siltnami

Daržas mieste – naujas bendruomeniškumo skatinimo būdas?
Daržas mieste – naujas bendruomeniškumo skatinimo būdas? 2015.04.25 20:02  Daržas, kuriame visi dirba vienodai, o derlių dalijasi po lygiai, įrengtas Vilniaus Antakalnio mikrorajone. Norinčių prisidėti prie tokio daržo kūrimo vis daugėja, tvirtina daržo įkūrėjas miesto daržininkas Mindaugas Danys. Jo teigimu, derlių ne tik draugiškai dalijasi daržininkai – iš nesaugomo daržo daržovių nevagia ir kiti žmonės. „Vilnius – pats draugiškiausias miestas Lietuvoje. Visi žmonės šypsosi ir svetimų daržovių nevagia.
Emigranto gyvenimas Švedijoje: geras darbas, nuosavas kotedžas Stokholmo pakraštyje ir jokios baimės, kad baigsis pinigai
Emigranto gyvenimas Švedijoje: geras darbas, nuosavas kotedžas Stokholmo pakraštyje ir jokios baimės, kad baigsis pinigai (4) 2015.03.14 15:07 LRT Televizijos laida „Emigrantai“ pradeda pasakojimų seriją iš Švedijos. Tai – viena turtingiausių valstybių Europoje, kurioje atlyginimai – milžiniški, kaip ir visoje Skandinavijoje. Būtent pinigai ir socialinės garantijos labiausiai čia ir vilioja emigrantus iš Lietuvos. Švedijos sostinės Stokholmo pakraštyje su žmona ir dviem sūnumis įsikūręs Kęstas sako atvažiavęs čia, nes kito kelio nebebuvo. 36-erių vyras gimtinėje niekaip neišbrido iš skolų, o Švedijoje jam pasisekė.
Nesutramdyti geismai kainuoja ilgus metus belangės
Nesutramdyti geismai kainuoja ilgus metus belangės 2015.03.07 21:37  Nors mūsų šalies baudžiamajame kodekse žagintojams ir seksualiniams prievartautojams numatytos pakankamai griežtos bausmės, o tokiems nusikaltėliams pataisos namuose kalėti – nesaldu, tačiau alkoholis dažnai užgožia visas baimes.
Savadarbis konstruktorius: rogės – didžiausias džiaugsmas mano sūnui, žentui ir keturiems anūkams
Savadarbis konstruktorius: rogės – didžiausias džiaugsmas mano sūnui, žentui ir keturiems anūkams 2015.02.10 07:19 Senų motociklų, nebeskraidančių lėktuvų detalės, niekam nebereikalingos lemputės, varikliai, jau kartą naudoti varžteliai Petro Ginkevičiaus rankose tarsi atgyja. Septyniasdešimt trejų metų bernatonietis iš įvairių liekanų konstruoja aeroroges.   Šildomas vairas Važiuojant Bernatonių kaimo gatvelėmis nestabtelėti prie P. Ginkevičiaus sodybos neįmanoma.
 Elektros pastotė ir nutrūkę laidai atnešė mirtį
Elektros pastotė ir nutrūkę laidai atnešė mirtį (1) 2014.08.12 21:59 Liepos paskutinįjį pirmadienį Šilalės rajono laukuose, nutrūkus aukštos įtampos linijos laidui, žuvo Nyderlandų Karalystės pilietis ir jo draugė lietuvė, pranešė Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius LESTO. Tą pačią dieną Šiaulių rajono policijos pareigūnai informavo, kad Meškuičių miestelyje pašaliniam asmeniui bandžius patekti į 10 kV vidutinės įtampos elektros transformatorinę, elektros srovė mirtinai jį traumavo.
Penktadienio skonis: žuvies ir krevečių iešmelis su šparagais
Penktadienio skonis: žuvies ir krevečių iešmelis su šparagais 2014.05.30 10:34 Gegužę prasidėjęs šparagų sezonas viso pasaulio gurmanus sutraukia į restoranus pasimėgauti šiuo žaliu pavasario gardėsiu. Šparagai savo pavadinimą gavo dar senovės Graikijoje, kurioje visi jauni valgomi ūgliai buvo vadinami būtent taip. Dėl savo subtilaus skonio ir švelnių, kvapnių daigų šparagai jau prieš daugiau nei 2 tūkst. metų buvo itin mėgstami senovės Graikijoje ir Romos imperijoje. 200 m. pr.
