pensiju kompensavimas

Sumažintų pensijų kompensavimas nepasiturintiems asmenims neturi būti kliūtis gauti socialinę paramą
Sumažintų pensijų kompensavimas nepasiturintiems asmenims neturi būti kliūtis gauti socialinę paramą 2015.04.24 11:34 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pritaria Seimo nario siūlymui patobulinti Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą ir pakeisti jį taip, kad skiriant piniginę socialinę paramą, senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) kompensuojamoji suma nebūtų įskaitoma į asmens gautas pajamas.
Nerijus Mačiulis: dėl krašto apsaugos didesnio finansavimo turbūt kentės kitos sritys
Nerijus Mačiulis: dėl krašto apsaugos didesnio finansavimo turbūt kentės kitos sritys (4) 2015.04.05 09:09  LRT Radijo laida „Lietuvos diena“, LRT.lt Valstybės gynimo taryba (VGT) siūlo kitų metų gynybos biudžetą didinti dar 150 mln. eurų. „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad noras daugiau finansavimo skirti krašto apsaugai nestebina, tačiau dėl to veikiausiai nukentės kitos svarbios sritys, ir visuomenė su tuo turės susitaikyti. N. Mačiulio nuomone, 2016 m. biudžeto pajamų augimas bus gana didelis.
Vytautas Gapšys: sumažintų pensijų kompensavimas neturi būti kliūtis pašalpai gauti
Vytautas Gapšys: sumažintų pensijų kompensavimas neturi būti kliūtis pašalpai gauti (4) 2015.03.19 17:32 Šiandien Seimas po pateikimo pritarė darbiečių pateiktam Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama, kad sumažintų pensijų kompensavimas nebūtų kliūtis nepasiturintiems asmenims gauti socialinę paramą.   Praėjusios Seimo kadencijos valdantiesiems — konservatoriams bei liberalams — sumažinus pensijas, dvejus metus pensijų gavėjai gaudavo ne visą paskirtą pensiją.
Finansų viceministras: greitesnis sumažintų pensijų kompensavimas nesvarstomas
Finansų viceministras: greitesnis sumažintų pensijų kompensavimas nesvarstomas 2015.02.18 12:36 Finansų ministerija nesvarsto galimybės pagreitinti per krizę sumažintų pensijų kompensavimą. Finansų viceministras Algimantas Rimkūnas pareiškė, kad tokia galimybė kol kas neaptariama. „Kol kas nesvarstyta“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje teigė finansų viceministras, atsakydamas į komiteto pirmininko Broniaus Bradausko klausimą dėl galimybės valstybei pasiskolinti ir atsiskaityti su pensininkais.
Algimanta Pabedinskienė siūlo sumažinti kompensacijų paveldėjimų dokumentų tvarkymo išlaidas
Algimanta Pabedinskienė siūlo sumažinti kompensacijų paveldėjimų dokumentų tvarkymo išlaidas 2015.01.15 15:07  Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kreipėsi į Teisingumo ministeriją su prašymu sumažinti kompensacijų paveldėjimų dokumentų tvarkymo išlaidas, ketvirtadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). „Pensijų kompensavimas yra valstybės skola senjorams, todėl kreipiausi į Teisingumo ministeriją su prašymu atsižvelgti į šią situaciją ir laikinai taikyti išimtį bei imti mažesnius žyminius mokesčius už kompensacijos paveldėjimo dokumentų tvarkymą“, - ...
Ministrė A. Pabedinskienė dėl notarų imamų mokesčių peržiūrėjimo kreipėsi į Teisingumo ministeriją
Ministrė A. Pabedinskienė dėl notarų imamų mokesčių peržiūrėjimo kreipėsi į Teisingumo ministeriją 2015.01.15 14:18  Po pasirodžiusios informacijos, kad paveldėjimų dokumentų tvarkymas kai kuriais atvejais viršija pensijos gavėjui priklausiusią kompensuojamąją sumą, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kreipėsi į Teisingumo ministeriją su prašymu rasti galimybę pritaikyti išimtį šių dokumentų tvarkymo išlaidoms sumažinti.
