butai

Energinio naudingumo sertifikatas: kuriems galams jis reikalingas
Energinio naudingumo sertifikatas: kuriems galams jis reikalingas (11) 2013.01.22 07:00 Kokiai energinio efektyvumo klasei priklauso jūsų būstas? Jeigu dėl to anksčiau nesukote sau galvos, tai dabar tikriausiai teks tai sužinoti. Tai turės padaryti kiekvieno būsto savininkas, kuris nuspręs parduoti ar išnuomoti savo nekilnojamąjį turtą. Energinis būsto sertifikavimas – dar vienas Europos Sąjungos (ES) teisės reikalavimas, persikraustęs į Lietuvos įstatymus. Taip ES siekia per kelerius metus net penktadaliu sumažinti energijos suvartojimą pastatuose.
Vilniuje pakilo butų nuomos kainos
Vilniuje pakilo butų nuomos kainos (1) 2013.01.21 14:06 Butų nuomos rinka Vilniuje praėjusiais metais nepateikė ypatingų staigmenų: kaip ir kasmet, aktyviausias laikotarpis buvo trečiasis metų ketvirtis. Išaugus būsto nuomos paklausai, keitėsi ir nuomos kainos. Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt lankomumo, skelbimų peržiūrų bei skelbimų skaičiaus statistika rodo, kad pirmieji du metų ketvirčiai buvo stabilūs, didesnių pokyčių neužfiksuota.
Gyventojų skolos kraunamos ant verslininkų pečių?
Gyventojų skolos kraunamos ant verslininkų pečių? 2013.01.21 12:00  Respublikos gatvės 7-ajame name – vadinamame bendrabučiu – pirmąjį aukštą seniai „okupavo“ verslininkai. Visos ten buvusios gyvenamosios patalpos yra virtusios komercinėmis. Kiekvienos jų savininkas įsirengė atskirą įėjimą, įsirengė savo komunikacijas. Tačiau praėjusių metų pabaigoje verslininkai, gavę paskutiniųjų dviejų mėnesių sąskaitas, švelniai tariant, žagtelėjo: namą administruojančio Tauragės butų ūkio įvardinta paslaugų suma šoktelėjo kone dvigubai.
Jauniesiems ekstremalaus sekso gerbėjams (N-18)
Jauniesiems ekstremalaus sekso gerbėjams (N-18) 2013.01.20 14:47 Dar prieš 15-20 metų niekas negalvojo, kaip paįvairinti seksualinį gyvenimą. Nes reikėjo nemažai jėgų sudeginti, kad įtikintum savo merginą apskritai pasimylėti. Tuo tarpu dabar seksu alsuojama bet kokioje vietoje, ir lovoje darosi ankšta: seksu užsiimama viešose vietose, krentant su parašiutu ar visais kitais neįprastais būdais. Tiesa, ekstremalus seksas galimas ir mieste – nereikia važiuoti pas močiutę ant šieno, norint išbandyti visus jo privalumus. Be to, galima juo pasimėgauti ir nemokamai.
Ką Hamburgo meras veiktų Kaune, arba neatrasti miesto lobiai
Ką Hamburgo meras veiktų Kaune, arba neatrasti miesto lobiai 2013.01.17 15:32 Purvinas, apleistas, beveik negyvenamas ir socialinių problemų draskomas rajonas virsta prestižiniu kvartalu ir miesto verslo, kultūros, pramogų centru. Ten, kur anksčiau švartavosi baržos ir krovininiai laivai, šiandien ilsisi milijonus kainuojančios jachtos, o apleistuose sandėliuose nedideli butai pardavinėjami už kelis milijonus.
Klaipėdoje daugiau žmonių gimsta nei miršta
Klaipėdoje daugiau žmonių gimsta nei miršta 2013.01.15 12:15 Šių metų pradžioje Klaipėdoje gyveno 160 tūkst. žmonių, 1925 m. gyventojų surašymo Klaipėdos krašte duomenimis, Klaipėdos mieste buvo 35 tūkst. 845 gyventojai. Iš jų beveik du trečdalius sudarė vokiečiai, vienas trečdalis – lietuvių, o apie 4 tūkst. – kitų tautybių gyventoj. Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-metį, Statistikos departamento parengto pranešimo spaudai apie Klaipėdos miestą ir apskritį duomenimis, didžiąją (62 proc.
Budapešto baseinai garuoja net žiemą
Budapešto baseinai garuoja net žiemą (1) 2013.01.14 10:01 Pirmą dieną kauniečiui Arnui Puplauskui Vengrijos sostinėje teko daug jaudintis. Tačiau kelionėms bent 2 mėnesius per metus skiriantis lietuvis juokais sakė, kad klaidžiojimas po ją tai buvo ir tarsi geros orientacinės varžybos svetimame mieste. Budapeštas, pasak Arno, ir sužavi, ir nuvilia.
 Vyraujančios NT sandorių kainos pranašauja „lygumą“
Vyraujančios NT sandorių kainos pranašauja „lygumą“ (1) 2013.01.14 09:49 2012 m. pirkimo sandoriais perleistų nekilnojamųjų daiktų skaičius išaugo pasiekdamas prieš krizę buvusių 2004 metų lygį, rodo Registrų centro atlikta praėjusių metų rinkos analizė.
Daugiausia brangstančių didelio ploto butų paklausa – prestižiniuose gyvenamuosiuose rajonuose
Daugiausia brangstančių didelio ploto butų paklausa – prestižiniuose gyvenamuosiuose rajonuose 2013.01.11 11:13 Lietuvos statistikos departamentas, reaguodamas į spaudoje pasirodžiusią informaciją apie nepasitvirtinusį departamento skelbtą NT kainų augimą, dar kartą patvirtina Lietuvos statistikos departamento 2013 m. sausį paskelbtus būsto kainų indeksus (BKI) ir pokyčius. BKI skaičiuojamas pagal Europos Sąjungos (ES) mastu suderintą metodiką, siekiant gauti ES lygmeniu palyginamą rodiklį, tinkamą infliaciniams procesams būsto rinkoje išmatuoti.
Būstų pardavėjai pakratys kišenes
Būstų pardavėjai pakratys kišenes (1) 2013.01.10 10:00  Nekilnojamojo turto rinkai prognozuojamas štilis, kol ji atsigaus nuo šoko. Dėl Statybos įstatymo pakeitimų nuo vakar parduoti ar išnuomoti būstą galima tik gavus energetinio naudingumo sertifikatą. Lietuvos notarų rūmai paskelbė, kad nekilnojamojo turto savininkams nepateikus dokumento, nurodančio, kiek energijos sunaudoja būstas, nebebus atliekami jokie sandoriai.
Pareigūnai: vagystės iš Seimo narių butų yra politikų požiūrio į teisėsaugą rezultatas
Pareigūnai: vagystės iš Seimo narių butų yra politikų požiūrio į teisėsaugą rezultatas 2013.01.10 09:01  Tarpušvenčiu Seimo viešbutyje vykusi ilgapirščių puota, kurios metu buvo apšvarinti kelių Seimo narių butai, yra kelių pastarųjų metų politikų požiūrio į teisėsaugos sistemą rezultatas. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai viliasi, kad tokia Seimo viešbučio gyventojų patirtis pagaliau privers juos rimčiau pažvelgti į teisėsaugos sistemą kamuojančias bėdas. „Kol kas girdime, kad Seimo viešbutyje bus keičiamos spynos, atnaujinamos stebėjimo kameros.
NT sektoriuje matyti atsigavimo ženklų
NT sektoriuje matyti atsigavimo ženklų 2013.01.09 17:24 Lyginant su 2011 metais, per praėjusius metus būsto pasiūla Lietuvoje išaugo daugiau nei 50 proc. Taip pat pastebimas ir 20 proc. pardavimų augimas – iš viso praėjusiais metais naujų būstų parduota daugiau kaip 1200. Vartotojai dažniau rinkosi vidutinės ir aukštos klasės būstus, nesibaimino pirkti naujos gyvenamosios vietos dar tik statomuose namuose. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusių metų pirmąjį ir antrąjį ketvirčiais būstų kainos krito, o trečiąjį – išaugo.
