butai

Būsto išlaikymo mokesčių palyginimas: Lietuva prieš Didžiąją Britaniją
Būsto išlaikymo mokesčių palyginimas: Lietuva prieš Didžiąją Britaniją (21) 2013.04.21 07:30  Kalendorinis pavasaris, kurio ypatumus kažkada aprašė K.Donelaitis savo „Pavasario linksmybėse“ (Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą ir žiemos šaltos trūsus pargriaudama juokės… Pamenate?) jau įpusėjo, tačiau jis vis dar vos juntamas tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje. Neįprastai ilgai užsitęsę šalčiai ir kas mėnesį gaunamos sąskaitos už šildymą baigia pragraužti skyles mūsų tėvynainių piniginėse.
Lietuvos būsto rinka: Vilnius kyla, regionuose tyla
Lietuvos būsto rinka: Vilnius kyla, regionuose tyla 2013.04.18 09:26 Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Ober-Haus“ po metų pertraukos vėl fiksuoja teigiamus būsto kainų pokyčius Lietuvos sostinėje. Per pirmus tris šių metų mėnesius butų kainos Vilniuje ūgtelėjo 0,5%, o vidutinė buto kaina išaugo iki 4112 Lt/m2. Kainos kilo visuose segmentuose: naujos ir senos statybos butuose gyvenamuosiuose ir prestižiniuose rajonuose bei centrinėje miesto dalyje. Tuo tarpu kiti Lietuvos didmiesčiai ir toliau nerodo atsigavimo požymių, o kainų kreivė lengvai juda žemyn.
Prancūzijos ministrai pirmąkart deklaravo savo turtą
Prancūzijos ministrai pirmąkart deklaravo savo turtą 2013.04.15 22:32  Prancūzijos ministrai pirmadienį pirmąkart paviešino duomenis apie savo turtą, prezidentui Francois Hollande'ui (Fransua Holandui) tikintis, kad tai padės atkurti pasitikėjimą skandalų krečiama socialistų vyriausybe. 37 ministrų ir premjero Jeano Marco Ayrault (Žano Marko Airo) turto (nekilnojamojo turto, akcijų, gyvybės draudimo lėšų, automobilių) deklaracijos paskelbtos specialiai sukurtame tinklalapyje (http://www.declarations-patrimoine.gouvernement.
Ekonomiški butai įgauna vis didesnę paklausą
Ekonomiški butai įgauna vis didesnę paklausą 2013.04.15 09:08 Ieškodami įsigyti butą, šiuo metu pirkėjai labiausiai koncentruojasi į tai, kad būstas būtų ekonomiškas arba kad ateityje jį galėtų nesunkiai parduoti. Didžiuosiuose šalies miestuose paklausiausi ir didžiausio susidomėjimo sulaukia ekonomiški butai už vidutinę kainą. Vilniuje paklausiausi nedideli ekonomiški butai Parduodamų butų kainos Vilniuje buvo didžiausios 2008 m. I–ąjį ketvirtį. Šis laikotarpis buvo atskaitos taškas, nuo kurio kainos ėmė mažėti.
J. Vainauskas giria Alytų ir „Dzūkijai” sudarytas sąlygas
J. Vainauskas giria Alytų ir „Dzūkijai” sudarytas sąlygas 2013.04.12 14:33 Trylika metų „Lietuvos ryto“ krepšinio komandai vadovavęs jos prezidento, „Lietuvos ryto“ vyriausiojo redaktoriaus Gedvydo Vainausko sūnus Jonas Vainauskas antra savaitė dirba nuo praėjusio rudens suburto Alytaus krepšinio klubo „Dzūkija“ sporto reikalų vadovu. Artėjantį savaitgalį Alytaus arenoje vyksiančios Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalinio ketverto varžybos – didelis išbandymas „Dzūkijai“ su nauju sporto reikalų vadovu priešakyje.
