dumu jutikliai

Žaliaskarė gali prišaukti ir nelaimę
Žaliaskarė gali prišaukti ir nelaimę 2014.12.21 09:25  VL žurnalistė Nijolė Baronienė Netrukus dirbtinėmis ir natūraliomis eglutėmis bus papuoštos ne tik miesto aikštės, įstaigos, bet ir gyvenamųjų namų kiemai, butai. Tačiau ne visi žino, kaip tinkamai puošti namus, kad šventinės eglutės neprišauktų nelaimės. Netvarkingi elektros laidai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, dėl eglučių ir jų girliandų per 2009–2013 m. ugniagesiai 4 kartus vyko gesinti įsiplieskusios ugnies.
 Vilniaus rajone aptikti dūmų jutikliai
Vilniaus rajone aptikti dūmų jutikliai 2012.11.20 14:36 Radiacinės saugos centras (RSC) informuoja, kad 2012 m. lapkričio 19 d. iš surenkančios nebenaudojamą buitinę techniką įmonės UAB „EMP recycling“ gavo pranešimą apie rastus daiktus, pažymėtus jonizuojančiosios spinduliuotės ženklu. Šioje įmonėje, rūšiuojant konteineriuose iš gyventojų surinktą buitinį elektros prietaisų laužą, rasti 24 dūmų jutikliai KI-1. Nustatyta, kad dozės galia šalia dūmų jutiklių svyravo nuo 0,3 mikroSv/val. iki 0,5 mikroSv/val., o 1 metro atstumu – 0,08 mikroSv/val.
Gaisrų padaugėjo beveik penktadaliu
Gaisrų padaugėjo beveik penktadaliu (1) 2010.03.03 14:10 Atėję 2010 metai atsinešė šaltus žiemiškus orus, sunkią ekonominę situaciją bei daugelį nelaimių. Priešgaisrinėms šalies tarnyboms nerimą kelia vis blogėjanti gaisrų ir nelaimingų atsitikimų statistika. Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos statistiniai rodikliai rodo, kad gaisrų skaičius lyginant su 2009 metais padidėjo 18 procentų. Ženkliai padaugėjo gaisrų kylančių gyvenamosios paskirties pastatuose.
Ukmergės rajono šalikelėje - radioaktyvus radinys
Ukmergės rajono šalikelėje - radioaktyvus radinys (1) 2009.08.13 13:12 Ukmergės rajone šalikelėje rastas maišelis, kuriame buvo dūmų jutikliai su radioknulinu. Policijos departamento duomenimis, jie skleidė radiacinės normos neviršijančią spinduliuotę. Kelio Vilnius-Panevėžys 62-ajame kilometre radioaktyvus radinys aptiktas trečiadienį. Šalikelėje gulėjo maišelis su 12 galvučių, ant kurių rusiškai užrašyta "Radioaktyvu" bei nupieštas radiaciją žymintis ženklas.
Kaimynų nesibaigiančias rietenas atnaujino radiacija
Kaimynų nesibaigiančias rietenas atnaujino radiacija 2005.10.18 13:05 Giedra AKAVICKIENĖ Seni nesutarimai tarp dviejų kaimynų Telšiuose pasiekė viršūnę, kai vienas iš jų gegužės mėnesį sode rado nukreiptą į savo pusę paslaptingą aparatą. Slapčiomis nukabinęs prietaisą, Pranas Gricius išsiaiškino, kad jo viduje - grėsmingas rusų kalba užrašas, pranešantis apie radiacijos pavojų. Tuomet telšiškiui paaiškėjo, kodėl pablogėjo žmonos sveikata, kodėl šuo iš tolo aplenkdavo tą vietą.