natos

Suomijos premjeras pasisiūlė apgyvendinti pabėgėlių savo užmiesčio name
Suomijos premjeras pasisiūlė apgyvendinti pabėgėlių savo užmiesčio name 2015.09.05 13:51 Europą krečiant precedento neturinčiai pabėgėlių krizei Suomijos premjeras Juha Sipila šeštadienį pasisiūlė apgyvendinti pabėgėlių savo namuose užmiestyje.
Rekordas – vienas avinas ir dešimtys kilogramų vilnos
Rekordas – vienas avinas ir dešimtys kilogramų vilnos 2015.09.04 10:28  Netoli Australijos sostinės žmonės aptiko neįtikėtinai apaugusį aviną. Ir nusprendė pakviesti keturis kartus šalies avių kirpimo čempioną, kad išvaduotų gyvūną nuo sunkios naštos. Rezultatas – tiesiog neįtikėtinas – net 40 kilogramų vilnos. Nežinomas avinas iš karto tapo rekordininku, o kirpimo čempionas kirpo taip, kaip jam dar neteko kirpti. „Buvo tikrai sunku, kai čia atvykome, bet gyvūnas buvo labai ramus, o veterinarai jai dar papildomai suleido raminamųjų prieš kirpimą.
Motina skatina dukrą šokti striptizą ir apmokėti plastines operacijas
Motina skatina dukrą šokti striptizą ir apmokėti plastines operacijas (3) 2015.08.28 11:12 Plastinės operacijos skirtos tiems, kurie nesugeba susitaikyti su vienais ar kitais, jų nuomone, neestetiškai atrodančiais išvaizdos bruožais. Dažniausiai plastikos chirurgų kabinetuose lankomasi siekiant atsikratyti kompleksų. Vargu, ar 20-metei Kaylai Morris ir jos mamai 38-erių Georgia Clarke tai asocijavosi su kompleksais. Mat prieš gausybę operacijų juodvi atrodė išties dailiai. Tokiam jų sprendimui įtaką padarė didžiosios Britanijos žvaigždė Katie Price.
Kaip išsirinkti vyną?
Kaip išsirinkti vyną? 2015.08.19 18:13  Tinkamai parinktas vynas gali puikiai papildyti kiekvieno patiekalo skonį, tačiau stovint priešais lentynose dailiai išrikiuotus butelius nusvyra rankos... Kokį vyną pasirinkti? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Kaip atrasti geriausią kainos ir kokybės santykį? Pateikiame keletą pagrindinių vyno pirkėjui kylančių klausimų bei atsakymus į juos.
JT perspėjo nepalikti Vokietijai ir Švedijai visos pabėgėlių antplūdžio naštos
JT perspėjo nepalikti Vokietijai ir Švedijai visos pabėgėlių antplūdžio naštos 2015.08.18 16:00 Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros (UNHCR) vadovas antradienį spėjo, kad negalima palikti Vokietijai ir Švedijai visos į Europą plūstančių pabėgėlių naštos. Tuo tarpu Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad asmenų, šalyje prašančių prieglobsčio, skaičius šiais metais gali pasiekti 750 tūkstančių.
Tradiciniai desertų ir vyno deriniai
Tradiciniai desertų ir vyno deriniai 2015.08.18 15:34 Daugelyje šalių įprasta desertus tiekti su kava ar arbata, tačiau gilias vyndarystės tradicijas turinčios tautos vakarienės pabaigos neįsivaizduoja be saldaus pyragaičio ar torto kąsnelio ir taurės portveino. Desertai tradiciškai derinami su saldžiais, vaisiškais vynais, kurie gaminami iš įvairių vynuogių, naudojant skirtingas technologijas. Šie vynai spaudžiami iš savyje daug cukraus sukaupusių vynuogių, pavyzdžiui, Muscat, Ortego ar Huxelrebe.
Mama sumušė keturmetę dukrą arba kodėl mamos kartais kraustosi iš proto?
