natos

Moterys pasmerktos našlauti – Lietuvos vyrai keliauja į kapus
Moterys pasmerktos našlauti – Lietuvos vyrai keliauja į kapus (4) 2015.04.12 22:18 Jurgita Kasperavičiūtė, Žinios.lt Šalyje ryškėja vyrų stygiaus problema. Kodėl perkopę 50-ies metų slenkstį stipriosios lyties atstovai ima sparčiai nykti, o Lietuvos moterys pasmerktos našlauti? Liūdna ir statistika – kai kurie didmiesčiai tampa vienišų moterų miestais. Kaip pastebi sociologai, moterys kur kas dažniau pergyvena savo vyrus, o tapusios našlėmis taip nugyvena dar ne vienus metus.
Gitanas Nausėda paaiškino, kodėl neįvedami nauji mokesčiai
Gitanas Nausėda paaiškino, kodėl neįvedami nauji mokesčiai 2015.04.01 16:27 Vyriausybė artimiausiu metu nesvarstys Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pasiūlymų dėl didesnio turto apmokestinimo, nes artėja Seimo rinkimai ir nenorima, jog mokestinė našta paliestų didžiąją dalį rinkėjų, sako ekonomistas Gitanas Nausėda. „Manau, kad nekilnojamojo turto visuotinis apmokestinimas yra skausmingas ta prasme, kad turėtų įtakos nemažai Lietuvos gyventojų daliai.
Remigijus Šimašius: nemanau, kad suklaidinau rinkėjus
Remigijus Šimašius: nemanau, kad suklaidinau rinkėjus (1) 2015.04.01 10:18  „Didesnė koalicija yra ir didesnė atrama. Reikės priimti sudėtingus sprendimus, reikės daugumos. Ir ta dauguma turi išlikti per visas audras. Net jeigu kažkas pavargs ar palūš, man svarbu, kad koalicija būtų tvirta nuo pat pradžios“, – teigia išrinktasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius, suklijavęs plačią koaliciją iš penkių partijų, nors būtų užtekę ir trijų partijų mandatų. Apie naują koaliciją, postų dalybas ir būsimas naujoves – pokalbis su R. Šimašiumi.
Romas Lazutka: socialinio draudimo keitimas nekainuos papildomai
Romas Lazutka: socialinio draudimo keitimas nekainuos papildomai 2015.03.24 08:56 Sociologas ir ekonomistas Romas Lazutka teigia, kad socialinio draudimo sistema būtų keičiama, efektyviau ir teisingiau perskirstant biudžeto lėšas, o ne daugiau jų išleidžiant. Mokslininkams rengiant naują socialinį modelį, jo socialinio draudimo dalį kūręs R.Lazutka sako, kad jis turėtų padidinti teisingumo jausmą ir paskatinti žmones noriau dalyvauti socialinio draudimo sistemoje.
Lietuviai bėga iš rojaus žemėje
Lietuviai bėga iš rojaus žemėje (2) 2015.03.21 06:55  Inga Kontrimavičiūtė Saulėtąjį Europos kultūros lopšį Graikiją myli turistai, bet ne emigrantai. Lietuvą į Antikos filosofų šalį kasmet iškeičia vos apie 90 išvykstančiųjų. Tai juokingai mažai, palyginti su pagrindiniu lietuvių traukos centru Jungtine Karalyste, į kurią per metus emigruoja beveik 18 000 tautiečių. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir atsivėrus sienoms, į Graikiją plūdę lietuviai dabar kraunasi lagaminus.
Suklastojo graiko pirštą Vokietijai
Suklastojo graiko pirštą Vokietijai 2015.03.19 09:11  Vienos Vokietijos televizijos laidos vedėjas trečiadienį prisipažino suklastojęs vaizdo įrašą, kuriame Graikijos finansų ministras Janis Varufakis (Yanis Varoufakis) esą matomas parodantis vidurinį pirštą Vokietijai, nors politikas karštai tvirtino nieko panašaus nedaręs.
