televizijos bokstas

Kunigaikštis Vildaugas: Dievas yra lietuvis, o Čiurlionis nemokėjo tapyti!
Kunigaikštis Vildaugas: Dievas yra lietuvis, o Čiurlionis nemokėjo tapyti! (1) 2015.05.07 13:53 „Siekiame pigaus populiarumo“, - neslėpia vieno drąsiausių ir ambicingiausių pastarųjų metų TV projekto - aštrių pokalbių laidos „Nuo A iki Z...“ - kūrėjai. Žiūrovų širdis jie nusiteikę pavergti atsisakę brangių dekoracijų, studiją išmainę į gatvę, o vietoj brangiai apmokamų žvaigždučių į pirmąją laidą pasikvietę miesto legendą.
Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai
Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai 2015.01.09 18:45 Kitą savaitę prisiminsime tragiškus Sausio 13-osios įvykius – minėsime Laisvės gynėjų dieną. Pateikiame minėjimo renginių programą. Sausio 9 d., penktadienis 15.00 val. Nukentėjusiųjų nuo sovietų agresijos susitikimas Vilniaus televizijos bokšte*. Sausio 10 d., šeštadienis 12.00–13.30 val. XXIV tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir Mirties keliu“ (Antakalnio kapinės–Televizijos bokštas). Sausio 12 d., pirmadienis 12.15–12.45 val.
Vilniuje įžiebtas televizijos bokštas
Vilniuje įžiebtas televizijos bokštas (1) 2014.12.25 20:27 Vilniuje ketvirtadienio vakarą įžiebtas aukščiausia Lietuvoje Kalėdų egle vadinamas televizijos bokštas. Kaip pranešė lrt.lt, šiemet pirmą kartą televizijos bokštas yra apšviestas ne šviesų girliandomis, o įvairiaspalvais lazeriais, kurie spinduliuos virš viso miesto. Projekto organizatoriai nurodo, kad šis kalėdinis apšvietimas atskleis lazerių technologijų galimybes ir įtvirtins Lietuvos, kaip lazerių šalies, vardą.
18 gražiausių Kanados vietovių, kurias verta aplankyti
18 gražiausių Kanados vietovių, kurias verta aplankyti (5) 2014.07.03 21:50   Kanada – puikiai visiems žinoma Amerikos šalis. Iš tiesų ši šalis šiek tiek panaši į Jungtines Valstijas, tačiau tuo pačiu ir labai skiriasi nuo šios valstybės. CNN.com siūlo pasižvalgyti po 18 gražiausių Kanados vietovių, kurias verta aplankyti.
5 didžiausi pasaulyje inžineriniai projektai
5 didžiausi pasaulyje inžineriniai projektai (1) 2014.06.26 12:49 Kadaise visi žavėjosi 7 pasaulio stebuklais, tačiau inžineriniai sprendimai kasmet pasiūlo vis naujų nuostabos vertų objektų. Taigi, kas mus keri dabar ir ko galime tikėtis ateityje? 1. Tarptautinė kosminė stotis -TKS Tarptautinė kosminė stotis neabejotinai yra didžiausias žmonijos kosminis projektas, kurį vykdo JAV, Kanados, Europos Sąjungos, Rusijos ir Japonijos kosmoso agentūros. Tiksli projekto vertė nėra žinoma, tačiau spėjama, kad ji turėtų siekti apie 100 mlrd. JAV dolerių.
Italijoje sulaikytas vienas iš Sausio 13-osios įtariamųjų
Italijoje sulaikytas vienas iš Sausio 13-osios įtariamųjų (1) 2014.05.16 11:17 Papildyta 17 val. 17 min. Rusijos ir Baltarusijos žiniasklaidos tvirtinimu, sulaikytasis – atsargos pulkininkas Vasilijus Kustro. 1971 metais jis baigė Riazanės V.Margelovo vardo oro desantinę vadų aukštąją mokyklą, tarnavo Afganistane, kur pelnė ne vieną kovinį apdovanojimą. 1991 metais V.Kustro buvo SSRS 76-osios oro desantinės divizijos vado pavaduotojas.