Prezidentė: dialogas su Rusija neįmanomas, kol Maskva remia „teroristus Rytų Ukrainoje“
Prezidentė: dialogas su Rusija neįmanomas, kol Maskva remia „teroristus Rytų Ukrainoje“ (9) 2015.01.07 12:27   Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad nemato pagrindo dialogui su Rusija ir Europos Sąjungos (ES) sankcijoms švelninti, kol Maskva „vykdo agresiją“ ir remia „teroristus Rytų Ukrainoje“.   „Kol Rusija vykdo agresiją, kol Rusija remia teroristus Rytų Ukrainoje, tol dialogas praktiškai nėra įmanomas“, - per spaudos konferenciją Vilniuje sakė prezidentė.
Nuo sausio 1-osios didės ligos pašalpos ir nedarbo išmokos
Nuo sausio 1-osios didės ligos pašalpos ir nedarbo išmokos (2) 2014.12.30 09:04  Nuo kitų metų socialinio draudimo srityje Lietuvos žmonių laukia išties svarbios naujovės. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pabrėžia, kad 2015 metais bus įgyvendinti vieni svarbiausių socialinę aplinką žmonėms gerinantys sprendimai, apimantys ir ligos pašalpų, nedarbo išmokų didinimą, taip pat pensijų kompensavimą bei didinimą.
Keistas konservatorių posūkis – patys pensininkus mušė, patys rėkia
Keistas konservatorių posūkis – patys pensininkus mušė, patys rėkia (11) 2014.12.09 14:58 Nesu politikė, kuri pirmai progai pasitaikius smerktų kai kurių Seimo narių populistinį politikavimą. Tokia jau jų duona – daug ir gražiai kalbėti, žadėti. Tačiau šios savaitės konservatorių švelniai sakant keistas posūkis – boikotuoti Valstybinio socialinio draudimo fondo (toliau – Sodra) 2015 m. biudžeto priėmimą – privertė griebtis plunksnos.
Premjeras nepasiduoda konservatoriams: pensijų kompensuoti per metus neketina
Premjeras nepasiduoda konservatoriams: pensijų kompensuoti per metus neketina (1) 2014.12.09 09:46 Pensijas būtų galima kompensuoti per vienerius metus, bet tai turėtų būti daroma papildomai skolinantis, o to daryti neketinama, sako premjeras. „Pensijas kompensuoti būtų galima, bet skolintomis lėšomis. Grįžti į tuos laikus, kai skolintomis lėšomis didintos pensijos, yra visiškai neteisingas kelias. Valstybės skolą mes esame numatę mažinti.
Senjorai kompensacijų laukia su nerimu
Senjorai kompensacijų laukia su nerimu (2) 2014.11.23 20:03 Pradedamos mokėti pensijų kompensacijos jų gavėjus džiugina, tačiau valdžios prieš rinkimus žarstomi pažadai didelio pasitikėjimo nekelia. Kiek daugiau nei po savaitės turėtų būti pradėtos mokėti pensijų kompensacijos, apie kurias kalbama jau keletą metų. Pensininkus tokios žinios ir džiugina, ir kelia jiems nerimą. Jie baiminasi galintys kompensacijų ir nebesulaukti.
Socialdemokratai praleido progą pasigirti?
Socialdemokratai praleido progą pasigirti? 2014.10.27 15:37  Tai, kad nuo 2015-ųjų didėja nedarbo išmokos bei ligos pašalpos, yra viena svarbesnių pastarojo meto žinučių, kuria deramai pasigirti socialdemokratai progą praleido, sako viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas. Tokios geros naujienos, kaip didesni atlyginimai, išmokos, pašalpos, pirmiausiai asocijuojasi su „darbiečiais“, tad socialdemokratams yra kur pasitempti, nors didele klaida viešųjų ryšių specialistas to nevadina.
Kitąmet didės nedarbo išmoka, ligos pašalpa bei pensijos
Kitąmet didės nedarbo išmoka, ligos pašalpa bei pensijos 2014.10.24 18:51 2015 m. atneš teigiamų pokyčių Lietuvos gyventojams. Nuo kitų didėja nedarbo išmokos bei ligos pašalpos, be to, kitąmet numatyta didinti pensijas, bus tęsiamas šiemet prasidedantis per krizę sumažintų pensijų kompensavimas. „Pažadus gerinti Lietuvos gyventojų socialinę aplinką tęsime ir 2015 m., kurie bus dar labiau socialiai orientuoti“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
A. Butkevičius: dėl dujų esu ramus
A. Butkevičius: dėl dujų esu ramus 2014.09.14 21:07 Nemira Pumprickaitė, LRT Televizijos laida „Savaitė“, „Aš visai nematau jokios grėsmės“, – LRT televizijos laidoje „Savaitė“ apie galimą dujų tiekimo sutrikimą Lietuvai teigė premjeras Algirdas Butkevičius. Jis taip pat atskleidė, kad jį tenkintų Kęstučio Daukšio kandidatūra į Energetikos ministro postą. Vyriausybės laukia itin svarbus darbas – 2015 metų pateikimas Seimui, o vėliau – ir balsavimas dėl jo priėmimo.
D. Grybauskaitė: laukia sunkus sezonas, bet aš būsiu šalia
D. Grybauskaitė: laukia sunkus sezonas, bet aš būsiu šalia (8) 2014.08.26 14:28   Antradienį prie pietų stalo Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Vyriausybės nariais aptarė svarbiausius naujo politinio sezono darbus.   Darbinių pietų metu buvo planuojama paliesti gynybinio ir energetinio saugumo stiprinimo, euro įvedimo, socialinės atskirties mažinimo bei kitus klausimus. Po pietų prezidentė ir premjeras trumpai pristatė aptartas problemas ir jų sprendimo galimybes naujame politiniame sezone.
R. Dagys: kalbos apie 200 litų yra tuščias oro drebinimas
R. Dagys: kalbos apie 200 litų yra tuščias oro drebinimas (2) 2014.07.22 16:47 Antradienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerija oficialiai pranešė apie senatvės ir nedarbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo mechanizmo taikymo pradžią – pirmieji pinigai pensininkus turėtų pasiekti metų pabaigoje. Tačiau Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys sako, kad tuo pačiu turėjo būti pateiktas ir pensijų didinimo projektas.
Euras kainas apvalins „patogiai“, bet augimo neišvengsime (II)
Euras kainas apvalins „patogiai“, bet augimo neišvengsime (II) (2) 2014.07.14 19:10 Nors oficialus kainų stebėjimas prieš įvedant eurą dar neprasidėjo, vis dažniau akis užkliūva už etiketėse nurodytų dvejopų kainų – litais ir eurais. Ar dabar litais skelbiamos kainos skiriasi nuo tų, kurios buvo, tarkim, prieš mėnesį, gali pasakyti tik akylus stebėtojas, tačiau kalbų, kad tas ar anas šiek tiek pabrango, girdėti vis dažniau.
 A.Pabedinskienė: ligos pašalpų į priekrizinį lygį šiemet dar negrąžinsime
A.Pabedinskienė: ligos pašalpų į priekrizinį lygį šiemet dar negrąžinsime 2014.07.01 14:38 ,,Visais klausimais, kuriais buvo kalbėta su prezidente, ministerija yra pradėjusi veiksmus – tiek bendrojo užimtumo klausimais, tiek jaunimo užimtumo klausimais, taip pat dėl socialinės atskirties ir skurdo mažinimo“, - antradienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabendinskienė. Socialinės globos sistema atgyvenusi Anot ministrės, yra parengtas socialinės globos sistemos pertvarkos planas.
Čekių loterija: kaip geriau ar kaip visada?
Čekių loterija: kaip geriau ar kaip visada? (2) 2014.06.03 14:48 Gali būti, kad gyventojai greitai galės žaisti ne tik „Aukso puodą“, bet ir čekių loteriją. Nepavykus iš šešėlio ištraukti žadėtojo milijardo, Mokesčių inspekcija svarsto imtis netradicinių būdų kovoti su šešėliu. Galvojama pasinaudoti Portugalijos, Slovakijos, Maltos patirtimi ir organizuoti čekių loterijas. Čekių loterijos esmė paprasta – gyventojai renka kasos aparatų čekius, kurie dalyvauja Mokesčių inspekcijos organizuojamoje loterijoje.
