arbata

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „arbata“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „arbata“.

Šį gėrimą vadina be reikalo nuvertintu: sveikata padėkos

Ar žinojote, kad gvazdikėlių nuoviras yra daug naudingesnis organizmui, nei tiesiog džiovinti gvazdikėliai? Svarbu žinoti, kad naudingų mikroelementų koncentracija gvazdikėliuose tokia didelė, kad suvalgius didesnį kiekį, jie gali sukelti viduriavimą. Dėl šios priežasties, norint tinkamai pasinaudoti visomis gydomosiomis gvazdikėlių savybėmis ir išvengti viduriavimo, juos reikėtų užplikyti arba net pavirti.
2024-04-15

Prieš naktį išgerkite šio gėrimo: karšta naktis – garantuota

Kardamono kvapą sunku supainioti su kitų prieskonių. Jis dvelkia ramybe, šiluma ir namais. Po šafrano ir vanilės tai brangiausias ir populiariausias prieskonis pasaulyje. Ir ne tik prieskonis. Jau nuo seniausių laikų kardamonas buvo naudojamas kaip vaistas. Tad kardamono arbata ne tik sušildys, nuramins, atpalaiduos, tačiau ir padės palaikyti gerą fizinę sveikatą. Be to, teigiama, jog kardamono arbata yra veiksmingas afrodiziakas bei užtikrina gerą vyrų lytinį pajėgumą.
2024-04-12

Šis aliejus – tikra žarnyno šluota: ragina išbandyti

Ramunėlių eterinis aliejus daugelį metų naudojamas gydymui ir grožio procedūroms. Jis gerai žinomas dėl kūną bei psichiką raminančių savybių. Be to, ramunėlių eteriniame aliejuje gausu odą bei plaukus teigiamai veikiančių medžiagų. Apžvelkime ramunėlių eterinio aliejaus privalumus ir būdus kaip jį saugiai naudoti. Kokie yra ramunėlių eterinio aliejaus privalumai? Ramunėlių gydomasis poveikis yra žinomas nuo seniausių laikų.
2024-04-12

Neišmeskite šios piktžolės: ją vadina organizmo šluota

Kiekvienas sodininkas ir daržininkas puikiai pažįsta agresyvią ir sunkiai išnaikinamą piktžolę – dirvinį asiūklį. Maždaug nuo gegužės mėnesio vidurio jos ūgliai ima želti tai vienur, tai kitur darže, o kovoti su šia piktžole, atrodo, beprasmiška. Ji tarytum nesunaikinama. Nepaisant to, kad tai tikrai kenksminga daržo augalams piktžolė, mums ji – netgi labai vertinga vaistažolė.
2024-04-04

Ragina šį gėrimą vartoti dažniau: sveikata padėkos

Ar kada nors girdėjote apie bergenijos arbatą? Ne? Visai nesistebime – Lietuvoje ji nėra labai populiari. Tačiau pasaulyje bergenijos arbata žinoma ne vieną šimtą metų: savo gimtinėje – Centrinės Azijos regionuose – ji laikoma tradicine arbata.  Bergenijos arbata skirtingose šalyse žinoma įvairiais vardais: Chaga / Chigir arbata, Mongolijos / Sibiro arbata, Badan, Baikalo / Altajaus arbata ir kt.
2024-03-29

Šiukštu neišmeskite šio augalo: jo arbata – itin naudinga

Lakišius – Lietuvoje plačiai paplitusi ir gana žinoma piktžolė. Tačiau kai kitą kartą ravėdami daržus norėsite ją švystelėti per tvorą, geriau susilaikykite ir pasidėkite džiovinimui. Lakišių arbata nuo seno žinoma ir naudojama dėl savo gydomųjų savybių. Tibete ja gydoma anemija, aterosklerozė, sąnarių ligos. Tradicinėje kinų medicinoje – tuberkuliozė.
2024-03-27

Ši arbata valo parazitus organizme: sveikata padėkos

Įprasta manyti, kad parazitais gali užsikrėsti tik vaikai, kadangi jie prasčiau laikosi asmens higienos: retai plauna rankas, kiša pirštus į burną, ne visada valgo švariomis rankomis ir panašiai.  Tačiau žolininkai ir dauguma medikų sutinka, kad parazitų, deja, savo organizme turime beveik visi. Todėl pavasaris ir ruduo yra tas metas, kai verta profilaktiškai apsivalyti. Vienas iš patikimų ir mažiau kenksmingų būdų – parazitus valanti arbata.
2024-03-26

Taip dažyti kiaušiniai taps Velykų atradimu: visi klaus, kaip pavyko

„Išbandėme du naujus marginimo būdus. Vienas iš jų ir labiausiai patikęs tai kinrožių arbata. Kiaušiniai ryškūs, spalvos net nemoku gerai apibūdinti. Tai nei žali, nei melsva“, – rašo tinklaraščio „Kviečiu į virtuvę“ autorė Ingrida. Prireiks: 150 g kinrožės lapelių; 2 l vandens; 2 v. š. acto. Kiaušinių marginimas kinrožių arbata Kinrožės lapelius užpilame vandeniu, actu ir paverdame apie 15 min. Sudedame kiaušinius. Verdame 7–10 min. Kiaušinius paliekame per naktį skystyje.
2024-03-06

Nepraeikite pro pušis: jų spygliuose – neišmatuojama nauda

Besikeičiant orams, svarbu stiprinti savo organizmą. Socialiniame tinkle „Facebook“ patarimais apie žoleles besidalijanti Laima Kazukauskytė Misiūnienė pasakoja apie pušų spyglių, pumpurų naudą žmogaus organizmui. Socialiniame tinkle „Facebook“ L. Kazukauskytė Misiūnienė rašo, kad dabar tinkamas laikas rinkti pušų spygliukus, pumpurus (jei jų jau yra) ir neprisirpusius kankorėžius, dėl juose esančių vitaminų.
2024-03-01

Medikai išsigandę dėl Pasvalio rajone arbata nuplikyto kūdikio: „Kad taip stipriai, seniai yra buvę“

Panevėžio ligoninės reanimacijoje į medikų rankas pateko stipriai verdančiu vandeniu nuplikytas nė pusantrų metukų neturintis mažylis. Pirminiais duomenimis, vaikas nusidegino ketvirtadalį kūno. Mažylio mama medikams pasakojo, kad vaikas ant savęs užsivertė didelį, ką tik užplikytos arbatos puodelį. Panevėžio greitosios medikai nė pusantrų metukų neturintį mažylį į Panevėžio ligoninę atvežė iš Pasvalio rajono.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų