menstruaciju

10 priežasčių, kodėl jums neprasidėjo menstruacijos
10 priežasčių, kodėl jums neprasidėjo menstruacijos 2015.05.18 14:38 Tikriausiai visos, ypač jaunesnės merginos, yra nerimavusios dėl to, jog vis neprasideda menstruacijos. Jaunos moterys bijo netikėto nėštumo, vyresnės – sveikatos problemų ar klimakso, todėl pateikiame net 10 priežasčių, kodėl menstruacijos gali vėluoti.   1. Jūs – nėščia. Visgi yra tikimybė, jog jei gyvenate aktyvų lytinį gyvenimą ir nesisaugote jokiomis kontraceptinėmis priemonėmis, menstruacijos gali vėluoti dėl nėštumo.
Intymumo kalendorius: kada tinkamiausias laikas sekso žaidimams
Intymumo kalendorius: kada tinkamiausias laikas sekso žaidimams 2015.04.07 11:16 Kai mergina laukia jūsų seksui, laikas slenka kankinančiai lėtai. Bet vos tik išsvajotoji valanda ateina, geismas dingsta be pėdsakų. Tuo tarpu jūs to užsimanote. Tai nestebina ir nerodo santykių krizės, artėjančio atšalimo. Tiesiog žmonės tokie yra – vyrų ir moterų seksualumas paklūsta griežtam vidiniam ritmui. Išmanant kai kurias organizmo savybes, galima seksualinius santykius paversti fantastiškais. Paros laikas Ritmų būna kelių rūšių. Vienas jų – pagal paros laiką.
Apatiškas pavasaris: koks pavojus už to slypi?
Apatiškas pavasaris: koks pavojus už to slypi? 2015.03.16 20:00  Atbundanti gamta turėtų įkvėpti naujiems darbams, tačiau daug žmonių jaučia gyvybinės energijos stygių. Jeigu ryte jėgų dar pakanka, tai vakarop padidėja dirglumas, apima mieguistumas ir bendras kūno silpnumas. Galima save raminti, kad pavasarinis nuovargis greit praeis. Tačiau savijauta tik blogėja, jei gyvenimo džiaugsmą pradeda slopinti dėl geležies stokos silpstantis kraujas.
Sveiki produktai, žadinantys aistrą
Sveiki produktai, žadinantys aistrą 2015.02.17 12:26 Paprastai afrodiziakus įsivaizduojame kaip ypatingus, egzotiškus patiekalus ar produktus. Tačiau iš tiesų beveik visi valgomi produktai vienoje ar kitoje kultūroje tam tikru laikotarpiu buvo laikomi afordiziakais. Ilgas sąrašas Afrodiziakai - graikų grožio ir vaisingumo deivės Afroditės vardu pavadintos priemonės, sukeliančios arba didinančios lytinį potraukį. Žinoma, pirmiausiai prisiminsite šokoladą, šampaną ir jūros gėrybes.
Saldūs gazuoti gėrimai turi įtakos menstruacijų pradžiai
Saldūs gazuoti gėrimai turi įtakos menstruacijų pradžiai 2015.02.12 09:23 Mergaitėms, kurios daugiau nei jų bendraamžės vartoja saldžių gazuotų gėrimų menstruacijos prasideda anksčiau, skelbia amerikiečių mokslininkų tyrimas, išspausdintas žurnale „Human Reproduction“.   Išvadas tyrimo autoriai skelbia remdamiesi duomenimis, kuriuos gavo 1096-2001 m. stebėdami 5583 mergaites. Tyrimas pradėtas, kai mergaitėms buvo devyneri ir nė viena jų nesirgo mėnesinėmis, o baigtas, kai tiriamosios sulaukė 14-kos ir beveik visos sirgo mėnesinėmis.
Kaip poros santykius aptemdo streikuojanti skydliaukė
Kaip poros santykius aptemdo streikuojanti skydliaukė 2015.01.22 15:11  Nervingumas, nuovargis, silpstanti lytinė potencija, išsiderinęs mėnesinių ciklas, išvaizdos pablogėjimas – tai tik dalis problemų, kurios gali užklupti išsiderinus skydliaukės hormonų gamybai. Kaklo priekyje esanti mažytė skydliaukė veikia lyg mūsų gyvenimo laikrodis. Ši drugelio formos endokrininė liauka gamina hormonus, kurie palaiko organizmo medžiagų apykaitą, skatina psichinį ir fizinį vystymąsi, turi įtakos širdies ir kraujagyslių, kitų organų veiklai.
Dėl gimdos kaklelio vėžio susirūpinti turėtų ir jaunos merginos
Dėl gimdos kaklelio vėžio susirūpinti turėtų ir jaunos merginos 2015.01.20 11:03 Norėčiau daugiau sužinoti apie gimdos kaklelio vėžio prevenciją. Kokius tyrimus turėčiau atlikti ir kokiu atveju jie yra nemokami? Vilma, 23 m. Gimdos kaklelio vėžys – antra pagal paplitimą vėžio rūšis tarp jaunesnių nei 45 metų moterų. Galimybė susirgti šia liga nepriklauso nuo amžiaus ar paveldimumo. Yra žinoma, kad 99 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų sukelia žmogaus papilomos virusas. Juo dažniausiai užsikrečiama lytiniu būdu.
10 faktų, kurių moterys  nežino apie savo kūnus
10 faktų, kurių moterys nežino apie savo kūnus 2015.01.12 21:02 Nors, atrodo, kad save pažįstate geriausiai, galbūt dar ne visai viską apie save žinote. O, jei sveikata dar nepašlijusi, tai net ir nesidomite, kas gi dedasi tuose mūsų organizmuose (dailymotion.com).   1. Dažnas saldumynų vartojimas gali privesti prie grybelinių infekcijų.     2. Tačiau probiotinis jogurtas gali padėti užkirsti kelią tam.     3. Paskaičiuota, jog grybeline infekcija kada nors gyvenime, kurioje nors kūno vietoje vistiek užsikrečia net 75 proc.
Vaistas nuo slogos – ant palangės
Vaistas nuo slogos – ant palangės 2015.01.06 22:46 Alė Sima Mūsų mamų ir močiučių mėgtas medėjantis alavijas padeda ne tik gydyti daugelį ligų, bet ir puoselėti grožį: moterys odai prižiūrėti jį naudoja jau daugiau kaip 2 000 metų. Balzamuoti faraonai Medėjantis alavijas – populiarus augalas, kurį galima rasti ant daugelio namų palangių. Liaudiškai jį vadiname alijošiumi, vaistu nuo dešimties ligų.
Vėlyva motinystė: ką reikėtų žinoti?
Vėlyva motinystė: ką reikėtų žinoti? 2014.12.01 15:57 Jau turiu tvirtą finansinį pagrindą po kojomis ir norėčiau planuoti nėštumą. Mama mane gąsdina, kad jau esu per sena gimdyti pirmą vaiką ir kur kas didesnė tikimybė, kad jis gims nesveikas. Kadangi sąmoningai noriu planuoti nėštumą, manau, kad ji klysta. Būčiau dėkinga už patarimus, nuo ko turėčiau pradėti planuoti nėštumą. Žinau, kad reikia tris mėnesius negerti kontraceptikų, vartoti folio rūgštį. Airinė, 35 m. Kontraceptikų vartojimo nutraukimas tris mėnesius prieš pastojimą – mitas.
 Kamuoja nuovargis, prastas apetitas? Laikas prisiminti geležį
Kamuoja nuovargis, prastas apetitas? Laikas prisiminti geležį 2014.11.04 08:07 Jeigu organizmas stokoja geležies, žmogus jaučia nuovargį, silpnumą, sumažėja jo dėmesio koncentracija, sulėtėja gyvybiniai procesai ir krinta produktyvumo lygis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis šios medžiagos trūkumu skundžiasi apie 30% gyventojų, o nesiimant jokių priemonių jai kompensuoti, gali išsivystyti geležies stokos anemija (mažakraujystė). Nuo šios ligos kenčia apie 3,5 milijardų žmonių, daugiausia besivystančiose šalyse, įskaitant ir Lietuvą.
Kamuoja nuovargis ir mažas apetitas? Laikas prisiminti geležį
Kamuoja nuovargis ir mažas apetitas? Laikas prisiminti geležį 2014.10.28 10:14 Jeigu organizmas stokoja geležies, žmogus jaučia nuovargį, silpnumą, sumažėja jo dėmesio koncentracija, sulėtėja gyvybiniai procesai ir krinta produktyvumo lygis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis šios medžiagos trūkumu skundžiasi apie 30% gyventojų, o nesiimant jokių priemonių jai kompensuoti, gali išsivystyti geležies stokos anemija (mažakraujystė). Nuo šios ligos kenčia apie 3,5 milijardų žmonių, daugiausia besivystančiose šalyse, įskaitant ir Lietuvą.
Kodėl „tomis dienomis“ aš noriu šokolado
Kodėl „tomis dienomis“ aš noriu šokolado 2014.10.23 16:41 Ar norite šokolado, kai Jums priešmenstruacinis sindromas? Jūs nesate tokia viena. Psichologijos ir neuromokslų profesorė Amy Jo Stavnezer demistifikuoją šį procesą ir dalinasi savo įžvalgomis. Minėta mokslininkė mano, jog šokoladas apskritai yra ta maisto rūšis, kurio trokšta didesnė dalis žmonių, tame tarpe ir moterų, nepriklausomai nuo to, kuri ciklo diena.
Vegetarizmo pliusai ir minusai
Vegetarizmo pliusai ir minusai 2014.10.23 07:13  Parengė Sandra Miškinienė Ar taip jau sveika maitintis tik žaliais produktais ir visiškai atsisakyti mėsos? Egzistuoja daugybė būdų praktikuoti vegetarizmą. Vieni vegetarai leidžia sau valgyti pieno produktus ir kiaušinius, tačiau neprisiliečia nei prie mėsos, nei prie paukštienos ir net žuvies. Kiti vegetarai valgo pieno produktus, tačiau nevalgo kiaušinių, arba atvirkščiai – valgo kiaušinius, bet nepripažįsta nieko pieniško. Dar yra tokių, kurie valgo žuvį, bet nevalgo paukštienos.
Paracetamolis ne tik gydo, bet ir sargdina
Paracetamolis ne tik gydo, bet ir sargdina (1) 2014.09.23 17:40  Aušrinė Šėmienė Su rudeniu į mūsų duris pasibeldžia ir peršalimo ligos, o silpnesnius į lovas guldo gripas. Bet tokiomis dienomis, užuot sukę pas gydytojus, žmonės griebia paracetamolio tabletę, o jei nepadeda, – ir kelias. Nors medikai tvirtina, kad populiarus vaistas gali pražudyti, jį kasdien vartoja apie 10 tūkst. Lietuvos žmonių. Sergančiųjų daugėja Lietuvoje daugėja sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.
200 įdomiausių faktų apie seksą (XVI)
200 įdomiausių faktų apie seksą (XVI) 2014.09.09 18:57 Mums visada įdomu, kas dedasi kaimyno lovoje, ar esame pajėgūs, seksualūs, ar atitinkame „normas“. Tad, kad labai nesijaudintumėte pristatome Jums pačių įdomiausių faktų apie seksą rinkinį. Sužinosite tai, kas Jus domino seniai ir apie ką nė negalėjote pagalvoti… 151. Vidutiniškai susijaudinusios moters vagina yra 10 cm gylio. Tuo tarpu vidutinis penio dydis erekcijos metu – 15 cm. 152. Standartiškai moteris gali pasiekti orgazmą masturbuodamasi per 4 minutes, su vyru – per 10-20 min.
Nereguliarios mėnesinės: ieškome priežasčių
Nereguliarios mėnesinės: ieškome priežasčių 2014.09.05 10:36 Kiekviena mamytė (ir kiekviena moteris) žino, ką reiškia mėnesinių dingimas, ar ne? Kita vertus, neretai menstruacijų ciklas sutrinka visai ne dėl nėštumo, tad ieškome priežasčių, jeigu nėštumo testas neigiamas. Stresas Tai bene dažniausia išnykusių menstruacijų arba nereguliaraus ciklo priežasčių. Streso hormonas kortizolis tiesiogiai veikia mūsų lytinių hormonų estrogeno ir progesterono kiekius, tad jeigu šiuo metu situacija darbe ar šeimoje sudėtinga, jūsų mėnesinės tikrai gali išnykti.
Galvos skausmo priežastys ir pagalba sau
Galvos skausmo priežastys ir pagalba sau 2014.09.01 09:54 Galvos skausmas sumažina darbingumą, ilgam sugadina nuotaiką ir gali sugriauti ilgai kurptus planus. Kodėl skauda galvą? Ar verta sunerimti ir kreiptis į gydytoją? Kaip nuslopinti galvos skausmą namuose? Galvos skausmo rūšys Medikai aprašo daugiau kaip 200 skirtingų galvos skausmo rūšių, kurios skirstomos pagal atsiradimo priežastį bei skausmo pobūdį.
Išsiaiškino, ką ir kaip stimuliuoti geriausia
Išsiaiškino, ką ir kaip stimuliuoti geriausia 2014.08.31 15:14 Kanados mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 30 sveikų 18-35 metų amžiaus moterų. Jo metu išsiaiškintos jautriausios dailiosios lyties atstovių kūno vietos ir tinkamiausia jų stimuliacija. Eksperimento metu mokslininkai moterų paprašė nusirengti ir atsigulti ant stalo. Po to joms buvo uždėti akiniai, idant nematytų, kas vyksta.
Kamuoja PMS? Keiskite gyvenimo būdą
Kamuoja PMS? Keiskite gyvenimo būdą (1) 2014.08.05 12:32 Nesusitvarkau su PMS. Prieš mėnesines mane nuolat beria. Kamuoja nuotaikų kaita. Atrodo, pati savęs nekenčiu. Mėnesinės labai skausmingos. Sunku eiti į darbą. Kaip sumažinti šiuos, mane kamuojančius, PMS simptomus? Ugnė, 22 metai   Tačiau dažniausiai kaltas padidėjęs nervų sistemos jautrumas. Sindromas taip pat gali atsirasti ir dėl krūtų hormono prolaktino padidėjimo. Priešmenstruacinį sindromą – PMS – patiria apie 40 procentų moterų. 5 procentus jų – kamuoja sunki forma.
10 išradimų, kuriuos dievina moterys (II)
10 išradimų, kuriuos dievina moterys (II) 2014.07.15 21:55 Bėgant metams moteriškosios lyties grožiui išryškinti sukurta begalės produktų. Pavyzdžiui - perlai. Perlų auskarai, sagės, vėriniai - vieni vertingiausių ir subtiliausių juvelyrinių papuošalų. Jau nuo 1893 metų perlai tapo pasiekiami milijonams. Jais puoštis dar ir dabar mėgsta dauguma moterų... Portalas crackedhistory.com paruošė 10-ties labiausiai pasiteisinusių moteriškam grožiui skirtų atradimų sąrašą.
Ką moteriai reikia turėti kelioninėje rankinėje?
Ką moteriai reikia turėti kelioninėje rankinėje? 2014.07.07 10:42 Kelionių planavimas, ypač vasarą, kuomet nuolat pasitaiko bent trumpų išvykų, dažnai moteriai tampa tikru galvos skausmu. Menstruacijos gali apsunkinti tiek ramų poilsį paplūdimyje, tiek intensyvias atostogas stovyklaujant, tačiau jų keliamų nepatogumų galima išvengti. „Dr. Kravčenkos ginekologijos klinikos“ gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė pažymi, kad norint ramiai keliauti tereikia į kelioninę kuprinę susidėti visas reikalingas priemones.
Kaip pastoti: liaudiški patarimai
Kaip pastoti: liaudiški patarimai 2014.06.13 10:03 Vaiko gimimas – neabejotinas stebuklas, kurį trokšta patirti beveik visos moterys. Tačiau kartais motinystės džiaugsmų tenka laukti pernelyg ilgai, tad širdin įsiskverbia nerimas: kas ne taip? kas kaltas? ką daryti? Priežasčių, dėl ko nepavyksta pastoti, gali būti įvairių, nuo vidaus organų ir sistemų patologijos iki nepalankaus laiko pastojimui, patiriamo streso.
Kaip pastoti: liaudiški patarimai
Kaip pastoti: liaudiški patarimai 2014.06.08 07:12 Vaiko gimimas – neabejotinas stebuklas, kurį trokšta patirti beveik visos moterys. Tačiau kartais motinystės džiaugsmų tenka laukti pernelyg ilgai, tad į širdį įsiskverbia nerimas: kas ne taip? kas kaltas? ką daryti? Priežasčių, dėl ko nepavyksta pastoti, gali būti įvairių – nuo vidaus organų ir sistemų patologijos iki nepalankaus laiko pastoti, patiriamo streso.
13 keisčiausių kada nors naudotų grožio procedūrų (I)
13 keisčiausių kada nors naudotų grožio procedūrų (I) 2014.06.03 17:20 13. Paukščių išmatų veido masažas, Japonija Dar XVIII a. geišos ir kabuki aktoriai naudodavo japonišką iš lakštingalų išmatų pagamintą pudrą daugybei balto makiažo nuo veido nuvalyti. Gausi amino rūgštimi guaninu išmatų kaukė suteikia odai minkštumo, porceliano baltumo, tačiau turi ir savo kainą.
Kai seksas virsta orgazmo vaikymusi
Kai seksas virsta orgazmo vaikymusi 2014.06.02 15:49 Kartais atrodo, kad dėl visko kalti seksologai. Nuo tada, kai jie mus įtikino, kad esame verti malonumo, prasidėjo negandos: „užsiciklinome“ dėl to malonumo, sudarinėjame jo skales, iš partnerių reikalaujame nerealių dalykų ir įsigyjame ne vieną keistoką kompleksą. Pasak tų pačių seksologų, tokios „bėdos“ dažniau kamuoja dailiosios lyties atstoves, rašo laidy.mail.ru. Aš verta daugiau Kai tik žiniasklaidoje pasirodo žinutė iš serijos „Britų mokslininkai nustatė.
Mėnesinių ciklas veikia moterų smegenis
Mėnesinių ciklas veikia moterų smegenis 2014.05.22 15:04 Manoma, jog šis atradimas padės sukurti veiksmingus preparatus nuo prieš menstruacijas daugelį moterų kamuojančio nuotaikų svyravimo. Tyrimo metu 15 savanorių moterų žaidė virtualų žaidimą automatu, turėdamos galimybę išlošti 10 arba 20 dolerių. Tuo tarpu mokslininkai stebėjo, kurios smegenų sritys aktyvuojamos laukiant laimėjimo, priklausomai nuo moters ciklo. Pastebėta, kad 4-8 dienas po menstruacijų smegenų migdolinės liaukos būna aktyvesnės, nei kitu ciklo metu.
Kaip nebijoti gimdyti
Kaip nebijoti gimdyti 2014.05.05 12:59 Jei manote, kad pagrindinis jūsų tikslas - pagimdyti, tai ir visos su tuo susijusios menkiausios detalės jūsų akyse įgauna ypatingą reikšmę. Jei nervų sistema, psichika pernelyg sukrėsta, ar iš viso įmanoma patirti laimę? Esama nuomonės, kad laimę patiria tas, kas išlaiko pusiausvyrą, yra harmoningas ir moka valdytis. Monika R. rašo: “Pati savęs nesupratau. Juk troškau kūdikio! Bet įsivaizdavau, ką man teks praeiti. Ir gūžiausi iš baimės.
 Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą?
Kaip padidinti pavasarį sumažėjusį darbingumą? 2014.04.14 13:19 Pavasarį vis daugiau aktyvių ir darbingo amžiaus žmonių pastebi jėgų trūkumą, nuolatinį nuovargį ir dėl to sumažėjusį darbingumą. Dėl chroniško nuovargio kritęs darbo produktyvumas sukelia problemų ne tik darbe, bet ir šeimoje – pykstamės su artimaisiais, kamuoja nemiga ir mieguistumas, esame pavargę ir pikti. Gydytojai teigia, kad laiku neišaiškintos sumažėjusio darbingumo priežastys vėliau virsta rimtomis ligomis.
10 dalykų, kuriuos turi žinoti kiekviena mergina iki 25 metų
10 dalykų, kuriuos turi žinoti kiekviena mergina iki 25 metų 2014.03.24 07:14 1. Pasidaryk profesionalų veido valymą. Jaunos merginos dažnai nelabai rūpinasi veido oda, tačiau patikėk, ateityje pati sau padėkosi! 2. Nutrauk nepageidaujamus santykius. Yra vienas ar keletas nemalonių tipelių, kurie labai norėtų su tavimi permiegoti? Baik atrašinėti jiems ir nebeatsiliepk į telefono skambučius. Neleisk savo laiko vėjams. 3. Nustok smerkti netikusį savo geriausios draugės vaikiną.