butai

N. Mačiulis: 2008-ųjų lygį būsto kainos Vilniuje pasieks 2025 metais
N. Mačiulis: 2008-ųjų lygį būsto kainos Vilniuje pasieks 2025 metais (1) 2013.06.13 10:39 Būsto įperkamumas Lietuvoje auga, tačiau vilniečiams vis dar tenka paaukoti didžiausią dalį savo pajamų būstui įsigyti, tai pat Rygos ir Talino gyventojai gali būti ramesni dėl būsto paskolų palūkanų augimo. Be to, Vilniaus gyventojams įperkamas mažiausio ploto būstas. Vilniuje augo sandorių skaičius – tiek dėl augusios pasiūlos (pirminėje rinkoje yra apie 2,5 tūkst. butų), tiek dėl paklausos. Taip pat pastaruoju metu augo butų įperkamumas, tačiau tik Vilniaus mieste.
Vilniuje iškils naujas daugiabutis
Vilniuje iškils naujas daugiabutis 2013.06.12 14:20 2013 m. vasarą centrinėje Vilniaus miesto dalyje, Rinktinės g. 38B, pradedamas statyti itin ekonomiškas 9 aukštų gyvenamasis namas. Baigiamajame statybų projekto etape numatyta atgaivinti ir šalia Rinktinės g. esančią teritorijos dalį – sutvarkyti aplinką bei įrengti žaliąsias poilsio zonas.
Pigiausias būstas pajūryje – už 50 tūkst. litų
Pigiausias būstas pajūryje – už 50 tūkst. litų (2) 2013.06.12 12:05 50–60 tūkstančių litų. Tokios investicijos pakaktų, norint įsigyti butą prie jūros – Palangoje ar Šventojoje. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo domoplius.lt duomenimis, pigiausiai šiuo metu parduodamas butas pajūryje yra Būtingės gyvenvietėje, atstumas iki jūros – apie 2 kilometrus. Skelbime teigiama, kad dviejų kambarių 54 kvadratinių metrų butas parduodamas už 50 tūkst. litų. Vieno kv.
„Hanner“ vystys namų kompleksą Rumunijoje
„Hanner“ vystys namų kompleksą Rumunijoje 2013.05.27 11:39 Kompanija AB „Hanner“ Rumunijos sostinėje Bukarešte pradeda gyvenamųjų namų komplekso statybas – tai pirmas tokio pobūdžio kompanijos projektas šiame regione po ekonominio sunkmečio. Šiais metais bus įgyvendinamas pirmasis statybų etapas, kurio metu bus investuota daugiau kaip 10 mln. litų. Per artimiausius kelerius metus „Hanner“ Bukarešte planuoja pastatyti daugiau kaip 400 butų ir iš viso investuoti daugiau kaip 100 mln. litų.
Kur brangiau – Vilniaus miegamuosiuose rajonuose ar Kauno centre?
Kur brangiau – Vilniaus miegamuosiuose rajonuose ar Kauno centre? 2013.05.23 10:48 Kauno ir Klaipėdos miestų senamiesčiuose parduodamų butų kainos mažesnės negu Vilniaus miegamuosiuose rajonuose – Karoliniškėse, Pilaitėje ar Lazdynėliuose. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo domoplius.lt ekspertai išskyrė brangiausių Lietuvos rajonų dešimtuką. Jame net devyni Vilniaus ir tik vienas Klaipėdos rajonas – Mažasis kaimelis. Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, domoplius.
 Draudimo specialistai: šiltasis metų laikas – darbymetis ilgapirščiams
Draudimo specialistai: šiltasis metų laikas – darbymetis ilgapirščiams 2013.05.14 10:09 Prasidėjus šiltajam metų sezonui draudikai įspėja apie padidėjusią vagysčių tikimybę ir pataria pasirūpinti būsto saugumu. Draudimo bendrovės „Compensa“ specialistai nustatė, kad pavasaris ir vasara – mėgstamiausias ilgapirščių laikas. Įmonės duomenimis, šiltuoju metų laiku vagysčių tikimybė išauga net 20 proc. „Įprasta, kad atšilus orams žmonės vis dažniau palieka tuščius namus ir keliasi gyventi ar poilsiauti į sodybas, atostogauja pajūryje ar stovyklauja prie ežerų.