Kartojasi Krymo scenarijus: Luhansko separatistai „svarsto“ prisijungimo prie Rusijos galimybę
Kartojasi Krymo scenarijus: Luhansko separatistai „svarsto“ prisijungimo prie Rusijos galimybę 2014.05.12 11:05 Rytų Ukrainos Luhansko regionas gali surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos, pirmadienį pranešė Rusijos valstybinė naujienų agentūra RIA, remdamasi prorusiškų Luhansko separatistų atstovu. „Jeigu bus priimtas šis sprendimas (surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos), tada, atitinkamai, į žmonių valią bus atsižvelgta“, – sakė separatistų atstovas. Luhansko regionas yra vienas iš dviejų Ukrainos provincijų, šį sekmadienį surengusių referendumus dėl savivaldos.
 Biologė įminė didžiausią verslo paslaptį
Biologė įminė didžiausią verslo paslaptį (9) 2014.03.27 22:27 Aušrinė Šėmienė Mintis gali galvoje tūnoti dešimtis metų. Ten ji auga, keroja, o kai išauga pakankamai didelė, ateina laikas jai gimti. Bet tam, kad ji gimtų, kažkas turi labai stipriai įspirti. O kai idėja gimsta, laukia dar didesnis iššūkis – ją puoselėti ir išlaikyti. Požiūrį pakeitė Italija Vaida Skorupskienė nevengia pasišaipyti iš savęs ir pokalbį pradeda sakydama, kad turi daug metų, bet neturi pakankamai patirties.
Vilniaus turizmo galimybėmis domėjosi keliautojai iš 187 šalių
Vilniaus turizmo galimybėmis domėjosi keliautojai iš 187 šalių 2014.01.20 15:43 Vilniaus turizmo ir renginių svetainių lankomumas šoktelėjo 49 proc. ir pasiekė rekordinius skaičius – turizmo svetainėje www.vilnius-tourism.lt per metus sulaukta beveik 500 000 unikalių lankytojų, renginių svetainėje www.vilnius-events.lt – daugiau nei 540 000 unikalių lankytojų. „Interneto svetainių lankytojų srautai patvirtina, kad šie metai buvo ypatingi Lietuvai ir Vilniui.
Sausio 13-oji: traiškė kūnus, bet nepalietė sielų
Sausio 13-oji: traiškė kūnus, bet nepalietė sielų (1) 2014.01.12 19:54 „Lietuvai nereikia aukų, Lietuvai reikia liudininkų“, – tokie žodžiai buvo ištarti 1991 metų sausio 13-osios išvakarėse. Tačiau aukų išvengti nepavyko. Beginkliai žmonės savo kūnais gynė tautos nepriklausomybę. Gynė iš visos širdies, tačiau krito nuo kulkų arba po bejausmiais rusų tankų vikšrais... Per plauką liko gyvi „Buvome šešiese, kuriems kruvinų sausio 13-osios įvykių rytą buvo ištartas nuosprendis – „į mišką!“ Netoli televizijos bokšto mus išrikiavo ir liepė eiti miško link.
Televizijos bokšto „sprogdintojui" teks minti teismo slenkstį
Televizijos bokšto „sprogdintojui" teks minti teismo slenkstį 2013.12.31 09:37 Televizijos bokštą sugriauti panorusiam vaikinui už nevykusį pokštą teks aiškintis teisme. Gruodžio 30 d. 13.45 val. Vilniaus aps. vyriausiajame policijos komisariate gautas pranešimas, kad Vilniuje turi sugriūti televizijos bokštas. Nustatyta, kad asmuo skambino iš Vilniaus A. P. Kavoliuko gatvėje esančios degalinės. Pareigūnai operatyviai nustatė, kad šią informaciją pateikė nežinomas asmuo iš degalinėje esančio taksofono ir pasišalino automobiliu.
 Vienas procentas Gruzijos (I)
Vienas procentas Gruzijos (I) 2013.12.28 18:00 Gruzija Lietuvoje yra žinoma ir mėgstama šalis. Legendos sklinda apie gruzinų vaišingumą, puikų vyną ir svetingus žmones. Be to, su Gruzija palaikomi ir šilti politiniai ryšiai – tai viena iš aktyvių Rytų partnerystės iniciatyvos dalyvių, kurią Lietuvą palaikė Rožių revoliucijos metu, konflikto su Rusijos Respublika metu, o dabar ir siekiant Europos Sąjungos prielankumo.
 Vilniaus televizijos bokštas vėl taps didžiausia Kalėdų egle
Vilniaus televizijos bokštas vėl taps didžiausia Kalėdų egle 2013.12.25 09:31 Trečiadienio vakarą ant Vilniaus televizijos bokšto bus įžiebtos kalėdinės girliandos. Bokštą puoš lempučių girliandos, kurių bendras ilgis siekia šešis kilometrus. Jų įžiebimą 18 valandą lydės šventinis fejerverkas. Didžiausia šalies kalėdine elge Vilniaus televizijos bokštas taps keturioliktą kartą. Kaip BNS sakė projektą įgyvendinančios bendrovės "Švenčių studija" vadovė Jolanta Tūraitė, bokštas tradiciškai švies iki stačiatikių Kalėdų, kurios švenčiamos sausio 7 dieną.
Britai Vilnių išrinko vienu iš dešimties miestų, kuriuose verta švęsti Kalėdas
Britai Vilnių išrinko vienu iš dešimties miestų, kuriuose verta švęsti Kalėdas (2) 2013.12.04 11:27 Britų interneto svetainė „Essential Travel Magazine“ straipsnyje „Top 10 Christmas Displays In The World“ (10 geriausių pasaulio vietų švęsti Kalėdas) mini Vilnių kaip išsiskiriantį stebuklingomis šv. Kalėdomis miestą.  Lietuvos sostinė patenka tarp tokių šalių kaip Brazilija, Malta, Jungtinės Amerikos Valstijos, Japonija, Australija (Naujasis Pietų Velsas), Filipinai, Didžioji Britanija. „Vilnius žėri baltais ir gelsvais žibintais bei pakopomis išdėstytais pastatais aplink miesto Rotušę.
Kalėdos Vilniuje 2013: kur nueiti ir ką pamatyti?
Kalėdos Vilniuje 2013: kur nueiti ir ką pamatyti? 2013.11.25 10:24 Net jei jūsų namuose dar nekvepia Kalėdomis ir pradėsite mąstyti apie dovanas tik gruodžio mėnesį, kviečiame susipažinti su šventiniais Vilniaus miesto renginiais, vyksiančiais nuo 2013 metų lapkričio 30 dienos iki 2014 metų sausio 6 dienos, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt. Renginių programa: Lapkričio 30 d., 17 val.
Netradicinės lankytinos vietos Taline
Netradicinės lankytinos vietos Taline (1) 2013.10.08 12:47 Taliną dažniausiai įsivaizduojame kaip dailų senamiestį su grįstomis viduramžių gatvelėmis, storomis istoriją saugančiomis miesto sienomis ir grakščiais bažnyčių bokštais. Tačiau Estijos sostinė gali pasiūlyti kur kas daugiau įdomių netradicinių lankytinų vietų – pristatome keletą jų, rašo kelioniumanija.lt.
Taline galima pasivaikščioti TV bokšto pakraščiu
Taline galima pasivaikščioti TV bokšto pakraščiu 2013.06.27 10:24 Estijos sostinėje Taline esančiame televizijos bokšte – nauja pramoga. Mėgstantys aukštį gali išbandyti save pasivaikščiodami bokšto apžvalgos aikštelės pakraščiu. Mėgstantiems gražias panoramas ir nebijantiems aukščio Estijos televizijos bokštas Taline nuo šiol siūlo naują pramogą. Prisirišę apsauginiais diržais norintys gali pasivaikščioti pačiu bokšto apžvalgos aikštelės pakraščiu. „Televizijos bokštai visada traukė norinčius pasigėrėti gražiais vaizdais.
M. Urbonavičius: Kaukaze padaryti karo nusikaltimai, apie kuriuos niekas nekalba ir neieško kaltų
M. Urbonavičius: Kaukaze padaryti karo nusikaltimai, apie kuriuos niekas nekalba ir neieško kaltų 2013.03.19 19:29 Gailutė Jankauskienė, LRT radijo laida „Kultūros savaitė“ Chodžaly – miestelis Kaukaze, kuris vieną 1992 m. naktį buvo tiesiog nušluotas nuo žemės paviršiaus. Šimtai taikių gyventojų buvo nužudyti, suluošinti, paimti įkaitais ar tiesiog dingę be žinios. Apie šią tragediją dokumentinį filmą „Begalinis koridorius“ sukūręs režisierius Mindaugas Urbonavičius teigia, kad tai padarė armėnai ir rusai. „Ten stovėjo rusų dalinys – 366-asis pulkas.