Sukčiai jau ėmėsi „kompensuoti“ pensijas
Sukčiai jau ėmėsi „kompensuoti“ pensijas 2014.05.08 07:43 Pinigai.Valdžiai pažadėjus kompensuoti per krizę sumažintas pensijas, sukčiai bemat sumojo, kaip iš tokių pažadų pasipelnyti. Apsimetę „Sodros“ ar socialiniais darbuotojais, jie ėmė atakuoti garbaus amžiaus gyventojus, siekdami išvilioti pinigus, asmens duomenis. Panevėžio apskrities VPK atstovė viešiesiems ryšiams Regina Bučinskienė pranešė, kad praėjusį antradienį nuo tokių asmenų nukentėjo Panevėžio rajono, Krekenavos, 87 metų gyventoja.
Ankstyvas pavasaris daug žadėjo, bet neduos
Ankstyvas pavasaris daug žadėjo, bet neduos 2014.05.03 21:22  Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Ankstyvas pavasaris žemdirbius nuteikė optimistiškai ir sėja pradėta anksti, tačiau užsitęsus sausam orui žemdirbiai derliaus stebuklų nesitiki. Derlių mažina ir per žiemą iššalę žiemkenčiai. Ūkininkai skaičiuoja nuostolius, bet pasėių nedraudžia dėl išaugusių draudimo įmokų. Suvalkijos ūkininkai dar nepabaigę ankstyvosios sėjos skaičiuoja nustolius dėl iššąlusių žiemkenčių.
Užsiauginti šviežių daržovių bei žuvies galima ir ant namo stogo
Užsiauginti šviežių daržovių bei žuvies galima ir ant namo stogo 2014.05.01 18:34 Vita Ličytė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Įsivaizduokite, kad užlipate į šiltnamį, esantį ant jūsų namo stogo, pasigaunate žuvį vakarienei, salotoms prisirenkate šviežių, sultingų daržovių, augančių vandenyje, be jokios žemės. Ir nebūtina turėti kaimą, kad ši svajonė išsipildytų. Tokį nedidelį ūkį galite sukurti mieste, sako akvaponikos verslą Berlyne plečiantis Nicolas Leshke.
Vilniečiai nežino, ko gali rasti turgeliuose
Vilniečiai nežino, ko gali rasti turgeliuose 2014.04.24 14:19 Šviežių daržovių ir salotų derlius labai ankstyvas, tačiau ant turgaus prekystalių šviežių lietuviškų gėrybių dar nesitikintys rasti pirkėjai į turgelius užsukti neskuba, teigia prekiautojai. Turgeliuose jau galima rasti smulkiuose ūkiuose augintų salotų, ridikėlių, svogūnų laiškų, o už geros savaitės turėtų pasirodyti ir agurkų. Dažnas šiomis dienomis keliaujantis į turgų tikisi ten rasti iš Lenkijos, Ispanijos ir kitų šalių atvežtų daržovių, žalumynų.
Daugiavaikė motina D. Bagvilienė: vyrai ją trypė, bet vaikai grąžina gyvenimo džiaugsmą
Daugiavaikė motina D. Bagvilienė: vyrai ją trypė, bet vaikai grąžina gyvenimo džiaugsmą (6) 2014.04.14 10:24 Kai kurių moterų gyvenimo krantus daužo vien tik vargų ir rūpesčių bangos. Visas 55 metų Dalios Bagvilienės turtas – jos septyni vaikai. Atokiame Vilniaus rajono kaime ant kalno visų vėjų perpučiamas, kiauru stogu stovi namelis, kurio vieninteliame kambaryje augo visi septyni. Čia pagrindinė valiuta – skolos, amžinos skurdo palydovės – kuo vaikus pavalgydinti, kuo apauti, iš kur paimti? Pareiga ir atsakomybė neleido Daliai palūžti, bet sveikata – nebe ta.
Moka dirbti tik kūrybiškai
Moka dirbti tik kūrybiškai 2014.03.28 23:34 Nijolė Petrošiūtė Medžio drožėjas jurbarkietis Juozas Videika su kaltu nesiskiria seniai. Vyras turi humoro jausmą, todėl jo darbai žavi meistriškumu ir kelia šypseną. Kažkada pradėjęs nuo šaukšto, medžio meistras dabar imasi visų darbų. Jam nesunku padaryti ir originalų inkilą paukščiams, ir tvirtą pavėsinę miško lankytojams. Besišypsantys nameliai paukščiams Pažintis su jurbarkiečiu Juozu Videika prasidėjo prieš keliolika metų.