J. Olekas dar nežino, iš kur gaus didžiąją dalį pinigų krašto apsaugai
J. Olekas dar nežino, iš kur gaus didžiąją dalį pinigų krašto apsaugai (7) 2014.06.03 07:52 Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt Krašto apsaugos biudžetas dar šiemet turėtų didėti 130 milijonų litų – maždaug šeštadaliu. Kitais metais išlaidos krašto gynybai išaugs dar daugiau, kol padidės dvigubai. Kam Lietuvos kariuomenei tiek daug pinigų? Žurnalisto Edmundo Jakilaičio pokalbis su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Artūru Paulausku ir prezidentės patarėja Jovita Neliupšiene.
Premjeras dalija pažadus: naujų mokesčių nebus, didės MMA
Premjeras dalija pažadus: naujų mokesčių nebus, didės MMA (5) 2014.05.16 14:59 Ministras pirmininkas tvirtina, kad artimiausiu metu nebus įvedami jokie nauji mokesčiai. Socialdemokratas Algirdas Butkevičius taip pat kartoja, kad nuo minimali mėnesio alga kiek didės nuo kitų metų pradžios. „Tikrai šiuo metu nebus įvedami jokie nauji mokesčiai. Norime išlaikyti stabilumą, norime pirmiausia sukurti naujas darbo vietas, norime pritraukti daugiau užsienio investicijų, taip pat kad ir vietiniai verslininkai kuo daugiau investuotojų.
A. Sysas: pensijų kompensavimas pareikalaus NK ir automobilių mokesčių?
A. Sysas: pensijų kompensavimas pareikalaus NK ir automobilių mokesčių? (5) 2014.05.16 13:43 Žinių radijas Per krizę sumažintų pensijų kompensavimas ir lėšų poreikis vers grįžti prie diskusijų dėl nekilnojamojo turto, automobilių bei progresinių mokesčių, sako Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas. Tai jis pareiškė ketvirtadienį Seime, svarstant įstatymo projektą dėl senatvės ir invalidumo pensijų kompensavimo. Tuo metu „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertė Kajetana Leontjeva teigė, kad tokie mokesčiai, bent jau šiuo metu, nereikalingi.
A.Sysas: kompensuojant pensijas, reikės naujų mokesčių
A.Sysas: kompensuojant pensijas, reikės naujų mokesčių (5) 2014.05.15 12:12  Per krizę sumažintų pensijų kompensavimas ir lėšų poreikis vers grįžti prie diskusijų dėl nekilnojamojo turto, automobilių bei progresinių mokesčių, sako Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas. „Be mokesčių keitimo mes čia galime burti kavos tirščiais, bet nieko neišspręsime. Jeigu norime įvykdyti įsipareigojimus, tai turime kalbėti apie mokesčius“, - ketvirtadienį pareiškė A.Sysas, Seime svarstant įstatymo projektą dėl senatvės ir invalidumo pensijų kompensavimo.
Darbiečiai: pirma — pensijų kompensavimas, o ne politikų atlyginimai
Darbiečiai: pirma — pensijų kompensavimas, o ne politikų atlyginimai (17) 2014.05.03 09:25 Europos liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) tarybos posėdyje Vienoje viešintys Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys ir Darbo partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskich teigia, kad viešojoje erdvėje pasirodžiusieji svarstymai dėl galimų kompensacijų politikams yra socialiai neteisingi ir todėl neįgyvendinami, nes pagrindinis valstybės prioritetas šiuo metu yra sumažintų pensijų kompensavimas.
