Trigubo dublio ritmu rungtyniavęs Luka Dončičius priartino savo ekipą prie NBA Vakarų konferencijos pusfinalio. Penktosios serijos rungtynėse vyko Los Andželo „Clippers“ tvirtovėje, tačiau čia Dalaso „Mavericks“ žibėjo puolime ir sutriuškino savo varžovus 123:93 (25:24, 31:22, 33:23, 34:24).

Kalifornijos ekipą įveikusius teksasiečius dabar nuo patekimo į pusfinalį teskiria viena pergalė ir šie pirmauja 3:2.

„Clippers“ ir vėl vertėsi be traumuoto Kawhi Leonardo, kuris šioje serijoje žaidė tik dvejuose mačuose. 30 taškų pralaimėjimas atkrintamosiose yra taip pat didžiausias per visą „Clippers“ komandos istoriją.

Kelio skausmus po trečiųjų serijos rungtynių jautęs L. Dončičius prieš rungtynes žurnalistams sakė, kad tokios sveikatos būklės nerungtyniautų reguliariojo sezono metu.

Visgi šiame susitikime darbo jis ėmėsi nuo pat susitikimo pradžios. Slovėnas žaidė net 39 minutes, per kurias pelnė 35 taškus (12/18 dvit., 2/8 trit., 5/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir išrašė 10 rezultatyvių perdavimų savo ekipos draugams.

Maloniu žaidimu stebino vokietis Maxi Kleberas pataikęs 5 tritaškius iš 7 bandymų ir surinkęs 15 taškų.

Pirmajame ketvirtyje aikštėje vyko lygi kova, o atitrūkti Jasono Kiddo kariaunai pavyko prieš pat antrojo ketvirčio pabaigą, kada „Mavs“ kėlinį uždarė spurtu 13:4 ir prieš ilgąją pertrauką įgijo dviženklį pranašumą 56:46.

Svečių pranašumas antroje rungtynių pusėje dar labiau išryškėjo ir abu paskutinius ketvirčius L. Dončičiaus vedama ekipa laimėjo dešimties taškų skirumu.

Pralaimėjusiems Ivica Zubacas ir Paulas George surinko po 15 taškų

Dalaso komanda nuo antrojo kėlinio nei karto neatsiliko. Trečiojo kėlinio pradžioje po 14 pelnytų taškų iš eilės svečiai buvo priekyje 73:50. Vėliau jų pranašumas augo iki 32 taškų.

„Clippers“: Ivica Zubac (7/8 dvit., 6 atk. kam.) ir Paulas George (2/7 dvit., 2/6 trit., 11 atk. kam., 4 rez. perd.) po 15, Normanas Powellas 14 (4/6 dvit., 1/6 trit.), Terance Mannas (4/6 dvit., 1/4 trit., 7 atk. kam.) ir Bonesas Hylandas po 11, Jamesas Hardenas 7 (1/5 dvit., 1/7 trit., 4 atk. kam., 7 rez. perd., 4 kld.), Russellas Westbrookas 6 (2/8 dvit., 5 atk. kam.), Danielius Theis, Masonas Plumlee (1/6 dvit., 5 atk. kam.), P.J. Tuckeris ir Amiras Coffey (1/4 trit.) po 3, Brandonas Bostonas 2.

„Mavericks“: Luka Dončičius 35 (12/18 dvit., 2/8 trit., 7 atk. kam., 10 rez. perd.), Maxi Kleberis 15 (5/7 trit.), Jadenas Hardy (2/4 trit.) ir Kyrie Irvingas (5/7 dvit., 1/7 trit., 4 atk. kam., 6 rez. perd.) po 14, Dereckas Lively (5/5 dvit., 7 atk. kam.) ir Derrickas Jonesas (2/4 trit.) po 12, Danielius Gaffordas 8 (5 atk. kam.), Dante Exumas (4 rez. perd.) ir Joshas Greenas po 4, A.J. Lawsonas 3, P.J. Washingtonas 2 (0/4 trit., 5 atk. kam.).