dvasios

Iš viso pasaulio į Rokiškio rajoną suplūdę hipiai įsiutino gyventojus
Iš viso pasaulio į Rokiškio rajoną suplūdę hipiai įsiutino gyventojus (4) 2015.08.04 20:10 Tūkstantinė hipių minia iš viso pasaulio suplūdo į atokų Rokiškio rajono bažnytkaimį.  Tačiau vasaros dienas lietuviškose pievose leidžiantys gėlių vaikai kaip reikiant sudrumstė vietinių kaimiečių gyvenimą. Vieni iš to suskato pelnytis ir džiaugiasi neįprastais vasarotojais, kiti siunta. Nedidelis Aleksandravėlės bažnytkaimis stūgso atokiame Rokiškio rajone netoli Ilgio ežero.
Senovės idiotai ir mūsų šiandienos laimė
Senovės idiotai ir mūsų šiandienos laimė 2015.07.29 10:35  Žodis „idiotas“, šiandien vartojamas nemandagiai apibūdinti kvailus žmones, senovės Graikijoje buvo naudojamas įvardinti valstybės reikalams abejingus, tik savimi susidomėjusios asmenis. Demokratijos esmė nuo senovės Atėnų laikų išliko nepakitusi, - bendruomenė akumuliuoja savo galimybes didžiausiai gerovei pasiekti. Ir ta gerovė priklauso nuo pastangų ir galimybių sumos.
Užsienio šou verslo rykliai atvyksta į festivalį „Galapagai 2015“
Užsienio šou verslo rykliai atvyksta į festivalį „Galapagai 2015“ 2015.07.21 11:21 „Galapagai 2015“ yra vienintelis muzikos ir pramogų festivalis Lietuvoje, priklausantis organizacijai CEETEP, kuri kuruoja ir skatina Rytų Europos muzikinių mainų programas. Šiais metais mainams bus skirta dėmesio ir „Galapaguose“: festivalio scenose pasirodys perspektyvūs atlikėjai iš visos Europos. O šeštadienį vyks konferencija su įtakingais užsienio muzikos industrijos rykliais.
Vilniuje atidengta atminimo lenta monsinjorui A.Svarinskui
Vilniuje atidengta atminimo lenta monsinjorui A.Svarinskui (1) 2015.07.17 21:30 Minint pirmąsias Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputato, Lietuvos kariuomenės vyriausiojo kapeliono, politinio kalinio, monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metines, Vilniuje atidengta atminimo lenta. Lentą su bareljefu penktadienio vakarą atidengė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Atsargiai: faktai ir mitai apie narkotikus!
Atsargiai: faktai ir mitai apie narkotikus! 2015.07.11 17:44 Šiuo metu aktyviai diskutuojama apie didėjančius narkotikų prekybos mastus, narkomanų amžiaus jaunėjimą. Nors neįmanoma visiškai išspręsti narkotinių medžiagų auginimo, gaminimo ir prekybos problemų, tačiau šeima, mokykla, Vyriausybė, kitos visuomeninės ir religinės organizacijos gali prisidėti prie narkomanų skaičiaus mažėjimo.
Vilniuje įvyko baisi avarija: žuvo Telšių meras Vytautas Kleiva
Vilniuje įvyko baisi avarija: žuvo Telšių meras Vytautas Kleiva (14) 2015.07.10 15:29 Sostinėje, prieš 15 val., Savanorių prospekte, ties išvažiavimu iš miesto įvyko avarija. Nuo kelio nulėkė „Toyota“ markės automobilis, kurį vairavo Telšių meras Vytautas Kleiva. Pranešama, kad avarija galėjo įvykti staiga sušlubavus vairuotojo sveikatai. Atvykus greitosios pagalbos medikams vyras jau buvo ištrauktas iš transporto priemonės, jis neberodė gyvybės ženklų. Todėl jį gaivinti nuspręsta vietoje. V. Kleiva nesėkmingai buvo gaivinamas apie 40 minučių.
Yanis Varoufakis žada trauktis, jeigu išgirs graikų „Taip“
Yanis Varoufakis žada trauktis, jeigu išgirs graikų „Taip“ 2015.07.02 13:03 Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis, ketvirtadienį duodamas interviu televizijai „Bloomberg“, sakė pasitrauksiantis iš posto, jeigu per ateinantį savaitgalį vyksiantį referendumą bus pritarta Atėnų tarptautinių skolintojų iškeltoms finansinės pagalbos sąlygoms. Paklaustas, ar bus finansų ministru kitą dieną po sekmadienį vyksiančio referendumo, jeigu jame nugalės „Taip“ stovykla, Y. Varoufakis atsakė: „Nebūsiu.
