butai

Tyrimas: siūlių remonto šaukiasi du trečdaliai senų Kauno daugiabučių
Tyrimas: siūlių remonto šaukiasi du trečdaliai senų Kauno daugiabučių (4) 2013.03.04 11:46 Daugiabučių namų administratoriai skaičiuoja, kad net 70 proc. Kauno daugiabučių namų reikia remontuoti tarpblokines siūles. To laiku nepadarius gali pradėti drėkti buto sienos ir įsimesti sunkiai išnaikinamas pelėsis. Norintieji, kad jų daugiabutyje būtų sutvarkytos susidėvėjusios siūlės turėtų nedelsti – šie darbai atliekami tik nuo kovo iki spalio.
Pirkėjus vis labiau domina nauji butai
Pirkėjus vis labiau domina nauji butai (1) 2013.03.04 09:41 Butai vis dar yra vieni iš patraukliausių ir paklausiausių nekilnojamojo turto objektų, kuriais domisi didelė dalis būsto ieškančiųjų. Nuo praėjusių metų pradžios butai yra atpigę Vilniuje ir Klaipėdoje, Kaune fiksuojamas kelių procentų kainų augimas. Taip pat per paskutinius metus pastebima kitų tendencijų – pirkėjus vis labiau domina naujos statybos butai, kai kurie nekilnojamąjį turtą perka kaip investiciją. Vilnius.
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“: Ministrų kabinetų įnašas į ūkio reformas
„Nepriklausomybės sąsiuviniai“: Ministrų kabinetų įnašas į ūkio reformas 2013.02.23 12:09  Parengė Stasys Vaitkevičius, „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ Buvusios Sovietų Sąjungos ekonominio, socialinio, finansinio ir politinio formalaus žlugimo išvakarėse Lietuva, 1990 m. kovo 11-ąją teisiškai atkūrusi savo nepriklausomą valstybę, neišvengiamai susidūrė su daugybe objektyvių ir subjektyvių veiksnių, didele dalimi nulėmusių vyriausybių veiksmus arba bent jau padariusių joms didelę įtaką.
Iš Rusijos nelegaliai dingsta milijardai
Iš Rusijos nelegaliai dingsta milijardai 2013.02.20 19:07 Rusijos centrinio banko vadovas trečiadienį pareiškė, kad 2012 metais iš šalies į užsienį buvo išsiųsta beveik 50 mlrd. JAV dolerių, arba apie 2,5 proc. visų nacionalinių pajamų. Pasak Sergejaus Ignatjevo, didžioji dalis šios sumos priklauso vienai asmenų grupei, kurios jis neįvardino.
Tauragėje įsiplieskė konfliktas dėl  per ilgų radiatorių
Tauragėje įsiplieskė konfliktas dėl per ilgų radiatorių (3) 2013.02.16 21:12 Margarita PŪDŽIUVIENĖ Teisybės paieškos Gedimino gatvės 8 name gyvenančiai Aldonai Krompalcienei atsirūgo. Pagyvenusi moteris, norėdama išsiaiškinti, kodėl jos bute penktajame aukšte žiemą termometro stulpelis nepakyla aukščiau 16 laipsnių, kaip reikiant įsiutino namo bendrijos pirmininką Edmundą Blažį. Pastarasis sudarė komisiją, kuri priėmė sprendimą, įpareigojantį A.Krompalcienę sumažinti radiatorių sekcijas, o buto lubas apšiltinti.
Emigracija po 10 metų sukrės Lietuvos NT rinką
Emigracija po 10 metų sukrės Lietuvos NT rinką (4) 2013.02.14 11:30 Ar butai brangs? Pasak „Nordea Bank“ ekonomisto Žygimanto Maurico, norint atsakyti į šį klausimą, reikia atsisukti į istoriją, kuri rodo, kad NT kainos visuomet yra daugiau mažiau stabilios. Didesni kainų šuoliai pasijunta šoktelėjus ekonomikos rodikliams – kuo didesnis ekonomikos augimas, tuo didesnės butų kainos.
