germanavičius

 Lagaminus Vilniaus oro uoste pakuos nauja bendrovė
Lagaminus Vilniaus oro uoste pakuos nauja bendrovė 2016.01.19 08:54  Lagaminų pakavimo paslaugos „SmartPack“ bendrovė „Double Vee“Vilniaus oro uoste nebeteiks: bagažo saugumas patikėtas bendrovei „Paketas“, kuri sostinėje gautomis pajamomis žada padengta' analogiškos veiklos nuostolius Kaune, rašo „Verslo žinios“. Lietuvos oro uostų komercijos direktorė Jūratė Baltrušaitytė sako, kad norėta bagažo pakavimo paslaugą teikti keleiviams patogesnėje vietoje, tad pasibaigusios sutarties su „Double Vee“ pratęsti valstybės įmonė negalėjo - privalėjo skelbti viešųjų...
Kuo naudingi ir žalingi kompiuteriniai žaidimai
Kuo naudingi ir žalingi kompiuteriniai žaidimai 2015.05.21 08:42 Naujausias kanadiečių tyrimas rodo, kad kompiuterinių žaidimų mėgėjai geriau koncentruoja dėmesį ir orientuojasi, tačiau vėliau tai gali nulemti sunkias, su smegenų nykimu susijusias ligas, pavyzdžiui, Alzheimerį. Taip teigia Vilniaus universiteto Visuomenės sveikatos instituto profesorius Arūnas Germanavičius. „Žinoma, toks pavojus gresia ne visiems žmonėms.
Sodų bendrijos virsta gyvenamaisiais miestų kvartalais
Sodų bendrijos virsta gyvenamaisiais miestų kvartalais 2015.03.30 08:11  Plečiantis miestams, sodų bendrijos vis dažniau virsta ištisais gyvenamaisiais miestų kvartalais. Tik kelius ir kitas komunikacijas žmonės ir toliau tvarkosi iš savo kišenės: kitaip sakant – tvarkos mažai. Čia sodų bendrija sostinės pašonėje. Gyventojų daug. Vieni už geresnį privažiavimą prie namo užsimoka, kiti ne. „Mes turime ir porą bylų, kurie ilgą laiką nemoka. Paprastai nemoka tie, kas daugiausia turi ir geriausiai gyvena. Tai su jais nervų daugiausia.
Kontrabandininkus ar pilstukininkus pričiupti policijai padeda valstybės bendrovė „Autoūkis“
Kontrabandininkus ar pilstukininkus pričiupti policijai padeda valstybės bendrovė „Autoūkis“ (4) 2015.01.27 09:43 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Vytautas Grašys pirmadienį įteikė padėkos raštą bendrovės „Autoūkis“ vadovui Renaldui Germanavičiui. Kaip teigia abu vadovai, bendradarbiavimas pasitarnauja visuomenės saugumui. „Dabar jau sunku pasakyti kam konkrečiai kilo idėja bendradarbiauti – tai buvo pakankamai seniai. Tiesiog kažkada policijos materialinė situacija buvo labai sudėtinga. Tada būtent „Autoūkis“ ištiesė ranką.
 SGD terminalo statytojas – teisėsaugos akiratyje
SGD terminalo statytojas – teisėsaugos akiratyje (23) 2014.08.13 10:28 Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo direktoriaus Rolando Zuko pavardė linksniuojama prokurorų ir teisėjų raštuose. Pats direktorius viską mėgina nuleisti juokais. Situacija, kai visuomeninės organizacijos lyderis ar pretendentas į tokius ima kvailioti grobdamas antspaudus arba kurpdamas visokius pseudodokumentus, nėra naujiena.
Oftalmologė: protas ir patirtis užslopina ypatingus žmonių gebėjimus
Oftalmologė: protas ir patirtis užslopina ypatingus žmonių gebėjimus 2014.04.13 15:09 Marius Šinkūnas, LRT „Klasikos“ laida „Muzikinis pastišas“, LRT.lt Manoma, kad naujagimiai iki metų yra sinestetikai (pvz., muziką girdi spalvomis), tik pamažu protas tuos gebėjimus užslopina, sako oftalmologė Lolita Jotautienė. „Maždaug vienas iš 2 tūkst. suaugusių žmonių turi šią dovaną. Kyla išvada, kad turbūt mąstymas, mokslas užslopina kai kuriuos požievio centrus, atsakingus už mūsų emocijas, talentą kurti, suvokti kitaip“, – svarsto ji.
Kaip elgtis, jei artimasis prabyla apie savižudybę?
Kaip elgtis, jei artimasis prabyla apie savižudybę? (1) 2014.01.27 07:03 Aušra Jakubonytė, LRT.lt Savižudišką veiksmą žmogus atlieka pagautas impulso, todėl, anot psichologų, labai svarbu to impulso metu rasti ausį, kuriai galima išsikalbėti. Tačiau po atviro pokalbio būtina tą žmogų nukreipti į specialistus, kurie padėtų rasti problemų šaknis ir jas išspręsti. „Labai svarbu, kad tas žmogus, su kuriuo pasikalbėjo apie savižudybę, neprisiimtų visos atsakomybės ir nemanytų, kad jis yra vienintelis gelbėtojas.
Skaudi istorija: kaip mylimas sūnus tėvą iš savų namų išspyrė
Skaudi istorija: kaip mylimas sūnus tėvą iš savų namų išspyrė (13) 2013.12.07 07:17 Edita KARKLELIENĖ 83 metų Edmundas Germanavičius šiandien yra oficialus benamis. Glaudžiasi pas svetimą. Pašnekovo veidu rieda ašaros, o į širdį sminga žodžiai: tapau svetimas sūnui, o iš namų, kuriuose gyvenau kone pusę savo amžiaus, išėjau kaip stoviu. Tačiau sūnus dėsto savo teisybę: tėvas namuose visada laukiamas. Kažkada buvusių artimų žmonių pasaulis perskilo. Šiltų jausmų nebelikę, bus kalbama šalta teisine kalba.
 Orientacininkui A. Bartkevičiui – Europos jaunių čempionato bronza
Orientacininkui A. Bartkevičiui – Europos jaunių čempionato bronza 2013.10.27 11:12 Vienas perspektyviausių Lietuvos jaunųjų orientacininkų Algirdas Bartkevičius demonstruoja puikią sportinę formą Portugalijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunučių orientavimosi sporto čempionate. Kauno sporto mokyklos "Gaja" auklėtinis Senojo žemyno pirmenybes pradėjo iškovodamas penktą vietą sprinto rungtyje, o po dienos vykusiose varžybose ilgoje trasoje jau džiaugėsi bronzos medaliu.
Būsimieji leitenantai dvi savaites trukusias pratybas baigė 32 kilometrų žygiu
Būsimieji leitenantai dvi savaites trukusias pratybas baigė 32 kilometrų žygiu (1) 2013.07.04 15:03 Liepos 3 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos IV kurso kariūnai baigė dvi savaites trukusias lauko taktines vertinamąsias pratybas – būrio vado kovos kursą. Būsimieji leitenantai po Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone vykusių pratybų pirmąkart į akademiją grįžo pėsčiomis, įveikę 32 kilometrų atstumą. Prie Karo akademijos vartų plojimais juos pasitiko pirmojo kurso kariūnai, akademijos vadovybė, instruktoriai.
Iš gyvenimo pasitraukė režisierių sūnus D. Germanavičius
Iš gyvenimo pasitraukė režisierių sūnus D. Germanavičius 2013.05.18 19:53 Praėjus pusantro mėnesio po tėvų - Vytauto ir Galinos Germanavičių - tragiškos mirties, šiandien iš gyvenimo pasitraukė jų sūnus Daumantas.  Gegužės 16 d. Daumantas Germanavičius atšventė 28 - ąjį gimtadienį. Galybės sveikinimų socialiniame tinkle Facebook sulaukęs vaikinas, į juos nebeatsakė... Šiandien prieš pietus vaikino kūnas rastas jo sodyboje Viešintose. Vaikinui artimi asmenys sako, kad pasveikinti jo su gimtadieniu buvo atvykusi močiutė, kiti giminaičiai.
Rusijos ir Baltarusijos inspektoriai fotografavo Lietuvą
Rusijos ir Baltarusijos inspektoriai fotografavo Lietuvą 2013.04.29 07:04 Živilė KAVALIAUSKAITĖ Ketvirtadienio popietę Rusijos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės specialistai lėktuvu AN-30B atliko apžvalginį skrydį virš Lietuvos pagal tarptautinės Atviros oro erdvės sutartį (Open skies). Lėktuvas kilo ir leidosi Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Skrydžio tikslas – patikrinti, kaip šalyje laikomasi galiojančių ginkluotės kontrolės susitarimų. Kartu su vienuolika rusų ir vienu baltarusiu skrido penki Lietuvos kariuomenės atstovai.
Kuo gresia pervargimas?
Kuo gresia pervargimas? 2013.04.21 14:21 Aušra Jakubonytė, LRT.lt Mažai kintantis darbo ritmas, fizinio aktyvumo trūkumas, stresas ir smurtas darbe lemia vis didėjančią pervargimo problemą Lietuvoje, tikina psichiatras doc. med. dr. Arūnas Germanavičius. Nuo pervargimo sindromo kentėjusi studentė Alina pasakoja, kad tam, jog galėtų tęsti sustabdytas studijas, ji turėjo kreiptis į gydytojus ir išmokti ilsėtis.
 Savo namuose rasti du negyvi teatro režisieriai
Savo namuose rasti du negyvi teatro režisieriai 2013.03.27 16:57 Savo namuose Viešintose trečiadienį negyvi rasti Viešintų klojimo teatro režisieriai Vytautas Germanavičius (g. 1960 m.) ir Galina Germanavičienė (g. 1959 m.). Įtariama, kad miegodami jie apsinuodijo smalkėmis, praneša regioninis naujienų portalas anykšta.lt. Režisieriai kurį laiką neatsiliepė į telefono skambučius, nėra tiksliai žinoma ir kada jie mirė. Galimas dalykas, kad tai įvyko naktį iš pirmadienio į antradienį. Viešintose šiuo metu dirba Anykščių policijos operatyvinė grupė.
„Aukso paukščių“ pulke – nauja nominacija už nuopelnus tautinei kultūrai
„Aukso paukščių“ pulke – nauja nominacija už nuopelnus tautinei kultūrai 2013.03.04 17:09  Jau keturioliktą kartą „Aukso paukštės“ apdovanojimais bus įvertinti labiausiai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai ir teatrai.
Kas dešimtas lietuvis pasisako už sergančiųjų šizofrenija izoliavimą
Kas dešimtas lietuvis pasisako už sergančiųjų šizofrenija izoliavimą 2012.05.22 09:23 Ką reikėtų daryti su žmonėmis, sergančiaisiais šizofrenija: izoliuoti ar integruoti? Kas dešimtas lietuvis yra įsitikinęs, kad juos reikia atskirti nuo visuomenės. Retai susimąstoma, kad šia liga serga žymi populiacijos dalis ir kalbama net apie 16 000 Lietuvos gyventojų atskyrimą. Iniciatyvos „Turiu ateitį“ duomenimis, Lietuvoje pastaraisiais metais šizofrenija buvo diagnozuota 3% daugiau žmonių nei paprastai.
Psichiatras: labiausiai paplitęs mitas, kad šizofrenija neišgydoma
Psichiatras: labiausiai paplitęs mitas, kad šizofrenija neišgydoma 2012.05.13 11:40 Net trečdalis tyrimų bendrovės „RAIT“ apklaustų šalies gyventojų atsisakytų bendrauti su šizofrenija sergančiais žmonėmis. Psichiatras Arūnas Germanavičius sako, kad žmonės dažniausiai pasikliauja mitais, kad tokie asmenys yra nenuspėjami ar agresyvūs. Tačiau, anot docento, sergantieji šia liga patys dažniausiai tampa smurto ar prievartos aukomis.Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos docentas dr.
Pirmoko tėtis: tėvai žino, kad išruošti vaiką į mokyklą nėra lengva
Pirmoko tėtis: tėvai žino, kad išruošti vaiką į mokyklą nėra lengva 2011.09.01 10:14 Šiandien į šalies mokyklų klases po vasaros atostogų sugrįžo moksleiviai. Tradiciškai rugsėjo pirmoji švenčiama su mokytojų ir tėvų sveikinimais bei linkėjimai ir, žinoma, gėlėmis. Kasmet Mokslo metų pradžios šventė būna itin simboliška patiems mažiausiems moksleiviams, kurie pirmąjį kartą praveria mokyklos duris ir patiems vyriausiems, kurie pradeda paskutiniuosius mokslo metus.
Sudaryta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos taryba
Sudaryta Lietuvos muzikos ir teatro akademijos taryba 2011.07.06 08:25 Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) – dešimtasis iš keturiolikos valstybinių universitetų, suformavęs naują kolegialų valdymo – tarybą. Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui patvirtinus visuomenės pasiūlytus tarybos narius, paskelbta LMTA tarybos sudėtis. Taryba sudaryta vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymu, pagal kurį į valstybinių aukštųjų mokyklų valdymą įtraukiami ne tik akademinės bendruomenės, bet ir visuomenės atstovai.
A. Bižokas: konkuruojame su E. Daniūte, bet tikrai nesistumdome
A. Bižokas: konkuruojame su E. Daniūte, bet tikrai nesistumdome (1) 2010.12.10 08:28 Stulbinamą karjerą pasiekusi Lietuvos klasikinių sportinių šokių žvaigždė Arūnas Bižokas nesirengia vaikytis titulų rekordo, iš šokimo siekia pajusti malonumą ir galvoja, kad laikas susitvarkyti asmeninį gyvenimą. Klasikinių sportinių šokių profesionalų organizacijos „World Dance Council“ pasaulio reitingo lyderis, dviejų pastarųjų profesionalų planetos pirmenybių nugalėtojas A. Bižokas išskirtiniame interviu portalui balsas.lt teigė, kad antros savo gyvenimo pusės dar nerado.
Sodų bendrijos jaučiasi nustumtos į užribį
Sodų bendrijos jaučiasi nustumtos į užribį (1) 2010.09.27 10:42 Lietuvos sodininkų mėgėjų bendrijos, kurių per 1200, skundžiasi Seimo Aplinkos apsaugos komitetui esančios nustumtos į užribį. Sodų sklypų šeimininkai skundžiasi nesulaukiantys nei savivaldybių, nei valstybės dėmesio įrengiant vandentiekį bei nuotekų valymo įrenginius, mokesčiai už bendro naudojimo žemę pakilo keliasdešimt kartų. Lyg atskira sala Vilniuje – Šeškinės sodų bendrija, vos už kilometro nuo miesto centro.
Jūros šturmuotojams - orų išbandymas
Jūros šturmuotojams - orų išbandymas 2010.06.08 07:22 Orai gali pakoreguoti baidarėmis Baltijos jūrą bandančių perplaukti vyrų planus. Kadangi jiems, kaip planuota, nepavyko iki vakar popietės įveikti pirmojo etapo, sinoptikai palankias plaukimui sąlygas žadėjo jau tik šiandien popiet. "Naktį iš pirmadienio į antradienį virš Gotlando salos praeis ciklonas ir prasidės audra. Vėjas gali siekti iki 15 metrų per sekundę, o bangos - iki 3 metrų aukščio.
„Garso galerijoje“ - techninių prietaisų ir žmogaus kūno muzika
„Garso galerijoje“ - techninių prietaisų ir žmogaus kūno muzika (1) 2010.04.23 09:47 Festivalis „Jauna muzika“, šiais metais pasivadinęs „Garso galerija“, plėtoja tai, kas buvo sukurta ir įgyvendinta per pastaruosius aštuonerius metus – nuo to laiko, kai 2002 m. jis pasuko e-muzikos kryptimi. Festivalis kasmet pristato įdomiausius ir reikšmingiausius pastarųjų metų eksperimentinės bei avangardinės elektroninės muzikos kūrėjus, kurie plečia šiuolaikinės garsinės kūrybos sąvoką.
„Muzikos ruduo“ tęsia geriausias tradicijas
„Muzikos ruduo“ tęsia geriausias tradicijas (1) 2009.10.29 09:35 Jau kitą savaitę kelionę po Lietuvos miestus pradeda festivalis „Muzikos ruduo“, kuris kasmet sudomina naujomis savitomis koncertų programomis. Vienuolikoje šalies vietovių, o taip pat dviejuose kaimyninių valstybių miestuose skambės šiandienos lietuvių ir užsienio autorių muzika, taip pat – vakarų Europos klasikų opusai.
„Gaidoje“ – gausus lietuviškos muzikos derlius
„Gaidoje“ – gausus lietuviškos muzikos derlius (2) 2009.10.28 11:49 Jau devynioliktą  kartą kultūrinį sostinės rudens peizažą  įvairinantis festivalis „Gaida“ tradiciškai pateikia itin gausų naujausios lietuvių muzikos derlių. Kokius „vaisius“ mūsų autoriai sunokino šiais metais? Bene daugiausiai apie tai sužinos atėjusieji į spalio 29 d. festivalio koncertą Taikomosios dailės muziejuje. Čia „Kaskadų trio“, Vilniaus kvartetas ir choras „Jauna muzika“ (vad.
„Plungė - Lietuvos kultūros sostinė 2009” renginiai birželio 19 – 21 dienomis
„Plungė - Lietuvos kultūros sostinė 2009” renginiai birželio 19 – 21 dienomis 2009.05.28 09:47 19 DIENA 10 val. – Bokšto ir Meninių galimybių maršruto pristatymas prie Vandens bokšto (Salantų g.5B). 12 val. – Sakralinio – istorinio maršruto pristatymas. Ekskursijos po Plungę. (Plungės šv. Jono               Krikštytojo bažnyčia, Vytauto g. 34 ). 13 val. – Poetinis – vizualinis performansas. Dalyvauja poetas Dainius Derkintis (Plungės raj.
Nuo krizės bėgančių miestiečių kaime lauktų nedidelė paguoda
Nuo krizės bėgančių miestiečių kaime lauktų nedidelė paguoda (16) 2009.03.08 15:08 Situacija, buvusi pirmaisiais metais po nepriklausomybės atkūrimo, kai dauguma žmonių dėl ekonominių sunkumų, kėlėsi į kaimiškas vietoves, kolektyvinius sodus, gali pasikartoti. Kokios veiklos galimybės lauktų šių žmonių užmiestyje? Praradę darbus, kamuojami didelių mokesčių žmonės netrukus gali  trauktis iš miestų į sodus, kaimus, kur pragyvenimas pigesnis.
Kompozitorių sąjungos pirmininku išrinktas O. Balakauskas
Kompozitorių sąjungos pirmininku išrinktas O. Balakauskas (21) 2009.03.08 01:16 Šeštadienį, kovo 7 dieną, įvyko neeilinis Lietuvos kompozitorių sąjungos suvažiavimas. Suvažiavimas buvo inicijuotas daugiau nei 50-čiai sąjungos narių pasirašius kreipimąsi į Sąjungos tarybą, kuriame kritikuojama tarybos ir pirmininko veikla. Suvažiavimo metu Kompozitorių sąjungos pirmininkas Remigijus Merkelys perskaitė pranešimą, kuriame informavo sąjungos narius apie savo sprendimą atsistatydinti iš pirmininko pareigų.
Raseinių „meškiukai“ nerimsta
Raseinių „meškiukai“ nerimsta (6) 2008.08.01 11:26 Lietuviškoji Temidė yra teisusi D.Germanavičių už plėšimą, viešosios tvarkos trikdymą, fizinio skausmo sukėlimą, grasinimą nužudyti... Raseinių verslininkai - „už viską iš karto“, rašo penktadienio "Lietuvos žinios". Kurį laiką pogrindyje tūnojęs vienas iš Raseinių „meškiukų“ grupuotės vadeivų Darius Germanavičius vėl pasirodė kriminalinėje scenoje.
Daugiabučiai sodų bendrijose nebedygs
Daugiabučiai sodų bendrijose nebedygs 2008.07.24 10:53 Vyriausybė nusprendė užlopyti įstatymo spragas ir nebeleisti sodų bendrijose statyti kotedžų bei didesnių gyvenamųjų namų. Aplinkos ministerijos specialistų nuomone, pastaraisiais metais suintensyvėjusi gyvenamųjų namų, įskaitant ir daugiabučius, statyba mėgėjiškų sodų teritorijose - žemės ūkio paskirties žemėje - iš esmės neatitinka sodo teritorijos tvarkymo ir naudojimo režimo reikalavimų. Sodų sklypai tapo patrauklia statybų vieta, nes statant juose nereikia rengti detaliųjų planų.
Į viršų