remigijus daskevicius

Gaisre supleškėjo buvusi Daškinių grupuotės pirtis
Gaisre supleškėjo buvusi Daškinių grupuotės pirtis 2015.05.10 18:31 Edita Veržbickaitė Didžiulis gaisras naktį sunaikino nusikaltimais praeityje pagarsėjusios Daškinių grupuotės pirtį. Pastaruoju metu pastatas buvo beveik nenaudojamas, čia lankydavosi pamėgę išlenkti taurelę, ar poros, ištroškusios intymumo. Nors ugniagesiai į informaciją apie įvykį sureagavo žaibiškai, dvi valandas gesintas gaisras namą suniokojo nepataisomai. Ugnies liežuviai praėjusią naktį nepasigailėjo buvusios, nusikaltimais išgarsėjusios kauniečių Daškinių grupuotės pirties.
Pašalinant Daškę dalyvavo žmonės su antpečiais?
Pašalinant Daškę dalyvavo žmonės su antpečiais? (1) 2014.10.13 09:25 Pastarosiomis dienomis didžiausiuose šalies knygynuose pasirodė naujausia mafijos istorijų tyrinėtojo rašytojo, žurnalisto Dailiaus Dargio knyga „Mafijos kronikos”. Jūsų dėmesiui dar vienas fragmentas iš šios knygos. Nepaneigtos versijos Net ir praėjus beveik trylikai metų vis dar nepaaiškėjo tikroji priežastis, dėl ko Remigijus Daškevičius, pravarde Daškė 2001-ųjų lapkričio 24-osios vakarą buvo nužudytas beveik Vilniaus senamiesčio širdyje.
Po Naujųjų per TV3 – dokumentinių filmų ciklas apie lietuviško banditizmo erą
Po Naujųjų per TV3 – dokumentinių filmų ciklas apie lietuviško banditizmo erą 2013.12.19 14:40 Jau netrukus, sausio 6-ąją, žiūrimiausia televizija TV3 pristatys vieną pirmųjų 2014-ųjų metų premjerų – vaidybinių dokumentinių filmų ciklą, pasakojantį apie banditizmo klestėjimo Lietuvoje dešimtmetį – „Mafijos kronikos – karštomis pėdomis su Dailiumi Dargiu“. 1990–2000 metais mūsų šalyje karaliavusių gaujų istorijos bus atkuriamos tikroviškomis aplinkybėmis, autentiškose nusikaltimų vykdymo vietose.
Nuo vagysčių, plėšimų, reketo – iki narkotikų prekybos
Nuo vagysčių, plėšimų, reketo – iki narkotikų prekybos (2) 2013.12.19 07:24 Gruodžio pradžioje Anykščių policijos komisariato pareigūnai, surinkę pakankamai informacijos, Anykščiuose surengė operaciją ir sulaikė keletą narkotinių medžiagų platintojų bei pirkėjų. Įkliuvo seni policijos pažįstamieji. Narkotikai kaimiečiams Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad nedidelis poetų apdainuotas Anykščių miestas, esantis šiaurės rytų Lietuvoje, gyvena ramų gyvenimą ir kad čia blogiausia tai kas nutinka,- jei kas nors permiega su svetima žmona ar pavagia vištą.
Jau platinamos Vilniaus bomberio knygos su autoriaus autografu
Jau platinamos Vilniaus bomberio knygos su autoriaus autografu 2013.07.03 09:49 Nuo praėjusio savaitgalio didžiausiame Lietuvoje knygynų tinkle „Pegasas” atkakliausi mafijos istorijų gerbėjai galės nusipirkti naujausią žurnalisto Dailiaus Dargio knygą „Vilniaus bomberio išpažintis” su originaliu autoriaus autografu. Iš viso į šalies didmiesčiuose ir mažesniuose miesteliuose veikiančius „Pegaso” knygynus buvo pristatyta 300 tokių, Vakarų šalyse paprastai vadinamų limited edition (riboto išleidimo), knygų.
Šiurpios akimirkos atgijo knygoje
Šiurpios akimirkos atgijo knygoje 2013.05.20 11:07 Neseniai išleistoje knygoje „Vilniaus bomberio išpažintis“ atgaivinamos ne vieną sąmokslo teoriją pakursčiusios siaubingos akimirkos. Vienas paslaptingiausių Lietuvos nusikaltėlių Valerijus Januškevičius, net 15 metų atkakliai tylėjęs, ignoravęs pačius pelningiausius žiniasklaidos pasiūlymus, sutiko, kad naujausioje mano knygoje būtų papasakota apie paskutiniame XX a. dešimtmetyje šalies sostinėje veikusios banditų gaujos surengtus išpuolius prieš turtingiausius to meto gyventojus.
Skaudūs garsių Lietuvos sportininkų nuopuoliai
Skaudūs garsių Lietuvos sportininkų nuopuoliai (9) 2013.04.08 07:00 Šlovės sulaukę Lietuvos atletai žiniasklaidos dėmesio sulaukia ne tik už garsius laimėjimus sporto arenose, bet ir už įstatymų laužymą. Į nusikaltimų liūną panirę sportininkai ne tik nubraukia geriausius savo rezultatus, bet dažnai ir užkerta kelią tolesnei sėkmingai karjerai. Kai kurie sportininkai ne visada sugeba kontroliuoti per kraštus besiveržiantį adrenaliną ir stačia galva neria į neatsakingas avantiūras.
Lietuvos mafijos sukaktuvininkų mėnuo
Lietuvos mafijos sukaktuvininkų mėnuo (7) 2012.12.26 18:35 „Balsas.lt savaitės” tyrimas – visi praeities ir šiandienos garsiausi Lietuvos nusikalstamo pasaulio autoritetai yra gimę paskutinį metų - gruodžio mėnesį. REMIGIJUS DAŠKEVIČIUS, pravarde Daškė Gimė 1968 metų gruodžio 11 dieną, Kaune. Jis buvo vienos ryškiausių praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje Kaune egzistavusios Daškinių gaujos lyderis. Būdamas penkiolikos laisvalaikį leido Žaliakalnio rajono chuliganų draugijoje, kur netrukus tapo viso rajono lyderiu.
Kruvinas sporto pasaulis
Kruvinas sporto pasaulis 2012.12.02 12:00 Ne tik Rusijoje, bet ir Lietuvoje ne naujiena, kad dažnai tarp nusikaltėlių pasitaiko ir sportininkų. Ypač boksininkų, kultūristų ar imtynininkų. Ir Lietuvoje kai kurie sportininkai tampa žudikais. Pirštines pakeitė ginklu Naujausias atvejis – advokato Sergejaus Novikovo nužudymas. Tai padarė vilnietis Jonas Dambrauskas, buvęs talentingas boksininkas. Jis keturis kartus buvo Lietuvos čempionu, mėgino jėgas Europos, pasaulio čempionatuose.
Gaujos vadeivos sulaikymas (II)
Gaujos vadeivos sulaikymas (II) (5) 2012.10.13 13:00 Vilniuje, Laisvės prospekte, prie sporto klubo „Athletic Gym“, apšaudžius Ričardo M. automobilį BMW 530, jis pats sunkių sužeidimų išvengė. Kadangi Ričardas M. buvo siejamas su Smauglių gauja, tai policijos pirminė versija ir buvo, kad į jį pasikėsinta kaip į vieną iš Smauglių. Tuo metu Vilniuje tai buvo viena iš stipresnių grupuočių. Žlugus „Vilniaus brigadai“, sostinėje susikūrė net kelios grupuotės.
Futbolas – šešėlinio pasaulio rankose
Futbolas – šešėlinio pasaulio rankose (13) 2012.03.26 19:30 Prieštaringai vertinamą Liutaurą Varanavičių Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento poste pakeitė su Daktarų gauja siejamas Julius Kvedaras. TIK FAKTAI Kadaise šešėlinio pasaulio atstovai stovėjo ir už šalies bokso vairalazdės. Pavyzdžiui, daugiau nei metus boksui vadovavo Daškinių gaujos vadeiva operatyvininkų kartotekose vadintas Remigijus Daškevičius, pravarde Daškė. Jis buvo nušautas 2001-ųjų lapkritį Vilniaus senamiestyje veikiančio italų restorano tarpduryje.
Sutraiškė verslo ir politikos gniaužtai
Sutraiškė verslo ir politikos gniaužtai (3) 2011.11.26 15:30 Naujoje savo knygoje „Kruvinasis mafijos maršrutas” žurnalistas Dailius Dargis teigia, kad 2004-ųjų balandį Kaune nušauto verslininko Valdo Jakučio žudiko ir jo užsakovų ieškoma iki šiol. Bet kauniečio aplinkoje autorius nerado nė vieno žmogaus, kuris tikėtų šio nusikaltimo tyrimo sėkme. Nužudytojo Sigito Čiapo artimieji policijos tyrėjams pasakojo, kad V. Jakutis su Sigitu buvo bendramoksliai – mokėsi vienoje Kauno vidurinėje mokykloje.
Daškės byla prokurorams neįveikiama
Daškės byla prokurorams neįveikiama (31) 2011.11.24 21:16 Prieš 10 metų nežinomo snaiperio nušautas Lietuvos bokso federacijos vadovo Remigijus Daškevičius. Iki šiol neištirta užsakyta žmogžudystė – viena iš daugelio neatskleistų pastarojo dešimtmečio rezonansinių bylų. Viešojoje erdvėje netyla aistros ir diskusijos dėl paviešintų slaptojo liudytojo teiginių, esą iš anksto informuotos teisėsaugos viršūnės nesugebėjo užkirsti kelio tariamai Drąsiaus Kedžio 2009 metų spalio 5-ąją surengtoms žudynėmis.
Kaliningradas – tarsi prakeiksmas
Kaliningradas – tarsi prakeiksmas (8) 2011.06.09 09:00 Praėjusią savaitę šiurpios žmogžudystės sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Kaliningradą. Pastarąjį dešimtmetį keistomis aplinkybėmis žuvo ne vienas šiame mieste sėkmingai verslą plėtojęs prieštaringos reputacijos asmuo. Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“ pranešė, kad Kaliningrado centre gegužės 31-osios popietę motociklu skriejantis nežinomas šaulys nukovė du vyrus – skandalingai pagarsėjusį vietos verslininką Ivaną Ševaljė ir jo bičiulį.
Daškės žūtis išlieka paslaptimi
Daškės žūtis išlieka paslaptimi (29) 2010.11.25 09:40 Lapkričio 24 dieną suėjo devyneri metai, kai Vilniuje buvo nušautas legendinis mafijos veikėjas Remigijus Daškevičius. Jo mirties užsakovai nerasti, byla – aklavietėje. Vienas šio nusikaltimo įtariamųjų keistomis aplinkybėmis mirė, žmogžudystės užsakovai iki šiol neatskleisti.
Spaudos apžvalga: pasiūlymai Lietuvą pristato homofobiškai
Spaudos apžvalga: pasiūlymai Lietuvą pristato homofobiškai (9) 2010.11.23 07:05 Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė labiau girdi mūsų valstybės skundikus nei Seimą, kuris pasiryžęs bausti už viešą homoseksualių santykių propagavimą. Parlamentarai po pateikimo yra pritarę Seimo nario Petro Gražulio siūlymui uždrausti viešą homoseksualių santykių propagavimą. Valstybės vadovė vakar netikėtai ir viešai palaikė nenormalių santykių viešą demonstravimą, o administracinę atsakomybę už tokius veiksmus - kritikavo.
Mums numaus paskutines kelnes?
Mums numaus paskutines kelnes? (5) 2010.11.22 08:40 Naujausio savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ „Karštojoje temoje“ - žurnalisto Tomo Čyvo straipsnis „Pliurpalai apie skolas“. Reitingų tendencijos ir ministro pirmininko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderio Andriaus Kubiliaus sugebėjimas naikinti savo populiarumą veda prie to, kad po Seimo rinkimų 2012 metais šiai partijai veikiausiai neliks nei valdžios, nei atsakomybės. Gal tai skatina kurti gigantiškus planus ir žerti į tolimą ateitį nukreiptas fantazijas.
Laimėk knygą „Tikroji Daktarų istorija“!
