butai

Nesugebėję nugriauti „bjauriausio Londone pastato“ britai pavers jį įspūdingu dangoraižiu
Nesugebėję nugriauti „bjauriausio Londone pastato“ britai pavers jį įspūdingu dangoraižiu 2013.07.09 16:34 Po to, kai sostinės gyventojų nekenčiamas brutaliosios architektūros stiliaus daugiaaukštis, dažnai apibūdinamas kaip „bjauriausias pastatas Londone“, pasirodė per tvirtas nugriovimui, bus pritaikytas privatiems butams, kurių gyventojai galės mėgautis pribloškiančiais sostinės centro vaizdais. Projekto organizatoriai tikisi, kad jų parengtas projektas 39-ių metų amžiaus „Archway Tower“ pastato pokyčiams suteiks pradžią visos vietovės Šiaurės Londone atgimimui.
Centrinėje Vilniaus dalyje – naujas „Hanner“ projektas
Centrinėje Vilniaus dalyje – naujas „Hanner“ projektas 2013.07.09 11:47 AB „Hanner“ centrinėje Vilniaus miesto dalyje, M. K. Čiurlionio ir V. Kudirkos gatvių sankirtoje, už daugiau nei 2 mln. litų įsigijo 14,09 arų sklypą. Jame bendrovė gyvenamosios ir komercinės paskirties pastato statybą planuoja pradėti šių metų rudenį, o užbaigti – per vienerius metus. Iš viso planuojama investuoti 6 mln. litų sumą. „Projektui įgyvendinti specialiai buvo ieškomas sklypas centrinėje miesto dalyje, nes būtent čia pastebime labiausiai augančią paklausą nekilnojamajam turtui.
Keturių kambarių butai: pasiūla auga, kainos mažėja
Keturių kambarių butai: pasiūla auga, kainos mažėja 2013.07.09 10:42 Keturių ir daugiau kambarių butų šeimininkai vis dažniau siekia atsikratyti turimo būsto ir persikelti į namą ar ekonomiškesnį butą. Nekilnojamojo turto specialistai pastebi, kad per kelerius metus ypač padidėjo 80 kvadratinių metrų ar didesnių butų pasiūla, be to, jie pinga. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo domoplius.lt duomenimis, vien per šiuos metus keturių ir daugiau kambarių vidutinė kaina didžiuosiuose miestuose sumažėjo daugiau nei 5 proc.
Architektų šeima: dukra kuria savo miestą
Architektų šeima: dukra kuria savo miestą 2013.07.08 18:00 Irena BUDRIENĖ  „Nesitikėjome laimėti“, – sakė žinomi Šiaulių architektai Rūta ir Rimantas Stuopeliai, pagal kurių projektą bus statoma nauja Lieporių bažnyčia. Pagrindinė projekto autorė – jų dukra Giedrė Mendoza. Giedrė ne pirmą kartą kuria kitokį Šiaulių veidą. Jos magistro darbas – kompleksinis „Elnio“ fabriko teritorijos sutvarkymas ir jos pritaikymas poilsiui. Architektė kasdien vaikšto pagal jos projektą rekonstruotu pėsčiųjų bulvaru.
Vilniečiai graibsto naujus butus senuosiuose miesto rajonuose
Vilniečiai graibsto naujus butus senuosiuose miesto rajonuose (1) 2013.07.08 15:18 Nekilnojamojo turto vystytojai per pirmuosius du šių metų ketvirčius intensyviausiai naujus projektus vystė senuosiuose Vilniaus rajonuose. Lyginant su pirmuoju metų ketvirčiu, antrąjį ketvirtį pardavimai Vilniuje ūgtelėjo 7 proc., o lyginant su praėjusių metų antru ketvirčiu, šį ketvirtį naujų būstų pardavimai išaugo beveik du kartus – gyventojai įsigijo per 450 naujos statybos būstų, rodo UAB „MG Valda“ atlikta nekilnojamojo turto rinkos analizė. Populiariausi buvo 2 ir 3 kambarių butai.
Daugiau nei pusė lietuvių svajoja persikraustyti
Daugiau nei pusė lietuvių svajoja persikraustyti 2013.07.01 10:20 Draudimo bendrovei „PZU Lietuva“ pasidomėjus, ką Lietuvos gyventojai mano apie savo būstą, paaiškėjo, kad tik 43 proc. žmonių patenkinti savo turimu būstu. Draudimo bendrovės užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktoje apklausoje paaiškėjo, kad 55 proc. šalies gyventojų norėtų turėti kitokius namus. Apklausa parodė, kad du trečdaliai Lietuvos (62 proc.) gyvena butuose, o trečdalis (38 proc.) turi namą arba kotedžą. Nuosavą namą dažniau turi 36-45 metų šalies gyventojai ir žmonės, gyvenantys kaime.
Mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų patenkinti savo turimu būstu
Mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų patenkinti savo turimu būstu 2013.07.01 10:19 Draudimo bendrovei „PZU Lietuva“ pasidomėjus, ką Lietuvos gyventojai mano apie savo būstą, paaiškėjo, kad tik 43 proc. žmonių patenkinti savo turimu būstu. Draudimo bendrovės užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktoje apklausoje paaiškėjo, kad 55 proc. šalies gyventojų norėtų turėti kitokius namus. Apklausa parodė, kad du trečdaliai Lietuvos (62 proc.) gyvena butuose, o trečdalis (38 proc.) turi namą arba kotedžą. Nuosavą namą dažniau turi 36-45 metų šalies gyventojai ir žmonės, gyvenantys kaime.
Brangiausi planetos namai
Brangiausi planetos namai (2) 2013.06.29 19:10 Billas Gatesas įsigijo namą Floridoje už 8,7 milijono dolerių. Nepaisant įspūdingos sumos, tai nėra brangiausias milijardieriaus namas ir tuo labiau ne brangiausias turtingiausiems planetos žmonėms priklausantis namas. Kalbos apie brangiausius nekilnojamojo turto objektus nenutyla niekada. Įvardijamos milžiniškos sumos, išleistos statyboms, įspūdingos techninės charakteristikos, daugybė baseinų, saunų, saugyklų kailiniams ir kitiems prabangos daiktams bei įvairiausi kiti patogumai. Slon.
Ruošiamės atostogoms Lietuvos pajūryje: kiek ir kokios informacijos galime surasti internete?
Ruošiamės atostogoms Lietuvos pajūryje: kiek ir kokios informacijos galime surasti internete? 2013.06.25 13:43 Ant nosies – pats vasaros sezono įkarštis, kai sulaukę išsiilgtų atostogų bei pavargę nuo kompiuterių, mokslų, skubėjimo, transporto kamščių ar tiesiog pilkos kasdienybės, stengiamės susirasti poilsiui tinkamą vietelę pajūryje, kaimo turizmo sodyboje ar bet kokioje kitoje su rūpesčiais nesusijusioje aplinkoje. Tačiau ir tai yra atskiras darbas – nors gyvename informaciniame amžiuje, tik spragtelėję pirštais negausime idealiai mums tinkamų poilsio pasiūlymų.
E. Snowdenas iš Honkongo spruko jausdamas stiprėjantį JAV politikų spaudimą
E. Snowdenas iš Honkongo spruko jausdamas stiprėjantį JAV politikų spaudimą 2013.06.25 10:47 Amerikietis bėglys Edwardas Snowdenas (Edvardas Snoudenas) prieš savo 30-ąjį gimtadienį praeitą savaitę valgydamas picą ir gerdamas „Pepsi“ staiga suvokė, kad Honkongas gali būti jam ne toks svetingas kaip įsivaizdavo, antradienį sakė jo teisinis konsultantas.
Panevėžio savivaldybė skelbia butų paieškas
Panevėžio savivaldybė skelbia butų paieškas 2013.06.21 11:08 Nors ir valdiškos, bet vis tiek pastogės eilėje laukiantiems panevėžiečiams dar šiais metais Savivaldybė planuoja nupirkti dešimt socialinių būstų, daugiausia vieno kambario. Tam iš valstybės biudžeto Panevėžiui numatyta atseikėti 700 tūkstančių litų, tai yra kone penkiskart daugiau nei pernai. Aprūpins pastoge Už valstybės lėšas praėjusiais metais buvusių Laikinųjų vaikų globos namų pastate J. Janonio gatvėje socialiai remtiniesiems įrengti aštuoni butai po du kambarius.