Amerikiečiai pajuto, kad jie tam tikra prasme yra geresni
Amerikiečiai pajuto, kad jie tam tikra prasme yra geresni (2) 2015.03.13 19:15 Šių metų vasario mėnesį JAV prezidentas Barackas Obama pasirašė naują šalies Nacionalinio saugumo strategiją. Vertas dėmesio dokumentas, turint omenyje tai, kad pastaruoju metu Amerikos (jos vadovo) užsienio politika nepasižymi aiškumu ir nuoseklumu.
Kaip loterijoje laimėtą milijoną eurų panaudotų kandidatai į Vilniaus merus
Kaip loterijoje laimėtą milijoną eurų panaudotų kandidatai į Vilniaus merus (1) 2015.03.13 14:09 Abu kandidatai į sostinės merus tvirtina, kad, jei loterijoje laimėtų milijoną eurų, juos išleistų ne savo reikmėms. Artūras Zuokas tikina, kad, užuot padengęs Vilniaus skolą, pinigus investuotų į miestą, jo paminklus ir parkus, o Remigijus Šimašius sako, kad veikiausiai rastų ryžto juos paaukoti labdaros ir paramos fondui. Abu kandidatai į Vilniaus merus, kaip paaiškėjo LRT Radijo rengtuose debatuose, neperka loterijos bilietų ir nesitiki laimėti milijono.
Verkdama Vaida Genytė atskleidė negirdėtų dalykų iš savo vaikystės
Verkdama Vaida Genytė atskleidė negirdėtų dalykų iš savo vaikystės 2015.03.13 10:46 Šeštadienį BTV muzikiniame realybės šou „Dainuok mano dainą“ laukia Vaidos Genytės dainų koncertas, kuriame, be lyriškų melodijų, išgirsime ir negirdėtų istorijų.
Emigranto įspūdžiai: šalis, kur atrodyti turtingam – nemadinga
Emigranto įspūdžiai: šalis, kur atrodyti turtingam – nemadinga (4) 2015.03.08 19:28 Akvilė Kavaliauskaitė, LRT Televiziujos laida „Emigrantai“, LRT.lt Šveicarijoje kainos – žvėriškos, tačiau minimali alga – 3800 eurų, maistas – palyginti pigus, vieno kambario butą galima išsinuomoti už 1000 eurų, o mokesčiai už komunalines paslaugas tokie menki, kad į juos net nežiūrimą kaip į apčiuopiamą išlaidų dalį. Šiais įspūdžiais su LRT Televizijos laida „Emigrantai“ dalijasi lietuvis Jonas, Šveicarijoje dirbantis auklėtoju su specialiuosius poreikius turinčiais vaikais.
Psichologai: dingus aistrai ir euforijai, meilė nesibaigia
Psichologai: dingus aistrai ir euforijai, meilė nesibaigia 2015.03.07 11:36  Agnė Kairiūnaitė, LRT Radijo laida „Čia ir dabar“, LRT.lt Labai dažnai žmonės mano, kad meilė vyksta savaime, sakyti savo lūkesčių, jausmų, puoselėti santykio, rūpintis nereikia, sako psichologė Aušra Mockuvienė. „Bet brandi meilė nevyksta savaime, tai tikrai sunkus darbas, reikia labai daug savęs investuoti. Ir pyktis reikia, ir konfliktuoti reikia, ir atsiverti reikia, ir būti pažeidžiamam reikia, dažnai reikia peržengti per save“, – pabrėžia ji.
„Šantažuojama" ir spaudžiama Graikija žada mūšį su skolintojais
„Šantažuojama" ir spaudžiama Graikija žada mūšį su skolintojais (11) 2015.03.01 11:20  Graikijos premjeras šeštadienį pažadėjo nepasiduoti „mūšyje“ su šalies skolintojais ir apkaltino kitas sunkioje finansinėje padėtyje esančias euro zonos šalis mėginant sužlugdyti jo derybas su Briuseliu. „Mūšis tęsis, – premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) sakė savo radikalios kairiosios partijos „Syriza“ centriniam komitetui. – Bet kas, galvojantis, kad mes ketiname atsitraukti, bus nuviltas.
