taurages kurjeris

Tauragė – gyvūnų naikinimo miestas
Tauragė – gyvūnų naikinimo miestas 2015.02.23 23:11 Karolina STAŽYTĖ Tikriausiai kiekvienas, skaitęs liūdną Jono Biliūno apsakymą „Brisiaus galas“, prisipažins vos sulaikęs ašaras. O jei tokių „galų“ 385? Būtent tiek gatvėmis slampinėjančių beglobių gyvūnų rajono valdžios užsakymu pernai utilizavo veterinarijos gydytojas Tomas Bartušis. Sunaikino ir gavo už tai atlygį.
Negrąžintomis skolomis verslininko apkaltintas liberalas Laimonas Jakas jaučiasi puolamas nepelnytai
Negrąžintomis skolomis verslininko apkaltintas liberalas Laimonas Jakas jaučiasi puolamas nepelnytai (4) 2015.02.18 11:26 Ramunė Ramanauskienė Eidami į savivaldos rinkimus, Liberalų sąjūdžio atstovai žada – balsuokite už liberalus, ir viskas bus gerai. Tačiau Tauragės verslininkas Vaidas Andriuška įsitikinęs, kad skambūs politikų šūkiai – toli nuo realybės. Vieną šios partijos atstovą, Vilniaus bendrovės „Psyops Constructions“ vadovą Laimoną Jaką, siekiantį tapti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, virtualioje erdvėje išvadinęs skolininku ir melagiu, verslininkas turės minti teismo slenkstį.
Į kainų ringą – kovoti dėl pirkėjų
Į kainų ringą – kovoti dėl pirkėjų (9) 2015.02.16 12:11 Birutė SLAVINSKIENĖ Prekybos tinklai žvangina ginklais ir kyla į kovą dėl pirkėjų. Viešai apsiskelbusios, kad drastiškai mažina būtiniausių produktų kainas „Maxima“ net suskaičiavo, kiek šimtų eurų per metus sutaupys kiekviena šeima.
 Kalėdinės premijos: kieno kišenės papilnės?
Kalėdinės premijos: kieno kišenės papilnės? 2014.12.20 23:12 Ieva LIORANČAITĖ Artėjant šventėms, kai kurių įmonių vadovai įprastai pradžiugina savo darbuotojus šiek tiek didesnėmis algomis, tokie priedai gražiai įvardijami kalėdinėmis premijomis. Vieni po šimtą litų pasidalija, kitų vadovai nepagaili kelių šimtų, treti sako, kad jokių premijų niekas negaus, esą ir taip pinigų striuka.
Lietuviški pavadinimai – mielesni
Lietuviški pavadinimai – mielesni 2014.04.21 18:03 Nelietuviškų įmonių pavadinimų netrūksta nei Tauragėje, nei visoje Lietuvoje. Neretas, bandydamas ištarti anglišką ar kitos kilmės pavadinimą, liežuvį gali nusilaužti, o ką jau kalbėti apie vyresnius žmones, kurie net neįsivaizduoja, kaip jį ištarti. Gera žinia ta, kad svetimkalbiai įmonių pavadinimai Lietuvoje jau beveik metus neberegistruojami.
Gimtadienio dovana įžiebė verslą
Gimtadienio dovana įžiebė verslą 2014.02.17 15:46 Raimonda Alysienė / Tauragės kurjeris Triušiai – švelnūs, pūkuoti ir paslaptingi augintiniai. Nesigėrėti triušiais negali: jie prižiūrėti, gražūs. Smagu stebėti jų krutančius ūsus, nepatiklius žvilgsnius ir klausytis triušių auginimo ypatumų. Šeimininkams, Jurgiui ir Janinai Lingaičiams, gyvenantiems Eičių kaimo pakraštyje, tai labiau malonumas nei verslas. Gimtadienio dovana Beveik prieš trejus metus J.Lingaitis gimtadienio proga sau pasidovanojo porelę baltų triušių. Priežastis paprasta.
Minimali alga neturėtų būti politikų rūpestis
Minimali alga neturėtų būti politikų rūpestis (2) 2014.02.04 13:31 Birutė Slavinskienė/Tauragės kurjeris Vyriausybei svarstant planus kitais metais didinti minimalią mėnesio algą (MMA), darbdaviai kelia savo sąlygas. Darbuotojų atstovai Trišalėje taryboje MMA siūlo sieti su vidutiniu atlyginimu, kuris skirtinguose regionuose yra nevienodas. Tauragėje jis mažiausias šalyje, taigi ir MMA, jei tokiam siūlymui būtų pritarta, būtų mažiausias.
 „Lidl“ vizija pamažu virsta tikrove
„Lidl“ vizija pamažu virsta tikrove (4) 2013.12.01 20:50 Birutė Slavinskienė / Tauragės kurjeris „Lidl“, Vokietijos prekybos milžinė, jau turi leidimą griauti nusipirktuose sklypuose stovinčius pastatus ir statyti prekybos centrą Tauragėje. Nors griauti ketinama pradėti dar šiemet, naujojo prekybos centro dar teks luktelti. Tauragė – mažas miestas, tad kalbos sklinda greit.
Tarp ieškomųjų daug nenorinčių pripažinti savo vaikų
Tarp ieškomųjų daug nenorinčių pripažinti savo vaikų 2013.10.18 07:56 Žydrūnė JANKAUSKIENĖ  Užsukus į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato svetainę, kurioje skelbiama informacija apie policijos ieškomus asmenis, kyla nemažai klausimų. Plika akimi matyti, kad dauguma publikuojamų nuotraukų darytos prieš dešimt ar daugiau metų, o kartais pavyksta aptikti ir neseniai gatvėje matytų veidų.
Geranoriškumas – nykstanti savybė?
Geranoriškumas – nykstanti savybė? 2013.10.17 17:55 Birutė SLAVINSKIENĖ  Geranoriškumas – viena svarbiausių sėkmingo bendravimo sąlygų. Bet kokios įstaigos duris pravėręs klientas tikisi, kad su juo bus elgiamasi pagarbiai ir maloniai. Ir labai nusivilia, kai būna kitaip. Tiesa, ir jis pats turėtų būti nusiteikęs geranoriškai, nes juk sakoma – kaip šauksi, taip atsilieps... Skundų dėl nekultūringo, atšiauraus valdininkų ar tarnautojų elgesio redakcija gauna dažnai.
 Užsieniečiams apie Tauragę – su gestų kalbos elementais
Užsieniečiams apie Tauragę – su gestų kalbos elementais 2013.06.20 19:25 Rūta ŠIAUDVYTYTĖ Tauragės pilyje įsikūrusių TTVIC bei Tauragės krašto muziejaus darbuotojams šį kartą pakako ir anglų kalbos žinių, ir geranoriškumo. Nuo šių metų liepos pirmosios Lietuva iš Airijos perima pirmininkavimo Europos Sąjungai estafetę. Neabejojama, kad mūsų šalyje lankysis oficialios delegacijos, tikimasi ir didesnio turistų iš užsienio srauto.
Mokėti baudas – pigiau nei nuomoti garažą?
Mokėti baudas – pigiau nei nuomoti garažą? 2013.04.18 23:00 Lietuvoje registruoto „Renault“ techninė apžiūra baigė galioti dar 2011-aisiais. Autorės nuotrauka Miesto valdžia ir policija vienbalsiai tvirtina – Tauragė kiemuose riogsančių nevažiuojančių automobilių jau atsikratė. Tačiau pusvalandis, praleistas dairantis daugiabučių kiemuose, įrodė ką kita.
Advokatas: pas antstolį – tik nuleista galva
Advokatas: pas antstolį – tik nuleista galva (5) 2013.02.04 17:52 58-erių Alma ir 29-erių Tomas atsidūrė teisiamųjų suole. Motina ir sūnus kaltinami išpuoliu antstolio Romualdo Aleksandro Genučio kontoroje. Jiedu esą ne tik trukdė antstolio padėjėjai Eglei Šichaitei atlikti tiesiogines savo pareigas, bet grasino jai susidorojimu, naudojo fizinį ir psichologinį smurtą. Kaltinamieji jiems inkriminuojamą nusikalstamą veiką kategoriškai neigia.
 Verslininkė užsimojo išvaikyti automobilius
Verslininkė užsimojo išvaikyti automobilius 2013.01.14 21:00 Tauragės miesto centre, prie Dariaus ir Girėno g. 22 namo (buvęs „buitinis“) esančioje aikštelėje iki šiol savo automobilius besistatę verslininkai netikėtai iš jos buvo išprašyti. Akcijos „atlaisvinti vietas“ ėmėsi UAB „Taurana“, kuriai ir priklauso 22-uoju numeriu pažymėtas pastatas, vadovė Birutė Stankienė. Neva šalia plytinti aikštelė yra privati ir skirta išskirtinai Stankų šeimos valdomame name patalpas besinuomojančioms įmonėms bei jų klientams.
Kalėdų Senelis – neužpildyta verslo niša
Kalėdų Senelis – neužpildyta verslo niša 2012.12.21 10:14 Teko išklausyti vienos įmonės vadovės, vaikų šventei ieškančios Kalėdų Senelio, apgailestavimus, kad Tauragėje radusi tik dvi šventės vedėjų grupes: Genovaitės Urmonaitės „Mažąją sceną“ ir dvi Moksleivių kūrybos centro (MKC) teatrales. Ką samdyti? „Tauragės kurjeris“ patyrinėjo, ar šiemet Tauragėje yra Kalėdų Senelių deficitas.
Lietuviai: rudeninę depresiją galima įveikti
Lietuviai: rudeninę depresiją galima įveikti 2012.11.15 10:15 Manoma, kad rudens depresija atsiranda dėl šviesos stygiaus. Atšalę orai, ankstyvos sutemos ir apniukęs dangus dieną iš žmonių tarsi atima šypsenas, norą džiaugtis tuo, kas anksčiau kėlė malonius jausmus. Kaip gintis nuo šios negandos? „Tauragės kurjeris“ gatvėse sutiktų tauragiškių paprašė pasidalinti savo geros nuotaikos receptais. Irena: – Tamsa reikia pasinaudoti. Vakare galima pasikurti krosnį, žiūrėti į ugnį ir kurti planus, kuriuos bus galima įgyvendinti šviesiu paros metu.
Gyventojai sukilo prieš energetikus
Gyventojai sukilo prieš energetikus 2012.10.10 16:47 Verslininkės Birutės Laktionkinos kaimynės – Dariaus ir Girėno gatvės 24-ojo namo gyventojos – nenori, kad jų daugiabučio prieigose vyktų bet kokie darbai. Praėjusios savaitės antradienį Klaipėdos energetikams buvo eilinė darbo diena: vyrai ketino tvarkyti trifazę elektros liniją – nutiesti ją po žeme, o ne oru, kaip buvo iki šiol. Vos tik prasidėjus darbams savo teisių išbėgo ginti būrelis Dariaus ir Girėno gatvės 24-ojo namo gyventojų.
GMP reforma: daugiau žalos nei naudos?
GMP reforma: daugiau žalos nei naudos? (1) 2012.07.23 20:00 Žiniasklaida neseniai pranešė, kad siekdama gerų rezultatų Sveikatos apsaugos ministerija nuo šių metų rugpjūčio 1-osios ketina naikinti didžiąją dalį greitosios medicinos pagalbos (GMP) dispečerinių – vietoje savivaldybėse esančių 58 palikti 10 regioninių, buvusių apskričių centruose. Tauragės rajono gyventojai pokyčių nepajustų, nes pas mus liktų GMP dispečerinė, netgi būtų sustambinta.
