gyvates

Dešimtųjų „Sirenų“ arijos: nenutylantis gyvo teatro pulsas
Dešimtųjų „Sirenų“ arijos: nenutylantis gyvo teatro pulsas 2013.09.17 13:13 Rugsėjo 26 dieną, ketvirtadienį, prasidės dešimtasis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“. Dešimtąkart kviečiantis užčiuopti neramų Europos teatro nervą, šiemet festivalis publikai pristatys penkias istorines kolizijas, klasikinius tekstus ir chrestomatines fabulas analizuojančius spektaklius bei makabrišką „The Tiger Lillies“ koncertą. Iššūkių nebijančios „Sirenos“ sostinėje vyks rugsėjo 26 – spalio 6 dienomis.
Teleskopu „Hubble“ pastebėtas mįslingas planetiškųjų ūkų lygiavimas
Teleskopu „Hubble“ pastebėtas mįslingas planetiškųjų ūkų lygiavimas 2013.09.05 17:00 NASA ir ESA teleskopais „Hubble“ bei „New Technology Telescope“ (NTT) pasižvalgę po mūsų galaktikos centrinę dalį ir apžiūrėję daugiau kaip 100 planetiškųjų ūkų, astronomai pastebėjo gluminantį bendrumą. Nepaisant skirtingo drugio formos ūkų dydžio ir pavidalų, visi jie kažkokiu būdu mįslingai lygiuoja. Daugeliui teko girdėti, kad Saulės tipo žvaigždės savo egzistencijos pabaigoje nusimeta išoriniuos sluoksnius, kurie nuskrieja į kosmosą – panašiai iš savo odos išsineria gyvatės.
R. Mikelkevičiūtė sielojasi, kad išpešė A. Kontrimui barzdą
R. Mikelkevičiūtė sielojasi, kad išpešė A. Kontrimui barzdą 2013.09.05 11:47 LNK pokalbių laida „Valanda su Rūta“ seniai sumušė visus pokalbių laidos populiarumo rekordus, todėl nenuostabu, kad pirmoji naujojo sezono laida buvo skirta rekordams ir rekordininkams.
Suvalgiau sukirmijusį obuolį. Kas man bus?
Suvalgiau sukirmijusį obuolį. Kas man bus? 2013.08.29 23:09 Nors dauguma pirkėjų piktinasi netyčia nusipirkę sukirmijusį kopūstą ar obuolį, tačiau gamtininkai sako, kad rasta kirmėlaite reikėtų tiesiog pasidžiaugti, nes ji leidžia manyti, kad jūsų lėkštėje atsidūrusi sodo gėrybė nebuvo purkšta chemikalais. Miestiečiai, nuo medžio nuskynę sukirmijusį obuolį, dažniausiai ima burnoti, o kaime retai apsilankanti mergina, pamačiusi iš raudonskruosčio galvą iškišusią kirmėlaitę, savo spiegimu ją priverčia lįsti tik gilyn.
Miestelį šiurpina žalčių keršto istorija
Miestelį šiurpina žalčių keršto istorija (3) 2013.08.27 15:22 Vieno nedidelio Pietryčių Lietuvos miestelio gyventojai puse lūpų aptarinėja visai neseniai nutikusią šiurpią istoriją. Vieni į mistinį įvykį numoja ranka, pavadina „bobučių pasakomis“, kiti yra įsitikinę, kad gamtoje taip jau viskas surėdyta – už gerą geru, už blogą... Visa ši keista istorija prasidėjo nedidele žinute spaudoje apie nelaimingą atsitikimą – traktorininko mirtį. Vyras mirė darbo metu, o priežastis iš karto pradėjo aiškintis pareigūnai.
6 ekstremaliausi užsiėmimai mokslo pasaulyje
6 ekstremaliausi užsiėmimai mokslo pasaulyje 2013.08.24 23:00 Mokslininkai kasdien vardan mokslo peržengia įprasto žmogiško patyrimo ribas. Bet jeigu praeityje tyrėjai vogdavo lavonus iš morgų arba bandydavo naujus vaistus ant savęs, tai dauguma šiuolaikinių mokslininkų jau nebesinaudoja tokiomis kraštutinėmis priemonėmis. Dauguma. O yra ir tokių mokslininkų, kurie imasi visiškai ekstremalių veiksmų. Gearmix.ru pristato šešis ekstremaliausius užsiėmimus mokslo pasaulyje.
Išskirtinis atvejis: gydytojai pašalino šakutę iš 70-mečio vyro penio
Išskirtinis atvejis: gydytojai pašalino šakutę iš 70-mečio vyro penio 2013.08.21 14:28 Australijoje, Kanberos mieste medikai iš 70-mečio vyro šlapnės pašalino 10-ies centimetrų šakutę, kurią jis ten įkišo siekdamas patirti seksualinį malonumą. Šis atvejis buvo toks neįprastas, kad gydytojai jį aprašė tarptautinio medicinos leidinio „International Journal if Surgery Case Report“ praėjusio mėnesio numeryje. Anot pranešimo, vyras buvo pristatytas į Kanberos ligoninės priimamąjį su kraujuojančiu lytiniu organu.
Kanados viešbutyje rasta 40 pitonų
Kanados viešbutyje rasta 40 pitonų 2013.08.17 14:30 Kiek daugiau nei savaitė po to, kai Kanadoje didžiulis pitonas mirtinai užsmaugė du mažus berniukus, šalies policija vieno viešbučio kambaryje aptiko 40 šių gyvačių. Pitonai ketvirtadienio vakarą buvo rasti keliose plastikinėse daiktų dėžėse, viešbučio kambaryje Brantforde Ontarijuje, kur buvo apsistojusi iš savo namų išvaryta pora, sakoma policijos pranešime.
Išgyveno žaibo smūgį ir gyvatės įkandimą, bet pateko į ligoninę po mūšio su rykliu
Išgyveno žaibo smūgį ir gyvatės įkandimą, bet pateko į ligoninę po mūšio su rykliu 2013.08.07 20:08 JAV Floridos valstijos gyventojas išgyveno žaibo smūgį, barškuolės įkandimą ir du beždžionių užpuolimus. Šįkart amerikietis pateko į ligoninę po itin pavojingo „pasimatymo“ su rykliu Bahamuose, praneša „The New York Daily News“. 40 metų amžiaus Erikas Norrie, laivų dažų gamybos kompanijos savininkas, grįžinėjo iš žvejybos jūroje, kai ryklys griebė kairę jo koją.
Kanada sukrėsta dviejų berniukų gyvybių nusinešusios pitono atakos
Kanada sukrėsta dviejų berniukų gyvybių nusinešusios pitono atakos 2013.08.07 15:30 Vaikų žūties atvejai visada būna sukrečiantys, tačiau Kanados žmonės liko apstulbinti itin neįprasto incidento, kai pasprukęs egzotinis pitonas užpuolė ir pasmaugė du miegančius berniukus. Šios atakos aukomis tapę berniukai – penkiametis ir septynmetis – sekmadienio vakarą miegojo jų draugo bute rytiniame Kampbeltono miestelyje. To draugo tėvui priklauso aukštu žemiau po tuo butu įsikūrusi egzotinių gyvūnų parduotuvė.
Ką slepia automobilių emblemos
Ką slepia automobilių emblemos 2013.08.06 19:00 Automobilių heraldika išsiskiria simboliškumu: daugumos jų emblemos turi užslėptos reikšmės – ir dažnai labai netikėtos. Garsiausių automobilių markių kūrėjai – beveik visi be išimties – buvo beprotiškai įsimylėję savo mašinas. Ir dėl to stengėsi joms suteikti gyvybės, sutapatindami su greičiausiais, veržliausiais, grakščiausiais gyvūnais ir pavojingiausiais žvėrimis.
Kaip elgtis įgėlus gyvatei?
Kaip elgtis įgėlus gyvatei? 2013.08.05 23:00 Kasmet pasaulyje apie 125 tūkstančiai žmonių miršta nuo gyvačių įkandimų. Daugelis iš jų miršta dar nespėję nuvykti į ligoninę. Todėl Kalifornijos universiteto mokslininkai sukūrė naują nosies purškalą, kuris gali pakeisti tokias tendencijas, rašo news.discovery.com. „Mes stengiamės pakeisti žmonių mąstyseną apie mirimus nuo gyvačių įkandimų, sukurdami nebrangią, karščiui atsparią, lengvai naudojamą priemonę.
Didysis moterų ir merginų horoskopas (I)
Didysis moterų ir merginų horoskopas (I) (12) 2013.08.05 14:18 Moterys gimusios po Avino ženklu (nuo kovo 20/21 iki balandžio 20/21 dienos) Nuo kovo 20/21 iki balandžio 20/21 dienos Saulė keliauja Avino ženklu, kurį valdo Marsas. Moterys, gimusios po šiuo ženklu, kaip taisyklė yra labai dalykiškos, savarankiškos, aktyvios, imlios. Daugelis jų pasirenka vyriškas profesijas ir dirba ne blogiau už vyrus. Šios moterys užima vadovaujančius postus, jos puikios administratorės.
5 paprasti, bet įspūdingi eksperimentai
5 paprasti, bet įspūdingi eksperimentai (2) 2013.08.03 19:21 Fizika ir chemija didžiulei daugybei moksleivių yra sudėtingi dalykai, ir jie kenčia ne tik dėl savo nesugebėjimo susigaudyti juose, bet ir dėl to, kad nerodo jokio intereso šiems mokslams. Neretai šios problemos būna tarpusavyje susijusios: nesupranti ir nuobodžiauji per pamoką, nuobodžiauji ir nesupranti, apie ką kalbama, kadangi nesistengi įsigilinti į dalyko esmę.
Į mišką – su mylimo gyvūno palaikais maišelyje
Į mišką – su mylimo gyvūno palaikais maišelyje 2013.07.27 17:53 Prisėdęs autobuse šalia liūdnos močiutės negali būti tikras, kad rankinėje ji nesigabena nugaišusio šuns ar katės. Šiurpoka? Šiaulių daugiabučių gyventojai, norintys palaidoti savo keturkojus, turi nelegalią išeitį – vykti į užmiestį ir ten slapčia rasti vietą kapui, nes legalių gyvūnų kapinių mieste nėra. Miestiečiai, mokėdami savivaldybei mokesčius už laikomus gyvūnus, mainais deramų paslaugų negauna.
Laukiniai gyvūnai – ne žaislas namuose
Laukiniai gyvūnai – ne žaislas namuose 2013.07.27 15:39 Naujienų portalas „Etaplius.lt“ šiauliečiams buvo suteikęs unikalią galimybę – tiesiogiai leido stebėti, kaip iš kiaušinių išsirita žalčiukai. Atvejų, kai gyventojai laukinius gyvūnus ima auginti namuose, daugėja. Voverės, šeškai, vorai, žalčiai, gyvatės, vėžliai, pelėdos ir kiti laukinės gamtos padarai tampa įnamiais, tačiau specialistai įspėja – laukinis gyvūnas yra ne žaislas. Laukinio gyvūno laimė – laisvė. Iš šešių kiaušinių – penki mažyliai Savaitę naujienų portalo „Etaplius.
 Jaunoji dizainerė: tikiuosi, kad gyvūnus nuo mados sekėjų apsaugos technologijos
Jaunoji dizainerė: tikiuosi, kad gyvūnus nuo mados sekėjų apsaugos technologijos 2013.07.19 17:37 Liepos pradžioje Liucija Domkutė, nurungusi daugiau nei 20 pretendentų, tapo „Jaunojo dizainerio prizo 2013” laimėtoja mados kategorijoje. Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros bakalaurei sėkmę atnešė „Scala“ (liet. žvynelis) pavadinta kolekcija, išsiskirianti inovatyviu „žvynuotu“ trikotažiniu audiniu. Apie prizo vertą kolekcijos idėją ir dizainerės planus paklausėme pačios Liucijos Domkutės.
Specialistai pataria apsidrausti nuo vasaros pavojų
Specialistai pataria apsidrausti nuo vasaros pavojų 2013.07.15 11:14 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, praėjusiais metais erkiniu encefalitu sirgo 495 žmogus, tai – trečdaliu daugiau nei ankstesniais metais, daugiausia susirgimų registruota Kauno ir Vilniaus apskrityse. Šiemet Lietuvoje jau užregistruota 10 erkinio encefalito atvejų, todėl Seesam Insurance AS Lietuvos filialo draudimo ekspertai ragina tinkamai saugotis ir nepamiršti draudimo nuo vasarą patiriamų traumų bei rizikų.
10 šokiruojančių mokslinių istorijų (I)
10 šokiruojančių mokslinių istorijų (I) (2) 2013.07.10 21:00 Kai kurie keisčiausi ir sunkiausiai suvokiami moksliniai eksperimentai istorijoje buvo, techniškai kalbant, nesėkmingi – arba vykdytojai nepasisekdavo norėto rezultato, arba jis būdavo kur kas keistesnis nei buvo tikėtasi ar norėta. Listverse.com siūlo pasidomėti net 10 tokių keistų ir net kraupių eksperimentų. 10. Unabomberį sukūrė CŽV Genijus Unabomberis (nuotr. Listverse.com) (nuotr. Balsas.
Gyvatės įgėlimas retas, bet skausmingas
Gyvatės įgėlimas retas, bet skausmingas (1) 2013.07.08 15:06 Joniškės soduose vaikinui, kaip manoma, į pėdą įkando dobiluose besiilsėjusi gyvatė. Kas nutiko, roplio „auka“ tapęs tauragiškis suvokė ne iš karto. Įdėmiau apžiūrėti žaizdą privertė bloga savijauta ir tinstanti bei paraudonavusi galūnė. O ką susidūrę su gyvate ir patyrę jos kirtį darytumėte jūs? Kirtį pajuto dobiluose Savaitgalį vaikštinėdamas pievoje, dvidešimtmetis vaikinas pajuto durį pėdoje. Pagalvojęs, jog įkando bitė, vaikinas nekreipė dėmesio.
 10 sadistiškiausių žudikų gyvūnų pasaulyje (II)
10 sadistiškiausių žudikų gyvūnų pasaulyje (II) 2013.06.29 19:25 Gamtoje grobuonys būna visokių formų ir dydžių. Pastaruoju metu dokumentinių filmų kūrėjai linkę pabrėžti kai kurių plėšrūnų efektyvumą žudant (dažniausiai minimi rykliai, liūtai ir krokodilai, tituluojant juos „idealiomis žudymo mašinomis“ arba „efektyviaudsiais žudikais gamtoje“). Tačiau „Listverse.com“ šiame sąraše nusprendė informuoti apie grobuonis, kurie savo aukoms nužudyti naudoja žiaurius ir sadistiškus būdus.
 10 sadistiškiausių žudikų gyvūnų pasaulyje (I)
10 sadistiškiausių žudikų gyvūnų pasaulyje (I) (5) 2013.06.28 21:05 Gamtoje grobuonys būna visokių formų ir dydžių. Pastaruoju metu dokumentinių filmų kūrėjai linkę pabrėžti kai kurių plėšrūnų efektyvumą žudant (dažniausiai minimi rykliai, liūtai ir krokodilai, tituluojant juos „idealiomis žudymo mašinomis“ arba „efektyviausiais žudikais gamtoje“). Tačiau listverse.com šiame sąraše nusprendė informuoti apie grobuonis, kurie savo aukoms nužudyti naudoja žiaurius ir sadistiškus būdus.
Nenuspėjama voverės ir gyvatės kova tapo interneto hitu
Nenuspėjama voverės ir gyvatės kova tapo interneto hitu (5) 2013.06.27 10:40 Kartais gamta iškrečia siurprizų ir sulaužo nusistovėjusius stereotipus. Mes pripratome, kad voverės – mažyčiai ir mieli padarai, o gyvatės, priešingai – puikia reakcija pasižymintys, klastingi ir agresyvūs šliužai.
Kuo apsiauti einant į vestuves?
Kuo apsiauti einant į vestuves? 2013.06.19 09:32 Viena gražiausių švenčių yra vestuvės. Net jei pati nesi jaunoji, vis tiek norisi atrodyti pritrenkiamai! Kai suknelė jau išrinkta, laikas pasirūpinti bateliais. Kokius juos pasirinkti, kad atrodytumėte puošniai, patars stilistai ir mados tinklaraštininkė Toma Muznikaitė. Neoninės spalvos žali bateliai ar subtilūs juodi aukštakulniai? Žinoma, jei kvietime nurodytas aprangos kodas – netenka ilgai sukti galvos.
Po liūto ir erelio ženklu
Po liūto ir erelio ženklu 2013.06.15 19:55 Vidas Gavelis Nuo senų laikų žmonės mėgo suteikti sau išskirtinumą, t. y. simbolį sau, savo giminei ir savo kraštui. Tokį ženklą, kad jį pažintų iš toli. Dažnai tokiuose simboliuose, heraldikoje, būdavo vaizduojami gyvūnai. Gyvūnai, gyvenantys šalia ir įkūnijantys žmogaus norimas savybes. Manoma, kad heraldika atsirado tarp pirmojo ir antrojo Kryžiaus žygių (1099–1147 m.). Ir neatsitiktinai, bet apie tai – vėliau. Gerokai prieš tai atsirado totemai.
Australija: didelių atstumų ir kontrastų šalis
Australija: didelių atstumų ir kontrastų šalis 2013.06.09 08:31 Dalia KARPAVIČIENĖ Kelmiškė Gintarė Kazlauskaitė su šeima metus viešėjo tolimojoje Australijoje. Didžiausią įspūdį jai paliko didinga, kartais net bauginanti svečios šalies gamta. Para ore su keturių mėnesių kūdikiu Praėjusių metų balandį Gintarė Kazlauskaitė, jos gyvenimo draugas su jų keturių mėnesių kūdikėliu ryžosi nukeliauti į tolimąją Australiją, kurioje jau dešimtmetį gyvena už australo ištekėjusi draugo sesuo.
Šri Lanka – turizmo meka Azijoje
Šri Lanka – turizmo meka Azijoje 2013.06.08 15:31   Dainius Kinderis Kai pirmą kartą pasitaikė proga keliauti į Šri Lanką, prieš išvykimą šią šalį mačiau kaip labai laukinę ir egzotišką. Alyvos į keliautojo ugnį papylė žinia apie gyvačių šalyje koncentraciją (daugiausia santykinai gyventojui tenkančių gyvačių) bei vaizdai, su griuvėsiuose karaliaujančiomis akiplėšomis beždžionėmis ir trimituojančiais drambliais. Nusileidus Kolombo oro uoste įsilieju į margą minią iš viso pasaulio, paspalvintą oranžiniais vienuolių apsiaustais.
Į Paryžių atvykusi Rihanna stebina neįprasta ir seksualia apranga
Į Paryžių atvykusi Rihanna stebina neįprasta ir seksualia apranga 2013.06.05 14:39 Dainininkė Rihanna nevengia rizikingų apdarų – dar kartą ji tai įrodė antradienio vakarą Paryžiuje, savo apranga privertusi atsigręžti ne vieną praeivį, rašo Dailymail.com. Iš Barbadoso kilusi gražuolė į kokteilių vakarėlį dizainerio Azzedine'o Alaia'os namuose atvyko apsitempusi vyno spalvos aksominį kombinezoną provokuojančiai gilia iškirpte, kurią papuošė dviem masyviomis koljė su aukso spalvos kutais.
 V. Landsbergis: problema ne kišenėje, o kaukolėje
V. Landsbergis: problema ne kišenėje, o kaukolėje (13) 2013.06.01 13:14 Profesorius, Europos parlamentaras, Sąjūdžio patriarchas Vytautas Landsbergis viena iš Lietuvos Sąjūdžio, kurio įkūrimo 25 metinės šiandien minimos, veiklos tolesnių prasmių nurodė esant kovą su civilizacijos krize, galimai „ant bedugnės krašto šokančiame pasaulyje“. Tai, Anot V. Landsbergio, būtų savivokos bandymas, kuris liestų ne tik Lietuvą. „Matome civilizacijos krizę.
Prieš saulutę šildosi ir gyvatės
Prieš saulutę šildosi ir gyvatės 2013.05.17 09:12 Kylant oro temperatūrai vis dažniau galima išvysti prieš saulę besišildančias gyvates. Neretas išsigąsta, miške ar sodyboje sutikęs besirangantį roplį, tačiau, kaip ekspertai teigia, dažnai be reikalo. Gyvatė žmogų puola tuo atveju, jei ji priversta gintis. „Netikėtai susidūrus su gyvate didelė tikimybė, kad ji pirmoji bandys slėptis ir kuo greičiau pasitraukti žmogui iš akiračio.