sporto sakos

Rusai penkiakovininkę D. Rimšaitę paliko „ant ledo“?
Rusai penkiakovininkę D. Rimšaitę paliko „ant ledo“? (44) 2011.02.02 10:52 Praėjusių metų gruodį pasaulio šiuolaikinės penkiakovės reitinge antrą vietą užimanti Donata Rimšaitė paliko Lietuvą ir nusprendė apsivilkti Rusijos rinktinės aprangą. Atrodo, 22 metų lietuvę suvilioję svetimos valstybės pažadai gali būti tušti. Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės federacija (TŠPF) šios sporto šakos atstovams Lietuvoje šiandien (trečiadienį) patvirtino, kad iki šiol negavo jokio prašymo ar informacijos dėl D. Rimšaitės iš Rusijos šiuolaikinės penkiakovės federacijos.
Specialistų komentarai – apie Europos krepšinio čempionato burtus
Specialistų komentarai – apie Europos krepšinio čempionato burtus (3) 2011.02.01 11:50 Užvakar Vilniuje buvo ištraukti 2011 metų 37-ojo Europos krepšinio čempionato burtai, kurie 24 rinktines suskirstė į keturias grupes po šešias komandas. Šiauliuose žais Serbijos, Prancūzijos, Vokietijos, Izraelio, Italijos ir Latvijos rinktinės Po ceremonijos paaiškėjo, jog Lietuvos rinktinė pateko į A - jau pavadintą „mirtininkų" - grupę.
Oro akrobatai ant Kauno marių aplenkė vėją
Oro akrobatai ant Kauno marių aplenkė vėją 2011.01.31 11:06 Praėjusį savaitgalį ant Kauno marių ledo vykusiame atvirojo Lietuvos 2011 metų žiemos jėgos aitvarų čempionato – „Snow Kite Grand Prix 2011“ – pirmajame etape daugiausia prizinių vietų iškovojo 32 metų latvis Oskars Brivkalns, teigiama pranešime spaudai. Svečias iš Latvijos pirmąsias vietas iškovojo net penkiose iš šešių rungčių – kurso, maratono, greičio bei naujose šių metų rungtyse - kliūčių ruožo ir jėgos aitvarų kroso. Tuo tarpu, sudėtingiausią – laisvojo stiliaus (angl.
Kauno marių pliažas virs oro akrobatų rungčių arena
Kauno marių pliažas virs oro akrobatų rungčių arena 2011.01.26 09:16 Ateinantį savaitgalį, sausio 29-30 dienomis, Kauno marių “Jaunimo" pliaže prasidės Lietuvos 2011 metų jėgos aitvarų čempionatas – „Snow Kite Grand Prix 2011“. Savaitgalį įvyks pirmasis iš planuojamų trijų čempionato etapų, kiti du artimiausiu metu planuojami Trakuose ir Neringoje, teigiama pranešime spaudai. Jėgos aitvarų virtuozai varžysis skriedami snieglentėmis ir slidėmis bei valdydami jėgos aitvarus. Dalyviams teks įveikti 6 rungtis: kurso (angl.
Kitai šaliai nusprendusiems atstovauti sportininkams grės griežtos sankcijos
Kitai šaliai nusprendusiems atstovauti sportininkams grės griežtos sankcijos (2) 2011.01.25 22:21 Antradienį Vilniuje, Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD), vykusiame Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos posėdyje pritarta pasiūlymui didinti didelio meistriškumo sportininkams skiriamas stipendijas, tačiau atletams, nusprendusiems atstovauti kitai šaliai, visas gautas išmokas teks grąžinti. Pagal KKSD parengtą naują Vyriausybės nutarimo projektą, aukšto meistriškumo sportininkams skiriamos maksimalios stipendijos padidėtų nuo 1963 litų iki 3497 litų.
Kauno savivaldybės pinigų dalybos daužo jaunųjų krepšininkų svajones
Kauno savivaldybės pinigų dalybos daužo jaunųjų krepšininkų svajones 2011.01.24 18:10 Praėjusią savaitę Kauno miesto Savivaldybė spręsdama biudžeto klausimus nutarė Kauno „Žalgirio“ ekipai skirti 5 milijonus litų, o krepšinio klubui „Kaunas“ ir Arvydo Sabonio krepšinio centrui po vieną milijoną litų. Būtent didelės pinigų sumos skyrimas A. Sabonio KC papiktino kitas Kauno privačias krepšinio mokyklas. Kaip teigia mokyklų atstovai, jie iš miesto nėra nieko gavę, o čia laisva ranka buvo skirtas milijonas, teigiama pranešime spaudai.
Š. Kuliešius: trūko pačiūžų raištelis? Nieko gero nelauk!
Š. Kuliešius: trūko pačiūžų raištelis? Nieko gero nelauk! 2011.01.24 09:05 Patyręs Lietuvos ledo ritulio rinktinės ir Elektrėnų „Energija-Orakulas“ puolėjas 33 metų Šarūnas Kuliešius teigiamai vertina šios sporto šakos pokyčius mūsų šalyje. 26 metus ledo ritulį žaidžiantis ir varžovų vartams grasinantis Š. Kuliešius sako, kad nuo mažų dienų mėgo komandinį sportą ir kartą į rankas paėmęs ledo ritulio lazdą su ja nesiskiria iki šiol. Puolėjo svajonė žaisti NHL taip ir neišsipildė, tačiau žaidimas vis dar teikia jam daug malonumo.
E. Mikulionytė – ir karalienė, ir tarnaitė
E. Mikulionytė – ir karalienė, ir tarnaitė 2011.01.23 13:40 Kurio teatro aktorė yra Eglė Mikulionytė, pasakyti nelengva, nes ji vaidina ir Vilniaus, ir Kauno teatruose, o ir pati režisuoja, kuria teatro projektus. „Esu laisva menininkė, – sako ji. – Juk aktorius gali vaidinti ir pasitiesęs kilimėlį, o dar geriau, kai yra stogas virš galvos.
G. Adamonis: populiarėjant dviračių sportui, jau galima identifikuoti talentus
G. Adamonis: populiarėjant dviračių sportui, jau galima identifikuoti talentus (9) 2011.01.23 08:39 Lietuvos MTB Maratonų taurės varžybos, skirtos vyrų ir moterų įvairių amžiaus grupių dalyviams, nėra vien laisvalaikio amplua, bet ir labai aukšto lygio varžybos, pareikalaujančios specifinių įgūdžių ir fizinės ištvermės. Todėl nieko stebėtino, kad, išdalinus per 800 starto numerių, šiuose maratonuose pirmi finišuoja patys stipriausi dviratininkai, tarp kurių – galbūt ir būsimi profesionalai.
MKL „Žvaigždžių dienoje“ – puikiai pažįstami veidai
MKL „Žvaigždžių dienoje“ – puikiai pažįstami veidai 2011.01.21 15:02 Jau vasario 12-ą dieną Europos vyrų krepšinio čempionatui renovuotoje Alytaus sporto arenoje įvyks Moksleivių krepšinio lygos (toliau – MKL) 2011 metų „Žvaigždžių dienos šventė, kurios šūkis – „Ateities krepšinio žvaigždės - šiandien“, teigiama pranešime spaudai. Net keturias valandas vyksiančiame renginyje žiūrovai galės išvyti geriausių šalies jaunųjų krepšininkų Rytų ir Vakarų rinktinių kovas.
Plaukikas V. Janušaitis: už bronzą – 500 litų
Plaukikas V. Janušaitis: už bronzą – 500 litų (1) 2011.01.18 11:45 Daugelis Lietuvą garsinančių sportininkų, gal tik išskyrus krepšininkus, nesulaukia nei dėmesio, nei paramos, kurios nusipelno. Vieni jaučia nuoskaudą, kiti renkasi valstybes, kurios priima išskėstomis rankomis. Daugkartinis Pasaulio ir Europos plaukimo čempionatų prizininkas, vienas geriausių Lietuvos plaukikų Vytautas Janušaitis (29) namuose nesitreniruoja, nes beveik nėra kur. O ką jau kalbėti apie rimtesnes šios sporto šakos varžybas – šalyje vos keli nutriušę sovietmečiu statyti baseinai.
