krymo pusiasalis

Krymas vėl paniro į tamsą: buvo visiškai dingusi elektra keturiuose didžiausiuose miestuose
Krymas vėl paniro į tamsą: buvo visiškai dingusi elektra keturiuose didžiausiuose miestuose 2016.05.20 13:41 Didžiausi Krymo miestai – Sevastopolis, Simferopolis, Jalta ir Feodosija liko be elektros, praneša „RiaNovosti“. Šią informaciją patvirtino Sevastopolio gubernatorius Sergejus Meniajlo. Energijos trukdžiai – nuolatinė Krymo problema po to, kai šį regioną okupavo Rusija. Šios šalies prezidentas žadėjo, kad problema bus išspręsta paleidus naują energijos tiltą. Dėl kokių priežasčių Krymas dabar liko be elektros informacijos nepateikiama.
Gąsdinanti prognozė: šalys, kurios gali išnykti iš pasaulio žemėlapio
Gąsdinanti prognozė: šalys, kurios gali išnykti iš pasaulio žemėlapio 2016.04.24 21:42 Kiekvienai šaliai itin svarbu pagalvoti apie tai, ką ji gali padaryti tam, kad pasaulyje būtų mažiau išmetamųjų dujų, kurios gali lemti globalinį atšilimą. Tai itin svarbu, kai pasaulis mini Žemės dieną ir prisimena didžiausius pavojus, kurie gali grėsti mūsų planetos egzistavimui. Beveik du šimtai valstybių pasaulyje balandžio viduryje mini Žemės dieną. Portalas MSN dalijasi keliomis pasaulio vietomis, kurių egzistavimui kilo reali grėsmė.
P. Porošenka: Krymas vėl bus su mumis
P. Porošenka: Krymas vėl bus su mumis (9) 2014.09.12 10:53 Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį sakė, kad parlamentas rugsėjo 16 dieną susirinks ratifikuoti istorinės Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga (ES). Pasak jo, šio politinio ir prekybinio pakto rafitikavimas, rodantis tolesnį Kijevo traukimąsi iš Rusijos orbitos, bus „istorinis momentas“ Ukrainai.
 V. Putinas Kryme: Rusijai nereikia konfliktų
V. Putinas Kryme: Rusijai nereikia konfliktų (4) 2014.08.14 16:40 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį lankydamasis pavasarį aneksuotane Kryme pareiškė, kad šalis turi ramiai ir veiksmingai kurti savo gerovę, neužsisklęsdama nuo išorinio pasaulio ir nenutraukdama ryšių su partneriais, tačiau neleisdama su ja elgtis paniekinamai.
V. Putinas žurnalistams pažėrė šovinistinių „juokelių“
V. Putinas žurnalistams pažėrė šovinistinių „juokelių“ (20) 2014.06.05 13:25 (papildyta 13.19) V. Putinas vadina Hillary Clinton „silpna“ moterimi Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį įsikišo į JAV politiką, pateikdamas sarkastišką komentarą apie moteris ir pavadindamas buvusią valstybės sekretorę Hillary Clinton (Hilari Klinton), kuri gali būti kandidatė 2016 metų prezidento rinkimuose, „silpna“. Per interviu prancūzų televizijai V.Putino buvo paklausta apie neseniai išsakytas H.Clinton pastabas, kad Rusijos lyderis bando perbraižyti sienas Rytų Europ...
Lietuvos politikai: ES ir NATO šalys turėtų Ukrainai teikti karo technikos ir amunicijos
Lietuvos politikai: ES ir NATO šalys turėtų Ukrainai teikti karo technikos ir amunicijos (2) 2014.04.15 18:15 Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybės narės su Ukraina turėtų dalytis žvalgybine informacija ir padėti jai karine technika bei amunicija, siūlo Lietuvos parlamentarai.
„Echo Moskvy“  apžvalgininkai: Krymo aneksija Rusijai kelia grėsmę teritoriniui vientisumui ir įtakai dujų rinkoje
„Echo Moskvy“ apžvalgininkai: Krymo aneksija Rusijai kelia grėsmę teritoriniui vientisumui ir įtakai dujų rinkoje (3) 2014.03.29 15:10  Lukas Kivita, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Dabartinė antivakarietiška užsienio politika kenkia pačiai Rusijai, mano buvęs šios šalies energetikos ministras Vladimiras Milovas. „Akivaizdžiausias pavojus kyla iš [...] Kinijos. Kinų pareigūnai ne kartą kalbėjo apie tariamas neteisybes dėl 1858 m. ir 1860 m. sutarčių [...] ir ne kartą yra užsiminę, kad reikėtų atsiimti Sibirą ir Tolimuosius Rytus“, – sako jis.
L. Linkevičius: ministrai aptars galimas sankcijas Rusijai
L. Linkevičius: ministrai aptars galimas sankcijas Rusijai (8) 2014.03.16 18:54 Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, jog neteisėtą referendumą Kryme įvertins pirmadienį posėdžiausiantys Europos Sąjungos ministrai, tarp klausimų - ir galimos sankcijos Rusijos pareigūnams.
Krymas – Rusijos tapatybės simbolis, gyvybiškai svarbus Putino palikimui
Krymas – Rusijos tapatybės simbolis, gyvybiškai svarbus Putino palikimui (9) 2014.03.15 19:10 Kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pernai atskrido į Ukrainos uostamiestį Sevastopolį Krymo pusiasalyje, jis aplankė kelias vietas, susijusias su audringa to regiono istorija. Vilkėdamas tamsų kostiumą, jis padėjo vainiką prie didžiulio sovietinio paminklo Antrojo pasaulinio karo aukoms, aplankė katedrą, laikomą Rusijos krikščionybės lopšiu, taip pat apžiūrėjo Rusijos Juodosios jūros laivyną, pelniusį šlovę carinės imperijos ir Sovietų Sąjungos laikais.
Krymo įkaitų drama
Krymo įkaitų drama (2) 2014.03.14 21:12 Rūta Klišytė Savo Pandoros skrynią V.Putinas atidarė įstabiajame Kryme – senovės graikai apdainuotoje Taurijoje . Saldus kąsnis, apie kurį Rusija svajojo ir į kurį senokai gviešėsi, kol kas dar įstrigęs plačioje jos gerklėje. Tokia reikalų padėtis turbūt šiurpiausia yra Krymo totoriams.Tragiškoje jų istorijoje Rusija vis dar atlieka nenuspėjamo grobuonies vaidmenį. Buvę tremtinai tampa pabėgėliais Iš Krymo jau bėga gyventojai, daugiausia Krymo totoriai.
Krymo referendumas – kelias įtvirtinti regione Rusijos valdžią
Krymo referendumas – kelias įtvirtinti regione Rusijos valdžią 2014.03.14 13:24 Prieš sekmadienį Kryme vyksiantį referendumą pakelėje išdygęs milžiniškas reklaminis stendas rinkėjams siūlo akivaizdų pasirinkimą. Plakato dešinėje žydrame fone vaizduojamas Krymo pusiasalis, nuspalvintas Rusijos vėliavos spalvomis. Kairėje pusėje juodame fone matomas pusiasalis, apraizgytas spygliuota viela ir papuoštas nacių svastika.
 Lietuva ir dar 11 šalių pasmerkė agresiją Ukrainoje ir paragino Rusiją atitraukti pajėgas
Lietuva ir dar 11 šalių pasmerkė agresiją Ukrainoje ir paragino Rusiją atitraukti pajėgas (6) 2014.03.07 18:39 Lietuvos ir dar vienuolikos Šiaurės ir Vidurio Europos regiono šalių užsienio reikalų ministrai penktadienį pasmerkė agresiją Ukrainos atžvilgiu ir paragino Rusiją atitraukti pajėgas. Estijos mieste Narvoje, kur gyvena daug rusakalbių gyventojų, susirinkę Šiaurės, Baltijos ir Višegrado valstybių užsienio reikalų ministrai ir viceministrai pasmerkė Rusijos parlamento sprendimą leisti panaudoti Rusijos ginkluotąsias pajėgas Ukrainos teritorijoje. „Situacija Ukrainoje yra kritiška.
Ukrainos jūrų pajėgų laivas atrėmė ginkluotų užpuolikų reidą
Ukrainos jūrų pajėgų laivas atrėmė ginkluotų užpuolikų reidą (36) 2014.03.04 19:20 JAV ir pagrindinės Amerikos sąjungininkės pirmadienį stengėsi sudaryti stiprų Vakarų frontą, siekdamos įtikinti Rusiją atšaukti strategiškai svarbaus Ukrainos Krymo regiono faktinę okupaciją.
Krymo parlamentas ragina Kijevą pripažinti P. Osetiją bei Abchaziją
Krymo parlamentas ragina Kijevą pripažinti P. Osetiją bei Abchaziją 2008.09.18 16:47 Krymo autonominio parlamento deputatai trečiadienį paragino Kijevą pripažinti nuo Gruzijos siekiančias atsiskirti Pietų Osetijos bei Abchazijos respublikas, kurių nepriklausomybę remia Maskva, skelbia „Unian.net“. „Autonominės Krymo respublikos parlamentas ragina nacionalinį parlamentą pripažinti Abchazijos bei Pietų Osetijos nepriklausomybę“ – rašoma rezoliucijoje, už kurią balsavo 79 iš 90 deputatų.
Krymo apgultis: du pešasi, trečias laimi?
Krymo apgultis: du pešasi, trečias laimi? 2008.07.14 10:20 Krymo pusiasalis pastaruoju metu kaitina jausmus Rusijos ir Ukrainos santykiuose. Tačiau ne mažesnės aistros kunkuliuoja ir pačiame Kryme, kur sugyvenimo modelių ieško ir kol kas neranda rusai, ukrainiečiai ir Krymo totoriai. Remiantis oficialia statistika, šiandien Kryme gyvena 58,3 proc. rusų, 24,3 proc. ukrainiečių ir 12,1 proc. Krymo totorių.
Ukrainos ir Rusijos dialogas
Ukrainos ir Rusijos dialogas 2008.05.20 11:23 Ukrainos ir Rusijos dialogas neįtikėtinai keblus, lygiai kaip ir neįtikėtinai niuansuotas. Iš pirmo žvilgsnio jis atrodo statiškas, jei nepaisysime ciklais pasikartojančio retorikos „sutirštėjimo“ dėl kokių nors konkrečių veiksmų (pavyzdžiui, gamtinių dujų pabranginimo Ukrainai) ar įvykių. Bet esama ir tam tikros dinamikos, šis tas vis dėlto keičiasi.
Krymo pusiasalis virsta Tailandu
Krymo pusiasalis virsta Tailandu 2006.09.07 14:57 Vida VENCLOVIENĖ Vyresnės kartos žmonės su nostalgija prisimena poilsi Kryme. O kaip šios poilsiavietės atrodo šiandien? Šiandieninę Jaltą galima drąsiai vadinti antruoju Tailandu. Sekso turistai į ją plūsta organizuotomis grupėmis. Turkai dėl "natašų" perplaukia jūrą Kol Krymo autonominės srities oficialioji valdžia svarsto sekso paslaugų moralumą, buvusi sąjunginė sanatorija naująją kurortinę strategiją realizuoja be jokių skrupulų.
Į Krymą - jaunystės takais...
Į Krymą - jaunystės takais... 2003.09.10 18:33 Ramutė PEČELIŪNIENĖ Krymas - tai jūra, saulė, didingi kalnai, nepaprasto gaivumo oras, vynuogynai, persikų sodai, tai ilgai nepamirštami įspūdžiai ir dar daug netikėtų, neįprastų dalykų... Čia ilsėdavosi net Rusijos carai, o dabar jis prieinamas visiems. Būtent taip turistinės agentūros pristato šią autonominę respubliką, nuo 1954 metų įeinančią į Ukrainos sudėtį. Krymas turi ne tik savo herbą, vėliavą ir himną, bet ir Konstituciją.
Į viršų