Būstas Vilniuje: kurį mikrorajoną pasirinkti?
Būstas Vilniuje: kurį mikrorajoną pasirinkti? (1) 2013.02.14 08:11 Kamilė Šulcaitė, LRT televizijos laida „Pinigų karta“, LRT.lt Šį kartą LRT televizijos laida „Pinigų karta“ pasidomėjo, kurie Vilniaus rajonai gyventojams patraukliausi, kurie geidžiamiausi, o kur realiai žmonės gali įpirkti būstą. Senamiestis – svajonių rajonas, bet ne kiekvienam prieinamas Pagal patrauklumą, be jokios abejonės, ekspertų vertinimais, nugalėjo sostinės Senamiestis. „Senamiestis yra pati seniausia miesto dalis.
 Malonė recidyvistams nesuteikiama
Malonė recidyvistams nesuteikiama 2013.02.13 20:00 Pirmajame šių metų Malonės komisijos posėdyje buvo apsvarstytas 81 nuteistojo prašymas suteikti malonę. Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo maloninga keturiems nuteistiesiems. Prašo recidyvistai Malonės komisija renkasi ir svarsto prašymus 4–5 kartus per metus. „Priklausomai nuo to, kiek prašymų susikaupia – griežto reglamento, kas kiek laiko komisija privalo rinktis, nėra“, –„Akistatai“ sakė Prezidento kanceliarijos spaudos tarnyba.
 Vis dažniau butas perkamas nuomai
Vis dažniau butas perkamas nuomai 2013.02.07 14:03 Pernai šalyje nekilnojamojo turto (NT) rinka aktyvėjo: būsto sektoriuje daugėjo pardavimų, į rinką grįžta pirkėjai, daugėja perkančių NT kaip investiciją. Komerciniame segmente vyko naujų projektų statybos, augo paklausa, rodo NT bendrovės "In real" duomenys.
Lietuvos būstų rinkai atsigauti padeda emigrantai
Lietuvos būstų rinkai atsigauti padeda emigrantai (4) 2013.02.07 13:59 Mažos indėlių palūkanos bankuose gyventojus ir investuotojus verčia ieškoti alternatyvų, todėl vis daugiau žmonių susirengia investuoti į nekilnojamąjį turtą (NT), tarp jų ir emigrantai, ketvirtadienį Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) surengtoje konferencijoje sakė „Inreal“ Konsultacijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius. „Aktyvumas pernai, lyginant su ankstesniais metais, buvo pastebimas visuose NT sektoriuose.
Auga naujos statybos prestižnių butų paklausa
Auga naujos statybos prestižnių butų paklausa 2013.02.07 11:30 2012 metais naujų butų rinka Vilniuje išaugo apie 20 proc. - buvo parduota per 1500 naujos statybos būstų. Nuo 2007 metų tai rekordinis skaičius. 2010-2011 metais ekonominės ir vidutinės klasės butai, kurių kaina iki 5000 litų už kv. m. buvo populiariausi. Prestižiniai butai – nuo 6000 litų už kv. m. - buvo kur kas mažiau populiarūs.
Daugiabučių renovavimo įšalas netirpsta
Daugiabučių renovavimo įšalas netirpsta (2) 2013.02.06 16:47 Naujoji Vyriausybė, siekdama išjudinti daugiabučių renovavimo darbus, užsimojo padidinti valstybinių institucijų kompetenciją ir galias. Tačiau savivaldybių atstovai įsitikinę, kad skubėti nereikia. Andriaus Kubiliaus vadovaujamos dešiniųjų Vyriausybės daugiabučių renovacijos programa patyrė fiasko. 2009 m. žadėta renovuoti 500 namų, 2010 m. – 1 tūkst., o iki 2013 m. – net 4,9 tūkst. Tačiau iki praėjusių metų Lietuvoje renovuota vos daugiau nei 470 daugiabučių.
Baltijos šalių NT rinką maitina rusiški ir skandinaviški pinigai
Baltijos šalių NT rinką maitina rusiški ir skandinaviški pinigai (1) 2013.02.05 10:55 Po stagnacijos atsigaunančią Lietuvos ir kitų Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinką artimiausius 2–3 metus augins įgytas skandinavų, ypač norvegų investuotojų, pasitikėjimas bei NVS šalių pinigai, o 2013 metais numatoma nekilnojamojo turto sandorių už mažiausiai 300 mln. eurų (per 1 mlrd. litų). Tokias prognozes pristatė „Newsec/Re&Solution“, parengusi nekilnojamojo turto rinkos 2012 metų ir ateities prognozių apžvalgą.
Kranai dar nesistiebs
Kranai dar nesistiebs 2013.02.02 11:29  Nekilnojamojo turto rinka mieste veikiau gyva nei mirusi, nors dideli komerciniai projektai neplėtojami jau mažiausiai metai. Nors mieste pastaraisiais metais neįgyvendinami itin dideli nekilnojamojo turto projektai, tačiau rinkoje, tikina specialistai, postūmių yra: žmonės statosi individualius namus, perka butus ir pan. Stabdys ir gyventojų mažėjimas? Panevėžio miesto savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Saulius Matulis sako, kad namai mieste statomi.
Po renovacijos žvalgosi į saulės kolektorius
Po renovacijos žvalgosi į saulės kolektorius (2) 2013.02.01 10:59 Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, mažiausiai šilumos pernai gruodį suvartojęs daugiabutis Šiauliuose yra įkūręs Kviečių gatvėje. Namo bendrijos pirmininkas Sigitas Kareiva pateikia įspūdingus skaičius: trijų kambarių buto savininkai už šildymą gruodį mokėjo apie 73, dviejų – 53, vieno – 36–38 litus. Finansinės kilpos jie išvengė po namo renovacijos. Išlaidas mažino dar iki renovacijos Kviečių gatvės 56-asis daugiabutis, statytas 1991 metais, renovuotas prieš penkerius metus.
 Kokios klasės name gyvensime?
Kokios klasės name gyvensime? 2013.01.31 07:04 Nuo šių metų sausio 9 dienos įsigalioję nauji Statybos įstatymo pakeitimai, kuriais remiantis parduodant ar nuomojant nekilnojamąjį turtą reikia pateikti energinio naudingumo sertifikatą, būstus suskirstė į klases pagal tai, kiek energijos suvartoja pastatas. Jei seniems daugiabučiams kol kas geriausias sertifikatas – sąskaitos už šildymą, tai naujų namų statytojai pagal Europos direktyvas įpareigoti į rinką paleisti ne žemesnės nei C klasės, o nuo kitų metų – B klasės namus.
Pernai mažiausiai nuvertėjo būstai trijuose prestižiniuose sostinės rajonuose
Pernai mažiausiai nuvertėjo būstai trijuose prestižiniuose sostinės rajonuose 2013.01.30 10:17 Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ duomenimis, per praėjusius metus brango Vilniaus centre ir senamiestyje esantys butai − vidutinės kainos padidėjo 1,2 proc., o Antakalnio ir Žvėryno rajonuose vidutinės kainos augo 0,9 proc. Miegamuosiuose rajonuose 2012-aisiais butai pigo – vidutinės kainos krito 2,7 proc.
Kad pastatytų prezidentūrą, nugriovė dalį Vilniaus universiteto
Kad pastatytų prezidentūrą, nugriovė dalį Vilniaus universiteto (1) 2013.01.28 14:31 Dabar prezidentūra mums visiems – Lietuvos širdis. Bet tuo metu, kai rūmai buvo statomi, tai buvo didžiulis miesto svetimkūnis. Taip teigia istorikė Morta Baužienė, neseniai pristačiusi knygą „Pasižvalgymas po senojo Vilniaus mūrus“.