Kooperatyvo „Pienas LT“ statyba stringa
Kooperatyvo „Pienas LT“ statyba stringa (2) 2012.06.21 17:43 Prieš trejus metus vienoje konferencijoje Lietuvos pienininkystės ūkių žemdirbiai paskelbė, kad jie kuria kooperatyvą ir statys pieno perdirbimo įmonę. Projektas atrodė įspūdingai, nes pasistatę gamyklą, kuri galėtų perdirbti apie 33% Lietuvoje primelžiamo pieno, žemdirbiai išvengtų perdirbėjų diktato, svariai prisidėtų prie pieno supirkimo kainų reguliavimo.
Paklausiausia „prekė“ darbo rinkoje – tolimųjų reisų vairuotojai
Paklausiausia „prekė“ darbo rinkoje – tolimųjų reisų vairuotojai (2) 2012.06.14 16:45 Statistika rodo, kad sunkiausiai darbą susiranda nekvalifikuoti asmenys ir žmonės su aukštuoju išsilavinimu, bet turintys nepaklausias, rinkai nereikalingas specialybas. Lengviausiai – kvalifikuoti paklausių specialybių darbininkai. Šiuo metu paklausiausia specialybė – tolimųjų reisų vilkiko vairuotojai. Juos darbdaviai graibsto ir siūlo profesoriaus kvalifikaciją atitinkančius atlyginimus.
Ką valdžia nutyli apie skalūnų dujų gavybą?
Ką valdžia nutyli apie skalūnų dujų gavybą? (9) 2012.05.26 09:44 Nors reikalai dėl skalūnų dujų gamybos Tauragės, Pagėgių, Šilutės regione yra gana toli pažengę – rengiamas konkursas dėl jų žvalgybos, Tauragės rajono valdžia, tų vietovių bendruomenės ir gyventojai mažai ką žino. Tauragės apskrityje viešai apie tai imta kalbėti tik šiemet.
Istorinės žinios apie miestą – važiuojant autobusu
Istorinės žinios apie miestą – važiuojant autobusu 2012.04.17 09:19 Paminklosaugininkai ieško būdų, kaip formuoti pozityvų požiūrį į kultūros paveldą, padėti suprasti jo reikšmę. Minint Tarptautinę paminklų apsaugos dieną Tauragės paminklosaugininkams, kilo idėja miesto istoriją papasakoti... autobusuose. Tauragės miestas, nors ir keletą kartų sudegęs iki pamatų per gaisrus ir karus, yra išsaugojęs vertingą kultūrinį palikimą.
Padangų keitimo bumas dar neatėjo
Padangų keitimo bumas dar neatėjo (1) 2012.04.04 20:48 Nuo balandžio 1 dienos draudžiama važinėtis padangomis su dygliais. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vairuotojai suskubo jas keisti, o Tauragėje jokio ažiotažo nėra. Sniego mūsų miesto gatvėse nebeliko jau kovo viduryje, todėl dauguma tauragiškių žiemines į vasarines padangas pakeitė jau kovo mėnesį. Gali būti, kad jie apsiriko, nes balandžio pradžioje vėl pradėjo snigti. Padangų keitimo vajaus proga „Tauragės kurjeris“ pakalbino keletą padangų montavimu besiverčiančių meistrų.
Šiukšlių išvežimas stipriai paplonins biudžetus
Šiukšlių išvežimas stipriai paplonins biudžetus (3) 2012.02.06 21:01 Įsigaliojus visuotinei atliekų rinkliavai už komunalines atliekas, į  redakciją pateko Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) skaičiavimai, kiek už šiuos metus turėtų suploti savivaldybės administracija, seniūnijos, darželiai, mokyklos bei kitos ugdymo įstaigos. Keturiasdešimt dviem juridiniams vienetams priskaičiuota beveik pusantro šimto tūkstančių litų (143 826,93 Lt). Lyginant su praėjusiais metais, biudžetinėms įstaigoms šiukšlių išvežimas gerokai paplonins biudžetus.
Ugniagesiai stumiami į nedarbo užribį?
