natos

Graikijos premjeras tikisi susitarti su ES
Graikijos premjeras tikisi susitarti su ES 2015.02.04 16:15 Graikijos naujasis premjeras Aleksis Cipras (Alexis Tsipras) trečiadienį per vizitą Briuselyje pareiškė esantis įsitikinęs, kad įmanoma rasti sprendinį ginče tarp Atėnų ir Europos Sąjungos (ES) dėl jo šalies skolų.
Giedrius Staniulis: pergalė padėjo išlipti iš psichologinės duobės
Giedrius Staniulis: pergalė padėjo išlipti iš psichologinės duobės 2015.02.03 17:33 Praėjusi savaitė buvo sėkminga ne tik pirmąją pergalę LKL čempionate iškovojusiai Mažeikių „Mažeikiai“ ekipai, bet ir 23 metų 205 cm ūgio puolėjui Giedriui Staniuliui. Debiutinėse rungtynėse „Mažeikių“ klubo gretose, aukštaūgis buvo vienas jos lyderių. Susitikime su Kėdainių „Nevėžiu“ Mažeikių krepšininkai iškovojo dramatišką pergalę rezultatu 76:75, o G.Staniulis per 24 minutes pelnė 23 taškus (8/12 dvit., 7/10 baud.
Kuba ir jos geopolitinė reikšmė
Kuba ir jos geopolitinė reikšmė 2015.01.28 21:00 Viena didžiausių naujienų praėjusių metų pabaigoje tapo JAV ir Kubos pasiektas sprendimas atkurti diplomatinius santykius, kurie tarp šių dviejų valstybių buvo nutraukti prieš 53-ejus metus. Šį įvykį galima interpretuoti tiek dvišalių santykių tarp Vašingtono ir Laisvės salos, kaip kartais vadinama Kuba, kontekste, tiek ir pasitelkus platesnį – geopolitinį – interpretacijos rėmą.
2015 metai: ar Lietuvos verslas pajus klimato kaitos svorį?
2015 metai: ar Lietuvos verslas pajus klimato kaitos svorį? 2015.01.28 14:58 Didžiausiose pasaulio valstybėse kalbama, jog 2015 – metai, kai verslininkai supras, jog klimato kaita tikra. Kaip bus Lietuvoje? Ar ir mūsų šalies verslininkams verta sunerimti? 2014 m. spalio mėn. Europos Vadovų Taryba patvirtino privalomą ES tikslą – iki 2030 m. ES išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį sumažinti ne mažiau kaip 40 proc., lyginant su 1990 m., naudoti 27 proc. atsinaujinančių energijos išteklių ir padidinti energetinį efektyvumą 27 proc.
Darbo rinkoje šiais metais prognozuojami šiltesni vėjai
Darbo rinkoje šiais metais prognozuojami šiltesni vėjai 2015.01.28 13:15  2014 metai ieškantiems darbo buvo dėkingi ir produktyvūs. Sparčiai mažėjo registruoto nedarbo rodikliai, didėjo įregistruotų darbo vietų skaičius. Taip pat Lietuva džiaugėsi dideliu užsienio investuotojų skaičiumi, kurie šimtams gyventojų tapo puikiais darbdaviais. Lyginant su 2013 m. Lietuvoje bedarbiais tapo 12 proc. mažiau asmenų.
Mokslininkai ir politikai turi dirbti kartu, kurdami Lietuvos socialinį modelį
Mokslininkai ir politikai turi dirbti kartu, kurdami Lietuvos socialinį modelį (3) 2015.01.26 15:10 Europos Komisija ragina Europos Sąjungos valstybes nares atsakingai įvertinti demografinius iššūkius ir strategiškai, sistemiškai bei kompleksiškai spręsti kylančias problemas. Mokslinių tyrimų ir plėtros (ang. R&D) darbams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasitelkė geriausius Lietuvos mokslininkus, kurie nešališkai turėjo peržiūrėti visą esamą socialinę sistemą ir pateikti racionaliausius siūlymus ilgalaikei perspektyvai. Minėto darbo ėmėsi prof.
Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką paliko pirmieji dalyviai
Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką paliko pirmieji dalyviai 2015.01.10 21:00 LRT televizijoje tęsiasi nacionalinė „Eurovizijos“ dainų konkurso atranka. Joje šiemet pasirodys 12 profesionalų. Kaip ir praėjusiais metais, atrankos laidas ves Arūnas Valinskas bei daugiausiai konkurso gerbėjų balsų sulaukusi Simona Nainė. Antrojoje laidoje dalyvių pasirodymus vertino komisija, kurią sudarė operos solistas Edmundas Seilius, prodiuseris ir atlikėjas Linas Adomaitis, „Eurovizijos“ delegacijos narys Audrius Giržadas bei muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys.
„Auksinio balso“ titulas atiteko Aistei Lasytei
„Auksinio balso“ titulas atiteko Aistei Lasytei (13) 2015.01.01 23:59 Karolina Drigotaitė, LRT.lt Pirmąjį Naujųjų metų vakarą paaiškėjo, kad didžiausią muzikinį gyvo garso konkursą „Auksinis balsas“ po įnirtingos kovos laimėjo Aistė Lasytė. Aktorę labiausiai palaikė televizijos žiūrovai, skambučiais ir trumposiomis žinutėmis balsuota net 113455 kartus. Tai ir lėmė jos laimėjimą, nes bendroje lentelėje ji ir D. Novilas surinko vienodą skaičių balų.
TOP-50: geriausi 2014 metų kadrai
TOP-50: geriausi 2014 metų kadrai 2014.12.30 13:27 Kiekvieną dieną įvairenybių svetainė twistedsifter.com renka geriausias dienos nuotraukas, o metų pabaigoje pristato šimtą geriausių. Per šiuos metus buvo daugybė puikių vaizdų – kai kurie kadrai prisiminti iš senesnių laikų, tačiau taip pat puikūs ir įspūdingi. 50. Įsivaikinimas: prieš ir po (nuotr. twistedsifter.com)     49. Kompiuterio pristatymas 1957 metais (nuotr. twistedsifter.com) 48. Modernizmo architekto Le Corbusier įkvėptas vonios dizainas (nuotr.
Žudiką ir jo auką siejo kraujo ryšys
Žudiką ir jo auką siejo kraujo ryšys (1) 2014.12.26 21:00 Kai gimsta vaikelis, nė vienas iš tėvų net nepagalvoja, kad kada nors gali tapti šio savo didžiausio gyvenimo džiaugsmo mirtina auka. Kai šeimoje auga keli vaikai, tėvai jiems dažnai kala į galvas: reikia kuo arčiau laikytis vienam kito, nes kas, jeigu ne to paties kraujo žmogus gali ir geriausiai suprasti, ir padėti. Tačiau gyvenime neretai būna ir priešingai: kraujo ryšys nepadeda išvengti žudiko ir jo aukos likimo. Kaip Kaino ir Abelio atveju.
Dar truputį stebuklų!
Dar truputį stebuklų! (4) 2014.12.23 14:59 Rūta Vainienė Dar vieneri metai į pabaigą, greitai minėsime 25 nepriklausomybės ir rinkos ekonomikos metus. Stebuklas įvyko, ketvirtį amžiaus galime legaliai švęsti Kūčias ir Kalėdas, nesislėpdami eiti į bažnyčią. Ir gėjais galime būti nesislėpdami. Kamščiai prie prekybos centrų ir eilės byloja apie pagerėjusį mūsų gyvenimą, o ne apie tai, kad švenčių proga išmetė kokią nors deficitinę prekę.
Visa tiesa apie kuriamą socialinį modelį
Visa tiesa apie kuriamą socialinį modelį 2014.12.19 15:24 Pastaruoju metu žiniasklaidoje netylant kalboms dėl kuriamo socialinio modelio ir mokslininkų išsakomų siūlymų bei idėjų, kaip tobulinti Lietuvos socialinę ir darbo sistemas, nutarėme išsamiau apžvelgti visą socialinio modelio kūrimo procesą ir išsklaidyti visų baimes dėl to, kaip šis modelis paveiks visų mūsų gyvenimus. Kalbiname socialinio modelio kūrimo projekto vadovę Eglę Radišauskienę, kuri tikina, kad žiniasklaidoje kilęs didžiulis ažiotažas yra nepagrįstas.
Prezidentė: ES svarbiausia – iš 1 euro išspausti 15 eurų vertę
Prezidentė: ES svarbiausia – iš 1 euro išspausti 15 eurų vertę (1) 2014.12.18 09:38 Europos Sąjungai (ES) svarbiausia – sukelti sniego kamuolio efektą, kad vienas euras pritrauktų beveik 15 eurų investicijų iš įvairių šaltinių. Taip interviu LRT radijui sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Europos biudžetas nėra didelis – sudaro apie 1 proc. europinio (visų šalių) BVP, todėl kiekvienas euras Europos biudžete būtent tokį skatinimo efektą ir turėtų teikti“, – sako šalies vadovė. – Prezidente, šią savaitę vykstate į Briuselį, kur vyks Europos Vadovų Tarybos susitikimas.
Apie meilę ir nemeilę pensininkams
Apie meilę ir nemeilę pensininkams (11) 2014.12.15 14:50 Seimas patvirtino kitų metų socialinio draudimo biudžetą, kuriame numatytos lėšos sunkmečiu sumažintų pensijų kompensavimui, pensijų, ligos pašalpų ir nedarbo išmokų didinimui. Neabejotinai daugeliui žmonių tai yra gera žinia prieš artėjančias šv. Kalėdas. Tačiau, pasirodo, ne visiems. Kai kurie politikai mano, jog socialinio draudimo biudžetas blogas, nes jame nėra numatytas visų skolų pensininkams grąžinimas.
Verslininkai virkauja: nekelti kainų nerealu
Verslininkai virkauja: nekelti kainų nerealu (3) 2014.12.10 07:18  Viso gero litui ir labas eurui lietuviai tars jau mažiau nei po mėnesio. Vyriausybės, savivaldybių ir verslo atstovai sukirtę rankomis pasižadėjo nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu branginti prekes ir paslaugas. Vis dėlto ir patys verslininkai, ir ekonomikos ekspertai pripažįsta, kad memorandume sudėti saugikliai – nerealistiški.   Sulaužė susitarimą Viso gero litui ir labas eurui lietuviai tars jau mažiau nei po mėnesio.
Ekonomistai: lengvatos panaikinimas nėra verslo žlugdymas
Ekonomistai: lengvatos panaikinimas nėra verslo žlugdymas (1) 2014.12.09 17:22 Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt „Sodros“ mokesčių lengvatų panaikinimas mažosioms bendrijoms ir individualiosioms įmonėms yra mokestinės diskriminacijos – išimčių naikinimas, o ne verslo žlugdymas, sako LRT.lt kalbinti ekonomistai. „Tokio pobūdžio juridinis statusas sukūrė ne visai vienodas sąlygas konkurencijai, kas galiausiai lėmė mažesnes valstybės biudžeto pajamas.
Aivaras Abromavičius Ukrainoje sieks skaidrinti valstybės valdomų įmonių veiklą
Aivaras Abromavičius Ukrainoje sieks skaidrinti valstybės valdomų įmonių veiklą 2014.12.05 18:10 Ukrainos ekonomikos ministru paskirtas lietuvis verslininkas Aivaras Abromavičius sako, kad pagrindinis jo tikslas bus mažinti reguliavimo bazę bei skaidrinti valstybės valdomų įmonių veiklą. Anot jo, įgyvendinus šiuos uždavinius, bus siekiama šalies ekonomikos augimo 2016 metais. „Viskas daroma tam, kad grįžtų investicijos į šalį tiek iš vidaus investuotojų, tiek iš užsienio investuotojų. Jos galimos tik tuomet, jei bus įvykdyta keletas pačių svarbiausių sąlygų.
Kodėl Lietuvos biudžetas vienas mažiausių ES?
Kodėl Lietuvos biudžetas vienas mažiausių ES? 2014.12.04 17:10 Andrius Žukauskas Radijas „Laisvoji banga“   ES Statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, dar 2002 metais Lietuvoje buvo surinkta 29 proc. mokesčių nuo Bendrojo vidaus produkto (BVP). 2011 metais šis rodiklis buvo 27,4 proc. O štai 2012-aisiais mokestinės įplaukos smuktelėjo iki 27,2 proc. nuo BVP. Palyginimui – Latvija tais pačiais metais mokesčių surinko 27,9 proc. nuo BVP, Estija – 32,5. Visos ES vidurkis siekia 39,4 proc.
Pramonininkai ir ekonomistai įspėja: kitų metų biudžetas braška per visas siūles
Pramonininkai ir ekonomistai įspėja: kitų metų biudžetas braška per visas siūles (4) 2014.12.02 09:31 Vyriausybė apie kitus metus kalba optimistiškai ir save drąsina. Tačiau verslininkai bei ekspertai ragina padėti į šalį rožinius akinius ir šalies ekonomikos būklę vertinti ne pagal norus, o pagal galimybes. Apie tai, ką žada Lietuvai Rusijos ekonomikos nuosmukis, vežėjų blokada ir kitos aplinkybės – pokalbis su Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Robertu Dargiu ir SEB banko prezidento patarėju Gitanu Nausėda. Pone Dargi, kitus metus vadinate naujų rinkų paieškos metais.
Virgilijus Alekna: Lietuvoje ir ateinančiais metais dominuos disko metikai
Virgilijus Alekna: Lietuvoje ir ateinančiais metais dominuos disko metikai 2014.12.01 10:01 „Linkiu, kad po 20 metų ir jūs gautumėt tokį prizą“, – nuoširdžiai šypsodamasis kalbėjo dukart olimpinis, dukart pasaulio ir Europos čempionas 42 metų Virgilijus Alekna, rankose spausdamas Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) apdovanojimą už įspūdingą sportinę karjerą.
STT pensininko nuotykiai
STT pensininko nuotykiai (4) 2014.11.30 10:50 Išspirdama vieną ministrą išpareigų prezidentė Dalia Grybauskaitė yra nurodžiusi apsispręsti – jis verslininkas ar politikas? Bet yra veikėjų, kurie puikiai viską derina – ir politiką, ir verslą, ir advokatavimą, ir užtarnautą poilsį.
Paslėptas mokestis, kurį sumokame beveik visi
Paslėptas mokestis, kurį sumokame beveik visi 2014.11.18 10:28 „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis  Kodėl Lietuvoje indėlių palūkanos yra tokios mažos ir net mažesnės nei kai kuriose šalyse kaimynėse? Tai lemia ne tik Europos centrinio banko (ECB) vykdoma pinigų politika. Atsakymas į šį aktualų klausimą yra toks pats, kaip ir atsakymas į klausimą, kodėl Lietuvoje maži atlyginimai, – dėl didelės mokestinės naštos.
Knygų apie mafiją autorių atakuoja Daktarų gaujos likučiai
Knygų apie mafiją autorių atakuoja Daktarų gaujos likučiai (1) 2014.11.14 10:00 Žudikų gaujos nario etiketės nusikratęs buvęs legendinės Kauno gaujos narys atakuoja garsų žurnalistą Dailių Dargį. Paskutiniu metu tapo tradicija, kad buvę galingiausios Kaune Daktarų gaujos vyrai vis dažniau savo senas nuodėmes bando nusiplauti teismuose, kariaudami su jų kruvinos praeities faktus paviešinusiais žurnalistais.
Minskas vis labiau verčiamas plaukti Kremliaus politikos farvateriu
Minskas vis labiau verčiamas plaukti Kremliaus politikos farvateriu 2014.11.07 12:00 „Sąjunginės valstybės“ Ministrų tarybos posėdyje, vykusiame spalio 21 d. Minske, Baltarusijos valdžiai buvo priminta apie neįvykdytus privatizacijos įsipareigojimus. Ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas skubėjo priminti Minskui senas skolas.
Kaip paskatinti investicijas nuo Baltijos šalių atsiliekančiai Lietuvai?
Kaip paskatinti investicijas nuo Baltijos šalių atsiliekančiai Lietuvai? (1) 2014.11.03 13:43  „Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Vaiva Šečkutė Lietuva turi žemiausią investicijų santykį su BVP, mažiausiai investuoja į efektyvumą, pritraukia mažiausiai tiesioginių investicijų. Lietuva kiek daugiau už Latviją skiria išlaidų moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai, tačiau pateikia mažiausią patentų skaičių tarp Baltijos šalių. Kas slopina investicijas Lietuvoje ir kaip būtų galima jas paskatinti? Lietuvoje investicijos pernai sudarė 18,3 proc.
Dėl vienišumo pamišęs Robinzonas šiandien būtų laimės kūdikis
Dėl vienišumo pamišęs Robinzonas šiandien būtų laimės kūdikis 2014.10.26 21:51 Vos per dešimtmetį gyvenančių pasaulyje po vieną padaugėjo daugiau nei trečdaliu, ir toks gyvenimo būdas tapo masiniu reiškiniu. Skandinavijos šalyse net iki pusės namų ūkių sudaro tik po vieną žmogų, Lietuvoje tokių – beveik trečdalis, Jungtinėse Valstijose – keliais proc. mažiau. Tačiau, jei Europos rytuose vieni dažniausiai gyvena pagyvenę žmonės, netekę sutuoktinio, tai vakaruose tai dažnai sąmoningas jaunų žmonių pasirinkimas. 1958-aisiais, kai Rickis Nelsonas dainavo „Lonesome town“ (liet.
Auklėjimas bendravimu
Auklėjimas bendravimu 2014.10.15 09:36 Daugelis žmonių į klausimą, ko reikia geram auklėjimui, paprastai nesusimąstydami atsako: “Kaip tai ko? Kontakto! Reikia užmegzti su vaikais kontaktą!“ O, kas tai yra?   Atsakyti į šį klausimą visai ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio... O, kas tai yra „sunkūs“ vaikai? Gal kaip tik tie, kurie neturi kontakto su suaugusiaisiais? Dvasinio kontakto.
 PVM lengvatos šiluma ir šaltukas
PVM lengvatos šiluma ir šaltukas (1) 2014.10.14 14:30 Lig šiol buvo įprasta taip – socialdemokratai siūlo ir laimina PVM lengvatas, konservatoriai su liberalais – naikina. Dabar - viskas atvirkščiai. Socialdemokratai užsimojo naikinti lengvatą šildymui, kurios net dešinieji neišdrįso paliesti. Liberalai priešinasi ir teigia, kad tai – mokesčių naštos kėlimas.
Vanagai galanda nagus
Vanagai galanda nagus (4) 2014.10.11 07:00 Rugsėjo pradžioje Rusijos prezidentas V. Putinas viešai pranešė apie reikšmingas karines permainas. Jos turi kelis svarbius aspektus. Pirma, įvyks institucinė reforma. Antra, toliau svarstoma nauja Valstybinė ginklavimosi programa 2016–2025 metams. Trečia, iki šių metų pabaigos bus parengta nauja Rusijos karinė doktrina. V. Putinas priėmė sprendimą tapti Karinės pramonės komisijos (KPK) vadovu.
„Emigrantuose“ – iš Šalčininkų kilusi garsi Niujorko manekenė
„Emigrantuose“ – iš Šalčininkų kilusi garsi Niujorko manekenė 2014.10.06 14:11 „Kartais kalbėdama internetu su mama naudojuosi žodynu, mat ima ir užkrinta kai kurie lietuviški žodžiai“, – prisipažįsta viena iš LRT televizijos laidos „Emigrantai“ herojų Oksana. Šį antradienį „Emigrantuose“ – istorijos žmonių, kurie, aktyviai savęs ieškoję ir galop suradę, nepaliaujamai ir toliau siekia savų tikslų, tačiau lietuviškus žodžius taria vis rečiau...   Andriaus praeitis tokia spalvinga, kad sunku patikėti, jog tai – 25-erių metų vyruko patirtis.