keliu eismo taisykles

Ką būtina padaryti, kad vaikai mokyklas ir namus pasiektų saugiai?
Ką būtina padaryti, kad vaikai mokyklas ir namus pasiektų saugiai? 2015.05.19 08:15 Lietuvos keliuose šiemet sužalota jau beveik 200 vaikų. Vienas netgi žuvo – ir ne bet kur, o ką tik išlipęs iš mokyklinio autobusiuko. Visuomenei kyla klausimas – ką galime padaryti, kad vaikai mokyklas ir namus pasiektų saugiai? Ekspertai tik gūžčioja pečiais – pirmiausia reikia laikytis kelių eismo taisyklių ir, priartėjus prie mokyklinio autobuso, sulėtinti greitį.
Aktoriaus Petro Dimšos byla: naujų liudytojų neapklaus, tačiau kvies ekspertus
Aktoriaus Petro Dimšos byla: naujų liudytojų neapklaus, tačiau kvies ekspertus (1) 2015.05.15 14:30 Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad į aktoriaus Petro Dimšos bylos nagrinėjimą dėl jam skirtos šešerių metų kalėjimo bausmės už mirtiną dviratininko sužalojimą naujų liudytojų nekvies, neatliks ir naujų ekspertizių. Nuteistasis prašė apklausti šešis liudytojus, tačiau teisėjas Algimantas Valantinas paskelbė, kad nuteistojo nurodyti asmenys nebuvo tiesioginiai įvykio dalyviai, jų nurodomos aplinkybės negali turėti reikšmės byloje. Tačiau teismas nusprendė apklausti du ekspertus.
Psichologas: „kelių ereliai“ – mažas pajamas gaunantys ir aukštomis pareigomis negalintys pasigirti vyrai
Psichologas: „kelių ereliai“ – mažas pajamas gaunantys ir aukštomis pareigomis negalintys pasigirti vyrai (2) 2015.05.12 11:48 Atšilus orams, vairuotojai vis stipriau spaudžia akseleratoriaus pedalą, viršijamas greitis, pažeidinėjamos kelių eismo taisyklės (KET), tad didėja ir avarijų keliuose skaičius. Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA ekspertai pastebi, kad pagal elgesį kelyje, galima išskirti kelis pagrindinius eismo įvykių sukėlėjų ir dalyvių tipus. Daugiausia problemų kelyje sukelia „kelių ereliai“. Pasak psichologo Tomo Lagūnavičiaus, Lietuvos keliuose vyksta kovos dėl aukštesnio socialinio statuso.
Berniuko gyvybę išgelbėję patruliai kuklinasi: taip būtų pasielgęs kiekvienas pareigūnas
Berniuko gyvybę išgelbėję patruliai kuklinasi: taip būtų pasielgęs kiekvienas pareigūnas (1) 2015.05.01 09:14 Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pagerbė ir apdovanojo sostinės policijos patrulius, išgelbėjusius berniuko gyvybę. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės vyresniajai policininkei Rugilei Kancler ir viršilai Sauliui Statulevičiui už pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą gelbstint kūdikio gyvybę, įteiktos vardinės dovanos – planšetiniai kompiuteriai. „Jūs esate išskirtinis pavyzdys, koks turi būti policininkas.
Neblaivūs vairuotojai taranuoja policijos automobilius
Neblaivūs vairuotojai taranuoja policijos automobilius 2015.04.27 21:24  Anksčiau tik užsienio televizijų reportažuose matydavome, kaip policininkai vaikosi kelių taisyklių pažeidėjus, kurie net taranuoja policininkų automobilius. Tačiau laikai keičiasi – jau ir pas mus dažniausiai girti vairuotojai, sprunkdami nuo pareigūnų, tai daro bet kokia kaina. Stengiasi pasprukti Pirmiausia atakuoti pareigūnus ėmė kontrabandininkai. Vežantys cigaretes prarasti turi ką, tad automobilių, kurie dažniausiai būna seni, jiems negaila.
Drama sostinėje: sąmonės netekusį berniuką pareigūnai perdavė medikams
Drama sostinėje: sąmonės netekusį berniuką pareigūnai perdavė medikams (1) 2015.04.17 15:05 Penktadienį, apie 11.15 val. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai, patruliuojantys kelyje Vilnius-Lyda, 11 km pastebėjo automobilį Mercedes Benz, kurio vairuotoja važiuoja su įjungta avarine šviesos signalizacija, akivaizdžiai pažeidinėja kelių eismo taisykles, lenkia kitas transporto priemones draudžiamoje vietoje, viršija leistiną greitį. Pareigūnai prisivijo ir sustabdė automobilį.
Pričiupo jau daugiau nei 500 greitį viršijusių pažeidėjų
Pričiupo jau daugiau nei 500 greitį viršijusių pažeidėjų 2015.04.16 19:04 LRT Televizijos laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt Vairuotojai šią savaitę turi būti ypač atidūs – įjungti visi stacionarūs greičio matuokliai fiksuojantis net mažiausią greičio viršijimą. Laidoje „Laba diena, Lietuva“ žurnalistas Arnas Mazėtis kalbino Lietuvos kelių policijos skyriaus viršininką Dainių Šalomską. Viršininko teigimu, patikrinus šią savaitę gautus duomenis, jau užfiksuota 520 pažeidimų. „Pažeidėjų bus dar daugiau, nes policijos pareigūnai matuoja greitį ir rankinėmis priemonėmis.
KET pažeidėjų gaudynės: per metus tenka vaikytis apie pusę tūkstančio vairuotojų
KET pažeidėjų gaudynės: per metus tenka vaikytis apie pusę tūkstančio vairuotojų (2) 2015.04.14 10:33 Agnė Skamarakaitė, LRT Televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt Per pastaruosius du savaitgalius girtų vairuotojų gaudynės baigėsi avarijomis Vilniuje ir šalia jo, dar vieną neblaivų vairuotoją pareigūnai vaikėsi Pakruojo rajone, jis taip pat apgadino policijos automobilį. „Per metus tenka vaikytis apie 500 nestojančių vairuotojų. Gaudome ne tik lengvųjų automobilių, bet ir sunkvežimių, sunkiasvorių traktorių vairuotojus.
Psichologas: keliuose nėra „erelių“ ar „gaidelių“, yra idiotai
Psichologas: keliuose nėra „erelių“ ar „gaidelių“, yra idiotai 2015.04.10 12:55 Visiems žinoma, kad pažeidinėti kelių eismo taisykles (KET) yra nederamas elgesys už kurį ne tik gresia administracinė atsakomybė, bet visa tai gali baigtis labai skaudžiomis pasekmėmis. Vis dėlto lenktynininkai, scenos žvaigždės ar tiesiog eiliniai piliečiai socialiniuose tinklusoe drąsiai dalinasi informacija apie viršytą greitį ar pažeistas kitas KET.
Saulius Skvernelis: argumentas, kad baudos balų sistema paskatins korupciją – niekinis
Saulius Skvernelis: argumentas, kad baudos balų sistema paskatins korupciją – niekinis (1) 2015.04.01 09:54  Visuomenę reikia įtikinti balų sistemos poveikiu užkardant kelių eismo taisyklių pažeidimus, o oponentų argumentai, esą tokios sistemos grąžinimas paskatins korupciją, yra niekinis, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. „Reikia padirbėti su žmonių nuomone, pateikti svarius argumentus, kodėl šita sistema reikalinga.
28-erių metų vairavimo mokytojas: „Vairuotojo specialybė šiandien labai paklausi“
28-erių metų vairavimo mokytojas: „Vairuotojo specialybė šiandien labai paklausi“ 2015.03.27 09:59 Artur Cvetkov jau trečius metus dirba Vilniaus Jeruzalės darbo mokymo centre. Jis – krovininių transporto priemonių ir autobusų vairavimo mokytojas bei instruktorius, į savo darbą žiūrintis su didele pagarba ir atsakomybe. Šiuos principus jis skiepija ir būsiemiesiems vairuotojams. Artūrai, ar galėtumėte šiek tiek papasakoti apie save? Kaip tapote vairavimo mokytoju? Šiuo darbu pirmą sykį susižavėjau dar būdamas dvyliktokas ir lankydamas vairavimo kursus vairavimo mokykloje.
