piligrimines keliones

10 faktų apie Lietuvos maltiečius
10 faktų apie Lietuvos maltiečius 2015.04.22 13:12  Pasaulyje daug žmonių, kuriems reikia kitų pagalbos, tačiau netrūksta ir tokių, kurie yra pasiryžę padėti – ne tik lėšomis, bet ir savo neatlygintu darbu: Didžiojoje Britanijoje kasmet savanoriais tampa daugiau nei 20 tūkst. žmonių, Vokietijoje savanoriauja apie 40 proc. visų gyventojų, o bendrai visoje ES savanoryste užsiima beveik 100 mln. suaugusiųjų.
Į Indiją panevėžietis vyksta malonės lazdos
Į Indiją panevėžietis vyksta malonės lazdos 2015.01.12 07:00 Vienoje sodų bendrijoje, name prie miško, 17 metų gyvenantis 53 metų Vladas Abukevičius aplinkiniams atrodo keistuolis. Tačiau ne toks, į kurį žmonės rodo pirštais ar šaiposi. Šviesaus veido, mąslaus žvilgsnio vyras aplinkinius stebina netradiciniu gyvenimo būdu. Jis jau 30 metų praktikuoja krišnaizmą ir gyvena pagal savo tikėjimo principus.
 Baikeriai ir policininkai surengė piligriminę kelionę į kryžių kalną
Baikeriai ir policininkai surengė piligriminę kelionę į kryžių kalną 2014.07.28 12:12 Tradiciškai paskutinį liepos sekmadienį Kryžių kalne rengiami atlaidai. Šiemet maldininkų gretas papildė ir jungtinė krikščionių motociklininkų bei policijos pareigūnų kolona. Surengti piligriminę kelionę motociklais į Kryžių kalną kilo Lietuvos policijos kapelionui Algirdui Toliatui. Kunigas sako, jog šios kelionės tikslas – keliauti šventojo popiežiaus Jono Pauliaus piligriminiu keliu, puoselėjant dvasines vertybes, atkreipiant dėmesį į kultūros keliuose ugdymą.
Policijos kapeliono idėja: į Kryžių kalną keliaujantys baikeriai
Policijos kapeliono idėja: į Kryžių kalną keliaujantys baikeriai 2014.07.26 20:40 Tradiciškai paskutinį liepos sekmadienį Kryžių kalne rengiami atlaidai. Šį sekmadienį į juos atvažiuos ir jungtinė krikščionių motociklininkų ir policijos pareigūnų kolona. Šios idėjos autorius, Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas, pristatydamas šį renginį, sako, jog šios kelionės tikslas – keliauti šventojo popiežiaus Jono Pauliaus piligriminiu keliu, puoselėjant dvasines vertybes, atkreipiant dėmesį į kultūros keliuose ugdymą.
Atsarginė Žemės kopija: į Mėnulį siunčiami religiniai tekstai
Atsarginė Žemės kopija: į Mėnulį siunčiami religiniai tekstai (3) 2014.06.21 23:12 Šventosios žydų knygos siuntimas į Mėnulį galėtų būti tik atsparios apokalipsei viso pasaulio kultūros ir gyvybės atsarginės kopijos kūrimo už Žemės ribų pradžia. Įsivaizduokite, kad Žemė yra milžiniškas superkompiuteris, o Mėnulis – atsarginis kietasis diskas. Tai planų panaudoti Mėnulį kaip religinių, kultūrinių ir netgi genetinių žmonijos pėdsakų saugojimo už Žemės ribų vizija.
Konkursas. Kelionė į Santjago de Kompostelą – per erdvę ir laiką
Konkursas. Kelionė į Santjago de Kompostelą – per erdvę ir laiką (1) 2014.05.19 21:55 Dalyvauti konkurse galite ir Jūs! Algirdas Patackas Kas yra kelionė, ko mes iš jos norime, ko siekiame? Naujų, nepatirtų įspūdžių? Prasiblaškymo? Visa tai gauname, bet kelionė į šventas vietas, piligriminė kelionė yra kiek kitokia. Jos idėja yra pagimdyta anų laikų mūsų protėvių, kuriems ne mažiau už mus, o tikriausiai labiau už mus rūpėjo jų viduramžiškai rūsčios, bet kartu ir vaikiškos sielos reikalai.
 Visos ligos nuo nervų?
Visos ligos nuo nervų? 2014.01.12 23:16 Sausio 13 d. laisvės apgynimo įvykiai parodė tikrai sveikos visuomenės bruožą - nekelti į pirmą vietą vien tik savo sveikatos, net gyvybės, bet pasirūpinti bendruoju gėriu. Žmonės patyrė stresą, bet buvo ir pakylėti, nes veikė dėl viešojo intereso, laisvės, šalies. Tęsiant rašinių ciklą apie sveikatos sistemą, nuo dvasinės sveikatos truputėlį leiskimės link žemės – kalbėsime apie psichinę sveikatą.
Hadžo maldininkai rengiasi Id al Adhos šventei
Hadžo maldininkai rengiasi Id al Adhos šventei 2013.10.15 11:12 Minios musulmonų maldininkų pirmadienį Muzdalifoje rengėsi Id al Adhos šventei po maldų dienos ant Arafato kalno, kur prašė Dievo užbaigti konfliktus ir kraujo liejimą. Tikintieji praleido naktį Muzdalifoje, kur rinko akmenukus, kuriuos antradienį panaudos per simbolinį akmenų mėtymo į Šėtoną ritualą netoli Minos. Antradienis yra pirmoji Id al Adhos - Aukojimo šventės - diena.
Autobuso avarija Italijoje: žuvo mažiausiai 37 asmenys (atnaujinta 14.25)
Autobuso avarija Italijoje: žuvo mažiausiai 37 asmenys (atnaujinta 14.25) 2013.07.29 07:43   Pietų Italijoje prie Avelino miesto nuo skardžio nulėkus turistiniam autobusui, žuvo mažiausiai 39 žmonės, pranešė policija ir gelbėtojai.   "Iki dabar žuvusiųjų skaičius padidėjo iki 39", - sakė susisiekimo ministras Maurizio Lupi (Mauricijus Lupis). Avarija įvyko Avelino provincijoje toje vietoje, kur mirksintys ženklai perspėjo apie sulėtėjusį eismą autostradoje A116, svarbioje pietų Italijos magistralėje, valstybiniam radijui pirmadienį paryčiais sakė kelių policija ir pareigūnai...
Lurdo Bažnyčia suteikė džiaugsmo liaudžiai: paskelbė apie 69-ąjį stebuklingą išgijimą
Lurdo Bažnyčia suteikė džiaugsmo liaudžiai: paskelbė apie 69-ąjį stebuklingą išgijimą 2013.07.22 10:59 Italė, kuri kentėjo nuo stiprios hipertenzijos, 1989 metais apsilankiusi Lurde išgijo ir tai yra 69-asis stebuklas, įvykęs garsiojoje Prancūzijos šventovėje, sekmadienį paskelbė vienas Katalikų Bažnyčios pareigūnas. Pavijos, kur gyvena Danila Castelli (Danila Kasteli), vyskupas Giovanni Giudici (Džovanis Džudičis) tą įvykį kaip stebuklą pripažino praėjusį mėnesį, tačiau dėl potvynio Pietvakarių Prancūzijoje esanti Lurdo šventovė iki šiol to negalėjo paskelbti.
Iš piligriminės kelionės: galimybės yra didesnės, nei pats numanai
Iš piligriminės kelionės: galimybės yra didesnės, nei pats numanai 2013.07.02 12:11 Tauragiškis Donatas Gimbutas baigė piligriminę mėnesio trukmės kelionę vadinamuoju Šv.Jokūbo keliu (besidriekiančiu per Prancūziją ir Ispaniją). Pėsčiomis 800 km nuėjęs vyras siekia surinkti lėšų druskų terapijai būtinai įrangai, kurią ketina nupirkti vaikų reabilitacijos centro-mokyklos (VRCM) „Pušelė“ neįgaliems vaikams. Mobiliuoju telefonu atsiųsti paskutinio piligrimo kelionės etapo įspūdžiai – su netradiciniais pasvarstymais apie planus, baimes ir pažintis.
Piligriminė kelionė – savo kelio paieškos
Piligriminė kelionė – savo kelio paieškos 2013.06.27 12:12 Nenustoja kelyje stebinti žmonių įvairovė. Gal niekur kitur tokių visokeriopai skirtingų vienoje vietoje ar kelyje ir nesutiksi. Didžiulis kontrastas sukelia daug minčių. Daug žmonių, einančių šį kelią, tiesiog jį padalina atkarpomis ir kasmet vis po vieną iš jų nueina, dalis eina iš savų miestų po 3–4 mėnesius, kas iš Paryžiaus, kas iš Milano, kas iš Berno ar iš dar kur ateina ir nukulniuoja ne po vieną tūkstantį kilometrų.
Piligriminės kelionės: kelias – tai tarsi pagreitinta mūsų  gyvenimo  versija
Piligriminės kelionės: kelias – tai tarsi pagreitinta mūsų gyvenimo versija 2013.06.23 07:00 Nenustoja kelyje stebinti žmonių įvairovė. Gal niekur kitur tokių visokeriopai skirtingų vienoje vietoje ar kelyje ir nesutiksi. Didžiulis kontrastas sukelia daug minčių. Daug žmonių, einančių šį kelią, tiesiog jį padalina atkarpomis ir kasmet vis po vieną iš jų nueina, dalis eina iš savų miestų po 3–4 mėnesius, kas iš Paryžiaus, kas iš Milano, kas iš Berno ar iš dar kur ateina ir nukulniuoja ne po vieną tūkstantį kilometrų.
Lietuvio išbandymas – Šv. Jokūbo kelias
Lietuvio išbandymas – Šv. Jokūbo kelias 2013.06.19 08:00 Šv. Jokūbo keliu leidęsis tauragiškis Donatas Gimbutas kelionėje jau praleido 18 dienų. Kas dieną vyras įveikia apie 30 km. Pastarosiomis dienomis jį toliau džiugina naujos pažintys ir kelyje patirti įspūdžiai. Deja, vakarykštėmis žiniomis, Donatas dėl užklupusios ligos tempą sulėtino – kasdien jis nukeliauja tik po 15 km. Kaip vakar SMS žinute rašė Donatas, į gydytojus nesikreipė, karščiavimą gydosi poilsiu.
Lietuvio iššūkis:  Šv. Jokūbo keliu  jau įveikti pirmieji 300 kilometrų (I)
Lietuvio iššūkis: Šv. Jokūbo keliu jau įveikti pirmieji 300 kilometrų (I) 2013.06.18 11:14 Jau praėjo vienuolika dienų po to, kai tauragiškis Donatas Gimbutas leidosi į piligriminę mėnesio trukmės kelionę vadinamuoju Šv.Jokūbo keliu (besidriekiantį per Prancūziją ir Ispaniją). Pėsčiomis nueiti 800 km užsibrėžęs vyras išsikėlė sau tikslą surinkti lėšų druskų terapijai būtinai įrangai, kurią ketina nupirkti vaikų reabilitacinio centro-mokyklos (VRCM) „Pušelė“ neįgaliems vaikams.
Lenkijoje pastatyta milžiniška Jono Pauliaus II statula
Lenkijoje pastatyta milžiniška Jono Pauliaus II statula 2013.04.10 16:20  Lenkijoje atliekami paskutinieji darbai, ruošiantis atidengti velionį popiežių Joną Paulių II vaizduojančią statulą, kuri, kaip teigia jos mecenatas, bus aukščiausia pasaulyje šio lenko pontifiko statula. 13,8 metrų aukščio balta statula iš stiklo audinio iškils Lenkijos pietiniame Čenstakavos mieste, kuriame yra pagrindinė katalikų piligriminių kelionių vieta šioje šalyje - Jasna Guros vienuolynas.
 Me­ro piligrimystė – už valdiškus pinigus
Me­ro piligrimystė – už valdiškus pinigus (2) 2013.03.09 10:05 Iš piligriminės kelionės į Romą grįžta apie pusšimtis žmonių, gavę pinigų iš Akmenės rajono biudžeto padengti dalį išlaidų. Tačiau tai kategoriškai neigė vienas iš piligrimų Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, kai prieš kelionę kalbėjosi su „Šiaulių kraštu“. Asmeninių pinigų – dvigubai mažiau Telšių vyskupijos sumanymui vykti į piligriminę kelionę šiemet minimo Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus proga pritarė dauguma savivaldybių, kuriose yra Telšių vyskupijos parapija.
Senjorai iš Lietuvos kelionei į Šventąją Žemę taupo visą gyvenimą
Senjorai iš Lietuvos kelionei į Šventąją Žemę taupo visą gyvenimą 2013.03.06 05:54 Italija, Prancūzija, Lenkija, Izraelis, Ispanija – tai tik keletas šalių, į kurias keliauja Lietuvos ir pasaulio piligrimai. Atsistatydinus popiežiui Benediktui XVI-ajam turizmo srityje dirbantys specialistai prognozavo, kad smarkiai išaugs kelionių į Italiją paklausa, bet kelionių agentūros teigia norinčiųjų vykti į šią šalį antplūdžio nepajutusios. Kur ir kaip keliauja piligrimai iš Lietuvos? Ieško dvasinių patirčių Lietuvos piligrimų bendrijos vadovas Darius Liutikas naujienų portalui balsas.
Naujame spektaklyje J. Vaitkus apnuogins šiuolaikinės stabmeldystės užkratą
Naujame spektaklyje J. Vaitkus apnuogins šiuolaikinės stabmeldystės užkratą 2013.01.23 10:16 Tikėjimo ir netikėjimo problemą gvildenantis režisierius Jonas Vaitkus žiūrovus kviečia į Lietuvos rusų dramos teatro premjerą. Sausio 25 dieną čia rodomas naujas spektaklis „Stabmeldžiai“ pagal pirmą kartą Lietuvoje statomos per teroristinį išpuolį žuvusios jaunos ukrainiečių dramaturgės Anos Jablonskajos pjesę. Prieš dvejus metus, vykdama atsiimti apdovanojimo už šį kūrinį, tuomet dar trisdešimties nesulaukusi dramaturgė žuvo teroristinio išpuolio Maskvoje metu.
„Scanoramos“ lietuvių dokumentinių filmų savaitėje – keturios premjeros
„Scanoramos“ lietuvių dokumentinių filmų savaitėje – keturios premjeros 2012.11.12 13:17 Praėjusią savaitę prasidėjusiame 10-ajame Europos šalių kino forume „Scanorama“ žiūrovų laukia ne tik užsienio kūrėjų, bet ir lietuvių režisierių arbai. Šią savaitę įvyks net keturios mūsų šalies režisierių dokumentinių filmų premjeros.
S. Tamkevičius: apie Šiluvą ir dvasinę piligrimystę
S. Tamkevičius: apie Šiluvą ir dvasinę piligrimystę (9) 2012.09.03 11:30 Greitų politinių permainų troškę žydai puoselėjo viltį, kad stebuklais garsėjantis Jėzus tikriausiai yra tas, kurio jie laukė ir kuris padės atsikratyti nekenčiamų romėnų. Tačiau Jėzus pasiskelbė iš Dangaus nužengusia ir žmonėms skirta valgyti duona. Evangelistas Jonas pastebi, kad žmonėms pasirodė per kieti Mokytojo žodžiai ir daugelis daugiau nebesekė paskui Jėzų. Tokia yra gyvenimo tikrovė: žmonės mielai klausosi žodžių, kurie glosto jų savimeilę.
Z. Čepaitė: Kaip išmatuoti emigranto meilę Lietuvai?
Z. Čepaitė: Kaip išmatuoti emigranto meilę Lietuvai? (35) 2012.02.04 22:52 Emigrantai apie savo meilę Lietuvai garsiai nešūkauja. (Nors galėtų. Pavyzdžiui, galėtų dėti skelbimus „Myliu Lietuvą“ internete) Bet juk iš asmeninės patirties kiekvienas žinom, kad ar apie meilę garsiai šauksi, ar patyliukais apie tai bylosi, ar gal išvis apie savo jausmus nutylėsi, meilės nuo to nei padaugės, nei sumažės. Tačiau Lietuvoje apie emigrantų nemeilę tėvynei kalbama daug.
Kaip susitaikyti su baisia diagnoze? Pataria psichologas
Kaip susitaikyti su baisia diagnoze? Pataria psichologas (5) 2012.02.04 14:38 Sunki diagnozė... Sužinoję apie tai, žmonės, kuriems ji skirta, neretai puola į paniką. Širdis susigniaužia nuo skausmo ir nevilties. Specialistai į panašius pergyvenimus žiūri jautriai, supratingai. Tačiau vis tiek perspėja: nepasiduokite apatijai! Patyrus baisią tiesą ir išgyvenus pirmąjį šoką, svarbu sugebėti pasirinkti GYVENIMĄ. Mus konsultuoja onkologinių ligonių ir jų artimųjų psichologė Marija Turlinskienė.
TOP 5 įsimintinos piligriminės kelionės
TOP 5 įsimintinos piligriminės kelionės 2011.12.03 08:27 1. Ganga – švenčiausioji Indijos upė Ganga – švenčiausia induistų upė, prasidedanti Himalajų viršūnėse, tekanti Gangos lyguma ir įsiliejanti į Bengalijos įlanką. Milijonai indų Gangos upę sieja su dvasingumu. Prie jos krantų kasdien suplaukia tūkstančiai maldininkų, trokštančių nuplauti viso gyvenimo nuodėmes. Per metus čia apsilanko daugiau nei milijonas piligrimų. Tikima, kad Gangos vanduo visuomet išlieka tyras ir skaistinantis, nors upė laikoma viena labiausiai užterštų pasaulyje.
TOP 10 Maču Pikču paslapčių
TOP 10 Maču Pikču paslapčių (1) 2011.11.18 08:04 Turistus iš viso pasaulio traukiantis Maču Pikču miestas turi daugybę paslapčių, bet kai kurios iš jų jau atskleistos. Tinklalapis nationalgeographic.com skelbia 10 mitų apie šį miestą, kurių jūs tikriausiai nežinojote.
Per autobuso avariją Pakistane žuvo 15 žmonių ir 20 buvo sužeisti
Per autobuso avariją Pakistane žuvo 15 žmonių ir 20 buvo sužeisti 2011.08.15 08:22 Per autobuso avariją sekmadienį Pakistane žuvo 15 žmonių ir dar 20 buvo sužeisti. Nelaimė įvyko šalies pietvakariuose, kai autobusas nuvažiavo nuo kelio ir nusirito nuo šlaito. Pateiktais duomenimis, autobuso keleiviai vyko iš piligriminės kelionės. Vairuotojas autobuso nesuvaldė staigiame posūkyje kalnų kelyje.
Arkivyskupas S. Tamkevičius: vienintelė šeimos gynėja šiandien yra likusi Bažnyčia
Arkivyskupas S. Tamkevičius: vienintelė šeimos gynėja šiandien yra likusi Bažnyčia (2) 2011.07.03 20:52 Didžiąją Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną meldžiantis už šeimas, sekmadienio šv. Mišiose Telšių vyskupas Jonas Boruta visus kvietė apginti natūralią tradicinę šeimą, atsižvelgti ir į vaikų prigimtines teises turėti tikrą savo tėvą ir motiną visam savo augimo ir brendimo laikotarpiui.
Kelio dulkės: padėkos kelionė pėsčiomis iš Lietuvos į Ispaniją
Kelio dulkės: padėkos kelionė pėsčiomis iš Lietuvos į Ispaniją 2011.01.31 13:33 2011 m. vasario 3 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (406 kamb.) vyks susitikimas su Jokūbu Viliumi Tūru, menininku, nuėjusiu pėsčiomis iš Lietuvos į Santjago de Kompostelos miestą Ispanijoje, kur 2010-aisiais buvo švenčiami Šv. Jokūbo metai. Jokūbas Vilius Tūras - 39 metų teatro ir kino režisierius. 2010 m. sausį jis leidosi į sunkią kelionę, kurios tikslą - Santjago de Kompostelos miestą pasiekė daugiau nei po pusmečio - liepos mėnesį.
Merginos gidas po Saudo Arabiją
Merginos gidas po Saudo Arabiją 2010.08.31 10:23 Saudo Arabija! Puiki atostogų vieta nuotykius ir kokteilius mėgstančiai, madai neabejingai merginai. Ilgai buvusi uždara ne musulmonams lankytojams, dabar šalis flirtuoja su turizmu, nors alkoholio vartojimas uždraustas, be to, moterys negali vairuoti. Ir šiaip daryti daugelio dalykų, kol jų nelydi vyras. „Vanity Fair“ žurnalo korespondentė Maureen Down patikrino Saudo Arabijos gyventojų svetingumą ir įsitikino, kad čia, kaip ir daug kur, svarbiausia, pažintys.
Iranas: turime įrodymų, jog JAV pagrobė mūsų mokslininką
Iranas: turime įrodymų, jog JAV pagrobė mūsų mokslininką (1) 2010.07.04 20:38 Iranas teigia turintis įrodymų, jog JAV pagrobė vieną jų branduolinės fizikos ekspertą. Kol kas neatskleisti įrodymai pateikti Šveicarijos ambasadai, atstovaujančiai JAV interesams šioje šalyje, rašo „bbc.co.uk“. Teigiama, jog pernai piligriminės kelionės į Saudo Arabiją metu dingęs Shahramas Amiris šiuo metu yra JAV. Pastaruoju metu pasirodė trys prieštaringi video, kuriuose neva matomas S.Amiris. Viename jų teigiama, jog vyras buvo pagrobtas, kituose dviejuose – jog yra laisvas.