vaiku islaikymo fondas

Valstybės biudžeto milijonais išperkamos alimentų nemokančiųjų kaltės
Valstybės biudžeto milijonais išperkamos alimentų nemokančiųjų kaltės 2014.01.24 07:00 Naujų prašymų dėl alimentų mokėjimo 2013-aisiais sulaukta mažiausiai per pastaruosius penkerius metus – iš viso 4039. 2008 metais, kai tik Vaikų išlaikymo fondas (VIF) pradėjo savo veiklą, buvo gauta 17 970 prašymų, tad padėtis, panašu, krypsta į gerąją pusę. Staigus sumažėjimas – logiškas VIF direktoriaus pavaduotoja, atliekanti direktoriaus funkcijas, Aušra Bulotienė balsas.
Bankrutuoti siekia ir greitųjų kreditų gavėjai
Bankrutuoti siekia ir greitųjų kreditų gavėjai 2014.01.09 14:56 Inga Smalskienė Skolų prispausti gyventojai vis aktyviau naudojasi nuo praėjusių metų kovo mėnesio įsigaliojusiu Fizinių asmenų bankroto įstatymu. Panevėžio miesto apylinkės teismas jau yra sulaukęs 15 fizinių asmenų pareiškimų iškelti bankroto bylas fiziniams asmenims, iš jų – kelioms šeimoms. Šio teismo pirmininkė Rita Dambrauskaitė sako, kad sutuoktinius bankrutuoti dažniausiai priverčia žlugęs šeimos verslas.
Prie gėdos stulpo – ir nekalta motina
Prie gėdos stulpo – ir nekalta motina (1) 2013.04.23 13:50 Šimtai moterų negali priversti buvusių vyrų ir sugyventinių mokėti alimentus vaikams. Tačiau Panevėžyje jauna moteris už tai, kad tuo metu, kai laukėsi antrojo vaiko, keletą mėnesių nemokėjo alimentų su tėvu augančiai dukrai, atsidūrė baudžiamųjų suole. Vyrą nuteisė, moterį išteisino Tarybiniais laikais už piktybišką vengimą vaikams mokėti alimentus vyrus ir moteris sodindavo į kalėjimą. Dabar retam tenka stoti prieš teismą, o už grotų dar neatsidūrė nė vienas.
Lietuva: emigrantė valstybei turės grąžinti gautus alimentus
Lietuva: emigrantė valstybei turės grąžinti gautus alimentus (23) 2012.10.24 07:24 Lie­tu­vos vals­ty­bė emig­ran­tės, gy­ve­nan­čios Nor­ve­gi­jo­je, pa­rei­ka­la­vo grą­žin­ti jos duk­rai mo­kė­tus ali­men­tus, nors mer­gai­tė te­be­gy­ve­na ir mo­ko­si Lie­tu­vo­je. Vai­kų iš­lai­ky­mo fon­das mo­te­riai pa­tei­kia kal­ti­ni­mą: ji nein­for­ma­vo apie pa­si­kei­tu­sią sa­vo gy­ve­na­mą­ją vie­tą.
Duona ne iš tėvo rankų: kiek tėvų Lietuvoje savo vaikams nemoka alimentų?
Duona ne iš tėvo rankų: kiek tėvų Lietuvoje savo vaikams nemoka alimentų? (9) 2012.08.03 23:12 Tūkstančiams šalies vaikų tėvai neatveria piniginės ir visiškai neprisideda prie savo atžalų išlaikymo. Per pirmąjį šių metų pusmetį prie 21 tūkstančio 519 šalies vaikų išlaikymo prisidėjo ne jų tėvai (ar – rečiau – ir motinos), o Vaikų išlaikymo fondas. Vienam iš tėvų iš kito prisiteisus alimentus, bet vis tiek jų nė lito negaunant, išlaikyti vaikus padeda valstybė.