Pradedamas išparduoti „Snoro“ turtas
Pradedamas išparduoti „Snoro“ turtas 2013.06.19 17:21 Nuo 2013 liepos 3 d. kiekvieną trečiadienį bus rengiami aukcionai, kurių metu bus parduodama per 1 500 vienetų įvairios biuro ir kasos įrangos (kompiuteriai, monitoriai, banknotų ir monetų skaičiuotuvai, banknotų tikrinimo įranga, seifai, baldai, neperšaunamosios liemenės ir kt.
Pirmąjį metų ketvirtį augo būstų kainos
Pirmąjį metų ketvirtį augo būstų kainos 2013.06.19 11:59 2013 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2012 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 0,7 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Daugiausia pabrango ankstesnės statybos būstai, iš jų butai vieno ir dviejų butų namuose – 2,5, daugiabučiuose namuose – 0,7 procento. Butai naujos statybos daugiabučiuose namuose atpigo 3 procentais, o vieno ir dviejų butų namuose – pabrango 3,5 procento.
Kuba gyvena paskutines savo dieneles
Kuba gyvena paskutines savo dieneles (3) 2013.06.18 19:21   Margarita PŪDŽIUVIENĖ Batakių geležinkelio stoties kaime esantis senas ponų Chrožentauskių šeimai kadaise priklausęs Kuba vadinamas Batakių dvaras gyvena paskutines savo dieneles. Daugiau nei dviejų šimtų metų senumo pastatas avarinės būklės pripažintas jau nuo 1999 metų, jau keletą metų jame, begalinčiame pasigirti tik kiauru stogu ir išpuvusiomis grindimis, gyvena vieni du – antsvorio ir podagros kamuojamas Vytas Tarvainis ir jo kaimynė Ona Labatmedienė.
Baltijos šalių sostinėse kyla butų kainos
Baltijos šalių sostinėse kyla butų kainos 2013.06.13 11:32 2013 metų gegužės mėnesio butų kainų indekso reikšmė rodo, kad kainos kilo visose trijose Baltijos šalių sostinėse. Taline butai pabrango 4,4 proc., Rygoje – 0,3 proc., Vilniuje – vos 0,1 proc, praneša „Ober-Haus“. Jau trečią mėnesį iš eilės aukščiausia buto vidutinė kvadratinio metro kaina tarp trijų Baltijos šalių sostinių ir toliau išlieka Taline. Gegužę ji pakilo iki 1260 EUR/kv.
N. Mačiulis: 2008-ųjų lygį būsto kainos Vilniuje pasieks 2025 metais
N. Mačiulis: 2008-ųjų lygį būsto kainos Vilniuje pasieks 2025 metais (1) 2013.06.13 10:39 Būsto įperkamumas Lietuvoje auga, tačiau vilniečiams vis dar tenka paaukoti didžiausią dalį savo pajamų būstui įsigyti, tai pat Rygos ir Talino gyventojai gali būti ramesni dėl būsto paskolų palūkanų augimo. Be to, Vilniaus gyventojams įperkamas mažiausio ploto būstas. Vilniuje augo sandorių skaičius – tiek dėl augusios pasiūlos (pirminėje rinkoje yra apie 2,5 tūkst. butų), tiek dėl paklausos. Taip pat pastaruoju metu augo butų įperkamumas, tačiau tik Vilniaus mieste.
Vilniuje iškils naujas daugiabutis
Vilniuje iškils naujas daugiabutis 2013.06.12 14:20 2013 m. vasarą centrinėje Vilniaus miesto dalyje, Rinktinės g. 38B, pradedamas statyti itin ekonomiškas 9 aukštų gyvenamasis namas. Baigiamajame statybų projekto etape numatyta atgaivinti ir šalia Rinktinės g. esančią teritorijos dalį – sutvarkyti aplinką bei įrengti žaliąsias poilsio zonas.
Pigiausias būstas pajūryje – už 50 tūkst. litų
Pigiausias būstas pajūryje – už 50 tūkst. litų (2) 2013.06.12 12:05 50–60 tūkstančių litų. Tokios investicijos pakaktų, norint įsigyti butą prie jūros – Palangoje ar Šventojoje. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo domoplius.lt duomenimis, pigiausiai šiuo metu parduodamas butas pajūryje yra Būtingės gyvenvietėje, atstumas iki jūros – apie 2 kilometrus. Skelbime teigiama, kad dviejų kambarių 54 kvadratinių metrų butas parduodamas už 50 tūkst. litų. Vieno kv.