Kaltų dėl varveklių ar plytų apgadintų automobilių tenka ieškoti teismuose
Kaltų dėl varveklių ar plytų apgadintų automobilių tenka ieškoti teismuose 2013.04.12 09:50 Užsitęsusi žiema nedžiugina ir šalies draudimo bendrovių. Draudikai ypač nelaukia atlydžio, kuomet padaugėja sudėtingų atvejų, susijusių su nuo stogų krentančių varveklių, apledėjusio sniego gabalų ar nuo drėgmės trupančių pastato konstrukcijų pridarytais nuostoliais. Pasak draudimo bendrovės „Compensa“ žalų skyriaus vadovo Tomašo Stankevičiaus, tokiais atvejais ypač dažnai nukenčia automobiliai. Neretai jie apgadinami gana smarkiai, todėl žalos padengimas yra opus klausimas.
Sostinėje vėl pabrango butai
Sostinėje vėl pabrango butai (2) 2013.04.10 11:24  „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), duomenimis, šių metų kovo mėnesio reikšmė išaugo 0,1 %. Palyginti su praėjusių metų kovu, per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuose sumažėjo 1,6 % rašoma pranešime spaudai. Bendram kovo mėnesio indekso reikšmės pokyčiui įtakos turėjo 0,3 % ūgtelėjusios butų kainos Vilniuje.
Gyvenimo būdo laidoje bus pristatyti brangiausi šiuo metu Lietuvoje parduodami namai, butai ir automobiliai
Gyvenimo būdo laidoje bus pristatyti brangiausi šiuo metu Lietuvoje parduodami namai, butai ir automobiliai 2013.04.08 14:14 Šio vakaro gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ žiūrovai išvys vienus prabangiausių nekilnojamojo turto objektų ir automobilių, parduodamų Lietuvoje. Tiesa, norintiems įsigyti brangiausius daiktus, tektų pakloti ne vieną, ir ne du milijonus litų. 7 milijonai litų – tiek kainuoja vienas brangiausių šiuo metu parduodamų namų Lietuvoje, kurį išvys laidos žiūrovai. Jo kaina vos keliais šimtais tūkstančių litų didesnė nei brangiausio automobilio pasaulyje.
Vilniuje ir Raseiniuose degė butai
Vilniuje ir Raseiniuose degė butai (1) 2013.04.06 22:20 Sostinėje nukentėjusių nėra, Raseiniuose vyriškis apdegė veidą. Pirmas gaisras kilo Raseiniuose apie antrą valandą dienos. Vilniaus gatvėje degė butas daugiabučiame name. Atvykus į įšvykio vietą paaiškėjo, jog viduje yra žmogus. Ugniagesiai išvedė vyriškį, kuriam buvo apdegęs veidas. Nukentėjusį išvežė medikai. Pirminiais duomenimis gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo lovoje. Apdegė kambarys ir jame buvę baldai, daiktai. Dėl rūkymo lovoje gaisras kilo vakare ir sostinės Kalvarijų gatvėje.
NT rinkos grimasos: bet juk aš tiek mokėjau!
NT rinkos grimasos: bet juk aš tiek mokėjau! 2013.04.06 19:06 Povilas LUNGĖ Šiaulių gyventojai, atrodo, yra gerokai pervertinę savo turimą nekilnojamąjį turtą – nenorėdami nusileisti didmiesčių gyventojams, nenori nuleisti ir savo norimo parduoti nekilnojamojo turto kainų. Tokią nuomonę galima susidaryti paskaičius NT skelbimų komentarus. Tai kodėl tie butai niekaip nepinga? O gal nekilnojamojo turto vertintojai dirba atsainiai – paprašyti užrašo didesnę sumą? Pirko brangiai, todėl nori daug gauti pardavę Pernai rudenį Ūkio bankas, už rekordinę 357 mln.
Įtaria, kad socialiniai būstai Kaune remontuoti tik „popieriuje“
Įtaria, kad socialiniai būstai Kaune remontuoti tik „popieriuje“ 2013.04.03 19:41 Jūratė Anilionytė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt Kauno prokurorai tiria, ar savivaldybei priklausančių socialinių būstų remontą organizavę valdininkai neišpūtė darbų kainų ir ar iš viso butai buvo remontuoti. Politikai įtaria, kad per metus tariamų remonto darbų galėjo būti už maždaug 1,5 mln. litų. Savivaldybės administracijos vadovas sako, jog panašių tyrimų būta ir anksčiau, tačiau juos teisėsauga nutraukusi.