Laimėk knygą „Tikroji Daktarų istorija“! (6) 2010.08.09 12:10 Visą savaitę Balsas.lt skaitytojai aktyviai dalyvavo konkurse, kuriame siūlėme laimėti Bernardo Lecomte knygą „Vatikano paslaptys“. Burtai lėmė, jog nauja knyga džiaugsis Nijolė Stulginskienė iš Telšių. Jai apie laimėjimą pranešime asmeniškai, tuo tarpu nelaimėjusiems siūlome nenusiminti ir pasistengti laimėti mafijos biblija vadinamą Dailiaus Dargio knygą „Tikroji Daktarų istorija“. Knygą galite laimėti atsakę į pateiktus klausimus ir savo atsakymus iki rugpjūčio 16 dienos atsiuntę el.
„Įvykiai sukrėtę Lietuvą“: apie Kauną, „daktarus“ ir „tvarkos darymą“
„Įvykiai sukrėtę Lietuvą“: apie Kauną, „daktarus“ ir „tvarkos darymą“ (2) 2010.07.14 10:57 LNK tęsia Egidijaus Knispelio dokumentinių filmų ciklą „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ ir šį ketvirtadienį pristatys naują temą „Garsiausios nusikalstamos grupuotės. Pirmoji dalis. Kauniečiai.“ Filme bus pasakojama apie organizuotų nusikaltėlių siautėjimą pirmaisiais atkurtos Nepriklausomybės metais. Šioje dalyje – didesnis dėmesys Kaunui.
LNK pristatys legendines Kauno mafijos gaujas
LNK pristatys legendines Kauno mafijos gaujas (1) 2010.07.13 14:40 LNK tęsia Egidijaus Knispelio dokumentinių filmų ciklą „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“. Liepos 15- ketvirtadienį – nauja tema. „Garsiausios nusikalstamos grupuotės. Pirmoji dalis. Kauniečiai.“ „Filme pasakojama apie tai, kaip „tai atrodė“. Kalbama apie organizuotų nusikaltėlių siautėjimą pirmaisiais atkurtos nepriklausomybės metais. Šioje dalyje – didesnis dėmesys Kaunui.
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (12)
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (12) (12) 2010.07.10 12:00 Prieš mirtį Remigijus Daškevičius blaškėsi tarp įtakingo gangsterio ir bokso pasaulio veikėjo įvaizdžių. Iš treningų – į prašmatnius kostiumus 2000-aisiais Kauno kriminalinio pasaulio veikėjų išvaizda jau buvo pakitusi iš esmės.
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (11)
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (11) (11) 2010.07.03 15:15 Pelningiausiais gaujos gyvavimo metais Daškinius maitino „cigarečių karuose“ įgyti didžiuliai pinigai. Kaliningrade atsirado ir V. Jakučio pavardė Šokiruojantis, bauginantis ir grėsmingas tarptautinių cigarečių kontrabandininkų Meka tapęs Kaliningradas dešimtojo dešimtmečio pabaigoje veržliems kauniečiams atrodė įkvepiantis – nebent jie ne laiku būtų pasipainioję kulkos kelyje.
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (10)
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (10) (10) 2010.06.19 12:00 Su Daškiniais konfliktavusio Bakano žmogžudystės pėdsakai veda į Kaliningradą. Vienas „Lifosos“ aferos dalyvių 1997–1999 metais Remigijus Daškevičius-Daškė rėmėsi ne tik nepriekaištinga reputacija, puikiu taisyklių žinojimu ar būtinu tokio lygio veikėjui „atributu“ – teistumu dėl turto prievartavimo, ne tik ryšiais aukščiausiuose šešėlinės ir realios valdžios sluoksniuose. Tais metais kriminalistams pavyko užfiksuoti jo pirmuosius kontaktus su įtakingais visuomenės atstovais.
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (7)
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (7) (18) 2010.05.29 11:59 Pirmasis ir vienintelis R. Daškevičiaus teistumas dėl turto prievartavimo. Dieną – reketininkai, naktį – sargybiniai Vaizdas 1990-ųjų pradžioje daugeliui Lietuvoje atrodė gana niūrus, kai kada netgi baugus. Viską lėmė pernelyg didelis skirtumas tarp labai vargstančiųjų ir turtingųjų. Kaune atsirado pirmieji privačių namų kvartalai, kuriuose įsikūrė verslininkai, o prieš juos masines atakas pradėję jaunieji reketininkai persėdo į raudonos spalvos „Žigulių“ devintukus veidrodiniais langais.
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (5)
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (5) (22) 2010.05.15 16:00 R. Daškevičiaus šokių mokytojas iki šiol neleidžia gyviesiems pamiršti savo auklėtinio. Breikerių gretose – ir Rublis Kitados garsus choreografas Algis Stravinskas prisipažino, kad sovietiniais laikais iš jo kas mėnesį 100 rublių duoklės reikalaudavo vienas anuomet klestėjusios Žaliakalnio banditų šutvės atstovas. Tačiau paprašytas prisiminti reketininko pravardę, atvirai bendraujantis A. Stravinskas negalėjo jos prisiminti.
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (3)
Daškė. Šiurpi tikrovės kronika (3) (42) 2010.05.01 11:45 Kauniečių pamėgtas Ąžuolyno parkas sovietmečiu buvo nusikaltėlių konfliktų arena. Gaujų karai Ąžuolyne „Yra toks populiarus posakis: „Jei Kauną apjuostum spygliuota viela, visi žinotų, už ką sėdi". Tokiais žodžiais pasakojimą apie sovietmečio Kauno kriminalinio pasaulio ištakas pradėjo Juozas Rimkevičius, buvęs kovą su pirmosiomis Lietuvoje suklestėjusiomis nusikaltėlių gaujomis paskelbusios Vidaus reikalų ministerijos operatyvinių darbuotojų specialios grupės narys.
AKISTATOS ANONSAS
AKISTATOS ANONSAS 2009.11.23 13:15 Šiandien sueina 9 metai, kai Vilniuje buvo nušautas legendinis mafijos veikėjas Remigijus Daškevičius. Jo mirties užsakovai nerasti, byla – aklavietėje.
Nenugrimuotas Kauno mafijos boso veidas (38)
Nenugrimuotas Kauno mafijos boso veidas (38) (10) 2009.09.19 12:01 Anksčiau laiko išėjęs laisvėn Henrikas Daktaras buvo pažadėjęs antrąją knygą, tačiau ne plačiajai visuomenei. Atstovas spaudai – ir už grotų Per paskutinį šiame rašinių cikle aprašytą kalėjimo laikotarpį – daugiau kaip 6 metus – H. Daktaras pradėjo užrašus, kurių dauguma vėliau atgulė garsioje knygoje „Išlikt žmogumi“. „2001-ųjų spalio 12 dieną, penktadienį, buvo mano teismo diena. Truputį nerimavau ir jaudinausi, nes nežinojau, kaip teismas atsižvelgs į mano personą.
Nenugrimuotas Kauno mafijos boso veidas (37)
Nenugrimuotas Kauno mafijos boso veidas (37) (19) 2009.09.15 22:00 Henrikas Daktaras knygoje „Išlikt žmogumi“ atskleidžia, ką jam suteikė kalėjimų „universitetai“. Kaunas neteko lyderio? 1996 – 2001 metais H. Daktarui atliekant bausmę, gerokai pakito Kauno kriminalinio pasaulio struktūra, atsirado naujų lyderių. Tuo metu Henytės vietą „daktarų“ gaujoje buvo užėmęs Egidijus Abarius (Goga), tačiau praėjus kuriam laikui jis pasislėpė nuo teisėsaugos, todėl ši vieta vėl liko tuščia.
Nenugrimuotas Kauno mafijos boso veidas (35)
Nenugrimuotas Kauno mafijos boso veidas (35) (10) 2009.09.08 22:01 Henrikas Daktaras knygoje „Išlikt žmogumi“ teigia, kad Remigijus Daškevičius galėjo būti susijęs su nuodais, kuriais siekta jį nunuodyti. Valdžios nesudomino Henytės byla Kaip prisiminimų knygoje rašo Henytė, atlikdamas bausmę Vilniaus griežtojo režimo kolonijos lokalinėje zonoje jis nuo rezonansinių bylų dalyvių laikėsi atokiau, nors turėjo didžiulį autoritetą.