Pirmąjį ketvirtį butų pardavimas buvo didžiausias nuo krizės pradžios
Pirmąjį ketvirtį butų pardavimas buvo didžiausias nuo krizės pradžios 2013.05.09 11:29 Priešingai nei įprasta, 2013 metų pradžioje Lietuvos nekilnojamojo turto rinka pasižymėjo išskirtiniu aktyvumu. Būsto segmente augo sandorių skaičius, komerciniame – mažėjo laisvų patalpų, toliau buvo vystomi nauji projektai, didėjo nuomos kainos, teigiama „Inreal“ analitikų parengtoje apžvalgoje. Pirminėje būsto rinkoje pirmąjį šių metų ketvirtį trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose buvo parduota apie 550 naujų butų. Palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, sandorių sudaryta 53 proc.
Vilniuje butai brangsta trečią mėnesį iš eilės
Vilniuje butai brangsta trečią mėnesį iš eilės 2013.05.08 10:13 „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų balandžio mėnesio reikšmė išaugo 0,1%. Toks pat augimas buvo stebimas ir kovo mėnesį. Tuo tarpu bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per metus, palyginti su praėjusių metų balandžiu, sumažėjo 1,3%. Teigiamam indekso reikšmės pokyčiui balandį įtakos turėjo ir vėl išaugusios butų kainos Vilniuje.
Nuosavos saulės jėgainės pagalba daugiabutis sutaupys iki 26 tūkst. litų
Nuosavos saulės jėgainės pagalba daugiabutis sutaupys iki 26 tūkst. litų 2013.05.07 16:53 Pirmąją ant daugiabučio stogo sumontuotą saulės jėgainę AB „Hanner“ artimiausiu metu planuoja neatlygintinai perduoti namo bendrijai. Per metus saulės jėgainė turėtų vidutiniškai pagaminti 20 700 kWh, tokiu atveju daugiabučio gyventojai gautų beveik 26 tūkst. litų pajamų. Praėjusių metų antroje pusėje Lietuvoje pastatytas pirmasis A energinės klasės daugiabutis „Bajorų kalvose“ nuo šiol bus ir pirmasis, ant savo stogo turintis saulės jėgainę.
Vieni prezidentės amnestijos laukia, kiti prakeikia jas abi
Vieni prezidentės amnestijos laukia, kiti prakeikia jas abi 2013.05.04 14:09 Nors prezidentūra skelbia, kad žmogžudžiai ir smurtautojai vargu ar gali sulaukti malonės, bet prezidentė nuolat tenkina jų prašymus pasigailėti. Yra problemų, kurių kaip nespręsi, visada lieka nepatenkintųjų. Viena tokių – prezidentės dekretu pagal malonės komisijos teikimą kasmetės nuteistųjų amnestijos. Peržvelgus amnestuotų žudikų sąrašą, iš tikro gaila 29 metų Vaidoto Godvaišo. Nors formaliai jis nuteistas už žmogžudystę, bet nusikaltimo aplinkybės nepuošia nusikaltimo aukos.
Ką rinktumėtės: butą Palangoje ar Kanarų saloje?
Ką rinktumėtės: butą Palangoje ar Kanarų saloje? (7) 2013.05.01 07:26 Kur būsto pirkėjas investuotų savo lėšas, jeigu tektų rinktis tarp Palangos ir vienos iš Kanarų salų. B utas Palangoje, kur oras vasarą neprognozuojamas, o žiemą kartais geliančiai šalta ir netrūksta sniego. Ar butas visus metus saulėtoje, bet tolimoje Kanarų saloje Fuerteventūroje , kur temperatūra net ir žiemą retai nukrenta žemiau 18 laipsnių šilumos, o aplinkui 150 paplūdimių.
Būsto kainų atotrūkis tarp Londono ir likusios šalies toliau didėja
Būsto kainų atotrūkis tarp Londono ir likusios šalies toliau didėja 2013.04.30 10:41 Kontrastas tarp augančių būsto kainų Londone ir krentančių kainų kitose Britanijos vietovėse toliau ryškėja, skelbia BBC. Žemės registro pirmadienį paskelbti duomenys rodo, kad nekilnojamasis turtas sostinėje nenustoja brangti, nors visoje Šiaurės Anglijoje namai pinga. Vidutinė parduodamo būsto kaina Londone pasiekė rekordinę 374 568 svarų atžymą. Namai ir butai čia kainuoja daugiau nei dvigubai brangiau nei kitur – vidutinė būsto kaina Britanijoje siekia 161 793 svarus.
Lietuvos pajūrio kurortuose butai brangesni nei Kanarų salose
Lietuvos pajūrio kurortuose butai brangesni nei Kanarų salose 2013.04.29 13:41 Kur būsto pirkėjas investuotų savo lėšas, jeigu tektų rinktis tarp Palangos ir vienos iš Kanarų salų. Butas Palangoje, kur oras vasarą neprognozuojamas, o žiemą kartais geliančiai šalta ir netrūksta sniego. Ar butas visus metus saulėtoje, bet tolimoje Kanarų saloje Fuerteventūroje, kur temperatūra net ir žiemą retai nukrenta žemiau 18 laipsnių šilumos, o aplinkui 150 paplūdimių. Kokios nekilnojamojo turto kainos minėtuose kurortuose? Lankomiausias nekilnojamojo turto skelbimų portalas Domoplius.
Būsto privilegija – aukštų valdininkų sekretorėms
Būsto privilegija – aukštų valdininkų sekretorėms 2013.04.29 09:11 Šiaulių miesto savivaldybėje reikalingiausi specialistai, gaunantys pusvelčiui nuomojamus tarnybinius butus – sekretorės. Jei į miestą atsikviestam specialistui tokio būsto reikia, jis „paimamas“ iš socialinio būsto fondo. Renkamasi skriausti šiauliečius, kurie socialinio būsto laukia metų metus, bet ne naikinti būsto privilegijos sekretorėms.
Būsto privilegija – aukštų valdininkų sekretorėms
Būsto privilegija – aukštų valdininkų sekretorėms (1) 2013.04.29 07:00 Rita ŽADEIKYTĖ Šiaulių miesto savivaldybėje reikalingiausi specialistai, gaunantys pusvelčiui nuomojamus tarnybinius butus – sekretorės. Jei į miestą atsikviestam specialistui tokio būsto reikia, jis „paimamas“ iš socialinio būsto fondo. Renkamasi skriausti šiauliečius, kurie socialinio būsto laukia metų metus, bet ne naikinti būsto privilegijos sekretorėms.
Už prabangaus būsto nuomą – keli tūkstančiai litų
Už prabangaus būsto nuomą – keli tūkstančiai litų 2013.04.24 11:51 Kai vieni skaičiuoja, ar pirkti būstą, pasiskolinus pinigų iš banko, kiti per daug nesuka sau galvos ir nuomojasi, už nuomą paklodami po kelis tūkstančius per mėnesį. Prabangūs ir daug kainuojantys butai turi savo auditoriją ir išlaiko paklausą visus metus. Šiuo metu beveik 30 proc. visų nekilnojamojo turto portale aruodas.lt publikuojamų butų nuomos skelbimų reklamuojami nuomojami butai, už kurių nuomą prašoma nuo 1800 Lt/mėn. Vilniuje tokių butų pasiūla sudaro beveik 40 proc.
Kaune ir Klaipėdoje suaktyvėjo butų prekyba
Kaune ir Klaipėdoje suaktyvėjo butų prekyba 2013.04.24 10:16 Preliminariais Registrų centro duomenimis 2013 metų pirmąjį ketvirtį Kaune parduota apie 720 butų arba 3 % daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Klaipėdoje sudaryta apie 520 butų pardavimo sandorių, t.y. beveik 4 % daugiau nei 2012 pirmąjį ketvirtį.
Šildymo kainos gena į kaimą
Šildymo kainos gena į kaimą (1) 2013.04.23 09:29 Lina Dranseikaitė Atšilus sukruto nekilnojamojo turto rinka. Panevėžiečiai dažniausiai ieško ne vasaros poilsiui tinkamų sodų ar sodybų, o pigiai išlaikomų gyvenamųjų patalpų priemiestyje. Tačiau pagrindinis kriterijus renkantis butą yra sąskaitos už šildymą. Kaip teigia nekilnojamojo turto agentūros, komercinės paskirties patalpų pardavimo ir nuomos rinka jau keleri metai nejuda iš sąstingio, o gyventojai ieško pigaus ir ekonomiško varianto.
