kryžiažodis

Maitinimo įstaigos kviečiamos klientus nemokamai vaišinti vandeniu iš čiaupo
Maitinimo įstaigos kviečiamos klientus nemokamai vaišinti vandeniu iš čiaupo 2014.08.29 11:34 Aplinkos ministerija kviečia restoranus, kavines, barus ir viešbučius prisijungti prie socialinės akcijos „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!“, skatinančios savo klientus nemokamai vaišinti geriamuoju vandeniu iš čiaupo. „Lietuvoje geriamasis vanduo iš čiaupo – tikrai kokybiškas, nes jam ruošti naudojamas tik požeminis vanduo, į kurį nepatenka teršalų.
10 nepakartojamų, mielų ir neįtikėtinai romantiškų pasipiršimo istorijų (II)
10 nepakartojamų, mielų ir neįtikėtinai romantiškų pasipiršimo istorijų (II) 2014.08.28 07:46 Tai – ypatinga diena, todėl vyrukai pasistengia būti tikrai originalūs. Net 13 žmonių sutiko pasidalinti pačiomis romantiškiausiomis savo gyvenimo istorijomis, ir jas perpasakojame Jums. Taip pat kviečiame skaitytojus papasakoti, kaip vyko jų sužadėtuvės. Pasidalinkite savo istorijomis! Nelaimingas pasipiršimas „Labai mylėjau savo draugę ir norėjau jai labai gražiai pasipiršti.
50 būdų išreikšti meilę ne žodžiais, o darbais
50 būdų išreikšti meilę ne žodžiais, o darbais 2013.04.15 11:45 Kai pritrūksta žodžių, geriausia savo meilę įrodyti veiksmais. Keletas paprastų dalykų kiekvieną dieną sustiprins jūsų santykius, pasitikėjimą vienas kitu bei įrodys visapusišką atsidavimą. Žodžių kartais neužtenka, svarbu, kad jie virstų akivaizdžia realybe. Štai 50 būdų kitaip pasakyti brangiausiam žmogui, jog jį myli. 1. Gyvenkite pagal Aukso taisyklę - elkis su kitu taip, kaip norėtum kad su tavimi elgtųsi. 2. Visada sakykite tiesą. 3. Neliežuvaukite ir neteiskite.
Po ilgos tylos interviu davusi N. Pareigytė: žinia apie nėštumą man buvo šokas
Po ilgos tylos interviu davusi N. Pareigytė: žinia apie nėštumą man buvo šokas 2013.04.08 15:12 Po daugiau nei pusės metų tylos LNK televizijos projekto „Auksiniai kiaušiniai” scenoje kartu su grupės „69 danguje” merginomis vėl pasirodė Nijolė Pareigytė. Buvusi viena skandalingiausių šios grupės merginų, garsėjusi romanais su žinomais vyrais, gundančiomis fotosesijomis ar interviu apie plastikos chirurgų tobulintą krūtinę, Nijolė Pareigytė-Rukaitienė gerokai pasikeitusi. Šį vakarą 20.15 val.
Šią savaitę „Kine po žvaigždėmis“ - geriausieji 2011-ųjų filmai
Šią savaitę „Kine po žvaigždėmis“ - geriausieji 2011-ųjų filmai 2012.07.10 14:09 2011 m. geriausiųjų filmų savaitgalį „Kine po žvaigždėmis“ – „Oskaru“ apdovanotas Irano kino šedevras „Išsiskyrimas“. Režisieriaus Asgharo Farhadi sukurta drama pasakoja istoriją apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes: meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą. „Kine po žvaigždėmis“ šio filmo premjera – liepos 13 dieną. Sutuoktiniai Naderas ir Simina gyvena Teherane ir augina vienuolikos metų dukterį.
„Oskaru“ apdovanoto Irano kino šedevro „Išsiskyrimas“ premjera
„Oskaru“ apdovanoto Irano kino šedevro „Išsiskyrimas“ premjera (1) 2012.06.29 13:59 Tarptautinis Kauno kino festivalis kokybiško kino mylėtojus liepos 13 d. kviečia į išskirtinę premjerą po atviru dangumi. „Išsiskyrimas“ - tai pirmasis Irano filmas,  laimėjęs „Oskaro“ apdovanojimą. Filmas bus rodomas Vilniuje, vasariškoje „Kino po žvaigždėmis“ programoje. Režisieriaus Asghar Farhadi sukurta drama – tai jaudinanti istorija apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes: meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą.
Klaipėdos apskrities moksleiviai gerai moka eismo taisykles
Klaipėdos apskrities moksleiviai gerai moka eismo taisykles 2012.05.31 10:31 Kovo mėnesį vyko Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų saugaus eismo konkursas „Saugiausia klasė 2011“. Šiame konkurse dalyvavo ir keturios Klaipėdos apskrities mokyklos – uostamiesčio „Pajūrio“ pagrindinės mokyklos 9A klasė, Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos 2A klasė, Šilutės rajono Katyčių pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasės, Šilutės rajono Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos 1G klasė. Konkursui turėjo būti paruošti trys darbai saugaus eismo tematika: vaizdo klipas, kryžiažodis ir piešinys.
Balandžio mėnesio „Gala“ – interviu su kitokiu E. Dragūnu
Balandžio mėnesio „Gala“ – interviu su kitokiu E. Dragūnu (3) 2011.04.05 16:11 Selas prabilo! Balandžio mėnesio žurnalo „Gala“ numeryje – absoliučiai kitoks Egidijus Dragūnas! Ekskliuzyvinis interviu žurnalui „Gala“ apie nepažintąją Selo pusę bei apie naujausią jo aistrą. Vyriškumo ir brandumo rezultatas? Ar dar vienas kelias į save? Scenoje įžūliai audrinantis rekordiškas gerbėjų minias, per interviu jis nepaprastai nuoširdus, mandagus ir net galantiškas.
Trumpa galvosūkių istorija
Trumpa galvosūkių istorija (2) 2010.05.16 16:46 Kas išrado kryžiažodį? Kas yra palindromas? Kodėl visas pasaulis sprendžia sudoku? Yra septyni namai, kiekviename gyvena septynios katės. Kiekviena katė suėda septynias peles, kurių kiekviena suėda septynias rugių varpas. Kiekvienoje varpoje yra septynios sėklos. Kiek iš viso yra objektų? (Atsakymas - 19 607.) Tai seniausias pasaulyje galvosūkis. Egiptologas Aleksandras Henris Rindas aptiko jį 1858 metais egiptiečių papiruse. Papirusas datuojamas 1650 m. pr. Kr.
Mes, vyrai, irgi norime dėmesio
Mes, vyrai, irgi norime dėmesio (5) 2010.04.01 18:16 „Mes, vyrai, irgi norime dėmesio“, - prisipažino balandžio mėnesio „Galos“ žurnalo viršelyje besišypsantis muzikantas Andrius Mamontovas. Žurnalo skaitytojus jis nustebins ne tik šia mintimi. Nors įprasta, kad jis dažniausiai yra kalbinamas ir kalba tik apie savo kūrybą, „Galai“ jis pasakojo apie savo gerbėjas, apie gyvenimo suteiktus šansus, išgyventas nuoskaudas ir net apie Olialia pupytes.
Lūžis Valinskų šeimoje
Lūžis Valinskų šeimoje (24) 2010.03.08 16:21 Naujausias žurnalo „Gala“ numeris –  skaniausias kokteilis, kurį gurkšnokite pasimėgaudami ir jaukiai praleisite laiką. Tarsi gulėdami savo terasoje iš aukštai stebėtumėte apačioje vykstantį stebėtinai šaunų vakarėlį, įtraukiantį į patį veiksmo epicentrą ir jus. Ten, kur visada vyksta kažkas tokio.
Festivalyje „Kino pavasaris“ - virš 100 filmų iš 50 šalių
Festivalyje „Kino pavasaris“ - virš 100 filmų iš 50 šalių (4) 2010.03.04 15:25 Prasidėjo pavasaris, nenumaldomai artėja ir „Kino pavasaris“, su šūkiu “Iš naujo gimęs kine” kovo 18 – balandžio 2 dienomis kino mylėtojus pakviesiantis atgimti magiško kino pasaulio dėka. Pigesni bilietai Svarbiausioji naujiena – prekyba bilietais į festivalį prasidės jau kitą savaitę, pirmadienį. Džiugi žinia – festivalio rengėjai žada dvi bilietų išpardavimo akcijas. Kovo 8-ąją, tarptautinę moters dieną, visoms moterims bilietai į kino festivalį kainuos tik 8 litus.
„Bravissimo“ puslapiuose – ugnis ir aistra...
„Bravissimo“ puslapiuose – ugnis ir aistra... 2009.11.25 09:49 Naujasis žurnalo „Bravissimo“ numeris žengia koja kojon su naująja LNOBT premjera, G. Bizet opera „Karmen“. Nors tai viena pasaulyje dažniausiai statomų operų, o šiame teatre ji pasirodo jau bene dešimtą kartą, tačiau, pasirodo, tikrai ne viską apie šį kūrinį žinome: paskaitykite, kiek netikėtų įdomybių apie „Karmen“ žurnale pažėrė Eglė Ulienė („Karmen“ – populiariausia opera pasaulyje“).  Jurgita Šaltytė kalbina naujosios „Karmen“ statytojus: režisierių Arnaud Bernardą ir choreografą Gia...
Intriguojančios temos naujajame „Bravissimo“
Intriguojančios temos naujajame „Bravissimo“ 2009.06.03 09:32 Naujojo žurnalo „Bravissimo“ pirmuose puslapiuose – svarbiausias birželio įvykis: Vilniaus operos festivalis.   Sutinkame iškilų jo svečią, kuris ir  atidarys festivalį – Sankt Peterburgo Marijos teatrą; Jurgita Šaltytė atskleidžia jo istoriją, dabartį ir legendas. Vainikuos Vilniaus operos festivalį premjera: Trakų pilies erdvėje išvysime A. Ponchielli operą „Lietuviai“; šią operą intriguojančiu pavadinimu (italų kompozitorius!) pristato Eglė Ulienė.
Oro dvasių dovanos kovo „Bravissimo“ žurnale
Oro dvasių dovanos kovo „Bravissimo“ žurnale 2009.03.06 09:58 Kovo „Bravissimo“ žurnalo viršelyje nutūpusi oro dvasia Silfidė (baleto solistė Olga Konošenko) įpūtė nemažą dozę romantizmo: Eglė Ulienė pasakoja ne tik tiesiog neįtikėtiną baleto „Silfidė“ (naujausia LNOBT premjera!) atsiradimo ir klestėjimo istoriją, bet ir perversmą baleto kostiumo madoje, o Jūratė Terleckaitė kalbina šio pastatytmo choreografą, garsų danų šokėją Johaną Kobborgą.
Netikėtumai vasario „Bravissimo“ žurnale
Netikėtumai vasario „Bravissimo“ žurnale 2009.02.12 13:15 Vasario mėnesio „Bravissimo“ žurnalas pasitinka skaitytojus 2008 metų Operos Švyturių šypsenomis. Beata Baublinskienė kalbina Vladimirą Prudnikovą („Svarbu išsaugoti savo kultūrą“), o Janina Stankevičienė – baleto viltį Romą Ceizarį („Kiekvienas vaidmuo – lyg laiptelis aukštyn“). „Nuo Kaščėjaus iki Nižinskio“ – taip Helmutas Šabasevičius apibrėžia baleto solisto Andriaus Žužžalkino sceninę karjerą, o apie operos viltį Rafailą Karpį pasakoja Vilma Paliaukienė.
„Bravissimo“: naujametės staigmenos tęsiasi
„Bravissimo“: naujametės staigmenos tęsiasi 2009.01.13 12:21 Taip, ratas vėl apsisuko, ir Naujieji jau pasibeldė į duris, o su jais ir pirmasis šiemet „Bravissimo“, kurio puslapiuose Gaetano Donizetti su savuoju „Meilės eliksyru“ – naujametė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro premjera (Eglė Ulienė „Saldžiarūgštė gyvenimo komedija operos fone“). Ką per Šv. Kalėdas ir Naujųjų išvakarėse rodo pasaulio teatrai? Po jų scenas žvalgosi Justa Adomonytė.
Gruodžio „Bravissimo“: premjerų įspūdžiai, moterų portretai ir ne tik
Gruodžio „Bravissimo“: premjerų įspūdžiai, moterų portretai ir ne tik 2008.12.05 10:44 Gruodžio „Bravissimo“ viršelyje – Inesa Linaburgytė, atliekanti Chosefos Mirandos vaidmenį P. Eötvöso operoje „Meilė ir kiti demonai“, naujausiame Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatyme. Apie šią premjerą rašo Živilė Ramoškaitė – „Meilė ir kiti demonai“: nuo skambesio link reginio“. Viršelio veidui skirtas ir didysis interviu – portretas „Inesa Linaburgytė: esu godi vaidmenų“. Solistę kalbina Audronė Juozauskaitė.
Degaičių mokyklos pradinukai lankėsi policijoje
Degaičių mokyklos pradinukai lankėsi policijoje 2008.04.07 12:52 Giedra AKAVICKIENĖ Telšių rajono policijos komisariate apsilankė 30 Degaičių pagrindinės mokyklos 1-4 klasių moksleivių. Pareigūnai tikisi, kad geri įspūdžiai paskatins vaikus būti geresniais, atsargesniais, saugoti vieniems kitus, o galbūt ateityje rimtai pagalvoti apie policininko profesiją. Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės specialistė Vilma Kasmauskaitė vaikams parodė, kaip dirba pareigūnai.
„Bravissimo“: su Naujais!
„Bravissimo“: su Naujais! 2007.12.29 12:35 2008-uosius žurnalas „Bravissimo“ sutinka su nauju, sausio mėnesio numeriu. Naujųjų metų proga net Ana Karenina (Eglė Špokaitė) žurnalo viršelyje šypsosi ir džiaugiasi gyvenimu. Ir ne veltui! Dar neišblėsus premjerinės „Bajaderės“ įspūdžiams, prieš pat Tris karalius rodoma „Aida“ (sausio 4 d.) skirta solisto Eugenijaus Vasilevskio jubiliejui, o ir dirigentui Vytautui Viržoniui ji yra kone „gyvenimo opera“ (Eglė Ulienė „Aida.
S.S. rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (birželio 30 – liepos 6 d.)
S.S. rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (birželio 30 – liepos 6 d.) (16) 2007.06.29 08:00 Jeigu poliariniai orai ilgiau kankins karštakošius lietuvius, teks atsiduoti šiltam chalatui ir TV. Šiokį tokį šansą šią savaitę ji suteikia. Šeštadienis Kai kurie šiandienos filmai – kaip pamokėlių kartojimas. Tokie „Šnipų vaikučiai“ (TV1, 16.00 val.), Roberto Rodriguezo traktuotėje visai išmoningi bei smagūs – nors tas smagumas ir nebenaujas.
"Bravissimo": Asmenybės
"Bravissimo": Asmenybės 2006.02.01 10:00 Ką tik pasirodęs vasario mėnesio „Bravissimo“ numeris – tarsi metraštis, fiksuojantis, regis, vos vakar praūžusias šventes ir vis dėlto už jas įdomesnę teatro kasdienybę. Operos ir baleto teatro leidžiamas žurnalas didžiausią dėmesį šį kartą skyrė solistams, Naujųjų išvakarėse pelniusiems „Operos švyturių“ apdovanojimus.
Tiesos ir apgavysčių kryžkelėse
Tiesos ir apgavysčių kryžkelėse 2005.12.29 14:30 Galime džiaugtis, kad 2004-ieji metai į Lietuvos istoriją įėjo kaip politinio lūžio metai - Lietuva tapo Europos Sąjungos ir Šiaurės Atlanto gynybinio aljanso narėmis. Bet ką tai reiškia paprastam Lietuvos žmogui? Kol kas jis nejaučia didelių permainų ar pokyčių į gerąją pusę.
Nemaloni, bet aktuali tema
Nemaloni, bet aktuali tema 2004.05.18 13:53 Turbūt ne vienas esame girdėję apie likimus, pasibaigusius savižudybėmis. Kaip rodo statistika, jų skaičius Lietuvoje ypač išaugo atkūrus Nepriklausomybę. Teigiama, jog esame viena iš tautų, kuriose savižudžių - daugiausia. Gal tai lemia mūsų tautos pasąmonėje nuo pagonybės išlikusios nuostatos? Juk lietuvių mitologijoje yra nemažai užuominų, kad mūsų protėviai, kai gyvenimas tapdavo nepakeliamas, pasiaukodavo savo dievams.
Kryžiažodis
Kryžiažodis 2004.05.03 13:06 "PLAUKUOČIUS" Užduotys - VERTIKALIAI: 2. Pernelyg ilgai nesiprausus, sklinda nemalonus... Kas ? 3. Gilė - tai ąžuolo... Kas ? 4. Voratinklio siūlai. 5. Įrenginys su nedideliu nuolydžiu, naudojamas susisiekti tarp skirtingų lygmenų. 6. Prašmatnus baldas, dažniausiai įsivaizduojamas stovintis karaliaus rūmuose. 7. Įvairių niekų, nesąmonių, absurdo šnekėjimas. 9. Tas, kuris eina. 11. Užduotis, kuriai įveikti tenka gerokai pasukti makaulę. 12. Dalykas, kuris niekuomet neužgyja.
Kryžiažodis
Kryžiažodis 2004.04.29 13:47 "PLAUKUOčIUS" Užduotys - VERTIKALIAI: 2. Pernelyg ilgai nesiprausus, sklinda nemalonus ... 3. Gilė - tai ąžuolo ... 4. Voratinklio "siūlai". 5. Nuožulnuma, jungianti skirtingo aukščio kelius. 6. Prašmatnus baldas, dažniausiai įsivaizduojamas stovintis karaliaus rūmuose. 7. Įvairių niekų, nesąmonių, absurdo šnekėjimas. 9. Tas, kuris eina. 11. Užduotis, kuriai įveikti tenka gerokai pasukti makaulę. 12. Dalykas, kuris niekuomet neužgyja.
Tai penktasis (paskutinysis) konkursinis kryžiažodis. Iki balandžio 30-osios laukiame atsakymų į vis
Tai penktasis (paskutinysis) konkursinis kryžiažodis. Iki balandžio 30-osios laukiame atsakymų į vis 2004.04.20 13:23 Tai penktasis (paskutinysis) konkursinis kryžiažodis. Iki balandžio 30-osios laukiame atsakymų į visus penkis galvosūkius. Nugalėtoją išrinksime burtų keliu ir paskelbsime gegužės 7-ąją. Jam atiteks "Akistatos" ketvirčio prenumerata. Dar penkių nugalėtojų laukia įvairios staigmenos.
Tai trečiasis konkursinis kryžiažodis. Panorusieji tik šiandien dalyvauti penkių kryžiažodžių konkur
Tai trečiasis konkursinis kryžiažodis. Panorusieji tik šiandien dalyvauti penkių kryžiažodžių konkur 2004.04.06 16:09 Tai trečiasis konkursinis kryžiažodis. Panorusieji tik šiandien dalyvauti penkių kryžiažodžių konkurse gali susirasti "Akistatos" 22-ąjį bei 24-ąjį numerius ir išspręsti ten išspausdintus kryžiažodžius. Visų penkių galvosūkių atsakymus spausdinsime tik gegužės 7 dienos laikraščio numeryje. Tada paskelbsime ir nugalėtoją, kuriam atiteks "Akistatos" prenumerata ketvirčiui.
Tai jau antrasis kryžiažodis (iš penkių) "Akistatos" prenumeratai laimėti. Atsakymus galite siųsti v
Tai jau antrasis kryžiažodis (iš penkių) "Akistatos" prenumeratai laimėti. Atsakymus galite siųsti v 2004.03.31 11:54 Tai jau antrasis kryžiažodis (iš penkių) "Akistatos" prenumeratai laimėti. Atsakymus galite siųsti visus iš karto iki gegužės 28 dienos. Laimėtoją paskelbsime gegužės 30-ąją.
Kryžiažodis "Eglutė"
Kryžiažodis "Eglutė" 2004.01.19 13:45 Vertikaliai: 1. Kiekvienos eglutės turimos natūralios papuošalų kabyklos. 3. Paukščiukas raudona krūtinėle, juoda galva ir juodu snapu, ant eglutės atrodantis tarsi mielas žaisliukas. 5. Lauke papuoštos didelės eglės apsauga. 6. Eglyno link vedanti nutryptos dirvos juosta. 9. Sakoma, jog didelis pragyventų metų kiekis žmogui yra ... 10. Užrišamas medžiaginis galvos apdangalas. 11. Sūnaus žmona. 12. Dantų valymo, balinimo, dezinfekavimo priemonė. 15. Eglės spygliukų suma kitu žodžiu.