Labiausiai pabrango naujos statybos būstai
Labiausiai pabrango naujos statybos būstai 2013.01.07 12:02 Trečiąjį praėjusių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, būstas pabrango 1 proc. Statistikos departamento duomenimis, daugiausia pabrango naujos statybos būstai, iš jų butai daugiabučiuose namuose - 14,1, vieno ir dviejų butų namuose - 6,4 proc. Esami butai vieno ir dviejų butų namuose pabrango 3,8 proc., o daugiabučiuose namuose atpigo 2,4 proc. 2012 m. trečiąjį ketvirtį, palyginti su 2011 m. trečiuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 0,3 proc.
 Antakalnis ar Žvėrynas – patraukliausios vietos gyventi Vilniuje
Antakalnis ar Žvėrynas – patraukliausios vietos gyventi Vilniuje (2) 2013.01.07 09:16 Praėjusių metų pabaigoje atlikta apklausa atskleidė, kad respondentams patraukliausia vieta gyventi Vilniuje yra miesto centras arba netoli nuo jo nutolę mikrorajonai. Patraukliausiais mikrorajonais laikomi Antakalnis ir Žvėrynas, trečioje vietoje – Žirmūnai bei Senamiestis. Žvėryną patraukliausiu rajonu gyventi rinkosi moterys, taip pat jauni 20–29 metų asmenys bei gaunantys didesnes nei 1001 Lt per mėnesį pajamas vienam šeimos nariui.
Kurios Lietuvos gatvės brangiausios?
Kurios Lietuvos gatvės brangiausios? 2013.01.03 12:00 V. Mykolaičio-Putino gatvėje Vilniuje šiuo metu parduodami butai kainuoja daugiau nei bet kokioje kitoje gatvėje Lietuvoje. Nekilnojamo turto portalo Domoplius.lt duomenimis, šioje gatvėje parduodamų butų vidutinė kvadrato kaina siekia daugiau nei 13 tūkst. litų. Norint įsigyti butą būtent čia, tektų sumokėti mažiausiai pusę milijono litų. Vidutinė buto kaina šiuo metu brangiausioje, Tauro kalną juosiančioje gatvėje, siekia 726 tūkst. litų.
Po košmaro Būdos kaime benamiais likusios šeimos sulaukia ir nepažįstamų žmonių pagalbos
Po košmaro Būdos kaime benamiais likusios šeimos sulaukia ir nepažįstamų žmonių pagalbos 2012.12.30 16:28 Gruodžio 28-osios naktis košmaru tapo ne vienai šeimai. Vos per pora valandų viskas, kas buvo užgyventa ir turėta, uždirbta virto rūkstančia statybinių nuolaužų krūva. Likus pusvalandžiui iki vidurnakčio Trakų rajone Būdos kaime daugiabutyje kilo gaisras. Matant, kaip namus pasiglemžė gaisras, prireikė medikų Iš 16 butų, esančių daugiabutyje, 10 visiškai nuniokojo gaisras, vėliau patalpos sulietos vandeniu, 6 butai išsaugoti, tačiau jie be elektros. Gaisras gesintas kone iki paryčių.
Trakų rajone sudegė daugiabutis, be pastogės liko 20 žmonių
Trakų rajone sudegė daugiabutis, be pastogės liko 20 žmonių 2012.12.29 14:30   Nelaimė įvyko apie pirmą valandą nakties Trakų rajone, Būdos kaime. Ugniagesiams pranešta, jog dega malkomis kūrenamas mūrinis namas. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai liepsnas malšino iki paryčių.   Išdegė beveik visi name esantys butai antrame aukšte, pirmojo aukšto – sulieti vandeniu. Anot ugniagesių, gyventojai neteko viso turto. Jiems atvykus, visi jau buvo lauke. Pirminiais duomenimis, gaisras kilo palėpėje, kur yra kaminas.