Motinos dėl alimentų kovos su valdžia
Motinos dėl alimentų kovos su valdžia (4) 2011.12.08 11:59 Vyriausybės planai nuo Naujųjų metų nutraukti visų išmokų iš Vaikų išlaikymo fondo (VIF), dar vadinamo alimentų fondu, mokėjimą vienoms atžalas auginančioms moterims ar tėvams sukėlė Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio (NAMS) pasipiktinimą. Motinos kreipsis į Seimą Apie tris tūkstančius narių vienijanti organizacija šiandien Seimui žada įteikti protesto peticiją. „Mes kategoriškai nesutinkame, kad būtų naikinamas Vaikų išlaikymo fondas.
Blogų tėvų kalti prie gėdos stulpo neleido
Blogų tėvų kalti prie gėdos stulpo neleido 2011.11.07 09:26 Ispanijoje gyvenanti panevėžietė 32 metų D.M., dėl kurios nenoro mokėti teismo priteistus alimentus nepilnamečiam sūnui Vaikų išlaikymo fondas (VIF) prie Socialinės apsaugos ministerijos kreipėsi į Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, aplinkinių akyse išliks gera motina. Beveik 8 tūkstančius litų savo vaikui skolingos moters pavardės VIF negali viešinti, nors ir norėtų.
Blogų tėvų kalti prie gėdos stulpo neleido
Blogų tėvų kalti prie gėdos stulpo neleido 2011.11.05 20:10 Ispanijoje gyvenanti panevėžietė 32 metų D.M., dėl kurios nenoro mokėti teismo priteistus alimentus nepilnamečiam sūnui Vaikų išlaikymo fondas (VIF) prie Socialinės apsaugos ministerijos kreipėsi į Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, aplinkinių akyse išliks gera motina. Beveik 8 tūkstančius litų savo vaikui skolingos moters pavardės VIF negali viešinti, nors ir norėtų.
Tėvai vengia išlaikyti savo vaikus
Tėvai vengia išlaikyti savo vaikus (6) 2011.09.20 09:10 Nenoras savo vaikams mokėti alimentus gali stipriai atsirūgti – savo atžalas išlaikyti vengiantiems tėvams numatoma baudžiamoji atsakomybė. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos suvestinėse kone kiekvieną savaitę pranešama apie vyrus, kurie spjauna į teismo sprendimus ir piktybiškai vengia išlaikyti savo vaikus.
Alimentų nemokėjusius tėvus skolos pasiveja ir vaikams jau suaugus
Alimentų nemokėjusius tėvus skolos pasiveja ir vaikams jau suaugus (4) 2011.04.08 09:29 Kiekvieną mėnesį Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą pasiekia po kelias dešimtis Vaikų išlaikymo fondo administracijos pranešimų apie tėvus, o kartais ir motinas, vengiančius išlaikyti savo vaikus. Į pasaulį kūdikį paleidę tėvai privalo juo rūpintis – maitinti, rengti, globoti, puoselėti. Nors atsakomybė tenka abiem tėvams, dažniau su vaikais ant rankų lieka motinos.
Alimentų nemokančius tėvus paviešins
Alimentų nemokančius tėvus paviešins (3) 2011.01.28 07:56 Tūkstančiai savo tėvišką pareigą pamiršusių ir vaikus vengiančių išlaikyti tėvų netrukus gali atsidurti viešame skolininkų sąraše. Dėl alimentų savo atžaloms nenorinčiųjų mokėti Vaikų išlaikymo fondas (VIF) ketina ne tik kreiptis į teismus. Laikinai VIF administracijos direktoriaus pareigas einanti Ina Skubilovienė patvirtino, kad ateityje numatoma visų skolininkų sąrašą skelbti įstaigos interneto svetainėje. Viešoje erdvėje atsidurs skolininko vardas, pavardė ir gimimo data.
