natos

Lietuvos vykdomos reformos įtiko EBPO
Lietuvos vykdomos reformos įtiko EBPO 2015.09.25 15:17  Per Vilniuje vykusią konferenciją Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pristatė Lietuvoje vykdomų reguliavimo reformų vertinimą ir rekomendacijas Lietuvos reguliavimo politikai.
Antro vaikelio besilaukianti mama: kodėl valstybė iš manęs atims vieno vaiko pinigus?
Antro vaikelio besilaukianti mama: kodėl valstybė iš manęs atims vieno vaiko pinigus? (3) 2015.09.24 15:58 Rašytoja ir dizainerė Jurga Lukoševičienė, auginanti pusantrų metukų dukrytę, po kelių mėnesių laukia šeimos pagausėjimo. Viskas būtų puiku, tačiau Jurga sužinojo, kad išmokos už antra vaikelį nesisumuos su pirmo vaikučio išmokomis – vaikų, kaip ir išlaidų, daugėja, tačiau parama iš valstybės nedidėja. Mamai tokia tvarka pasirodė visai nelogiška. „Sistema tokia, kad, kai susilauki pirmo vaiko, tau valstybė duoda arba metus arba dvejus išmokas. Aš pasirinkau dvejus metus.
Federica Mogherini tikisi, kad ES antradienį sutars dėl migrantų pasidalijimo
Federica Mogherini tikisi, kad ES antradienį sutars dėl migrantų pasidalijimo (1) 2015.09.21 15:40 Vilniuje viešinti Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Federica Mogherini sako tikinti, kad antradienį valstybės narės sutars dėl migrantų naštos pasidalijimo ir taip sustiprins ES poziciją derantis su trečiosiomis šalimis. „Tikiuosi, kad rytoj vidaus reikalų ministrai ras sutarimą. Tai bus nepaprastai svarbu, pirmiausia dėl to, kad mūsų vidinė stiprybė sustiprina mūsų veikimą išorėje“, - spaudos konferencijoje sakė F.Mogherini, atsakydama į BNS klausimą.
Ar nuo kitų metų gyvensime geriau?
Ar nuo kitų metų gyvensime geriau? (1) 2015.09.17 13:02 Vyriausybei nusprendus nuo kitų metų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) nuo 166 iki 200 eurų, ekonomistai ir politikai tikina, kad tai geriausias šios vyriausybės sprendimas. Ekonomistas Gitanas Nausėda dar neseniai socialiniame tinkle rašė apie politikų nuoširdumo indeksą, kuris skaičiuojamas pagal neapmokestinamo pajamų dydžio ir vidutinio darbo užmokesčio santykį.
Europa atsitveria: Austrija seka Vokietijos pavyzdžiu ir atkuria sienų kontrolę
Europa atsitveria: Austrija seka Vokietijos pavyzdžiu ir atkuria sienų kontrolę 2015.09.14 14:21 Austrija paseks Vokietijos pavyzdžiu ir laikinai atkurs sienų kontrolę, mėgindama suvaldyti pabėgėlių antplūdį, pirmadienį nurodė vidaus reikalų ministrė, paskelbdama sprendimą, kuris taps dar vienu smūgiu Šengeno zonai. „Taip, mes elgsimės kaip pasielgė Vokietija – tai reiškia, kad laikina sienos kontrolė Šengeno ribose yra leidžiama, ir mes vykdysime šią laikiną sienų kontrolę“, – ministrė Johanna Mikl-Leitner sakė žurnalistams Briuselyje. Apie 2,2 tūkst.
Pasipriešinimas Europos Sąjungai: Lietuva nenori privalomų migrantų kvotų sistemos
Pasipriešinimas Europos Sąjungai: Lietuva nenori privalomų migrantų kvotų sistemos 2015.09.14 07:57  Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrams pirmadienį pradedant derybas dėl imigrantų naštos pasidalijimo, Lietuva ir kitos Vidurio bei Rytų Europos šalys ketina priešintis nuolatinei privalomų migrantų kvotų sistemai. Susitikimas Briuselyje gali išryškinti Vakarų ir Rytų Europos susiskaldymą dėl to, kaip spręsti didžiausią migrantų krizę Europos Sąjungoje (ES) nuo Antrojo pasaulinio karo.
Grožio puoselėjimas po darbo
Grožio puoselėjimas po darbo 2015.09.11 16:00 Darbe dažnai pavargstame, patiriame stresą, o dėl to kenčia ir mūsų oda. Sužinokite, kaip atsigauti po sunkios dienos ir atsikelti ryte gaiviai ir žvaliai. Kūno ir proto ramybė Niekas taip neatpalaiduoja, kaip karšta vonia. Nuovargis išgaruoja, kūnas pailsi, atsipalaiduoja maudžiantys raumenys, o malonus aromatas padeda pasinerti į svajones. Jei visgi labiau norite palįsti po dušu, rinkitės formules su atpalaiduojančiais aromatais, pavyzdžiui, vanilės.
Tomas Pačėsas. Varžybas su belgais reikia pamiršti kaip blogą sapną
Tomas Pačėsas. Varžybas su belgais reikia pamiršti kaip blogą sapną 2015.09.08 17:20 Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais savo mintimis apie vakarykštį Lietuvos rinktinės pralaimėjimą belgams pasidalijo treneris Tomas Pačėsas. „Jei būtų čia varžybos mirk arba gyvenk, galvoju, tai tada būtų kažkas tokio. Čia eilinės varžybos grupėje. Kas išgyvenę jau daug tokių momentų savo karjeroje ir gyvenime, tas žino“, - sako Atlantos olimpinių žaidynių bronzos laimėtojas Tomas Pačėsas.
Suomijos premjeras pasisiūlė apgyvendinti pabėgėlių savo užmiesčio name
Suomijos premjeras pasisiūlė apgyvendinti pabėgėlių savo užmiesčio name 2015.09.05 13:51 Europą krečiant precedento neturinčiai pabėgėlių krizei Suomijos premjeras Juha Sipila šeštadienį pasisiūlė apgyvendinti pabėgėlių savo namuose užmiestyje.
Rekordas – vienas avinas ir dešimtys kilogramų vilnos
Rekordas – vienas avinas ir dešimtys kilogramų vilnos 2015.09.04 10:28  Netoli Australijos sostinės žmonės aptiko neįtikėtinai apaugusį aviną. Ir nusprendė pakviesti keturis kartus šalies avių kirpimo čempioną, kad išvaduotų gyvūną nuo sunkios naštos. Rezultatas – tiesiog neįtikėtinas – net 40 kilogramų vilnos. Nežinomas avinas iš karto tapo rekordininku, o kirpimo čempionas kirpo taip, kaip jam dar neteko kirpti. „Buvo tikrai sunku, kai čia atvykome, bet gyvūnas buvo labai ramus, o veterinarai jai dar papildomai suleido raminamųjų prieš kirpimą.
Motina skatina dukrą šokti striptizą ir apmokėti plastines operacijas
Motina skatina dukrą šokti striptizą ir apmokėti plastines operacijas (3) 2015.08.28 11:12 Plastinės operacijos skirtos tiems, kurie nesugeba susitaikyti su vienais ar kitais, jų nuomone, neestetiškai atrodančiais išvaizdos bruožais. Dažniausiai plastikos chirurgų kabinetuose lankomasi siekiant atsikratyti kompleksų. Vargu, ar 20-metei Kaylai Morris ir jos mamai 38-erių Georgia Clarke tai asocijavosi su kompleksais. Mat prieš gausybę operacijų juodvi atrodė išties dailiai. Tokiam jų sprendimui įtaką padarė didžiosios Britanijos žvaigždė Katie Price.
Kaip išsirinkti vyną?
Kaip išsirinkti vyną? 2015.08.19 18:13  Tinkamai parinktas vynas gali puikiai papildyti kiekvieno patiekalo skonį, tačiau stovint priešais lentynose dailiai išrikiuotus butelius nusvyra rankos... Kokį vyną pasirinkti? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Kaip atrasti geriausią kainos ir kokybės santykį? Pateikiame keletą pagrindinių vyno pirkėjui kylančių klausimų bei atsakymus į juos.
JT perspėjo nepalikti Vokietijai ir Švedijai visos pabėgėlių antplūdžio naštos
JT perspėjo nepalikti Vokietijai ir Švedijai visos pabėgėlių antplūdžio naštos 2015.08.18 16:00 Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros (UNHCR) vadovas antradienį spėjo, kad negalima palikti Vokietijai ir Švedijai visos į Europą plūstančių pabėgėlių naštos. Tuo tarpu Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad asmenų, šalyje prašančių prieglobsčio, skaičius šiais metais gali pasiekti 750 tūkstančių.
Tradiciniai desertų ir vyno deriniai
Tradiciniai desertų ir vyno deriniai 2015.08.18 15:34 Daugelyje šalių įprasta desertus tiekti su kava ar arbata, tačiau gilias vyndarystės tradicijas turinčios tautos vakarienės pabaigos neįsivaizduoja be saldaus pyragaičio ar torto kąsnelio ir taurės portveino. Desertai tradiciškai derinami su saldžiais, vaisiškais vynais, kurie gaminami iš įvairių vynuogių, naudojant skirtingas technologijas. Šie vynai spaudžiami iš savyje daug cukraus sukaupusių vynuogių, pavyzdžiui, Muscat, Ortego ar Huxelrebe.
Mama sumušė keturmetę dukrą arba kodėl mamos kartais kraustosi iš proto?
Mama sumušė keturmetę dukrą arba kodėl mamos kartais kraustosi iš proto? (1) 2015.08.13 20:00 Švenčionių rajone 25-erių moteris uždaryta į areštinę už tai, kad prieš pora savaičių sumušė 4-metę dukrelę. Mergaitę dėl galvos sumušimų paguldyta į ligoninę. Dažniausiai vaikus sumuša vyrai, tad kyla klausimas kas sukasi galvoje tokioms mamoms? Mielos mamos, ne tik mes kraustomės iš proto. Tą daro ir vyrai. Visgi šis straipsnis yra apie mamas, apie moteris, kurioms atvira agresija normaliu atveju nėra būdinga.
Netikėtas posūkis: Vokietija iš Graikijos krizės uždirbo beveik šimtą milijardų eurų
Netikėtas posūkis: Vokietija iš Graikijos krizės uždirbo beveik šimtą milijardų eurų (1) 2015.08.11 10:08 Nuo 2010-ųjų iki šiol Berlynas, dėl krizės sumažėjusios mokesčių naštos, sutaupė beveik 100 mlrd. eurų, o tai viršija bet kokias šalies išlaidas Graikijoje, teigiama „AFP“ cituojamoje tyrimo ataskaitoje. Graikija tuo metu sudarė susitarimą dėl naujo dešimčių milijardų eurų vertės finansinio gelbėjimo plano. Vokietija iš Graikijos krizės laimės bet kokiu atveju, teigiama pirmadienį paviešintoje Leibnico ekonominių tyrimų instituto ataskaitoje.
Sulaužę santuokos pažadą prieš Dievą sulaukė Popiežiaus užtarimo
Sulaužę santuokos pažadą prieš Dievą sulaukė Popiežiaus užtarimo 2015.08.05 14:31 Popiežius Pranciškus trečiadienį pareiškė, kad Bažnyčia turėtų būti atlaidesnė išsiskyrusiems ir vėl susituokti norintiems katalikams bei jų vaikams, taip pat ragino kunigus vengti elgtis su tokiomis poromis, tarsi jos būtų ekskomunikuotos.
 Greit naują albumą išleisiantis Saulius Urbonavičius-Samas: aš rokeris-meškiukas?
Greit naują albumą išleisiantis Saulius Urbonavičius-Samas: aš rokeris-meškiukas? 2015.07.30 08:23 „Žinai, man nesvarbu, ar albumas bus labai populiarus. Svarbu, kad aš jame nesumelavau nė vienos natos. Nė viena nata nesitaikiau prie šiuolaikinių tendencijų – bandyti įdėti šiek tiek elektronikos, šokio ritmo.
Ramūnas Vilpišauskas: Graikijos salos Lietuvoje?
Ramūnas Vilpišauskas: Graikijos salos Lietuvoje? 2015.07.24 09:22 Ankstų liepos 23 d. rytą Graikijos parlamentas pritarė įstatymams, reglamentuojantiems teismų ir bankininkystės klausimus. Jie, kaip ir prieš savaitę priimti mokesčių didinimo, biudžeto išlaidų mažinimo ir statistikos institucijos nepriklausomumo įstatymai, taip pat rugpjūčio mėnesį numatyti sprendimai dėl pensijų pertvarkos bei paramos žemės ūkiui mažinimo yra kreditorių derybų dėl naujos paramos Graikijai paketo sąlyga.
Lietuva nori pabėgėlių, kurie tiktų darbui ir nekeltų grėsmės šalies saugumui
Lietuva nori pabėgėlių, kurie tiktų darbui ir nekeltų grėsmės šalies saugumui (2) 2015.07.21 08:10 Lietuvos vidaus reikalų ministras žada aktyviai kalbėtis su Italija ir Graikija, kad iš jų į Lietuvą perkeliami pabėgėliai būtų atrinkti atsižvelgus į nacionalinio saugumo interesus, darbo rinkos poreikius ir kultūrinius aspektus.
Merkel atmeta galimybę nurašyti Graikijos skolas, bet yra atvira sąlygų sušvelninimui
Merkel atmeta galimybę nurašyti Graikijos skolas, bet yra atvira sąlygų sušvelninimui 2015.07.20 07:40 Vokietijos kanclerė Angela Merkal sekmadienį dar kartą atmetė galimybę nubraukti dalį didžiulės Graikijos skolų naštos, bet sakė, kad Berlynas yra atviras lanksčiam jų grąžinimo planui.
Graikija lengviau atsikvėps: ES šalys patvirtino pirmąją pagalbos dalį
Graikija lengviau atsikvėps: ES šalys patvirtino pirmąją pagalbos dalį 2015.07.17 17:09 Europos Sąjunga penktadienį oficialiai patvirtino trumpalaikės 7,16 mlrd. eurų paskolos skyrimą Graikijai, pateikus garantijas euro zonai nepriklausančioms ES narėms, kad jų mokesčių mokėtojams jokios rizikos nebus, pareiškė Europos Komisijos vicepirmininkas Valdis Dombrovskis, atsakingas už euro ir socialinio dialogo klausimus.
Graikijos parlamentas pritarė griežtoms kreditorių reformoms
Graikijos parlamentas pritarė griežtoms kreditorių reformoms (1) 2015.07.16 07:41 Graikijos parlamentas ketvirtadienį anksti ryte patvirtino įstatymo projektą dėl griežtų reformų, kurias reikalauja vykdyti euro zonos skolintojai mainais į naują didžiulį finansinės pagalbos paketą, rodo oficialūs rezultatai. Kaip parodė galutinis skaičiavimas, už kreditorių reikalaujamas priemones parlamente, prie kuriuo susirinkę protestuotojai susirėmė su riaušių policijos pajėgomis, balsavo 229 įstatymų leidėjai, joms nepritarė 64, o dar šeši susilaikė.
Graikijos parlamentas pritarė naujam finansinio gelbėjimo paketui
Graikijos parlamentas pritarė naujam finansinio gelbėjimo paketui 2015.07.11 07:11 Graikijos parlamentas šeštadienį patvirtino reformų paketą, turintį išgelbėti šalį nuo nuo finansų griūties, kuris, kaip sako šaltiniai Briuselyje, bus pagrindas tariantis dėl naujo maždaug 74 mlrd. JAV dolerių finansinio gelbėjimo plano. Paketas, kuriam pritarė 251 įstatymų leidėjas iš 300 deputatų, suteikia mandatą Graikijos premjerui Aleksiui Ciprui tęsti derybas su šalies kreditoriais prieš sekmadienį vyksiantį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą.
Dalia Grybauskaitė mato 50 proc. tikimybę susitarti su Graikija
Dalia Grybauskaitė mato 50 proc. tikimybę susitarti su Graikija (4) 2015.07.10 16:16 Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia matanti 50 proc. tikimybę, kad euro zonos šalys susitars dėl reformų Graikijoje mainais už finansinę paramą.   „Kuo baigsis derybos, turbūt spėlioti dar anksti, ir iš tiesų kol kas tikimybė vieno ar kito varianto išlieka 50 ant 50“, - žurnalistams penktadienį sakė prezidentė.
Prancūzija teigiamai vertina Graikijos pasiūlymą, tačiau „dar niekas nenuspręsta“
Prancūzija teigiamai vertina Graikijos pasiūlymą, tačiau „dar niekas nenuspręsta“ 2015.07.10 07:56 Graikija anksti penktadienį išdėstė naujo pageidaujamo pagalbos plano detales, kad išvengtų savo finansų griūties, siūlydamasi pertvarkyti finansų sistemą ir padidinti mokesčius mainais į skolų naštos sumažinimą ir naują paskolą iš euro zonos. Naujausias paketas, pateiktas likus vos dviem valandoms iki lemiamo galutinio termino vidurnaktį Briuselio (penktadienį 1 val.
Žiniasklaida praneša apie naują 12 mlrd. Graikijos ekonomikos gelbėjimo planą
Žiniasklaida praneša apie naują 12 mlrd. Graikijos ekonomikos gelbėjimo planą 2015.07.09 15:31 Graikija parengė naują reformų paketą, kuris šalies biudžetą papildytų 12 mlrd. eurų per du metus. Atėnai privalo pateikti kreditoriams savo siūlymus iki penktadienio, kad ES juos galėtų patvirtinti sekmadienio susitikimo metu, praneša rcb.ru. Naujasis reformų paketas, kurį kuria Graikijos valdžia, šalies biudžetui atneštų papildomus 12 mlrd. eurų, o tai daugiau, negu anksčiau buvo planuota, praneša „Reuters“ remiantis graikų spauda.
Graikijos bankai liks uždaryti iki pirmadienio
Graikijos bankai liks uždaryti iki pirmadienio 2015.07.09 08:03 Graikijos bankai liks uždaryti iki pirmadienio, pranešė Finansų ministerija, vyriausybei skubiai rengiant naujus pasiūlymus kreditoriams, kurie turėtų leisti paskutinę minutę išvengti šalies pasitraukimo iš euro zonos. „Bankų atostogos pratęsiamos iki liepos 13 dienos“, – sakoma trečiadienį paskelbtame Finansų ministerijos pranešime. Vienas ministerijos šaltinis patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad per dieną leidžiama išsigryninti pinigų suma nebus keičiama.
Ieškoma galimybių, kaip sumažinti SGD terminalo eksploatavimo sąnaudas
Ieškoma galimybių, kaip sumažinti SGD terminalo eksploatavimo sąnaudas 2015.07.03 12:50  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį sukvietė Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdį, kuriame aptarti keli klausimai, tarp jų ir SGD terminalo eksploatavimo naštos mažinimo galimybės, paskirstymo stoties statybos eiga, magistralinio dujotiekio atšakos Klaipėda–Kuršėnai projekto įgyvendinimas, LITGAS ir „Statoil“ pasirašyta sutartis.
Žiniasklaida: Alexis Tsipras jau sutinka faktiškai su visais kreditorių reikalavimais
Žiniasklaida: Alexis Tsipras jau sutinka faktiškai su visais kreditorių reikalavimais (4) 2015.07.01 13:00 (papildyta 13.25) Graikijos premjeras Alexis Tsipras pateikė naują pasiūlymą kreditoriams, praneša „BBC“. Laišką kreditoriams paviešino „Financial Times“, ir jame A. Tsipras sutinka su beveik visomis sąlygomis, kurios buvo prieš nutrūkstant derybos, ir jam paskelbiant referendumą.
Į viršų