Išlaidūnai: nepraktiškiausi ir beprotiškai brangūs garsenybių pirkiniai
Išlaidūnai: nepraktiškiausi ir beprotiškai brangūs garsenybių pirkiniai 2015.06.18 12:41 Nusipirkote suknelę, kurios nusprendėte nenešioti? Jus apima savigrauža? Nusiraminkite. Šios garsenybės ekscentriškiems pirkiniams išleido tūkstančius dolerių. Jūsų dėmesiui – nepraktiškiausi ir beprotiškai brangūs garsenybių „žaisliukai“. Lady Gaga 50 tūkstančių dolerių muzikos žvaigždė išleido paranormalių būtybių atbaidymo įrangai.
Karščiausi derinukai festivaliui: Lietuvos mados tinklaraštininkių rekomendacijos
Karščiausi derinukai festivaliui: Lietuvos mados tinklaraštininkių rekomendacijos 2015.06.17 11:47 Nuo legendinio Vudstoko iki efektingų Koačelos ar Glastonberio mados kokteilių, miksuojamų muzikos ar kino pasaulio žvaigždžių – muzikos festivaliai jau seniai yra tapę sumažintomis mados savaitėmis. Ne išimtis ir Lietuva – saulė, muzika, nesibaigiančios pramogos įkvepia ne tik naujoms pažintims, bet ir stiliaus atradimams.
Johnny Deppas prabilo apie jausmus ilgamečiam draugui
Johnny Deppas prabilo apie jausmus ilgamečiam draugui (1) 2015.06.16 21:00 Aktorius Johnny Deppas jausmingai pagerbė mirusį savo ilgametį draugą ir kolegą britų aktorių serą Christopherį Lee, kurį pavadino „tobulu džentelmenu“. Holivudo aktorius daug metų kartu filmavosi su šiuo kino legenda, kuris mirė birželio 7 dieną, būdamas 93-jų.
Petras Auštrevičius: apie „švarų žaidimą“ ten, kur mindomos žmogaus teisės
Petras Auštrevičius: apie „švarų žaidimą“ ten, kur mindomos žmogaus teisės 2015.06.05 13:38  Žinote, kartais ciniškumas peržengia bet kokias ribas. Vienas tokių atvejų – korupcijos skandalo krečiamos FIFA organizacijos ilgamečio, dabar jau buvusio prezidento Seppo Blatterio pareiškimai, prieš jį paskutinį kartą (reikia tikėtis) perrenkant: „Mes negalime visko sužiūrėti futbole“, „mes turime laikytis komandinės dvasios“. Panašu, kad nemaža dalis FIFA narių iš skirtingų valstybių ilgą laiką sėkmingai laikėsi tos „komandinės dvasios“, dalis jų gali būti susiję su šimtais milijonų ver...
Festivalyje „Roko naktys 2015“ susitiks visų kartų rokeriai
Festivalyje „Roko naktys 2015“ susitiks visų kartų rokeriai 2015.06.04 12:14 Liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis Zarasuose, Zaraso ežero saloje griaudės rokeriai. Legendiniame laisvos dvasios festivalyje „Roko naktys 2015“ pasirodys visų kartų nutrūktgalviai. Organizatoriai skelbia dar daugiau lietuvių grupių.   Festivalyje „Roko naktys 2015“ pasirodys Lietuvos gotikinio roko vėliavnešiai „Siela“, pagaliau po septynių metų pertraukos pristatę naują albumą „Širdis. Kryžius.
Protestuojantys vaikai nepasirodė kai kuriose lenkiškose mokyklose
Protestuojantys vaikai nepasirodė kai kuriose lenkiškose mokyklose (1) 2015.06.03 09:57 Lietuvos lenkų rinkimų akcijai dėl Lietuvos mokyklų reorganizacijos viešai paskelbus apie įspėjamąjį streiką, trečiadienį dalis tėvų neišleido savo vaikų į kai kurias lenkiškas mokyklas. Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokyklos vadovė Danuta Silienė teigė, kad į jos vadovaujamą mokyklą trečiadienį neatvyko nė vienas mokinys. „Tai tėvų komitetų sprendimai. Pačios mokyklos administracija ir techninis personalas dirba, vasaros stovykla vyksta.