Šildymo kainos gena į kaimą
Šildymo kainos gena į kaimą (1) 2013.04.22 18:53 Atšilus sukruto nekilnojamojo turto rinka. Panevėžiečiai dažniausiai ieško ne vasaros poilsiui tinkamų sodų ar sodybų, o pigiai išlaikomų gyvenamųjų patalpų priemiestyje. Tačiau pagrindinis kriterijus renkantis butą yra sąskaitos už šildymą. Kaip pažymi nekilnojamojo turto agentūros, komercinės paskirties patalpų pardavimo ir nuomos rinka jau keleri metai nejuda iš sąstingio, o gyventojai ieško pigaus ir ekonomiško varianto.
Būsto išlaikymo mokesčių palyginimas: Lietuva prieš Didžiąją Britaniją
Būsto išlaikymo mokesčių palyginimas: Lietuva prieš Didžiąją Britaniją (21) 2013.04.21 07:30  Kalendorinis pavasaris, kurio ypatumus kažkada aprašė K.Donelaitis savo „Pavasario linksmybėse“ (Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą ir žiemos šaltos trūsus pargriaudama juokės… Pamenate?) jau įpusėjo, tačiau jis vis dar vos juntamas tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje. Neįprastai ilgai užsitęsę šalčiai ir kas mėnesį gaunamos sąskaitos už šildymą baigia pragraužti skyles mūsų tėvynainių piniginėse.
Lietuvos būsto rinka: Vilnius kyla, regionuose tyla
Lietuvos būsto rinka: Vilnius kyla, regionuose tyla 2013.04.18 09:26 Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Ober-Haus“ po metų pertraukos vėl fiksuoja teigiamus būsto kainų pokyčius Lietuvos sostinėje. Per pirmus tris šių metų mėnesius butų kainos Vilniuje ūgtelėjo 0,5%, o vidutinė buto kaina išaugo iki 4112 Lt/m2. Kainos kilo visuose segmentuose: naujos ir senos statybos butuose gyvenamuosiuose ir prestižiniuose rajonuose bei centrinėje miesto dalyje. Tuo tarpu kiti Lietuvos didmiesčiai ir toliau nerodo atsigavimo požymių, o kainų kreivė lengvai juda žemyn.
Prancūzijos ministrai pirmąkart deklaravo savo turtą
Prancūzijos ministrai pirmąkart deklaravo savo turtą 2013.04.15 22:32  Prancūzijos ministrai pirmadienį pirmąkart paviešino duomenis apie savo turtą, prezidentui Francois Hollande'ui (Fransua Holandui) tikintis, kad tai padės atkurti pasitikėjimą skandalų krečiama socialistų vyriausybe. 37 ministrų ir premjero Jeano Marco Ayrault (Žano Marko Airo) turto (nekilnojamojo turto, akcijų, gyvybės draudimo lėšų, automobilių) deklaracijos paskelbtos specialiai sukurtame tinklalapyje (http://www.declarations-patrimoine.gouvernement.
Ekonomiški butai įgauna vis didesnę paklausą
Ekonomiški butai įgauna vis didesnę paklausą 2013.04.15 09:08 Ieškodami įsigyti butą, šiuo metu pirkėjai labiausiai koncentruojasi į tai, kad būstas būtų ekonomiškas arba kad ateityje jį galėtų nesunkiai parduoti. Didžiuosiuose šalies miestuose paklausiausi ir didžiausio susidomėjimo sulaukia ekonomiški butai už vidutinę kainą. Vilniuje paklausiausi nedideli ekonomiški butai Parduodamų butų kainos Vilniuje buvo didžiausios 2008 m. I–ąjį ketvirtį. Šis laikotarpis buvo atskaitos taškas, nuo kurio kainos ėmė mažėti.
J. Vainauskas giria Alytų ir „Dzūkijai” sudarytas sąlygas
J. Vainauskas giria Alytų ir „Dzūkijai” sudarytas sąlygas 2013.04.12 14:33 Trylika metų „Lietuvos ryto“ krepšinio komandai vadovavęs jos prezidento, „Lietuvos ryto“ vyriausiojo redaktoriaus Gedvydo Vainausko sūnus Jonas Vainauskas antra savaitė dirba nuo praėjusio rudens suburto Alytaus krepšinio klubo „Dzūkija“ sporto reikalų vadovu. Artėjantį savaitgalį Alytaus arenoje vyksiančios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto varžybos – didelis išbandymas „Dzūkijai“ su nauju sporto reikalų vadovu priešakyje.
Kaltų dėl varveklių ar plytų apgadintų automobilių tenka ieškoti teismuose
Kaltų dėl varveklių ar plytų apgadintų automobilių tenka ieškoti teismuose 2013.04.12 09:50 Užsitęsusi žiema nedžiugina ir šalies draudimo bendrovių. Draudikai ypač nelaukia atlydžio, kuomet padaugėja sudėtingų atvejų, susijusių su nuo stogų krentančių varveklių, apledėjusio sniego gabalų ar nuo drėgmės trupančių pastato konstrukcijų pridarytais nuostoliais. Pasak draudimo bendrovės „Compensa“ žalų skyriaus vadovo Tomašo Stankevičiaus, tokiais atvejais ypač dažnai nukenčia automobiliai. Neretai jie apgadinami gana smarkiai, todėl žalos padengimas yra opus klausimas.
Sostinėje vėl pabrango butai
Sostinėje vėl pabrango butai (2) 2013.04.10 11:24  „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), duomenimis, šių metų kovo mėnesio reikšmė išaugo 0,1 %. Palyginti su praėjusių metų kovu, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuose sumažėjo 1,6 % rašoma pranešime spaudai. Bendram kovo mėnesio indekso reikšmės pokyčiui įtakos turėjo 0,3 % ūgtelėjusios butų kainos Vilniuje.
Gyvenimo būdo laidoje bus pristatyti brangiausi šiuo metu Lietuvoje parduodami namai, butai ir automobiliai
Gyvenimo būdo laidoje bus pristatyti brangiausi šiuo metu Lietuvoje parduodami namai, butai ir automobiliai 2013.04.08 14:14 Šio vakaro gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ žiūrovai išvys vienus prabangiausių nekilnojamojo turto objektų ir automobilių, parduodamų Lietuvoje. Tiesa, norintiems įsigyti brangiausius daiktus, tektų pakloti ne vieną, ir ne du milijonus litų. 7 milijonai litų – tiek kainuoja vienas brangiausių šiuo metu parduodamų namų Lietuvoje, kurį išvys laidos žiūrovai. Jo kaina vos keliais šimtais tūkstančių litų didesnė nei brangiausio automobilio pasaulyje.
Vilniuje ir Raseiniuose degė butai
Vilniuje ir Raseiniuose degė butai (1) 2013.04.06 22:20 Sostinėje nukentėjusių nėra, Raseiniuose vyriškis apdegė veidą. Pirmas gaisras kilo Raseiniuose apie antrą valandą dienos. Vilniaus gatvėje degė butas daugiabučiame name. Atvykus į įšvykio vietą paaiškėjo, jog viduje yra žmogus. Ugniagesiai išvedė vyriškį, kuriam buvo apdegęs veidas. Nukentėjusį išvežė medikai. Pirminiais duomenimis gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo lovoje. Apdegė kambarys ir jame buvę baldai, daiktai. Dėl rūkymo lovoje gaisras kilo vakare ir sostinės Kalvarijų gatvėje.
NT rinkos grimasos: bet juk aš tiek mokėjau!
NT rinkos grimasos: bet juk aš tiek mokėjau! 2013.04.06 19:06 Povilas LUNGĖ Šiaulių gyventojai, atrodo, yra gerokai pervertinę savo turimą nekilnojamąjį turtą – nenorėdami nusileisti didmiesčių gyventojams, nenori nuleisti ir savo norimo parduoti nekilnojamojo turto kainų. Tokią nuomonę galima susidaryti paskaičius NT skelbimų komentarus. Tai kodėl tie butai niekaip nepinga? O gal nekilnojamojo turto vertintojai dirba atsainiai – paprašyti užrašo didesnę sumą? Pirko brangiai, todėl nori daug gauti pardavę Pernai rudenį Ūkio bankas, už rekordinę 357 mln.
Įtaria, kad socialiniai būstai Kaune remontuoti tik „popieriuje“
Įtaria, kad socialiniai būstai Kaune remontuoti tik „popieriuje“ 2013.04.03 19:41 Jūratė Anilionytė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt Kauno prokurorai tiria, ar savivaldybei priklausančių socialinių būstų remontą organizavę valdininkai neišpūtė darbų kainų ir ar iš viso butai buvo remontuoti. Politikai įtaria, kad per metus tariamų remonto darbų galėjo būti už maždaug 1,5 mln. litų. Savivaldybės administracijos vadovas sako, jog panašių tyrimų būta ir anksčiau, tačiau juos teisėsauga nutraukusi.