Inovatyvus butas – gera investicija, bet ne visada praktiška
Inovatyvus butas – gera investicija, bet ne visada praktiška 2012.12.27 16:13 Butas su jame įdiegtais inovatyviais sprendimais gali būti gera investicija – anot specialistų, tokių butų kainos sostinėje dabar yra kiek mažesnės nei bus ateityje. Tiesa, renkantis butą su inovatyviais sprendimais derėtų nepamiršti, kad jis yra skirtas masiniams vartotojams ir papildomos naujovės ateityje gali reikalauti didesnių sąnaudų.
 Gaisras vienišo neregio bute
Gaisras vienišo neregio bute 2012.12.27 15:32 Sekmadienio vakarą Joniškyje, vienišo neregio bute, kilo gaisras. Kaimynai išvedė senyvą kaimyną į lauką ir skubiai iškvietė ugniagesius. Gaisrą pamatė kaimynas Gesinti gaisro Joniškio ugniagesiai buvo iškviesti apie aštuntą valandą vakaro. Skubiai atvykę jie išmetė lauk užsidegusios lovos čiužinį. Ugnis dar nebuvo spėjusi įsiplieksti, tik nukentėjusiojo Petro Povilo Tamulio būstas skendėjo dūmuose, jie veržėsi ir į koridorių.
Švenčių dienomis apsidraudę gyventojai patyrė daugiau nei 1 mln. litų nuostolių
Švenčių dienomis apsidraudę gyventojai patyrė daugiau nei 1 mln. litų nuostolių 2012.12.27 11:59 Penkių nedarbo dienų nuostoliai, prognozuojama, sieks daugiau nei 1 mln. litų, informuoja draudimo bendrovė "Lietuvos draudimas". 80 proc. visų registruotų ilgojo savaitgalio nuostolių sudaro transporto žalos, o kreipinių skaičius, norint pranešti apie patirtą žalą, yra 5-6 kartus didesnis, palyginti su įprasta darbo diena. Ketvirtadienį per pirmas tris darbo valandas į "Lietuvos draudimo" skambučių centrą jau kreipėsi 600 per Kalėdų šventes nukentėjusių klientų.
 Į didžiausią Lietuvoje parduodamą butą tilptų ir Gedimino pilies bokštas
Į didžiausią Lietuvoje parduodamą butą tilptų ir Gedimino pilies bokštas 2012.12.13 11:33 Keturios terasos, pirtis su priešpirčiu, milžiniška svetainė ir penki kambariai – tai ne pasakų pilies, o pačio didžiausio Lietuvoje pardavinėjamo buto ypatumai. 321 kv. m. ploto užimantis butas yra pačiame sostinės centre – Teatro gatvėje. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenimis, tai vienas iš apytiksliai dešimties pardavinėjamų tokio dydžio butų visoje Lietuvoje.  Vien į šio buto svetainę (55 kv.
Lapkritį – mažesnės sąskaitos už šilumą nei pernai
Lapkritį – mažesnės sąskaitos už šilumą nei pernai 2012.12.10 17:32 Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) duomenimis, šiemet gyventojus pasiekė mažesnės sąskaitos už lapkričio mėnesį suvartotą šilumą nei praėjusiais metais. Mažesnius mokėjimus lėmė šiltesni orai: šiemet vidutinė lauko oro temperatūra sudarė apie 4 laipsnius C šilumos, 2011-ųjų lapkritį – apie 3laipsnius C. Šiemet lapkritį senos statybos daugiabučio 60 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota apie 780 kWh/mėn., pernai – apie 840 kWh/mėn.
 Senos statybos butai Lietuvos didmiesčiuose ir toliau pinga
Senos statybos butai Lietuvos didmiesčiuose ir toliau pinga 2012.12.06 11:29 „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), reikšmė šių metų lapkričio mėnesį smuktelėjo 0,2%. Spalį buvo užfiksuotas toks pats kainų sumažėjimas. Palyginti su praėjusių metų lapkričiu, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuose kito 1,6% žemyn. Lapkritį didžiausias kainų nuosmukis buvo užfiksuotas Panevėžyje.
