www.lrytas.lt

Lietuvos krepšinio rinktinė nedalyvaus „Eurobasket 2017“ atrankoje
Lietuvos krepšinio rinktinė nedalyvaus „Eurobasket 2017“ atrankoje 2016.01.21 11:13 Praėjusių metų Europos čempionate Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo ne tik sidabro medalius ir teisę žaisti Rio de Žaneiro olimpiadoje.  Jono Kazlausko auklėtiniai sėkmingu žaidimu užsitikrino vietą 2017 m. senojo žemyno pirmenybėse. „FIBA Europe“ paskelbė, kad rytoj vyksiančioje „Eurobasket 2017“ atrankos burtų traukimo ceremonijoje Miunchene tikrai nebus 13-os rinktinių atstovų.
Šiaulių apskrities policija: rinkimų pažeidimai užfiksuoti, pažeidėjai demaskuoti
Šiaulių apskrities policija: rinkimų pažeidimai užfiksuoti, pažeidėjai demaskuoti (1) 2015.03.02 16:32 Šiaulių apskrities policija rinkimų dieną dirbo sustiprintomis pajėgomis. Policijos pareigūnai kovo 1 d. apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais, sulaukė 16 pranešimų: 6 - iš Šiaulių miesto, 5 - iš Šiaulių rajono, po 2 – iš Joniškio ir Raseinių rajonų, 1 – iš Radviliškio rajono.
 Policija: nesiekiame nusimesti krūvių
Policija: nesiekiame nusimesti krūvių 2014.10.09 14:09 Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos neigia šiandien dienraštyje „Lietuvos Rytas“ ir portale www.lrytas.lt pasirodžiusią informaciją, kad policija nori nusimesti kai kurių nusikaltimų krūvį ir netirs smulkių nusikaltimų. Jei kai ką tenkina dabartinė situacija, kuomet yra ištiriama tik ketvirtadalis visų vagysčių, tai galima nieko nekeisti, tačiau policija pasirengusi daryti viską, kad nusikalstamos veikos būtų tiriamos daug efektyviau.
Po euro įvedimo Estijoje – kova už demokratiją (II)
Po euro įvedimo Estijoje – kova už demokratiją (II) (6) 2014.09.05 17:17 Saulius Lapėnas,  www.slapenas.lt Pratęskime faktų paskelbtų visuomeninėje Estijos radijo ir televizijos korporacijoje (www.err.ee) [1] nagrinėjimą, pradėtą publikacijoje „Po euro įvedimo Estijoje – valstybės skola padvigubėjo. (I)“ Šiandien mes turime unikalią galimybę, beveik fantastinę, pasižiūrėti į ateitį, ir sužinoti kaip gyvenasi šalyje, kurioje prieštaraujant sveikai nuovokai, prieš du metus nacionalinė valiuta buvo pakeista į eurą.
Kvailio arba idioto sapnas (I)
Kvailio arba idioto sapnas (I) (17) 2014.08.24 17:53 Vienų reikalų (negaliu rašyti, kad „kultūros“) sprendykla, kurią priešai ir išdavikai vadina „ministerija”, nutarė, kad įmonės, kurias išdavikai vadina „firmomis”, negali vadintis nelietuviškai, nes nesupras tas, kuris nežino, kas yra „firma” ir „ministerija”, o tai sukels grėsmę lietuvių abėcėlei ir Tėvynės saugumui.
 Rusijai „padovanojo“ karinę bazę ES teritorijoje? Kaip tai galėjo įvykti?
Rusijai „padovanojo“ karinę bazę ES teritorijoje? Kaip tai galėjo įvykti? (2) 2014.07.28 14:21 Šiandieninė geopolitika – šantažas, ekonomika ir euro. Vakarų žiniasklaidos analitinė apžvalga. Krymo okupacija ir agresyvūs Rusijos veiksmai Ukrainos atžvilgiu šiandien yra žiniasklaidos ir politikų dėmesio centre. Šių įvykių fone beveik nepastebimai plačiai visuomenei Europos Sąjungos teritorijoje „teisėtai“ įsikūrė Rusijos karinė bazė. Pažymint šį unikalų įvykį šiuolaikinėje istorijoje, kovo mėnesį rusų kariškiai surengė parodomąsias aviacijos ir laivyno karines pratybas.