Mama sumušė keturmetę dukrą arba kodėl mamos kartais kraustosi iš proto? (1) 2015.08.13 20:00 Švenčionių rajone 25-erių moteris uždaryta į areštinę už tai, kad prieš pora savaičių sumušė 4-metę dukrelę. Mergaitę dėl galvos sumušimų paguldyta į ligoninę. Dažniausiai vaikus sumuša vyrai, tad kyla klausimas kas sukasi galvoje tokioms mamoms? Mielos mamos, ne tik mes kraustomės iš proto. Tą daro ir vyrai. Visgi šis straipsnis yra apie mamas, apie moteris, kurioms atvira agresija normaliu atveju nėra būdinga.
Netikėtas posūkis: Vokietija iš Graikijos krizės uždirbo beveik šimtą milijardų eurų
Netikėtas posūkis: Vokietija iš Graikijos krizės uždirbo beveik šimtą milijardų eurų (1) 2015.08.11 10:08 Nuo 2010-ųjų iki šiol Berlynas, dėl krizės sumažėjusios mokesčių naštos, sutaupė beveik 100 mlrd. eurų, o tai viršija bet kokias šalies išlaidas Graikijoje, teigiama „AFP“ cituojamoje tyrimo ataskaitoje. Graikija tuo metu sudarė susitarimą dėl naujo dešimčių milijardų eurų vertės finansinio gelbėjimo plano. Vokietija iš Graikijos krizės laimės bet kokiu atveju, teigiama pirmadienį paviešintoje Leibnico ekonominių tyrimų instituto ataskaitoje.
Sulaužę santuokos pažadą prieš Dievą sulaukė Popiežiaus užtarimo
Sulaužę santuokos pažadą prieš Dievą sulaukė Popiežiaus užtarimo 2015.08.05 14:31 Popiežius Pranciškus trečiadienį pareiškė, kad Bažnyčia turėtų būti atlaidesnė išsiskyrusiems ir vėl susituokti norintiems katalikams bei jų vaikams, taip pat ragino kunigus vengti elgtis su tokiomis poromis, tarsi jos būtų ekskomunikuotos.
 Greit naują albumą išleisiantis Saulius Urbonavičius-Samas: aš rokeris-meškiukas?
Greit naują albumą išleisiantis Saulius Urbonavičius-Samas: aš rokeris-meškiukas? 2015.07.30 08:23 „Žinai, man nesvarbu, ar albumas bus labai populiarus. Svarbu, kad aš jame nesumelavau nė vienos natos. Nė viena nata nesitaikiau prie šiuolaikinių tendencijų – bandyti įdėti šiek tiek elektronikos, šokio ritmo.
Ramūnas Vilpišauskas: Graikijos salos Lietuvoje?
Ramūnas Vilpišauskas: Graikijos salos Lietuvoje? 2015.07.24 09:22 Ankstų liepos 23 d. rytą Graikijos parlamentas pritarė įstatymams, reglamentuojantiems teismų ir bankininkystės klausimus. Jie, kaip ir prieš savaitę priimti mokesčių didinimo, biudžeto išlaidų mažinimo ir statistikos institucijos nepriklausomumo įstatymai, taip pat rugpjūčio mėnesį numatyti sprendimai dėl pensijų pertvarkos bei paramos žemės ūkiui mažinimo yra kreditorių derybų dėl naujos paramos Graikijai paketo sąlyga.
Lietuva nori pabėgėlių, kurie tiktų darbui ir nekeltų grėsmės šalies saugumui
Lietuva nori pabėgėlių, kurie tiktų darbui ir nekeltų grėsmės šalies saugumui (2) 2015.07.21 08:10 Lietuvos vidaus reikalų ministras žada aktyviai kalbėtis su Italija ir Graikija, kad iš jų į Lietuvą perkeliami pabėgėliai būtų atrinkti atsižvelgus į nacionalinio saugumo interesus, darbo rinkos poreikius ir kultūrinius aspektus.