„Hanner“ vystys namų kompleksą Rumunijoje
„Hanner“ vystys namų kompleksą Rumunijoje 2013.05.27 11:39 Kompanija AB „Hanner“ Rumunijos sostinėje Bukarešte pradeda gyvenamųjų namų komplekso statybas – tai pirmas tokio pobūdžio kompanijos projektas šiame regione po ekonominio sunkmečio. Šiais metais bus įgyvendinamas pirmasis statybų etapas, kurio metu bus investuota daugiau kaip 10 mln. litų. Per artimiausius kelerius metus „Hanner“ Bukarešte planuoja pastatyti daugiau kaip 400 butų ir iš viso investuoti daugiau kaip 100 mln. litų.
Kur brangiau – Vilniaus miegamuosiuose rajonuose ar Kauno centre?
Kur brangiau – Vilniaus miegamuosiuose rajonuose ar Kauno centre? 2013.05.23 10:48 Kauno ir Klaipėdos miestų senamiesčiuose parduodamų butų kainos mažesnės negu Vilniaus miegamuosiuose rajonuose – Karoliniškėse, Pilaitėje ar Lazdynėliuose. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo domoplius.lt ekspertai išskyrė brangiausių Lietuvos rajonų dešimtuką. Jame net devyni Vilniaus ir tik vienas Klaipėdos rajonas – Mažasis kaimelis. Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, domoplius.
 Draudimo specialistai: šiltasis metų laikas – darbymetis ilgapirščiams
Draudimo specialistai: šiltasis metų laikas – darbymetis ilgapirščiams 2013.05.14 10:09 Prasidėjus šiltajam metų sezonui draudikai įspėja apie padidėjusią vagysčių tikimybę ir pataria pasirūpinti būsto saugumu. Draudimo bendrovės „Compensa“ specialistai nustatė, kad pavasaris ir vasara – mėgstamiausias ilgapirščių laikas. Įmonės duomenimis, šiltuoju metų laiku vagysčių tikimybė išauga net 20 proc. „Įprasta, kad atšilus orams žmonės vis dažniau palieka tuščius namus ir keliasi gyventi ar poilsiauti į sodybas, atostogauja pajūryje ar stovyklauja prie ežerų.
Pirmąjį ketvirtį butų pardavimas buvo didžiausias nuo krizės pradžios
Pirmąjį ketvirtį butų pardavimas buvo didžiausias nuo krizės pradžios 2013.05.09 11:29 Priešingai nei įprasta, 2013 metų pradžioje Lietuvos nekilnojamojo turto rinka pasižymėjo išskirtiniu aktyvumu. Būsto segmente augo sandorių skaičius, komerciniame – mažėjo laisvų patalpų, toliau buvo vystomi nauji projektai, didėjo nuomos kainos, teigiama „Inreal“ analitikų parengtoje apžvalgoje. Pirminėje būsto rinkoje pirmąjį šių metų ketvirtį trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose buvo parduota apie 550 naujų butų. Palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, sandorių sudaryta 53 proc.
Vilniuje butai brangsta trečią mėnesį iš eilės
Vilniuje butai brangsta trečią mėnesį iš eilės 2013.05.08 10:13 „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų balandžio mėnesio reikšmė išaugo 0,1%. Toks pat augimas buvo stebimas ir kovo mėnesį. Tuo tarpu bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per metus, palyginti su praėjusių metų balandžiu, sumažėjo 1,3%. Teigiamam indekso reikšmės pokyčiui balandį įtakos turėjo ir vėl išaugusios butų kainos Vilniuje.
Nuosavos saulės jėgainės pagalba daugiabutis sutaupys iki 26 tūkst. litų
Nuosavos saulės jėgainės pagalba daugiabutis sutaupys iki 26 tūkst. litų 2013.05.07 16:53 Pirmąją ant daugiabučio stogo sumontuotą saulės jėgainę AB „Hanner“ artimiausiu metu planuoja neatlygintinai perduoti namo bendrijai. Per metus saulės jėgainė turėtų vidutiniškai pagaminti 20 700 kWh, tokiu atveju daugiabučio gyventojai gautų beveik 26 tūkst. litų pajamų. Praėjusių metų antroje pusėje Lietuvoje pastatytas pirmasis A energinės klasės daugiabutis „Bajorų kalvose“ nuo šiol bus ir pirmasis, ant savo stogo turintis saulės jėgainę.
Vieni prezidentės amnestijos laukia, kiti prakeikia jas abi
Vieni prezidentės amnestijos laukia, kiti prakeikia jas abi 2013.05.04 14:09 Nors prezidentūra skelbia, kad žmogžudžiai ir smurtautojai vargu ar gali sulaukti malonės, bet prezidentė nuolat tenkina jų prašymus pasigailėti. Yra problemų, kurių kaip nespręsi, visada lieka nepatenkintųjų. Viena tokių – prezidentės dekretu pagal malonės komisijos teikimą kasmetės nuteistųjų amnestijos. Peržvelgus amnestuotų žudikų sąrašą, iš tikro gaila 29 metų Vaidoto Godvaišo. Nors formaliai jis nuteistas už žmogžudystę, bet nusikaltimo aplinkybės nepuošia nusikaltimo aukos.
Ką rinktumėtės: butą Palangoje ar Kanarų saloje?
Ką rinktumėtės: butą Palangoje ar Kanarų saloje? (7) 2013.05.01 07:26 Kur būsto pirkėjas investuotų savo lėšas, jeigu tektų rinktis tarp Palangos ir vienos iš Kanarų salų. B utas Palangoje, kur oras vasarą neprognozuojamas, o žiemą kartais geliančiai šalta ir netrūksta sniego. Ar butas visus metus saulėtoje, bet tolimoje Kanarų saloje Fuerteventūroje , kur temperatūra net ir žiemą retai nukrenta žemiau 18 laipsnių šilumos, o aplinkui 150 paplūdimių.
Būsto kainų atotrūkis tarp Londono ir likusios šalies toliau didėja
Būsto kainų atotrūkis tarp Londono ir likusios šalies toliau didėja 2013.04.30 10:41 Kontrastas tarp augančių būsto kainų Londone ir krentančių kainų kitose Britanijos vietovėse toliau ryškėja, skelbia BBC. Žemės registro pirmadienį paskelbti duomenys rodo, kad nekilnojamasis turtas sostinėje nenustoja brangti, nors visoje Šiaurės Anglijoje namai pinga. Vidutinė parduodamo būsto kaina Londone pasiekė rekordinę 374 568 svarų atžymą. Namai ir butai čia kainuoja daugiau nei dvigubai brangiau nei kitur – vidutinė būsto kaina Britanijoje siekia 161 793 svarus.
Lietuvos pajūrio kurortuose butai brangesni nei Kanarų salose
Lietuvos pajūrio kurortuose butai brangesni nei Kanarų salose 2013.04.29 13:41 Kur būsto pirkėjas investuotų savo lėšas, jeigu tektų rinktis tarp Palangos ir vienos iš Kanarų salų. Butas Palangoje, kur oras vasarą neprognozuojamas, o žiemą kartais geliančiai šalta ir netrūksta sniego. Ar butas visus metus saulėtoje, bet tolimoje Kanarų saloje Fuerteventūroje, kur temperatūra net ir žiemą retai nukrenta žemiau 18 laipsnių šilumos, o aplinkui 150 paplūdimių. Kokios nekilnojamojo turto kainos minėtuose kurortuose? Lankomiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.
Būsto privilegija – aukštų valdininkų sekretorėms
Būsto privilegija – aukštų valdininkų sekretorėms 2013.04.29 09:11 Šiaulių miesto savivaldybėje reikalingiausi specialistai, gaunantys pusvelčiui nuomojamus tarnybinius butus – sekretorės. Jei į miestą atsikviestam specialistui tokio būsto reikia, jis „paimamas“ iš socialinio būsto fondo. Renkamasi skriausti šiauliečius, kurie socialinio būsto laukia metų metus, bet ne naikinti būsto privilegijos sekretorėms.
Būsto privilegija – aukštų valdininkų sekretorėms
Būsto privilegija – aukštų valdininkų sekretorėms (1) 2013.04.29 07:00 Rita ŽADEIKYTĖ Šiaulių miesto savivaldybėje reikalingiausi specialistai, gaunantys pusvelčiui nuomojamus tarnybinius butus – sekretorės. Jei į miestą atsikviestam specialistui tokio būsto reikia, jis „paimamas“ iš socialinio būsto fondo. Renkamasi skriausti šiauliečius, kurie socialinio būsto laukia metų metus, bet ne naikinti būsto privilegijos sekretorėms.