gyvates

Bekraščiuose vandenyse - Lietuvos laivelis
Bekraščiuose vandenyse - Lietuvos laivelis (3) 2009.07.04 11:08 „Atsilaikysite prieš krizę - ne tokius potvynius ir audras esame atlaikę!“ - tokį padrąsinimą artimiesiems bei draugams iš Atlanto vandenyno atsiuntė Šilutės rajono Kintų miestelio gyventojas Andrius Varnas. Jis mažyte jachta jau beveik metus keliauja aplink pasaulį. Ištvermės nestinga ir pačiam kapitonui A.Varnui bei nedidelei jo įgulai. Netrukus sukaks metai, kai jie mažyte jachta „Ragainė II“ išplaukė iš Klaipėdos į kelionę aplink Žemės rutulį.
Pokalbis su garsiausiu pasaulio vargonininku Guy Bovet
Pokalbis su garsiausiu pasaulio vargonininku Guy Bovet 2009.06.15 10:20 Neabejotina visame pasaulyje švenčiamų Tarptautinių vargonų metų kulminacija Lietuvoje taps legendinio šveicarų vargonininko Guy Bovet rečitalis, kuris įvyks birželio 23 d. 19 val. VU šv. Jonų bažnyčioje. Guy Bovet yra, ko gero, pats garsiausias pasaulyje šiuo metu gyventantis vargonininkas, kurio nuopelnai muzikiniame pasaulyje gali būti lyginami su M.Rostropovičiumi ar J.Menuhinu.
Mokslininkai nustatė, kaip šliaužia gyvatės
Mokslininkai nustatė, kaip šliaužia gyvatės 2009.06.10 16:24 Gyvačių žvynų sukuriama trintis veikia kaip kabliukai, prisitvirtinantys prie paviršiaus nelygumų ir leidžiantys joms šliaužti net plokščiu paviršiumi. Šie atradimai ateityje gali padėti sukurti robotines gyvates, kurios judės panašiai kaip tikrosios, rašo LiveScience.com. „Kai tik pradėjau tyrinėti gyvates, nebuvo nei asmeninių kompiuterių, nei robotų.
Izraelio karinėje žvalgyboje – elektroninės gyvatės
Izraelio karinėje žvalgyboje – elektroninės gyvatės (10) 2009.06.10 11:00 Izraelyje sukurtas gyvatę imituojančio roboto, galinčio nepastebimai šliaužti vamzdžiais ar kitomis landomis, prototipas. Jis skirtas šalies karinės žvalgybos ir specialiosios paskirties dalinių poreikiams, tačiau pravers ir per civilių gelbėjimo operacijas. Izraelio „Technion“ technologijos instituto mokslininkai ir šalies gynybos pramonės koncerno IDF inžinieriai sukūrė gyvatės pavidalo robotą, galintį iš mūšio lauko ar dominančio objekto perdavinėti vaizdo bei garso transliacijas.
Senka lietuvybės užutėkis Amerikoje
Senka lietuvybės užutėkis Amerikoje (1) 2009.06.08 07:16 Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedros darbuotojai baiminasi, kad šį vienintelį užatlantės akademinį lietuvių kultūros židinį gali ištikti Aušros Vartų bažnyčios Niujorke likimas. Taupydama lėšas universiteto vadovybė atsisako lietuviškų programų. Čikagoje įsikūrusio Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedra mini dvidešimtpenkmetį. Tačiau švęsti nėra ko: dekanatas katedroje panaikino kelias programas ir magistro bei daktaro studijų pakopas.
Tailandas - beribių ryžių plantancijų pasaulis
Tailandas - beribių ryžių plantancijų pasaulis 2009.04.14 23:30 Šiuo metu, rodos, Tailandą „garsina“ ne tik turizmas, bet ir politinės rietenos. Tačiau koks yra tikrasis šios Indokinijos šalies veidas? Didžiausią dalį Tailando ekonomikos sudaro žemės ūkis, todėl savo kraštą žmonės laiko agrarine šalimi. Ant mūsų stalo vis daugiau pagarbos susilaukia ryžiai. Kaskart parduotuvėse surandame dar iki tol neregėtų ir neskanautų vaisių. Į mūsų guolį jau atkeliavo latekso pagalvės ir čiužiniai.
Mianmaras - tviskančių šventyklų ir masinio skurdo žemė
Mianmaras - tviskančių šventyklų ir masinio skurdo žemė (5) 2009.03.27 23:30 Egzotiška, pati didžiausia valstybė žemyninėje Pietryčių Azijoje – Mianmaras, iki šiol labiau žinoma kaip Birma, yra iš tų šalių, į kurias turistai kol kas neplūsta. Mianmaro sieną, pasitinka rūškani veidai, ginklais žvanginantys pasieniečiai. Gatvės ir keliai pilni ginkluotų kariškių. Po 1962 m. įvykdyto generolo Bo Ne Vino karinio perversmo šalį iki šiol valdo kariškiai. 1988 m. bandyta Birmą ištrinti iš pasaulio žemėlapio – ją pradėta vadinti Mianmaro Sąjunga.
10 dalykų, kuriuos pasauliui davė airiai
10 dalykų, kuriuos pasauliui davė airiai (8) 2009.03.17 23:25 Linksmuolių airių išpopuliarinta Šv.Patriko diena tapo pasipelnymo šaltiniu pramogų organizatoriams visame pasaulyje. Juokaujama, kad kovo 17-ąją visi nori bent dienai tapti airiais. Ironiška - kad Airijos globėjas gimė visai ne Airijoje, o iki šešiolikos metų save laikė pagonimi. Tačiau „žaliojo dobilo“ diena nėra vienintelis dalykas, kurį pasauliui padovanojo airiai. Legenda byloja, kad Šv. Patrikas gimė britų žemėse (dabartiniame Velse) IV-iame amžiuje.
Australijoje sulaikyta roplių kontrabanda
Australijoje sulaikyta roplių kontrabanda (1) 2009.02.25 14:21 Sidnėjaus oro uoste sulaikytas vyras, mėginęs į lėktuvą įsinešti 44 driežus bei gyvates, tarp kurių ir itin retą pitoną albinosą, praneša „news.com.au“. Penktadienį sučiupto iš Australijos ketinusio išvykti vyriškio lagamine buvę keturi pitonai priklauso nykstančioms ir itin saugomoms rūšims. Vien jau pitono albinoso vertė siekia beveik 20 000 JAV dolerių. Viso radinio vertė – maždaug 160 000–200 000 JAV dolerių.
Mažylę saugojo miško dvasia
Mažylę saugojo miško dvasia 2009.02.25 08:40 Vienoje pusėje plati ir drumzlina upė, kitoje - bedugnė, kurios šone driekiasi nesibaigiančios džiunglės su gyvatėmis, nuodingais vorais ir plėšrūnais... Būtent tokioje aplinkoje pasiklydo pusantrų metų amžiaus Ana. Arikremesas - nedidukas Brazilijos miestas netoli Bolivijos sienos. Aukšti namai čia stovi iš džiunglių atkariautose proskynose. Šio miestelio gyventojų Abrančesų šeima su savo svečiais švenčia pirmąją 2009 metų dieną.
Kolumbijoje aptiktos didžiausios priešistorinės gyvatės liekanos
Kolumbijoje aptiktos didžiausios priešistorinės gyvatės liekanos (3) 2009.02.05 12:20 Kolumbijos šiaurėje JAV Smitsono (Smithsonian) tropinių tyrimų instituto ir Floridos universiteto mokslininkai aptiko suakmenėjusias Titanoboa cerrejonensis rūšies gyvatės liekanas, praneša „Physorg.com“. Fosilijos tyrimai atskleidė, kad ši priešistorinė gyvatė buvo 13 metrų ilgio ir svėrė apie 1140 kg. Milžiniškos gyvatės rekonstrukcija. „Scanpix“ nuotr. Pasak mokslininkų, ši prieš 60 mln.
Keisčiausios metų bylos
Keisčiausios metų bylos 2008.12.12 10:23 Nors 2008 metus daugelis prisimins kaip gilaus ekonominio sukrėtimo metus, šiemet netrūko ir linksmų nutikimų. Kai kurie iš jų mus pasiekė tiesiog iš teismo salės. 1. Viena Naujosios Zelandijos gyventojų pora įrodė, jog tėvai gali būti labai žiaurūs. Viso pasaulio dėmesį šiemet patraukė 9 metų mergaitė, nusprendusi kreiptis į teismą dėl kūdikystėje patirtos skriaudos.
Jūros gelmių monstrai kol kas neatrasti, mano mokslininkai
Jūros gelmių monstrai kol kas neatrasti, mano mokslininkai (5) 2008.06.20 11:07 Jūrų ekologai mano, kad pasaulio vandenynų gelmės slepia mažiausiai 18 mokslui dar nežinomų milžiniškų gyvūnų. Kai kurių specialistų manymu, bent 18 nežinomų rūšių atstovai, kurių kūno ilgis yra didesnis nei 1,8 m, vis dar plaukioja nepastebėti neištirtuose pasaulinio vandenyno regionuose, rašo Australijos dienraštis „Sydney Morning Herald“. Pasitelkę statistinį modeliavimą, britų mokslininkai įvertino, kaip dažnai nuo 1830 m. buvo aptinkami nauji didelio dydžio jūrų gyventojai, ir nustatė, ...
Savivaldybę pavertė gyvatynu
Savivaldybę pavertė gyvatynu 2008.04.10 13:01 Sigitas STASAITIS Žvejodamas pelkėtose Rėkyvos ežero pakrantėse, šiaulietis S. Ponomariovas pamatė šliaužiojančias gyvates. Nutaręs pasidaryti užpiltinių sąnariams trinti, drąsus vyriškis pagavo porą ir, užvožęs jas kibire, parsinešė namo. Kol savo balkone Dvaro gatvės 64-ajame name Sergejus apžiūrinėjo angis, viena atsikeršydama cvaktelėjo gaudytojui į ranką. Užsiėmęs bekojais ropliais jis nepastebėjo, kad kovą su gyvatėmis iš gretimo balkono stebi ir šiurpsta kaimynai.
Šiaulietis į savivaldybę atnešė gyvačių
Šiaulietis į savivaldybę atnešė gyvačių 2008.04.08 15:33 Antradienį priešpiet šiaulietis, nešinas kibirėliu su dviem miške sugautomis angimis, atėjo į Šiaulių savivaldybę. Vyriškis, supratęs, kad negerai padarė įkalinęs gyvates ir kad už tai gali susilaukti nemalonumų, nusprendė paklausti Savivaldybės specialistų, ką jam toliau daryti. Kaip teigė Šiaulių miesto savivaldybės Sanitarijos skyriaus vyr. sanitarė Valdonė Kaminskienė, vyriškis gyvačių prisigaudė šalia Rėkyvos ežero - ketino pasidaryti jų užpilų sąnariams tepti.
Amerikietis pardavinėjo degtinę su barškuolėmis
Amerikietis pardavinėjo degtinę su barškuolėmis 2008.03.28 14:51 Teksaso gyventojas suimtas už tai, kad be leidimo pardavinėjo degtinę su barškuolėmis. 63-ejų metų ponas Bobas Popplewellas kuris pats save vadina „Bayou Bobu“, jau daugiau kaip 20 metų augina gyvates barškuoles savo ūkyje Teksase. Pirmadienį valdžia jį areštavo dėl neteisėto svaigiųjų gėrimų pardavimo, bet netrukus paleido. Jeigu teismas pripažins B.Popplewello kaltę, jam gresia tūkstančio dolerių bauda. Pasak B.Popplewello, jis visiškai nekaltas.
Italijoje veikusiame „siaubo cirke“ dirbo vergai
Italijoje veikusiame „siaubo cirke“ dirbo vergai (2) 2008.03.26 13:43 Italijos policija per operaciją išgelbėjo dvi seses iš Bulgarijos, kurios, kaip įtariama, vergiškomis sąlygomis dirbo viename iš cirkų. Kaip rašo BBC, viena iš merginų buvo verčiama plaukioti baseine kartu su piranijomis. Viena devyniolikmetė mergina buvo verčiama baseine plaukioti kartu su piranijomis, tuo tarpu jos šešiolikmetė sesė buvo verčiama kęsti ant jos kūno mėtomas gyvates. Mergina buvo gausybę kartų sugelta.
Kvailiausi praėjusių metų nusikaltėliai
Kvailiausi praėjusių metų nusikaltėliai 2008.01.04 08:17 Nors kalendoriaus lapeliai jau skaičiuoja 2008-uosius, tačiau vis dar prisimename ir praėjusius. Štai amerikiečiai išrinko kvailiausiai besielgusius 2007 metų nusikaltėlius. Grežė kuro baką 10-ąją vietą užėmė 38 metų vyriškis iš Long Ailendo, kuris buvo suimtas po to, kai bandydamas pavogti benzino iš vieno automobilio, "netyčia" padegė 4 automobilius. Užuot išpumpavęs benziną, šis "genijus" nusprendė pragręžti skylę į kuro baką. Nenuostabu, kad nuo žiežirbos benzinas užsidegė.
Pavojingas konkursas
Pavojingas konkursas 2007.09.03 11:37 Vienai konkurso "Misis Amerika" dalyvei jis vos nepasibaigė dar nė neprasidėjęs. Visos gražuolės kelias dienas prieš konkursą buvo apgyvendintos viešbutyje. Viena iš jų, Kristina Rajan, nusprendė išeiti į balkoną ir pasigrožėti vaizdu, tačiau lauke ją pasitiko didžiulis voras. Išsigandusi Kristina pradėjo trauktis, o kitame balkono kampe jos jau laukė... gyvatė barškuolė. Ši ir įkando Kristinai į pėdą.
SVEIKATA
SVEIKATA 2007.07.16 14:36 Kai žolės - raganos rankose Irena ZUBRICKIENĖ Pasvalio rajone, Joniškėlyje, gyvenanti Adelė KARALIŪNAITĖ kai kam Lietuvoje žinoma kaip populiarios dainininkės Gintarės Karaliūnaitės mama, tačiau kur kas daugiau žmonių žino Adelę kaip garsią žolininkę, raginančią atsigręžti į gamtą ir tikinančią, jog visi augalai esti stebuklingi. Šios moters žodžiais, vieną ligą galima gydyti visomis žolėmis ir viena žole - visas ligas.
Gnomuose rastos gyvatės pribloškė Australijos pasieniečius
Gnomuose rastos gyvatės pribloškė Australijos pasieniečius (1) 2007.06.19 14:30 Australijos pasienio pareigūnai keramikinėse gnomų statulėlėse rado 15 roplių. Į šalį įvežti mėgintuose gnomuose rastos 7 gyvatės ir 8 driežai.Šaltakraujai buvo susirangę šių nykštukus primenančių būtybių statulėlių viduje. Keramikiniai gnomai, dažniausiai papuošiantys žmonių sodus, buvo siunčiami kaip dovanos iš Didžiosios Britanijos. Siuntinius atidarę Australijos pasieniečiai viduje aptiko netikėtą radinį.
Gyvačių kontrabanda
Gyvačių kontrabanda 2007.05.25 11:05 Kairo oro uosto darbuotojai sulaikė į Saudo Arabiją keliavusį vyrą, kuris į lėktuvą bandė įsinešti apie 700 gyvų gyvačių. Iš pradžių pareigūnai nenorėjo patikėti tuo, ką išvydo monitoriaus ekrane, tad Jahai Rahimui Tulbai liepė atidaryti lagaminą. Pravėrus lagaminą vyras liepė pareigūnams, kurie ir taip stovėjo atokiau lagamino, nesiartinti, mat jame yra ir kelios itin nuodingos kobros.
Baltas arklys
Baltas arklys (25) 2007.04.19 08:22 Jis gulėjo ant ką tik žalsvais šviežios žolės kuokštais pasipuošusios vejos, uodegą įmerkęs į skurdų pavasario darželį, kur ne kur mėlynuojantį iš miško persodintų  žibuoklių žiedais, jo daili balta galva buvo nenatūraliai persisukusi, tarsi jis ir gulėdamas mirties patale dar norėtų apsižvalgyti. Šalia stovėjo pensininkas Taranda, gyvenantis penktame aukšte, ir gniaužė rankose kažkokią skepetą: lyg nosinę, lyg neskalbtą kojinę. Pamažu ėmė rinktis kaimynai.
Jeigu patinka šalta ir žvynuota oda...
Jeigu patinka šalta ir žvynuota oda... (1) 2007.01.17 05:32 Gyvatėms nesiseka nuo pat sukūrimo: kaip blogio įsikūnijimą Dievas jas pasmerkė šliaužioti pilvu. Tačiau tokios blogos kaip apie jas pasakojami mitai, skeltaliežuvės visgi nėra.Jei jums patinka šalta žvynuota oda, bet žuvytės kelia nuobodulį, verta įsigyti gyvatę. Kai kurios jų rūšys tinka netgi tiems, kurie terariumus yra matę tik per televizorių.
Gyvatės pranašaus žemės drebėjimus
Gyvatės pranašaus žemės drebėjimus 2007.01.08 11:13 Neseniai kinų mokslininkai surado naują būdą, kaip prognozuoti artėjančius žemės drebėjimus. Kiaurą parą jie filmavo fermose auginamas gyvates ir po neseniai prie Taivano įvykusių dviejų žemės drebėjimų nustatė, kad gyvatės - vienos iš jautriausiai į žemės drebėjimus reaguojančių gyvūnų. Pasak ekspertų gyvatės artėjantį drebėjimą jaučia už maždaug 120 kilometrų 3-5 dienos prieš jam įvykstant.
Kas išmokys graikus gerti metaksą?
Kas išmokys graikus gerti metaksą? 2006.11.30 13:42 Žilvinas VIZGIRDA Šią vasarą lėktuvai, iš Vilniaus skraidę į Graikijos miestus ir salas, visą laiką buvo pilni. Ko gi ten veržiasi lietuvaičiai? Aišku, pirmiausia pasimaudyti šiltose jūrose, pasideginti karštoje saulėje, atsigerti metaksos ir vyno, pavalgyti graikiškų salotų, avienos ir cadzikio, be to, ypač istorijos mėgėjams, norisi paklaidžioti po senamiesčius, pakvėpuoti tuo oru, kuriuo kvėpavo senovės išminčiai. Elniai vietoj koloso Mes visa tai jau rudeniop suradome Rodo saloje.
Žuvies banketas
Žuvies banketas 2006.04.26 14:40 Vieną Kinijos kaimelį norėdamas užpuolė žiurkės. Tai atsitiko po to, kai kaimiečiai išgaudė ir suvalgė po kaimą šmirinėjančias gyvates, kurios naikino graužikus. Tada kaimiečiai surinko pinigų ir nupirko per du šimtus kačių. Katės savo darbą atliko puikiai ir graužikų kaimelyje akivaizdžiai sumažėjo. Norėdami atsidėkoti katėms ir tikėdamiesi šiais metais sulaukti gausaus derliaus, kaimiečiai keturkojams surengė tikrą žuvies banketą.
Fermose svečių nelaukiama
Fermose svečių nelaukiama 2004.12.10 14:49 Albinas Vaičiūnas (49 m.) save vadina "nenuskilusio" gyvenimo auka, niekam nerūpimu vienišiumi. Kiti Šventragio kaime (Igliaukos sen., Marijampolės sav.) jį vadina keistuoliu, Gyvatiniu arba "fermų Albinu". Mat vaikystėje Albinas mėgdavo rinkti... gyvates, o dabar jau antri metai, kai jokių darbų nesibaidantis vyras įsikūręs apgriuvusių fermų pastate, kuris dar turi šiokį tokį stogą.
Interneto folkloras: Ekskursija zoologijos sode
Interneto folkloras: Ekskursija zoologijos sode 2004.08.09 10:00 - Greičiau stokite į eilę! Kaip tai kam? Manote, į zoologijos sodą be bilietų įleidžia? Kur jūs taip grūdatės? Ką galima maitinti? Aaa... Ją! Panaši į žmogų? Žinoma, čia - kasininkė! Paklauskite jos pačios, ar ji mėsėdė, ar ne... Greičiau, greičiau judam, judam... - Prieš jus - kupranugaris, dar vadinamas dykumų laivu! Kooo?.. Kodėl jis turėtų rūkyti? Ant cigarečių pakelio matėte? Ne, tai ne tas... Tas, kur ant pakelio buvo, šito brolis. Kodėl buvo? Taigi numirė... Apsirūkė ir nugaišo.
Pasieniečiai uždraudė pervežti beždžiones, dramblius, meškas ir gyvates
Pasieniečiai uždraudė pervežti beždžiones, dramblius, meškas ir gyvates 2004.07.15 16:00 Tradicinės Maskvos valstybinio cirko gastrolės Kaliningrade prasidėjo be egzotinių gyvūnų - beždžionių, lokių ir gyvačių. Kaip praneša Rusijos informacinis portalas “Regnum.ru”, Lietuvos pasieniečiai neleido jų pervežti, nes įvažiuojant į Europos Sąjungos šalis reikalingos specialios veterinarijos tarnybų pažymos. Į Kaliningradą keltu buvo nuvežti tik arkliai ir šunys.
Į viršų