natos

Kaunas rado būdą, kaip per metus panaikinti vietų darželiuose trūkumą
Kaunas rado būdą, kaip per metus panaikinti vietų darželiuose trūkumą 2015.06.29 13:54  Kitų metų rugsėjo 1-ąją bus galima vadinti istorine diena. Kaunas tuomet bus visiškai išsprendęs įsisenėjusią problemą - nuo kitų metų rudens pradžios Kaune nebeliks į darželius nepatekusių vaikų. Šis tikslas bus pasiektas įvairiuose miesto darželiuose ir daugiafunkciniuose centruose steigiant naujas grupes bei teikiant 100 eurų kompensacijas į savivaldybės įsteigtus darželius nepatekusių vaikų tėvams, kurie savo atžalas leis į privačias įstaigas.
Graikija sulaukė pagyrimų už „pirmus realius pasiūlymus“
Graikija sulaukė pagyrimų už „pirmus realius pasiūlymus“ 2015.06.22 21:57  Europos Sąjungos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad naujieji reformų pasiūlymai, kuriuos kairioji Graikijos vyriausybė pateikė prieš prasidedant viršūnių susitikimui ir kurie gali būti naudingi susitarimui pasiekti, yra pirmieji per kelias savaites realūs Atėnų žingsniai į priekį.
ES ir Graikijos derybos: nieko naujo ir nieko gero
ES ir Graikijos derybos: nieko naujo ir nieko gero 2015.06.22 16:18  Graikijos vyriausybės nauji pasiūlymai Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) skolintojams suteikia „galimybę“ pasiekti susitarimą dėl skolos naštos sumažinimo šią savaitę, pirmadienį pareiškė Eurogrupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas (Jerunas Deiselblumas).  Atėnų planai yra „sveikintinas žingsnis“ ir „galimybę pasiekti tą susitarimą vėliau šią savaitę, ir mes to sieksime“, – J.Dijsselbloemas sakė žurnalistams po euro zonos finansų ministrų susitikimo Briuselyje.
Graikijos pateikti nauji pasiūlymai gali padėti išspręsti skolų krizę
Graikijos pateikti nauji pasiūlymai gali padėti išspręsti skolų krizę 2015.06.22 08:31 Graikijos pateikti nauji pasiūlymai Europos lyderiams prieš nepaprastąjį euro zonos viršūnių susitikimą pirmadienį suteikia naujos vilties, kad pavyks išspręsti šios šalies skolų krizę po penkis mėnesius strigusių derybų.
Algimanta Pabedinskienė: vaikai mokykloje turi būti pavalgę
Algimanta Pabedinskienė: vaikai mokykloje turi būti pavalgę (1) 2015.06.15 10:54  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir suinteresuotoms institucijoms derinti pateikė Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, kuriomis siūlo nemokamą maitinimą skirti visiems mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo ar pagal pradinio ugdymo programas, nepriklausomai nuo šeimos gaunamų pajamų.
Modelių agentūros vadovė Aistė: dabar tarp modelių jaučiuosi stora karve
Modelių agentūros vadovė Aistė: dabar tarp modelių jaučiuosi stora karve (3) 2015.06.13 17:18  Dešimt metų besitęsianti modelio karjera, dešimtys skirtingų šalių, šimtai fotosesijų privertė susidėlioti prioritetus ir kurti sau pagrindą po kojomis. „First Face Model“ agentūros direktorė, rudaakė gražuolė dalinasi savo patirtimi ir įžvalgomis – kaip gi viskas iš tikrųjų vyksta tam modelių pasauly? Būdama modeliu laikeisi griežtos dietos? Ne, dabar net labiau prisižiūriu. Paauglystėje buvau sportininkė.
Naujasis „socialinis modelis“ – kam jis atneš daugiausiai naudos?