 EFHR laimėtų bylų sąraše rekordinė bauda už tautinę diskriminaciją kurstančius komentarus
EFHR laimėtų bylų sąraše rekordinė bauda už tautinę diskriminaciją kurstančius komentarus 2014.07.23 10:43 Europos žmogaus teisių fondas (EFHR) jau keletą metų vykdo kampaniją ir aktyviai stebi kibernetinę erdvę, ieškodamas neapykantą ir diskriminaciją kurstančių pranešimų bei komentarų. Per visą EFHR veiklos laikotarpį pavyko laimėti jau 40 bylų, susijusių su tautinės diskriminacijos skatinimu internete, tačiau nė viena laimėta byla savo bausmės dydžiu neprilygo Marijampolės rajono apylinkės teismo priimtam nuosprendžiui.
Kokį karą kariauja Rusija?
Kokį karą kariauja Rusija? (13) 2014.04.17 07:00  Rusija kariauja su Ukraina. Drąsiai rašau šį teiginį, nes kitos valstybės teritorijos užgrobimas yra akivaizdus karo veiksmas. Tačiau tiksliai kvalifikuoti dabartinį Rusijos ir Ukrainos konfliktą yra sunkiau. Tai nėra įprastinis ginkluotas susirėmimas. Nors ant realių karo veiksmų ribos balansuojama iki šiol, konfliktas kol kas nėra peraugęs į vadinamąją karštąją karo stadiją. Tačiau neįmanoma ignoruoti kito – propagandinio – karo, kuris įgauna vis didesnį pagreitį.
 B. Gudelis paskyrė „Snoras media“ vadovą
B. Gudelis paskyrė „Snoras media“ vadovą 2013.10.25 15:51 Verslininko Beno Gudelio įsigytos bendrovės „Snoras Media“, kuri valdo 34 proc. „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės akcijų, vadovu tapo 42 metų Alanas Levinas. Registrų centro duomenimis, "Snoras Media" generaliniu direktoriumi A.Levinas paskirtas spalio 15 dieną, jis pakeitė iki tol įmonei vadovavusį buvusį "Snoro" banko korporatyvinio verslo tarnybos viršininką Modestą Keliauską.
„Lietuvos ryto“ akcijos B. Gudelio piniginę paplonino 10 mln. litų
„Lietuvos ryto“ akcijos B. Gudelio piniginę paplonino 10 mln. litų (1) 2013.10.14 18:13 Įmonė "Snoras Media", valdanti 34 proc. "Lietuvos ryto" žiniasklaidos grupės akcijų, verslininko Beno Gudelio įmonei "Big group" parduota už 10 mln. litų, pranešė "Snoro" banko bankroto administratorius. "Snoro" ir "Big group" sandoris baigtas spalio 11 dieną. "Sandoris buvo sudėtingas, nes nemaža dalis žiniasklaidos bendrovių, įskaitant ir "Lietuvos ryto" grupę, išgyvena sunkius laikus ir veikia nuostolingai pastaruosius kelerius metus.
N. Cooperis: „Lietuvos ryto“ akcijų pardavimas juda į priekį
N. Cooperis: „Lietuvos ryto“ akcijų pardavimas juda į priekį (1) 2013.05.15 15:01 Neilas Cooperis, bankrutavusios AB bankas „Snoras“ bankroto administratorius, patvirtino, kad UAB „Lietuvos rytas“, vienos iš didžiausių Lietuvos žiniasklaidos grupių, 34% akcijų pardavimo procesas sėkmingai juda į priekį. Akcijos priklauso UAB „Snoras Media“. „Jau turime ženklų susidomėjimą UAB „Snoras Media“ ir tai yra pozityvios žinios. Preliminarių pasiūlymų iš susidomėjusių šalių dar lauksime iki 2013 m. gegužės pabaigos.
 Teismas apgynė interneto portale pažeistas teises į privatų gyvenimą
Teismas apgynė interneto portale pažeistas teises į privatų gyvenimą 2013.02.13 11:52 2013 m. vasario 13 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą, pagal ieškovės M. V. ieškinį atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Lrytas“ dėl teisių į atvaizdą ir privatų gyvenimą gynimo bei neturtinės žalos atlyginimo. Ieškovė M. V. prašė pripažinti, kad atsakovas interneto portale www.lrytas.lt 2012 m. liepos 2 d. straipsnyje „Savo gyvybę viešbutyje nutraukė šokių projekto dalyvis L. T.“ pažeidė jos teisę į atvaizdą.
Kurie labiau apnikti šėtono: katalikai ar munitai?
Kurie labiau apnikti šėtono: katalikai ar munitai? (1) 2012.09.08 07:18 Paskutinę rugpjūčio dieną pasimirė Romos katalikų bažnyčios kardinolas Carlo Maria Martini.  Už kelių dienų paskutinį kvapą išleido Sun Myung Moonas, Susivienijimo bažnyčios steigėjas bei vadovas. Šie veikėjai priklausė religinėms organizacijoms, kurių dydis, įtaka ir autoritetas labai skiriasi. Vieno ir kito mirtis pagyvino kalbas apie tų organizacijų ateitį.
Kyšiai žudo: lietuviai dalyvauja antikorupciniame konkurse su J. Šeduikytės daina
Kyšiai žudo: lietuviai dalyvauja antikorupciniame konkurse su J. Šeduikytės daina 2012.07.19 12:27 Ar kada susimąstėte, kokios gali būti kyšio pasekmės? Antikorupcinių videofilmukų „Fair Play“ organizatoriai ragina susimąstyti apie korupcijos žalą. „Fair Play “- tai pasaulinis originalių muzikinių filmukų, sukurtų antikorupcine tematika, konkursas, kuriame kviečiamos dalyvauti jaunuolių nuo 18 iki 35 metų grupės.
Prie interneto per mobiliuosius įrenginius jungiasi 20,6 proc. Lietuvos gyventojų
Prie interneto per mobiliuosius įrenginius jungiasi 20,6 proc. Lietuvos gyventojų 2012.06.01 17:00 Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 2012 m. I ketvirtį 20,6 proc. gyventojų jungėsi prie interneto naudodami mobiliuosius įrenginius: paprastus ar išmaniuosius mobiliuosius telefonus arba planšetinius kompiuterius; 15,9 proc. tai darė reguliariai (bent kartą per mėnesį ar dažniau). Tyrimo duomenys rodo, kad vyrai prisijungimui prie interneto mobiliuosius įrenginius naudoja dažniau – 25,2 proc.
Tėvai savo vaikams kasdien skiria po 7 min.
Tėvai savo vaikams kasdien skiria po 7 min. (1) 2012.04.23 11:25 Kiek laiko šiandien skyrėte savo vaikui? Tyrimų duomenimis, Lietuvoje vaikai gauna ypač mažai tėvų dėmesio – vidutiniškai 7 minutes per dieną. Vien per 2011-uosius į emocinės paramos telefonu tarnybą „Vaikų linija“ bandyta paskambinti 4,2 mln. kartų. Siekdama paskatinti suaugusiuosius daugiau bendrauti su vaikais, skirti mažiesiems daugiau dėmesio, „Vaikų linija“ pradeda pirmąją Lietuvoje akciją „Išgirsk vaiką“. „Akcijos savaitę, balandžio 23-29 d., pirmiausia kreipsimės į suaugusiuosius.
Juodaodė tarp Lietuvos partizanų
Juodaodė tarp Lietuvos partizanų (3) 2012.04.13 10:30 Įsivaizduokime tokią istorinę alternatyvą. 1950 m. rudenį prasidėjo karas: SSRS kariavo su JAV ir Didžiąja Britanija. Amerika apmėtė sovietus atominėmis bombomis. Vilnius nesubombarduotas, tačiau keli branduoliniai užtaisai numesti ant sovietų kariuomenės telkinių Baltarusijoje. Lietuvos partizanai vis dar sovietų kariuomenės užnugaryje. Kiekvieną naktį amerikiečių lėktuvai numesdavo į Lietuvos miškus ginklų ir sprogmenų. Kartu iš dangaus leisdavosi instruktoriai.
Eglė Wittig-Marcinkevičiūtė: kaip nužudyti valstybę jos intelektualų rankomis
Eglė Wittig-Marcinkevičiūtė: kaip nužudyti valstybę jos intelektualų rankomis (19) 2012.04.05 17:34 Pasvarstykime, kas lėmė, kad iškiliausių Santaros-Šviesos veikėjų pasisakymais bando remtis tie, kurie nori pasityčioti iš lietuvybės puoselėjimo, iš nacionalinės simbolikos.
Skandinaviška gelbėjimo valtis Lietuvai
Skandinaviška gelbėjimo valtis Lietuvai (19) 2012.02.04 08:40 Neseniai spaudoje buvo pareikštas visai pagrįstas nusivylimas dėl lietuvių provincialumo. Marius Laurinavičius, svarstydamas apie bendrapiliečių reakcijas dėl vadinamojo ES fiskalinio stabilumo pakto parašė: „...susidaro įspūdis, kad tai, kas vyksta ES, mums tarsi tolima ir nelabai svarbu“. (Pilnas pakto pavadinimas - Europos ekonominės ir pinigų sąjungos stabilumo, koordinavimo ir valdymo sutartis.
„Lietuvos ryto“ akcijos taip pat pereina į valstybės rankas?
„Lietuvos ryto“ akcijos taip pat pereina į valstybės rankas? (20) 2011.11.16 18:27 AB banko Snoras grupės įmonės UAB „SNORAS Media investicijos“ 2009 metais investavo į  UAB „Lietuvos rytas" akcijas ir įsigijo 34 procentus įmonės įstatinio kapitalo. (Papildyta 23.06) Finansų ministrė Ingrida Šimonytė trečiadienio vakarą dalyvaudama LRT laidoje „Teisė žinoti“ teigė, kad Vyriausybė nėra suinteresuota turėti nei nacionalinį banką, nei žiniasklaidos priemones.
Kiek valdininkų reikia „išsivaikštančiai Lietuvai“? (I)
Kiek valdininkų reikia „išsivaikštančiai Lietuvai“? (I) (12) 2011.11.11 09:29 Šios savaitės pradžioje „Saulėlydžio komisija“ paskelbė, kad per dvejus metus (2009-2010 m.) vien sumažinus valdininkų armiją sutaupyta 882 mln. litų. Tai esą pasiekta panaikinus 129 įstaigas (maždaug 11 proc. iš 1190 veikusių prieš pradedant reformas įvairių viešojo sektoriaus įstaigų – red. past.) ir 7 proc. arba daugiau kaip 11,6 tūkst. ( nuo 168 749 iki 157 086) palyginti su 2008 m. sumažinus darbuotojų skaičių.
D. Grybauskaitė: grąžos nereikia
D. Grybauskaitė: grąžos nereikia (11) 2011.11.04 16:25 Apie pragmatiškus santykius, gerą kaimynystę ir visokeriopas ekonominių naudų paieškas daug pasakojusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pakeitė kursą: už dujas mokės nesiderėdama (kieno pinigais?), o ir „į tarptautinių organizacijų įglėbį nepuls“ – skolinsis brangiai, kad būtų kietesnė. Grąžinti reikės ne jai. Daugiau informacijos čia. Ir čia.
STT: N. Puteikis sąmoningai klaidino visuomenę
STT: N. Puteikis sąmoningai klaidino visuomenę (17) 2011.10.17 08:00 „Lietuvos ryto televizijos“ laidoje „Lietuva tiesiogiai“ spalio 11-ąją Seimo narys Naglis Puteikis sąmoningai klaidino visuomenę, teigiama Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pranešime.
Kodėl politikams nerūpi kurtinantis švilpimas ir aplieti marškiniai?
Kodėl politikams nerūpi kurtinantis švilpimas ir aplieti marškiniai? (8) 2011.08.24 16:49 Praėjusią savaitę per Kauno „Žalgirio“ arenos atidarymo ceremoniją, kurią stebėjo apie 15 tūkst. žiūrovų, itin trumpa Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus kalba veikiausiai buvo ekspromtas, sugalvotas dėl to, kad švilpianti minia visai nebuvo nusiteikusi klausytis jo kalbos. Tačiau „FIBA Europe“ generalinį sekretorių N. Zanoliną gerokai sugluminusi žiūrovų reakcija daugeliui Lietuvos gyventojų klausimo „kodėl“ nekelia.