Merkel atmeta galimybę nurašyti Graikijos skolas, bet yra atvira sąlygų sušvelninimui
Merkel atmeta galimybę nurašyti Graikijos skolas, bet yra atvira sąlygų sušvelninimui 2015.07.20 07:40 Vokietijos kanclerė Angela Merkal sekmadienį dar kartą atmetė galimybę nubraukti dalį didžiulės Graikijos skolų naštos, bet sakė, kad Berlynas yra atviras lanksčiam jų grąžinimo planui.
Graikija lengviau atsikvėps: ES šalys patvirtino pirmąją pagalbos dalį
Graikija lengviau atsikvėps: ES šalys patvirtino pirmąją pagalbos dalį 2015.07.17 17:09 Europos Sąjunga penktadienį oficialiai patvirtino trumpalaikės 7,16 mlrd. eurų paskolos skyrimą Graikijai, pateikus garantijas euro zonai nepriklausančioms ES narėms, kad jų mokesčių mokėtojams jokios rizikos nebus, pareiškė Europos Komisijos vicepirmininkas Valdis Dombrovskis, atsakingas už euro ir socialinio dialogo klausimus.
Graikijos parlamentas pritarė griežtoms kreditorių reformoms
Graikijos parlamentas pritarė griežtoms kreditorių reformoms (1) 2015.07.16 07:41 Graikijos parlamentas ketvirtadienį anksti ryte patvirtino įstatymo projektą dėl griežtų reformų, kurias reikalauja vykdyti euro zonos skolintojai mainais į naują didžiulį finansinės pagalbos paketą, rodo oficialūs rezultatai. Kaip parodė galutinis skaičiavimas, už kreditorių reikalaujamas priemones parlamente, prie kuriuo susirinkę protestuotojai susirėmė su riaušių policijos pajėgomis, balsavo 229 įstatymų leidėjai, joms nepritarė 64, o dar šeši susilaikė.
Graikijos parlamentas pritarė naujam finansinio gelbėjimo paketui
Graikijos parlamentas pritarė naujam finansinio gelbėjimo paketui 2015.07.11 07:11 Graikijos parlamentas šeštadienį patvirtino reformų paketą, turintį išgelbėti šalį nuo nuo finansų griūties, kuris, kaip sako šaltiniai Briuselyje, bus pagrindas tariantis dėl naujo maždaug 74 mlrd. JAV dolerių finansinio gelbėjimo plano. Paketas, kuriam pritarė 251 įstatymų leidėjas iš 300 deputatų, suteikia mandatą Graikijos premjerui Aleksiui Ciprui tęsti derybas su šalies kreditoriais prieš sekmadienį vyksiantį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą.
Dalia Grybauskaitė mato 50 proc. tikimybę susitarti su Graikija
Dalia Grybauskaitė mato 50 proc. tikimybę susitarti su Graikija (4) 2015.07.10 16:16 Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia matanti 50 proc. tikimybę, kad euro zonos šalys susitars dėl reformų Graikijoje mainais už finansinę paramą.   „Kuo baigsis derybos, turbūt spėlioti dar anksti, ir iš tiesų kol kas tikimybė vieno ar kito varianto išlieka 50 ant 50“, - žurnalistams penktadienį sakė prezidentė.
Prancūzija teigiamai vertina Graikijos pasiūlymą, tačiau „dar niekas nenuspręsta“
Prancūzija teigiamai vertina Graikijos pasiūlymą, tačiau „dar niekas nenuspręsta“ 2015.07.10 07:56 Graikija anksti penktadienį išdėstė naujo pageidaujamo pagalbos plano detales, kad išvengtų savo finansų griūties, siūlydamasi pertvarkyti finansų sistemą ir padidinti mokesčius mainais į skolų naštos sumažinimą ir naują paskolą iš euro zonos. Naujausias paketas, pateiktas likus vos dviem valandoms iki lemiamo galutinio termino vidurnaktį Briuselio (penktadienį 1 val.
Žiniasklaida praneša apie naują 12 mlrd. Graikijos ekonomikos gelbėjimo planą
Žiniasklaida praneša apie naują 12 mlrd. Graikijos ekonomikos gelbėjimo planą 2015.07.09 15:31 Graikija parengė naują reformų paketą, kuris šalies biudžetą papildytų 12 mlrd. eurų per du metus. Atėnai privalo pateikti kreditoriams savo siūlymus iki penktadienio, kad ES juos galėtų patvirtinti sekmadienio susitikimo metu, praneša rcb.ru. Naujasis reformų paketas, kurį kuria Graikijos valdžia, šalies biudžetui atneštų papildomus 12 mlrd. eurų, o tai daugiau, negu anksčiau buvo planuota, praneša „Reuters“ remiantis graikų spauda.
Graikijos bankai liks uždaryti iki pirmadienio
Graikijos bankai liks uždaryti iki pirmadienio 2015.07.09 08:03 Graikijos bankai liks uždaryti iki pirmadienio, pranešė Finansų ministerija, vyriausybei skubiai rengiant naujus pasiūlymus kreditoriams, kurie turėtų leisti paskutinę minutę išvengti šalies pasitraukimo iš euro zonos. „Bankų atostogos pratęsiamos iki liepos 13 dienos“, – sakoma trečiadienį paskelbtame Finansų ministerijos pranešime. Vienas ministerijos šaltinis patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad per dieną leidžiama išsigryninti pinigų suma nebus keičiama.
Ieškoma galimybių, kaip sumažinti SGD terminalo eksploatavimo sąnaudas
Ieškoma galimybių, kaip sumažinti SGD terminalo eksploatavimo sąnaudas 2015.07.03 12:50  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį sukvietė Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdį, kuriame aptarti keli klausimai, tarp jų ir SGD terminalo eksploatavimo naštos mažinimo galimybės, paskirstymo stoties statybos eiga, magistralinio dujotiekio atšakos Klaipėda–Kuršėnai projekto įgyvendinimas, LITGAS ir „Statoil“ pasirašyta sutartis.
Žiniasklaida: Alexis Tsipras jau sutinka faktiškai su visais kreditorių reikalavimais
Žiniasklaida: Alexis Tsipras jau sutinka faktiškai su visais kreditorių reikalavimais (4) 2015.07.01 13:00 (papildyta 13.25) Graikijos premjeras Alexis Tsipras pateikė naują pasiūlymą kreditoriams, praneša „BBC“. Laišką kreditoriams paviešino „Financial Times“, ir jame A. Tsipras sutinka su beveik visomis sąlygomis, kurios buvo prieš nutrūkstant derybos, ir jam paskelbiant referendumą.
Kaunas rado būdą, kaip per metus panaikinti vietų darželiuose trūkumą
Kaunas rado būdą, kaip per metus panaikinti vietų darželiuose trūkumą 2015.06.29 13:54  Kitų metų rugsėjo 1-ąją bus galima vadinti istorine diena. Kaunas tuomet bus visiškai išsprendęs įsisenėjusią problemą - nuo kitų metų rudens pradžios Kaune nebeliks į darželius nepatekusių vaikų. Šis tikslas bus pasiektas įvairiuose miesto darželiuose ir daugiafunkciniuose centruose steigiant naujas grupes bei teikiant 100 eurų kompensacijas į savivaldybės įsteigtus darželius nepatekusių vaikų tėvams, kurie savo atžalas leis į privačias įstaigas.
Graikija sulaukė pagyrimų už „pirmus realius pasiūlymus“
Graikija sulaukė pagyrimų už „pirmus realius pasiūlymus“ 2015.06.22 21:57  Europos Sąjungos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad naujieji reformų pasiūlymai, kuriuos kairioji Graikijos vyriausybė pateikė prieš prasidedant viršūnių susitikimui ir kurie gali būti naudingi susitarimui pasiekti, yra pirmieji per kelias savaites realūs Atėnų žingsniai į priekį.
ES ir Graikijos derybos: nieko naujo ir nieko gero
ES ir Graikijos derybos: nieko naujo ir nieko gero 2015.06.22 16:18  Graikijos vyriausybės nauji pasiūlymai Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) skolintojams suteikia „galimybę“ pasiekti susitarimą dėl skolos naštos sumažinimo šią savaitę, pirmadienį pareiškė Eurogrupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas (Jerunas Deiselblumas).  Atėnų planai yra „sveikintinas žingsnis“ ir „galimybę pasiekti tą susitarimą vėliau šią savaitę, ir mes to sieksime“, – J.Dijsselbloemas sakė žurnalistams po euro zonos finansų ministrų susitikimo Briuselyje.
Graikijos pateikti nauji pasiūlymai gali padėti išspręsti skolų krizę
Graikijos pateikti nauji pasiūlymai gali padėti išspręsti skolų krizę 2015.06.22 08:31 Graikijos pateikti nauji pasiūlymai Europos lyderiams prieš nepaprastąjį euro zonos viršūnių susitikimą pirmadienį suteikia naujos vilties, kad pavyks išspręsti šios šalies skolų krizę po penkis mėnesius strigusių derybų.
Algimanta Pabedinskienė: vaikai mokykloje turi būti pavalgę
Algimanta Pabedinskienė: vaikai mokykloje turi būti pavalgę (1) 2015.06.15 10:54  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir suinteresuotoms institucijoms derinti pateikė Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, kuriomis siūlo nemokamą maitinimą skirti visiems mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo ar pagal pradinio ugdymo programas, nepriklausomai nuo šeimos gaunamų pajamų.
Modelių agentūros vadovė Aistė: dabar tarp modelių jaučiuosi stora karve
Modelių agentūros vadovė Aistė: dabar tarp modelių jaučiuosi stora karve (3) 2015.06.13 17:18  Dešimt metų besitęsianti modelio karjera, dešimtys skirtingų šalių, šimtai fotosesijų privertė susidėlioti prioritetus ir kurti sau pagrindą po kojomis. „First Face Model“ agentūros direktorė, rudaakė gražuolė dalinasi savo patirtimi ir įžvalgomis – kaip gi viskas iš tikrųjų vyksta tam modelių pasauly? Būdama modeliu laikeisi griežtos dietos? Ne, dabar net labiau prisižiūriu. Paauglystėje buvau sportininkė.
Naujasis „socialinis modelis“ – kam jis atneš daugiausiai naudos?
Naujasis „socialinis modelis“ – kam jis atneš daugiausiai naudos? (2) 2015.06.11 09:53 Mokslininkų parengtas, vyriausybės palaimintas, o profesinių sąjungų kritikuojamas „socialinis modelis“ jau keliauja į Seimą. Kokius pagrindinius pokyčius jis numato, kam jie gali būti naudingi, o kam ne?   Daugiausiai kritikos ir diskusijų sulaukė siūlymai mažinti išeitines kompensacijas ir trumpinti įspėjimo dėl atleidimo laikotarpį. Siūloma karpyti darbdavio mokamas išeitines kompensacijas, kurios pagal šiuo metu galiojančią tvarką nustatomos atsižvelgiant į darbuotojo stažą.
Lietuva pajėgi priimti 250 pabėgėlių
Lietuva pajėgi priimti 250 pabėgėlių (3) 2015.06.11 09:52 Prezidentės nurodytas 250 pabėgėlių, kuriuos galėtų priimti Lietuva, skaičius, pasirinktas atsižvelgiant į Lietuvos galimybes, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Čia skaičius, kuris figūruoja kaip variantas. Jis ne šiaip paimtas iš kažkur, bet įvertinant mūsų galimybes: įvertinant galimybes priimti, pabėgėlių centrų galimybes – visa tai įvertinant ir, žinoma, stengiantis adekvačiai, kiek tai įmanoma, prisiimti tam tikrą dalį naštos.