filomena taunytė

Paskelbtas J. Tumo-Vaižganto premijos laureatas
Paskelbtas J. Tumo-Vaižganto premijos laureatas 2013.09.18 11:44 Šių metų Juozo Tumo-Vaižganto vardo literatūrinę premiją, įsteigtą Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos, laimėjo poetas ir žurnalistas, interneto dienraščio Bernardinai.
F. Taunytė – liaudies gydytoja
F. Taunytė – liaudies gydytoja (1) 2013.07.03 18:09 Rūta Klišytė Šį pirmadienį Vilniuje į paskutinę amžino poilsio vietą buvo išlydėta gydytoja, rašytoja Filomena Taunytė. Norisi pridurti – liaudies gydytoja. Rašytoja, šventai laikiusis priesaikos „nepakenk“, kas literatūrai ne mažiau svarbu nei medicinai. Lemtingas vardas Velionės urną su pelenais į kapines išlydėjo gausus artimųjų, pacientų bei skaitytojų, žinomų medikų, rašytojų, politikų būrys.
Mirė žinoma medikė, publicistė F. Taunytė
Mirė žinoma medikė, publicistė F. Taunytė (3) 2013.06.29 13:00 Penktadienį mirė žinoma šalies medikė Filomena Taunytė. Moteriai buvo 89 metai. Prieš kurį laiką moterį buvo ištikęs insultas. Atsisveikinimas su gydytoja, rašytoja Filomena Taunyte Paškoniene --  birželio 30 d., nuo 16 val. laidojimo namuose "Nutrūkusi styga" (Ąžuolyno g. 10, Vilnius). Laidotuvės pirmadienį, liepos 1 d., 13 val. Saltoniškių kapinėse.
Gydytoja F. Taunytė: mano tikslas – nors šiek tiek padėti žmogui
Gydytoja F. Taunytė: mano tikslas – nors šiek tiek padėti žmogui 2013.03.16 16:47 Ieva Žigaitė, LRT televizijos laida „Stilius“, LRT.lt Gydytoja, žurnalistė ir šešių knygų apie sveikatą autorė Filomena Taunytė, kalbėdamasi su LRT televizijos laida „Stilius“, teigė, kad durų dar neuždarė nė vienam, o depresiją gali pagydyti paprasčiausias darbas. Tai – paskutinis F. Taunytės interviu, duotas prieš gydytojai patenkant į ligoninę dėl suprastėjusios sveikatos.
Medikė F. Taunytė dėl įtariamo insulto pateko į ligoninę
Medikė F. Taunytė dėl įtariamo insulto pateko į ligoninę 2013.03.13 13:13 Žinoma gydytoja ir publicistė Filomena Taunytė atsidūrė ligoninėje. Pranešama, kad 88-erių metų moterį galėjo ištikti insultas. F. Taunytė daug metų dirbo medike ir išleido ne vieną populiarumo sulaukusią knygą. Kol kas tikslesnių detalių apie moters sveikatą nepateikiama.
Žmonių mitybos ypatumai: nuo lašinių iki pasniko
Žmonių mitybos ypatumai: nuo lašinių iki pasniko (1) 2013.01.27 12:12  Mūsų tauta tūkstančius metų valgė lašinius, riebią mėsą, natūralų sviestą, taukus ir retai, nebent per pasninką, sėmenų aliejų, turintį sklerozę malšinančių savybių. Nieko blogo jiems nenutiko. Senesni žmonės prisimena, kad tuomet infarktas, insultas, alerginės ligos ir vėžys buvo labai reti. Mirdavo nuo infekcinių ligų, senatvės, nukankinti valdžios, karų ir trėmimų.
Gydytoja F. Taunytė: lietuviai turi valgyti tai, kas auga 500 km spinduliu
Gydytoja F. Taunytė: lietuviai turi valgyti tai, kas auga 500 km spinduliu (1) 2012.09.19 10:25 Nors pastaruoju metu populiari 88-erių  metų rašytoja bei gydytoja Filomena Taunytė iš namų išeina retai, ji viską mato ir viską žino. Privalo domėtis.  Juk šimtai Taunytės draugų bei pacientų nuolatos skambina ir prašo patarimų. Klausia arba apie ligas, arba apie maistą. Šį trečiadienio vakarą LNK laidoje „Karamelinės naujienos“ garsioji  gydytoja paaiškins, kaip išsirinkti svarbiausius, sveikiausius ir būtiniausius lietuviškojo stalo produktus.
