dvasios

Kauno „Žalgiris” – Maskvos „CSKA“. Trisdešimties metų istorija ryški V.Garasto ir Š.Jasikevičiaus prisiminimuose
Kauno „Žalgiris” – Maskvos „CSKA“. Trisdešimties metų istorija ryški V.Garasto ir Š.Jasikevičiaus prisiminimuose 2016.02.04 15:37 Kuomet šį penktadienį „Žalgirio“ arenoje teisėjo švilpukas paskelbs Eurolygos rungtynių tarp „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA rungtynių pradžią, nemažai daliai vyresnių krepšinio gerbėjų mintyse iškils prieš trisdešimt metų vykusių principingų kovų Kauno sporto halėje vaizdai. Nusikelkime į 1985-87 m. „Auksinio „Žalgirio“ erą. Trejus metus iš eilės Kauno klubas tapo stipriausiu Tarybų Sąjungoje finale įveikdamas CSKA ekipą.
Slidinėjimo mėgėjams – liūdnas metas
Slidinėjimo mėgėjams – liūdnas metas 2016.01.28 22:55 Anykščiuose, ant Kalitos kalno, įrengta slidinėjimo trasa jau kelios dienos atrodo tarsi uždaryta. Nors specialiomis patrankomis prišaudyto dirbtinio sniego dar yra, viskas - lyg vėlyvą pavasarį. Ir ant kalno nė gyvos dvasios, tik veikiantis keltuvas išduoda, kad slidinėjimo centras dirba. Tiesa, jei orai artimiausiu metu nesikeis, žiemos sezoną anykštėnams teks baigti kaip niekada anksti - jau šį savaitgalį. „Mes tikimės, kad rytoj dar trasa veiks ir savaitgalį.
Kremliaus propagandą skleidžiančiam žurnalistui – 5 metai kalėjimo
Kremliaus propagandą skleidžiančiam žurnalistui – 5 metai kalėjimo (12) 2016.01.24 08:00 Kremliaus propagandą skleidžiančiam žurnalistui dideli nemalonumai Vokietijoje. Už tai, kad jis padarė melagingą siužetą apie Vokietijoje neva migrantų išprievartautą rusų paauglę, jam gresia penkeri metai kalėjimo. „Sausio 11-osios rytas. Liza, kaip įprasta, keliavo į mokyklą. Ji atsisėdo į autobusą 6 val. 42 minutės ir atvyko iki „S Bahn Mahlsdorf“ stoties. Tai miesto elektrinis traukinys. Tačiau į stoties vestibiulį mergaitė taip ir neužėjo. Liza pradingo.
Rusijos propagandos ataka: Ukrainoje nukryžiuotą berniuką pakeitė Vokietijoje migrantų prievartaujama paauglė
Rusijos propagandos ataka: Ukrainoje nukryžiuotą berniuką pakeitė Vokietijoje migrantų prievartaujama paauglė (3) 2016.01.20 21:09 Rusijos propaganda vis dar veikia pilnu pajėgumu – šios šalies „Pirmojo kanalo“ sukurtame siužete apie migrantų pagrobtą ir 30 valandų prievartautą trylikametę rusę Lizą, pasirodo, tiesos buvo ne ką daugiau, negu skandalingajame nukryžiuotojo berniuko Slovjanske istorijoje.
Išdalyti „Verslo everestas 2015“ startuolių apdovanojimai: prizinių vietų laimėtojai orientuojasi net į tris skirtingas kartas
Išdalyti „Verslo everestas 2015“ startuolių apdovanojimai: prizinių vietų laimėtojai orientuojasi net į tris skirtingas kartas 2016.01.18 20:13  Portale tv3.lt pirmosiomis, praėjusių metų gruodžio mėnesio, savaitėmis vyko geriausių verslo sėkmės istorijų konkursas. Vos per dvi savaites savo istorijomis su skaitytojais pasidalino net 43 startuoliai. Geriausias verslo istorijas išrinko skaitytojai bei kompetetinga „Citadele“ banko ir tv3.lt portalo redakcijos komisija. Sausio 18 dieną, „Citadele“ banke įvyko ilgai laukti pirmųjų prizinių vietų apdovanojimai.
Sekmadienio horoskopas: sužinokite, kokios veiklos imtis šiandien palankiausia
Sekmadienio horoskopas: sužinokite, kokios veiklos imtis šiandien palankiausia 2016.01.17 08:08 Sausio 17 horoskopas 12 zodiako ženklų: Avinas: gali atsirasti naudingų sąjungininkų, užtarėjų, jeigu esate įsivėlę į konkurencinę kovą, juridines peripetijas ar pan. Maloniai nustebins žmogus, kuriam esate neabejingi. Sulauksite pasiūlymo, kurį verta priimti. Tauras: galimas dalykas, kad būsite priversti laukti, kol aplinkiniai teiksis jus išklausyti, grąžinti skolas. Tačiau jūsų viltys turėtų bent iš dalies pasiteisinti. Galima svarbi naujiena arba reikšminga permaina.
Sausio 13-osios proga prezidentė įžiebė užrašą #Laisvė
Sausio 13-osios proga prezidentė įžiebė užrašą #Laisvė (5) 2016.01.13 10:56 Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su 25 mokiniais iš Sausio 13-osios mokyklos Simono Daukanto aikštėje trečiadienį įžiebė užrašą #Laisvė, kuris simbolizuoja prieš ketvirtį amžiaus apgintą Lietuvos nepriklausomybę. „Sausio 13-oji – diena, kai Lietuva apgynė savo Laisvę. Mūsų tauta įrodė, kad laisvės dvasios ir vienybės nepajėgūs sunaikinti net ir patys galingiausi tankai.
Trečiadienio horoskopas: šiandien daugiau pasieksite, jei veiksite drauge su kitais
Trečiadienio horoskopas: šiandien daugiau pasieksite, jei veiksite drauge su kitais 2016.01.13 07:11 Sausio 13 horoskopas 12 zodiako ženklų: Avinas Jūsų norai viršys galimybes. Neplanuotai gali tekti daugiau padirbėti, tačiau dėl to nenusiminsite, jeigu užuosite papildomas pajamas. Galbūt jums pavyks atskleisti ypatingus savo arba vaikų talentus, sugebėjimus. Tauras Šiandien būsite įsitikinę, kad viską darote ir mąstote teisingai. Aplinkiniai savo elgesiu paneigs arba patvirtins tokį manymą. Yra vilties, kad partnerystės ryšiai atsinaujins, sutvirtės.
Dėl dalyvavimo „X Faktoriuje“ Paulius Jonikas atsisakė net pinigų
Dėl dalyvavimo „X Faktoriuje“ Paulius Jonikas atsisakė net pinigų (6) 2016.01.12 11:51 Sekmadienį projektą „X Faktorius“ palikęs Paulius Jonikas vėliau užkulisiuose atrodė šiek tiek sutrikęs, tačiau ašaros dėl iškritimo tikrai nebraukė. Sakė, kad nelaiko jokių blogų emocijų, ir dėl to, kad iškrito, tikrai nesinervina. Patikino, jog jau dainuodamas manė, kad būtent tą vakarą gali tekti palikti šou.
Savižudžių miške Japonijoje lankęsis Martynas Starkus: ta atmosfera labai slegia
Savižudžių miške Japonijoje lankęsis Martynas Starkus: ta atmosfera labai slegia 2016.01.08 11:23 Sausio 8 dieną Lietuvos didžiuosiuose ekranuose pasirodys iki sielos gelmių sukrečiantis siaubo filmas „Demonų miškas“. Jis pasakos siaubingą istoriją apie prie japonams švento Fudžijamos kalno besiglaudžiantį Aokigaharos mišką, kuris jau kurį laiką yra tapęs bene populiariausia šalyje savižudžių vieta. 2010 metais čia nusižudė 57 žmonės, o Japonijos vyriausybė nusprendė slėpti šią statistiką, kuri galimai padrąsindavo iš šio pasaulio pasitraukti ir kitus gyvenimu nusivylusius tautiečius.