Ugniagesiai stumiami į nedarbo užribį? (1) 2012.01.17 13:56 Jau prieš savaitę viešo renginio metu Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius prasitarė, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) nutraukė finansavimą vienai iš septynių rajono savivaldybei pavaldžių ugniagesių komandų (UK). Kodėl buvo paaukota būtent Batakių UK, meras nežino iki šiol. P. Petrošiaus nuomone, departamentas viršijo savo įgaliojimus. O batakiškiai sėdi be darbo – iškvietimai komandai nebesiunčiami.
Policijos vadovybė: jaunimas ignoruoja policininko profesiją
Policijos vadovybė: jaunimas ignoruoja policininko profesiją (6) 2011.11.19 23:27 Tauragėje viešėjęs Lietuvos policijos vadovas Saulius Skvernelis  neslėpė, kad jaunimas vis rečiau renkasi policininko specialybę, pastebėjo, kad be investicijų policijos darbas nieko vertas. Generalinio policijos komisaro S.Skvernelio vizitas, pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės, nėra susijęs nei su skandalingais įvykiais policijos viršūnėse, nei su neseniai policijos vadovui suteiktu generalinio komisaro laipsniu.
Būna, kad įmonėms vadovauja ir asocialūs asmenys
Būna, kad įmonėms vadovauja ir asocialūs asmenys (2) 2011.11.11 18:00 2012 metais sukaks 20 metų, kai bankroto keliu pasuko didžiosios Tauragės įmonės – Skaičiavimo mašinų elementų gamykla, Vaisių ir daržovių perdirbimo kombinatas. Po to kūrėsi ir bankrutavo naujos – mėsos, žuvies perdirbimo, baldų gamybos įmonės. Dar vėliau veiklą pradėjo ir žlugo naudotus automobilius gabenusios įmonės. Ypač verslo įmones praretino ekonominės krizės.
Diskusija dėl vėjo jėgainių Seime – pilstymas iš tuščio į kiaurą
Diskusija dėl vėjo jėgainių Seime – pilstymas iš tuščio į kiaurą (1) 2011.11.09 13:32 Praėjusį penktadienį LR Seimo Baltijos asamblėjos salėje Seimo nario Stasio Šedbaro iniciatyva surengtas Tauragės, Pagėgių, Šilutės ir Klaipėdos savivaldybių bendruomenių atstovų susitikimas su Aplinkos, Energetikos ir Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos ir Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos atstovais dėl vėjo jėgainių parkų plėtros. Susitikime dalyvavo Seimo nariai Kęstas Komskis ir Aurelija Stancikienė.
Mokyklos vadovui – kaltinimai smurtu
Mokyklos vadovui – kaltinimai smurtu (1) 2011.10.28 19:16 Spalio 21-ąją policiją pasiekė žinia apie neeilinį konfliktą, kuriame nukentėjo trys moksleiviai – mokyklos vadovas prieš mažamečius vaikus panaudojo smurtą. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė teigė galinti atskleisti tik tiek, kad mama dėl smurto, kurį prieš jos vaiką mokykloje panaudojo direktorius, kreipėsi į policiją. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, aiškinamasi, kas iš tiesų atsitiko.
L. Bielinis: formuojasi politiko garbės jausmo tradicija
L. Bielinis: formuojasi politiko garbės jausmo tradicija (1) 2011.10.27 18:00 Mes dažnai kritikuojame ir nevertiname politikų dėl to, kad jie daug pažadėję mažai įvykdo, kad jie pakliūna į visokias kvailas ir negarbingas situacijas, kad jie elgiasi neprofesionaliai ten, kur reikalingas aiškus ir dalykiškas sprendimas, juokina visus ir apskritai užsiiminėja viskuo, tik ne politikui privalomu darbu. Galima būtų išsakyti dar daugiau priekaištų ir kritikos politikų adresu, tačiau būkime sąžiningi – daugelis nepasitenkinimo jais priežasčių nėra teisingos.