Sostinės krepšinio mokyklos auklėtiniams – Vilniaus vicemero sveikinimai
Sostinės krepšinio mokyklos auklėtiniams – Vilniaus vicemero sveikinimai 2011.01.17 15:27 Šį savaitgalį Lietuvos mokleivių krepšinio lygoje (MKL) prasidėjo 1999-ais metais gimusių ir jaunesnių vaikų krepšinio čempionatas „Pirmasis iššūkis“, kuriame tarp 56 dalyvių kovoja ir trys didžiausios Lietuvoje sporto ugdymo įstaigos - Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos, teigiama pranešime spaudai.
D. Šemiotas: boksininkai kvaili? Mitas!
D. Šemiotas: boksininkai kvaili? Mitas! (1) 2011.01.17 08:34 Geriausiu 2010 metų Lietuvos boksininku paskelbtas Daugirdas Šemiotas negailėdamas savęs lieja prakaitą treniruotėse. „Pirmiausiai noriu iškovoti olimpinį kelialapį, o paskui įgyvendinti svajonę – laimėti olimpinį medalį“, – balsas.lt sakė 27 metų kaunietis. D. Šemiotas prisipažino, kad geriausias 2010 metų Lietuvos boksininko titulas jam buvo staigmena. „Tai buvo netikėta. Sužinojau apie tai važiuodamas automobiliu – žmona paskambino.
Sprinterį į krepšinį atvedė svajonė
Sprinterį į krepšinį atvedė svajonė 2011.01.16 15:33 „Stengiuosi nebūti nei griežtas, nei atlaidus“, — taip save apibūdina krepšininkų fizinio rengimo treneriu dirbantis sprinteris Rytis Sakalauskas. Keturiskart šalies čempionas, Lietuvos 100 m bėgimo rekordininkas Rytis Sakalauskas šiuo metu vos spėja suktis. 23—ejų sprinteris tudijuoja, sportuoja ir  dar dirba „Kauno“ krepšinio komandos fizinio rengimo treneriu. — Papasakok kaip atsidūrei šiame poste? — Tapti fizinio rengimo treneriu buvo mano svajonė.
Dvi na­cio­na­li­nės lie­tu­vių spor­to ša­kos – krep­ši­nis ir su­ge­bė­ji­mas skųs­tis
Dvi na­cio­na­li­nės lie­tu­vių spor­to ša­kos – krep­ši­nis ir su­ge­bė­ji­mas skųs­tis (4) 2011.01.09 13:20 Sunkią gyvenimo minutėlę kyla noras kam nors pasipasakoti. Galimi kandidatai pasirodo nepatikimi: mama dukters problemą būtinai norės aptarti su drauge ir palyginti su šios vaikų išgyvenimais, draugės meilės reikalai tuo metu jai aukščiau proto ribų, o mokytoja –ji juk vis tiek viską išpasakos mamai... Taip šis problemos ratas sukasi, nenurodydamas išeities taško. O kodėl gi nepasikalbėjus su kunigu? Pavyzdžiui, su Šv.
L. Armstrongas: šioms temoms aptarti prireiktų daug daug alaus
L. Armstrongas: šioms temoms aptarti prireiktų daug daug alaus 2011.01.08 10:42 Lance'as Armstrongas, jau kitą savaitę startuosiantis paskutiniosiose plento dviračių lenktynėse už JAV ribų, džiaugiasi galimybe dar kartą lankytis Australijoje ir ta proga komentuoja keletą dviračių sporto aktualijų, liečiančių ir jį patį – praneša „Sydney Morning Herald“. Palietus jautrias ir aktualias dviračių sporto problemas, kaip antai licencijų dalybų, dopingo, radijo ryšio naudojimo ir kt., L. Armstrongas pastebėjo, kad šioms temoms aptarti prireiktų daug daug alaus.
Prabangai būtinos lengvatos?
Prabangai būtinos lengvatos? (3) 2011.01.06 16:43 Medžioklė, žvejyba, golfas, pasiplaukiojimai jachtomis netrukus gali tapti ne tik prabangos ir elito ženklu, bet ir priemone susimažinti mokesčius valstybei. Vyriausybei siūlomas planas, kad visos šios turčių pramogos, išskyrus azartinius lošimus, būtų laikomos įmonių reprezentacinėmis sąnaudomis. Mat jas nurašius, mažėja įmonių apmokestinamas pelnas. Ministerijos malonė turčiams Apie diržų veržimą tik ir šnekanti Finansų ministerija (FM) šįmet nustebino netikėtu atšilimu.
