grybai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „grybai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „grybai“.

Atėjusi į mišką Simona nustėro: to balandį dar nebuvo mačiusi

Lietuvos gamta šiemet krečia nematytus pokštus – dar neseniai mėgavomės vasariška šiluma, o vėliau iškrito sniegas. Stipriai sušilus orams miškuose pasirodė ir pirmieji grybai, tiesa, ne tik pavasariniai – aptiktos ir pirmosios voveraitės. Balandžio 20 dieną į mišką Jurbarko rajone nustojus snigti briedžiukų išvykusi ieškoti Simona Juškevičiūtė nustebo radusi ne pavasarinių grybų, o iš tolo geltonuojančias voveraites.
Prieš 13 val.

Lietuviai masiškai miškuose ieško šių grybų: įspėja, kad gali baigtis liūdnai

Atšilus orams lietuviai ėmė plūsti į miškus, o iš jų grįžta jau su pirmaisiais laimikiais – grybais ir skuba jais pasimėgauti. Tačiau specialistai kasmet, vos pasirodžius pirmiesiems pavasariniams grybams, įspėja – kai kurie jų yra nuodingi ir juos vartoti galima tik tinkamai paruošus, kitaip gali grėsti apsinuodijimas. Gamtos tyrimų centro mokslo darbuotojas, mikologas dr. Jonas Kasparavičius naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad pavasarinių grybų yra daugybė, tik dar mažai juos pažįstame.
2024-04-23

Šį grybą žolininkas vadina aukso gysla: jo nauda neįtikėtina

Juodasis beržo grybas, dar vadinamas beržo juodgrybiu ar čaga, daugelio laikomas aukso gysla organizmui – jis pasižymi daugybe naudingų savybių. Žolininko Ramūno Vaičiūno teigimu, šiuose grybuose gausu unikalių veikliųjų medžiagų: chromogenų; ląstelienos; steroidinių junginių; lignino; organinių rūgščių; laisvųjų fenolių; flavonoidų; silicio oksido; geležies; aliuminio; kalcio; magnio; natrio; kalio; cinko; vario.
2024-04-17

Šį Lietuvos grybą mokslininkai vadina aukso gysla: ragina nesupainioti su kitu

Jeigu grybavimo krepšeliai jau nuo rudens pabaigos pakabinti ir laukia kito rudeninio sezoną, tai leiskite jiems „ilsėtis” nebent tik iki pavasario. Nuo balandžio mėnesio prasideda briedžiukų augimas, tad grybavimo sezoną galite atidaryti žymiai anksčiau. Pirmiausiai išmokite juos atskirti nuo bobausių ir kitų panašių grybų, o vėliau prisirinkite šių ypatingai naudingų briedžiukų. Mes tik pasiūlysime receptą, kaip juos skaniai suvalgyti.
2024-04-15

1 produktą Kurpienė vadina aukso gysla organizmui: ragina išbandyti

Azijos skoniai ir ingredientai – viena karščiausių 2024 metų kulinarinių tendencijų, skelbia visame pasaulyje žinomas žurnalas „Time“. Viena šio regiono virtuvės pažibų – šitakiai, enoki ir kiti grybai, kuriuos jau spėjo pamilti bei įtraukti į savo kasdienius valgius ir dalis šalies gyventojų.
2024-03-13

Lietuvoje bobausiai pasirodė mėnesiu ankščiau nei įprasta: tuo stebisi net mikologai

Dzūkijos miškuose pasirodė šiemet rekordiškai anksti pradėję dygti bobausiai – dzūkiškai „šmarškos“. Grybautojai pasakoja kol kas randantys dar tik pavienius ir mažyčius bobausius, bet jau po savaitės kitos jie bus tinkami dėti į pintinę. Stebisi ir grybų žinovai, mat bobausiai pasirodė mažiausiai mėnesiu anksčiau nei jiems įprasta dygti. Kodėl taip yra, nesiima spėlioti net ir mikologai. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Atėjusi į mišką alytiškė nustėro: radiniu negalėjo patikėti net giminės

Kovo 2 dieną Alytaus rajone, Makniūnuose, gyvenanti Dalė Baranauskienė rado pirmųjų šiais metais grybų – bobausių. Moteris sako, kad tiesiog širdis jautė, jog jau gali jų miške būti, tad ir patraukė pavasario prabudimo pranašų ieškoti. Tiesa, giminaičiai, kuriems Dalė nusiuntė bobausių nuotraukas, netikėjo, tad teko įrodyti skambinant tiesiai su įjungta telefono kamera iš miško, kad ir kiti vaizdą pamatytų.
2024-03-05

Lietuvos miškuose pasirodė pirmieji grybai: tokius išvysite retai

Sartų regioniniame parke jau pasirodė pirmieji ypač reti grybai – paprastieji taukiai. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vyr. specialistė, ekologė Daiva Norkūnienė praneša, kad Sartų regioniniame parke jau pasirodė pirmieji ypatingi grybai – šio parko pasididžiavimas.  „Ne, ne bobausiai ir net nevalgomi, bet juos surasti ir pamatyti norėtų daugelis besidominčiųjų saugomomis rūšimis.
2024-02-29

Vilnietė grybauja net ir žiemą: parodė laimikius

Visi jau esame įpratę, kad grybavimo sezonas baigiasi vėlyvą rudenį ir tenka laukti kitų metų, kad galėtume prisirinkti pilnus krepšius grybų. Tačiau vilnietė Vaiva Grublienė grybauti nesustoja net ir žiemą. Moteris miške net ir dabar randa skanių ir valgomų grybų. Toli grybų vilnietė neieško – jų randa prie Vilniaus, netoli Grigiškių. Vaiva juokauja, kad kai miške eidama su pintine grybų sutinka slidininkus, jie vos neišvirsta iš slidžių, pamatę tokį vaizdą.
2024-02-27

Šie produktai gerina kasos veiklą: nepamirškite jų suvalgyti

Kasa – nedidelis organas, esantis pilvo ertmėje ir atliekantis pagrindinį vaidmenį paverčiant suvalgytą maistą energija ląstelėms. Sutrikus kasos funkcijai, sutrinka daugybė svarbių procesų organizme, tačiau vos keli produktai gali padėti pagerinti jos veiklą. Šio organo svarba tampa dar akivaizdesnė, kai žmogus susiduria su kasos veiklos problemomis, pavyzdžiui, diabetu ar pankreatitu, kurie negydomi gali pažeisti įvairius gyvybiškai svarbius organus.
2023-12-31
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų