bitininkyste

Gintarė Karaliūnaitė-Canuel neatmeta galimybės tekėti ir ketvirtą kartą
Gintarė Karaliūnaitė-Canuel neatmeta galimybės tekėti ir ketvirtą kartą 2015.03.13 10:17 Du kartus išsiskyrusi ir trečią kartą ištekėjusi dainininkė Gintarė Karaliūnaitė-Canuel sako, kad vos per plauką neišvyko gyventi į Kanadą. Trečiasis Gintarės vyras - Kanados prancūzas Markas Canuel, tad nebūtų keista, kad neseniai dukrytės susilaukusi pora būtų persikėlusi gyventi į vieną turtingiausių pasaulio valstybių.
Džiaugiasi širdyje esantis kaimietis
Džiaugiasi širdyje esantis kaimietis 2015.02.03 21:53 Važiuojantieji plentu pro vieną Sklėriškių kaimo Nemenčinės seniūnijoje sodybą negali nepastebėti naujo balto namo. Tačiau jame įsikurs ne naujakuriai, – čia bus įrengta viskas, ko reikia bitininkavimui. Viskas po vienu stogu Kai paklausiau, kodėl tūkstančius eurų skiria ne gyvenamojo namo rekonstrukcijai, o gamybiniam pastatui, Marijan Buzarevič sakė, kad daro tai, ką liepia širdis. „Trejus metus studijavau bitininkystę Lenkijoje.
Kiekvienas verslas prasideda nuo investicijų
Kiekvienas verslas prasideda nuo investicijų (5) 2015.01.31 11:48  VL žurnalistė Nijolė Baronienė Važiuojantieji plentu pro vieną Sklėriškių kaimo Nemenčinės seniūnijoje sodybą negali nepastebėti naujo balto namo. Tačiau jame įsikurs ne naujakuriai, – čia bus įrengta viskas, ko reikia bitininkavimui. Viskas po vienu stogu Kai paklausiau, kodėl tūkstančius eurų skiria ne gyvenamojo namo rekonstrukcijai, o gamybiniam pastatui, Marijan Buzarevič sakė, kad daro tai, ką liepia širdis. „Trejus metus studijavau bitininkystę Lenkijoje.
Lietuva – išpuoselėto skonio šalis
Lietuva – išpuoselėto skonio šalis (1) 2015.01.28 09:39 Kai sulaukiame svečių iš svetur, norėdami palikti neišdildomą įspūdį apie mūsų tėvynę, užsieniečius dažnai vaišiname tradiciniais patiekalais, kviečiame į tradicinius renginius ar siūlome aplankyti Lietuvos žymias vietas. Vis dėlto, vykstant patiems atostogauti ar darbo reikalais į užsienio šalis, dažnai tenka pasukti galvą, ką nuvežti lauktuvių, kad draugai ar artimieji nuolat prisimintų Lietuvą.
Vis kitoks medaus skanumas
Vis kitoks medaus skanumas 2014.12.31 22:50 Kūčios ir Kalėdos visus artimiausius ir mylimiausius sušaukia vienon pastogėn. Tomis šventomis dienomis būti kartu yra lygiai taip pat svarbu, kaip ir kiekvienais metais puošti šventinę eglę, kurios raibuliuojanti žaluma žymi metų sankirtą. Nuo seno lietuvius vienijantis dalykas ir ant kasdienio, ir ant šventinio stalo yra duona. Parovėjiečiai Vytautas ir Milda Klepeckai, jau dabar belaukiantys į gimtus namus šventėms grįžtančių trijų vaikų, šalia duonos ant stalo visada padeda ir medaus indelį.
Bitininkai viščiukus skaičiuos rudenį
Bitininkai viščiukus skaičiuos rudenį 2014.08.02 08:00 Bitininkai jau tuština avilius, pradeda kopinėti medų, tačiau vasaros labai negiria. Prognozuojama, kad medaus kainos labai nesikeis palyginus su praėjusių metų, tačiau jos nėra galutinės ir turi tendenciją augti. Vasara neypatinga Bitininkai sako, kad ši vasara – vidutinė, neypatinga. Labai nesidžiaugia, nes birželis buvo vėsus, vėjuotas, su šaltomis naktimis. Būtent tokiu metu daugiausia žydi nektarą išskiriančių augalų, tad bitės medų nešti pradėjo vėlokai, tik liepos pradžioje.
Perspektyva: medų žmonėms neš bitės-paršeliai ir bitės-robotai
Perspektyva: medų žmonėms neš bitės-paršeliai ir bitės-robotai 2014.07.05 10:56 Vita Ličytė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Į klausimą, kaip pasaulis atrodytų be bičių, galima atsakyti taip: be jų kiltų didžiulė problema, kaip išmaitinti daugiau nei 7 mlrd. planetos gyventojų, mat bitės atsakingos mažiausiai už trečdalį mūsų kasdienio maisto. Dar Albertas Einsteinas prognozavo – jei bitės išnyktų, žmonija išvertų vos kelerius metus. Tokias liūdnas hipotezes mokslininkai kelia ne šiaip sau – bičių pasaulyje sumažėjo nepaprastai daug.
Gėlių augintojus ir pardavėjus iš kojų verčia lietuviški niuansai
Gėlių augintojus ir pardavėjus iš kojų verčia lietuviški niuansai (1) 2014.04.02 21:13 Dėl nenuspėjamų orų pokyčių gėlininkai nesiryžta prognozuoti, koks bus šis sezonas – pelningesnis nei pernai ar ne. Tačiau, nepaisant „iš kojų verčiančių“ orų, gėlių augintojų ir pardavėjų nuotaikos geros, o nuolat didėjančios jų gretos leidžia tikėti giedra šio sektoriaus ateitimi.