Vėžį įveikė atsisakęs angliavandenių
Vėžį įveikė atsisakęs angliavandenių (20) 2012.04.14 20:32 Kraujo vėžiu sirgęs Kazimieras Petraitis tvirtina, kad bet kuri onkologinė liga yra išgydoma. Tereikia tikėti ir pasitikėti. Lyg du vėžiai Pašnekovas pasakojo visą gyvenimą savęs netausojęs – dirbo daug, maitinosi netinkamai, nevengė išgerti, daugiau kaip 30 metų nesiskyrė su cigaretėmis. „Pradėjau jaustis pavargęs, net vairuodamas turėdavau sustoti ir pailsėti. Atokvėpio valandėlių reikėdavo ir nesunkaus darbo dienomis“, – pasakojo K.Petraitis. Kaip ir kasmet, jis susiruošė į Jūros šventę.
„Tyto alba“ knygų mugėje surengs 10 renginių
„Tyto alba“ knygų mugėje surengs 10 renginių 2012.02.20 15:04 Knygų mugė jau artėja: vasario 23–26 dienomis „Litexpo“ sales vėl užplūs į renginius ir prekystalių link skubančių žmonių pulkai, tikėdamiesi naujų knygų, mažesnių kainų ir įsimenančių susitikimų su rašytojais.
R. Skaisgirys niekada negyventų su aktore
R. Skaisgirys niekada negyventų su aktore 2011.12.06 15:30 Televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys BTV laidoje „Užkalnio 5“ prisipažino, kad nors mielai sutinka su aktoriais pasėdėti prie taurelės, savo gyvenimo su aktore jis nenorėtų sieti. „Aš niekada gyvenime negalėčiau draugauti su moterimi aktore. Man atrodo, tie žmonės gyvena visai kitoje atmosferoje. Viskas su jais gerai, malonu bendrauti, sėdėti prie stikliuko, bet gyventi kartu negalėčiau“, - atviravo R. Skaisgirys.
E. Mildažytė: visiems reikia sunkaus darbo, nes tik jis atveda žmogų iki vertybinių dalykų
E. Mildažytė: visiems reikia sunkaus darbo, nes tik jis atveda žmogų iki vertybinių dalykų (6) 2011.10.31 09:00 Su žurnaliste ir televizijos laidų vedėja Edita Mildažyte šnekėjomės jos namuose, jaukioje svetainėje, gražią rudens pavakarę. Natūralu, kad pokalbis pasisuko apie rudenį – nuostabiausią metų laiką, kuris kartais priverčia žurnalistę mesti visus darbus, sėsti į automobilį ir važiuoti pasigrožėti rudenišku mišku. Taigi, šįsyk pokalbis su Edita apie tai, kodėl ji niekada neserga rudenine depresija ir kodėl jai niekada nebūna blogo oro.
Europoje mažėja laisvės?
Europoje mažėja laisvės? (1) 2011.09.26 09:01 Naujausio savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ „Karštojoje temoje“ – žurnalisto Tomo Čyvo straipsnis „Europoje mažėja laisvės?“. Žlugus sovietų imperijai Lietuva įgyvendino savo užsienio politikos tikslus – pasiekė narystę NATO ir Europos Sąjungoje. Ten veržtasi todėl, kad norėta visam laikui apsisaugoti nuo nelaisvės ir tironijos, tikėtasi gyventi demokratinėje, laisvoje visuomenėje. Tačiau Lietuvoje, kuri jau septynerius metus yra Europos Sąjungos narė, daugėja nepatenkintųjų dėl žmogaus teisių.