Vyriausybė pritarė pensijų kompensavimo tvarkai
Vyriausybė pritarė pensijų kompensavimo tvarkai (2) 2014.04.28 14:13 Šiandien Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlytiems įstatymų projektui dėl pensijų kompensavimo tvarkos. Pasak ministrės Algimantos Pabedinskienės, tikimasi, kad įstatymo svarstymas Seime vyks taip pat sklandžiai ir pirmosios pensijų kompensacijos jų savininkus pasieks jau šių metų ketvirtąjį ketvirtį.
 Ministrė žino: pensijų kompensavimui viršplaninių lėšų bus
Ministrė žino: pensijų kompensavimui viršplaninių lėšų bus 2014.04.16 09:40 Premjerui Algirdui Butkevičiui prakalbus apie pensijų kompensavimą dar šiemet iš viršplaninių „Sodros“ pajamų, Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, šiais metais kompensavimui prireiks apie 90 milijonų litų. Pažymėjus, kad dar dabar nėra aišku, ar „Sodros“ biudžete bus tiek viršplaninių pajamų, ministrė atsakė: „Jų turi būti, ir jų bus.“ „Mes taip sutarėme, kad šiais metais kompensavimo veiksmus atliksime iš „Sodros“ lėšų, nes pirmąjį ketvirtį turėjome 30 mln.
Ministrė patikino, kad pensijų kompensavimas prasidės metų pabaigoje
Ministrė patikino, kad pensijų kompensavimas prasidės metų pabaigoje (1) 2014.04.10 14:00 Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė informavo, kad pensijų kompensavimo įstatymo projektas yra parengtas ir jau šiuo metu yra Finansų ministerijoje. „Tikiuosi, kad balandžio pabaigoje mes jį jau turėsime, - Seime per Vyriausybės valandą sakė ministrė. - Kaip ir buvo žadėta, ketvirtąjį šių metų ketvirtį pradėsime kompensavimą“. A. Pabedinskienė pabrėžė, kad dar nėra paskaičiuota, kiek kiekvienam asmeniui bus kompensuojama.
A. Butkevičius: pažadai jau 2016 m. skirti 2 proc. krašto apsaugai – neatsakingi ir populistiniai
A. Butkevičius: pažadai jau 2016 m. skirti 2 proc. krašto apsaugai – neatsakingi ir populistiniai (1) 2014.03.26 21:30 „Bet kam tuomet įsipareigoti 2016 m. pasiekti 2 proc., jeigu tai neįmanoma? Tai būtų apgaulė. Tai ir tarptautinėje aplinkoje būtų vertinama kaip populistinis, neatsakingas pasiūlymas. Reikia vertinti mūsų valstybės finansines galimybes. Jeigu kiltų realios grėsmės mūsų valstybės saugumui, niekas nebekalbėtų apie procentus – kiek reikėtų, tiek ir būtų skiriama“, – sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Finansų ministras: galvoti, kad gerdami ir vairuodami kompensuosime pensijas – primityvu
Finansų ministras: galvoti, kad gerdami ir vairuodami kompensuosime pensijas – primityvu (15) 2014.02.12 23:53 Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt Vyriausybė, užsibrėžusi tikslą dar šiemet pradėti kompensuoti pensijas, toliau svarsto naujų mokesčių įvedimą ir senų didinimą. Naujausia idėja – mokestis už automobilius. Apie tai pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su finansų ministru Rimantu Šadžiumi. – Pone ministre, kam reikia mokesčio už automobilius? – Jūs nelabai teisingai įvardinote.
Seime toliau kryžiuojamos ietys dėl pensijų kompensavimo
Seime toliau kryžiuojamos ietys dėl pensijų kompensavimo (1) 2014.01.22 12:00 Valdantieji kol kas nesutarė, iš kokių šaltinių bus finansuojamas per krizę sumažintų pensijų kompensavimas – politinė taryba trečiadienį vėl nepriėmė jokio sprendimo dėl pensijų dalies grąžinimo. Žadama, kad tai bus padaryta per kelias savaites. Premjeras dar kartą patvirtino, kad pensijas kompensuoti ketinama pradėti jau šiais metais. Kartu politikai pradeda svarstymus dėl senatvės pensijų didinimo gaunantiems mažiausias – iki 650 litų – pensijas.