Šalies vadovai pareiškė užuojautą dėl partizano Antano Lukšos mirties
Šalies vadovai pareiškė užuojautą dėl partizano Antano Lukšos mirties 2016.01.02 22:39 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą dėl partizano, kario savanorio, laisvės kovų liudininko Antano Lukšos mirties. „Antano Lukšos gyvenimas ir tragiška visos jo šeimos istorija šiandien mums yra gyvas nepalaužiamos dvasios ir stiprybės pavyzdys, meilės ir kilnaus pasiaukojimo savo Tėvynei simbolis, įkvepiantis mylėti Lietuvą ir saugoti už gyvybę brangesnę jos laisvę“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.
Modeliu ketinusios tapti gražuolės veidą pavydus eks sudegino rūgštimi
Modeliu ketinusios tapti gražuolės veidą pavydus eks sudegino rūgštimi (1) 2015.12.30 16:45 Turbūt klaikiausia, kas galėtų nutikti moteriai, kuri visuomet trokšta gražiai atrodyti – netekti veido. Bangladeše tokioms moterims ne vieta, mat čia kur kas dažniau nei kitose pasaulio šalyse silpnajai lyčiai rūgštimi apiplikomas veidas. Tai – keršto, ginčo, pavydo rezultatas. Siaubinga tai, kad tokią ataką patyrusi moteris vėliau nebeturi galimybių susirasti darbo ar net mokytis, jai be galo sunku įsitvirtinti tarp žmonių. Apie tai papasakoti galėtų Bangladeše gyvenanti Shumi Akhtar.
Kryžių kalno nuotrauka – tarp „National Geographic“ pasaulinio fotografijų konkurso laureatų
Kryžių kalno nuotrauka – tarp „National Geographic“ pasaulinio fotografijų konkurso laureatų 2015.12.30 14:36 Žurnalas „National Geographic“, leidžiamas ir lietuvių kalba, paskelbė kasmetinio fotografijų konkurso nugalėtojus. Tarp laureatų, pagerbtų garbės raštais, pateko japonė fotografė Hideki Mizuta, kuriai pergalę konkurse atnešė nuotrauka, kurioje užfiksuotas Šiaulių rajone esantis Kryžių kalnas. „Čia yra šimtai tūkstančių kryžių. Kryžių kalnas reprezentuoja taikų lietuvių pasipriešinimą priespaudai. Ši maža kalvelė – tai vieta, kur gyvena mirusiųjų dvasios.
Ėjimas – gyvenimo aistra
Ėjimas – gyvenimo aistra 2015.12.29 10:15 Geriausia 2015 m. Lietuvos ėjike išrinktai Londono olimpinių žaidynių dalyvei Brigitai Virbalytei-Dimšienei šie metai buvo sėkmingiausi per visą sportinę karjerą: jos pasaulio čempionate Pekine užimta septinta vieta – aukščiausia iš visų ten dalyvavusių Lietuvos lengvaatlečių, varžybose Lenkijoje pagerintas Lietuvos 10 km nuotolio ėjimo rekordas, o daugiadienėse keturių etapų varžybose Kinijoje pelnyta trečia vieta. Buvo ir daug kitų pergalių, prizinių vietų. „Nustebinau save ir kitus.
Žmogiškumo pergalė: ugnies sužalotą mergaitę per Kalėdas sveikino visas pasaulis ir Obamų šeima
Žmogiškumo pergalė: ugnies sužalotą mergaitę per Kalėdas sveikino visas pasaulis ir Obamų šeima 2015.12.25 17:26 Kalėdos – tai laikas, kai labiausiai norisi brangiausių ir artimiausių žmonių kompanijos. Tačiau ne visiems lemta ja džiaugtis. Tačiau tie, kuriuos daugelis užjaustų tokiu atveju, yra labai stiprūs ir sugeba džiaugtis viskuo, ką turi ir stengiasi savo kasdienybę padaryti kuo gražesnę. Tokiu pavyzdžiu visiems gali būti ir mažylė Safyre Terry. S. Terry dar vaikystėje liko našlaitė. Prieš porą metų gaisro metu žuvo jos šeima: tėtis, mama, sesuo ir du broliai.
Kalėdonomika: išlaidos Kalėdoms auga lėčiau nei darbo užmokestis
Kalėdonomika: išlaidos Kalėdoms auga lėčiau nei darbo užmokestis (2) 2015.12.19 11:30 Šventinis laikotarpis – pirmiausia, tai džiaugsmo, pakilios nuotaikos metas, kuriuo dalinamės su artimaisiais ir draugais. Tačiau tai ir laikas, kai plačiau atveriame savo pinigines. Vien Kūčių ir Kalėdų šeimos stalui, skaičiuojant tradicinius šventinius patiekalus ir gėrimus, vidutiniškai Lietuvoje išleidžiame apie 75 eurus. Per šešerius metus Kalėdinis stalas pabrango daugiau nei dešimtadaliu, tai yra šventinių patiekalų krepšelio kaina kilo šiek tiek sparčiau nei ūgtelėjo infliacija.
Legendinio hito „Lemon Tree“ atlikėjai lankėsi laidos „Vilnius gyvai“ studijoje
Legendinio hito „Lemon Tree“ atlikėjai lankėsi laidos „Vilnius gyvai“ studijoje 2015.12.17 11:07 Šį penktadienį TV3 parodys paskutinę laidą „Vilnius gyvai“. „Ši laida bus su žvaigždėmis ir apie žvaigždes“, – pasakojo vedėjas Rimas Bružas. Jo minimi herojai išties turi tokį statusą: paskutinėje laidoje nusifilmavo iš Vokietijos atvykusios muzikos pasaulio garsenybės – grupė „Fools Garden“. Pasaulinio hito „Lemon Tree“ atlikėjai – Vokietijos „bitlais“ vadinama grupė „Fools Garden“ – į Lietuvą užsuko vienai dienai, tačiau rado valandėlę TV3 laidos „Vilnius gyvai“ vedėjams – Ievai Stasiuleviči...
Aplaidus irgi moka du kartus: poilsiui skirtus būstus būtina prižiūrėti
Aplaidus irgi moka du kartus: poilsiui skirtus būstus būtina prižiūrėti 2015.12.13 14:38 Šaltuoju metų laiku Palangoje neretai galima pasijusti lyg negyvenamoje saloje, kai aplink – nė gyvos dvasios, šis jausmas dar labiau sustiprėja užsukus į naujų ar renovuotų daugiabučių kiemus: vos viename kitame lange dega šviesa. Tokiuose namuose apsigyvenę žmonės sako žiemomis kaimynų neturintys. „Retai kada čia atvažiuoja žmonės, beveik viskas tuščia“, - tvirtina palangiškis Mantas. Čia butus vasaros poilsiui dažniausiai susipirkę tolėliau nuo jūros gyvenantys lietuviai arba užsieniečiai.
Švenčiant žydų Chanuką, sostinėje uždegta Didžioji Menora
Švenčiant žydų Chanuką, sostinėje uždegta Didžioji Menora 2015.12.10 20:47 Sostinėje V. Kudirkos aikštėje šįvakar žydų bendruomenė iškilmingai uždegė Didžiąją Menorą, linkėdami visiems linksmos Chanukos. Menora – aštuonių žvakių žvakidė – simbolizuoja šviesos pergalę prieš tamsą, gėrio – prieš blogį. Žydai susirenka prie Menoros tam, kad pašlovintų žydų tautos dvasios stiprybę, pasipriešinimą priespaudai ir stebuklą. Ceremonijoje dalyvavo ir pirmąją Menoros žvakę uždegė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Tragiškas likimas: gaisro metu našlaite tapusi mergaitė turi tik vieną Kalėdų prašymą
Tragiškas likimas: gaisro metu našlaite tapusi mergaitė turi tik vieną Kalėdų prašymą 2015.12.09 17:50 Juk sakoma, kad Šventos Kalėdos yra vilties ir stebuklų metas. Tai laikas, kuomet daugelis atsipučiame nuo darbų ir suprantame, kad šeima – svarbiausia. Tačiau ne visi gali džiaugtis artimųjų meile ir rūpesčiu. Mergaitė Safyre Terry gaisro metu tapo našlaite, tačiau ji, kaip ir daugelis švenčių laikotarpiu, turi mažytį norą, kurio išpildymas jai suteiktų labai daug džiaugsmo. Istorijos herojė – Safyre Terry dar vaikystėje liko našlaitė.
Kalėdinės lenktynės – Niujorko parduotuvių vitrinos varžosi, kuri labiau pritrenks pirkėjus
Kalėdinės lenktynės – Niujorko parduotuvių vitrinos varžosi, kuri labiau pritrenks pirkėjus 2015.12.09 15:19 Taip skaičiuojamos paskutinės sekundės iki akimirkos, kai parduotuvių vitrinos Niujorke virsta mažomis pasakų karalystėmis. Anot niujorkiečių, niekas geriau nepadeda pajusti ypatingos Kalėdų dvasios kaip pagrindinėje miesto gatvėje įspūdingai išpuoštos kalėdinės parduotuvės. Ir išties čia galima ne tik paganyti akis, bet ir palavinti savo muzikinį skonį.
„TV pagalbos“ žvaigždė Gerda Stiklickienė atvirauja apie artėjančias šventes
„TV pagalbos“ žvaigždė Gerda Stiklickienė atvirauja apie artėjančias šventes 2015.12.09 15:11 Argi neįdomu, kaip artėjančias didžiąsias metų šventes įprastai sutinka TV3 televizijos žvaigždės? Tikriausiai daugelis mano, kad tai išskirtiniai vakarėliai su gausiu būriu draugų ar atvirkščiai, itin užimtas ir darbingas laikotarpis, o pasirodo, nieko panašaus. Taigi, dalinamės „TV pagalbos“ žiūrovų ypatingai mylimos Gerdos Stiklickienės atviravimais, kaip atrodo jos sutinkamos šventės – Kalėdos, Kūčių vakaras bei šventinis stalas.
Kalėdinis vaikų autobusiukas Vilniuje tapo pašaipų ir kritikos objektu
Kalėdinis vaikų autobusiukas Vilniuje tapo pašaipų ir kritikos objektu 2015.12.07 16:10 Iki pat 2015-ųjų pabaigos savaitgaliais vaikus džiuginti turintis smagus pasakų ir dainelių autobusiukas sukėlė tikrą diskusijų audrą internete. Tokios neigiamos žmonių reakcijos, idėjos autoriai, bendrovės „Senamiesčio gidas“ atstovai, teigia tikrai nesitikėję. Žmonės suskubo piktintis, kad puošnų anksčiau sostinės gatvėmis riedėjusį traukinuką šiemet pakeitė keleivinis mikroaubusiukas.
5 keistos Kalėdų tradicijos
5 keistos Kalėdų tradicijos 2015.12.07 09:30 Skirtingose kraštuose Kalėdos švenčiamos su labai skirtingais papročiais ir tradicijomis. Pateikiame jums keistų tradicijų sąrašą. 1) Venesueloje per 9 iki Kalėdų likusias dienas žmonės kas rytą dalyvauja labai ankstyvose mišiose. Tai atrodytų kaip gana įprasta tradicija, bet judriame Caracaso mieste į bažnyčią žmonės lekia su riedučiais. Žmones, besiruošiančius dalyvauti mišiose, budina fejerverkai.
Tarptautinė Kalėdinė mugė Vilniaus Rotušėje kviečia kurti stebuklus kartu
Tarptautinė Kalėdinė mugė Vilniaus Rotušėje kviečia kurti stebuklus kartu 2015.12.05 16:46 Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius apsilankė 13-osios Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės Rotušėje atidaryme. Vilniečiai ir miesto svečiai čia kviečiami įsigyti Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių ambasadorių žmonų, ambasadų darbuotojų, visuomeninių organizacijų atstovų pagamintų rankdarbių, Kalėdų papuošalų, saldumynų ir suvenyrų, aplankyti beveik pusšimtį meno stendų bei vaikų kampelį. „Ši mugė dovanoja dvigubą dovaną Vilniui ir vilniečiams.
Didžiųjų metų švenčių maratonas: kaip skiriasi tradicijos
Didžiųjų metų švenčių maratonas: kaip skiriasi tradicijos 2015.12.02 13:05 Kūčių vakarą – šernienos kepsnys Pasak Berlyne gyvenančio ir dirbančio marijampoliečio Aivaro Gorskio, šventiškos nuotaikos Vokietijoje įsivyravo prasidėjus adventui, t. y. keturias savaites prieš pačias Kalėdas. „Religingo vokiečio namuose buvo puošiamas advento vainikas su keturiomis žvakėmis ir kiekvieną sekmadienį uždegama viena žvakė. Galiausiai per Kūčias jau degė visos keturios žvakės“, – pasakojo A.Gorskis.
Dizainerės patarimai kalėdiniam biuro ir namų dekorui
Dizainerės patarimai kalėdiniam biuro ir namų dekorui 2015.12.01 10:02 Didžiosiose miestų aikštėse jau įžiebtos Kalėdų eglės. Prasideda ramus advento laikotarpis, kuris pažymi didžiųjų švenčių laukimą. Kalėdoms visada norime savo aplinką papuošti, kad joje būtų gera ir jauku. Tačiau floristė dizainerė A. Šlekienė pabrėžia, kad puošiantis Kalėdoms svarbiausia yra nepersistengti ir pataria, kaip stilingai ir paprastais būdais papuošti namus ir biurą belaukiant Šv. Kalėdų.
Advento tradicijos – pamiršta atgyvena?
Advento tradicijos – pamiršta atgyvena? 2015.11.30 21:54 Prasidėjęs adventas, senovėje atrodytų maždaug taip – aplink nė gyvos dvasios, tik mirtina tyla. Žmonės, pabaigę darbus susiburia krūvon, ir visą dėmesį skiria bendravimui su artimiausiais. Aplink tik susikaupimas ir jokių linksmybių bei persivalgymo. Šiandien šių taisyklių beveik niekas nesilaiko.
Viktoras Uspaskichas: atsisakau teisme sakyti baigiamąją kalbą
Viktoras Uspaskichas: atsisakau teisme sakyti baigiamąją kalbą 2015.11.06 15:23 Kalėti nuteistas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas jo bylą nagrinėjančiam Apeliaciniam teismui pranešė, kad atsisako teisės sakyti baigiamąją kalbą. „Atsisakau teisės sakyti baigiamąją kalbą ir baigiamosios nesakysiu, neprašysiu leisti šia teise pasinaudoti, mane gina trys advokatai - Vytautas Sviderskis, Algirdas Miškinis ir Leonora Vasiliauskienė. Daugiau pasakyti, nei jie pasakė, aš neturiu“, - rašoma V.Uspaskicho kreipimesi teismui.
TOP-7 dalykai, kuriuos verta nuveikti Izraelyje
TOP-7 dalykai, kuriuos verta nuveikti Izraelyje 2015.11.05 13:56 Izraelis – dar viena egzotiška kryptis, kuri iš Baltijos šalių pasiekiama gana lengvai. Raudonoji, Negyvoji, Viduržemio jūros, aukštas pragyvenimo lygis ir daug turistinių pramogų. Ši šalis turi ir daug savitumo, kurio nepamatysite niekur kitur. Štai 7 patarimai turiningoms atostogoms Pažadėtoje žemėje. Informacija parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia. 1. Pasimėgaukite Negyvąja jūra Negyvoji jūra – tikras Izraelio simbolis.