ukininko patarejas

Gamyklą statys.. tris darbuotojus turinti įmonė
Gamyklą statys.. tris darbuotojus turinti įmonė (6) 2014.03.18 20:15 Klaipėdos rajone, Dumpiuose, planuojamos statyti atliekų rūšiavimo gamyklos projektas dvokia afera. Mat 41 mln. litų vertės konkursą laimėjo įmonė, kurioje tėra trys darbuotojai. Dar daugiau, ta įmonė ir jos savininkė yra skolingos „Sodrai“. Maža to, naujos gamyklos pajėgumas lygiai toks pat, kaip ir šiuo metu veikiančios šiukšlių rūšiavimo linijos. Taip gali būt tik liberalų valdomoje Klaipėdoje.
Kelmės rajone stiprėja baimė dėl pasiutligės
Kelmės rajone stiprėja baimė dėl pasiutligės (1) 2012.08.23 07:50 Kelmės rajone izoliuota nuo bandos, įtariama, užsikrėtusi pasiutlige telyčia nugaišo. Nerimo ir įtampos apimti užventiškiai laukia jos smegenų tyrimo, rašo "Ūkininko patarėjas". Planai, kad Lietuvą užplūs keliautojai iš Kinijos, kol kas neišsipildė.
Miestiečius žavi kaimo idilė
Miestiečius žavi kaimo idilė (2) 2012.08.04 07:40 Vilnietis Mantas Baršys, buvęs įmonės „Penki kontinentai" bankinių technologijų rinkodaros vadovas, vieną dieną susidėjo daiktus ir movė į kaimą. Dabar jis su drauge dirba po 4 valandas per dieną ir per metus planuoja gauti po 30 tūkst. litų pajamų, rašo „Lietuvos rytas“. Šiaulių miesto savivaldybėje kasdien rikiuojasi eilės.
Ministerija bijo vieningų darbuotojų?
Ministerija bijo vieningų darbuotojų? 2012.07.12 07:24 Garsioji Kauno teritorinių ligonių kasų direktoriaus Virgilijaus Šiaudikio ir buvusios Klinikų direktorės ekonomikai Virginijos Kerienės, kurie kaltinami piktnaudžiavimu ir kyšininkavimu, byla nagrinėjama iš naujo, rašo „Kauno diena“. D. Grybauskaitė, prieš trejus metus tapusi prezidente be aiškios politinės programos ir nuostatų, jų neturi ir dabar, - dienraščiui „Lietuvos rytas“ sakė politologas Lauras Bielinis.
Apie Seimo tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo visuomenė nebus informuota?
Apie Seimo tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo visuomenė nebus informuota? 2012.05.24 07:23 Grūdų augintojai, įvertinę žieminių pasėlių būklę, sako, kad derlius šiemet turėtų būti neblogas. Kai kurie ūkininkai su supirkėjais jau sudarinėja ir išankstines derliaus pardavimo sutartis. Tačiau parduoti tai, ko realiai dar neturi, rizikinga. Iš kitos pusės, taip darydamas rizikuoja ir pirkėjas. Juolab rinka neretai netikėtai „sužaidžia“ kainomis. „Ūkininko patarėjas“. Panevėžio pašonėje esančio Dembavos kaimo gyventojai negali atsigauti po trečiadienio naktį šėlusios stichijos.
Dusetose 106-ąjį kartą vyks Sartų žirgų lenktynės
Dusetose 106-ąjį kartą vyks Sartų žirgų lenktynės (7) 2012.02.04 09:55 Vasario 4-ąją Dusetose vyks tradicinės, jau 106-osios, žirgų lenktynės „Sartai 2012“. Šiemet Dusetose varžysis 90 greičiausių ristūnų. Teigiama, kad lenktynėms - jau daugiau nei 200 metų, o organizuotai jos vyksta jau per šimtmetį. Šiltėjant žiemoms žirgų lenktynės ir gausūs renginio žiūrovai saugumo sumetimais paliko penkto pagal dydį Lietuvos ežero ledą ir persikėlė į jo pakrantėje išaugusį elipsės formos hipodromą.