Naujasis „socialinis modelis“ – kam jis atneš daugiausiai naudos? (2) 2015.06.11 09:53 Mokslininkų parengtas, vyriausybės palaimintas, o profesinių sąjungų kritikuojamas „socialinis modelis“ jau keliauja į Seimą. Kokius pagrindinius pokyčius jis numato, kam jie gali būti naudingi, o kam ne?   Daugiausiai kritikos ir diskusijų sulaukė siūlymai mažinti išeitines kompensacijas ir trumpinti įspėjimo dėl atleidimo laikotarpį. Siūloma karpyti darbdavio mokamas išeitines kompensacijas, kurios pagal šiuo metu galiojančią tvarką nustatomos atsižvelgiant į darbuotojo stažą.
Lietuva pajėgi priimti 250 pabėgėlių
Lietuva pajėgi priimti 250 pabėgėlių (3) 2015.06.11 09:52 Prezidentės nurodytas 250 pabėgėlių, kuriuos galėtų priimti Lietuva, skaičius, pasirinktas atsižvelgiant į Lietuvos galimybes, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Čia skaičius, kuris figūruoja kaip variantas. Jis ne šiaip paimtas iš kažkur, bet įvertinant mūsų galimybes: įvertinant galimybes priimti, pabėgėlių centrų galimybes – visa tai įvertinant ir, žinoma, stengiantis adekvačiai, kiek tai įmanoma, prisiimti tam tikrą dalį naštos.
Užkulisinės derybos, pakeitusios Lietuvos poziciją dėl pabėgėlių priėmimo
Užkulisinės derybos, pakeitusios Lietuvos poziciją dėl pabėgėlių priėmimo (1) 2015.06.10 18:32  Prezidentei trečiadienį pažymėjus, kad Lietuva gali priimti iki 250 pabėgėlių, politologas Laurynas Kasčiūnas „Žinių radijui“ trečiadienį sakė, kad Europos Sąjungos (ES) institucijų užkulisiuose vyksta diplomatinės derybos – dėl to, jo nuomone, Lietuvos pozicija ir sušvelnėjo šiuo klausimu.
50-mečio proga Žilvinas Žvagulis grįžtą į gimtąją Klaipėdą
50-mečio proga Žilvinas Žvagulis grįžtą į gimtąją Klaipėdą (1) 2015.06.04 14:12 Rugpjūčio 7 dieną Klaipėdos vasaros estradą sudrebins neabejotinai vienas įspūdingiausių šio sezono renginių Lietuvoje – Žilvino Žvagulio 50-tam jubiliejui skirtas koncertas „Atgal į Klaipėdą“. „Su visais mano draugais prisiminsime visą muzikinį bagažą, kurį sukaupiau per 30 metų scenoje, ir žiūrovams tai pristatysime gyvo garso koncerte“, – šypsosi atlikėjas. „Kodėl vasaros estradoje? Ten vyko pirmieji mano koncertai ir yra išlikę patys geriausi prisiminimai.
Užsienio investuotojai palaiko planus modernizuoti darbo santykius
Užsienio investuotojai palaiko planus modernizuoti darbo santykius 2015.06.04 10:25 Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva surengtas užsienio investuotojų susitikimas su Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo modelio rengėjais. Susitikimo metu aptartos pagrindinės socialinio modelio nuostatos ir užsienio investuotojams aktualiausi darbo santykių reglamentavimo pakeitimai.
Pavėlavusi laisvės nuo mokesčių diena
Pavėlavusi laisvės nuo mokesčių diena 2015.05.15 14:27 Penktadienį minima simbolinė Laisvės nuo mokesčių diena. Ši diena žymi, kad nuo dabar vidutinis mokesčių mokėtojas nustoja dirbti Valstybei ir pradeda dirbti sau ir savo šeimai. Beje, šiemet ši diena atėjo penkiomis dienomis vėliau, nei pernai.
Baltijos šalims būtų naudinga tapti viena energetikos rinka
Baltijos šalims būtų naudinga tapti viena energetikos rinka 2015.05.13 16:17 Baltijos šalyse dar neišsemtos elektros kainų mažinimo galimybės, o vartotojai išloštų, jeigu Lietuva, Latvija ir Estija veiktų kaip viena energetikos rinka. Tokia nuomone su Vilniuje vykstančio tarptautinio energetikos forumo dalyviais pasidalino nepriklausomo elektros tiekėjo „Enefit“ generalinis direktorius Janis Bethers.
Grėblys jau guli, svarbu ant jo vėl neužlipti
Grėblys jau guli, svarbu ant jo vėl neužlipti 2015.05.13 09:39 Ekonomikos augimą prognozuojančios institucijos - komerciniai bankai, Lietuvos bankas, tarptautinės institucijos – nuosekliai mažina Lietuvos augimo prognozes 2015 metams. Ne per seniausiai tai padarė lig šiol optimizmu tryškusi Finansų ministerija. Pagal patikslintą prognozę šiemet BVP turėtų augti nebe 4,3, kaip buvo prognozuota prieš metus, ir nebe 3,4, kaip buvo planuota tvirtinant šių metų biudžetą, o tik 2,5 procento.
Galutinis teismo verdiktas: Kauno savivaldybės ir „Reklamos arkos“ sutartis dėl viešojo transporto stotelių – neteisėta
Galutinis teismo verdiktas: Kauno savivaldybės ir „Reklamos arkos“ sutartis dėl viešojo transporto stotelių – neteisėta 2015.05.12 12:18 Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė galutinę ir neskundžiamą „JCDecaux Lietuva“ palankią nutartį Kauno miesto viešojo transporto stotelių stoginių koncesijos konkurso byloje. Teismas išaiškino, kad prieš metus tarp savivaldybės ir „Reklamos arkos“ sudaryta sutartis yra neteisėta, nes dvišalėse derybose buvo pakeistos esminės konkursinės sąlygos, ir šią sutartį panaikino.
Laisvės nuo mokesčių diena – 5 dienomis vėliau nei pernai
Laisvės nuo mokesčių diena – 5 dienomis vėliau nei pernai 2015.05.11 11:37  Laisvės nuo mokesčių diena šiemet ateis gegužės 15 d. – penkiomis dienomis vėliau, nei buvo pernai. Šios simbolinės dienos nutolimo priežastis – spartus biudžeto išlaidų didinimas, reikšmingai viršijantis šalies ekonomikos augimą. Laisvės nuo mokesčių diena yra simbolinė diena metuose, kai vidutinis mokesčių mokėtojas nustoja dirbti valstybei ir pradeda dirbti sau.
Antanas Guoga: Ar gali Europa tapti pasaulio IT lydere? Gali.
Antanas Guoga: Ar gali Europa tapti pasaulio IT lydere? Gali. (5) 2015.05.07 10:53  Jei šiandien būtų surengtas „karščiausios” Europos Sąjungos temos konkursas, laimėtojo karūną užsidėtų vieningos skaitmeninės rinkos strategija. Europinė žiniasklaida sprogsta nuo komentarų, kaip ir visa ES politinė padangė nuo įvairiausių debatų, renginių ir pasitarimų apie vieningą skaitmeninę rinką - net sunku viską aprėpti. Ir ne veltui. Štai keletas skaičių. 315 milijonų europiečių kasdien naudojasi internetu. 90 proc.
Lietuvos ūkiai – gardus kąsnelis vakariečiams
Lietuvos ūkiai – gardus kąsnelis vakariečiams (4) 2015.05.03 08:59 Pieno supirkimo kainų šuolių išvarginti ūkininkai išpardavinėja ilgai kurtus ir karčiu prakaitu aplaistytus savo ūkius. Tokia mūsų ūkininkų padėtis labai paranki užsieniečiams, kurie medžioja europinėmis ir mūsų valstybės iždo lėšomis modernizuotus ūkius. Interneto erdvėje padaugėjo skelbimų apie parduodamus pieno ūkius. Vieni išparduoda tik gyvulius, o pievas verčia ariamais plotais ir sėja javus, kiti norėtų atsisakyti visko ir trauktis iš žemdirbystės.
Daugiau Europos – ir  Lietuvos viešajame valdyme
Daugiau Europos – ir Lietuvos viešajame valdyme 2015.04.30 15:50  „Daugiau Europos už tuos pačius pinigus!” – tai 2014 – 2020 m. Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos politikos, kurios tikslas – mažinti skirtumus tarp ES regionų, devizas. Didelės investicijos Lietuvoje bus skirtos ir viešojo valdymo tobulinimui, institucinių pajėgumų stiprinimui, veiksmingam viešajam administravimui. Siekiama, kad ir šiose srityse Lietuva priartėtų prie pirmaujančių ES šalių.
Kaip užburta: per kelis mėnesius išsiskyrė 10 geidžiamiausių Holivudo porų
Kaip užburta: per kelis mėnesius išsiskyrė 10 geidžiamiausių Holivudo porų 2015.04.26 14:00 Atrodo, lyg Holivudo gyventojus kažkas būtų užbūręs. Poros skiriasi neįprastais tempais. Vien praėjusį pirmadienį žiniasklaida skelbė apie trijų garsenybių porų skyrybas. Nuo 2015 m. pradžios praėjo vos keturi mėnesiai, o romantiškų santykių naštos neatlaikė net 10 geidžiamiausių Holivudo porų.
Lietuvos sraigtasparnis gelbės Viduržemio jūroje skęstančius afrikiečius
Lietuvos sraigtasparnis gelbės Viduržemio jūroje skęstančius afrikiečius 2015.04.23 15:36  Atsižvelgdama į šiandien Europos Vadovų Tarybos posėdyje svarstomas aktualijas reaguojant į praėjusios savaitės tragiškus įvykius Viduržemio jūroje, nusinešusius šimtus pabėgėlių gyvybių, Ministrų kabinetas pasitarime nutarė, kad Lietuva turėtų aktyviai prisidėti prie tokio pobūdžio gelbėjimo operacijų. Europos Komisija taip pat paprašė pateikti informaciją, kokią paramą kiekviena valstybė narė yra pasirengusi suteikti operacijoms Viduržemio jūroje.
Ką pasiūlys bankai, kad žmonės neatsiimtų pinigų į kojines?
Ką pasiūlys bankai, kad žmonės neatsiimtų pinigų į kojines? 2015.04.21 08:58  Komercinis bankas pirmą kartą Lietuvos istorijoje nustatė nulines palūkanas už metų termino indėlį. Jei terminas kiek ilgesnis, galima gauti vos vienos ar kelių dešimtųjų procentų palūkanas. Finansų žinovai gyventojus, kurie turi keletą tūkstančių eurų juodai dienai ir ne itin išmano pinigų pasaulį, ragina nesiblaškyti ir palikti juos saugoti bankui.
Profesorė: negalima kalbėti, kad migrantų perkėlimas – didelė našta ES valstybėms
Profesorė: negalima kalbėti, kad migrantų perkėlimas – didelė našta ES valstybėms 2015.04.21 07:14 Solidarumą deklaruojanti Europa turėtų padėti pietinėms žemyno valstybėms spręsti dėl migracijos jūra kylančias problemas, nes jos tėra pradinė stotelė, iš kur migrantų srautas pasiskirsto po visą Europą. Taip teigia Mykolo Romerio universiteto (MRU) Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto prof. dr. Lyra Jakulevičienė. „Negalima kalbėti, kad tai – labai didelė našta kitoms Europos Sąjungos (ES) valstybėms. Kita vertus, pasižiūrėjus statistiką, nepaisant to, kad tik 5 proc.
Ką pasiūlys bankai, kad žmonės neatsiimtų pinigų į kojines?
Ką pasiūlys bankai, kad žmonės neatsiimtų pinigų į kojines? (6) 2015.04.20 20:35  Komercinis bankas pirmą kartą Lietuvos istorijoje nustatė nulines palūkanas už metų termino indėlį. Jei terminas kiek ilgesnis, galima gauti vos vienos ar kelių dešimtųjų procentų palūkanas. Finansų žinovai gyventojus, kurie turi keletą tūkstančių eurų juodai dienai ir ne itin išmano pinigų pasaulį, ragina nesiblaškyti ir palikti juos saugoti bankui.
Moterys pasmerktos našlauti – Lietuvos vyrai keliauja į kapus
Moterys pasmerktos našlauti – Lietuvos vyrai keliauja į kapus (4) 2015.04.12 22:18 Jurgita Kasperavičiūtė, Žinios.lt Šalyje ryškėja vyrų stygiaus problema. Kodėl perkopę 50-ies metų slenkstį stipriosios lyties atstovai ima sparčiai nykti, o Lietuvos moterys pasmerktos našlauti? Liūdna ir statistika – kai kurie didmiesčiai tampa vienišų moterų miestais. Kaip pastebi sociologai, moterys kur kas dažniau pergyvena savo vyrus, o tapusios našlėmis taip nugyvena dar ne vienus metus.
Gitanas Nausėda paaiškino, kodėl neįvedami nauji mokesčiai
Gitanas Nausėda paaiškino, kodėl neįvedami nauji mokesčiai 2015.04.01 16:27 Vyriausybė artimiausiu metu nesvarstys Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pasiūlymų dėl didesnio turto apmokestinimo, nes artėja Seimo rinkimai ir nenorima, jog mokestinė našta paliestų didžiąją dalį rinkėjų, sako ekonomistas Gitanas Nausėda. „Manau, kad nekilnojamojo turto visuotinis apmokestinimas yra skausmingas ta prasme, kad turėtų įtakos nemažai Lietuvos gyventojų daliai.
Remigijus Šimašius: nemanau, kad suklaidinau rinkėjus
Remigijus Šimašius: nemanau, kad suklaidinau rinkėjus (1) 2015.04.01 10:18  „Didesnė koalicija yra ir didesnė atrama. Reikės priimti sudėtingus sprendimus, reikės daugumos. Ir ta dauguma turi išlikti per visas audras. Net jeigu kažkas pavargs ar palūš, man svarbu, kad koalicija būtų tvirta nuo pat pradžios“, – teigia išrinktasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius, suklijavęs plačią koaliciją iš penkių partijų, nors būtų užtekę ir trijų partijų mandatų. Apie naują koaliciją, postų dalybas ir būsimas naujoves – pokalbis su R. Šimašiumi.
Romas Lazutka: socialinio draudimo keitimas nekainuos papildomai
Romas Lazutka: socialinio draudimo keitimas nekainuos papildomai 2015.03.24 08:56 Sociologas ir ekonomistas Romas Lazutka teigia, kad socialinio draudimo sistema būtų keičiama, efektyviau ir teisingiau perskirstant biudžeto lėšas, o ne daugiau jų išleidžiant. Mokslininkams rengiant naują socialinį modelį, jo socialinio draudimo dalį kūręs R.Lazutka sako, kad jis turėtų padidinti teisingumo jausmą ir paskatinti žmones noriau dalyvauti socialinio draudimo sistemoje.
Lietuviai bėga iš rojaus žemėje
Lietuviai bėga iš rojaus žemėje (2) 2015.03.21 06:55  Inga Kontrimavičiūtė Saulėtąjį Europos kultūros lopšį Graikiją myli turistai, bet ne emigrantai. Lietuvą į Antikos filosofų šalį kasmet iškeičia vos apie 90 išvykstančiųjų. Tai juokingai mažai, palyginti su pagrindiniu lietuvių traukos centru Jungtine Karalyste, į kurią per metus emigruoja beveik 18 000 tautiečių. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir atsivėrus sienoms, į Graikiją plūdę lietuviai dabar kraunasi lagaminus.
Suklastojo graiko pirštą Vokietijai
Suklastojo graiko pirštą Vokietijai 2015.03.19 09:11  Vienos Vokietijos televizijos laidos vedėjas trečiadienį prisipažino suklastojęs vaizdo įrašą, kuriame Graikijos finansų ministras Janis Varufakis (Yanis Varoufakis) esą matomas parodantis vidurinį pirštą Vokietijai, nors politikas karštai tvirtino nieko panašaus nedaręs.