Andrius Mamontovas gerbėjams paruošė staigmeną
Andrius Mamontovas gerbėjams paruošė staigmeną 2015.06.01 14:48 „Kai išleidi savo geriausių dainų albumą, turi du kelius – arba visą likusį gyvenimą jas ir groti, arba sugalvoti ką nors naujo. Aš vis dar norėčiau sugalvoti ką nors naujo”, – prieš pusantrų metų atšventęs savo muzikinės karjeros 30-metį kalbėjo Andrius Mamontovas ir dabar šį savotišku pažadu gerbėjams tapusį norą pildo su kaupu: šią vasarą bus ir naujas albumas, ir koncertinis turas po Lietuvą, kokio dar niekuomet nebuvo.
Anykščiuose kovojo kartingo meistrai
Anykščiuose kovojo kartingo meistrai 2015.06.01 12:21 Paskutinį gegužės savaitgalį Anykščių kartodrome vyko Lietuvos kartingo čempionato pirmo ir antro etapo varžybos, o taip pat ir Baltijos šalių kartingo čempionato pirmas etapas. Į šią greičio ir riaumojančio motorų šventę susirinko 15 komandų ir 62 dalyviai. Dviejų dienų varžybose kova virė visų klasių važiavimuose – žiūrovai galėjo grožėtis gausybe lenkimų, būta ir incidentų, stulbinamos sėkmės akimirkų ir nusivylimo kartėlio.
Dainininkė Alina Orlova: visą laiką esu prapuolusi ir man tai labai patinka!
Dainininkė Alina Orlova: visą laiką esu prapuolusi ir man tai labai patinka! 2015.05.30 13:35  „Koks yra mano pasaulis? Nuolat besikeičiantis“, - nusišypsojo ir nuleido akis Alina Orlova ir, atrodo, būtent tada pagal scenarijų turėjo pasigirsti pirmieji jos dainos „Ramuma“ akordai. Tačiau jie nenuskambėjo.   „Šlovė“ - tai labai jau skambus žodis Lietuvoje, - sako Alina, visai neseniai savo gerbėjams pristačiusi naują albumą „88“. - Tada buvau jauna, žinoma, tai mane paveikė... Ir gana stipriai.
JAV verčia iš posto Vladimirui Putinui parsidavusią pasaulio futbolo vadovybę
JAV verčia iš posto Vladimirui Putinui parsidavusią pasaulio futbolo vadovybę (1) 2015.05.27 11:30 Futbolo pasaulis šiandien sukrėstas – likus trims dienoms iki kasmetinio FIFA kongreso pradžios, kuriame, tikimasi, Seppas Blatteris turėjo būti išrinktas organizacijos prezidentu eilinį, penktąjį kartą, organizacijoje buvo suimta mažiausiai 14 aukštas pareigas einančių funkcionierių. Korupcijos įtarimų šešėlis krenta ir ant paties generalinio sekretoriaus, kuriam kol kas kaltinimai nėra pareikšti.
Išskirtinis interviu su Elita Citovičiūte: pavydi tik dvasios ubagai
Išskirtinis interviu su Elita Citovičiūte: pavydi tik dvasios ubagai (4) 2015.05.24 17:39 Nepriekaištinga figūra, išpuoselėta išvaizda, drąsi ir mėgstanti riziką mergina – turbūt daugelis taip apibūdina nepaprasto grožio modelį, „Mis Publika 2013" ir TV3 projekto „Šuolis" dalyvę Elitą Citovičiūtę. Šios jaunos moters grožis, sportiškumas ir užsispyrimas žavi tūkstančius vyrų ir moterų. Išskirtiniame interviu Elita atsakė, jog labiausiai norėtų panaikinti žmonių pavydą ir egoizmą.
Viršuliškių skersgatvyje atidengta nauja skulptūra „Suomis” – šalių draugystės ženklas
Viršuliškių skersgatvyje atidengta nauja skulptūra „Suomis” – šalių draugystės ženklas 2015.05.21 16:06 Viršuliškių skersgatvyje, verslo komplekso „Grand office” aikštėje, Suomijos ambasados ir garsaus lietuvių architekto Gintaro Čaikausko biuro iniciatyva atidengta skulptoriaus Tado Gutausko skulptūra „Suomis”. Atidengimo ceremonijoje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė: „Lietuva ir Suomija yra Šiaurės ir Baltijos šalių regiono dalis. Esame ne tik artimi kaimynai, bet ir partneriai, kuriuos sieja tvirti ekonominiai, politiniai ir kultūriniai ryšiai.
Pagoniškoji meilės šventė: poros sueidavo ir turguje
Pagoniškoji meilės šventė: poros sueidavo ir turguje (3) 2015.05.13 07:00 Gegužės 13-oji – Meilės diena, meilės ir laisvės deivės Mildos šventė. Gaivališkos ir kibirkščiuojančios meilės deivė paprastai buvo vaizduojama kaip nuoga moteris su gėlėmis, skriejanti aplink pasaulį oro vežimu, kurį traukia balti balandžiai. Apie šią deivę yra išlikę itin nedaug medžiagos, tačiau apie senovės lietuvių meilę yra ką papasakoti. Milda – ne tik meilės, bet ir piršlybų bei giminės tęstinumo deivė.
Daina Bilevičiūtė: jaučiau, kaip siela atsiskyrė nuo kūno
Daina Bilevičiūtė: jaučiau, kaip siela atsiskyrė nuo kūno 2015.05.06 10:41 TV3 televizijos laidoje „Žvaigždžių dešimtukas“ muzikė Daina Bilevičiūtė paatviravo apie savo patirtį su antgamtinėmis jėgomis. Atlikėja įsitikinusi – jei ne parapsichologinių galių turintys žmonės, ji nebūtų išlipusi iš depresijos. „Šiandien jūs manęs nematytumėte gyvos ir linksmos. Po to, ką man teko patirti – padėti sugebėjo tik sielos, kūno ir dvasios specialistai. Kuomet tau yra blogai, visi šitie dalykai nuo tavęs atsiskiria. Nieko negali padaryti.
„Real“ bosas Carlo Ancelotti: visi darė daugiau klaidų nei įprastai
„Real“ bosas Carlo Ancelotti: visi darė daugiau klaidų nei įprastai 2015.05.06 09:26 Po pralaimėjimo 1:2 pirmose UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynėse Turino „Juventus“ komandai Madrido „Real“ strategas Carlo Ancelotti kvietė neprarasti tikėjimo ir kantrybės - iš panašių situacijų karališkasis klubas jau ne kartą išsikapstė, viskas spręsis „Bernabeu“ stadione. „Tam tikrais momentais žaidėme tikrai gerai ir sukūrėme geras progas po pirmųjų 15 minučių. Turime panašiai žaisti ir atsakomajame mače. Ne tik Sergio Ramosas – visi darė daugiau klaidų nei įprastai.
Williamas ir Kate namuose leidžia pirmąją dieną su naująja Didžiosios Britanijos princese
Williamas ir Kate namuose leidžia pirmąją dieną su naująja Didžiosios Britanijos princese 2015.05.03 15:58 Princas Williamas (Viljamas) ir jo žmona Kate (Keit) sekmadienį leidžia pirmąją dieną namuose su savo naujagime dukrele, tuo tarpu Didžioji Britanija nekantriai laukia, kada bus paskelbtas naujos karališkosios princesės vardas. Po dienos, kai Kembridžo kunigaikštienė Kate pagimdė mergaitę, kuri yra ketvirta eilėje į sostą, karališkoji pora, jų pirmagimis, princas George`as (Džordžas) ir naujoji šeimos narė kelias artimiausias dienas turėtų praleisti kartu savo bute Kensingtono rūmuose.
„Rusų genys“: sąmokslo teorija, Černobylis ir Putinas
„Rusų genys“: sąmokslo teorija, Černobylis ir Putinas (2) 2015.04.26 15:58 Černobylio AE katastrofa buvo tyčia parengta Maskvoje, siekiant nuslėpti visišką slapto visa griaunančio ginklo projektą – tokia, iš pirmo žvilgsnio, keistoka teorija buvo pristatyta JAV „Sundance“ festivalyje dokumentiniame filme „Rusų genys“ (The Russian Woodpecker), kuriame skiriamas dėmesys ir Rusijos agresijai posovietiniu laikotarpiu, rašoma Michaelo Thurstono straipsnyje prancūzų „Le Point“. Filmas pasakoja apie Ukrainos menininko, kuris stengiasi išsiaiškinti tikrąsias Černobylio AE avar...
