radiacija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radiacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radiacija“.

Perspėja apie radiacinį pavojų: užšaldytos branduolinės atliekos pamažu tirpsta

Šaltojo karo metais, kai buvo labai populiaru žaisti su branduoline energija, JAV kariuomenė paliko radioaktyvių nuolaužų keliose skirtingose pasaulio vietose. Dauguma radioaktyviųjų atliekų buvo likviduotos.
2024-03-16

Ar buitiniai prietaisai gali skleisti kenksmingą spinduliuotę? Mokslininkai pateikė savo verdiktą

Šiuolaikinis gyvenimas tapo nebeatsiejamas nuo technologijų. O kartu – ir pasvarstymų, kad įvairūs prietaisai yra žalingi žmogaus sveikatai. Kaip yra iš tikrųjų? Ar kompiuteris skleidžia pavojingą spinduliuotę? Ar saugu miegant prie lovos laikyti įkraunamą mobilųjį telefoną? Ką bendro turi rentgeno nuotrauka ir skrydis lėktuvu? Į šiuos ir kitus klausimus atsakė Nacionalinio vėžio instituto (NVI) specialistai.
Aktualijos 2023-06-26

EK priekaištauja Lietuvai dėl netinkamos radiacinės saugos

Lietuvai į nacionalinę teisę netinkamai perkėlus branduolinės energetikos reguliavimo institucijos Euratomas direktyvą, nustatančią bendrus radiacinės saugos standartus, Europos Komisija (EK) dėl to pradėjo pažeidimo nagrinėjimo procedūrą. Apie tai Lietuva informuota oficialiai, ji raginama tinkamai perkelti direktyvos nuostatas į šalies įstatymus, pranešė EK.
Aktualijos 2023-06-01

Radiacinės saugos centras apie plintančią žinią dėl radioktyvaus debesies: „Kalio jodido gert jokiais būdais nereikia“

Rusijai dirbantys propagandistai Lietuvoje bando sukelti lietuvių paniką: skelbia dezinformaciją apie neva radioaktyvų iš Lenkijos čia slenkantį debesį, kuris neva atskrenda iš Ukrainos, sprogus ginklų bazei su radioaktyviomis medžiagomis. Tokią melagingą žinutę publikavo ne kartą rusišką dezinformaciją skelbęs portalas.  „Facebook'e“ šia melagiena dalinasi už šnipinėjimą Rusijai kalėjime sėdinčio Paleckio bendražygiai.

Ragina būti pasiruošus branduolinei avarijai: ką gali ir ko negali kalio jodidas

Šalia Lietuvos esanti nesaugi Baltarusijos atominė elektrinė kelia didelę grėsmę, todėl pasiruošti ir žinoti kaip elgtis joje įvykus branduolinei avarijai privalo kiekvienas. Pirmosiomis minutėmis ir valandomis būtent nuo pačių gyventojų veiksmų priklausys jų saugumas.

TATENA: Irano sodrinto urano atsargos nustatytas ribas viršija 18 kartų

Jungtinių Tautų branduolinės veiklos priežiūros institucija antradienį pranešė, kad Irano prisodrinto urano atsargos daugiau nei 18 kartų viršijo 2015 metais Teherano ir pasaulio galybių susitarime nustatytą ribą. Remiantis konfidencialia Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ataskaita, su kuria susipažino naujienų agentūra AFP, apskaičiuota, kad vasario 12-ąją visos Irano prisodrinto urano atsargos sudarė 3760,8 kilogramo. 2015-ųjų susitarime nustatyta 202,8 kg riba.
2023-02-28

Astravo pavojus: ką daryti, jei išgirsite apie radiacinę grėsmę

Savaitgalį pasklidus nerimastingai žiniai, kad rusų specialiosios tarnybos galimai ruošia provokacijas skirtinguose Baltarusijos objektuose, įskaitant Astravo atominę elektrinę, svarbu žinoti, ką reikėtų daryti, kur kreiptis ir kaip reaguoti, jei Astravo atominė elektrinė būtų panaudota, kaip hibridinės atakos prieš Lietuvą, objektas.

Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai piktinasi 900 eurų alga: rizikuojame sveikata

Skirtingų profesijų darbuotojų skiriasi darbo pobūdis, laikas ir žinoma, atlyginimas. Vis tik kenksmingomis sąlygomis dirbantys Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbuotojai skundžiasi, kad jų alga beveik nedidėja. O 130 eurų mėnesinis priedas, už darbą kenksmingomis sąlygomis, pasak jų, yra gerokai per mažas. Tuo metu elektrinės atstovė siūlo patikrinti atlyginimus kitose įmonėse, anot jos, kitur jie dar mažesni.
2022-09-11

Černobylio elektrinėje pirmą kartą nuo karo pradžios vėl pradėta fiksuoti radiacija

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) duomenimis, dešimtys radiacijos detektorių aplink Černobylio atominę elektrinę pirmą kartą nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą pradėjo fiksuoti radiacijos duomenis, rašo „the Guardian“. TATENA teigia, kad radiacijos stebėsenos tinklas šioje teritorijoje nustojo veikti, kai Rusijos pajėgos vasario mėnesį užėmė Černobylio elektrinę. Rusai laikė elektrinę apie penkias savaites, o kovo 31-ąją iš jos pasitraukė.
2022-06-08

Rusijos karo strategijos „genijai“: išsikasė apkasus radiacija užterštoje Černobylio žemėje

Ankstesni pranešimai apie didelį kiekį radiacijos gavusius rusų karius, kurie neseniai pasitraukė iš Černobylio AE teritorijos, gali pasitvirtinti. Nauja vaizdinė medžiaga rodo, kad rusai iš tiesų išsikasė apkasus teritorijoje, kurioje po žeme buvo „palaidotos“ radioaktyvios atliekos. Praėjusią savaitę, kovo 31-ąją, Rusijos kariuomenės pajėgos atsitraukė iš Černobylio AE teritorijos, kuri buvo užimta dar pirmosiomis karo dienomis.
2022-04-06
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų