geju eitynes

Gėjų eitynės – policijos galvos skausmas
Gėjų eitynės – policijos galvos skausmas (93) 2013.07.17 13:15 Pareigūnai įsitikinę, jog netradicinės orientacijos atstovų paradai – vieša provokacija, per kurią gali būti panaudota jėga ir lietis kraujas, nukentėti nekalti žmonės. Jau kitą savaitę vyksiančios netradicinės orientacijos asmenų paradas sukels ant kojų milžiniškas policijos pajėgas. Nuo ryto Gedimino prospektas bus aptvertas, o eismas sustabdytas. Kadangi laukiama kelių tūkstančių parado dalyvių, budės apie šimtas pareigūnų. „Viskas priklausys nuo teismo, kuris vyks pirmadienį, sprendimo.
Seimo narį P. Gražulį papiktino su jo atvaizdu parduodami marškinėliai
Seimo narį P. Gražulį papiktino su jo atvaizdu parduodami marškinėliai 2013.07.16 09:05 Seimo narys „tvarkietis“ Petras Gražulis antradienį pranešė kreipęsis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl, jo duomenimis, Lietuvos gėjų lygos (LGL) platinamų marškinėlių su politiko atvaizdu be jo sutikimo. Pasak parlamentaro, LGL pradėjo prekiauti marškinėliais su užrašu „Gražuli, manęs nereikia pataisyti“. Jų kaina – 35 litai.
A. Zuokas apie gėjų eitynes: teismui ir policijos vadovui įtaką darė politikai
A. Zuokas apie gėjų eitynes: teismui ir policijos vadovui įtaką darė politikai (23) 2013.07.14 21:50 Vilniaus meras Artūras Zuokas teigia, kad teismas įpareigojo savivaldybę leisti homoseksualams žygiuoti Gedimino prospektu, nes patyrė politikų spaudimą. A. Zuokas taip pat aiškina, kad eitynių organizatoriams konfliktas su savivaldybe yra naudingas.  Vilniaus miesto savivaldybės pasipriešinimas homoseksualų eitynėms Gedimino prospektu, turinčioms įvykti liepos pabaigoje, peržengė Lietuvos sienas. Europos Parlamente priekaištų dėl seksualinių mažumų teisių išgirdo prezidentė.
Viską mes Europai „-sime”
Viską mes Europai „-sime” (1) 2013.07.13 21:30 Būtent taip būtų galima pavadinti šią savaitę Europos Parlamente (EP) viešėjusių Lietuvos ministrų ir viceministrų uždavinį – pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programą ir pamaitinti Europos parlamentarus pažadais: darysime, spręsime, diskutuosime... Jeigu optimistiškai – pavyko, matančiųjų šviesą europietiško tunelio gale yra daug, jeigu duotume dirigento lazdelę pesimistui, priekabių kandiems žurnalistams ar šiaip skeptikams būtų galima rasti.
Prezidentei D. Grybauskaitei visos eitynės vienodos
Prezidentei D. Grybauskaitei visos eitynės vienodos (5) 2013.07.12 08:15 „Asmeniškai aš nedalyvauju jokiose eitynėse. Iki šiol nedalyvavau ir nesiruošiu dalyvauti. <…> Nesveikinu jokių eitynių organizatorių, nežadu sveikinti ir šių“, – sakė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė savo metinėje spaudos konferencijoje apie numatomas gėjų eitynes. Manau, kad šis atsakymas yra gana nuoširdus ir puikiai atspindi prezidentės vertybes, prioritetus bei gyvenimo filosofiją.
Prezidentė apie gėjų eitynes: jokiose eitynėse nedalyvauju
Prezidentė apie gėjų eitynes: jokiose eitynėse nedalyvauju (1) 2013.07.10 13:14 Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį teigė nenorinti komentuoti homoseksualų eitynių Vilniuje klausimo, kol galutinio verdikto nepriėmė teismas ir pareiškė pati nedalyvausianti jokiose eitynės bei jų nesveikinsianti. "Asmeniškai aš nedalyvauju jokiose eitynėse, iki šiol nedalyvavau ir nesiruošiu dalyvauti jokiose eitynėse", - trečiadienį per spaudos konferenciją, skirtą apžvelgti ketvirtuosius jos kadencijos metus, sakė valstybės vadovė.
Aistros dėl gėjų eitynių nesibaigia: savivaldybė vėl kreipsis į teismą
Aistros dėl gėjų eitynių nesibaigia: savivaldybė vėl kreipsis į teismą (6) 2013.07.08 14:53 Nerimstant aistroms dėl liepą rengiamų homoseksualų eitynių sostinėje, teismas ryžosi padėti tašką diskusijoms ir įpareigojo miesto savivaldybę išduoti leidimą eitynėms sostinės Gedimino prospekte, bet miesto savivaldybė nusprendė dar kartą kreiptis į teismą.
Pajūryje – netikėtas J. Smorigino ir buvusio grupės „Pikaso“ nario D. Šamraj duetas
Pajūryje – netikėtas J. Smorigino ir buvusio grupės „Pikaso“ nario D. Šamraj duetas 2013.07.05 14:33 Ką bendro turi choreografas ir televizijos veidas Jurijus Smoriginas su Dovydu Šamraj – buvusiu uostamiesčio grupės „Pikaso“ dainininku? Į šį klausimą lengvai gali atsakyti Šventosios poilsiautojai. Dviejų garsių Lietuvos vyrų tandemas Šventosios pramogų centre „Titanikas“ kiekvieną savaitgalį savo improvizacijomis stebina ir linksmina šios vietos lankytojus.
Savivaldybei nėra kur trauktis: teks leisti gėjams žygiuoti Gedimino prospektu
Savivaldybei nėra kur trauktis: teks leisti gėjams žygiuoti Gedimino prospektu (32) 2013.07.05 13:38 Nerimstant aistroms dėl liepą rengiamų homoseksualų eitynių sostinėje, teismas ryžosi padėti tašką diskusijoms ir įpareigojo miesto savivaldybę išduoti leidimą eitynėms sostinės Gedimino prospekte. Birželio 20 dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą, kuris nebuvo palakus Vilniaus miesto savivaldybei, mat teismas paliko galioti ankstesnę nutartį – įpareigojo miesto savivaldybę būsimų eitynių vietą derinti iš naujo.
Lietuvos gėjų prezidentas V. Simonko apie eitynes: tą dieną Vilnius tikrai bus spalvingas
Lietuvos gėjų prezidentas V. Simonko apie eitynes: tą dieną Vilnius tikrai bus spalvingas (32) 2013.06.26 16:05 Nerimstant aistroms dėl liepą rengiamų homoseksualų eitynių sostinėje, miesto savivaldybė ryžosi dėti tašką diskusijoms, kur gali ir kur negali vykti šis renginys. Birželio 20 dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą, kuris nebuvo palakus Vilniaus miesto savivaldybei, mat teismas paliko galioti ankstesnę nutartį – įpareigojo miesto savivaldybę būsimų eitynių vietą derinti iš naujo.
22 nepakartojamos istorinės nuotraukos
22 nepakartojamos istorinės nuotraukos (1) 2013.06.12 22:00 Paskutinės keturios likusios šokių maratono Čikagoje poros, 1930-ieji "Nešdinkis po velnių iš mano lenktynių ir atiduok numerį." Supratęs, kad tai moteris bėga Bostono maratoną, jo organizatorius Jockas Semple'as bando sučiupti Kathrine Switzer. Kiti bėgikai užstojo jam kelią ir leido jai finišuoti. 1967-ieji. Vienintelė išlikusi Sąjungininkų juodaodžio kareivio nuotrauka kartu su šeima. 1963-1965 Rusų valstiečiai pirmą sykį išvydo elektrą.
Apie norvegiškus vaikų gėjų festivalius ir „Gaykids“ vadovėlį moksleiviams
Apie norvegiškus vaikų gėjų festivalius ir „Gaykids“ vadovėlį moksleiviams (8) 2013.05.15 19:00 Internetiniame portale propatria.lt šiandien pasirodė vertimas iš rusų tinklaraščio apie tariamai prieš kelis metus Osle sušurmuliavusį gėjų vaikų paradą. Šaltiniu yra nurodomas newvesti.info, rusų provoslaviškas naujienų portalas. Tad, kol šios „skandalingos“ informacijos nepasigavo (suklydau, lietuvių blogeriai ir komentatoriai, pasirodo, jau pasigavo šią „platinamą“ informaciją) tautiniai šeimos vertybių gynėjai ir kiti šauktukai, išsiaiškinam kai kuriuos faktus.
Vilniuje filmuojami vaizdo klipai gėjų eitynėms paremti
Vilniuje filmuojami vaizdo klipai gėjų eitynėms paremti (5) 2013.04.14 16:17 Sulaukę Prancūzijos ambasados paramos, Lietuvos seksualinių mažumų aktyvistai pradėjo naują kampaniją, kuria tikisi sekmadienį nufilmuotais vaizdo klipais paskatinti visuomenę palankiau žiūrėti į liepos mėnesį planuojamas gėjų eitynes. "Man nepatinka, jog negaliu kolegos pristatyti savo antrosios pusės. Esu lesbietė. Remiu "Baltic Pride", nes noriu gyventi atvirai", - prieš kamerą sekmadienio popietę sakė 59 metų Irena, nenorėjusi atskleisti savo pavardės.
V. Balkus: Kovo 11-ą pralaužti ledai. Kas įkrito į properšą?
V. Balkus: Kovo 11-ą pralaužti ledai. Kas įkrito į properšą? (10) 2013.03.17 14:34 Prisipažinsiu atvirai, Kovo 11-osios eitynes Vilniuje ėjau stebėti ne be išankstinio nusistatymo. Vis tik esu buvęs aistringas futbolo sirgalius, žymioje Pietų IV tribūnoje ne vieną dešimtį kartų ir rungtynes stebėjęs ir ,ką čia slėpsi, ir kitaip laiką leidęs, ir po rungtynių „trečiame kėlinyje“ kelissyk dalyvavęs. Ir nors nuo tų laikų praėjo beveik 2 dešimtmečiai, vis tik žodis „skustagalviai“ arba jų angliškasis pavadinimas „skinheads“ kelia visiškai vienareikšmiškas asociacijas.
Patriotiniai žaidimai kursto aistras
Patriotiniai žaidimai kursto aistras (10) 2013.03.12 09:13 Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji – valstybės atkūrimo šventės. Jau kelintus metus kyla ginčų dėl patriotizmo išraiškų: kas, su kokiomis vėliavomis ir kur gali žygiuoti? Kokių grėsmių bijoma? Prieš valstybės šventes aštrėja ideologinė kova dėl demokratijos ir patriotizmo sąvokų. Kairieji ir dešinieji ekstremistai nepatenkinti teismais ir valdžia, o apžvalgininkai ragina žvelgti į tai ramiai. Su klausimu, kur yra riba tarp patriotizmo ir nacizmo, susiduria ne vien Lietuva.
Patriotizmo ir pakantumo grimasos:  kas svetur normalu, mūsuose – netoleruojama
Patriotizmo ir pakantumo grimasos: kas svetur normalu, mūsuose – netoleruojama (4) 2013.02.13 17:45 Artėjant Vasario 16-osios sukakčiai vėl kyla ginčų dėl patriotizmo išraiškų, tolerancijos imperatyvų. Kas ir kur gali žygiuoti, kam su kuo pakeliui, kur patriotizmas, o kur nacizmas ir pan. Patriotizmo ir tolerancijos grimasos vertos viena kitos.
„Žvaigždžių duetuose“ uždainuos politiko S. Buškevičiaus dukra
„Žvaigždžių duetuose“ uždainuos politiko S. Buškevičiaus dukra (1) 2013.02.07 10:59 „Mes labai panašūs su tėčiu, - sako dainininkė, pradedanti aktorė Agnė Buškevičiūtė, politiko Stanislovo Buškevičiaus dukra. – Jei jau turim tikslą – einam iki galo ir nesimėtom. Aš nuo mažens noriu dainuoti, vaidinti ir tikiu, kad „Žvaigždžių duetai“ bus geras atspirties taškas būti pastebėtai.“ Nors garsaus politiko dukrai Agnei – tik 19 metų, ji jau baigė klasikinį dainavimą konservatorijoje, suvadino seriale „Vyno kelias“ ir pustrečių metų dainavo su metalo grupe.
Ar lie­tu­viai yra to­le­ran­tiš­ki?
Ar lie­tu­viai yra to­le­ran­tiš­ki? (1) 2013.01.23 20:37 Vijūnė Prunskaitė, istorijos specialybės studentė: Manau, kad lietuviai netolerantiški. Prisimenu, kai prieš penkerius metus mokykloje kitos seksualinės orientacijos žmonės neslėpė savo santykių. Visi aplinkiniai į juos labai žiūrėjo, apkalbinėjo. Man neturi reikšmės, kai tekama už kitataučio, bet, kai moteris su moterimi, ar vyras su vyru - tai nepriimtina. Šiauliuose kitatautis – nieko blogo, nebent jis eitų nuogas ar kitaip nedramai elgtųsi.
Homoseksualai nepatenkinti siūloma eitynių vieta, P. Gražulis – pačiomis eitynėmis (atnaujinta 15.43)
Homoseksualai nepatenkinti siūloma eitynių vieta, P. Gražulis – pačiomis eitynėmis (atnaujinta 15.43) (17) 2013.01.16 14:49 Sausio 16 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracija svarstė Lietuvos gėjų lygos (LGL) prašymą liepos mėnesį organizuoti gėjų eitynes. Prieš porą metų vykusios pirmos šalyje gėjų eitynės sulaukė daug prieštaringų vertinimų ir net dėl renginio vietos buvo kilusios aršios diskusijos, po kurių nuspręsta leisti parado dalyviams žygiuoti Upės gatve. Šiam renginiui buvo sutektos didelės policijos ir kitų viešąjį saugumą užtikrinančių institucijų pajėgos – dirbo apie 800 pareigūnų.
P. Gražulis teisme: „žydrėjanti“ Lietuva neturi ateities. Man gėda
P. Gražulis teisme: „žydrėjanti“ Lietuva neturi ateities. Man gėda (14) 2012.04.13 17:10 Vilniaus miesto Pirmosios apylinkės teismas ketina skelbti sprendimą, neapklausęs liudytojų bei policijos pareigūnų, sulaikiusių parlamentarus Petrą Gražulį ir Kazimierą Uoką per 2010 metų gegužę surengtas gėjų eitynes. 2010 metų gegužę gėjų eitynėms pasipriešinę parlamentarai – Petras Gražulis ir Kazimieras Uoka – kaltinami pažeidę viešąją tvarką. Kadangi Seimas neleido jų traukti administracinėn atsakomybėn, vietoje administracinio arešto jiems galima skirti tik baudą.
P. Gražulis: Vilniaus policija provokavo riaušes
P. Gražulis: Vilniaus policija provokavo riaušes (4) 2012.03.30 10:48 Vilniaus pirmosios apylinkės teisme nagrinėjant administracinę bylą, kurioje Seimo narys svarstomas dėl viešosios tvarkos pažeidimo per gėjų eitynes, vykusias 2010 metais, neapsieita be kritikos policijos vadovams ir miesto merui.
P. Gražulis: Kovo 11-ąją išduotas leidimas homoseksualams – nusikaltimas
P. Gražulis: Kovo 11-ąją išduotas leidimas homoseksualams – nusikaltimas (15) 2012.03.11 16:29 Kovo 11-ąją vykusiose eitynes patriotišku pavadinimu „Tėvynei“, kurias rengė Lietuvių tautinio centro ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos atstovai dalyvavo ne tik patriotiškai nusiteikęs jaunimas, bet ir Nepriklausomybės akto signatarai bei žinomi politikai, vienas jų – skandalingais pareiškimais apie seksualines mažumas garsėjantis Petras Gražulis. Žygiuojantis eisenoje naujienų portalo „Balsas.
Bažnyčios požiūris neturėtų būti įteisinamas įstatymais?
Bažnyčios požiūris neturėtų būti įteisinamas įstatymais? (19) 2011.05.05 09:40 Prieš kurį laiką Strasbūro teisme triumfavo austrų gėjų pora, kuriai nebuvo leista oficialiai susituokti savo valstybėje, ir, turbūt, niekas negalėtų garantuoti, kad panaši „bomba“ kada nors nedriokstelės mūsų šalyje. O kol kas Lietuva net nežino, kiek tos pačios lyties asmenų gyvena kartu. Kažin, ar mes žinome, kiek vaikų gyvena su seneliais, nes jų tėvai išvyko uždarbiauti, kažin ar žinome ir tai, kiek šeimų jau seniai nebegyvena kartu, nors oficialiai jų santuoka nenutraukta.
Politologai apie 2010 metus: optimistiškai tik apie gėjus ir statistiką
Politologai apie 2010 metus: optimistiškai tik apie gėjus ir statistiką (4) 2010.12.31 06:00 Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko mirtis ir laidotuvės, apkalta, mūšis dėl pilietybės, santykiai su krize, 180 procentų apsivertusi užsienio politika ir gėjų eitynės, – 2010 metų temos, kurias išskyrė portalo  „Balsas.lt“ kalbinti politikos ekspertai. Lauras Bielinis Politologas Lauras Bielinis. Piotro Romančiko (ELTA) nuotr. Šis politologas vienintelis pažymėjo apkaltą dviems parlamentarams – Aleksandrui Sacharukui ir Linui Karaliui. „Balsas.
Vilnius turi naują merą – juo tapo R. Alekna
Vilnius turi naują merą – juo tapo R. Alekna (11) 2010.12.15 14:02 16:51 val. Naujasis sostinės meras Raimundas Alekna esminių pokyčių mieste neprognozuoja, tačiau vilniečiams žada geresnes komunalines paslaugas. „Darbus turime dirbti kasdien ir atidėlioti dviem mėnesiams neturime galimybės ir prabangos. Rytdiena kuriama šiandien, ką padarysime rytoj, šiandien, tokį turėsime Vilnių ateityje.
Interviu su Kazimieru Uoka: mes žinome, kaip išprievartautas šalies elitas
Interviu su Kazimieru Uoka: mes žinome, kaip išprievartautas šalies elitas (6) 2010.10.24 18:10 Į peštynes su policija įsivėlęs parlamentaras K. Uoka mano, kad Seimas, neleidęs jam panaikinti teisinės neliečiamybės, patvirtino ištikimybę konstituciniams šeimos principams. Nors, kai jo elgesį viešai svarsto Seimas, parlamentaras jaučiasi nemaloniai, tačiau mano, kad neleidęs patraukti baudžiamojon atsakomybėn, parlamentas jo atžvilgiu pasielgė tolerantiškai. „Nemaloniai jaučiuosi. Atsitinka dalykų, kad parlamentarai ir eismo taisykles pažeidžia, ir dar kažką padaro.
Festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas 2010“ prasidėjo filmu apie gėjų eitynes
Festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas 2010“ prasidėjo filmu apie gėjų eitynes 2010.10.22 09:40 Darganotą spalio 21-osios vakarą Vilniuje prasidėjo žmogaus teisių kino festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas 2010“, kurį atidarė režisieriaus iš Belgijos filmas „Du paradai, du pasauliai... Viena Europa?“. Filme pasakojama apie Lietuvoje gegužės mėnesį vykusias eitynes „Už lygybę!". Filme užfiksuoti ne tik eitynių dalyvių, bet ir žinomų Lietuvos politikų pasisakymai, daug diskusijų sukėlusios televizijos laidos „Valanda su Rūta“ ištraukos.
P. Gražulis: nevalia propaguoti amoralumą (papildyta)
P. Gražulis: nevalia propaguoti amoralumą (papildyta) (23) 2010.10.19 18:40 Seimas neleido patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narių Petro Gražulio ir Kazimiero Uokos. Už Seimo laikinosios tyrimo komisijos rezoliucijos projektą, kuriame siūloma neduoti sutikimo patraukti P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jo laisvę, antradienį balsavo 56 Seimo nariai, prieš buvo 35, susilaikė 12 Seimo narių. Už tai, kad K. Uoka nebūtų atiduotas į prokurorų rankas, balsavo 58 Seimo nariai, prieš buvo 30, susilaikė 10 Seimo narių.
P. Gražulis į pirti nuogas neina
P. Gražulis į pirti nuogas neina (4) 2010.10.04 18:02 „Net į pirtį neinu nuogas. Man labai nejauku būna, todėl visada apsirengiu trumpikes arba liaudyje vadinamas „plavkes“, – jau šį trečiadienį laidoje „Žvaigždžių klubas“ prisipažins Seimo narys Petras Gražulis. Pamatęs, kokią nuostabą tokiu savo pareiškimu sukėlė laidos vedėjams dainininkei Natalijai Zvonkei ir aktoriui Vitalijui Cololo, garsusis Seimo narys kiek atlyžo. „Gal kokį kartą ir buvau nuogas pirtyje, tačiau ne daugiau“, – prisiminė P.Gražulis.
Mitinguoti valdžia leidžia tik taip, kad niekas nematytų
Mitinguoti valdžia leidžia tik taip, kad niekas nematytų (17) 2010.09.21 10:41 Nori išreikšti nepasitenkinimą valdžia? Reikšk! Tačiau ne po valdžios langais, o prie „Siemens“ arenos. Tokios nuostatos laikosi sostinės savivaldybė. Spjūvis į veidą Su tokia kurioziška situacija susidūrė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK). Profesinės sąjungos panoro rugsėjo 29 d. surengti didžiulį mitingą. Prie Vyriausybės planuojama surinkti apie 4 tūkst. žmonių.