lietuvos nepriklausomybe

Lietuvos sportininkai socialiniuose tinkluose: Rūta Meilutytė prisipažįsta meilėje ir Roko Guščino „sikspekas“
Lietuvos sportininkai socialiniuose tinkluose: Rūta Meilutytė prisipažįsta meilėje ir Roko Guščino „sikspekas“ (1) 2015.05.15 10:55 Kaip ir kiekvieną savaitę naujienų svetainė tv3.lt pateikia drąsiausiai socialiniuose interneto tinkluose besireiškiančių garsiausių Lietuvos sportininkų užfiksuotas akimirkas iš savo gyvenimo. Siūlome pasižvalgyti į „Facebook“ ir „Instagram“ įrašus. Airinė Palšytė pradeda sezoną stadionuose. Pirmasis išbandymas - „Deimantinės“ lygos varžybos Dohoje. "Galbūt tai neįprasta ar per anksti man, bet esu laiminga. Laikykite pirštus sukryžiuotus", - rašo šuolininkė į aukštį.
Vilniaus Plytinės kartodromas – seniausias veikiantis kartodromas Lietuvoje
Vilniaus Plytinės kartodromas – seniausias veikiantis kartodromas Lietuvoje 2015.04.28 17:02 Lygiai prieš 48 metus, 1967 metų balandžio 28 dieną „Vilniaus miesto darbo žmonių deputatų tarybos vykdomasis komitetas“ priėmė nutarimą Nr. 238, kuriame Senosios plytinės gatvėje skiriamas 1,9 ha sklypas kartodromo statybai. Ši data laikoma Plytinės kartodromo gimtadieniu. Po ketverių metų, 1971 m. trasoje jau vyko pirmosios lenktynės. Nuo to laiko šis sklypas žinomas kaip Plytinės kartodromas ir veikia jau beveik pusę amžiaus.
Pirmoji nepriklausomos Lietuvos vyriausybė: mes nepriklausėme jokiai partijai
Pirmoji nepriklausomos Lietuvos vyriausybė: mes nepriklausėme jokiai partijai (2) 2015.04.11 08:53 Balandžio 11-ąją sukanka 25-eri metai, kai oficialiai pradėjo dirbti pirmoji atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Vyriausybė. Kokie jie buvo ir apie ką mąstė?  Pas mus nebuvo jokios partijos „Pirma vyriausybė buvo labai kompaktiška. Buvo žmonių, turinčių didelę gyvenimo patirtį, buvo jaunų žmonių, labai išsimokslinusių, baigusių studijas, dirbusių prie perspektyvinių Lietuvos planų jau tais laikais. Ir mes nebuvom jokios partijos nariai.
Pirmosios vyriausybės 25-mečio išvakarėse – simbolinis ministrų kabineto posėdis
Pirmosios vyriausybės 25-mečio išvakarėse – simbolinis ministrų kabineto posėdis 2015.04.10 12:30 Penktadienio vidurdienį smagiai nusiteikę į simbolinį posėdį, skirtą paminėti pirmosios atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Vyriausybės sudarymo 25-mečiui rinkosi pirmosios Vyriausybės ministrai, buvę ministrų kabineto aparato darbuotojai, diplomatai, Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai.
Kaimynystė – ne draugystė?
Kaimynystė – ne draugystė? 2015.03.26 22:18  Neeilinės Lietuvos valstybės šventės proga mūsų pasveikinti neatvyko nė vienas kaimyninės valstybės vadovas. Ar tai nėra pavojaus signalas dėl Vilniaus diplomatinės saviizoliacijos? Naujas jubiliejus, nauja tradicija? Tie, kurie prisimena, kaip prieš 5 metus Lietuva minėjo 20-ąsias savo nepriklausomybės atkūrimo metines, ir kaip ją sveikino ta proga į Vilnių atvykę Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Slovėnijos prezidentai, turbūt nustebo per Nepriklausomybės 25-mečio iškilmes tarp aukščiausių ...
„Start Vilnius“ įstatinio kapitalo didinimas buvo skirtas Tautos namams, o ne „Air Lituanicai“
„Start Vilnius“ įstatinio kapitalo didinimas buvo skirtas Tautos namams, o ne „Air Lituanicai“ 2015.03.12 12:00 Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, esą oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ patirs nuostolių, nes UAB „Start Vilnius“, vykdydama teismo sprendimą, turės grąžinti savivaldybei nekilnojamojo turto, neatitinka tikrovės.   Šis tarybos sprendimas dėl UAB „Start Vilnius“ įstatinio kapitalo didinimo buvo visiškai nesusijęs su „Air Lituanicos“ veikla.
Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ Lietuvos nepriklausomybę minėjo Čikagoje
Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ Lietuvos nepriklausomybę minėjo Čikagoje 2015.03.12 11:18 Š. m. kovo 8 d. Čikagoje buvo surengta Lietuvos nepriklausomybei skirta šventė „Celebrate Lithuanian Independence“, kurioje apsilankė gausi lietuvių bei amerikiečių bendruomenė. Čia juos sukvietė itin turtinga kultūrinė programa, pristačiusi liaudies šokius, dainas, bei teatralizuotą lietuviško kaimo gyvenimą. Festivalio meninėje programoje pasirodė Čikagos lietuvių tautinių šokių kolektyvai „Suktinis“ (vad. G. Elekšytė Knieza), „Lietuvos Vyčiai“ (vad. L. Ringus) ir „Grandis“ (baletm.
Islandijos prezidentas: Lietuvos išsivadavimas pradėjo naują Europos istorijos erą
Islandijos prezidentas: Lietuvos išsivadavimas pradėjo naują Europos istorijos erą 2015.03.11 12:06 Lietuvos išsivadavimas iš Sovietų Sąjungos prieš ketvirtį amžiaus pradėjo naują Europos ir Vakarų pasaulio erą, trečiadienį sakė Islandijos prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas, dalyvaudamas nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjime.
Prezidentė: remti Ukrainą Lietuvą įkvepia Islandijos pavyzdys
Prezidentė: remti Ukrainą Lietuvą įkvepia Islandijos pavyzdys (3) 2015.03.10 13:50 Remti Ukrainą Lietuvą įkvepia Islandijos pavyzdys, kai ji, nepaisydama Maskvos spaudimo, 1991 metais pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos, antradienį sakė Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė, Vilniuje priėmusi Islandijos prezidentą. D.Grybauskaitė pabrėžė, kad 1991 metų vasarį Islandija pademonstravo ypatingą drąsą ir parodė pavyzdį kitoms šalims. „Tai mums padėjo labai ne tik pralaužti ledus tarptautinio pripažinimo srityje, bet tai mus palaike ir morališkai.
Jubiliejiniame Dano Pozniako bokso turnyre – dalyvių rekordas
Jubiliejiniame Dano Pozniako bokso turnyre – dalyvių rekordas 2015.03.10 10:02 Kovo 11-14 d. Vilniuje vyks jubiliejinis 10-asis tarptautinis jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyras, skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną į ringą kops rekordinis dalyvių skaičius – 112 boksininkų iš 20-ies valstybių. Į Europos bokso konfederacijos oficialų kalendorių įtrauktame turnyre boksininkai varžysis dešimtyje svorio kategorijų.
Į Lietuvą atvyksta Islandijos prezidentas
Į Lietuvą atvyksta Islandijos prezidentas (1) 2015.03.10 07:26 Antradienį dviejų dienų oficialaus vizito į Lietuvą atvykta Islandijos prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas. Oficialus vizitas prasidės Lietuvos ir Islandijos prezidentų susitikimu Prezidentūroje. Islandijos prezidentas taip pat dalyvaus iškilminguose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio renginiuose. Kaip pranešė Prezidentūra, Lietuvos ir Islandijos vadovai aptars dvišalį bendradarbiavimą NATO bei Velso viršūnių susitikime priimtų susitarimų įgyvendinimą, taip pat padėtį Ukrainoje.
Į Lietuvą oficialaus vizito atvyksta Islandijos prezidentas
Į Lietuvą oficialaus vizito atvyksta Islandijos prezidentas 2015.03.09 14:40  Lietuvai minint 25-ąsias atkurtos nepriklausomybės metines Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu kovo 10–11 dienomis Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Islandijos prezidentas Ólafuras Ragnaras Grímssonas. Oficialus vizitas prasidės Lietuvos ir Islandijos prezidentų susitikimu antradienį, kovo 10 dieną, 10 val., Lietuvos Respublikos prezidentūroje.
Nepriklausomybės Akto signataras: Kremliaus veiksmuose – tas pats metodas atplėšti dalį teritorijos
Nepriklausomybės Akto signataras: Kremliaus veiksmuose – tas pats metodas atplėšti dalį teritorijos (2) 2015.03.09 07:41 Nemira Pumprickaitė, LRT laida „Savaitė“, LRT.lt  Įvairaus pobūdžio veikėjai, nepuoselėjantys gerų jausmų Lietuvai ir jos nepriklausomybei, dažniausiai būna susiję su viena valstybe, kuri niekada neslėpė, kad nepritaria mūsų valstybingumui.
Kaune nuo Aleksoto tilto nuimta pusė plokščių su sovietine simbolika
Kaune nuo Aleksoto tilto nuimta pusė plokščių su sovietine simbolika (3) 2015.03.07 08:45  Kaune nuo Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto nukelta pusė plokščių, ant kurių yra sovietinės simbolikos. Darbus vykdančios įmonės direktorius tikina, jog spės pabaigti visus darbus iki nustatyto kovo 10 dienos termino. „Tą pusę tilto, du pilonus iš keturių esame užbaigę, dabar persikraustome į kitą pusę. Pusė darbo yra atlikta.
Kaune nuo Aleksoto tilto pradedami nuimti sovietiniai herbai
Kaune nuo Aleksoto tilto pradedami nuimti sovietiniai herbai 2015.02.26 11:51  Ketvirtadienį Kaune nuo Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto pradedami demontuoti sovietiniai simboliai. Kaip BNS sakė „Kauno švaros“ logistikos direktorius Vygantas Gudėnas, paaiškėjus, kad plokštės sutrūkusios, nuspręsta sumontuoti stelažus, todėl tiltu ribojamas eismas. „Darbai pradėti, kadangi yra statomi stelažai. Pasirodo, tie špižiai (plokštės su herbais – BNS) yra sutrūkę nuo laiko, čia jau ir pavojingas įrenginys kabojo, kuris galėjo bet kuriuo metu kristi.
Komandos – prie A lygos starto linijos: Utenos „Utenis“
Komandos – prie A lygos starto linijos: Utenos „Utenis“ 2015.02.17 19:05 Vis labiau artėjant futbolo sezono startui „SMScredit.lt A lygos“ klubai baigia rikiuoti gretas. Lygos čempionate šiemet, kaip ir pernai, dalyvaus 10 komandų. Septynios jų – senbuvės, trys – naujokės, atėjusios iš pirmosios lygos. Utenos vardas elitinės šalies futbolo lygos žemėlapyje atsiras po 28 metų pertraukos. Nuo tada, kai buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė, šio Aukštaitijos miesto komanda „Utenis“ galimybę kovoti dėl šalies pirmenybių medalių turi pirmą kartą.
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Nepriklausomybės punktyras Felicijos Bortkevičienės biografijoje
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Nepriklausomybės punktyras Felicijos Bortkevičienės biografijoje 2015.02.16 22:37  Danutė Blažytė-Baužienė, „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ 2013 m. rugsėjo 1-ąją sukako 140 metų, kai gimė viena žymiausių lietuvių tautinio atgimimo veikėjų, politikė ir leidėja Felicija Bortkevičienė (Povickaitė), o 2015 m. spalio 21-ąją bus 70 metų, kai ji išėjo Amžinybėn.
Kaune vyko tautininkų eitynės
Kaune vyko tautininkų eitynės (3) 2015.02.16 18:49  Pirmadienį, minint Vasario 16–ąją, Kaune vyko Lietuvos tautinio sąjungos (LTJS) organizuojamos eitynės. „Mes niekada neskaičiuojame, kiek žmonių susirenka. Oras gražus, renginių daug – ateina tie, kam yra svarbu būtent taip paminėti. Kiek ateis, tiek džiaugsimės“, – žurnalistų paklaustas, kiek dalyvių šiemet tikisi eitynėse sakė LTJS atstovas Julius Panka. Pernai eitynės pritraukė apie 2 tūkst. dalyvių. Šiemet, policijos duomenimis, eisenoje dalyvavo apie 1 tūkst. žmonių.
„Utenis“: tarp stipriausiųjų – po 28 metų
„Utenis“: tarp stipriausiųjų – po 28 metų 2015.02.12 17:47 „Mūsų laukia labai rimtas iššūkis. Ir mes jį priimame“, - teigia dar nuo prieškario gyvuojančio „Utenio“ strategas Mindaugas Čepas Po 28 metų pertraukos Utenos „Utenis“ sugrįžta į Lietuvos futbolo elitą. Trečiadienį Vilniuje vykęs Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto posėdis patvirtino A lygos komandų sąrašą, kuriame yra ir „Utenis“, teigiama pranešime spaudai.
Migracijos kaleidoskopas: Lietuva ir pasaulis
Migracijos kaleidoskopas: Lietuva ir pasaulis (4) 2015.02.11 09:12 Dainius Paukštė Šventės išvakarėse norėtųsi kalbėti tik apie gerus dalykus. Tačiau tuomet tik apgaudinėtume save. O tai prie gero tikrai nieko neatvestų. Po emigracijos piko 2010 metais, kai Lietuvą paliko apie 83 577 žmonės, 2013 ir 2014 metais emigracija iš Lietuvos beveik grįžo prie emigracijos vidurkių ir siekė apie 38 000 žmonių kasmet. Daugiamečiai emigracijos vidurkiai nuo 1990 metų siekia maždaug po 37 000 emigrantų kasmet. Taigi, daugiamečio emigracijos vidurkio dar nepasiekėm.
Dalia Grybauskaitė: man į galvą neateina, kad mano patarėjas, kuris padarė pataisas, paprašys papildomo apmokėjimo
Dalia Grybauskaitė: man į galvą neateina, kad mano patarėjas, kuris padarė pataisas, paprašys papildomo apmokėjimo (4) 2015.02.05 09:58 Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo uždrausti valstybės tarnautojams sudaryti papildomas darbo sutartis su savo darbovietėmis, nes, pasak šalies vadovės, ją nustebino uždarbiavimo iš europinių pinigų mastas. Esą kai kurie valstybės tarnautojai tokiu būdu papildomai uždirba didžiulius pinigus, ir taip kuriasi privilegijuotas valstybės valdymo elitas. „Atsirado naujas reiškinys, kai su savo žinyba, t. y. tarnyba, pasirašomos sutartys ir uždarbiaujama papildomai.
Nyksta geležinės kantrybės reikalaujanti laikrodininko specialybė
Nyksta geležinės kantrybės reikalaujanti laikrodininko specialybė 2015.01.29 07:09 Šiauliuose susitvarkyti laikrodį galima vos keliose vietose. Beveik penkiasdešimt metų laikrodininku dirbantis Albinas Tamutis sako, kad jam nėra beveik nieko neįmanomo. Specialistas svarsto, kas mechanizmus taisys vėliau, kai išmirs senoji laikrodininkų karta, mat dabar tokių specialistų neberuošia, o darbas reikalauja kantrybės ir atidumo.
Emigrantas – atvirai: pagalvojus apie Lietuvą net nupurto
Emigrantas – atvirai: pagalvojus apie Lietuvą net nupurto (8) 2015.01.17 06:57  "Ar esu išdavikas palikęs Lietuvą? Gal greičiau žmogus, kuris nesugriovė savo gyvenimo likdamas joje," - rašo Anglija.lt skaitytojas, papasakojęs savo emigravimo istoriją. Pasaulyje yra daug gražių vietų, kurios niekada neprilygs savai gimtinei, tačiau geresnio gyvenimo beieškant visuomet trokšti rasti šalį, kurioje galėtum realizuoti save ir išvengti tų nemalonumų, su kuriais tenka susidurti tėvynėje. Mano istorija gan skausminga.
Žuvusieji už nepriklausomybę šiandienine Lietuva džiaugtųsi
Žuvusieji už nepriklausomybę šiandienine Lietuva džiaugtųsi (5) 2015.01.13 18:50 Virginija Motiejūnienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt 24-iems metams prabėgus nuo sausio 13-osios įvykių, kaip ir kasmet, žuvusieji už Lietuvos nepriklausomybę pagerbti Vilniaus Antakalnio memoriale. Susirinkę jū artimieji sako – jei žuvusiųjų sielos iš aukštybių gali matyti, augančia Lietuva džiaugiasi. Tragišką 1991-ųjų sausio 13-osios naktį, sovietų kariuomenei mėginant nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, žuvo 14 gynėjų, per tūkstantį beginklių žmonių buvo sužeista.
Lietuvos atstovybėse paminėta Laisvės gynėjų diena
Lietuvos atstovybėse paminėta Laisvės gynėjų diena 2015.01.13 16:15  Daugelyje Lietuvos diplomatinių atstovybių bei konsulinių įstaigų užsienyje paminėta Sausio 13-oji ir prisiminti Lietuvos laisvės gynėjai. Šia neeiline proga Lietuvos ambasada Gruzijoje sausio 13-ąją Tbilisio Rikės parke surengė vėliavų pagerbimo ceremoniją, kurioje suplevėsavo ir 200 metrų Lietuvos Vienybės trispalvė. Akcijos metu greta įspūdingos Lietuvos vienybės vėliavos išskleista ir šimtas Gruzijos vėliavų.
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Kelionė Lietuvos geležinkelių istorijos bėgiais
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“. Kelionė Lietuvos geležinkelių istorijos bėgiais 2015.01.11 16:12 Lietuvoje geležinkeliai egzistuoja jau daugiau nei pusantro šimto metų. Laikui bėgant geležinkeliams teko patirti ir šilto, ir šalto, tad jie pasikeitė neatpažįstamai, išsiplėtė jų tinklas, keitėsi ir modernėjo technologijos. 1851 m. vasario mėnesį carinės Rusijos vyriausybė priėmė nutarimą dėl geležinkelio linijos Sankt Peterburgas–Varšuva tiesimo.
Premjeras nesuprato prezidentės teiginių
Premjeras nesuprato prezidentės teiginių (2) 2015.01.08 11:57 Žinių radijas Premjeras Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigė, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės metinėje spaudos konferencijoje pareikštos mintys esą neleidžia teigti, jog šalies vadovė laiko Vyriausybę nedarbinga ar nevykusia: „Aš tokios nuomonės nesusidariau. Aišku, jeigu iš konteksto išimsime keletą sakinių, tai galima būtų gal daryti tokias išvadas, bet jeigu mes labai atidžiai klausysime, tai tikrai ne.
Gedimino pilies bokšte iškelta 2015-ųjų Lietuvos vėliava
Gedimino pilies bokšte iškelta 2015-ųjų Lietuvos vėliava 2015.01.01 16:36 Minint Lietuvos vėliavos dieną ketvirtadienį pakeista Vilniuje, Gedimino pilies bokšte, plevėsuojanti trispalvė. 2014 metais Gedimino pilies bokšte plevėsavusi vėliava perduota saugoti Telšių Žemaitės gimnazijai. Šiai gimnazijai vėliava įteikiama už istorinės atminties puoselėjimą. Nuo 2006-ųjų metų senoji Gedimino pilies bokšto vėliava iškilmingai įteikiama mokyklai, pasižyminčiai pilietiniu ir tautiniu mokinių ugdymu, kurią nominuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.
Lito istorija: svarbiausios datos
Lito istorija: svarbiausios datos 2014.12.31 09:15 Sausio 1 dieną Lietuvos nacionalinę valiutą litą keičia bendra Europos Sąjungos valiuta euras. Litas kaip piniginis vienetas naudotas 1922-1940 ir 1993-2014 metais. BNS primena svarbiausias lito istorijos datas. 1918 metais Lietuvai atkūrus valstybingumą, netrukus pradėtas svarstyti nacionalinės valiutos klausimas. Pinigą siūlyta vadinti muštiniu, auksiniu, doleriu ar rubliu. 1922 metų rudenį oficialiai įvedamas litas.
R. Šarkinas: jei visi būtų pasistengę, euras būtų įvestas 2007 m.
R. Šarkinas: jei visi būtų pasistengę, euras būtų įvestas 2007 m. (1) 2014.12.28 20:35 Algirdas Igorius, LRT Televizijos laida „Savaitė“, LRT.lt Truputį daugiau nei trys paros liko Lietuvai gyventi su litu. Nuo sausio pirmosios mūsų šalis taps devynioliktąja euro zonos nare. Lietuvos banko apklausa parodė, kad 53 proc., gyventojų teigiamai vertina eurą, tačiau euroskeptikai tvirtina, kad euro rėmėjų gerokai mažiau – tik 26 proc. Kaip ten bebūtų, bet nieko pakeisti jau negalima, ir su litu teks atsisveikinti. Nors visai realus euras atrodė ir prieš septynerius metus.