„Penki kontintentai“ į loftų kvartalo plėtrą investuos 5 mln. litų
„Penki kontintentai“ į loftų kvartalo plėtrą investuos 5 mln. litų 2013.03.27 12:00 Sostinėje, ties Kalvarijų ir Kareivių gatvių sankryža, pradėtas vykdyti loftų miesto „Loft Town“ antras plėtros etapas. Jo metu pirmajame Rytų Europoje loftų mieste bus įrengta dar 2000 kv. m. naujų gyvenamųjų butų. Darbus planuojama baigti 2014 m. pradžioje, o investicijos į šį etapą siekia 5 mln. litų. Visas „Loft Town“ vystymas apims tris etapus, o iki šiol į projektą investuota 20 mln. litų. Projektą, kurio metu kuriami 36 - 120 kv.
Išsinuomoti namą Lietuvoje – ne taip paprasta
Išsinuomoti namą Lietuvoje – ne taip paprasta 2013.03.26 10:28 Išsinuomoti namą Lietuvoje – ne taip paprasta kaip butą. Nekilnojamojo turto specialistų teigimu, pastaruoju metu individualių namų nuomos poreikis vis labiau auga, tačiau pasiūla išlieka nepakitusi. Lankomiausio nekilnojamojo turto skelbimų portalo domoplius.lt duomenimis, vienam nuomojamam namui tenka net devyni butai. Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, domoplius.lt projekto vadovo, mažesniuose miestuose išsinuomoti namą – misija neįmanoma, nes nėra pasirinkimo.
Renovacijos vadovas nepamiršo ir savo daugiabučio
Renovacijos vadovas nepamiršo ir savo daugiabučio (1) 2013.03.22 07:12 Renovacijos programos konsultanto poste tik apšilti kojas spėjęs Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Malinauskas susirūpino ir asmenine gerove. Namo, kuriame pats gyvena, kaimynams jis prabilo apie renovaciją.
Daugumos pirkėjų akys krypsta į naujos statybos butus
Daugumos pirkėjų akys krypsta į naujos statybos butus 2013.03.20 13:56 2012 m. didžiausia dalis naujų butų Vilniuje pastatyta gyvenamuosiuose rajonuose ir sudarė net 64 proc. visos pasiūlos. Šiaurės vakarinė miesto dalis - Verkių, Pilaitės ir Pašilaičių seniūnijos - išlieka populiariausia tarp plėtotojų. Centrinėje miesto dalyje (Naujamiestis, Senamiestis ir Užupis) naujos statybos butų dalis praėjusiais metais sudarė 22 proc., mažiausiai naujų projektų buvo plėtojama prestižiniuose rajonuose (Antakalnyje ir Žvėryne) - 14 proc.
Miestai, kuriuose gimė Hitleris ir Stalinas: skirtumai ir panašumai
Miestai, kuriuose gimė Hitleris ir Stalinas: skirtumai ir panašumai (4) 2013.03.18 21:05 Miestų, kuriuose gimė diktatoriai Josifas Stalinas ir Adolfas Hitleris, visiškai skirtingai vertina jų paveldą ir turi skirtinga požiūrį į jų vardų minėjimą, rašoma BBCRussian.com. Visai nesunku įsivaizduoti du labiau skirtingus miestus, nei Gruzijos Goris ir austrų Braunau prie Ino. Goris su savo susenusiais sovietino laikotarpio daugiaaukščiais, yra išsidėstęs Kaukazo kalnų papėdėje.
Daugiausia butų perkama Vilniuje
Daugiausia butų perkama Vilniuje 2013.03.14 11:05 „Swedbank“ būsto įperkamumo indeksas, vertinantis gyventojų galimybes įsigyti butą savo mieste, rodo, kad 2012 metų pabaigoje būsto įperkamumas Vilniuje augo sparčiausiai iš Baltijos šalių sostinių ir per paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį padvigubėjo. Nepaisant vis dar išliekančio gyventojų atsargumo skolinantis, žymiai lengviau įperkami būstai ir didėjanti jų pasiūla lėmė išaugusį nekilnojamo turto rinkos aktyvumą.
Sostinėje brango butai prestižiniuose rajonuose
Sostinėje brango butai prestižiniuose rajonuose 2013.03.14 10:35 „Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų vasario mėnesio reikšmė išliko nepakitusi. Per metus butų kainos Lietuvos didmiesčiuose sumažėjo 1,7%. Vasario mėnesį šalies didmiesčiuose butų kainos judėjo skirtingomis kryptimis, nors bendra indekso reikšmė ir nekito.
Iš periferijos į sostinę – tik pardavus kelis butus
Iš periferijos į sostinę – tik pardavus kelis butus 2013.03.13 12:07 Uteniškiui ar šiauliečiui reikėtų parduoti tris, o Kėdainių gyventojui keturis butus, kad už surinktą sumą galėtų nusipirkti vidutinės kainos butą sostinėje. Kauno ar Druskininkų gyventojas, norėdamas persikraustyti į Vilnių, turėtų parduoti du butus, rodo lankomiausio nekilnojamojo turto portalo domoplius.lt duomenys. „Iš pirmo žvilgsnio kitų miestų gyventojams nusipirkti butą sostinėje atrodo neįmanoma.
Pasaulio ekonomika – po moterų padu
Pasaulio ekonomika – po moterų padu (2) 2013.03.08 16:40 Sakoma, kad visos blogybės – per moteris. Kai kurie ekonomistai linkę suabejoti šia maksima: ne visos ir ne per visas. Bet įsigilinus į pasaulinės finansų krizės priežastis pasidaro aišku: negalima neįvertinti moterų kenksmingumo. Bent jau ekonomikai, teigia Aleksandras Zotinas portale „kommersant.ru“. Neseniai Saudo Arabijos aukščiausiųjų ulemų (musulmonų mokslininkų teologų ir teisininkų – balsas.
Kaip gyventi, kai dienai turi 5 litus?
Kaip gyventi, kai dienai turi 5 litus? (18) 2013.03.06 19:00 Romualda URBONAVIČIŪTĖ Nors ekonominė, finansinė krizė rodos baigėsi, tačiau kai kurie žmonės tebegyvena kieto taupymo režimu. Gal liktų ir daugiau, jei jie sudarytų savo išlaidų biudžetą ir nebijotų pažvelgti tiesai į akis, kokia dalis pinigų išleidžiama visokioms smulkmenoms. Penki litai dienai Šiaulietei Eglei (vardas pakeistas) bankų griūtys nė motais – ji dirba biudžetinėje įstaigoje už minimalią algą ir santaupų neturi. Gyvena su suaugusiu sūnumi, kuris taip pat dirba už minimumą.
Tatuinas: akys, žvelgiančios iš dykumos
Tatuinas: akys, žvelgiančios iš dykumos (1) 2013.03.04 14:59 Miestas, kurio namai, rodos, visų pamiršti, žvelgia tuščiomis ir baugiomis langų ertmėmis. Smėlio spalvos statiniai, apsupti dykumų. Tokį vaizdą, kuris labiau primena fantastikos filmus nei realybę, galima išvysti pietų Tunise, rašo tinklalapis kelioniumanija.lt. Tai – Tatuinas, nedidelis miestas, kuriame išlikę autentiški berberų statiniai, vadinamieji „olos-butai“. Išvertus iš berberų kalbos, Tatuino pavadinimas reiškia akį arba vandens šaltinį.
Klaustrofobiją sukeliantys būstai: butai-kabinos Honkonge
Klaustrofobiją sukeliantys būstai: butai-kabinos Honkonge (6) 2013.03.04 12:00 Jeigu matėte režisieriaus Wong Kar Wai nuostabų filmą „Čunkingo ekspresas“, ar buvote apsistoję viename iš šimtų hostelių Honkongo „Chungking Mansions“, tai turite turėti bent menkiausią supratimą apie tai, kai Honkonge turėtų gyventi didžioji dalis politinių ir pilietinių teisių netekusių, skurdžiausių vietinių žmonių, rašoma „Architizer“. Daugumos šių žmonių būstai – vienintelis siauras kambarėlis, užpildytas egzistavimui būtinais daiktais.
Tyrimas: siūlių remonto šaukiasi du trečdaliai senų Kauno daugiabučių
Tyrimas: siūlių remonto šaukiasi du trečdaliai senų Kauno daugiabučių (4) 2013.03.04 11:46 Daugiabučių namų administratoriai skaičiuoja, kad net 70 proc. Kauno daugiabučių namų reikia remontuoti tarpblokines siūles. To laiku nepadarius gali pradėti drėkti buto sienos ir įsimesti sunkiai išnaikinamas pelėsis. Norintieji, kad jų daugiabutyje būtų sutvarkytos susidėvėjusios siūlės turėtų nedelsti – šie darbai atliekami tik nuo kovo iki spalio.