Tarnybiniai butai – dar ne atgyvena
Tarnybiniai butai – dar ne atgyvena 2012.12.05 10:05 Savivaldos įstaigų darbuotojai apie tarnybinius butus gali tik pasvajoti. Panevėžio miesto savivaldybė seniai nebeturi nė vieno tarnybinio buto, o Panevėžio rajono savivaldybės žinioje belikę vos du būstai, bet ir tie patys užimti. Tik medikei ir muziejaus darbuotojui Pagal rajono Savivaldybės prieš 15 metų patvirtintą ir iki šiol galiojančią tvarką tarnybiniais butais numatyta galimybė aprūpinti policijos, medicinos bei kultūros ir švietimo specialistus.
Mokyklos rekonstrukcijos lėšos panaudotos privatiems būstams?
Mokyklos rekonstrukcijos lėšos panaudotos privatiems būstams? (4) 2012.12.03 23:30 Nutiesti šilumos trasą į privatų namą ir jame įrengti šilumos punktą užsakiusi Biržų rajono valdžia baigė kadenciją, o jų pavaldiniai neberanda dokumentų, kurių pagrindu rangovams mokėjo už darbą. Apie „gerus darbus“ ir dingusią atmintį Viešo susitikimo su visuomene metu buvo išsakyta šokiruojanti mintis, kad savivaldybės užsakytų rangovų paslaugomis galėtų naudotis visi, norintys pagerinti privačių valdų gerovę.
Brangus šildymas verčia ieškoti mažo būsto
Brangus šildymas verčia ieškoti mažo būsto 2012.11.30 20:13 Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, maži butai paklausūs nuo pat metų pradžios, kai tik suaktyvėjo rinka. Dabar maži butai sudaro apie 60 procentų visų parduotų butų, praneša „Panorama“. Tačiau palyginti su pernai, šiemet ieškančių nedidelės kvadratūros būsto skaičius išaugo kone dvigubai.
Ką slepia 2012-aisiais geriausiais pripažinti Europos viešbučiai?
Ką slepia 2012-aisiais geriausiais pripažinti Europos viešbučiai? 2012.11.30 16:00 Kiekvienais metais organizacija „International Hotel“ apdovanoja geriausius viešbučius. Specialistai įvertina pateiktus pasiūlymus trylikoje skirtingų kategorijų. Atsižvelgiama ne tik į pastato architektūrą, dekorą ar paslaugų lygį, bet ir viešbučio buvimo vietą. Hilton Frankfurt Airport Vokietija Nominacijoje „Best International Airport Hotel“ 2012 m. nugalėjo „Hilton“ viešbutis Frankfurte.
 Butas blokiniame name trečdaliu pigesnis nei mūriniame
Butas blokiniame name trečdaliu pigesnis nei mūriniame 2012.11.27 11:54 „Ar geriau pigesnis butas blokiniame name, kur girdėti kiekvienas kaimynų žingsnis už sienos, ar geriau investuoti daugiau ir gyventi ramiau mūriniame name“, – neretai svarsto būsimieji buto pirkėjai. Mūriniai namai pasižymi geresne šilumos ir garso izoliacija už blokinius, tačiau yra pastebimai brangesni. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.
Kada internetas nustatys NT vertę?
Kada internetas nustatys NT vertę? 2012.11.25 18:34 Dabar užtrukę vos keletą minučių internete galite sužinoti apytikslę norimo buto vertę, nusikalstamumo lygį ar atstumą iki artimiausios mokyklos. Tokias galimybes suteikia internetinis turto vertinimas. Tiesa, specialistai pataria aklai tokiais duomenimis nepasitikėti ir nepamiršti, kad egzistuoja nemenka paklaida. Vertintojai projektus ateityje žada tobulinti. Šiemet internetinio vertinimo projektų buvo pristatyti bent du.
 Nekilnojamasis turtas – saugiausia visų laikų investicija
Nekilnojamasis turtas – saugiausia visų laikų investicija (1) 2012.11.21 10:17 Nors nekilnojamojo turto rinkoje pastebimas būstų kainų kritimas, NT ekspertai teigia, jog esant ir tokiai situacijai, verta investuoti į šį sektorių. Tiesa, jie pabrėžia, kad šiandien naivu tikėtis uždirbti perparduodant būstus, tačiau yra kitų galimybių, kaip pelningai panaudoti savo turtą. “Verta pinigus investuoti perkant butus ir juos nuomojant.