Žemės gynėjai: Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams veda tautą į pražūtį
Žemės gynėjai: Lietuvos žemės pardavimas užsieniečiams veda tautą į pražūtį (11) 2011.08.23 16:25 Lietuvos žemė – tautos gyvenimo vieta ir valstybės teritorija nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos valstybei ar jos piliečiams. Dabar veikiančios Konstitucijos pataisos ir tarptautiniai įsipareigojimai dėl žemės pardavimo yra abejotini, nes tam nebuvo tautos valios, teigia iniciatyvinė grupė, susibūrusi ginti Lietuvos žemę nuo pardavimo užsieniečiams. „Lietuviai ilgiausiai Europoje išsaugojo žemės, o ne ideologijos valstybę. Žemė - tai mūsų Šventas raštas.
Badas badui nelygus
Badas badui nelygus (1) 2011.08.07 08:28 Šiuo metu vis dar tęsiasi iškylų sezonas, kai neretai persivalgome šašlykų, kepsnių, dešrelių, bulvių traškučių ir kitų nesveikų užkandžių. Tuomet sutrinka virškinimas, didėja cholesterolio kiekis kraujyje, svoris, gali prasidėti ir rimtesnės ligos. Kai kurie tokias sveikatos problemas nutaria spręsti bado dieta. Pora dienų bado nepakenks, bet ilgai badauti savarankiškai nevertėtų.
Naujoje F. Taunytės knygoje: vaistai nuo baimės, nuosava sanatorija ir auksinės žuvelės pratimai
Naujoje F. Taunytės knygoje: vaistai nuo baimės, nuosava sanatorija ir auksinės žuvelės pratimai (4) 2011.05.10 14:08 Mums kenkia lengvai įgytas, neuždirbtas turtas, o sunkus darbas taurina. Gydytoja, rašytoja Filomena Taunytė svarsto, koks šiandien yra tikras lietuvis: ji ieško ir randa taurių asmenybių, bet aptinka ir naujų didžiųjų nuodėmių – pataikavimą, nusižeminimą ir baimę. Šios paprastų žmonių ydos leidžia tarpti viršūnėlių savanaudiškumui ir pasipūtimui. Filomena Taunytė. Ieškau tikro lietuvio: publicistika ir medicina.
K. Brazauskienė turi naują pakeleivį?
K. Brazauskienė turi naują pakeleivį? (5) 2011.05.03 12:10 Daug sykių išduota, paniekinta ir pažeminta. Dėl svetimos, jaunesnės. Dėl tos, kuri žino harmoningo, turiningo ir turtingo gyvenimo receptą. Kristiną Brazauskienę žinia apie buvusios vyro žmonos Julijos mirtį pasiekė jai dienas leidžiant užsienyje. „Esu šiltuose ir labai gražiuose kraštuose. Labai patenkinta ir atsigavusi“, ‒ netvers džiaugsmu našlė, dalindamasi kelionės įspūdžiais. Ponia Kristina, vos sužinojusi apie buvusio varžovės mirtį, jos dukroms telefonu nusiuntė žinutes.
Alergijas gydo dietos
Alergijas gydo dietos 2011.02.09 11:22 Žinoma 84 metų gydytoja Filomena Taunytė įsitikinusi, kad alergijas ir daugelį kitų ligų galima išgydyti be vaistų – tinkamu maistu ar dietomis. F.Taunytė visai negertų vaistų, jei nereikėtų „remontuoti“ širdies. Nevartoti vaistų, jei tai įmanoma, ji siūlo ir kitiems. Kodėl? Medikė turi savo versiją. Vaistų ne visada reikia „Daugelis vaistų gydo ne ligą, o tik slopina jos pasireiškimą.
Reforma tolina ligonį nuo mediko
Reforma tolina ligonį nuo mediko (3) 2010.11.24 16:21 Sveikatos apsaugos ministerijoje, vykdančioje sveikatos apsaugos reformą, jau pasikeitė aibė ministrų ir viceministrų, tačiau pacientai vis toliau nubloškiami nuo gydytojų ir, praradę viltį sulaukti pagalbos, tuoj „gydysis" pas burtininkus. Vien per šios Vyriausybės ir Seimo kadenciją Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) pasikeitė du ministrai ir du viceministrai. Vieną viceministrą, Artūrą Skiką, paėmusį kyšį, „sudegino" Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Pirmasis Žolininkų ir tautodailininkų suvažiavimas
Pirmasis Žolininkų ir tautodailininkų suvažiavimas (1) 2010.06.17 12:31 Šiandien prekybos ir pramogų centre „Ozas“ prasideda dvi dienas truksiantis pirmasis Žolininkų ir tautodailininkų suvažiavimas. Jo metu žinomi žolininkai pristatys ir prekiaus sveikatą stiprinančiomis žolėmis ir jų produktais, o tautodailininkai demonstruos savo amatą ir kvies jo mokytis Vilniaus gyventojus bei miesto svečius.
