lietuvos nepriklausomybe

Vytautas Landsbergis: sausio 13-oji prasidėjo sausio 8-ąją
Vytautas Landsbergis: sausio 13-oji prasidėjo sausio 8-ąją (5) 2016.01.09 10:16 „Metinės, 25-eri metai, kai su atkurta Lietuvos nepriklausomybe galėjo viskas ir bagtis, - vaizdo įraše kalba Vytautas Landsbergis. – Tada įvyko pirmasis Aukščiausiosios tarybos rūmų puolimas. Sausio 8-ąją jau buvo pakeltos kainos ir buvo organizuotas didelis protestas, bet kartu buvo atversti ir hibridiniai kareivėliai“. Būtent jie, pasak V. Landsbergio, minioje organizavo puolimą.
Tarptautinės teisės ekspertė: Rusija demonstruoja abejojanti Lietuvos nepriklausomybe
Tarptautinės teisės ekspertė: Rusija demonstruoja abejojanti Lietuvos nepriklausomybe (8) 2014.09.10 06:56 Rusijos teisėsaugos bandymas atgaivinti baudžiamąjį persekiojimą Lietuvos piliečių, 1990–1991 m. atsisakiusių tarnauti sovietinėje armijoje, neturi jokio teisinio pagrindo, tačiau tuo pačiu patvirtina Rusiją esant Sovietų Sąjungos tęsėja, atsakinga už Baltijos valstybėms padarytus nusikaltimus, sako tarptautinės teisės ekspertė Erika Leonaitė.
D.Grybauskaitė: turime prisiimti atsakomybę už savo šalį
D.Grybauskaitė: turime prisiimti atsakomybę už savo šalį (4) 2014.02.16 12:32 Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina prisiimti atsakomybę už Lietuvą ir netrypčioti vietoje. Šalies vadovė sekmadienį trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Vilniuje priminė, kad vis dar yra žmonių, kuriems laisva Lietuva nėra vertybė, todėl paragino susitelkti dėl Lietuvos. "Šiandien neturime teisės trypčioti vietoje, žvalgytis atgal, delsti prisiimti visapusišką atsakomybę už savo šalį ir jos gerovę.
Lietuva visada kovojo už laisvę
Lietuva visada kovojo už laisvę (9) 2013.03.11 07:00 Kovo vienuoliktosios akto signataras, Kelmės rajono Garbės pilietis Antanas Račas, prieš kurį laiką balansavęs tarp gyvenimo ir mirties, sako, jog tokios akimirkos padeda kitaip pažvelgti į būtį. Šiuo metu kai kuriuos lietuvius užvaldęs poniškumo sindromas, turtingo gyvenimo propaganda, sekso ir malonumų kultas neturi išmušti iš vėžių doro, tradicinių vertybių besilaikančio žmogaus. Jis privalo išlikti. Nors ir mažuma, bet tvirta.
Batsiuvys: kokybiškus batus dėvi inteligentai ir emigrantai
Batsiuvys: kokybiškus batus dėvi inteligentai ir emigrantai (2) 2012.11.04 21:22 Pak­ruo­jie­tis ava­ly­nės tai­syk­los sa­vi­nin­kas Pra­nas La­pins­kas jau sep­ty­nio­li­ka me­tų ver­čia­si bat­siu­vio ama­tu. Bat­siu­vio žo­džiais, šiais lai­kais ko­ky­biš­kus ba­tus dė­vi in­te­li­gen­tai. Su to­kia ava­ly­ne į meist­ro dirb­tu­vė­lę už­su­ka ir ato­sto­gų į gim­ti­nę grį­žę emig­ran­tai... Be dar­bo ne­liks Tik pra­vė­rus ava­ly­nės tai­syk­los du­ris iš­kart užuo­di kli­jų, odos ir ace­to­no kva­pą, iš­girs­ti plak­tu­ko kauk­šė­ji­mą.
Seimo pirmininkė atsiprašo už tuos, kuriems laisvė nėra vertybė
Seimo pirmininkė atsiprašo už tuos, kuriems laisvė nėra vertybė (21) 2012.10.19 11:51 Seime surengta konferencija skirta Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo uždavinių įgyvendinimo 20-mečiui ir pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo Vytauto Landsbergio 80-mečiui paminėti. Gausiai į Seimą susirinkę svečiai pirmiausia išgirdo kardinolo Audrio Juozo Bačkio sveikinimą: „Kviečiu kiekvieną brolį ir seserį padėkoti viešpačiui už tai, ką Jis yra padaręs Lietuvos tautai. Nepriklausomybės atgavimą galima aiškinti racionaliai.
A. Matulevičius: Reitingai: Paniekinta Lietuva
A. Matulevičius: Reitingai: Paniekinta Lietuva (50) 2012.05.02 10:58 Į Lietuvą atėjo ilgai lauktas pavasaris… Deja, pavasario nesijaučia mūsų valstybės gyvenime. Kaip masiškai emigravo lietuviai iš savo Tėvynės, taip ir toliau emigruoja. Kaip valdžia aiškino, kad gyvenimas gerėja, taip ir toliau aiškina. O žmonės kaip skurdo, taip ir toliau skursta. Jau nieko nebejaudina ir valdžios patyčios dėl minimalios algos, arba ponios, save sureikšminusios ekonomistės, vieši pareiškimai, kad pensininkai Lietuvoje iš pertekliaus tunka.
J. Vilemas: o jeigu ES vėl pareikalaus uždaryti elektrinę?
J. Vilemas: o jeigu ES vėl pareikalaus uždaryti elektrinę? (10) 2012.03.14 15:19 Skeptiškai Lietuvos ketinimus statyti VAE vertina ir atominės energetikos specialistas Jurgis Vilemas. Pabrėžęs, kad po nelaimės Fukušimoje (Japonija) daugelis šalių rezervuotai vertina atominės energetikos plėtrą, jis  akcentavo, jog tokio tipo reaktorių, koks buvo Fukušimoje, statyti ketinama tik Lietuvoje. Anot J. Vilemo, nors pas mus kol kas labai nepasitikima naujais, atsinaujinančiais energetikos šaltiniais, pasaulyje vos  per vienus metus instaliuota daugiau kaip 20 mln.
Kovo 11-oji ir V. Putinas: ar karinga retorika virs grėsme?
Kovo 11-oji ir V. Putinas: ar karinga retorika virs grėsme? (11) 2012.03.07 14:14 Taip jau atsitiko, kad du svarbūs įvykiai eina vienas šalia kito – Rusijos prezidento rinkimai ir Kovo 11-oji. Štai ir šį kartą Rusijos vadovu buvo išrinktas spalį 60-ties sulauksiantis V. Putinas, o po savaitės Lietuva pažymi Nepriklausomybės atkūrimo akto paskelbimo 22-ąsias metines.
V. Valkiūnas: Sausio 13-tosios proga siūloma atsisakyti Lietuvos nepriklausomybės?
V. Valkiūnas: Sausio 13-tosios proga siūloma atsisakyti Lietuvos nepriklausomybės? (28) 2012.01.13 10:14 Minime 21-ąsias tvirtos Lietuvos piliečių valios ir laisvės troškimo metines. Turbūt dar niekada tauta nebuvo tokia vieninga ir taip aiškiai žinanti ko nori, kaip tuo sunkiu metu. Todėl yra be galo skaudu ir pikta, kai praėjus šiems metams iš visų pusių skamba balsai, niekinantys krauju iškovotą nepriklausomybę. Atrodo, kad dėl kažkokių nesuprantamų jėgų iškovota laisvė ir nepriklausomybė išsigimė į didžiajai daugumai piliečių nepriimtiną chaosą ir depresiją.
G. Jankus: nepabūgome, nesitraukėme, neišdavėme
G. Jankus: nepabūgome, nesitraukėme, neišdavėme 2011.01.13 12:35 Pats pirmasis išrinktas vadovauti atkurtajai patriotinei sukarintai tarpukariu gimusiai organizacijai – Lietuvos šaulių sąjungai – kaunietis Gediminas Jankus teigia, kad kiekvieno 1991 m. tragiškojo sausio įvykių dalyvio pareiga kalbėti apie tai, kas buvo. Ir tie teisingi liudijimai turi tapti istorija. Nors kai kurie gėdingi to meto antiherojai vis mėgina ją perrašyti, bandydami klastoti faktus bei spekuliuoti melu.
A. Saudargas: prisimenant ambasadorių Venskų ir pirmuosius valstybės žingsnius į Europą
A. Saudargas: prisimenant ambasadorių Venskų ir pirmuosius valstybės žingsnius į Europą 2010.06.04 11:55 Dažnai sakoma, kad jis atidarė Lietuvai daugelį Europos durų, tačiau jį pažinojusieji teigia, kad  durų jis neatidarinėdavo, prieš jį jos pačios lėtai atsiverdavo. Taip apie ambasadorių Adolfą Venskų kalbėjo Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas. Anot jo, Venskus nestudijavo institucijų plano ar užrakto mechanizmo, nes žinojo, kad raktas yra žmonių širdyse, o planas jų protuose.
Marcelijus Martinaitis: Grįžęs iš savo gyvenimo
Marcelijus Martinaitis: Grįžęs iš savo gyvenimo (1) 2010.04.01 22:09 Melagių dieną šiemet septyniasdešimt ketvirtąjį gimtadienį švęsiantis poetas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos, “Poezijos pavasario” bei daugybės kitų solidžių literatūrinių premijų laureatas Marcelijus MARTINAITIS prieš savaitę buvo apdovanotas dar viena - už atsiminimų knygą “Mes gyvenome”, kurią Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas pripažino kūrybiškiausia metų knyga.
Kovo 11-osios jubiliejus – deguto šaukštai
Kovo 11-osios jubiliejus – deguto šaukštai (37) 2010.03.16 14:30 Švenčiant Nepriklausomybės atstatymo Akto dvidešimtmetį, šalia pakilių nuotaikų būta ir nesusipratimų, nusivylimo deklaracijų, politinio įniršio, mėginimų krautis politinį kapitalą bei paniekos demonstravimo. Visus vienyti turinti šventė kai kam tapo papildomu dirgikliu.
D.Medvedevas nevyks į Lietuvą, D.Grybauskaitė - į Maskvą
D.Medvedevas nevyks į Lietuvą, D.Grybauskaitė - į Maskvą (43) 2010.02.18 14:39 Rusijos Federacijos Prezidentui Dmitrijui Medvedevui atsisakius atvykti į Kovo 11-osios iškilmes Lietuvoje, Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė teigė apsisprendusi nevykti į Maskvą minėti gegužės 9-osios - Antrojo pasaulinio karo pabaigos, kuri Baltijos šalims reiškė okupaciją. Tądien ji lankysis Dubline. D.Grybauskaitė oficialaus kvietimo atvykį į iškilmes Maskvoje negavo, tačiau šalies vadovė laiko tai "korektišku" žingsniu. "Aš manau, kad Rusijos pusė elgiasi labai korektiškai.
Šeštadienį sostinėje – kultūrinė akcija „Čia – Tibeto skveras“
Šeštadienį sostinėje – kultūrinė akcija „Čia – Tibeto skveras“ (3) 2010.02.04 12:31 Vasario 6 d. (šeštadienį), 14 val. Užupio respublikoje, Malūnų gatvės skverelyje, Tibeto rėmimo grupė ir Užupio bendruomenė rengia kultūrinę akciją „Čia – Tibeto skveras“. Akcijos metu skverelyje iš ledo bus pastatyta stupa – budizmo kultūroje šventas statinys simbolizuojantis nušvitusį Budos protą, skveras bus papuoštas įvairiaspalvėmis maldos vėliavėlėmis – taip pat Tibeto kultūrai ypač būdingu religiniu akcentu. Ant sniego bus piešiamos mandalos.
Okupuotos tautos vardas Užupiui per prastas
Okupuotos tautos vardas Užupiui per prastas (31) 2010.01.28 16:31 Vilniaus savivaldybė žūtbūt stengiasi, kad Vilniuje neatsirastų vietos Tibeto, kurio atvejis mažai kuo skiriasi nuo Baltijos šalių okupacijos, skverui.
Premjeras laukia Dmitrijaus Medvedevo Lietuvoje
Premjeras laukia Dmitrijaus Medvedevo Lietuvoje (4) 2010.01.14 09:39 Premjeras Andrius Kubilius pritaria ir palaiko Prezidentės Dalios Grybauskaitės apsisprendimą į Lietuvos atkūrimo dvidešimtmečio minėjimą pakviesti Rusijos vadovą Dmitrijų Medvedevą, o ar siųsti kvietimą Baltarusijos lyderiui Aleksandrui Lukašenkai, sako, jog dar reikia diskutuoti diplomatiniu lygiu. "Be abejo, svarbu ir gerai pakviesti kaimyninių šalių vadovus į tokį svarbų mums renginį kaip Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetis. Rusija yra kaimyninė šalis.
Eilinis prezidentės oro bučinys Kremliaus šeimininkui
Eilinis prezidentės oro bučinys Kremliaus šeimininkui (46) 2010.01.13 13:21 Ritualinę Valdo Adamkaus užsienio politiką, prezidentė Dalia Grybauskaitė toliau vykdo atvirkščiai. Pomėgis įamžinti save bet kokios spalvotos revoliucijos tribūnoje ir operetiniai antirusiški pareiškimai, šalies viduje apsistačius GAZPROM tarpininkų parankiniais, buvo būdingi V. Adamkui.
Aštuonioliktoji Laisvės gynėjų diena
Aštuonioliktoji Laisvės gynėjų diena 2009.01.09 11:29 Giedrė POTELIŪNAITĖ Šiandien - Laisvės gynėjų diena. 1991 metais sausio 13-ąją žmonės iš visos Lietuvos rinkosi į sostinę ginti parlamento. Per sovietų okupacinės kariuomenės ir KGB mėginimą nuversti teisėtą Lietuvos valdžią žuvo 14 žmonių. Dar šimtai buvo sužeisti, kai į prie Vilniaus televizijos bokšto susirinkusius beginklius žmones sovietų kariuomenė paleido šūvius. Lietuva žvelgė į agresyvius sovietų išpuolius, tačiau sugebėjo nepasiduoti ir nugalėti juos savo vienybe.
Gamtinės dujos ir toliau brangsta
Gamtinės dujos ir toliau brangsta (1) 2008.10.07 10:49 Nesiliaujant gamtinių dujų kainų augimui, šilumos tiekėjai ragina pereiti prie biokuro, o daugiabučių renovaciją skelbti valstybiniu prioritetu, rašo „Respublika“. Iš Rusijos Lietuvai tiekiamos dujos ir toliau brangsta – dabar už rusiškas dujas mokame brangiausiai Europoje. Šilumos tiekimo įmonės rugpjūtį už dujas su transportavimo mokesčiais mokėjo 1434 litus už tūkstantį kubinių metrų, o rugsėjį jau mokėjo 6 proc. daugiau – 1511 litų už tūkstantį kubinių metrų.
Partizanų kapai
Partizanų kapai (16) 2008.03.28 07:00 Šiais metais Lietuvos Seimas Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo vienuoliktąją, paminėjo išskirtiniu nusiteikimu. Įstatymų leidėjai tam tikslui sukviestame iškilmingame posėdyje pagarbiai prisiminė ir vieno iš pagrindinių dėl Lietuvos laisvės kovojusių partizanų vadų generolo Adolfo Ramanausko – Vanago devyniasdešimtąjį gimtadienį, kartu su juo pagerbdami ir visus kitus to laikotarpio kovotojus – partizanus.
Vestuvininkai ir maldininkai į Vičius nebeužsuka
Vestuvininkai ir maldininkai į Vičius nebeužsuka 2007.05.25 13:11 Remigijus RAINYS Kelmės rajone, tarp Tytuvėnų ir garsiosios Šiluvos esančiame Vičių kaimelyje, sovietmečiu gyveno savamokslis dailininkas ir skulptorius Petras Stundžia. Jo tapytiems paveikslams pirkėjų netrūko, tačiau iš cemento skiedinio lipdomos primityvios skulptūros patiko ne visiems. Jas autorius įkurdindavo savo sodyboje, nuožulniau link kelio besileidžiančiame sklypelyje, ant melioratorių suvežtų akmenų.
Į viršų