Aukščiausi pasaulyje: dangų remiančios architektų ambicijos
Aukščiausi pasaulyje: dangų remiančios architektų ambicijos 2013.02.01 21:15 Dubajuje pastatytas „Burdž Chalifa“ (liet. bokštas Chalifa) šiuo metu yra aukščiausias dangoraižis pasaulyje. Šis 160 aukštų ir 828 m aukščio dangoraižis yra beveik du kartus aukštesnis už 102 aukštų ir 449 m aukščio amerikiečių dangoraižį – senuką „Empire State Building“, kuris aukščiausiu buvo net 40 metų. Bet 828 metrai yra niekis, palyginti su japonų užmačiomis statyti 4 km aukščio pastatą.
Vilniuje pasirodys niekur pasaulyje dar neregėtas modernus Kalėdų senelis
Vilniuje pasirodys niekur pasaulyje dar neregėtas modernus Kalėdų senelis (1) 2012.12.25 14:28  Indrė Anskaitytė, LRT radijas Vilniuje prasideda kalėdiniai renginiai. Vilniečiai ir miesto svečiai Katedros varpinės bokšte galės pamatyti modernų Kalėdų senelį, apsilankyti mugėje, taip pat stebėti Televizijos bokšto įžiebimą. Nuo antradienio šešis vakarus iš eilės Vilniaus Katedros varpinės bokšte pasirodys moderniomis 3D technologijomis sukurtas Kalėdų senelis, kuris, atkartodamas žmogaus judesius ir garsus, galės gyvai bendrauti su praeiviais.
Gatvės apklausa: ką vilniečiai mano apie šventiniu rūbu pasipuošusį Vilnių?
Gatvės apklausa: ką vilniečiai mano apie šventiniu rūbu pasipuošusį Vilnių? 2012.12.15 09:23 Didžiosios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai – jau visai čia pat. Pagrindinėse miestų aikštėse jau įsižiebė eglutės, gatvės ir pastatai pasipuošė šviečiančiomis girliandomis ir ornamentais. Sostinės savivaldybė šventinio laikotarpio renginiams bei miesto papuošimui savo biudžete buvo numačiusi i 200 tūkst. litų, taip pat buvo ieškoma ir papildomų rėmėjų. Praėjusiais metais gatvių puošimui buvo išleista 94 797 litų, televizijos bokštui – 57 000 litų.
A. Zuokas užuodžia Kalėdas: nesvarbu, kokios valdžios, Kalėdos ateina vis tiek
A. Zuokas užuodžia Kalėdas: nesvarbu, kokios valdžios, Kalėdos ateina vis tiek 2012.11.30 14:43 Didžiųjų miestų aikštėse jau stiebiasi Kalėdų eglės, o prekybos centrai rengiasi sutikti šventinių dovanų pirkimo bumui nusiteikusius pirkėjus. Iki didžiųjų metų švenčių likus dar visam mėnesiui sostinės savivaldybėje jau pristatyti būsimi šių metų švenčių renginiai ir atrakcijos. Šiemet pagrindinė miesto eglė Katedros aikštėje bus įžiebta gruodžio pirmąją, šis renginys ir pradės švenčių maratoną sostinėje.
Vilniaus TV bokštas jau nebėra įkeistas bankams
Vilniaus TV bokštas jau nebėra įkeistas bankams (1) 2012.10.02 11:08 Prieš daugiau nei ketverius metus komerciniams bankams įkeistas Vilniaus televizijos bokštas grįžo į valstybės rankas. Praėjusią savaitę televizijos bokšto įkeitimas buvo išregistruotas iš hipotekos registro. Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) televizijos bokštą dviem komerciniams bankams už suteiktas paskolas įkeitė 2008 metais. Tuomet jis buvo įvertintas 10 mln. litų.
Savaitgalio kelionė į Berlyną: ką pamatyti ir nuveikti? (I)
Savaitgalio kelionė į Berlyną: ką pamatyti ir nuveikti? (I) 2012.08.23 09:49 Jau pasakojome apie pigią nakvynę, transportą ir maisto kainas Berlynę. Dabar jūsų dėmesiui antroji Viktorijos G. pasakojimo dalis apie tai, ką spėsite pamatyti Berlyne per tris viešnagės dienas. Reichstagas. Reichstago pastate nuo 1999 metų vėl dirba Vokietijos parlamentas – Bundestagas. Kas buvo iki tol, žinome, tad belieka apsilankyti ir įsitikinti savo akimis, kaip puikiai dera sena ir nauja. Aleksandro aikštė.