Andriui Ūsui birželio 13-oji buvo lemtinga (papildyta 11.00)
Andriui Ūsui birželio 13-oji buvo lemtinga (papildyta 11.00) (322) 2010.06.14 11:00 Žuvo įtariamasis pedofilijos byloje Andrius Ūsas. Žuvusio vyriškio kūnas rastas sekmadienį apie 16.30, Alytaus rajone, Butrimonių seniūnijoje greta apvirtusio keturračio motociklo. Teigiama, jog išorinių smurto žymių ant kūno nėra.  Manoma, jog A.Ūsas nesuvaldė neseniai įsigyto keturračio, nuvažiavo nuo kelio ir krito nuo 2-3 metrų aukščio šlaito į nedidelį tvenkinuką. Nežinoma, ar jis mirė prigėręs ar nuo sutrenkimų. Greta vyro kūno, gulėjo motociklininko šalmas.
Prokurorų darbas stringa dėl užkulisinių ambicijų
Prokurorų darbas stringa dėl užkulisinių ambicijų (48) 2010.02.17 22:00 Po Nepriklausomybės atkūrimo pirmasis Lietuvos generalinis prokuroras Artūras Paulauskas pripažįsta jautęs politikų spaudimą. Kauno pedofilijos byla pramintoje istorijoje dedamas paskutinis taškas. Pastarosiomis savaitėmis griaudėjo masiniai protesto mitingai Vilniuje, prie Generalinės prokuratūros , ir Kaune, prie apygardos prokuratūros pastatų.
"Gyvenimas be stogo" - Filomena Taunytė
"Gyvenimas be stogo" - Filomena Taunytė (2) 2009.12.07 13:23 Sielos nuopuolis kenkia ir kūnui, o ką jau kalbėti apie smegenis. Gyventi be stogo – tai ne tik likti be stogo virš galvos, bet ir netekti vieno šulo galvoje, taip pat neturėti įtakingo globėjo valdžioje arba tarp nusikaltėlių – šie du pasauliai neretai būna susilieję.
Filomenos fenomenas
Filomenos fenomenas (34) 2009.03.05 13:00 Daugelio intelektualų pasipiktinimui, o leidėjų džiaugsmui Filomenos Taunytės, 83 metų medikės ir publicistės, knygos jau keleri metai nesitraukia iš skaitomiausiųjų dešimtukų. Nusprendėme paanalizuoti Filomenos fenomeną. Lietuvos leidėjai džiaugiasi, jei parduodami trys–penki tūkstančiai knygos egzempliorių, o bendras Filomenos Taunytės  keturių knygų tiražas – beveik 60 000. Ši autorė yra ne tik viena populiariausių, bet ir viena labiausiai kritikuojamų.
Švietėjai – už moratoriumą
Švietėjai – už moratoriumą 2009.01.02 11:30 „Respublikai“ pasiteiravus, ką apie Seimo pirmininko Arūno Valinsko pasiūlymą skelbti moratoriumą daugiausia valstybės biudžetui kainuojančioms programoms, dauguma švietimo srities atstovų sakė, kad tai – racionalus būdas sunkmečiu taupyti valstybės biudžeto lėšas. Filomena Taunytė Publicistė Aš visiškai pritariu moratoriumui. Iššvaistomus pinigus galima panaudoti atidarant kaimo mokyklą arba ambulatoriją, kuri buvo uždaryta, ar paleisti autobusą į atokias kaimo vietoves.
G. Dauguvietytė: švęsti reikia, bet su saiku
G. Dauguvietytė: švęsti reikia, bet su saiku (3) 2008.12.28 10:20 Senosios kartos mohikanai – Galina Dauguvietytė, Česlovas Stonys ir Filomena Taunytė – sako, kad per švenčių laikotarpį beprasmiškai linksmintis nedera. Aktorius Česlovas Stonys sako, kad anksčiau buvo daugiau materialiai „biednų“, bet savo dvasia tvirtesnių žmonių nei dabar. „Dabar daug turtingų ir daug dvasios „ubagų“. Materialinės vertybės užgožė dvasines, tuo ir skiriasi dabartinės šventės nuo ankstesnių.
PRIEVARTA       SEKSAS      NUSIKALSTAMA MEILĖ .........................................
PRIEVARTA SEKSAS NUSIKALSTAMA MEILĖ ......................................... 2008.07.30 12:08 PRIEVARTA SEKSAS NUSIKALSTAMA MEILĖ .................................................................................................................................. Kai protas - žemiau bambos... Irena ZUBRICKIENĖ Lytinis santykiavimas arba kitoks lytinės aistros tenkinimas prieš kito asmens valią - gana dažnas nusikaltimas, luošinantis ir kaltininkų, ir jų aukų, ir jų artimųjų gyvenimus.
Kas kuria homofobijos baubą?
Kas kuria homofobijos baubą? (203) 2007.05.28 08:36 Žlugus gegužės 25 d. planuotai homoseksualizmo manifestacijai, lyg iš gausybės rago pasipylė aršūs kaltinimai ją sustabdžiusioms jėgoms. Andrius Bielskis Vilnių įvardino „Homofobiškos kultūros sostine“. Nida Vasiliauskaitė iškėlė klausimą – „Ar Lietuva – vis dar sekuliari valstybė?“ Europinė konjunktūra ėmė grasinti sankcijomis.
Ramygaloje atidarytas velnių surinkimo punktas
Ramygaloje atidarytas velnių surinkimo punktas 2005.03.07 15:26 Viduramžiais velnių ir piktųjų dvasių buvo daugybė. Vienuolynuose per naktis kaukdavo apsėstos vienuolės. Kiekvienoje pakampėje šlaistydavosi raganos. Iš tų laikų saugomi dokumentai su prisipažinimais, kur, kada ir su kokiais nelabaisiais jos santykiaudavo, nes ragana be sueičių su velniais - ne ragana. Taip pat aprašoma didvyriška dvasiškių kova su tomis viduramžiais paplitusiomis blogybėmis. Beveik nuolat degė inkvizicijos laužai, naikindami velnio apsėstuosius ir raganas.
Gintaras Beresnevičius: Savaitgalio TV veidai
Gintaras Beresnevičius: Savaitgalio TV veidai (1) 2004.12.14 10:00 Televizijos kanalai sutartinai gal pusantro mėnesio vakarais kartodavo senus filmus ir bandė suktis savomis laidomis, nominacijomis, dirbtinai sukeltais ažiotažais (LTV ir TV3) ir niekaip negali prarasti vilties susikurpti ką panašaus į LNK “Svogūnų” kasmetines apeigas. Naujausi ir geriausi filmai taupomi Kalėdų savaitei; tada per kokias tris dienas bus ištaškytas visas sukauptas rezervas ir žiūrovai tikrai keiksis, nes vienu metu per du tris kanalus eis po gerą filmą, ir taip kelias paras.
F. Taunytė: “Laimingas senelių gyvenimas”
F. Taunytė: “Laimingas senelių gyvenimas” 2004.10.11 10:00 Šią savaitę knygynuose pasirodė netradicinio žanro knyga netradiciniu pavadinimu “Laimingas senelių gyvenimas”. Jos autorė - vėlgi netradiciniu mąstymu garsėjanti ir žavinti gydytoja, publicistė Filomena Taunytė. Daugiau kaip 50 metų dirbusi gydytoja pulmonologe, pastarąjį 10-metį daktarė yra pensininkė, atsidėjusi rašo medicininę publicistiką ir propaguoja sveiką ir natūralų gyvenimo būdą.
Į viršų