Timothy Snyderio korupciniai patarimai
Timothy Snyderio korupciniai patarimai (9) 2011.08.23 09:31 Neseniai balsas.lt perspausdino Timothy Snyderio tekstą, kurio originalas anglų kalba publikuotas „The New York Times Rewiew of Books“. Priminsiu, kad T. Snyderis – istorikas, Yale (JAV) universiteto profesorius.  Į lietuvių kalbą išverstos jo knygos: „Kruvinos žemės“, „Tautų rekonstrukcija". Pakeliui į spaudą  „Raudonasis princas“ – talentingai parašyta  Wilhelmo Franzo Josepho Karlo von Habsburgo (1895–1948) biografija.
Iš kur Alesiaus Beliackio sąskaitoje pinigai?
Iš kur Alesiaus Beliackio sąskaitoje pinigai? (24) 2011.08.13 19:10 Iš kur pinigai? Tai klausimas, kurį Baltarusijos pareigūnai uždavė Minske sulaikytam Alesiui Beliackiui, žmogaus teisių gynimo organizacijos „Vesna“ vadovui, Tarptautinės žmogaus teisių federacijos vicepirmininkui. Klausimas kaip klausimas. Kodėl tokio negalėčiau užduoti ir aš, demokratinės Lietuvos Respublikos pilietis? Mūsų Teisingumo ministerijos valia Lietuvoje registruoto banko duomenys apie A. Beliackio sąskaitą atsidūrė Baltarusijos prokuratūroje.
Vytautas Petrušonis: Dar kartą apie „mailiaus bylą“
Vytautas Petrušonis: Dar kartą apie „mailiaus bylą“ (25) 2011.08.10 11:38 Mano teisėsauga mane „saugo“ - tai perfrazuotas rusiškas lozungas iš ankstesnių laikų (lòzungas [vok. Losung], šūkis; trumpai, aiškiai išreikšta pagrindinė idėja, uždavinys, reikalavimas, principas) – „Mano milicija mane saugo“. Manau, po šio straipsnio teisėsauga saugos labiau. (žodį – saugos - rašau be kabučių!) O gal mane saugo mano Valstybė? Ar saugo? Perskaičiau žurnalisto p. Tomo Čyvo straipsnį  „Mailiaus byla“ II - sustabdyta afera? portale Balsas.
Viktoro ir Artūro atgal apsikabinimas?
Viktoro ir Artūro atgal apsikabinimas? (12) 2011.04.09 16:26 Po skyrybų būna ir vestuvių?. Artūras Paulauskas vėl nesibaido Viktoro Uspakich. Yra keistumo, o yra ir dėsningumo. „Naujoji sąjunga (socialliberalai) priėmė sprendimą jungtis su Darbo partija. Darbo partija šį klausimą svarstys kitą savaitgalį“, praneša tie, kas turi pranešti. Lyg ir nieko įdomaus, bet šiek tiek skatina nusišypsoti tuos, kam dar nereikia atmintį skatinančių preparatų.
Europa – artima ir tolima
Europa – artima ir tolima 2011.01.10 09:20 2004 metai buvo vieni reikšmingiausių naujausioje trijų Baltijos šalių istorijoje. Tais metais Lietuva, Latvija ir Estija tapo visavertėmis NATO ir Europos Sąjungos narėmis. Galima sakyti, kad tai buvo simbolinis sugrįžimas į „tikrąją Europą“ – ne geografine, o politine ir ekonomine prasme. Tačiau ar tai tikrai buvo visavertis grįžimas į kadaise dėl sovietinės okupacijos prarastą europinę šeimą? Šiandien vienareikšmiai atsakyti į šį klausimą gana sunku.
Ar Želigovskis kartais nebuvo strateginis partneris?
Ar Želigovskis kartais nebuvo strateginis partneris? (18) 2010.11.10 11:12 Atrodytų, visa Lenkija krūptelėjo ir baisiausiai pasipiktino, kai  Lietuvos URM oficialiai paprašė jos valdžios objektyviau pažvelgti į vadinamąsias Lietuvos lenkų problemas. Maža Lietuva, švelniai užsiminusi, kad kaimynai tendencingai vertina faktus, o buitiškai tariant meluoja, pasielgė įžūliai.
Į viršų