 metų sulaukusiems senjorams jie siūlo kartą per vienerius metus Valstybinių ligonių kasų lėšomis apmokėti 90 proc. sanatorinio gydymo bazinės kainos už mažiausiai 5 dienas trunkantį gydymą. „Dauguma Lietuvos senjorų dėl per mažų pajamų negali nuvažiuoti į sanatoriją.
90 2024-03-17

Senjorai vilniečiai priglaus šeimininkų netekusius gyvūnus

Kelios dešimtys senjorų susidomėjo šios savaitės pradžioje paskelbta Vilniaus savivaldybės galimybe tapti šeimininkų netekusių gyvūnų globėjais. „Susidomėjimas programa – labai didelis: vos paskelbus apie jos pradžią, jau sulaukėme daugiau nei 30 skambučių. Susipažinti su gyvūnais buvo atvykę 10 senjorų, iš jų šeši jau išsirinko globotinius“, – BNS sakė Vilniaus gyvūnų globos namų direktorė Agnė Žėbienė.

Vilniečiai senjorai kviečiami tapti šeimininkų netekusių gyvūnų globėjais

Vilniaus savivaldybė kviečia senjorus tapti šeimininkų netekusių augintinių globėjais. Jų priežūrai savivaldybė suteiks visas priežiūros priemones, pasirūpins pašaru ir kraiku, prireikus, veterinarinėmis paslaugomis. „Apie augintinį svajojantys, tačiau įsipareigoti nenorintys sostinės senjorai galės bent laikinai globoti keturkojį gyvūną. Vyresni augintiniai jau nėra itin aktyvūs, tad galėtų puikiai sutarti su garbaus amžiaus šeimininkais.

Projektas senjorų psichologinei sveikatai stiprinti šįmet vyks dar 13 šalies savivaldybių

Pernai gegužę pradėtas socialinio recepto projektas, skirtas vienišų, psichikos sutrikimų turinčių senjorų psichologinei sveikatai stiprinti, šįmet vyks dar 13 Lietuvos savivaldybių. Kauno, Šiaulių ir Vilniaus miestų bei Klaipėdos rajono savivaldybėse prasidėjusi iniciatyva yra skirta lengvus nerimo ar depresijos simptomus jaučiantiems, vienatvę išgyvenantiems pensinio amžiaus žmonėms, siekiant stiprinti jų psichologinę gerovę ir psichikos sveikatą.

Ir toliau siautėja sukčiai: iš dviejų senjorų išviliota penkiaženklė suma

Sukčių pasipelnymo šaltiniu tapo du sostinės senjorai – iš jų apgaule bendrai išviliota 10 171 euras. Kaip praneša Vilniaus apskrities policija, šeštadienį policija gavo 1938 metais gimusios moters pranešimą, kad vasario 21 d. apie 13.30 val. Vilniuje dvi nepažįstamos moterys apgaule iš jos išviliojo 2 000 eurų. Tą pačia dieną į policijos pareigūnus kreipėsi ir ar vienas sukčių apgautas, 1942 metais gimęs senolis.

Papasakojo apie senjorų pasimatymus Vilniuje ir Kaune: atėjo apie 30 moterų ir 1 vyras

Meilės dieną šventė ne tik jaunimas, bet ir senjorai, kurie rinkosi šiltai pasikalbėti apie gyvenimą ir nueitą kelią vienoje iš Vilniaus kavinių. Tarp atvykusių senjorių, išsipuošusių gražiausiomis savo suknelėmis, papuošalais, buvo ir tokių, kurios ieško naujos gyvenimo meilės ir kurių durys atviros naujiems jausmams.

Žino ne visi: štai ką daryti, kad parduotuvėse gautumėte 10–20 proc. nuolaidą

Didieji prekybos tinklai turi lojalumo korteles arba programėles, dėl kurių pirkėjai gali gauti daugiau nuolaidų, kaupti pinigus, o vėliau juos panaudoti. Vis tik, kol vieni pirkėjų pagal amžių neskirsto, kiti jau kurį laiką papildomai siūlo 10 ar 20 proc. nuolaidas būtent pensininkams. Vienur pigiau senjorai gali apsipirkti būtent pirmadieniais, kitur – kiekvieną dieną iki 11 val. Vienas prekybos tinklas siūlo nuolat aktyvią net 20 proc. nuolaidą būtent gyvūnų prekėms.
2024-02-09

78-erių vilnietė Regina persikėlė į senjorų namus: mėnuo atsieis nuo 1700 iki 3000 eurų

Daugėja senjorų, norinčių savo gyvenimo saulėlydį pasitikti ne savo, o senelių namuose. Vieni prisipažįsta, kad sveikatos stoka ir liūdesys veja iš savo namų, kiti grįžta iš emigracijos, pavyzdžiui, JAV ar Vokietijos, ir nori čia pasilikti apsigyvendami senjorų namuose. Valdiškos institucijos sako, kad per metus laukiančiųjų savo eilės į senjorų namus daugėja. Daiktus į nediduką lagaminą baigia krauti 78-erių vilnietė Regina.

Vilniaus savivaldybė vienu būdu spręs dvi problemas: padės ir senjorams, ir beglobiams gyvūnams

Vilniaus valdžia sugalvojo naujovę, kaip gelbėti senjorus nuo vienatvės. Savivaldybė siūlo senjorams iš savivaldybės prieglaudos paimti šunį ar katiną, o pati augintinį žada aprūpinti iki pat jo gyvenimo galo ėdalu, kraiku, o jei reikės ir gydymu. Taip tikisi vienu šūviu nušauti du zuikius – ir senjorams draugą įtaisyti, ir keturkojams surasti naujus namus. Gyvūnų globėjai pastebi, kad, sulaukę pensijos, kai kurie senjorai augintinio turėti nesiryžta.

Lietuvoje – beveik 340 šimtamečių, dauguma – moterys, o pats vyriausias – vyras

2024-uosius Lietuvoje pasitiko 339 šimtamečiai ar vyresni gyventojai, dauguma jų – moterys, rodo Registrų centro duomenys. Du vyriausi gyventojai yra sulaukę 109-erių, abu – iš Kauno apskrities.    Šimtamečių galima rasti beveik kiekvienoje savivaldybėje, išskyrus Neringą, Pagėgius, Visaginą ir Širvintų rajoną.
Aktualijos 2024-01-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų