siauliu krastas

Panevėžiečiai – labiausiai skaitantys šalies gyventojai
Panevėžiečiai – labiausiai skaitantys šalies gyventojai 2015.02.14 15:11 Pastaraisiais metais gerokai susitraukusioje Lietuvos žiniasklaidos rinkoje aršiai konkuruojant spaudai ir internetui, geriausias pozicijas išlaiko arčiausiai skaitytojo esanti nepriklausoma regioninė žiniasklaida. Tarp šalies lyderių Dvidešimt pirmuosius metus leidžiamas Panevėžio dienraštis „Sekundė“ išlieka vienu iš penkių populiariausių šalies dienraščių.
 Ar šian­dien esa­me lais­vi?
Ar šian­dien esa­me lais­vi? (11) 2014.02.15 07:19 Nerijus Brazauskas Vasario 16-osios išvakarėse „Šiaulių kraštas“ į apskritojo stalo diskusiją, kaip šiandien suvokiame laisvę, pakvietė Šiaulių universiteto mokslininkus: literatūrologą daktarą Nerijų Brazauską, istoriką profesorių Arūną Gumuliauską ir kalbininką docentą Stasį Tumėną. Pokalbį vedė žurnalistas Vladas Vertelis.
Lietuvos kaimo parduotuvėje smulkūs centai – ne pinigai
Lietuvos kaimo parduotuvėje smulkūs centai – ne pinigai (8) 2014.02.07 19:09 Loreta RIPSKYTĖ Joniškio rajono gyventojas, nuėjęs į vieną kaimo parduotuvę, liko nieko nepešęs. Pardavėjas, išvydęs saują baltų centų, pareiškė tokių pinigų nepageidaujantis. Balti centai papiktino prekybininką „Šiaulių krašto“ redakcijai Joniškio rajono gyventojas pasakojo, kad sumokėti turėjo beveik dvidešimt litų. Du litus suskaičiavo baltais centais, nes kitų pinigų nebeturėjo. Pardavėjas, išvydęs smulkius pinigus, suirzo ir pasakė jų nepriimsiantis.
Valdininko moralė: atlyginimas aukščiau visko
Valdininko moralė: atlyginimas aukščiau visko (3) 2014.01.08 10:58 Rita ŽADEIKYTĖ Vakar Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) priėmė sprendimą pradėti tyrimą dėl Šiaulių miesto mero Justino Sartausko. Etikos sargai tirs, ar meras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo, kai galimai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus dėl jo paties darbo užmokesčio padidinimo.
Vai­ruo­to­jų ir pės­čių­jų akistatos
Vai­ruo­to­jų ir pės­čių­jų akistatos (1) 2013.12.13 20:00  Edita KARKLELIENĖ Ties Šiaulių Gegužių ir Aido gatvių perėjomis patruliavę policijos pareigūnai per kelias valandas išaiškino ne vieną automobilio vairuotoją, kuris pažeidė Kelių eismo taisyklę ir pareigą praleisti perėja einančius pėsčiuosius. Praėjusią savaitę Šiauliuose nubausti ir kelią ne vietoje kirtę pėstieji. edita@skrastas.
Saviškių klanui – auksinės vietelės
Saviškių klanui – auksinės vietelės (6) 2013.11.26 07:34 Radviliškio Savivaldybės įstaigose sėkmingai įsidarbina valdžios grietinėlei artimi žmonės – giminės ir bendrapartiečiai. Mero Dariaus Brazio brolio žmona paskirta vadovauti Šeduvos globos namams. Korupcijos ryšiais įtariamas buvęs meras Antanas Čepononis sėkmingai kyla karjeros laiptais jį priėmusioje Savivaldybės bendrovėje.
Du­jininkai pa­ra­ly­žia­vo vieš­butį dėl menkos sko­los
Du­jininkai pa­ra­ly­žia­vo vieš­butį dėl menkos sko­los (1) 2013.11.21 10:13  Dėl skolos už dujas parą neveikė Šiaulių viešbutis „Saulininkas“. Užsienio svečiai iškraustyti, viešbutis skaičiuoja kelis kartus didesnius nuostolius, nei 1700 litų skola dujininkams.
 Dėl svajonių atlyginimo galima ir pastreikuoti
Dėl svajonių atlyginimo galima ir pastreikuoti (1) 2013.11.13 23:04 Irena Budrienė / Šiaulių kraštas Streikuoti besirengiantys Šiaulių Psichiatrijos ligoninės darbuotojai nerimauja ne veltui. Jie nenori būti prijungti prie Respublikinės Šiaulių ligoninės, nes turi ką prarasti: ūkvedys ir slaugos administratorė šioje ligoninėje kas mėnesį gauna po 7–8 tūkstančius litų atlyginimo. Nors oficiali streiko priežastis kita – esą nenorima pabloginti sąlygų pacientams.
 Absurdo mokesčiai: tvar­kingiausias miš­kas apmokestinamas kaip apleistas
Absurdo mokesčiai: tvar­kingiausias miš­kas apmokestinamas kaip apleistas (5) 2013.11.11 10:22 Pakruojietis Pranciškus Zanišauskas prieš porą metų Lietuvoje pripažintas geriausiai tvarkantis privačią miško valdą, pagal šių metų žemės mokesčio deklaracijas apmokestintas kaip apleistų plotų savininkas. Į pakruojiečio miškų apleistus žemės plotus pagal palydovo nuotraukas įskaičiuoti jo paties lėšomis tiesti miško keliukai, tvarkomi ir prižiūrimi grioviai, miško upeliai ir net proskynos elektros tinklų linijoms bei keli hektarai jo paties sodintų jaunuolynų.
Galbūt įminta sniego žmogaus paslaptis
Galbūt įminta sniego žmogaus paslaptis (2) 2013.10.26 22:42 Vytautas RUŠKYS Pasaulio žiniasklaida skelbia, kad Oksfordo universiteto mokslininkai galbūt įminė sniego žmogaus paslaptį. Naujojoje Akmenėje gyvenantis rašytojas Vytautas Almanis mano, kad paslaptingoji būtybė egzistuoja. Dviejų rūšių lokių palikuonis Daugelį domina pasakojimai, kad nuo seno Himalajų ir kituose kalnuose žmonės yra pastebėję gauruotą padarą, primenantį didžiulę beždžionę. Pėdsakus liudytojai nupiešdavo, nufotografuodavo, kai kas tose vietose rasdavo plaukų.
Apgadinti stovintys automobiliai
Apgadinti stovintys automobiliai 2013.10.25 07:29 Vakar apie pietus „Šiaulių kraštas“ užfiksavo net du incidentus, kurių metu apgadintos transporto priemonės. Šiauliuose, A. Mickevičiaus gatvės namo kieme, nukritusi išpuvusio gluosnio šaka apgadino automobilį „Suzuki Swift". Išdaužtas priekinis mašinos stiklas. Kitas incidentas įvyko prie Šiaulių universiteto, P. Višinskio gatvėje. Ant automobilių aikštelėje stovinčio „Peugeot“ užkrito nuo mokymo įstaigos pastato sienos atšokęs tinko gabalas.
 Valdiškos karietos: ir į darbą, ir į namus
Valdiškos karietos: ir į darbą, ir į namus 2013.10.25 07:24 Rita ŽADEIKYTĖ Valdiškų įstaigų vadovų automobiliai Šiauliuose ne prastesni už sėkmingų verslininkų. Skirtumas tik tas, kad verslininkai automobiliams užsidirba patys, o valstybės, Savivaldybės įmonių vadovai pinigų pasisemia iš biudžeto. Nori – prabangiam visureigiui, nori – ir namo pavažiuoji tarnybiniu automobiliu. Pagerės laikai – žada geresnių pirkti.
Šo­ko die­ta su partiniais prieskoniais
Šo­ko die­ta su partiniais prieskoniais (1) 2013.10.21 07:10 Saulius JUŠKEVIČIUS Radviliškio rajono moksleivius vos trečia savaitė maitina privatininkai, tačiau ir per šį trumpą laikotarpį jie spėjo įvaryti šoką mokiniams, jų tėvams ir pedagogams: patiekalai mokyklose pabrango kone dvigubai, porcijos „susitraukė“, o maisto kokybė suprastėjo. Tačiau rajono valdžios – konservatorių ir vietinių socdemų – šokas neištiko. Net ir girdėdama skundus iš visų pusių, ji mokyklų vadovams liepė pasirašyti sutartis su privatininkais.
Privatininkams perėmus maitinimą mokykloje, kainos padvigubėjo, o tėvus ištiko šokas
Privatininkams perėmus maitinimą mokykloje, kainos padvigubėjo, o tėvus ištiko šokas (16) 2013.10.19 17:59 Saulius JUŠKEVIČIUS Radviliškio rajono moksleivius vos trečia savaitė maitina privatininkai, tačiau ir per šį trumpą laikotarpį jie spėjo įvaryti šoką mokiniams, jų tėvams ir pedagogams: patiekalai mokyklose pabrango kone dvigubai, porcijos „susitraukė“, o maisto kokybė suprastėjo. Tačiau rajono valdžios – konservatorių ir vietinių socdemų – šokas neištiko. Net ir girdėdama skundus iš visų pusių, ji mokyklų vadovams liepė pasirašyti sutartis su privatininkais.
Universiteto rektorius metė akmenį armėnams
Universiteto rektorius metė akmenį armėnams (1) 2013.10.10 20:37 Simona PUŽAITĖ Šiaulių universiteto laikinojo rektoriaus profesoriaus dr. Donato Jurgaičio frazė „kad mieste nebūtų nė vieno armėno“ suglumino armėnų tautinės mažumos atstovus. Šiaulių apskrities armėnų bendruomenės pirmininkas Rafik Kazarjan vadina tai nesąmone ir provokacija. Ar etiška? Vakar „Šiaulių kraštas“ rašė apie universiteto darbuotojų profesinės sąjungos inicijuotą susirinkimą dėl darbuotojams nemokamų atlyginimų.
Pasaulio žmogus – žmonijos ateitis?
Pasaulio žmogus – žmonijos ateitis? (1) 2013.09.22 20:42 Simona PUŽAITĖ Nuo konservatyvios asmenybės iš mažo Kinijos miestelio iki pasauliui atviros JAV valstybės departamento diplomatinės tarnybos darbuotojos. Tokia kinės Feng-Hua Wang gyvenimo istorija. Moteris yra daugiakultūrinės dermės pavyzdys. Atvira pasauliui Feng-Hua Wang, JAV valstybės departamento regioninės informacijos išteklių atašė (angl. USA State Department Regional Information Resources Officer), reziduojanti Berlyne, Šiauliuose lankėsi antrą kartą.
Pasaulio žmogus – žmonijos ateitis?
Pasaulio žmogus – žmonijos ateitis? (2) 2013.09.21 17:45 Simona PUŽAITĖ Nuo konservatyvios asmenybės iš mažo Kinijos miestelio iki pasauliui atviros JAV valstybės departamento diplomatinės tarnybos darbuotojos. Tokia kinės Feng-Hua Wang gyvenimo istorija. Moteris yra daugiakultūrinės dermės pavyzdys. Atvira pasauliui Feng-Hua Wang, JAV valstybės departamento regioninės informacijos išteklių atašė (angl. USA State Department Regional Information Resources Officer), reziduojanti Berlyne, Šiauliuose lankėsi antrą kartą.
Naudojimosi padėtimi grimasos: direktoriaus automobilis remontuojamas savivaldybės įmonės garaže
Naudojimosi padėtimi grimasos: direktoriaus automobilis remontuojamas savivaldybės įmonės garaže 2013.09.19 17:00 Irena BUDRIENĖ Šiaulių miesto savivaldybės įmonės „Busturas“ technikos direktoriaus Silvo Gedaminsko asmeninis automobilis „Audi A6" remontuojamas įmonės garaže. S. Gedaminskas aiškina, kad remontuoti nuosavus automobilius garaže leidžia kolektyvinė sutartis. „Negi turėjau varyti mašiną į autoservisą?“ – stebėjosi vienas iš „Busturo“ vadovų.
Valdžios komfortas – ir už pašalpų pinigus
Valdžios komfortas – ir už pašalpų pinigus (1) 2013.09.18 18:53 Vytautas RUŠKYS Akmenės rajono savivaldybėje mažėja gyventojų, daug skurstančių, bet vietos valdžia atnaujina savo bastioną. Vienas iš argumentų – kad valdininkų pastogė netaptų panaši į „bomžyną“. Į Savivaldybės administracijos keturių aukštų pastatą numatoma investuoti ir iš sutaupytų socialinių išmokų. Per septynis mėnesius sutaupyti 2 milijonai 158 tūkstančiai litų. Ar krizė baigėsi? Naujausias Akmenės rajono valdžios planas – už 2,3 milijono litų modernizuoti administracinį pastatą.
Griežtas papeikimas išvertė iš kėdės aplinkosaugos vadą
Griežtas papeikimas išvertė iš kėdės aplinkosaugos vadą (2) 2013.09.17 16:30 Edita KARKLELIENĖ Vakar Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymą skirti griežtą papeikimą Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) direktoriui Vidmantui Svečiuliui dėl pravaikštos. V. Svečiulis traukiasi iš pareigų. Atleidžiamas nuo rugsėjo 19 dienos Ministras V. Mazuronis pasirašė V. Svečiulio rugsėjo 6 dieną Aplinkos ministerijai įteiktą prašymą atleisti jį iš ŠRAAD vadovo pareigų. Postą V. Svečiulis praranda nuo rugsėjo 19 dienos.
Akmeninis rožančius – paminklas skulptoriui
Akmeninis rožančius – paminklas skulptoriui 2013.09.12 18:31 Simona PUŽAITĖ Akmuo – medžiaga, kuri kadaise galėjo būti gyva, aiškina liaudies instrumentų meistras, kalvis Albertas Martinaitis. Jo mintyse sukasi idėja susieti praeities ir dabarties siūlus – 100 metų mirties metinių proga pagaminti akmeninį rožančių vienam originaliausių XIX a. lietuvių liaudies akmeninių memorialinių paminklų meistrui, skulptoriui Juozui Gedminui. Akmuo pakeitė medį Šiaulių kraštas nuo seno garsėjo akmenkaliais.
Vai­kų nepriežiūros sensacija bliūkšta
Vai­kų nepriežiūros sensacija bliūkšta 2013.09.11 22:11 Janina VANSAUSKIENĖ Vakar Pakruojo ligoninėje savo du mažamečius sūnus aplankė Pakruojo rajono gyventoja, grįžusi iš Anglijos. Jauna moteris su vyru emigracijoje dirbo, o vaikus prižiūrėjo močiutė. Berniukai į ligoninę buvo atvežti iš mokyklos, įtarus organizmo išsekimą dėl maisto stokos. Tačiau aiškėja, kad dar viena vaikų badu marinimo istorija, išplatinta kai kurių televizijų, bliūkšta, o vaikai tapo nesantaikos tarp močiučių aukomis.
Pažeidimų krūva, bet nėra ką bausti?
Pažeidimų krūva, bet nėra ką bausti? 2013.08.30 21:21 Rūta JANKUVIENĖ Šiaulių miesto taryba vakar patvirtino ataskaitas, kaip pernai naudotos Savivaldybės biudžeto lėšos, valdytas turtas. Auditas nustatė daugybę pažeidimų: nuo aritmetinių klaidų iki galimo piktnaudžiavimo. Pirmą kartą Savivaldybės audito ataskaita keliaus ir į Valstybės kontrolę, ir į Seimą. Pernykščio sniego girgždesys Tarybai pirmą kartą teiktas konsoliduotųjų ataskaitų rinkinys, o prie jo – kontrolės ir audito išvados dėl biudžeto lėšų, turto valdymo ir naudojimo teisėtumo.
Zima: šaltas miesto vardas tremtinių kelyje
Zima: šaltas miesto vardas tremtinių kelyje 2013.08.17 23:01 Živilė KAVALIAUSKAITĖ SIBIRO REPORTAŽAI (2) „Šiaulių kraštas“ tęsia reportažų ciklą iš kelionės po Irkutsko sritį. Į Sibirą liepos 27–rugpjūčio 9 dienomis buvo išvykusi vienuolikos žmonių grupė, tarp jų – „Šiaulių krašto“ žurnalistė Živilė Kavaliauskaitė. Kelionės maršrutas: Vilnius–Maskva–Irkutskas–Zima–Ukhtuy–Centralnyj Chazan–Čeremchovas–Gryševas–Kirzavod-II– Kasjanovska–Uzkij Luk–Svirskas–Irkutskas–Talcy–Bolšaja Rečka–Kardonas-Olchono sala–Pivovarecha–Irkutskas.
Antibiotikai kiaušiniuose – išimtis ar kasdienybė?
Antibiotikai kiaušiniuose – išimtis ar kasdienybė? (3) 2013.08.08 14:23 Rita ŽADEIKYTĖ Šalyje kilus kiaušinių skandalui, kai buvo viršyta antimikrobinės medžiagos norma, skaitytojai sunerimo: iš prekybos centrų užterštus kiaušinius išėmė, o kas spėjo juos nusipirkti, – valgo nuodą? „Šiaulių kraštas“ aiškinosi, kaip atskirti tos partijos kiaušinius, ar nekenksminga lietuviška paukštiena.
„Mis Lietuva 2013“: finalisčių kilogramai – tirpsta, intrigos – auga
„Mis Lietuva 2013“: finalisčių kilogramai – tirpsta, intrigos – auga (8) 2013.08.08 10:52 Iki „Mis Lietuva 2013“ finalo lieka vis mažiau laiko. Renginio metu merginos bus dar lieknesnės nei atėjo į atranką. Grožio konkurso dalyvių figūros pasikeitė neatpažįstamai. Gražuolės dirba taip intensyviai, kad papildomi kilogramai tirpte tirpsta geriau nei bet kokiame sporto klube. Jau dvi savaites nuo pat ankstyvo ryto šešiolika pretendenčių į karūną įdėmiai klausosi ilgametės konkurso režisierės, choreografės Leokadijos Dabužinskaitės patarimų.
Laukia šilta vasaros pabaiga ir ankstyvas ruduo
Laukia šilta vasaros pabaiga ir ankstyvas ruduo 2013.08.04 15:00 Irena BUDRIENĖ Šiuo metu bitininkai kopinėja medų, žemdirbiai triūsia laukuose, visiems kitiems rugpjūtis – puikus atostogų metas, kai vanduo ežeruose ir jūroje įšilęs, o oras dar nespėjęs atvėsti. Kokių orų laukti rugpjūtį, „Šiaulių kraštas“ klausė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyresniojo sinoptiko Vytauto Sakalausko.
Žurnalistinė misija – į Irkutską
Žurnalistinė misija – į Irkutską 2013.07.28 10:17 Šeštadienį „Šiaulių krašto“ žurnalistė Živilė Kavaliauskaitė su vienuolikos žmonių grupe išskrido į Irkutsko (Rusijos Federacija) sritį. Kelionės iniciatoriai – valstybinės įmonės „Oro navigacija“. darbuotojai. Tai – visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas – aplankyti tremties vietas, pabendrauti su vietos gyventojais, lietuvių bendruomene, tvarkyti tremtinių kapus.
Pasižvalgę Vokietijoje pakruojiečiai nusprendė „perspjauti" alaus šventę „Oktoberfest"
Pasižvalgę Vokietijoje pakruojiečiai nusprendė „perspjauti" alaus šventę „Oktoberfest" 2013.07.18 19:00 Janina VANSAUSKIENĖ Pakruojo valdininkai, užsimoję išgarsėti kaip didžiausios šalyje alaus fiestos organizatoriai, turbūt nepasivargino atsiversti Alkoholio kontrolės įstatymo. Dėl to gali tekti keisti renginio scenarijų, alkoholio mėgėjus nuvilti pažadėtomis atrakcijomis. Amatininkams pažadai menki. Jiems Amatų, muzikos ir alaus festivalyje – trys „valdiškos“ palapinės, viena mugės diena.
Laiškai iš anapus laisvės
Laiškai iš anapus laisvės 2013.07.15 18:09 Edita KARKLELIENĖ Laisvės atėmimo vietose ranka rašyti laiškai tebėra tokie pat populiarūs, kaip ir senais laikais. Kaliniai rašo artimiesiems, draugams. Norėdami užsimiršti, išsikalbėti jie rašo bet kam. Rašo ir laukia laiškų. Tie, kurie laisvėje, taip pat rašo ir laukia. Ryšys, kurį skiria kalėjimo grotos, nenutrūksta. Pilni emocijų Nuteistųjų ir suimtųjų laiškų „Šiaulių kraštas“ sulaukia vos ne kiekvieną savaitę. Ne pagalbos juose dažniausiai prašoma, tik išsikalbama.