Prof. Artūras Vailionis: provincija – ne geografinė sąvoka
Prof. Artūras Vailionis: provincija – ne geografinė sąvoka 2015.04.21 14:21 „Tiek Lietuvoje, tiek JAV yra žmonių, kuriems status quo yra optimali būsena“, – teigia Stenfordo universiteto (JAV) rentgeno spindulių laboratorijos vadovas prof. Artūras Vailionis. Daugiau nei dešimtmetį Silicio slėnyje dirbantis lietuvis įsitikinęs, jog Lietuvos universitetai parengia puikius mokslininkus, todėl valstybė turėtų daugiau investuoti į tas verslo šakas, kurioms reikalingas protinis potencialas, kurios yra imlios naujoms mokslo kryptims.
Politologas: Ukraina yra teisingame kelyje
Politologas: Ukraina yra teisingame kelyje (1) 2015.04.14 17:24 Nors du trečdaliai ukrainiečių mano, kad su ekonomika reikėtų tvarkytis kitaip, 70 proc. ukrainiečių nepasitiki dabartine vyriausybe, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala „Žinių radijui“ antradienį sakė, kad Ukraina yra teisingame kelyje. Vis tik jis pažymi, kad žmonių nepasitikėjimas valdžia buvo užkoduotas nuo pat pradžių: „Vis tik mes kalbame apie šalį, kuri ilgą laiką buvo labiausiai korumpuota Europos valstybė.
Berlyne – derybos dėl Ukrainos
Berlyne – derybos dėl Ukrainos 2015.04.13 09:15 Pirmadienio vakarą Berlyne renkasi Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai aptarti, kaip laikomasi vasarį sudarytos trapios paliaubų Ukrainos rytuose sutarties. Ukrainos diplomatijos vadovas Petro Klimkinas perspėjo, kad padėtis Donbase tebėra labai įtempta. NATO duomenimis, Rusija dar atsiuntė karių ir ginklų separatistams. Švęsdami stačiatikių Velykas, ukrainiečiai vieni kitiems linki tik taikos ir dvasios stiprybės.
Profesorius: visuomenėje privalo būti 6 proc. chaoso
Profesorius: visuomenėje privalo būti 6 proc. chaoso 2015.04.13 07:15 Violeta Melnikienė, LRT Klasikos laida „Kasdienybės kultūra“, LRT.lt Visuomenėje privalo būti ne tik tvarka, bet ir maždaug 6 proc. chaoso – tiek alkoholikų, savižudžių ir net žmogžudžių. Tuo įsitikinęs fizikas, filosofas, Mykolo Romerio universiteto profesorius Saulius Kanišauskas. Jo teigimu, chaosas reikalingas tam, kad visuomenėje nebūtų stagnacijos. „Privalo būti 6 proc. alkoholikų, 6 proc. savižudžių, 6 proc. žmogžudžių ir įvairiausių rūšių nukrypimų.
Rusijos konservatizmą prisiminus
Rusijos konservatizmą prisiminus 2015.04.10 20:44 Pastarąjį dešimtmetį Rusijos politikai ir žiniasklaida vis aktyviau prikaišioja Vakarams bandymus diegti Rusijoje vakarietiškas vertybes – žmogaus ir piliečių teisių apsaugą, draudimą varžyti žiniasklaidos ir susirinkimų laisvę, ginti eilinio piliečio teisių viršenybę prieš valstybės teises, skleisti kultūrinės, konfesinės, galų gale – seksualinės išraiškos pasirinkimo laisvės idėjas.
Patarimai, kaip pigius rūbus paversti „brangesniais"
Patarimai, kaip pigius rūbus paversti „brangesniais" 2015.04.07 09:51 Jei gavote dovanų ar įsigijote pigių rūbų, tačiau su jais jaučiatės nejaukiai – atnaujinkite, įliekite jiems naujos dvasios. Štai keli patarimai, kurie jums padės tai įgyvendinti (marieclaire.com). Pakeiskite sagas Pakeitę palto, megztinio ar palaidinės sagas – pakeisite ir rūbą. Paieškokite stilingesnių sagų parduotuvėje, ar nuardykite nuo nenešiojamo rūbo.