Savivaldybės sveikina naująjį renovacijos modelį, tačiau kartu jį ir peikia
Savivaldybės sveikina naująjį renovacijos modelį, tačiau kartu jį ir peikia (4) 2013.01.27 21:48 Jevgenijus Bardauskas, Asta Kažukauskienė, Loreta Mačiulienė, Zinaida Paškevičienė, LRT televizijos laida „Savaitė“, LRT.lt Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė įsitikinusi, kad jai pavyks išjudinti daugiabučių renovacijos programą, nors jau dvi Vyriausybės patyrė nesėkmę. Pirmiausia, ji žada nukarpyti kompensacijas už šildymą ir karštą vandenį tiems, kurie priešinsis būsto atnaujinimui.
 Agrastų g. 8 namo gyventojams siūloma panaikinti šilumos tiekimo lauko trasą
Agrastų g. 8 namo gyventojams siūloma panaikinti šilumos tiekimo lauko trasą 2013.01.25 11:10 Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Agrastų g. 8 namo gyventojai gauna didžiausias sąskaitas už šildymą, Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva atliktas šio pastato šildymo sistemos patikrinimas. Po patikrinimo namą administruojanti bendrovė „Naujininkų ūkis“ gyventojams pasiūlė suprojektuoti ir įrengti kolektorinę šildymo sistemą panaikinant šilumos tiekimo lauko trasą.
 Per speigus lūžta technika, bet ne miško darbuotojai
Per speigus lūžta technika, bet ne miško darbuotojai 2013.01.25 10:36 Kirviais ir pjūklais ginkluoti, rogėmis į mišką dardantys miškininkai, atrodo, yra tik kelių dešimtmečių senumo vaizdinys. Šiuolaikiniai lietuviai miško darbuotojai aprūpinti naujausia ir pažangiausia technika, tačiau naujovės neišlepino – miške jie triūsia net ir spaudžiant – 20 laipsnių šaltukui.
 Už butą sostinėje – namas provincijoje ir šešerių metų atlyginimas
Už butą sostinėje – namas provincijoje ir šešerių metų atlyginimas (3) 2013.01.23 10:14 Pardavus butą Vilniuje, galima vos už trečdalį gautos sumos nusipirkti geros būklės individualų namą provincijoje. Vidutinė Vilniuje parduodamo buto kaina – 280 tūkst. litų, o vos už 40 kilometrų esančiame Šalčininkų rajone gyvenamasis namas vidutiniškai kainuoja 94 tūkst. litų, rodo lankomiausio nekilnojamo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenys. „Išmainius butą Vilniuje į namą provincijoje – pavyzdžiui Šalčininkų rajone – liktų 86 tūkst. litų.
Energinio naudingumo sertifikatas: kuriems galams jis reikalingas
Energinio naudingumo sertifikatas: kuriems galams jis reikalingas (11) 2013.01.22 07:00 Kokiai energinio efektyvumo klasei priklauso jūsų būstas? Jeigu dėl to anksčiau nesukote sau galvos, tai dabar tikriausiai teks tai sužinoti. Tai turės padaryti kiekvieno būsto savininkas, kuris nuspręs parduoti ar išnuomoti savo nekilnojamąjį turtą. Energinis būsto sertifikavimas – dar vienas Europos Sąjungos (ES) teisės reikalavimas, persikraustęs į Lietuvos įstatymus. Taip ES siekia per kelerius metus net penktadaliu sumažinti energijos suvartojimą pastatuose.
Vilniuje pakilo butų nuomos kainos
Vilniuje pakilo butų nuomos kainos (1) 2013.01.21 14:06 Butų nuomos rinka Vilniuje praėjusiais metais nepateikė ypatingų staigmenų: kaip ir kasmet, aktyviausias laikotarpis buvo trečiasis metų ketvirtis. Išaugus būsto nuomos paklausai, keitėsi ir nuomos kainos. Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt lankomumo, skelbimų peržiūrų bei skelbimų skaičiaus statistika rodo, kad pirmieji du metų ketvirčiai buvo stabilūs, didesnių pokyčių neužfiksuota.
Gyventojų skolos kraunamos ant verslininkų pečių?
Gyventojų skolos kraunamos ant verslininkų pečių? 2013.01.21 12:00  Respublikos gatvės 7-ajame name – vadinamame bendrabučiu – pirmąjį aukštą seniai „okupavo“ verslininkai. Visos ten buvusios gyvenamosios patalpos yra virtusios komercinėmis. Kiekvienos jų savininkas įsirengė atskirą įėjimą, įsirengė savo komunikacijas. Tačiau praėjusių metų pabaigoje verslininkai, gavę paskutiniųjų dviejų mėnesių sąskaitas, švelniai tariant, žagtelėjo: namą administruojančio Tauragės butų ūkio įvardinta paslaugų suma šoktelėjo kone dvigubai.
Jauniesiems ekstremalaus sekso gerbėjams (N-18)
Jauniesiems ekstremalaus sekso gerbėjams (N-18) 2013.01.20 14:47 Dar prieš 15-20 metų niekas negalvojo, kaip paįvairinti seksualinį gyvenimą. Nes reikėjo nemažai jėgų sudeginti, kad įtikintum savo merginą apskritai pasimylėti. Tuo tarpu dabar seksu alsuojama bet kokioje vietoje, ir lovoje darosi ankšta: seksu užsiimama viešose vietose, krentant su parašiutu ar visais kitais neįprastais būdais. Tiesa, ekstremalus seksas galimas ir mieste – nereikia važiuoti pas močiutę ant šieno, norint išbandyti visus jo privalumus. Be to, galima juo pasimėgauti ir nemokamai.
Ką Hamburgo meras veiktų Kaune, arba neatrasti miesto lobiai
Ką Hamburgo meras veiktų Kaune, arba neatrasti miesto lobiai 2013.01.17 15:32 Purvinas, apleistas, beveik negyvenamas ir socialinių problemų draskomas rajonas virsta prestižiniu kvartalu ir miesto verslo, kultūros, pramogų centru. Ten, kur anksčiau švartavosi baržos ir krovininiai laivai, šiandien ilsisi milijonus kainuojančios jachtos, o apleistuose sandėliuose nedideli butai pardavinėjami už kelis milijonus.
Klaipėdoje daugiau žmonių gimsta nei miršta
Klaipėdoje daugiau žmonių gimsta nei miršta 2013.01.15 12:15 Šių metų pradžioje Klaipėdoje gyveno 160 tūkst. žmonių, 1925 m. gyventojų surašymo Klaipėdos krašte duomenimis, Klaipėdos mieste buvo 35 tūkst. 845 gyventojai. Iš jų beveik du trečdalius sudarė vokiečiai, vienas trečdalis – lietuvių, o apie 4 tūkst. – kitų tautybių gyventoj. Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-metį, Statistikos departamento parengto pranešimo spaudai apie Klaipėdos miestą ir apskritį duomenimis, didžiąją (62 proc.
Budapešto baseinai garuoja net žiemą
Budapešto baseinai garuoja net žiemą (1) 2013.01.14 10:01 Pirmą dieną kauniečiui Arnui Puplauskui Vengrijos sostinėje teko daug jaudintis. Tačiau kelionėms bent 2 mėnesius per metus skiriantis lietuvis juokais sakė, kad klaidžiojimas po ją tai buvo ir tarsi geros orientacinės varžybos svetimame mieste. Budapeštas, pasak Arno, ir sužavi, ir nuvilia.
 Vyraujančios NT sandorių kainos pranašauja „lygumą“
Vyraujančios NT sandorių kainos pranašauja „lygumą“ (1) 2013.01.14 09:49 2012 m. pirkimo sandoriais perleistų nekilnojamųjų daiktų skaičius išaugo pasiekdamas prieš krizę buvusių 2004 metų lygį, rodo Registrų centro atlikta praėjusių metų rinkos analizė.