Pirmą kartą Kaziuko mugėje dalyvaujantis prekybos centras įsikūrė šiltnamyje
Pirmą kartą Kaziuko mugėje dalyvaujantis prekybos centras įsikūrė šiltnamyje 2014.03.07 13:57 Kaziuko mugėje dalyvaujančių ūkininkų skaičius kasmet didėja. Todėl šiemet Kaziuko mugėje, vedinas prekės ženklo „IKI ŪKIS“, pirmą kartą dalyvauja ir prekybos tinklas „Iki“. Trečius metus gyvuojantis ir vis daugiau pirkėjų dėmesio sulaukiantis prekės ženklas „IKI ŪKIS“ vienija ūkininkus iš visos Lietuvos. „Kaziuko mugėje atstovaujame ūkininkus, kurių produkciją galima įsigyti mūsų prekybos tinklo parduotuvėse. Tarp paklausiausių „IKI ŪKIO“ produktų galima išskirti vaisius ir daržoves, jautieną.
Ruošdamiesi kokteilių čempionatui barmenai sunaudojo dešimtis kilogramų ledo
Ruošdamiesi kokteilių čempionatui barmenai sunaudojo dešimtis kilogramų ledo (1) 2014.02.18 11:18 Geriausi Lietuvos barmenai, ruošdamiesi kokteilių čempionato finalui, sunaudotus žolelių ir ledo kiekius skaičiuoja kilogramais. Siekdamas padaryti įspūdį tarptautinei komisijai, barmenų elitas savo gėrimus pristatinėjo privačiuose vakarėliuose, rengė kokteilių gaminimo mokymus, o užsienio barai naujaisiais kokteiliais papildė savo meniu.
 Pati nevalgo, bet augina
Pati nevalgo, bet augina 2014.02.02 19:43 Kiekvienas turintis prie namų didesnį ar mažesnį šiltnamį yra bandęs auginti ne tik pomidorus, agurkus, bet ir saldžiąsias bei aitriąsias paprikas. Nijolė Baronienė Alytuje gyvenančiai Loretai Ažukienei kasmet smagu išbandyti vis kitas įdomias šios šiltnaminės daržovės veisles. Gėlė pipiras Loreta pasakojo, kad ilgus metus nemėgo, nevalgė paprikų, todėl nė nemanė jų auginti. Tačiau atsitiko taip, kad po truputį, pasak jos, šiltnamyje įsitvirtino aitrioji paprika.
 Gyvenimas gamtos ritmu
Gyvenimas gamtos ritmu 2013.12.22 21:51 Kiekviena sodyba savaip unikali. Šeimininkų pasaulėjautą dažnai atspindi trobesiai, kiemas, augalai. Užtenka kelių minučių ir aišku, kam šeimininkai teikia pirmenybę – prabangai ar harmonijai su gamta. Nijolė Baronienė Alantos girios pašonėje Piešiškių kaime besiglaudžianti Felikso Laivio sodyba stebina paprastumu ir ramybe.
Restoranas Prancūzijoje – daugiau gėlių nei staliukų
Restoranas Prancūzijoje – daugiau gėlių nei staliukų 2013.12.02 22:13  „Mas Provencal“ restorano interjerą mažų mažiausiai galima pavadinti išskirtiniu, o galbūt ir vieninteliu tokiu. Rodos, kiekvienas colis čia padengtas gyvomis gėlėmis: rožėmis, orchidėjomis, gebenėmis ir dar begale kitų. Net ir restorano iškabą sunku čia pastebėti, mat ji paskendusi gėlių jūroje, rašo odditycentral.com. Kiekvienas staliukas restorane – su stulbinančiomis gėlių salelėmis viduryje, praėjimus puošia egzotiniai medžiai, tarp kurių galima pastebėti ir kelis mėsėdžius augalus.
Pinigų Lietuvoje yra. O idėjų?