Horoskopas vasario 13 d., penktadieniui
Horoskopas vasario 13 d., penktadieniui 2015.02.13 00:00 Avinas Nepasiduokite pagundai demonstruoti savo pranašumą, šaunumą – šiuo metu turite elgtis kukliau. Nesistenkite perkelti ant kitų pečių atsakomybės už jūsų ateitį naštos. Tauras Jūsų pažiūros, įsitikinimai pastarąjį pusmetį mainosi ir net naujai formuojasi. Ši diena privers labiau susirūpinti materialiniu stabilumu, sveikata. Dvyniai Nieko nevertinkite, nekritikuokite, nesmerkite. Tai vienintelis kelias į susitaikymą ir abipusį supratimą tiek su tėvais, tiek su vadovu ar draugais.
Neįgaliųjų bendruomenės vadovas: protinę negalią turintys žmonės gydo dvasinę negalią
Neįgaliųjų bendruomenės vadovas: protinę negalią turintys žmonės gydo dvasinę negalią 2015.02.08 14:04 Agnė Kairiūnaitė, LRT Klasikos laida „Manasis aš“, LRT.lt Protinę negalią turinčių žmonių paskirtis mūsų gyvenime – išmokyti paprastų, bet užmirštų vertybių, įsitikinęs tarptautinei Arkos federacijai priklausančios neįgaliųjų bendruomenės „Šviesos dirbtuvėlės“ vadovas Gedas Malinauskas. Anot jo, neįgalieji tokiu būdu padeda išgydyti kitų žmonių turimą dvasinę negalią. „Jeigu jų negalia yra intelektinė, mūsų, paprastų žmonių, negalia yra širdies, dvasinė.
Šimtametė S. Korkienė uždainuoja ne tik liaudies dainas
Šimtametė S. Korkienė uždainuoja ne tik liaudies dainas 2015.02.05 23:23 Ramunė DAMBRAUSKAITĖ Šiaulietė Stanislava Korkienė vasario 3-iąją pasitiko 100 metų jubiliejų. Užėjus į svečius mus pasitinka jubiliatės dukra Jadvyga Beconienė. Namus puošia S. Korkienės rankdarbiai ir tvyro jauki atmosfera. O pasiklausius mamos gyvenimo istorijos belieka stebėtis, koks visgi yra stiprus tas žmogus. Gyvenimas – kupinas intensyvaus ir varginančio darbo Užeiname į jubiliatės kambarį. S. Korkienė guli baltuose pataluose pasidabinusi balta skarele.
Graikijos premjeras tikisi susitarti su ES
Graikijos premjeras tikisi susitarti su ES 2015.02.04 16:15 Graikijos naujasis premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) trečiadienį per vizitą Briuselyje pareiškė esantis įsitikinęs, kad įmanoma rasti sprendinį ginče tarp Atėnų ir Europos Sąjungos (ES) dėl jo šalies skolų.
Giedrius Staniulis: pergalė padėjo išlipti iš psichologinės duobės
Giedrius Staniulis: pergalė padėjo išlipti iš psichologinės duobės 2015.02.03 17:33 Praėjusi savaitė buvo sėkminga ne tik pirmąją pergalę LKL čempionate iškovojusiai Mažeikių „Mažeikiai“ ekipai, bet ir 23 metų 205 cm ūgio puolėjui Giedriui Staniuliui. Debiutinėse rungtynėse „Mažeikių“ klubo gretose, aukštaūgis buvo vienas jos lyderių. Susitikime su Kėdainių „Nevėžiu“ Mažeikių krepšininkai iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 76:75, o G.Staniulis per 24 minutes pelnė 23 taškus (8/12 dvit., 7/10 baud.
Kuba ir jos geopolitinė reikšmė
Kuba ir jos geopolitinė reikšmė 2015.01.28 21:00 Viena didžiausių naujienų praėjusių metų pabaigoje tapo JAV ir Kubos pasiektas sprendimas atkurti diplomatinius santykius, kurie tarp šių dviejų valstybių buvo nutraukti prieš 53-ejus metus. Šį įvykį galima interpretuoti tiek dvišalių santykių tarp Vašingtono ir Laisvės salos, kaip kartais vadinama Kuba, kontekste, tiek ir pasitelkus platesnį – geopolitinį – interpretacijos rėmą.
2015 metai: ar Lietuvos verslas pajus klimato kaitos svorį?
2015 metai: ar Lietuvos verslas pajus klimato kaitos svorį? 2015.01.28 14:58 Didžiausiose pasaulio valstybėse kalbama, jog 2015 – metai, kai verslininkai supras, jog klimato kaita tikra. Kaip bus Lietuvoje? Ar ir mūsų šalies verslininkams verta sunerimti? 2014 m. spalio mėn. Europos Vadovų Taryba patvirtino privalomą ES tikslą – iki 2030 m. ES išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį sumažinti ne mažiau kaip 40 proc., lyginant su 1990 m., naudoti 27 proc. atsinaujinančių energijos išteklių ir padidinti energetinį efektyvumą 27 proc.
Darbo rinkoje šiais metais prognozuojami šiltesni vėjai
Darbo rinkoje šiais metais prognozuojami šiltesni vėjai 2015.01.28 13:15  2014 metai ieškantiems darbo buvo dėkingi ir produktyvūs. Sparčiai mažėjo registruoto nedarbo rodikliai, didėjo įregistruotų darbo vietų skaičius. Taip pat Lietuva džiaugėsi dideliu užsienio investuotojų skaičiumi, kurie šimtams gyventojų tapo puikiais darbdaviais. Lyginant su 2013 m. Lietuvoje bedarbiais tapo 12 proc. mažiau asmenų.
Mokslininkai ir politikai turi dirbti kartu, kurdami Lietuvos socialinį modelį
Mokslininkai ir politikai turi dirbti kartu, kurdami Lietuvos socialinį modelį (3) 2015.01.26 15:10 Europos Komisija ragina Europos Sąjungos valstybes nares atsakingai įvertinti demografinius iššūkius ir strategiškai, sistemiškai bei kompleksiškai spręsti kylančias problemas. Mokslinių tyrimų ir plėtros (ang. R&D) darbams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasitelkė geriausius Lietuvos mokslininkus, kurie nešališkai turėjo peržiūrėti visą esamą socialinę sistemą ir pateikti racionaliausius siūlymus ilgalaikei perspektyvai. Minėto darbo ėmėsi prof.
Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką paliko pirmieji dalyviai
Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką paliko pirmieji dalyviai 2015.01.10 21:00 LRT televizijoje tęsiasi nacionalinė „Eurovizijos“ dainų konkurso atranka. Joje šiemet pasirodys 12 profesionalų. Kaip ir praėjusiais metais, atrankos laidas ves Arūnas Valinskas bei daugiausiai konkurso gerbėjų balsų sulaukusi Simona Nainė. Antrojoje laidoje dalyvių pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė operos solistas Edmundas Seilius, prodiuseris ir atlikėjas Linas Adomaitis, „Eurovizijos“ delegacijos narys Audrius Giržadas bei muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.
„Auksinio balso“ titulas atiteko Aistei Lasytei
„Auksinio balso“ titulas atiteko Aistei Lasytei (13) 2015.01.01 23:59 Karolina Drigotaitė, LRT.lt Pirmąjį Naujųjų metų vakarą paaiškėjo, kad didžiausią muzikinį gyvo garso konkursą „Auksinis balsas“ po įnirtingos kovos laimėjo Aistė Lasytė. Aktorę labiausiai palaikė televizijos žiūrovai, skambučiais ir trumposiomis žinutėmis balsuota net 113455 kartus. Tai ir lėmė jos laimėjimą, nes bendroje lentelėje ji ir D. Novilas surinko vienodą skaičių balų.
TOP-50: geriausi 2014 metų kadrai
TOP-50: geriausi 2014 metų kadrai 2014.12.30 13:27 Kiekvieną dieną įvairenybių svetainė twistedsifter.com renka geriausias dienos nuotraukas, o metų pabaigoje pristato šimtą geriausių. Per šiuos metus buvo daugybė puikių vaizdų – kai kurie kadrai prisiminti iš senesnių laikų, tačiau taip pat puikūs ir įspūdingi. 50. Įsivaikinimas: prieš ir po (nuotr. twistedsifter.com)     49. Kompiuterio pristatymas 1957 metais (nuotr. twistedsifter.com) 48. Modernizmo architekto Le Corbusier įkvėptas vonios dizainas (nuotr.