D. Gudzinevičiūtė: nenoriu būti prastu pranašu, bet nujaučiu bėdą
D. Gudzinevičiūtė: nenoriu būti prastu pranašu, bet nujaučiu bėdą 2011.01.05 17:10 Balsas.lt vaizdo konferencijoje viešėjusi Sidnėjaus olimpinė čempionė šaulė Daina Gudzinevičiūtė tvirtino, kad jeigu valstybės požiūris į sportą nepasikeis, tokio medalių derliaus, kokio Lietuva sulaukė per pastaruosius dvejus metus, geriau nesitikėti. Šaulė D. Gudzinevičiūtė vaizdo konferencijoje išsakė savo nuomonę į šiuo metu aktualias Lietuvos sporto problemas ir atsakė į naujienų portalo Balsas.lt skaitytojų klausimus. Pateikiame įdomiausius pokalbio fragmentus.
Ar Lietuvai dar yra vilties?
Ar Lietuvai dar yra vilties? (1) 2011.01.02 20:01 Jaunimas – svarbiausias kiekvienos šalies turtas. Kuo jis talentingesnis, geriau išsilavinęs ir sumanesnis, tuo turtingesnė šalis. Lietuva tokiais jaunais žmonėms pasaulyje garsėjo visada, tačiau kiek šią tradiciją dar gebėsime išlaikyti ateityje? Ar mūsų šaliai dar yra vilties? Pagaliau, kaip gi patys jaunuoliai mato Lietuvą ir vertina savo galimybes čia gyventi, dirbti ir kurti? Apie tai šioje „Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo“ apskritojo stalo diskusijoje.
2010 metais žengtas tvirtas žingsnis vystant Lietuvos futbolą
2010 metais žengtas tvirtas žingsnis vystant Lietuvos futbolą (1) 2010.12.30 16:35 Už poros dienų skaičiuosime paskutinius laikrodžių dūžius iki Naujųjų 2011 metų, kuriuos Lietuvos futbolo bendruomenė gali pasitikti pakelta galva - šių metų pasiekimai tai tvirtas pagrindas ateinančiųjų iššūkiams, praneša LFF.
Filosofas teisėjo bokštelyje
Filosofas teisėjo bokštelyje 2010.12.21 15:51 Lietuvoje tenisas neatsiejamas nuo Ričardo Berankio, šiais metais įsiveržusio į geriausių pasaulio tenisininkų šimtuką. Teniso mėgėjai viską žino apie jų dievaičių pergales, žaidimą ir uždirbamus pinigus. Tačiau teniso mačas negalėtų vykti be teisėjų. Prieš kelias savaites Tarptautinės teniso federacijos (ITF) būstinėje Londone Lietuvos teniso sąjungos teisėjų kolegijos pirmininkas Jonas Dagys išlaikė egzaminus ITF teniso teisėjo sidabriniam ženklui gauti.
V. Rumiancevas: vasarą slides buvo pakeitusios pačiūžos
V. Rumiancevas: vasarą slides buvo pakeitusios pačiūžos (1) 2010.12.14 11:31 Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas žino, ko siekia. Jo tikslas – Sočio olimpiada. O po to laukia trenerio karjera. Geriausi planetos kalnų slidininkai jau senokai rungiasi šio sezono pasaulio taurės varžybose. Tuo tarpu šios sporto šakos lyderis Lietuvoje Vitalijus Rumiancevas tik neseniai pradėjo treniruotes ant sniego. „Pasirengimą sezonui pradėjome Latvijoje, Siguldoje. O po to išvažiuojame į Čekiją.
Treneris J. Romankovas: koja kojon su sportiniu ėjimu
Treneris J. Romankovas: koja kojon su sportiniu ėjimu 2010.12.13 20:12 Garbingą 60 metų jubiliejų paminėjęs treneris Juzefas Romankovas tikisi, kad jo auklėtiniai dalyvaus ir Londono olimpinėse žaidynėse, rašo lengvoji.lt. Lietuvos sportinio ėjimo rinktinės treneriui, praeityje buvusiam puikiam ėjikui, sporto meistrui pabradiečiui Juzefui Romankovui šie metai neeiliniai. Sukako 30 metų, kai jis dirba sportinio ėjimo treneriu, o gruodžio 3 d. aplankė ir 60-asis jubiliejus.