Alimentų nemokančių tėvų vardai bus skelbiami internete
Alimentų nemokančių tėvų vardai bus skelbiami internete (12) 2011.01.26 18:44 Tūkstančiai savo tėvišką pareigą pamiršusių ir vaikus vengiančių išlaikyti tėvų netrukus gali atsidurti viešame skolininkų sąraše. Dėl alimentų savo atžaloms nenorinčiųjų mokėti Vaikų išlaikymo fondas (VIF) ketina ne tik kreiptis į teismus. Skelbs internete Laikinai VIF administracijos direktoriaus pareigas einanti Ina Skubilovienė patvirtino, kad ateityje numatoma visų skolininkų sąrašą skelbti įstaigos interneto svetainėje.
Tėvų pamirštiems vaikams alimentus moka valstybė
Tėvų pamirštiems vaikams alimentus moka valstybė (1) 2010.09.25 14:18 Oficiali statistika rodo, kad Lietuvoje alimentų vaikams išlaikyti nemoka apie 84 tūkst. tėvų. Didžiąją skolininkų dalį (iki 97 proc.) sudaro vyrai. Kaimyninėje Latvijoje alimentų išieškojimas iš tokių skolininkų siekia apie 90 proc., Lietuvoje – mažiau kaip 0,5 proc. Vaiką myli tol, kol myli jo motiną Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio narė Rasa Paulavičienė įsitikinusi, kad vengimas mokėti alimentus yra tautos mentaliteto prob lema.
Bankrutuojančių įmonių centras - Alytuje
Bankrutuojančių įmonių centras - Alytuje (2) 2010.04.08 10:31 Šiuo metu Alytaus apskrityje yra 111 įmonių, kurioms vykdomos bankroto procedūros, didžioji dalis jų Alytuje - net 68. Kaip sakė bankroto procedūras vykdančios bendrovės „Orinata” direktorius Edmundas Rauktys, bankrutuojančių įmonių šalyje, Dzūkijoje - irgi, daugėja, o ilgėjančiai jų darbuotojų eilei išmokų iš Garantinio fondo tenka laukti daugiau nei metus. Spaudžia paimtos paskolos. Dabar šalyje yra 2 tūkst.
Nevykusį valstybės valdymą mėginama gelbėti vaikų sąskaita
Nevykusį valstybės valdymą mėginama gelbėti vaikų sąskaita (4) 2009.11.23 17:18 Antradienį Seimo plenariniame posėdyje rengiantis dar kartą svarstyti Vyriausybės siūlymą panaikinti Vaikų išlaikymo (alimentų) fondą, Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė ragina visuomenę, nevyriausybines organizacijas pasipriešinti dviveidiškai konservatorių šeimos politikai. Parlamentarės teigimu, konservatoriai, deklaruodami paramą šeimai, realybėje nori dar labiau nuskriausti gyvenimo negandas patyrusias ir dažniausiai vargingai gyvenančias šeimas.
R. Baškienė: panaikinus Vaikų išlaikymo fondą padaugės pašalpų prašytojų
R. Baškienė: panaikinus Vaikų išlaikymo fondą padaugės pašalpų prašytojų (4) 2009.11.20 12:32 Buvusi Seimo Šeimos ir vaiko reikalų komisijos pirmininkė Mišrios Seimo narių grupės narė Rima Baškienė stebisi Vyriausybės prioritetais Valstybės investicijų programos vardan aukoti Vaikų išlaikymo fondą ir taip papildyti socialinių pašalpų prašytojų ratą.
Socialdemokratės žada priešintis Vaikų išlaikymo fondo panaikinimui
Socialdemokratės žada priešintis Vaikų išlaikymo fondo panaikinimui (5) 2009.11.16 16:14 Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga (LSDMS) nepritaria Vyriausybės ketinimams naikinti Vaikų išlaikymo (alimentų) fondą. Tai socialdemokratės pareiškė savaitgalį Birštone vykusiame LSDMS tarybos posėdyje. Socialdemokratės tvirtina, kad, iširus šeimoms, vaikai paprastai lieka gyventi su motinomis, kurios neretai atsiduria labiausiai socialiai pažeidžiamų žmonių grupėje. Šeimas palikę vyrai neretai vengia atlikti savo pareigą - išlaikyti vaikus.
Pagerinsime darnios, daugiavaikės šeimos gyvenimą
Pagerinsime darnios, daugiavaikės šeimos gyvenimą (2) 2008.09.30 07:21 Gyventojų pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimo duomenimis, 2006 m. dažna šeima su vaikais priversta riboti būtiniausių maisto produktų vartojimą, atsisakyti atostogų ne namuose, įsiskolinti išlaikydama būstą. Net 64 proc. namų ūkiuose asmenų su vaikais savaitė atostogų ne namuose visai šeimai būtų per didelė prabanga. Darbo partija nuolat rūpinasi šeimomis, auginančiomis vaikus.
Dėl pinigų vaikui – kryžiaus keliai
Dėl pinigų vaikui – kryžiaus keliai 2008.08.13 11:23 Šiemet pradėjęs veikti Vaikų išlaikymo fondas - paspirtis tėvams, auginantiems vaikus ir negaunantiems alimentų iš buvusio sutuoktinio ar sutuoktinės - nespėja apdoroti tūkstančiais gaunamų prašymų ir laikytis nustatytų terminų. Klaipėdietė Inga Penkauskienė, viena auginanti pusketvirtų metukų dukrytę ir negaunanti alimentų iš buvusio vyro, į fondo administraciją, įsikūrusią Vilniuje, kreipėsi dar kovą.
Valstybė tramdo nerūpestingus tėvelius
Valstybė tramdo nerūpestingus tėvelius (1) 2008.07.28 09:00 Pusę metų gyvuojantis Garantinis vaikų išlaikymo fondas (GVIF) apkarpė sparnus piktybiškai už išlaikymą savo vaikams nemokantiems tėvams. Jie priversti arba vykdyti teismo sprendimą, arba tampa valstybės skolininkais iki gyvos galvos, rašo pirmadienio „Respublika“. Per pirmą šių metų pusmetį fondas gavo beveik 15 tūkst. prašymų.  Dauguma prašymų pasipylė metų pradžioje, prognozuojama, kad prašymų iki metų pabaigos dar gerokai padaugės.
Galvosūkis vienišoms motinoms: alimentai ar pašalpa?
Galvosūkis vienišoms motinoms: alimentai ar pašalpa? 2008.05.20 05:00 Vienos vaikus auginančios motinos teigia, kad valstybė jas skriaudžia, nes mokėdama išmokas iš Vaikų išlaikymo fondo vietoj alimentų nemokančių tėvų, sumažina socialines pašalpas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai tvirtina, kad moterys turi apsispręsti – rinktis pašalpas ar alimentus. Didėja pajamos – mažėja pašalpos Nepatenkintos motinos tikina veltui švaisčiusios pinigus tėvystei nustatyti.
Valstybė pinigus viena ranka davė, kita atėmė
Valstybė pinigus viena ranka davė, kita atėmė (2) 2008.05.14 08:10 Septyniems vaikams priteistų alimentų negaunanti moteris nusivylė ne tik pinigų nemokančiu buvusiu sugyventiniu, bet ir jo skolas atlyginti apsiėmusia valstybe, rašo „Lietuvos žinios“. Septynių vaikų mama Ingrida Ašmegaitė, sužinojusi, kad valstybė įsteigė Vaikų išlaikymo fondą ir vietoj netikėlio, alimentų nemokančio buvusio jos sugyventinio yra pasirengusi reikalingomis lėšomis aprūpinti jųdviejų atžalas, ėmė uoliai minti valdiškų įstaigų slenksčius.
Vaikų išlaikymo teisinio reguliavimo ypatumai
Vaikų išlaikymo teisinio reguliavimo ypatumai 2008.04.22 16:45 Teisingumo ministerija primena, kad pagrindiniame šalies įstatyme, Konstitucijoje, įtvirtinta tėvų pareiga iki pilnametystės išlaikyti savo vaikus. Yra atvejų, kai tėvai privalo išlaikyti vaikus net jiems sulaukus pilnametystės. Tėvai privalo materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Materialinį išlaikymą savo nepilnamečiams vaikams privalo teikti abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai.