Berlyną bus galima pereiti per 10 minučių
Berlyną bus galima pereiti per 10 minučių 2012.08.10 16:44 Ar galima pereiti Berlyną per 10 minučių? Taip, jeigu eisite per Vokietijos sostinės žemėlapį, kurį miesto centre piešia aštuoni dailininkai ir kuris bus baigtas rugpjūčio pabaigoje. Netrukus pereiti Berlyno gatves ir aikštes bus galima žengus vos kelis žingsnius.
TOP 10 lankytinų vietų Naujojoje Zelandijoje
TOP 10 lankytinų vietų Naujojoje Zelandijoje 2012.06.15 06:35 Naujoji Zelandija – neapsakomo grožio salų valstybė Ramiajame vandenyne, savo lankytojams galinti pasiūlyti įvairiapusiškų nuotykių ar patyrimų. Šalies salos nuklotos tankiais miškais ir kalnais, paplūdimiais ir ledynais, fiordais ir terminio vandens regionais. Naujoji Zelandija – tai šalis, kurioje tradicinė Maorių kultūra persipina su šiuolaikiniu gyvenimu bei didmiesčio gyvenimo ritmu. Kiekvienas turistas ras čia ką nuveikti, į ką pažiūrėti, kur papramogauti, o kelionių tinklalapis touropia.
Japonijoje iškilo aukščiausias pasaulyje televizijos bokštas
Japonijoje iškilo aukščiausias pasaulyje televizijos bokštas 2012.05.22 12:04 Japonijos sostinėje Tokijuje antradienį atidaromas aukščiausias pasaulyje televizijos bokštas „Tokyo Sky Tree“.Bokšto, kurio aukštis siekia 634 metrus, statybos buvo užbaigtos šių metų vasario mėnesį. Jame įrengta televizijos ir radijo transliavimo įranga, restoranai, apžvalgos platformos ir pramogų zonos , skelbia „RIA Novosti“. Apie 400 darbuotojų du mėnesius dalyvavo mokymuose, kad būtų užtikrintas šiltas ir tinkamas lankytojų priėmimas.
Japonijoje atidaromas aukščiausias pasaulyje televizijos bokštas
Japonijoje atidaromas aukščiausias pasaulyje televizijos bokštas 2012.05.22 09:59 Japonijos sostinėje Tokijuje antradienį atidaromas aukščiausias pasaulyje televizijos bokštas „Tokyo Sky Tree“ (Tokijo dangaus medis), skelbia „RIA Novosti“. Bokšto, kurio aukštis siekia 634 metrus, statybos buvo užbaigtos šių metų vasario mėnesį. Jame įrengta televizijos ir radijo transliavimo įranga, restoranai, apžvalgos platformos ir pramogų zonos. Apie 400 darbuotojų du mėnesius dalyvavo mokymuose, kad būtų užtikrintas šiltas ir tinkamas lankytojų priėmimas.
Gaivus oro gūsis Stokholme
Gaivus oro gūsis Stokholme 2012.04.25 08:13 Jei egzistuotų kelionių užkratas, galėčiau drąsiai teigti, kad šią ligą „pasigavau“ jau seniai. Nesvarbu, kur ar kokiu tikslu – svarbu sėsti į keturratę, dvisparnę ar turinčią denį bei inkarą transporto priemonę ir leistis ten, kur vėjas neša. Šįkart manęs laukė pavasariu dvelkianti Švedijos sostinė. Stokholmas išraizgytas molų, kanalų, 57 senovinių ir šiuolaikinių tiltų voratinkliu ir dažnai vadinamas Šiaurės Venecija.
Maskva globoja omonininkus. O kaip Europa?
Maskva globoja omonininkus. O kaip Europa? (3) 2012.04.11 09:50 Lietuvos generalinė prokuratūra išdavė Europos arešto orderius dėl buvusių OMON'o vado Boleslavo Makutinovičiaus ir jo pavaduotojo Vladimiro Razvodovo. Jiedu įtariami byloje dėl Sovietų Sąjungos vidaus kariuomenės Vilniaus ypatingos paskirties milicijos būrio (OMON) įvykdytų nusikaltimų Lietuvos Respublikai. Šių metų kovo mėnesį Vilniaus apygardos prokuratūra paprašė Rusiją teisinės pagalbos – nustatyti įtariamųjų B. Makutinovičiaus bei V. Razvodovo gyvenamąsias vietas.