Pinigų Lietuvoje yra. O idėjų? (3) 2013.11.26 18:00  „Lietuvoje pinigų yra daugiau nei idėjų“, – sako Augustinas Vizbaras, vienas iš sėkmingos jaunosios įmonės „Brolis Semiconductors“ įkūrėjų. Kauno technologijos universiteto (KTU) organizuotoje konferencijoje „Vietiniai centrai pasaulio rinkoje“ įžvalgomis dalinosi inovacijų ekspertai, verslininkai ir valdžios atstovai iš Lietuvos, JAV ir Europos šalių. Nuo 1997-ųjų JAV jaunosios įmonės, arba „startuoliai“, sukūrė 85 mln. darbo vietų.
Nė dienos be išradimo
Nė dienos be išradimo 2013.10.26 16:22 Žurnalisto Petro Dargio laisvalaikio užsiėmimas – pigių ir paprastų prietaisų gamyba. Kartu su sūnumi Vincu jis išrado netradicinį saulės kolektorių, šilumos siurblį, ekonomaizerį, dujų generatorių ir kt. Savamokslis inžinierius pabrėžė, kad, tinkamai panaudojęs energiją, jis gamina sveiką valgį, šildosi namus ir šiltnamius, mėgaujasi kitais malonumais. „Nereikia nei malkų kirsti, nei dujų pirkti. Jos pačios atsiranda ir pareina į trobą“, – apie naują šių metų išradimą pasakojo P.Dargis.
Šeimos aistra – vynuogės
Šeimos aistra – vynuogės 2013.09.29 19:10 Vynuogės Lietuvoje puikiai auga. Tai nenuginčijama. Jas puoselėja paprasti sodininkai, vynuogininkai, menininkai ir politikai. Ir augina jas ne dėl lapijos, o dėl ypatingo skonio uogų. Vilniaus pašonėje, Lentvaryje, gyvenanti Aida Gaigalaitė-Valatkevičienė eina tėvo, žinomo vynuogininko Broniaus Gaigalo pėdomis: 25 arų sklype prie namo ji augina apie porą šimtų vynuogių veislių.
Apuoko Zenono istorija: ką daryti aptikus tokį kaip jis
Apuoko Zenono istorija: ką daryti aptikus tokį kaip jis 2013.08.28 19:25 Simona Stanapėdytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Neries regioninio parko direktorė Audronė Žičkutė augina apuoką, kurį jai atnešė žmonės, radę savo sodyboje. Zenonu pakrikštytam paukščiui reikėjo pagalbos, tačiau jos reikia toli gražu ne kiekvienam net ant žemės aptiktam paukščiui. Zenonas pas savo globėją pateko prieš tris savaites. Sužeistas jo sparnas jau sugijo, tačiau dar neleidžia skristi. „Visų pirma, jį reikia maitinti kuo natūralesniu maistu.
Ketvirtojoje savo knygoje B. Nicholson papasakos, kaip įsimylėjo daržoves
Ketvirtojoje savo knygoje B. Nicholson papasakos, kaip įsimylėjo daržoves 2013.08.23 08:39 Žurnalistė, kulinarė ir kulinarinių laidų vedėja bei knygų autorė Beta Nicholson pristatato naują savo kūrinį – jau netrukus knygynus pasieksiančią ketvirtąją savo knygą.
Gyvenimas Joniškės soduose: civilizuotas, bet nelabai
Gyvenimas Joniškės soduose: civilizuotas, bet nelabai 2013.08.17 19:28 Karolina STAŽYTĖ  Pavasarį ir rudenį Joniškės sodų gatvės tampa sunkiai pravažiuojamos. Suvilioti galimybės įsigyti pigesnį būstą, išsiilgę tylos ar panorę vaikus auginti gamtos apsuptyje, vis daugiau miestiečių ryžtasi keltis gyventi į sodų bendrijas.
Čarlzo Darvino namo paslaptys
Čarlzo Darvino namo paslaptys 2013.08.14 11:43 Čarlzo Darvino namas, tai viena lankomiausių vietų Anglijos pietryčiuose. Namas, kuriame jis gyveno ir kūrė bei du dešimtmečius tobulino savo teoriją. Dauno (Downe) miestelis yra pietryčių Londone, priklauso Londono Bromlio (Bromley) savivaldybei, Kento grafystei, 3,4 mylios (5,5 km.) į pietvakarius nuo Orpingtono ir 14,2 mylios (22,9 km.) į pietryčius nuo Charing Cross`o.