Vaikus pamiršę tėvai nenori būti valstybės skolininkais
Vaikus pamiršę tėvai nenori būti valstybės skolininkais (1) 2008.02.09 09:06 Pradėjus veikti Vaikų išlaikymo fondui, kai kurie tėvai prisiminė turintys vaikų ir net susiprato jais pasirūpinti. Alimentų nemokantys asmenys ima suvokti, kad geriau gražiuoju atsiskaityti su savo atžalomis, nei turėti reikalų su valstybe, rašo "Lietuvos žinios". Nuo šių metų sausio pradėjęs veikti Vaikų išlaikymo fondas, kurio tikslas - valstybės lėšomis aprūpinti alimentų iš savo tėvų negaunančius vaikus, ne vienam vyrui vėl įplieskė beužgęstantį tėvystės jausmą.
Pagalbos ranką pajus tūkstančiai alimentų negaunančiųjų
Pagalbos ranką pajus tūkstančiai alimentų negaunančiųjų 2008.01.04 07:56 Naujai įsteigtas Vaikų išlaikymo fondas palengvins 50 tūkst. Lietuvos mažųjų dalią. Alimentų negaunantiesiems šiemet skirta 97 mln. litų. Kaip rašo dienraštis "Lietuvos žinios", visi vaikų išlaikymui prisiteisusieji alimentus, bet jų negaunantys, nuo sausio 1-osios gali kreiptis į Vaikų išlaikymo fondo Vilniuje administraciją. Šios įstaigos direktoriaus pavaduotojas Vladas Tataris pabrėžė, kad turintiesiems teisę gauti pinigų iš fondo vykti į sostinę nebūtina.
Alimentus mokės ir valstybė
Alimentus mokės ir valstybė (9) 2007.11.15 10:00 Nuo kitų metų pradžios valstybė ims rūpintis vaikais, kuriuos pamiršo išsiskyrę tėvai. Tačiau mažiesiems piliečiams skirti pinigai vargu ar galės patenkinti būtinuosius jų poreikius, skelbia „Klaipėda“. Mokės, kad nemirtų badu Nuo sausio 1-osios Lietuvoje ims veikti Vaikų išlaikymo fondas. Pagrindinė jo funkcija – valstybės biudžeto lėšas paskirstyti vaikams, negaunantiems teismo priteisto išlaikymo iš savo išsiskyrusių tėvų.
Juridinė konsultacija
Juridinė konsultacija 2007.11.06 14:16 Skola visam gyvenimui Aldona D. iš Marijampolės, Kristina L. iš Šiaulių, Joana J. iš Lazdijų ir dar kelios moterys prašo redakcijos prašydamos parašyti apie vaikų išlaikymo fondą. Šios moterys niekaip negali iš savo vyrų išsireikalauti alimentų vaikams išlaikyti, todėl ir nori sužinoti, ar šis fondas mokės alimentus. Kadangi tai aktualu ne tik šioms kelioms moterims, todėl nusprendėme plačiau parašyti apie Vaikų išlaikymo fondo veiklą.
Lietuvoje alimentų negauna mažiausiai 50 tūkst. vaikų
Lietuvoje alimentų negauna mažiausiai 50 tūkst. vaikų (5) 2007.10.01 10:18 Piktybiškas kai kurių tėvų abejingumas savo vaikams iširus santuokai pasmerkia šiuos ne tik nepritekliui, bet ir emigracijai. Oficialiai skelbiama, kad Lietuvoje alimentų negauna apie 50 tūkst. vaikų. Tačiau šis skaičius netikslus, nes kai kurie tėvai net nesikreipia dėl alimentų mokėjimo, pirmadienį rašo „Lietuvos žinios“.Savo atžalas išlaikyti vengiantys asmenys dažniausiai slepia pajamas, turimą turtą registruoja kitų vardu.