dvasios

Mirė maestro Stasys Povilaitis
Mirė maestro Stasys Povilaitis (5) 2015.10.06 09:59 Šiandien, spalio šeštą dieną, kovą su su sunkia liga pralaimėjo dainininkas, poetas, maestro Stasys Povilaitis. Tokią informaciją paskelbė artimieji. Lietuva prarado neblėstančio talento dainininką ir išskirtinės stiprybės žmogų. Ilsėkis ramybėje, maestro. Lietuvos estradinių dainų atlikėjas gimė 1947 m. sausio 15 d. Šalies legendai buvo 69 metai.
„Liūdni slibinai“ spalį pristatys nebaigtą albumą
„Liūdni slibinai“ spalį pristatys nebaigtą albumą 2015.10.01 15:23 Šį mėnesį „Liūdni slibinai“ pristatys naują savo albumą, kurį patys vadina nebaigtu. Naujas grupės darbas pasirodys prieš pat programos „Viskas netrukus baigsis“ premjeras – spalio 15 dieną. Tokiu pačiu pavadinimu pažymėtoje kompaktinėje plokštelėje bus vien autorinė grupės narių kūryba. Atlikėjai teigia, kad šįkart albume sau leido pajausti klaidų smagumą. Jau už poros savaičių pasirodysiantis albumas „Viskas netrukus baigsis“ bus ketvirtasis „Liūdnų slibinų“ studijinis darbas.
Horoskopas jūsų dienai: nepamirškite stebėti ženklų
Horoskopas jūsų dienai: nepamirškite stebėti ženklų 2015.09.29 07:23  Avinas Reikalų eiga ir sėkmė labai priklausys nuo gaunamos informacijos, išgirstamų interpretacijų. Nelabai suprasdami savo norus, galite imtis kažką keisti, galbūt skatinami įtakingo asmens. Labiau rūpinkitės sveikata, moraliniu įvaizdžiu. Tauras Galite patirti emocinę įtampą dėl darbo reikalų, nelengvų įsipareigojimų. Vargu ar galėsite kuo nors pasitikėti ir pasiremti. Kaip bebūtų, venkite pažeidinėti discipliną darbe, reikšti nepamatuotas pretenzijas.
Prancūzai susigrąžino pavogtą nacionalinį lobį – Pablo Picasso paveikslą
Prancūzai susigrąžino pavogtą nacionalinį lobį – Pablo Picasso paveikslą 2015.09.26 13:58 Prieš keturiolika metų pavogtas Pablo Picasso paveikslas pagaliau grįžo ten, iš kur buvo nugvelbtas – Paryžiaus Pompidu centrą. Beveik keturiolikos milijonų eurų vertės paveikslo pavadinimu „Kirpėjas“ dabar laukia mažiausiai trys mėnesiais kruopštaus restauravimo darbų. Pernai gruodį Jungtinių Valstijų pareigūnai aptiko jį siuntinyje iš Belgijos.
Dainininkė Liepa užtikta parduotuvėje apsipirkinėjanti basa
Dainininkė Liepa užtikta parduotuvėje apsipirkinėjanti basa (2) 2015.09.25 11:35 Vieno prekybos centro pirkėjai galėjo pasijusti kaip veiksmo filme. Neseniai ištekėjusi dainininkė Liepa Mondeikaitė jų akyse sviedė aukštakulnius į prekybos centro vežimėlį ir lyg nuo kažko bėgdama ėmė lakstyti po parduotuvuvę basa. „Tai vienintelis dalykas, kurį galėjau padaryti“, - juokėsi Liepa, kuri priėmė iššūkį dalyvauti kulinarinėje laidoje „Skonio lenktynės“. Tačiau ji nepagalvojo, kad lenktynės vyks ne tik virtuvėje ir kad teks pabėgioti.
Horoskopas: ką daryti, kai aplinkybės susiklosto ne taip, kaip tikėjotės?
Horoskopas: ką daryti, kai aplinkybės susiklosto ne taip, kaip tikėjotės? 2015.09.23 07:10 Rugsėjo 23 d. horoskopas 12 zodiako ženklų Avinas. Nerizikuokite, ypač darbe, – jus gali apkaltinti neprofesionalumu, neatsakingumu ar tiesiog nepagarba vadovybei. Dėl niekų galite susivaidyti ir su mylimu žmogumi ar sutuoktiniu. Nepalankus laikas griežtiems pokalbiams su vaikais. Tauras. Būsite nepatiklesni, įtarūs. Neskubėkite pyktis su kolegomis, vadovu ar pavaldiniais, nekelkite scenų mylimam asmeniui. Dvyniai.