Spaudos apžvalga: tautiečiai galvoja, kaip dėl NT mokesčio apsukti valstybę
Spaudos apžvalga: tautiečiai galvoja, kaip dėl NT mokesčio apsukti valstybę 2012.01.17 07:40 Į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) įstojusi Rusija iki rudens turi laiko ratifikuoti paskutiniuosius susitarimus. Manoma, kad šių metų rugsėjį paaiškės, kaip klostysis verslas naudotais automobiliais prekiaujantiems Lietuvos verslininkams, tarp kurių nemažą šios rinkos dalį valdo tauragiškiai. Pastarieji šiandien tikina, jog jų verslas merdi, esą dirbama tik tam, kad būtų palaikytas pulsas, ir gyvenama viltimi, kad Rusija sumažins muitus bei atvers milžinišką šios šalies rinką.
Spaudos apžvalga: atsarga su fejerverkais gėdos nedaro
Spaudos apžvalga: atsarga su fejerverkais gėdos nedaro 2011.12.31 09:39 Metų žmogumi išrinkta prezidentė Dalia Grybauskaitė. Per devyniolika pastarųjų metų šį titulą yra pelnę tik Lietuvos vadovai. Metų žmogaus rinkimus D. Grybauskaitė laimi jau trečius metus iš eilės, šeštadienį skelbia „Lietuvos rytas“. Iš valstybės įsigijęs žemės Trakiškio kaimo (Panevėžio r.) gyventojas Algimantas Svaldenis po kelerių metų įsitikino, jog žemės gavo mažiau nei pirko.
Spaudos apžvalga: TPP rengiasi galimam susijungimui
Spaudos apžvalga: TPP rengiasi galimam susijungimui (1) 2011.07.05 07:40 Arūno Valinsko vadovaujama Tautos prisikėlimo partija (TPP) jau rengiasi rudenį numatytam susijungimui su Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) - TPP deleguotas aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas į politinio asmeninio pasitikėjimo viceministro postą paskyrė buvusį Vilniaus miesto vicemerą, liberalcenstristą Stanislovą Šriubėną, rašo "Kauno diena". Protingiausių Žemės būtybių – žmonių – populiaciją, atrodo, sustabdys kvailiausia ir mažiausia gyvybės forma – bakterijos bei virusai.
Patarėją rinkosi kaip žmoną
Patarėją rinkosi kaip žmoną 2011.05.16 20:05 Šią savaitę Panevėžio miesto savivaldybėje pasirodys naujas darbuotojas, tapsiantis dešiniąja mero Povilo Vadopolo ranka. Mero patarėja pradės dirbti buvusi laikraščio „Ūkininko patarėjas“ Panevėžio krašto žurnalistė Gertrūda Rinkūnienė. Mėgino slapukauti Praėjusį penktadienį miesto galva naujieną, kad pagaliau rado patarėją, atskleidė ne iš karto. Iš pradžių P.Vadopolas slapukavo, sakydamas, kad patarėjo dar neturi.
Kieno prisilietimas Vytauto Didžiojo perlą pavertė blizgučiu?
Kieno prisilietimas Vytauto Didžiojo perlą pavertė blizgučiu? (38) 2010.10.27 06:05 Garsiausio Lietuvos valdovo  karūną atėmė lenkai, jo kilmę savinasi baltarusiai, dėl  didžiojo kunigaikščio  žiedo pešasi patys lietuviai Nekarūnuoto Lietuvos karaliaus Vytauto mirties 580-ąsias metines mūsų istorikų bendruomenė rytoj minės atskirai: vieni - Vilniuje, Valdovų rūmuose, kiti - Trakų salos pilyje. „Ūkininko patarėjo" duomenimis, istorikus  supriešino nesutarimai dėl Vytauto investitūros (įvesdinimo į sostą) žiedo.
Vilnių  grąžino Hitleris, o ne Stalinas
Vilnių grąžino Hitleris, o ne Stalinas (79) 2010.08.21 09:09 Rusijos užsienio reikalų ministerijai nuolat primenant, kad už Vilnių Lietuva turėtų dėkoti sovietų premjerui Josifui Stalinui, nemažai mūsų politikų bei istorikų pamažu tuo patikėjo.
