moliugas

Nuo Biblijos iki žmogienos: keisčiausios gerbėjų dovanos garsenybėms
Nuo Biblijos iki žmogienos: keisčiausios gerbėjų dovanos garsenybėms 2015.03.11 08:30 Dovanas įvairiomis progomis dažniausiai dovanoja artimieji. Štai žvaigždės įvairių smulkmenėlių (ir netik) sulaukia, bene, kasdien. Gerbėjai iš viso pasaulio garsenybes lepina įvairiausiomis staigmenomis. Tiesa, kartais tai labiau nuvilia, nei pradžiugina (therichest.com).     14. Emma Watson – Biblija   Po Emmos vaidmens „Harry Potery“, gerbėjai sunerimo dėl aktorės, neva, nemirtingos sielos.
Ūkininkas pasidalijo firminiu moliūgų saldainių receptu
Ūkininkas pasidalijo firminiu moliūgų saldainių receptu 2015.03.10 09:23  Šakių rajone gyvenantis ūkininkas Martynas Laukaitis moliūgus auginti pradėjo visai atsitiktinai. Ypač per Helovino šventę mielai perkama daržovė tapo dažnu svečiu ir ant paties ūkininko stalo – iš moliūgo Laukaičių šeima gamina ne tik sriubas ar sultis, bet ir saldainius. Jokūbonių kaime gyvenantis M. Laukaitis ūkininkauti pradėjo nuo 2007 m., prieš tai 10 metų patirties sėmėsi tėčio ūkyje.
Petro Porošenka: Debalcevės kariai pademonstravo pasauliui „banditų ir separatistų, kuriuos remia Rusija, tikrąjį veidą“
Petro Porošenka: Debalcevės kariai pademonstravo pasauliui „banditų ir separatistų, kuriuos remia Rusija, tikrąjį veidą“ (23) 2015.02.18 10:28 Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį paskelbė, kad vyriausybės pajėgos atlieka „planuotą ir organizuotą“ atsitraukimą iš strategiškai svarbaus Debalcevės miesto, kuris jau kelias savaites buvo apsiaustas Rusijos remiamų separatistų.
Lietuvės gyvenimas Amazonijos gentyje
Lietuvės gyvenimas Amazonijos gentyje (1) 2015.02.14 08:19 Apie Pietų Ameriką žinome mažai, o dažnai šį žemyną piešiame romantiškomis, ryškiomis spalvomis: Andų kalnai, indėnai, džiunglės, Amazonija, vietinių nuoširdumas, šypsenos ir geras klimatas. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Kelionių žurnalistė, rašytoja Kristina Stalnionytė galėtų valandų valandas pasakoti apie Lotynų Ameriką. Ji čia viešėjo ne savaitę ar dvi, o kelis mėnesius, ir turėjo galimybę į šį žemyną pažvelgti kitomis akimis.
Lietuvė keliautoja: žmogus, apkeliavęs visą pasaulį, Lietuvoje išvys keistokų dalykų
Lietuvė keliautoja: žmogus, apkeliavęs visą pasaulį, Lietuvoje išvys keistokų dalykų (1) 2015.01.26 21:00 Apie Pietų Ameriką mes žinome mažai, o dažnai šį žemyną piešiame romantiškomis, ryškiomis spalvomis: Andų kalnai, indėnai, džiunglės, Amazonija, vietinių nuoširdumas, šypsenos ir geras klimatas. Tačiau yra ir kita medalio pusė.  Vaikystėje atrado pažinimo džiaugsmą Kelionių žurnalistė, rašytoja Kristina Stalnionytė galėtų valandų valandas pasakoti apie Lotynų Ameriką. Ji čia viešėjo ne savaitę ar dvi, o kelis mėnesius ir turėjo galimybę į šį žemyną pažvelgti kitomis akimis.
Daržovės, valančios organizmą ir neleidžiančios senti odai
Daržovės, valančios organizmą ir neleidžiančios senti odai 2014.09.29 07:57 Alvyda Bajarūnaitė, Ramūnas Grumbinas, LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt   Moliūgas ypatingas tuo, kad suvartoti galima jį visą, be to, mums ypač naudingos jo sėklos, sako Lietuvos žemės ūkio universiteto Agronomijos fakulteto Sodininkystės ir daržininkystės katedros profesorė Honorata Danilčenko. „Svarbiausias dalykas sėklose – aliejus, kuriame, be omega 3 ir omega 6, yra dar 13 riebalų rūgščių. Taip pat sėklose gausu cinko, seleno.
Besivystančio mažylio dydis
Besivystančio mažylio dydis 2014.02.02 14:35 Besilaukiančios mamos kasdien stebi savo pilvuką, džiaugiasi jo apvalėjimu ir ryškėjimu. Siūlome labai vaizdų vaisiaus vystymosi palyginimą su vaisiais ir daržovėmis – tokį nuotraukų rinkinį smagu parodyti paaugusiems vaikams, jis padeda jiems suvokti, kokį didelį augimo kelią jie jau perėjo. O ir pačioms juk tikrai keista ir stebuklinga suvokti, kad rankose laikomas pūstažandis kūdikėlis savo gyvenimą pradėjo nuo... aguonos grūdelio. 3-4 savaitės.
Nuo peršalimo ir nuo vampyrų
Nuo peršalimo ir nuo vampyrų 2014.01.25 21:06 Be česnakų neįsivaizduojame lietuviškos virtuvės. Jais gardiname dešras, įvairius žuvies, mėsos ir daržovių patiekalus. Kitų šalių kulinarai česnakais aromatizuoja aliejų ir actą, juos marinuoja. Britai salotas mėgsta gardinti česnakų lapais. Be česnakų neįsivaizduojama ir graikų, ispanų, italų, vengrų bei serbų virtuvė. Česnakai – nepakeičiami greitai gendančių produktų konservantai. Bet ajurvedos specialistai jums pasakys, kad česnakai – ne maisto produktas, mat jie skatina pyktį.
 Iš moliūgo galima pasigaminti net kavos
Iš moliūgo galima pasigaminti net kavos 2013.12.21 14:58 Zita Kelmickaitė, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt „Liūdnu ir pilku laikotarpiu, kai žmogų apima liūdesys, moliūgas yra puikus daktaras. Juk yra sakoma, kad žiūrint į oranžinę spalvą negresia joks liūdesys“, – teigia sveikos mitybos žinovė Danutė Kunčienė. LRT televizijos laidoje „Ryto suktinis“ viešėjusi D. Kunčienė papasakojo apie mums neįprastus moliūgo panaudojimo būdus.
Radviliškio rajone užaugo 120 kilogramų moliūgas
Radviliškio rajone užaugo 120 kilogramų moliūgas 2013.10.26 17:35 Šeštadienį Vilniuje vyko tradiciniai „Maximaliausio Lietuvos moliūgo“ rinkimai, rengiami jau ketvirtus metus. Rinkimuose panoro dalyvauti apie pusantro šimto moliūgus auginančių gyventojų iš visos Lietuvos. Didžiausiu pripažintas 120,8 kilogramo svėręs moliūgas milžinas iš Radviliškio rajono. „Tokio dydžio moliūgas užaugo be jokių trąšų ar chemikalų, gerdamas tik lietaus vandenį.
Pastoti padės ir liaudies medicina
Pastoti padės ir liaudies medicina (1) 2013.05.20 07:59 Kūdikio gimimas – neabejotinas stebuklas, kurį trokšta patirti beveik visos moterys. Tasčiau kartais motinystės džiaugsmus tenka atidėti neribotam laikui, o į širdį įsiveržia nerimas: kas ne taip? Kas kaltas? Ką daryti?   Priežasčių, dėl kurių nesiseka pastoti, gali būti pačių įvairiausių, nuo vidaus organų ir sistemų patologijos iki nepalankaus meto kūdikio pradėjimui bei streso.
Top 10 renginių savaitgaliui: daug muzikos, šokio ir vienintelis prancūzų žvaigždės P. Kaas koncertas
Top 10 renginių savaitgaliui: daug muzikos, šokio ir vienintelis prancūzų žvaigždės P. Kaas koncertas 2013.04.26 14:12 Jeigu dar nesugalvojote, ką veikti šį savaitgalį, siūlome dešimt skirtingų renginių, iš kurių galbūt išsirinksite ką nors įdomaus sau. Penktadienį Vilniaus „Pramogų arenoje“ klausytojų ausis džiugins tarptautinę šlovę pelniusi Prancūzijos atlikėja Patricia Kaas, kurią bus galima išvysti vieninteliame koncerte sostinėje.
Užsiaugink pats: kaip paruošti dirvą sodinimui
Užsiaugink pats: kaip paruošti dirvą sodinimui 2013.03.07 14:08  Vis daugiau lietuvių sugrįžta į daržus bei sodus, nes užsiauginę savą vaisių ar daržovę, mes esame tikri tuo, ką dedame į burną, ko nebūtų galima pasakyti apie pirktines gėrybes. Kita svari priežastis kodėl itin naudinga darbuotis darže – ekonomiškumas. Juk užsiauginti savų produktų mums nekainuoja daug, čia daugiau reikia skirti laiko bei įdėti pastangų ir galime ne tik save, bet ir draugus, gimines aprūpinti sodo, daržo gėrybėmis visiems metams.
Savaitgalio renginių TOP 10: Rusijos klubų pažiba ir spektaklių premjeros
Savaitgalio renginių TOP 10: Rusijos klubų pažiba ir spektaklių premjeros 2013.02.22 15:00 Jei nesugalvojote, ką veikti šį savaitgalį, turime Jums puikių renginių TOP 10. Penktadienis Kauno mažasis teatras kviečia į režisieriaus Dariaus Rabašausko premjerą „Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės“. Spektaklis susideda iš visiems pažįstamų, galima sakyti, trafaretinių, situacijų. Tačiau kiekvienoje iš jų yra kritinė akimirka, kai bet koks žingsnis gali būti lemiamas, keičiantis viską iš esmės. O tuomet ramus kasdienybės tylėjimas pasirodo esąs apgaulingas.
Kaip saugoti save, kad išvengtume gripo
Kaip saugoti save, kad išvengtume gripo 2013.02.10 19:25 Kaip stiprinti organizmą artėjant infekcinių ligų protrūkiui? 1. Paprastas geriamasis vanduo Tai – paprasčiausias ir prieinamiausias vaistas. Vanduo reikalingas normaliai medžiagų apykaitos procesų tėkmei, nes jis ne tik tirpina, bet ir pašalina iš organizmo visokius toksinus. Atminkite: jei organizmui trūksta vandens, šansai peršalti didėja. Be to, vanduo išsaugo normalią kvėpavimo takų gleivinės sekreciją, neleidžia džiūti lūpoms.
Įspūdingi Helovino moliūgai, kokių dar nesate matę
Įspūdingi Helovino moliūgai, kokių dar nesate matę (4) 2012.10.31 17:07 Spalio 31-ąją pasaulyje minimas Helovinas - šventė, kai žmonės persirengę įvairiausiais kostiumais, įsikūniję į žinomus veikėjus ar personažus siaučia iki paryčių. Zombiai, vampyrai, numirėliai, piratai, vaiduokliai ir pamišėliai - tipinės Helovino kaukės. Tačiau ši šventė turi ir kitą savo akcentą - moliūgą. Dažniausiai jame išpjaunamos akys ir kraupi grimasa, viduje įstatoma žvakelė ir moliūgas tarsi įgauna veidą.
Dievo byla: įgimtas tikėjimas
Dievo byla: įgimtas tikėjimas (3) 2012.07.12 08:48 Sulaukęs 5 metų amžiaus, Volfgangas Amadėjus Mocartas mokėjo groti klavyru ir jau kūrė savo muziką. Mocartas buvo „įgimtas muzikantas“ – turėjo stiprų įgimtą talentą ir tereikėjo mažai pastangų, kad įvaldytų muziką. Nedaugeliui mūsų taip pasisekė. Paprastai muzika turi būti įdiegiama mums mokantis, kartojant ir praktikuojant.
Dieta pagal temperamentą
Dieta pagal temperamentą 2012.06.27 14:37 Dieta dietai nelygu. Ir jei vienai savaitę misti tik virtais ryžiais - nieko baisaus, kita ir pusdienio neištvertų. Dietos sėkmė iš esmės labai priklauso nuo to, kaip pasirinktas mitybos režimas dera prie tavo charakterio ir temperamento. Kai kuriems žmonėms itin sunku maitintis pagal valandas - keblu priversti save suvalgyti per pusryčius skirtą davinį arba eiti miegoti gurgiančiu pilvo. Kitiems sudėtinga atsisakyti tam tikrų maisto produktų.
EXPO 2012: įspūdžiai iš Pietų Korėjos II
EXPO 2012: įspūdžiai iš Pietų Korėjos II (1) 2012.05.29 12:54 Užsieniečiai Pietų Korėjoje niekada nesudarė didelės gyventojų dalies, gal dėl šios priežasties korėjiečiai labai sunkiai prisileidžia naujai atvykusiuosius. Žinoma, jeigu šneki korėjietiškai šiek tiek lengviau, nes čia egzistuoja gana stiprus anglų kalbos barjeras. Kaip pasakoja Korėjoje besimokantys lietuvių studentai, gali užtrukti iki metų norint pralaužti ledus ir susirasti vietinių draugų.
Ko reikia, kad akys viliojančiai blizgėtų
Ko reikia, kad akys viliojančiai blizgėtų (3) 2012.02.21 16:59 Flirto metu viliojančiu blizgesiu akys dega neatsitiktinai. Taip suplanavo gamta. Šitą patrauklumą ir žavesį galima įgyti – reikia daugiau vitaminų ir kitų maitinančių medžiagų. Tokias išvados priėjo Amerikos mokslininkai, įvertinę naujausių tyrimų rezultatus. Gyvenime dažnai sutinkame žmonių, kurie tiesiog apžavi aplinkinius, akimirksniu įsigyja draugų ir visur yra mėgstami.
Ką būtina valgyti žiemą
Ką būtina valgyti žiemą (8) 2012.02.03 14:11 Kai už lango spaudžia šaltukas, mūsų pietūs turėtų būti kiek kitokie, nei tada, kai lauke šilta ir šviečia saulė. Tad ką geriausia rinktis? Avižinė košė. Ji ne tik suteikia jėgų naujai darbo dienai, bet ir suteikia žvalumo! Žiemą mūsų organizme gaminasi mažiau laiėms hormono, todėl avižinė košė su visais joje esančiais vitaminais yra puikus pasirinkimas. Avižinę košę gardinkite vaisiais, uogomis, razinomis ir riešutais. Graikiniai riešutai.
Moliūgas – ne tik Helovynui, bet ir sveikatai
Moliūgas – ne tik Helovynui, bet ir sveikatai (2) 2011.10.28 17:21 Žmonės renkasi patys, ką jiems ir kaip minėti: rimtas ir liūdnas Vėlines ar žaismingą ir šiek bauginantį Helovyną, kurio pagrindinis atributas – didelis, išpjaustytas moliūgas. Tačiau šita informacija bus naudinga visiems, nes siūlome daugiau sužinoti, apie sveikatai naudingas moliūgo savybes. Didelis, oranžinis moliūgas – ne tik puošybos ir gasdinimo elementas per Helovyną. Tai labai naudinga daržovė, kurią pirkti ir valgyti dabar kaip tik tinkamas laikas.
R. Vilafeinas – moliūgų drožinėjimo genijus
R. Vilafeinas – moliūgų drožinėjimo genijus (5) 2011.10.24 15:01 Dar visai neseniai, žymus dailininkas ir skulptorius Rėjus Vilafeinas (Ray Villafane) išraižė šventinį moliūgo „veidą“, kuris jam pasirodė labai panašus į liūdną  animacinių filmukų herojaus  „Papajaus“ veidą. Kadangi tokia išraiška jo nesužavėjo, apsukęs moliūgą į kitą pusę, pradėjo skaptuoti naują veidą. „Geriausi mano darbai būna tie, kuriuos jau ketinu mesti šalin“, - sakė jis. Ir apsukęs moliūgą į kitą pusę jis išskaptavo įspūdingą pabaisą su išmuštais dantimis.
Ringaudų seniūnijoje užaugintas milžiniškas moliūgas
Ringaudų seniūnijoje užaugintas milžiniškas moliūgas 2011.09.29 17:09 Virbališkių kaime, Ringaudų seniūnijoje, Daivos ir Virginijaus Poderių šeimyna užaugino įspūdingo dydžio moliūgą. Pasvėrus ir išmatavus šią daržo gėrybę paaiškėjo, jog ji sveria daugiau kaip 90 kg, moliūgo apimtis – 2 m 10 cm. „Jokių specialių priemonių augindami šį moliūgą nesiėmėme – tik rudenį patręšėme žemę. Moliūgus šiemet auginome pirmą kartą ir buvome labai maloniai nustebinti dydžiu.
Rudens daržovių kraitė: gardu ir naudinga
Rudens daržovių kraitė: gardu ir naudinga (1) 2011.09.24 12:13 Rudens daržo kraitės gėrybės kasdienius patiekalus gali paversti gurmaniškais šedevrais ir vitaminų bei mineralų lobynu. Ruduo – vitaminų metas. O vitaminai ne tik užtikrina sklandžią visų organizmo sistemų veiklą, bet ir stiprina imunitetą. Jei rudenį jų su maistu gausite pakankamai – net niūriausia žiema nebus tokia grėsminga ir atšiauri. Vitamino C yra daugumoje šviežių daržovių ir vaisių. Deja, sąlytis su metalu ar terminis apdorojimas jį greitai sunaikina.
Slaptosios britų tarnybos ruošėsi K. Middleton pabėgimui nuo altoriaus
Slaptosios britų tarnybos ruošėsi K. Middleton pabėgimui nuo altoriaus (4) 2011.05.07 14:31 Karališkosios vestuvės, per kurias susituokė Didžiosios Britanijos princas Williamas ir jo išrinktoji Kate Middleton, buvo suplanuota minučių tikslumu. Milijonai žmonių visame pasaulyje stebėjo nepriekaištingai surežisuotą ceremoniją, bet specialiosios tarnybos buvo pasiruošusios net galimam nuotakos pabėgimui nuo altoriaus. Ypač slaptas veiksmų planas „pabėgusios nuotakos“ atvejui buvo pavadintas „Operacija moliūgas“ (angl.
TOP 50: naudingiausi produktai jūsų organizmui
TOP 50: naudingiausi produktai jūsų organizmui (11) 2011.02.04 07:33 Skelbiame penkiasdešimtuką produktų, kurie yra patys naudingiausi bei sveikiausi Jūsų organizmai! Taip pat trumpai aptarsime kiekvieną iš jų! 1. Avokadas. Šis stebuklas yra naudingas tuo, kad per itin trumpą laiką padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje! 2. Obuolys. Naudingas skrandžiui, mažina bakterijas, besikaupiančias organizme taip pat mažina riziką susirgti vėžiu! 3. Avietės.
Keptas sūris su daržovėmis
Keptas sūris su daržovėmis (1) 2011.01.27 11:20 Galima kepti ir orkaitėje, ir ant griliaus. Jums reikės: 1 kg balto sūrio (kuo riebesnio) 1 kg įvairių daržovių Paruošimas: Imu kuo riebesnį baltą sūrį (tarkim yra šiuo metu "Šventinis") ir visą jį įtrinu prieskoniais. Prieskonius pasirinkite pagal skonį ir negailėkite - įtrinkite tikrai daug. Jei naudosite tik druską, jos taip pat negailėkite. Nes prieskonių ir druskos nebersite ant daržovių. Daržovės gali būti įvairios.
Inkstų ligos: kokių ginklų pasiruošti?
Inkstų ligos: kokių ginklų pasiruošti? (1) 2011.01.17 09:13 Inkstai – porinis šlapimo gaminimo ir šalinimo organas. Būtent šlapimo ir šlapinimosi pakitimai paprastai tampa pirmaisiais indikatoriais, kad šio organo veikloje atsirado sutrikimų. Inkstų ligomis dažniau serga moterys, kas aiškinama fiziologiniais organizmo ypatumais. Tačiau pastebėta, kad vyrams šlapimo takų ligos diagnozuojamos vėlyvesnių stadijų, labiau užleistos, tad jas gydyti sunkiau. Vienaip ar kitaip, gydytis vis dėlto tenka ir vieniems, ir kitiems.
Funkcinis maistas – ir nauda, ir sveikata
Funkcinis maistas – ir nauda, ir sveikata 2010.12.20 14:42 Kuo ypatingas česnako ar citrinos poveikis organizmui? Ar paprastas jogurtas turi tokių pačių savybių kaip jogurtas su gerosiomis bakterijomis? Dažnam kyla tokių klausimų. Seniai žinoma, kad kiekvienas maisto produktas turi naudingųjų savybių mūsų organizmui, tačiau kas tai yra funkcinis maistas, suvokia dar ne kiekvienas. Funkcinio maisto sąvoka pirmiausia atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose.