disko išvarža

Osteochondrozė: kai skausmo malšinimas tampa gyvenimo būdu
Osteochondrozė: kai skausmo malšinimas tampa gyvenimo būdu 2013.04.01 08:02 Nugaros, sprando, pečių srities, galvos skausmai – šie negalavimai kamuoja vis jaunesnius žmones. Ir jei dėl šių nuolat pasikartojančių skausmų kreipiamės į gydytoją, neretai tenka išgirsti diagnozę: osteochondrozė. Osteochondrozė: kas tai? Tarp stuburo slankstelių yra kremzliniai diskai. Tai kremzlinės pagalvėlės, skiriančios vieną stuburo slankstelį nuo kito. Su amžiumi ar patyrus traumą kremzliniai diskai gali prarasti elastingumą, pradeda plokštėti, tarpai tarp slankstelių mažėja.
J. Tymošenko dviems mėnesiams pabėgs nuo kalėjimo
J. Tymošenko dviems mėnesiams pabėgs nuo kalėjimo 2012.05.10 09:40 Į Charkovo ligoninę perkeltai ir čia bado streiką nutraukusiai Ukrainos opozicijos lyderei Julijai Tymošenko mažiausiai du mėnesius bus taikoma atstatomoji terapija. Tai trečiadienį spaudos konferencijoje Charkove pareiškė ją gydantis vokiečių neurologas Lutzas Harmsas, praneša agentūra AP. „Ji baigė bado streiką ir mes pradėjome atstatomąją terapiją“, – sakė medikas. Prie maisto J. Tymošenko bus pratinama vandeniu ir sultimis.
Į ligoninę atvežta J. Tymošenko nutraukė bado streiką
Į ligoninę atvežta J. Tymošenko nutraukė bado streiką (1) 2012.05.09 17:13 Į ligoninę atvežta Ukrainos opozicijos lyderė Julija Tymošenko nutraukė bado streiką. Apie tai Charkove pranešė vokiečių neurologas Lutzas Harmsas iš Berlyno „Charite“ ligoninės, informuoja agentūra AFP. Stiprius nugaros skausmus kenčianti J. Tymošenko trečiadienį ryte buvo atvežta į Charkovo miesto Geležinkeliečių ligoninę, kur bus gydoma. Tačiau pradžioje J. Tymošenko turės atsigauti po beveik tris savaites trukusio bado streiko.
J. Tymošenko ketina trečiadienį nutraukti bado streiką
J. Tymošenko ketina trečiadienį nutraukti bado streiką 2012.05.08 20:41 Kalinama Ukrainos opozicijos lyderė Julija Tymošenko ketina trečiadienį nutraukti bado streiką. Tai antradienį pareiškė politikės duktė Jevgenija Tymošenko, Charkovo kolonijoje aplankiusi savo motiną, praneša agentūra AFP. Buvusi premjerė atsisako valgyti nuo balandžio 20-osios. Ji atlieka septynerių metų laisvės atėmimo bausmę dėl tariamo piktnaudžiavimo valdžia.
D. Howardas reguliariajame sezone nebežais
D. Howardas reguliariajame sezone nebežais 2012.04.15 12:24 Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ir Orlando „Magic“ ekipos žvaigždė Dwightas Howardas reguliariajame sezone neberungtyniaus. Aukštaūgiui diagnozuota nugaros disko išvarža, todėl medikai krepšininkui rekomendavo nerungtyniauti dvi savaites. Lyderio netektis yra labai skaudi žinia „Magic“ komandai, kuri dar turi sužaisti septynis mačus ir šiuo metu Rytų konferencijoje užima vos šeštąją vietą bei dar neturi garantuotos vietos atkrintamosiose varžybose.
J. Tymošenko vėl stos prieš teismą
J. Tymošenko vėl stos prieš teismą 2012.04.03 15:04 Septynerių metų laisvės atėmimo bausmę atliekanti buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko vėl stos prieš teismą, praneša agentūra AFP. Balandžio 19-ąją Charkove prasidės naujas procesas prieš politikę dėl lėšų išeikvojimo ir mokesčių slėpimo, sakė jos atstovė Natalija Lysova. Charkovo kolonijoje bausmę atliekanti J. Tymošenko kenčia stiprius nugaros skausmus.
Gydymo rankomis galimybės. Nugaros skausmai
Gydymo rankomis galimybės. Nugaros skausmai (1) 2011.08.22 09:34 Problemos su stuburu žmogui prasidėjo vos tik išsitiesus. Pasak satatistikos, daugiau nei 60% žmonių gyvenime yra susidūrę su nugaros skausmais. Apie tokių skausmų priežastis ir nechirurginius jų gydymo būdus kalbamės su terapijos specialistais, gyd. neurologe Vaida Džonson ir gyd. reabilitologu Alexu Andreičiuku. Kam mums stuburas, negi tik laikyti kūną? Ir kas yra stuburo smegenys? Gyd. V. Džonson: Varančioji jėga žmogaus kūne slypi jo karkase – stubure.
Gydytojo priimamasis
Gydytojo priimamasis 2007.09.20 14:36 Skauda stuburas "Man 2 stuburo išvaržos, - rašo skaitytoja Valerija J. iš Pakruojo rajono. - "L4-L5 tarpslankstelinis diskas dehidruotas,medialinėje dalyje matoma plati 5 mm disko išvarža, spaudžianti dura mater maišą bei abipus siaurinanti intervertebrines angas". L5-S1 tarpslankstelinis tarpas kiek sužemėjęs, abi subchondrinės plokštelės su degeneracijos požymiais, tarpslankstelinis diskas dehidruotas, medialinėje - kairiojoje mediolaterinėje srityje matoma plati 5 mm dydžio išvarža, spaudžia...
Stuburo išvarža
Stuburo išvarža 2007.05.04 10:52 Kotrynai E. iš Mažeikių rajono diagnozuota stuburo išvarža. Ji prašo plačiau papasakoti apie šią ligą. Žmogaus stuburą sudaro 33 arba 34 slanksteliai. Tarp jų yra kremzliniai diskai, kurie yra elastingi ir lemia stuburo lankstumą. Mūsų stuburas - genialus gamtos kūrinys. Būtent jis padeda žmogui įveikti žemės trauką, kuri visą likusį pasaulį pastatė ant keturių kojų ar paguldė ant pilvo.
Kineziterapija - tai gydymas judesiu
Kineziterapija - tai gydymas judesiu 2005.04.11 15:28 Ramutė PEČELIŪNIENĖ Daugelį iš mūsų vargina nugaros skausmai, tačiau dažniausiai į medikus kreipiamės tik tada, kai jau nebegalime kentėti. Kineziterapeutė Laura Vinogradovienė primena, jog radikulitas (smegenų nervų šaknelių uždegimas, kuris pagal šaknelių pažeidimą gali būti kaklo, krūtinės, juosmens-kryžmens) ir būna tas pirmasis signalas, kuris rodo, jog reikia pradėti rimtą gydymą.
Sveikatos psl.
Sveikatos psl. 2003.01.02 15:51 Skauda nugarą... Kodėl? Daug į šeimos gydytoją besikreipiančių ligonių (ypač vyresnio amžiaus) skundžiasi nugaros skausmais. Dažniausiai pasitaikanti liga - radikulitas (nugaros smegenų nervų šaknelių uždegimas), atsirandantis dėl stuburo kaulų, sąnarių ir tarpslankstelinių diskų pakitimų. Daugiausia tokiais negalavimais skundžiasi dirbantieji sėdimą darbą, daug laiko praleidžiantieji prie kompiuterio.
Kad skausmas neatsinaujintų
Kad skausmas neatsinaujintų 2001.10.01 13:18 Daug žmonių, ypač vyresnio amžiaus, skundžiasi skausmais stuburo srityje. Dažniausiai pasitaikanti liga - radikulitas (nugaros smegenų nervų šaknelių uždegimas), atsirandanti dėl stuburo kaulų, sąnarių ir tarpslankstelinių diskų pakitimų. Neretai radikulitą sukelia disko išvarža komplikavusis osteochondrozė. Pavyzdžiui, pasilenkus ir keliant nuo žemės sunkų daiktą, priekiniai slankstelių paviršiai susispaudžia ir stumia tarpslankstelinį diską į užpakalį.