Įžymiausio lietuvio kapas apaugęs nežinomybės usnimis
Įžymiausio lietuvio kapas apaugęs nežinomybės usnimis (31) 2010.08.10 20:40 Artėjant Lietuvos vardo tūkstantmečiui istorikai ir archeologai žadėjo, kad iki jubiliejinių 2009-ųjų pagaliau bus atrasti XVII a. dingę labiausiai pasaulyje išgarsėjusio Lietuvos valdovo Vytauto Didžiojo palaikai. Praėjo ir tūkstantmečio renginiai, ir Žalgirio mūšio 600-mečio minėjimas baigia pasimiršti, tačiau Žalgirio pergalės svarbiausio kalvio kaulelių likimas tebelieka nežinomas.
Nors remontavo mečetes, bus vadinami kryžiuočiais
Nors remontavo mečetes, bus vadinami kryžiuočiais (14) 2010.08.07 06:40 Iš Afganistano pasitraukus beveik 2 tūkst. olandų taikdarių, nėra abejonių, kad šioje Pietvakarių Azijos šalyje, kurią savo priebėga pasirinko fanatiškiausi pasaulio islamistai, iki kitų Lietuvos Seimo rinkimų neliks ir 200 lietuvių kareivių. Olandijos kontingento atsitraukimą paskubino valdančiosios krikščionių demokratų partijos pralaimėjimas per Nyderlandų Karalystės parlamento rinkimus.
Medininkų žudynės – Maskvos ir Vašingtono santykių perkrovimo pasekmė
Medininkų žudynės – Maskvos ir Vašingtono santykių perkrovimo pasekmė (5) 2010.07.30 20:39 Lietuvos Generalinė prokuratūra, gavusi susirūpinusių piliečių prašymą, stropiai domėjosi, nuo ko prieš 80 metų mirė patriarchas Jonas Basanavičius – plaučių uždegimo ar lenkų pasikėsinimo. Vėliau mūsų prokurorai padėjo Rusijos teisėsaugininkams demaskuoti islamo teroristę lietuviška pavarde ir angelišku veidu.
Lietuvių valdovai - Rusijos paminklo smulkūs personažai
Lietuvių valdovai - Rusijos paminklo smulkūs personažai (60) 2010.07.03 08:11 Pažvelgus į didžiųjų Lietuvos valdovų Mindaugo, Gedimino, Algirdo ir kitų genealogijas aiškiai matyti, kad beveik visi jie buvo vedę ruses, turėjo slaviškus krikšto vardus, savo sūnums buvo parinkę nuotakas iš Rytų, o dukras taip pat išleidę už slavų kunigaikščių. Lietuvių valdovų pilyse net didžiausios Lietuvos galybės metais  knibždėte knibždėjo būriai paskui Tverės, Polocko, Maskvos kunigaikštytes atėjusių jų tarnų, stačiatikių nuodėmklausių, tai yra  užsimaskavusių Rusijos šnipų.
Branduolinis voras prismeigtas, bet energetikų voratinklis nesutraukytas
Branduolinis voras prismeigtas, bet energetikų voratinklis nesutraukytas (22) 2009.12.31 10:58 Apie sovietinių Ignalinos atominių reaktorių mirtiną pavojų viešai pradėta kalbėti gerokai anksčiau nei apie visišką Lietuvos nepriklausomybę. Atkurtą Lietuvos Respubliką pasaulis pripažino per pusantrų metų, rusų  kariuomenė iš mūsų šalies pasitraukė per trejus metus. Tačiau paskutinis ryškiausias sovietų režimo reliktas – Ignalinos branduolinis katilas – bus užgesintas tik šiandien, 2009 m. gruodžio 31 d. 23 val.
Geriausias Lietuvos įvaizdžio ženklas – CŽV kalėjimas
Geriausias Lietuvos įvaizdžio ženklas – CŽV kalėjimas (26) 2009.12.06 10:10 Viešųjų ryšių specialistai, besistengiantys sukurti populiarų valstybės simbolį, įsitikinę, kad tik sovietiniai paminklai, to laikotarpio buities daiktai ir gintariniai papuošalai privilios į Lietuvą užsienio turistus bei investuotojus. Bandymai sugalvoti Lietuvos įvaizdžio idėją ir ją nusakantį ženklą tęsiasi beveik nuo tada, kai buvo atkurta šalies nepriklausomybė.