Žudiką ir jo auką siejo kraujo ryšys
Žudiką ir jo auką siejo kraujo ryšys (1) 2014.12.26 21:00 Kai gimsta vaikelis, nė vienas iš tėvų net nepagalvoja, kad kada nors gali tapti šio savo didžiausio gyvenimo džiaugsmo mirtina auka. Kai šeimoje auga keli vaikai, tėvai jiems dažnai kala į galvas: reikia kuo arčiau laikytis vienam kito, nes kas, jeigu ne to paties kraujo žmogus gali ir geriausiai suprasti, ir padėti. Tačiau gyvenime neretai būna ir priešingai: kraujo ryšys nepadeda išvengti žudiko ir jo aukos likimo. Kaip Kaino ir Abelio atveju.
Dar truputį stebuklų!
Dar truputį stebuklų! (4) 2014.12.23 14:59 Rūta Vainienė Dar vieneri metai į pabaigą, greitai minėsime 25 nepriklausomybės ir rinkos ekonomikos metus. Stebuklas įvyko, ketvirtį amžiaus galime legaliai švęsti Kūčias ir Kalėdas, nesislėpdami eiti į bažnyčią. Ir gėjais galime būti nesislėpdami. Kamščiai prie prekybos centrų ir eilės byloja apie pagerėjusį mūsų gyvenimą, o ne apie tai, kad švenčių proga išmetė kokią nors deficitinę prekę.
Visa tiesa apie kuriamą socialinį modelį
Visa tiesa apie kuriamą socialinį modelį 2014.12.19 15:24 Pastaruoju metu žiniasklaidoje netylant kalboms dėl kuriamo socialinio modelio ir mokslininkų išsakomų siūlymų bei idėjų, kaip tobulinti Lietuvos socialinę ir darbo sistemas, nutarėme išsamiau apžvelgti visą socialinio modelio kūrimo procesą ir išsklaidyti visų baimes dėl to, kaip šis modelis paveiks visų mūsų gyvenimus. Kalbiname socialinio modelio kūrimo projekto vadovę Eglę Radišauskienę, kuri tikina, kad žiniasklaidoje kilęs didžiulis ažiotažas yra nepagrįstas.
Prezidentė: ES svarbiausia – iš 1 euro išspausti 15 eurų vertę
Prezidentė: ES svarbiausia – iš 1 euro išspausti 15 eurų vertę (1) 2014.12.18 09:38 Europos Sąjungai (ES) svarbiausia – sukelti sniego kamuolio efektą, kad vienas euras pritrauktų beveik 15 eurų investicijų iš įvairių šaltinių. Taip interviu LRT radijui sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Europos biudžetas nėra didelis – sudaro apie 1 proc. europinio (visų šalių) BVP, todėl kiekvienas euras Europos biudžete būtent tokį skatinimo efektą ir turėtų teikti“, – sako šalies vadovė. – Prezidente, šią savaitę vykstate į Briuselį, kur vyks Europos Vadovų Tarybos susitikimas.
Apie meilę ir nemeilę pensininkams
Apie meilę ir nemeilę pensininkams (11) 2014.12.15 14:50 Seimas patvirtino kitų metų socialinio draudimo biudžetą, kuriame numatytos lėšos sunkmečiu sumažintų pensijų kompensavimui, pensijų, ligos pašalpų ir nedarbo išmokų didinimui. Neabejotinai daugeliui žmonių tai yra gera žinia prieš artėjančias šv. Kalėdas. Tačiau, pasirodo, ne visiems. Kai kurie politikai mano, jog socialinio draudimo biudžetas blogas, nes jame nėra numatytas visų skolų pensininkams grąžinimas.
Verslininkai virkauja: nekelti kainų nerealu
Verslininkai virkauja: nekelti kainų nerealu (3) 2014.12.10 07:18  Viso gero litui ir labas eurui lietuviai tars jau mažiau nei po mėnesio. Vyriausybės, savivaldybių ir verslo atstovai sukirtę rankomis pasižadėjo nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu branginti prekes ir paslaugas. Vis dėlto ir patys verslininkai, ir ekonomikos ekspertai pripažįsta, kad memorandume sudėti saugikliai – nerealistiški.   Sulaužė susitarimą Viso gero litui ir labas eurui lietuviai tars jau mažiau nei po mėnesio.