Gediminas Reklaitis. 12 atodūsių apie sidabrinę Jono Kazlausko kariauną
Gediminas Reklaitis. 12 atodūsių apie sidabrinę Jono Kazlausko kariauną (3) 2015.09.23 07:00 Jei šiomis dienomis jūsų neapėmė šiokia tokia tuštuma, tai gali reikšti tik vieną dalyką – „Eurobasket“ pasiutpolkę sekėte ne iš visos širdies. Tuštuma atsirado, netrukus ją užpildys klubinio krepšinio sezonas, o sirgalių tebesveikinama rinktinė išsiskirsto iki kitos vasaros. Todėl dabar pats laikas tiek suskaičiuoti šio čempionato viščiukus, tiek žvelgti į olimpinę 2016-ųjų vasarą. Krepšiniui geriausiai tinka skaičius 12-a. Tiek vyrų parsivežė žemyno pirmenybių sidabrą.
Vengrijoje areštuoti 174 migrantai, įsigaliojus naujam griežtesniam įstatymui
Vengrijoje areštuoti 174 migrantai, įsigaliojus naujam griežtesniam įstatymui 2015.09.15 22:38 Vengrijos policija areštavo 174 asmenis antradienį, kai įsigaliojo griežtas naujas įstatymas, baudžiantis įkalinimu iki kelerių metų už „neteisėtą sienos kirtimą“,pranešė pareigūnai. Pagal štį įstatymą, įsigaliojusį 22 val pirmadienį Grinvičo (1 val. antradienį Lietuvos) laiku, policija sulaikė 60 asmenų už spygliuotos vielos užtvaro „karpymą ir gadinimą“ palei Serbijos sieną. Dar 114 areštuota pešią dieną, pareigūnai iš karto pradėjo baudžiamuosius procesus.
Vengrija paskelbė nepaprastąją padėtį, uždarė sieną ir sulaiko migrantus
Vengrija paskelbė nepaprastąją padėtį, uždarė sieną ir sulaiko migrantus 2015.09.15 20:16 Nepaprastąją padėtį prie pietinės sienos su Serbija antradienį paskelbusi Vengrija sulaiko nelegaliai į šalį mėginančius patekti migrantus, siekdama užkirsti kelią į šalį plūstančių atvykėlių srautui, šimtams jų susispietus niekieno žemėje ir augant Serbijos pareigūnų pasipiktinimui. Kelio atkarpoje tarp abiejų šalių pasienio kontrolės punktų įstrigę nuo smurto savo šalyse bėgantys pabėgėliai ten įsirengė palapines.
„Lituanikos“ legenda atgyja po trisdešimties metų: sostinę užvaldė nepriklausoma muzika
„Lituanikos“ legenda atgyja po trisdešimties metų: sostinę užvaldė nepriklausoma muzika 2015.09.12 20:52 Prieš trisdešimt metų Vilniuje prasidėjęs muzikos festivalis „Lituanika“ buvo tyro oro gurkšnis ištroškusiems geros, nepriklausomos muzikos. Šiandien laisvės ir nepriklausomybės idėjos ir Lietuvoje, ir pasaulyje lygiai tokios pat aktualios kaip ir anuomet. Todėl ir sumanyta rugsėjo 12-13 dienomis Vilniaus Kalnų parke surengti legendinio festivalio paminėjimo koncertus.
EK komisaras žada nenusisukti nuo tų, kuriems reikia apsaugos
EK komisaras žada nenusisukti nuo tų, kuriems reikia apsaugos 2015.08.31 16:12 „Mes niekada nenusigręšime nuo tų, kuriems reikia apsaugos“, – pirmadienį lankydamasis Prancūzijos šiauriniame Kalė uoste pareiškė Europos Komisijos pirmasis vicepirmininkas Fransas Timmermansas. Jis taip pat sakė, kad Briuselis papildomai skirs 5 mln. eurų Prancūzijai, siekdamas jai padėti susitvarkyti su tūkstančiais į Didžiąją Britaniją ketinančių patekti migrantų ir pabėgėlių, gyvenančių vargingomis sąlygomis Kalė apylinkėse.
Iš viso pasaulio į Rokiškio rajoną suplūdę hipiai įsiutino gyventojus
Iš viso pasaulio į Rokiškio rajoną suplūdę hipiai įsiutino gyventojus (4) 2015.08.04 20:10 Tūkstantinė hipių minia iš viso pasaulio suplūdo į atokų Rokiškio rajono bažnytkaimį.  Tačiau vasaros dienas lietuviškose pievose leidžiantys gėlių vaikai kaip reikiant sudrumstė vietinių kaimiečių gyvenimą. Vieni iš to suskato pelnytis ir džiaugiasi neįprastais vasarotojais, kiti siunta. Nedidelis Aleksandravėlės bažnytkaimis stūgso atokiame Rokiškio rajone netoli Ilgio ežero.
Senovės idiotai ir mūsų šiandienos laimė
Senovės idiotai ir mūsų šiandienos laimė 2015.07.29 10:35  Žodis „idiotas“, šiandien vartojamas nemandagiai apibūdinti kvailus žmones, senovės Graikijoje buvo naudojamas įvardinti valstybės reikalams abejingus, tik savimi susidomėjusios asmenis. Demokratijos esmė nuo senovės Atėnų laikų išliko nepakitusi, - bendruomenė akumuliuoja savo galimybes didžiausiai gerovei pasiekti. Ir ta gerovė priklauso nuo pastangų ir galimybių sumos.
Užsienio šou verslo rykliai atvyksta į festivalį „Galapagai 2015“
Užsienio šou verslo rykliai atvyksta į festivalį „Galapagai 2015“ 2015.07.21 11:21 „Galapagai 2015“ yra vienintelis muzikos ir pramogų festivalis Lietuvoje, priklausantis organizacijai CEETEP, kuri kuruoja ir skatina Rytų Europos muzikinių mainų programas. Šiais metais mainams bus skirta dėmesio ir „Galapaguose“: festivalio scenose pasirodys perspektyvūs atlikėjai iš visos Europos. O šeštadienį vyks konferencija su įtakingais užsienio muzikos industrijos rykliais.
Vilniuje atidengta atminimo lenta monsinjorui A.Svarinskui
Vilniuje atidengta atminimo lenta monsinjorui A.Svarinskui (1) 2015.07.17 21:30 Minint pirmąsias Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo deputato, Lietuvos kariuomenės vyriausiojo kapeliono, politinio kalinio, monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metines, Vilniuje atidengta atminimo lenta. Lentą su bareljefu penktadienio vakarą atidengė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Atsargiai: faktai ir mitai apie narkotikus!
Atsargiai: faktai ir mitai apie narkotikus! 2015.07.11 17:44 Šiuo metu aktyviai diskutuojama apie didėjančius narkotikų prekybos mastus, narkomanų amžiaus jaunėjimą. Nors neįmanoma visiškai išspręsti narkotinių medžiagų auginimo, gaminimo ir prekybos problemų, tačiau šeima, mokykla, Vyriausybė, kitos visuomeninės ir religinės organizacijos gali prisidėti prie narkomanų skaičiaus mažėjimo.
Vilniuje įvyko baisi avarija: žuvo Telšių meras Vytautas Kleiva
Vilniuje įvyko baisi avarija: žuvo Telšių meras Vytautas Kleiva (14) 2015.07.10 15:29 Sostinėje, prieš 15 val., Savanorių prospekte, ties išvažiavimu iš miesto įvyko avarija. Nuo kelio nulėkė „Toyota“ markės automobilis, kurį vairavo Telšių meras Vytautas Kleiva. Pranešama, kad avarija galėjo įvykti staiga sušlubavus vairuotojo sveikatai. Atvykus greitosios pagalbos medikams vyras jau buvo ištrauktas iš transporto priemonės, jis neberodė gyvybės ženklų. Todėl jį gaivinti nuspręsta vietoje. V. Kleiva nesėkmingai buvo gaivinamas apie 40 minučių.
Yanis Varoufakis žada trauktis, jeigu išgirs graikų „Taip“
Yanis Varoufakis žada trauktis, jeigu išgirs graikų „Taip“ 2015.07.02 13:03 Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis, ketvirtadienį duodamas interviu televizijai „Bloomberg“, sakė pasitrauksiantis iš posto, jeigu per ateinantį savaitgalį vyksiantį referendumą bus pritarta Atėnų tarptautinių skolintojų iškeltoms finansinės pagalbos sąlygoms. Paklaustas, ar bus finansų ministru kitą dieną po sekmadienį vyksiančio referendumo, jeigu jame nugalės „Taip“ stovykla, Y. Varoufakis atsakė: „Nebūsiu.
Išlaidūnai: nepraktiškiausi ir beprotiškai brangūs garsenybių pirkiniai
Išlaidūnai: nepraktiškiausi ir beprotiškai brangūs garsenybių pirkiniai 2015.06.18 12:41 Nusipirkote suknelę, kurios nusprendėte nenešioti? Jus apima savigrauža? Nusiraminkite. Šios garsenybės ekscentriškiems pirkiniams išleido tūkstančius dolerių. Jūsų dėmesiui – nepraktiškiausi ir beprotiškai brangūs garsenybių „žaisliukai“. Lady Gaga 50 tūkstančių dolerių muzikos žvaigždė išleido paranormalių būtybių atbaidymo įrangai.
Karščiausi derinukai festivaliui: Lietuvos mados tinklaraštininkių rekomendacijos
Karščiausi derinukai festivaliui: Lietuvos mados tinklaraštininkių rekomendacijos 2015.06.17 11:47 Nuo legendinio Vudstoko iki efektingų Koačelos ar Glastonberio mados kokteilių, miksuojamų muzikos ar kino pasaulio žvaigždžių – muzikos festivaliai jau seniai yra tapę sumažintomis mados savaitėmis. Ne išimtis ir Lietuva – saulė, muzika, nesibaigiančios pramogos įkvepia ne tik naujoms pažintims, bet ir stiliaus atradimams.
Johnny Deppas prabilo apie jausmus ilgamečiam draugui
Johnny Deppas prabilo apie jausmus ilgamečiam draugui (1) 2015.06.16 21:00 Aktorius Johnny Deppas jausmingai pagerbė mirusį savo ilgametį draugą ir kolegą britų aktorių serą Christopherį Lee, kurį pavadino „tobulu džentelmenu“. Holivudo aktorius daug metų kartu filmavosi su šiuo kino legenda, kuris mirė birželio 7 dieną, būdamas 93-jų.
Petras Auštrevičius: apie „švarų žaidimą“ ten, kur mindomos žmogaus teisės
Petras Auštrevičius: apie „švarų žaidimą“ ten, kur mindomos žmogaus teisės 2015.06.05 13:38  Žinote, kartais ciniškumas peržengia bet kokias ribas. Vienas tokių atvejų – korupcijos skandalo krečiamos FIFA organizacijos ilgamečio, dabar jau buvusio prezidento Seppo Blatterio pareiškimai, prieš jį paskutinį kartą (reikia tikėtis) perrenkant: „Mes negalime visko sužiūrėti futbole“, „mes turime laikytis komandinės dvasios“. Panašu, kad nemaža dalis FIFA narių iš skirtingų valstybių ilgą laiką sėkmingai laikėsi tos „komandinės dvasios“, dalis jų gali būti susiję su šimtais milijonų ver...
Festivalyje „Roko naktys 2015“ susitiks visų kartų rokeriai
Festivalyje „Roko naktys 2015“ susitiks visų kartų rokeriai 2015.06.04 12:14 Liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis Zarasuose, Zaraso ežero saloje griaudės rokeriai. Legendiniame laisvos dvasios festivalyje „Roko naktys 2015“ pasirodys visų kartų nutrūktgalviai. Organizatoriai skelbia dar daugiau lietuvių grupių.   Festivalyje „Roko naktys 2015“ pasirodys Lietuvos gotikinio roko vėliavnešiai „Siela“, pagaliau po septynių metų pertraukos pristatę naują albumą „Širdis. Kryžius.
Protestuojantys vaikai nepasirodė kai kuriose lenkiškose mokyklose
Protestuojantys vaikai nepasirodė kai kuriose lenkiškose mokyklose (1) 2015.06.03 09:57 Lietuvos lenkų rinkimų akcijai dėl Lietuvos mokyklų reorganizacijos viešai paskelbus apie įspėjamąjį streiką, trečiadienį dalis tėvų neišleido savo vaikų į kai kurias lenkiškas mokyklas. Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokyklos vadovė Danuta Silienė teigė, kad į jos vadovaujamą mokyklą trečiadienį neatvyko nė vienas mokinys. „Tai tėvų komitetų sprendimai. Pačios mokyklos administracija ir techninis personalas dirba, vasaros stovykla vyksta.
Andrius Mamontovas gerbėjams paruošė staigmeną
Andrius Mamontovas gerbėjams paruošė staigmeną 2015.06.01 14:48 „Kai išleidi savo geriausių dainų albumą, turi du kelius – arba visą likusį gyvenimą jas ir groti, arba sugalvoti ką nors naujo. Aš vis dar norėčiau sugalvoti ką nors naujo”, – prieš pusantrų metų atšventęs savo muzikinės karjeros 30-metį kalbėjo Andrius Mamontovas ir dabar šį savotišku pažadu gerbėjams tapusį norą pildo su kaupu: šią vasarą bus ir naujas albumas, ir koncertinis turas po Lietuvą, kokio dar niekuomet nebuvo.
Anykščiuose kovojo kartingo meistrai
Anykščiuose kovojo kartingo meistrai 2015.06.01 12:21 Paskutinį gegužės savaitgalį Anykščių kartodrome vyko Lietuvos kartingo čempionato pirmo ir antro etapo varžybos, o taip pat ir Baltijos šalių kartingo čempionato pirmas etapas. Į šią greičio ir riaumojančio motorų šventę susirinko 15 komandų ir 62 dalyviai. Dviejų dienų varžybose kova virė visų klasių važiavimuose – žiūrovai galėjo grožėtis gausybe lenkimų, būta ir incidentų, stulbinamos sėkmės akimirkų ir nusivylimo kartėlio.
Dainininkė Alina Orlova: visą laiką esu prapuolusi ir man tai labai patinka!
Dainininkė Alina Orlova: visą laiką esu prapuolusi ir man tai labai patinka! 2015.05.30 13:35  „Koks yra mano pasaulis? Nuolat besikeičiantis“, - nusišypsojo ir nuleido akis Alina Orlova ir, atrodo, būtent tada pagal scenarijų turėjo pasigirsti pirmieji jos dainos „Ramuma“ akordai. Tačiau jie nenuskambėjo.   „Šlovė“ - tai labai jau skambus žodis Lietuvoje, - sako Alina, visai neseniai savo gerbėjams pristačiusi naują albumą „88“. - Tada buvau jauna, žinoma, tai mane paveikė... Ir gana stipriai.
JAV verčia iš posto Vladimirui Putinui parsidavusią pasaulio futbolo vadovybę
JAV verčia iš posto Vladimirui Putinui parsidavusią pasaulio futbolo vadovybę (1) 2015.05.27 11:30 Futbolo pasaulis šiandien sukrėstas – likus trims dienoms iki kasmetinio FIFA kongreso pradžios, kuriame, tikimasi, Seppas Blatteris turėjo būti išrinktas organizacijos prezidentu eilinį, penktąjį kartą, organizacijoje buvo suimta mažiausiai 14 aukštas pareigas einančių funkcionierių. Korupcijos įtarimų šešėlis krenta ir ant paties generalinio sekretoriaus, kuriam kol kas kaltinimai nėra pareikšti.
Išskirtinis interviu su Elita Citovičiūte: pavydi tik dvasios ubagai
Išskirtinis interviu su Elita Citovičiūte: pavydi tik dvasios ubagai (4) 2015.05.24 17:39 Nepriekaištinga figūra, išpuoselėta išvaizda, drąsi ir mėgstanti riziką mergina – turbūt daugelis taip apibūdina nepaprasto grožio modelį, „Mis Publika 2013" ir TV3 projekto „Šuolis" dalyvę Elitą Citovičiūtę. Šios jaunos moters grožis, sportiškumas ir užsispyrimas žavi tūkstančius vyrų ir moterų. Išskirtiniame interviu Elita atsakė, jog labiausiai norėtų panaikinti žmonių pavydą ir egoizmą.
Viršuliškių skersgatvyje atidengta nauja skulptūra „Suomis” – šalių draugystės ženklas
Viršuliškių skersgatvyje atidengta nauja skulptūra „Suomis” – šalių draugystės ženklas 2015.05.21 16:06 Viršuliškių skersgatvyje, verslo komplekso „Grand office” aikštėje, Suomijos ambasados ir garsaus lietuvių architekto Gintaro Čaikausko biuro iniciatyva atidengta skulptoriaus Tado Gutausko skulptūra „Suomis”. Atidengimo ceremonijoje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė: „Lietuva ir Suomija yra Šiaurės ir Baltijos šalių regiono dalis. Esame ne tik artimi kaimynai, bet ir partneriai, kuriuos sieja tvirti ekonominiai, politiniai ir kultūriniai ryšiai.