Lietuvos kariuomenei reikia šlubo suomio
Lietuvos kariuomenei reikia šlubo suomio (87) 2009.11.22 18:14 Nei 1939-aisiais, nei dabar mūsų valstybė neturėjo ir neturi karo vado, panašaus į maršalą Carlą Mannerheimą Beveik tuo pat metu, kai Lietuva prieštaringų jausmų apimta minėjo žygio į Vilnių 70-metį ir stengėsi pamiršti už tai į mūsų šalį Maskvos įmestą Trojos arklį su 20 tūkstančių raudonarmiečių jo viduriuose, Suomija prisimena irgi prieš 70 metų pasaulį žagtelėti privertusį šlovingiausią savo istorijos puslapį – ryžtingą ginkluotą atkirtį sovietų agresoriams ir dar svaresnę moralinę pergalę...
Mindaugo III nereikia, kadangi yra Benediktas XVI
Mindaugo III nereikia, kadangi yra Benediktas XVI (19) 2009.11.18 14:02 Vakar pasistengiau, kad Arnoldo Aleksandravičiaus straipsnis apie Mindaugo II vaikaičio apsilankymą Vilniuje („Ūkininko patarėjas“)  būtų įdėtas į balsas.lt. Tekstas pateko į skaitomiausių dešimtuką. Inigo von Urach (centre) Apie Mindaugo II „epochą“, trukusią vos kelis mėnesius, esu rašęs šiame bloge. 1918-ji: Ordnung kaputt Belaukiant Dovydo ir Gedimino ainio Reichas - tai taika Tų laikų istorija kelia bent du klausimus.
Hitleris galėjo tapti pirmuoju Europos Komisijos prezidentu
Hitleris galėjo tapti pirmuoju Europos Komisijos prezidentu (50) 2009.09.01 16:00 Anot visų oficialių europietiškų  istorijos vadovėlių, Antrajam pasauliniam karui pasibaigus Vokietijos fiurerio Adolfo  Hitlerio pergale, Europa (o ir visa žmonija) būtų nustumta atgal į ankstyvuosius viduramžius ar į dar baisesnius priešistorinius laikus, nacionalsocialistų valdomas mūsų žemynas būtų virtęs arijų rasės (vokiečių tautos) imperija, kurioje kitos tautos būtų suvarytos į priverstinio darbo ir mirties stovyklas.
Michailas Saakašvilis kietesnis už Antaną Smetoną
Michailas Saakašvilis kietesnis už Antaną Smetoną (40) 2009.08.08 14:35 Mūsų politikai mėgsta  teoriją, kad Afganistane lietuvių  karių kontingentas gina Lietuvą. Praėjus metams nuo Rusijos agresijos arčiau Lietuvos esančioje Gruzijoje, aukšti mūsų pareigūnai vis rečiau kalba, kad Lietuva pasidarytų saugesnė, jeigu kartu su kitomis NATO šalimis sužlugdytų Kremliaus planus nuversti Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį ir užkirsti jo vadovaujamai šaliai kelią į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją.
Bažnyčia pasirinko Brunoną vietoj Grybauskaitės
Bažnyčia pasirinko Brunoną vietoj Grybauskaitės (38) 2009.07.11 14:00 Dalios Grybauskaitės priesaikos iškilmės labiau primins Algirdo Brazausko, o ne Valdo Adamkaus ar Rolando Pakso inauguraciją. Liepos 12 d. iškilmingai prisiekusi Seime, gavusi pasaulietinius valdžios įgaliojimus pirmoji Lietuvos istorijoje moteris - šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė po to pagal tradiciją  nuvyks į Vilniaus Katedrą paprašyti ir Dievo pagalbos išmintingai vadovauti valstybei. Tačiau ne visi aukštieji Katalikų Bažnyčios hierarchai melsis drauge su D.Grybauskaite.
Išsispyrusi iš gėlėtų šlepečių, Lietuva apsivynios juodu diržu
Išsispyrusi iš gėlėtų šlepečių, Lietuva apsivynios juodu diržu (29) 2009.06.20 14:55 Kadenciją baigiantis prezidentas populistiniais būdais įrodinėjo atitinkantis sėslumo cenzą, naujoji šalies vadovė panašiai demonstruoja savo tvirtą valią.  Iki šiol Lietuvoje gyva legenda, kad Vytautas Didysis viduramžiais savo žirgą girdė sūriu Juodosios jūros vandeniu.