Ir įstaigos aplinkos grožį pirmiausia lemia vadovo požiūris
Ir įstaigos aplinkos grožį pirmiausia lemia vadovo požiūris 2013.07.13 14:55 Išradingai Naujosios gatvės 72 daugiabučio aplinką tvarko bendrijos pirmininkė Stasė Janušauskienė. Zitos STANKEVIČIENĖS nuotr.Pasižvalgyti po Alytaus viešųjų įstaigų kiemus paskatino laikraščio skaitytojai. Jų nuomone, visi veikiantys miesto darželiai vasaromis, net ir ištuštėję, esti tarsi botanikos sodai – pilni rūpestingai prižiūrimų augalų, čia laiku nupjaunama žolė. Visai kita padėtis tose ikimokyklinėse įstaigose, kurios buvo uždarytos ir kuriose įsikūrė viešosios įstaigos.
Kanapės auginamos ir šiltnamiuose, ir net butuose
Kanapės auginamos ir šiltnamiuose, ir net butuose (29) 2013.06.12 21:00 Patys populiariausi narkotikai Lietuvoje yra kanapės. Apie 80 proc. narkomanų vartoja kanapių žolę. Skandinavijoje, Pietų Europoje dažniau svaiginamasi kanapių derva. Po suktinę kasdien Dėl gausaus kanapių vartojimo nerimaujama ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tik ką paskelbtoje Europos narkotikų stebėsenos centro (EMCDDA) ataskaitoje teigiama, kad bent kartą gyvenime kanapių vartojo maždaug 80,5 mln.
Už šiltnamį bute – 10 metų kalėjimo
Už šiltnamį bute – 10 metų kalėjimo (19) 2013.06.09 17:05 Skirtingų teismų teisėjai skirtingai suprato apie narkotinių medžiagų gamybą ir šių medžiagų kiekį, todėl kaunietis Nerijus Gutaravičius (29 m.), lygiai metus džiaugęsis Kauno apygardos teisme jam paskelbtu švelniu nuosprendžiu, dabar graužia nagus: šeimą turintis vyras toje pačioje byloje, Kauno prokurorams apskundus švelnų nuosprendį, dabar Lietuvos apeliaciniame teisme nuteistas kalėti net 10 metų ir 6 mėnesius. Klystanti Temidė Šis nuosprendis iškart įsiteisėjo.
Užaugino ne tik tris savo sūnus, bet ir priėmė į šeimą vaikus iš globos namų
Užaugino ne tik tris savo sūnus, bet ir priėmė į šeimą vaikus iš globos namų (2) 2013.05.04 07:08 Simona PUŽAITĖ Šiauliečiai Genutė ir Stasys Leščiauskai užaugino ne tik tris savo sūnus, bet ir priėmė į šeimą tris vaikus iš globos namų. Prisijaukinti juos reikėjo kaip Mažajam Princui lapę – po vieną žingsnelį. Žinojo, kad nebus lengva, bet darė tai, ką jautė širdimi. Lemtinga vasara Prieš daugiau nei dešimtmetį Genutės Leščiauskienės dukterėčia su kolektyvu važiavo šokti į vaikų globos namus.
Daržininkas be kauptuko
Daržininkas be kauptuko 2013.04.20 15:05 Kol vieni dejuoja, kad pavasaris vėlyvas ir šaltas, kiti jau valgo pirmuosius ridikėlius. Netoli Marijampolės, Pabuktės kaime, gyvenantis Kęstutis Laukys kitokiu požiūriu į mėgėjišką daržininkystę, į gamtą stebina aplinkinius gyventojus. Jau valgo savo daržoves Taką per sniegą iki šiltnamio K.Laukys pradėjo minti nuo šių metų vasario 28 dienos. Vyras užkūrė savadarbę krosnelę ir pradėjo šildyti prieš keletą metų pirktą šiltnamį. „Specialiai įsigijau šiltnamį su polikarbonatine danga.
Naujos bulvės dosniau dera
Naujos bulvės dosniau dera 2013.04.07 13:00 Teko girdėti, kad bulvės dar vadinamos roputėmis. Taip nuo bado gelbėjusius augalus žmonės pavadino sunkmečiu. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Vokės filiale galima rasti geriausių kitų šalių mokslininkų sukurtų bulvių veislių genofondą. Jame yra ir keturios lietuviškos veislės. Auginama mažiau Manoma, kad iš Pietų Amerikos į Rytų Europos kraštus bulvės atkeliavo XVIII a. pradžioje. Ilgainiui šių kraštų gyventojams jos tapo tokios pat svarbios kaip ir grūdinės kultūros.