J. Kinderis: esu savame kelyje
J. Kinderis: esu savame kelyje 2010.12.12 22:50 Panevėžiečiui penkiakovininkui Justinui Kinderiui šie metai buvo puikūs. Vaikinas viliasi, jeigu tokia sportinė sėkmė lydės ir kitąmet, dalyvauti 2012-ųjų vasaros olimpinėse žaidynėse Londone. Pokalbį su 23 metų penkiakovininku panevėžiečiu Justinu Kinderiu pradedame klausimu, kiekgi jis šiemet iš viso laimėjo medalių.
Futbolą žlugdo korupcija
Futbolą žlugdo korupcija (3) 2010.12.10 21:13 Kodėl pasaulyje karaliaujantis futbolas Lietuvoje merdi? Futbolo veteranai apgailestauja, kad pinigai užgožia jaunų futbolininkų troškimą laimėti bet kokia kaina, o  kelerius metus miesto futbolo klubui vadovavęs Adomas Klimavičius sako nusprendęs pasitraukti dėl šioje sporto šakoje klestinčios korupcijos. „Netiko nei bendravimas, nei žemas žaidėjų mentalitetas" Visiems sporto aistruoliams puikiai žinoma, kad „Šiaulių" klubas mėgino sujungti krepšinį ir futbolą.
Apdovanoti geriausi Lietuvos lenktynininkai
Apdovanoti geriausi Lietuvos lenktynininkai (1) 2010.12.07 15:11 Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) 2010 m. sezono uždarymo renginyje apdovanoti geriausi Lietuvos lenktynininkai, teigiama pranešime spaudai.
Sporto garsenybės – brolių ir seserų pasididžiavimas
Sporto garsenybės – brolių ir seserų pasididžiavimas 2010.12.03 15:15 Vyriausioji Saulės miesto vyrų krepšinio ekipos trenerio Antano Sireikos sesuo Stasė Maurušaitienė „Šiaulių naujienoms" atskleidė, kad jai lengviau atlaikyti verslo išbandymus nei brolio treniruojamų komandų varžybas: „Labai skaudu žiūrėti, kaip jis lieja emocijas.
Bėgant iš užburto rato
Bėgant iš užburto rato 2010.11.28 14:31 Pasak 1988 m. slidinėjimo olimpinės čempionės Vidos Vencienės, žiemos sportas Lietuvoje sukasi tarsi užburtame rate. Visuomenė viską matuoja pergalėmis, bet jų pasiekti negalima be ilgalaikių investicijų. Kai kurie perspektyvūs atletai palieka aktyvų sportą. Vis dėlto optimizmo nestokojanti čempionė tikisi teigiamų pokyčių. Kalendorinė žiema – visai čia pat. Daugumos žiemos sporto šakų sezonas jau prasidėjo. Kitų – pavyzdžiui, biatlono, elito sportininkai dar tik laukia starto.
A. Karpovas: kažkada šachmatai populiarumu nenusileido futbolui
A. Karpovas: kažkada šachmatai populiarumu nenusileido futbolui (2) 2010.11.27 15:36 Pagerbti Lietuvos šachmatų patriarcho Vlado Mikėno atminimo į Lietuvą atvykęs 12-asis pasaulio šachmatų čempionas rusas Anatolijus Karpovas apgailestavo dėl pasaulyje smukusio šios sporto šakos populiarumo. „Džiaugiuosi, kad Vilniuje vyksta toks turnyras. Atmosfera čia puiki“, – specialioje spaudos konferencijoje šeštadienį Vilniuje kalbėjo A. Karpovas. Gausiai žiniasklaidos atstovų sutiktas didmeistris pirmiausiai gražiu žodžiu paminėjo V. Mikėno vardą.
Tarptautinių vaikų žaidynių vadovai suprato: Kaune svarbiausias sportas - krepšinis
Tarptautinių vaikų žaidynių vadovai suprato: Kaune svarbiausias sportas - krepšinis 2010.11.26 16:07 Jei Kaunui pavyktų įveikti kitus pasaulio miestus pretendentus ir laimėti teisę 2016 metais surengti Tarptautines vaikų žaidynes, jų programoje būtinai būtų krepšinis.