Policijos reidas: vairuotojai vs maršutinis transportas
Policijos reidas: vairuotojai vs maršutinis transportas 2015.03.25 09:14 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai pastebi, kad vairuotojai, bandydami išvengti transporto spūsčių, bando gudrauti važiuodami maršrutiniam transportui skirtomis eismo juostomis, taip trikdydami maršrutinio transporto eismą.
Aiškėja naujos baudos balų sistemos kontūrai?
Aiškėja naujos baudos balų sistemos kontūrai? 2015.03.23 11:59  Vidaus reikalų ministerija (VRM) pateikė naujas pataisas, kuriomis siūloma grąžinti balų sistemą už kelių eismo taisyklių pažeidimus. Jos parengtos po to, kai rudenį Seimas atmetė ankstesnį ministerijos projektą.
Automobilyje „Mercedes“ – ir narkotinės medžiagos, ir  pareigūno ženklas
Automobilyje „Mercedes“ – ir narkotinės medžiagos, ir pareigūno ženklas 2015.03.18 09:16 Kovo 17 d. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariate gautas pranešimas, kad kelyje A1 (Vilnius-Kaunas-Klaipėda) pavojingai važiuoja automobilis „Mercedes“. Patrulių būrio pareigūnai, reagavę į pranešimą, minėtą automobilį sustabdė netoli Elektrėnų. Patruliai, tikrindami transporto priemonę, rado įtartinų daiktų, tarp jų buvo ir suklastotas Lietuvos kriminalinės policijos pareigūno ženklas ir teleskopinė lazda.
Baudos balų sistema pėsčiuosius saugos, vairuotojus baus
Baudos balų sistema pėsčiuosius saugos, vairuotojus baus 2015.03.15 18:45  Tomas Juškėnas Po daugiau nei penkerių metų pertraukos grįžta anksčiau galiojusi baudos balų sistema. Nors nėra tiksliai įvardyta, nuo kada turi įsigalioti sprendimas, specialistai sutaria, kad, prastėjant situacijai šalies keliuose, baudos balų sistema kaip veiksminga priemonė, siekiant pažaboti nuolat Kelių eismo taisykles (KET) pažeidžiančius vairuotojus, turi būti patvirtinta dar šiemet. Kaip viena nuolatinių KET pažeidimų vietų įvardijama pėsčiųjų perėja.
Vytautui Grubliauskui įgelta dėl džiazo festivalio, Agnei Bilotaitei kliuvo dėl eismo taisyklių pažeidimų
Vytautui Grubliauskui įgelta dėl džiazo festivalio, Agnei Bilotaitei kliuvo dėl eismo taisyklių pažeidimų 2015.03.12 14:35 Žinių radijas   Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė į Klaipėdos merus Agnė Bilotaitė apkaltino Liberalų sąjūdžio kandidatą, dabartinį merą Vytautą Grubliauską, už administracinių išteklių naudojimą ne pagal paskirtį, o pačiai A. Bilotaitei kliuvo už tai, kad reklamines rinkimų mašinas statė pažeisdama eismo taisykles.   „Aš labai džiaugiuosi, kad Klaipėdos mieste turime džiazo festivalį.
Aktorius Petras Dimša teismo pripažintas kaltu
Aktorius Petras Dimša teismo pripažintas kaltu (4) 2015.03.03 10:01 Vilniaus miesto apylinkės teismas 2015 m. kovo 3 d. paskelbė nuosprendį, kuriuo Petrą Dimšą pripažino kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 6 dalyje, ir paskyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.
Policija: „Zebrų“ kas kelis metrus nepripaišysim“
Policija: „Zebrų“ kas kelis metrus nepripaišysim“ (1) 2015.02.18 22:18 Žydrūnė Jankauskienė Pėstieji – rizikingiausia eismo dalyvių grupė, todėl nenuostabu, kad jų saugumui policija skiria didelį dėmesį. Viena tokių akcijų – pėsčiųjų drausminimas už ėjimą per gatvę neleistinose vietose. Tačiau tauragiškiai įsitikinę – ne jie privalo taikytis prie egzistuojančių taisyklių, o valdžia privalo taikyti taisykles prie vietos gyventojų įpročių. – Vis tiek žmonės čia ėjo, eina ir eis. Ir ne po vieną, o būriais.
Pėsčiomis iš Alytaus į Palangą nužingsniavusį keliautoją vieni palaikė motociklininku, kiti – slidininku
Pėsčiomis iš Alytaus į Palangą nužingsniavusį keliautoją vieni palaikė motociklininku, kiti – slidininku (1) 2015.02.17 22:50 Saulė PINKEVIČIENĖ Namie Stasio Barščevičiaus laukė tikras siurprizas: žmonos iškeptas tortas su šešiolika žvakučių (tiek dienų truko kelionė) ir iš spalvingų balionų išdėliotas užrašas „Su pergale“. Iš tolimos ir sunkios kelionės vyras grįžo nešinas puokšte gėlių, kurias įteikė savo „štabui“ – žmonai Almai. Asmeninė nuotr.Kaip toje pasakoje alytiškiui Stasiui Barščevičiui pavyko „suavėti“, tik ne geležinius batus, o metalinius slidžių lazdų smeigus.
Keliuose pavojingiausia senjorams
Keliuose pavojingiausia senjorams 2015.02.12 13:23 Eismo įvykių, kuriuose nukenčia vyresnio amžiaus eismo dalyviai, vis daugėja. Remiantis 2014-ųjų metų statistikos duomenimis, avarijose žuvo net 109 pėstieji. Tarp žuvusiųjų daugiausia 65-erių metų ir vyresnio amžiaus žmonių. Būtent todėl visiems vyresnio amžiaus žmonėms yra būtina nuolat priminti pagrindines Kelių eismo taisykles bei saugumo keliuose svarbą. Juk kiekvienas eismo dalyvis privalo jausti atsakomybę už save ir kitus gatvėje ir kelyje.
Taksistų siaubui – ilgi metai nelaisvės
Taksistų siaubui – ilgi metai nelaisvės 2015.02.11 21:43 Nijolė Mitkevičienė Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį 21 metų šiauliečiui Dovydui Barsukui. Už plėšimą, už pasikėsinimą nužudyti ir už nužudymą jam skirta 16 metų laisvės atėmimo bausmė, jis privalės atlyginti turtinę bei neturtinę žalą. Norėjo tik apiplėšti? D.Barsukas, kuriam tada nebuvo nė dvidešimties, pagarsėjo kaip taksistų siaubas: vieną subadė, kuris tik laimingo atsitiktinumo dėka liko gyvas, o kitą nužudė.
Vyriausybė spręs dėl dešiniavairių automobilių
Vyriausybė spręs dėl dešiniavairių automobilių 2015.02.11 07:28  Vyriausybė trečiadienį spręs, ar teikti Seimui įstatymų pataisas, kurios leistų Lietuvoje registruoti transporto priemones su vairu dešinėje pusėje.
Važinėjimas ant ledo – fatališkos pasekmės tiek gamtai, tiek žmogui
Važinėjimas ant ledo – fatališkos pasekmės tiek gamtai, tiek žmogui 2015.02.04 23:23 Klementina Puolikaitė-Guobė Kai ežerus sukausto storas ledas, atsiranda vairuotojų, norinčių savo įgūdžius patikrinti ekstremaliu pasivažinėjimu ant jo. Maža to, kartais prie tokių „ledo užkariautojų“ prisijungia ir draugai ar šeimos nariai, susėdę į rogutes, pririštas prie automobilio. Netinkamos pramogos Važinėti užšalusiu ledu motorinėmis transporto priemonėmis draudžia Kelių eismo taisyklės, bet jos – rodiklis ne visiems.
Konstitucinis Teismas nagrinės, ar lietuviai nediskriminuojami dėl automobilių su vairu dešinėje pusėje
Konstitucinis Teismas nagrinės, ar lietuviai nediskriminuojami dėl automobilių su vairu dešinėje pusėje 2015.02.02 12:07   Konstitucinis Teismas aiškinsis, ar tėvynėje gyvenantys lietuviai nėra diskriminuojami dėl draudimo vairuoti automobilį su vairu dešinėje pusėje. Kelių eismo taisyklės numato, kad automobilį su vairu dešinėje pusėje Lietuvoje laikinai gali vairuoti užsieniečiai ir užsienyje gyvenantys lietuviai.
Susidūrus su besimokančiu vairuoti – dažniausiai kaltas lieka vairuotojas
Susidūrus su besimokančiu vairuoti – dažniausiai kaltas lieka vairuotojas 2015.01.26 12:57  Pamačius kelyje vairavimo mokyklos automobilį reikėtų laikytis nuo jo saugaus atstumo arba lėtais ir apgalvotais manevrais jį apvažiuoti, pataria draudikai. Pasak Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje, net 9 iš 10 incidentų, į kuriuos pakliūna besimokantys vairuotojai, nutinka dėl per staigaus stabdymo. Tačiau pagal kelių eismo taisykles, tokiu atveju atsakomybė tenka ne mokomojo automobilio, o iš galo važiavusiam vairuotojui.
Bandė išvengti atsakomybės – įpainiojo ir draugus
Bandė išvengti atsakomybės – įpainiojo ir draugus 2015.01.16 11:06  Šiaulių apylinkės teisme – akiplėšiškas neblaivaus vairuotojo, padariusio kelių eismo taisyklių pažeidimą, bandymas išsisukti nuo atsakomybės. 2014 m. spalio mėnesį nusižengęs kelių eismo taisyklėms – automobiliu apgadinęs svetimą nuosavybę ir pabėgęs iš įvykio vietos bei teismo posėdžio metu keitęs savo parodymus, 40-metis Šiaulių rajono gyventojas R. G. teisingumo visgi sulaukė.
Gedulas ir kraujas – Lietuvos pakelių palydovas
Gedulas ir kraujas – Lietuvos pakelių palydovas 2015.01.10 19:00 2014 metais nelaimės Lietuvos keliuose nusinešė daugiau žmonių gyvybių, negu 2013-aisiais. Lietuvos kelių policijos tarnybos statistika skelbia, kad pernai per avarijas žuvo 265 žmonės, tai yra 9 daugiau negu užpernai. Tarp žuvusiųjų – net 24 nepilnamečiai. Šildytis uždrausta Žinant, kad Lietuvoje dėl emigracijos ir per mažo gimstamumo gyventojų kasmet sparčiai mažėja, belieka liūdnai apgailestauti, kad „karas“ keliuose vyksta nemažėjančiais tempais.
Trečiadienį Pilaitėje gyventojai protestuos dėl vaikų saugumo gatvėse
Trečiadienį Pilaitėje gyventojai protestuos dėl vaikų saugumo gatvėse 2015.01.06 15:33 Susirūpinę pėsčiųjų, ypač moksleivių saugumu judriausiose miesto gatvėse, kur net šviesoforu reguliuojamose perėjose nuolat žūva pėstieji, žalieji valstiečiai sausio 7 d. 13 val. Pilaitėje organizuoja visuomeninę akciją „Žalią šviesą saugiam vaikų keliui į mokyklas“ ir kviečia pilietiškus žmones jungtis bei palaikyti.
Su baudų balų projektų vidaus reikalų ministras į Seimą žada grįžti pavasarį
Su baudų balų projektų vidaus reikalų ministras į Seimą žada grįžti pavasarį (2) 2014.12.25 10:29 Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis dar kartą bandys įtikinti Seimą grąžinti baudos balų sistemą. Parlamentarams nepritarus atitinkamoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisoms, ministras per pavasario sesiją žada grįžti su patobulinto projekto pateikimu. „Mes turime gražaus laiko iki pavasario sesijos patobulinti, tada pavasario sesijoje planuojame pateikimą“, - sakė ministras.
Psichologė pataria, kaip per šventes kelyje neprarasti savitvardos
Psichologė pataria, kaip per šventes kelyje neprarasti savitvardos 2014.12.23 22:51 Didžiųjų šalies miestų gatvėse transporto spūstys prieš šventes pasiekė apogėjų, o vairuotojai ne tik užtrunka ilgiau kelyje, bet ir tampa agresyvesni. Didžiausios ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ pykčio keliuose valdymo konsultantė Eglė Masalskienė pastebi, kad skubantiems vairuotojams pyktis kyla, nes jie nebūna pasiruošę tokioms spūstims, tikisi pravažiuoti „kaip visada“, o susidūrę su realybe jaučiasi bejėgiai.