dvasios

Viršuliškių skersgatvyje atidengta nauja skulptūra „Suomis” – šalių draugystės ženklas
Viršuliškių skersgatvyje atidengta nauja skulptūra „Suomis” – šalių draugystės ženklas 2015.05.21 16:06 Viršuliškių skersgatvyje, verslo komplekso „Grand office” aikštėje, Suomijos ambasados ir garsaus lietuvių architekto Gintaro Čaikausko biuro iniciatyva atidengta skulptoriaus Tado Gutausko skulptūra „Suomis”. Atidengimo ceremonijoje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė: „Lietuva ir Suomija yra Šiaurės ir Baltijos šalių regiono dalis. Esame ne tik artimi kaimynai, bet ir partneriai, kuriuos sieja tvirti ekonominiai, politiniai ir kultūriniai ryšiai.
Pagoniškoji meilės šventė: poros sueidavo ir turguje
Pagoniškoji meilės šventė: poros sueidavo ir turguje (3) 2015.05.13 07:00 Gegužės 13-oji – Meilės diena, meilės ir laisvės deivės Mildos šventė. Gaivališkos ir kibirkščiuojančios meilės deivė paprastai buvo vaizduojama kaip nuoga moteris su gėlėmis, skriejanti aplink pasaulį oro vežimu, kurį traukia balti balandžiai. Apie šią deivę yra išlikę itin nedaug medžiagos, tačiau apie senovės lietuvių meilę yra ką papasakoti. Milda – ne tik meilės, bet ir piršlybų bei giminės tęstinumo deivė.
Daina Bilevičiūtė: jaučiau, kaip siela atsiskyrė nuo kūno
Daina Bilevičiūtė: jaučiau, kaip siela atsiskyrė nuo kūno 2015.05.06 10:41 TV3 televizijos laidoje „Žvaigždžių dešimtukas“ muzikė Daina Bilevičiūtė paatviravo apie savo patirtį su antgamtinėmis jėgomis. Atlikėja įsitikinusi – jei ne parapsichologinių galių turintys žmonės, ji nebūtų išlipusi iš depresijos. „Šiandien jūs manęs nematytumėte gyvos ir linksmos. Po to, ką man teko patirti – padėti sugebėjo tik sielos, kūno ir dvasios specialistai. Kuomet tau yra blogai, visi šitie dalykai nuo tavęs atsiskiria. Nieko negali padaryti.
„Real“ bosas Carlo Ancelotti: visi darė daugiau klaidų nei įprastai
„Real“ bosas Carlo Ancelotti: visi darė daugiau klaidų nei įprastai 2015.05.06 09:26 Po pralaimėjimo 1:2 pirmose UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynėse Turino „Juventus“ komandai Madrido „Real“ strategas Carlo Ancelotti kvietė neprarasti tikėjimo ir kantrybės - iš panašių situacijų karališkasis klubas jau ne kartą išsikapstė, viskas spręsis „Bernabeu“ stadione. „Tam tikrais momentais žaidėme tikrai gerai ir sukūrėme geras progas po pirmųjų 15 minučių. Turime panašiai žaisti ir atsakomajame mače. Ne tik Sergio Ramosas – visi darė daugiau klaidų nei įprastai.
Williamas ir Kate namuose leidžia pirmąją dieną su naująja Didžiosios Britanijos princese
Williamas ir Kate namuose leidžia pirmąją dieną su naująja Didžiosios Britanijos princese 2015.05.03 15:58 Princas Williamas (Viljamas) ir jo žmona Kate (Keit) sekmadienį leidžia pirmąją dieną namuose su savo naujagime dukrele, tuo tarpu Didžioji Britanija nekantriai laukia, kada bus paskelbtas naujos karališkosios princesės vardas. Po dienos, kai Kembridžo kunigaikštienė Kate pagimdė mergaitę, kuri yra ketvirta eilėje į sostą, karališkoji pora, jų pirmagimis, princas George`as (Džordžas) ir naujoji šeimos narė kelias artimiausias dienas turėtų praleisti kartu savo bute Kensingtono rūmuose.
„Rusų genys“: sąmokslo teorija, Černobylis ir Putinas
„Rusų genys“: sąmokslo teorija, Černobylis ir Putinas (2) 2015.04.26 15:58 Černobylio AE katastrofa buvo tyčia parengta Maskvoje, siekiant nuslėpti visišką slapto visa griaunančio ginklo projektą – tokia, iš pirmo žvilgsnio, keistoka teorija buvo pristatyta JAV „Sundance“ festivalyje dokumentiniame filme „Rusų genys“ (The Russian Woodpecker), kuriame skiriamas dėmesys ir Rusijos agresijai posovietiniu laikotarpiu, rašoma Michaelo Thurstono straipsnyje prancūzų „Le Point“. Filmas pasakoja apie Ukrainos menininko, kuris stengiasi išsiaiškinti tikrąsias Černobylio AE avar...
Prof. Artūras Vailionis: provincija – ne geografinė sąvoka
Prof. Artūras Vailionis: provincija – ne geografinė sąvoka 2015.04.21 14:21 „Tiek Lietuvoje, tiek JAV yra žmonių, kuriems status quo yra optimali būsena“, – teigia Stenfordo universiteto (JAV) rentgeno spindulių laboratorijos vadovas prof. Artūras Vailionis. Daugiau nei dešimtmetį Silicio slėnyje dirbantis lietuvis įsitikinęs, jog Lietuvos universitetai parengia puikius mokslininkus, todėl valstybė turėtų daugiau investuoti į tas verslo šakas, kurioms reikalingas protinis potencialas, kurios yra imlios naujoms mokslo kryptims.
Politologas: Ukraina yra teisingame kelyje
Politologas: Ukraina yra teisingame kelyje (1) 2015.04.14 17:24 Nors du trečdaliai ukrainiečių mano, kad su ekonomika reikėtų tvarkytis kitaip, 70 proc. ukrainiečių nepasitiki dabartine vyriausybe, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala „Žinių radijui“ antradienį sakė, kad Ukraina yra teisingame kelyje. Vis tik jis pažymi, kad žmonių nepasitikėjimas valdžia buvo užkoduotas nuo pat pradžių: „Vis tik mes kalbame apie šalį, kuri ilgą laiką buvo labiausiai korumpuota Europos valstybė.
Berlyne – derybos dėl Ukrainos
Berlyne – derybos dėl Ukrainos 2015.04.13 09:15 Pirmadienio vakarą Berlyne renkasi Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai aptarti, kaip laikomasi vasarį sudarytos trapios paliaubų Ukrainos rytuose sutarties. Ukrainos diplomatijos vadovas Petro Klimkinas perspėjo, kad padėtis Donbase tebėra labai įtempta. NATO duomenimis, Rusija dar atsiuntė karių ir ginklų separatistams. Švęsdami stačiatikių Velykas, ukrainiečiai vieni kitiems linki tik taikos ir dvasios stiprybės.
Profesorius: visuomenėje privalo būti 6 proc. chaoso
Profesorius: visuomenėje privalo būti 6 proc. chaoso 2015.04.13 07:15 Violeta Melnikienė, LRT Klasikos laida „Kasdienybės kultūra“, LRT.lt Visuomenėje privalo būti ne tik tvarka, bet ir maždaug 6 proc. chaoso – tiek alkoholikų, savižudžių ir net žmogžudžių. Tuo įsitikinęs fizikas, filosofas, Mykolo Romerio universiteto profesorius Saulius Kanišauskas. Jo teigimu, chaosas reikalingas tam, kad visuomenėje nebūtų stagnacijos. „Privalo būti 6 proc. alkoholikų, 6 proc. savižudžių, 6 proc. žmogžudžių ir įvairiausių rūšių nukrypimų.
Rusijos konservatizmą prisiminus
Rusijos konservatizmą prisiminus 2015.04.10 20:44 Pastarąjį dešimtmetį Rusijos politikai ir žiniasklaida vis aktyviau prikaišioja Vakarams bandymus diegti Rusijoje vakarietiškas vertybes – žmogaus ir piliečių teisių apsaugą, draudimą varžyti žiniasklaidos ir susirinkimų laisvę, ginti eilinio piliečio teisių viršenybę prieš valstybės teises, skleisti kultūrinės, konfesinės, galų gale – seksualinės išraiškos pasirinkimo laisvės idėjas.
Patarimai, kaip pigius rūbus paversti „brangesniais"
Patarimai, kaip pigius rūbus paversti „brangesniais" 2015.04.07 09:51 Jei gavote dovanų ar įsigijote pigių rūbų, tačiau su jais jaučiatės nejaukiai – atnaujinkite, įliekite jiems naujos dvasios. Štai keli patarimai, kurie jums padės tai įgyvendinti (marieclaire.com). Pakeiskite sagas Pakeitę palto, megztinio ar palaidinės sagas – pakeisite ir rūbą. Paieškokite stilingesnių sagų parduotuvėje, ar nuardykite nuo nenešiojamo rūbo.
 Mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas
Mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas 2015.04.06 16:28 Seimo Ryšių su visuomene skyrius praneša, kad sulaukęs 76 metų amžiaus mirė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs Seimų narys Romualdas Ozolas. R. Ozolas, gimęs 1939 metais Joniškėlyje taip pat žinomas kaip filosofas, pedagogas, redaktorius bei visuomenės veikėjas. 1994–1995 metais jis buvo LR Seimo Geros valios misijos Čečėnijos klausimams spręsti vykdomasis direktorius, Tarptautinės parlamentarų grupės Čečėnijos problemoms spręsti narys.
Mirė Seimo narys, signataras Algirdas Patackas
Mirė Seimo narys, signataras Algirdas Patackas (3) 2015.04.03 14:00 Po sunkios ligos mirė Seimo narys, sovietmečio rezistentas, Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas, penktadienį BNS patvirtino Seimo kanceliarija. Jam buvo 71 metai. Algirdas Patackas gimė Antrojo pasaulinio karo metu 1943-aisiais Trakuose, bet visada vadino save kauniečiu - šiame mieste jis įgijo inžinieriaus išsilavinimą ir dirbo didžiąją savo gyvenimo dalį.
Inauguruotas Vilniaus universiteto rektorius
Inauguruotas Vilniaus universiteto rektorius 2015.04.01 17:28 Šiandien Vilniaus universitete iškilmingai inauguruotas VU rektorius prof. Artūras Žukauskas, pranešė VU atstovai. VU Šv. Jonų bažnyčioje naujasis rektorius prisiekė universitetui ir visai jo bendruomenei. Laikantis tradicijų VU Tarybos pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Senato pirmininkė prof.
Valentinas Mazuronis: šauktinių kariuomenę buvo galima atkurti protingiau
Valentinas Mazuronis: šauktinių kariuomenę buvo galima atkurti protingiau (7) 2015.03.31 19:11  Susidaro įspūdis, kad šauktinių grąžinimas atnešė visuomenei ne tik entuziazmą ir patriotinį pakilimą, bet ir pyktį. Pikti tie kas nepritaria, pikti ir tie, kurie pritaria. Tik pastarieji savo pyktį projektuoja ne į sprendimą sugalvojusius ir parėmusius, o į tuos, kurie jam nepritaria. Gaunasi savotiškas uždaras ratas, ir stebint diskusijas šiuo klausimu panašu, kad jos jau seniai peržengė padorumo ribas ir tapo keiksmų, kaltinimų ir patyčių srautu vieni kitiems.
Projektą „Chorų karai“ paliko Klaipėdos choras
Projektą „Chorų karai“ paliko Klaipėdos choras 2015.03.29 19:30 Didžiausiame muzikiniame projekte „Chorų karai“ šį vakarą skambėjo meilės dainos. Antrojoje laidoje kovą dėl geriausio choro titulo tęsė septyni kolektyvai: Kauno „Plieninis“ choras ir jo generolai – grupė „Thundertale“, Tauragės krašto „Auksinis“ choras ir jo generolės – merginų grupė „Magnit“, Jonavos „Pavasario“ choras su generolu Arvydu Vilčinsku, Klaipėdos „Gintarinis“ choras su Edgaru Lubiu priešakyje, Panevėžio choras „Vanilinis dangus“ ir jo generolas Virgis Valuntonis, Šiaulių choras „C...
Žinomiausi Lietuvos prekės ženklai kuria nacionalines šventes
Žinomiausi Lietuvos prekės ženklai kuria nacionalines šventes 2015.03.25 08:55  Prekės ženklo žinomumas apibūdina vertę, kurią gali gauti jo valdytojas turėdamas gerai atpažįstamą ir žinomą prekės ženklą. Tokiais prekės ženklais pažymėti produktai generuoja daugiau pelno, nei niekam nežinomi, neretai vartotojas žinomą prekės ženklą susieja su pasitikėjimu, tam tikru pažadu.
Prasidėjo registracija į didžiausias multisporto varžybas
Prasidėjo registracija į didžiausias multisporto varžybas 2015.03.24 18:50 Prasidėjo registracija į septintą kartą organizuojamas urbanistines multisporto varžybas „Vilnius Challenge“. Komandos įveiks nuo valandą iki daugiau nei 8 valandas trunkančias įvairias sporto rungtis ir užduotis, išsidėsčiusias keturiose skirtingose trasose. Varžybos vyks birželio 6 d, teigiama pranešime spaudai. „Džiaugiamės, kad per šešerius metus mažai kam žinomą varžybų koncepciją pavertėme vienu laukiamiausių vasaros renginių Lietuvoje.
Išsikastruodami bandė priartėti prie Dievo
Išsikastruodami bandė priartėti prie Dievo (1) 2015.03.20 20:40  Indijos policija nuolat turi problemų su dvasiniais mokytojais, taip vadinamais guru, kurie perteikia „tikrąją tiesą“ savo mokiniams. Nors manoma, kad guru turi šventų galių, o ypač įtakingi guru laikomi šventaisiais, tačiau jų mokymas kartais prieštarauja įstatymams.
Atpažinta nuskandinto 1942-ųjų „inžinerijos stebuklo“ nuotrauka
Atpažinta nuskandinto 1942-ųjų „inžinerijos stebuklo“ nuotrauka 2015.03.06 10:54 Vienas buvęs Antrojo pasaulinio karo japonų jūrininkas ketvirtadienį pareiškė atpažinęs savo nuskandinto savo šarvuotlaivio, kuris buvo vienas didžiausių to tipo laivų, nuolaužas, kurias praeitą savaitę netoli Filipinų krantų rado komanda, vadovaujama vieno iš IT milžinės „Microsoft“ įkūrėjų Paulo Alleno. Shizuhiko Haraguchi tarnavo artilerijos karininku šarvuotlaivyje „Musashi“, kai jis buvo įrengiamas Japonijoje prieš išplaukdamas į Ramųjį vandenyną 1943 metais.
TOP-19: įspūdingiausios Vilniaus bažnyčios
TOP-19: įspūdingiausios Vilniaus bažnyčios (1) 2015.03.02 20:35 Vilniuje gausu įvairiausių architektūros grožybių, kurias taip mėgsta užsienio turistai. Įspūdinga architektūra, kuri mena įvairius istorinius laikotarpius, pasižymi Vilniaus bažnyčios. Tad kviečiame peržvelgti įspūdingiausias sostinės bažnyčias, kurias tikrai verta aplankyti vien jau kultūriniais sumetimais. Vilniaus turizmo puslapis vilnius-tourism.lt pateikia 19 miesto bažnyčių, jas išties verta aplankyti.
Horoskopas kovo 2 d., pirmadieniui
Horoskopas kovo 2 d., pirmadieniui 2015.03.02 01:59 Avinas Geras laikas ieškoti paramos, užmegzti bendradarbiavimą. Bet labiausiai pasistenkite suprasti, įvertinti savo sutuoktinį – tai padės atgauti dvasios pusiausvyrą ir išspręsti šeiminio bendravimo nesklandumus. Nereikėtų klausyti apkalbų apie antrąją pusę: apgavikai, liežuvautojai šiuo metu aktyvesni. Tauras Tinka spręsti finansines problemas: palanku skolintis ar imti kreditą.
Projekte „Šuolis“ – ugnies kaitra ir vis tobulėjantys pasirodymai
Projekte „Šuolis“ – ugnies kaitra ir vis tobulėjantys pasirodymai 2015.03.01 20:11 Rinkimų aistras malšina TV3 televizijos rengiamo projekto „Šuolis“ dalyvių pasirodymai. Šou palikus Daliai Bilevičiūtei ir Vitai Jakutienei, toliau kovą tęs dar 10 dalyvių. Šiandien šuolininkai savo pasirodymus demonstruos drauge su profesionalais. Pirmoji šuoliui ryžosi praėjusią laidą dalyvių gretų papildyti pakviesta Juozo Erlicko dukra Radvilė.
Alkoholiku save vadinantis vyras: „Buvau erelis...“
Alkoholiku save vadinantis vyras: „Buvau erelis...“ (2) 2015.02.22 18:55 Margarita PŪDŽIUVIENĖ „Maniau, kad mirsiu. Širdis permušė, jaučiausi siaubingai. Ropodamas pasiekiau telefoną ir paskambinau draugui, kuris mane nuvežė į ligoninę“, – dienos fragmentą, kai po daugiadienių išgertuvių pajuto pasiekęs dugną, pasakoja alkoholikas. Jau metai, kai jo lūpos nesiekė nė vienos taurelės ar butelio.
Ką žada Darbo kodekso pakeitimų projektas?
Ką žada Darbo kodekso pakeitimų projektas? 2015.02.18 13:41 Žinių radijas LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas teigia, jog Lietuvos Darbo kodeksas yra pavyzdys, kaip per 25 metus galima nieko nenuveikti ir gyventi visiškoje stagnacijoje. Reformos būtinybę jau daugybę metų aiškina visi – nuo Lietuvos įmonių iki Europos Komisijos. Bet Lietuvos Darbo kodeksas – nė krust.
Prezidentė ragina būti pasiruošusius ginti savo valstybę
Prezidentė ragina būti pasiruošusius ginti savo valstybę (7) 2015.02.16 13:34  Prezidentė Dalia Grybauskaitė minint Valstybės atkūrimo dieną ragina būti pasiruošusius ginti savo valstybę. „Vasario 16-oji - visada ypatinga diena. Ji mums primena griuvėsius, iš kurių buvo atstatyta mūsų valstybė, ir jos pamatus, kurie niekada nebuvo sugriauti - mūsų lietuvišką dvasią. Ši diena mums primena ir apie išskirtinę drąsą, kurios reikėjo Lietuvai praėjusio amžiaus pradžioje, pakilusiai vaduotis iš imperinės Rusijos gniaužtų.
Nepatikėsite: šiuos nuostabaus grožio vaizdus užfiksavo „Google Street View“
Nepatikėsite: šiuos nuostabaus grožio vaizdus užfiksavo „Google Street View“ (1) 2015.02.16 11:37 Šios 24 nuotraukos, sunku tuo net patikėti, rastos „Google Street View“. Kviečiame pasigrožėti ir jus. Akimirka iš Japonijos     Ir iš Airijos     Išties užburiantis vaizdas     Sunku patikėti, kad tokius vaizdus užfiksavo „Google Street View“     Vaizdai buvo redaguojami naudojant nuotraukų redagavimo įrankį „Pollar“         Nuotraukoms patobulinti gali būti naudojami filtrai         Gali būti keiči...
Migracijos kaleidoskopas: Lietuva ir pasaulis
Migracijos kaleidoskopas: Lietuva ir pasaulis (4) 2015.02.11 09:12 Dainius Paukštė Šventės išvakarėse norėtųsi kalbėti tik apie gerus dalykus. Tačiau tuomet tik apgaudinėtume save. O tai prie gero tikrai nieko neatvestų. Po emigracijos piko 2010 metais, kai Lietuvą paliko apie 83 577 žmonės, 2013 ir 2014 metais emigracija iš Lietuvos beveik grįžo prie emigracijos vidurkių ir siekė apie 38 000 žmonių kasmet. Daugiamečiai emigracijos vidurkiai nuo 1990 metų siekia maždaug po 37 000 emigrantų kasmet. Taigi, daugiamečio emigracijos vidurkio dar nepasiekėm.
Siūlymą liberalizuoti daugiau uždirbančiųjų atleidimą nagrinės ekspertai
Siūlymą liberalizuoti daugiau uždirbančiųjų atleidimą nagrinės ekspertai 2015.02.09 13:06  Siūlymą liberalizuoti daugiau uždirbančiųjų atleidimą iš darbo nagrinės ekspertai, rengiantys Darbo kodekso pataisas. Tačiau premjeras mano, kad Darbo kodeksas yra pasenęs ir jį reikia keisti, nes pagal darbo rinkos padėtį šalis „Doing Bussines“ reitinge užima tik 124 vietą.