Pirkėjus vis labiau domina nauji butai
Pirkėjus vis labiau domina nauji butai (1) 2013.03.04 09:41 Butai vis dar yra vieni iš patraukliausių ir paklausiausių nekilnojamojo turto objektų, kuriais domisi didelė dalis būsto ieškančiųjų. Nuo praėjusių metų pradžios butai yra atpigę Vilniuje ir Klaipėdoje, Kaune fiksuojamas kelių procentų kainų augimas. Taip pat per paskutinius metus pastebima kitų tendencijų – pirkėjus vis labiau domina naujos statybos butai, kai kurie nekilnojamąjį turtą perka kaip investiciją. Vilnius.
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“: Ministrų kabinetų įnašas į ūkio reformas
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“: Ministrų kabinetų įnašas į ūkio reformas 2013.02.23 12:09  Parengė Stasys Vaitkevičius, „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ Buvusios Sovietų Sąjungos ekonominio, socialinio, finansinio ir politinio formalaus žlugimo išvakarėse Lietuva, 1990 m. kovo 11-ąją teisiškai atkūrusi savo nepriklausomą valstybę, neišvengiamai susidūrė su daugybe objektyvių ir subjektyvių veiksnių, didele dalimi nulėmusių vyriausybių veiksmus arba bent jau padariusių joms didelę įtaką.
Iš Rusijos nelegaliai dingsta milijardai
Iš Rusijos nelegaliai dingsta milijardai 2013.02.20 19:07 Rusijos centrinio banko vadovas trečiadienį pareiškė, kad 2012 metais iš šalies į užsienį buvo išsiųsta beveik 50 mlrd. JAV dolerių, arba apie 2,5 proc. visų nacionalinių pajamų. Pasak Sergejaus Ignatjevo, didžioji dalis šios sumos priklauso vienai asmenų grupei, kurios jis neįvardino.
Tauragėje įsiplieskė konfliktas dėl  per ilgų radiatorių
Tauragėje įsiplieskė konfliktas dėl per ilgų radiatorių (3) 2013.02.16 21:12 Margarita PŪDŽIUVIENĖ Teisybės paieškos Gedimino gatvės 8 name gyvenančiai Aldonai Krompalcienei atsirūgo. Pagyvenusi moteris, norėdama išsiaiškinti, kodėl jos bute penktajame aukšte žiemą termometro stulpelis nepakyla aukščiau 16 laipsnių, kaip reikiant įsiutino namo bendrijos pirmininką Edmundą Blažį. Pastarasis sudarė komisiją, kuri priėmė sprendimą, įpareigojantį A.Krompalcienę sumažinti radiatorių sekcijas, o buto lubas apšiltinti.
Emigracija po 10 metų sukrės Lietuvos NT rinką
Emigracija po 10 metų sukrės Lietuvos NT rinką (4) 2013.02.14 11:30 Ar butai brangs? Pasak „Nordea Bank“ ekonomisto Žygimanto Maurico, norint atsakyti į šį klausimą, reikia atsisukti į istoriją, kuri rodo, kad NT kainos visuomet yra daugiau mažiau stabilios. Didesni kainų šuoliai pasijunta šoktelėjus ekonomikos rodikliams – kuo didesnis ekonomikos augimas, tuo didesnės butų kainos.
Būstas Vilniuje: kurį mikrorajoną pasirinkti?
Būstas Vilniuje: kurį mikrorajoną pasirinkti? (1) 2013.02.14 08:11 Kamilė Šulcaitė, LRT televizijos laida „Pinigų karta“, LRT.lt Šį kartą LRT televizijos laida „Pinigų karta“ pasidomėjo, kurie Vilniaus rajonai gyventojams patraukliausi, kurie geidžiamiausi, o kur realiai žmonės gali įpirkti būstą. Senamiestis – svajonių rajonas, bet ne kiekvienam prieinamas Pagal patrauklumą, be jokios abejonės, ekspertų vertinimais, nugalėjo sostinės Senamiestis. „Senamiestis yra pati seniausia miesto dalis.