R. Rutkelytė: saugomos teritorijos: į vieną trobos galą gyvuliai, į kitą - „žmogai“?
R. Rutkelytė: saugomos teritorijos: į vieną trobos galą gyvuliai, į kitą - „žmogai“? (35) 2009.05.28 12:26 Kaip žlugdyti žmogaus iniciatyvą? Didinti mokesčius? Ne. Pakanka drausti kažką veikti – pvz., statyti, plėstis. O tai nykstančiuose kaimuose reiškia draudimą „kvėpuoti“. Atrodo, esi padorus pilietis, nesėdi rankų sudėjęs. Išvaikštai klerkų kabinetus, viską suderini, o vieną dieną šmaukšt - ir tu su savo ūkiu - saugomos teritorijos „prieglobstyje“ (pvz., regioniniame parke). O čia nesaldu, oi kaip nesaldu gyventi... Ypač jei kažką darai.
EP: stambiųjų federalistų ar mažųjų tautų parlamentas?
EP: stambiųjų federalistų ar mažųjų tautų parlamentas? (2) 2009.05.21 18:15 Jaunystėje privalomai giedoję „Inernacionalą“ Lietuvos kandidatai į Europarlamentą dabar tikisi gauti nemažus honorarus už uolumą mokantis niūniuoti Bethoveno 9-osios simfonijos finalą.
Vilnius numetė Gruzijos vėliavas, kuriomis mojavo pernai
Vilnius numetė Gruzijos vėliavas, kuriomis mojavo pernai (42) 2009.04.22 18:00 Kremlius giriasi laimėjęs propagandinę pergalę – trys Baltijos šalys atsisakė dalyvauti NATO karinėse pratybose Rusijos išdraskytoje Gruzijoje Dar 2008 m. pavasarį Šiaurės Atlanto sutarties organizacija (NATO) pradėjo planuoti 2009 m. gegužės 6 - birželio 1 dienomis  kandidatės į aljansą Gruzijos teritorijoje vyksiančias karines pratybas ”Cooperative Longbow 09/Cooperative Lancer 09”. Tada tai atrodė tik įprasti mokymai - pastaraisiais metais daug jų rengiama pagal programą “Bendradarbiav...
Vyčio kryžius į euro zoną pateko anksčiau už Vytį
Vyčio kryžius į euro zoną pateko anksčiau už Vytį (9) 2009.01.04 13:41 Vilniui įrodinėjant savo tūkstančio metų europietiškumą, Praha perėmė Europos Sąjungos vadžias, o Bratislava gavo Briuselio apsaugą savo finansams. Sausio 1 d. dar viena iš naujųjų ES narių, Slovakija, jau ketvirtoji, tapo euro zonos nare, o Lietuva, pirmoji iš tų dešimties  valstybių, kurios 2004 m. įstojo į Europos Sąjungą, pasigaminusi nacionalinių euro monetų pavyzdžius ir sudariusi sutartis nukaldinti 200 mln.
Atominės elektrinės gynėjai elgiasi kaip banginių medžiotojai
Atominės elektrinės gynėjai elgiasi kaip banginių medžiotojai (24) 2008.12.13 10:30 Artėjant gruodžio 31-ajai, 25-osioms Ignalinos atominės elektrinės pastatymo metinėms ir drauge paskutiniesiems jos gyvavimo metams, po pralaimėto referendumo kiek aptilę jėgainės išsaugojimo šalininkai vėl kyla į kovą.
Lietuvos kariuomenės parakas dažniausiai būdavo sudrėkęs
Lietuvos kariuomenės parakas dažniausiai būdavo sudrėkęs (5) 2008.11.23 15:35 Mūsų ginkluotosios pajėgos istorinių išbandymų laikais valstybės gynybą užkraudavo ant neapmokytų ūkininkų, studentų ir idealistų pečių. Šiandien švenčiamas atkurtos Lietuvos kariuomenės 90-metis, bet iškilminguose jubiliejaus  minėjimuose dažniau bus kalbama apie viduramžių pergales, laimėtas prieš 400-600 metų: Žalgirio, Oršos, Salaspilio (Kircholmo) mūšius, nors ir tų laimėjimų prieš vokiečius, rusus ir švedus svarbiausieji kalviai buvo ne etniniai lietuviai.