„Philips“ sukūrė šiuolaikinį avilį miestiečiams
„Philips“ sukūrė šiuolaikinį avilį miestiečiams (1) 2014.02.26 14:13 Jei iki šiol išradinėjami vis nauji dviračių modeliai, kodėl nepabandžius išrasti šiuolaikinio avilio? „Philips“ atsakė į šį klausimą pristačiusi naują miestų sąlygomis naudoti skirtą avilį, kurį galima pritvirtinti prie savo namų lango. Pasak bendrovės atstovų, toks avilys leidžia visiems norintiems smaguriauti savo bitelių suneštu šviežiu medumi net neišėjus iš namų. Kapsulė su aviliu tvirtinama vidinėje lango dalyje prie stiklo lakšte išpjautos skylės, išorėje lieka bičių įėjimo anga.
 Ramybė brangesnė už pinigus
Ramybė brangesnė už pinigus (2) 2014.02.23 19:00 Stakliškėse, Elektrėnų rajone, gyvenantis Kęstutis Rančys prieš kelerius metus apsisprendė keisti gyvenimą iš esmės. Buvęs verslininkas tapo bitininku, sukūrė antrą šeimą. Augina dukrą Austėją ir rūpinasi beveik šimtu bičių šeimų. Planuoja iš anksto Kai lankėmės vaizdingose Stakliškių apylinkėse smagiai spaudė šaltukas, žemę dengė sniego patalas, ir atrodė, kad žiema užtruks ilgai. Tačiau mūsų pašnekovas gyveno pavasario rūpesčiais.
Pašėlę žvaigždžių pomėgiai, apie kuriuos net nepagalvotumėte
Pašėlę žvaigždžių pomėgiai, apie kuriuos net nepagalvotumėte 2013.12.10 20:00 Nei viena įžymybė nesugebėtų vien tik linksmintis kiaurą parą, rašo listverse.com. Net ir laukiniams rokeriams kartais reikia poilsio nuo ausų būgnelius plėšančio garso. Kaip gi jie pailsi? Kai kurie jų turi restoranus su puikaus ir reto vyno rūsiais, kiti kolekcionuoja brangius automobilius. Treti stengiasi būti tiesiog arčiau gamtos – juk vis gi ir jie tokie patys žmonės ir gali turėti tokių pačių pašėlusių pomėgių.
Pasirinko bityną ir gimtą šalį
Pasirinko bityną ir gimtą šalį 2013.07.02 22:25 Nijolė Baronienė Ne paslaptis, kad bitininko darbas yra sunkus, tad jauni žmonės neskuba jo rinktis. Tačiau vis dėlto atsiranda pasiryžėlių, pasiruošusių triūsti ne mažiau nei jų laikomos bitės ir gyventi jei ne pasiturimai, tai bent sočiai. Anykščių krašte bitininkaujančiam Aurelijui Kajietai – tik 32-eji, bet aplinkiniai bičiuliai jį laiko rimtu ir patyrusiu bitininku. Džiugu tai, kad šis jaunas vyras tiki savo sėkme ir nė nemano emigruoti.
Ūkininkas pasigedo korių su medumi ir bičių spiečiaus
Ūkininkas pasigedo korių su medumi ir bičių spiečiaus 2013.05.22 10:20 Kauno rajone Domeikavos kaime gyvenantis ūkininkas K. V. A. pastebėjo, kad iš vieno avilio yra dingę koriai ir dalis bičių. Padaryta 306 Lt žala. Tyrimą atlieka Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai. Manoma, kad tai galėjo padaryti bitininkas ar asmuo, kuris išmano apie bitininkystę.
Perlenkta lazda su pesticidais: Kanada jau importuoja bites
Perlenkta lazda su pesticidais: Kanada jau importuoja bites (4) 2013.05.09 12:38 „Kanados ūkininkai, kad augalai būtų apdulkinti, bites „samdo“, veža paketuose iš kitų valstybių. Štai kokios yra [neonikotinoidų] pasekmės“, – sako Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas A. Skirkevičius. Jo teigimu, kai kurios ES šalys – Vokietija, Slovėnija, Italija, Prancūzija – jau uždraudė pesticidus, kenkiančius bitėms, nelaukdamos ES nutarimų. Dauguma Europos Sąjungos narių pasirengusios įvesti dvejus metus galiojantį draudimą trims pesticidų rūšims, kurios ypač kenkia bitėms.
Kai kurioms šalims bites jau tenka „samdyti“
Kai kurioms šalims bites jau tenka „samdyti“ (1) 2013.05.03 22:14 Alvyda Bajarūnaitė, Saulius Liauksminas, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt „Kanados ūkininkai, kad augalai būtų apdulkinti, bites „samdo“, veža paketuose iš kitų valstybių. Štai kokios yra [neonikotinoidų] pasekmės“, – sako Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas A. Skirkevičius. Jo teigimu, kai kurios ES šalys – Vokietija, Slovėnija, Italija, Prancūzija – jau uždraudė pesticidus, kenkiančius bitėms, nelaukdamos ES nutarimų.
Įdomiausi išnykę amatai
Įdomiausi išnykę amatai 2013.04.27 20:03 Kartu su senaisiais amatais iš kalbos pasitraukia ir žodžiai, kažkada sukurti tiems amatininkams pavadinti. Ne kiekvienas jaunesnis žmogus pasakytų, ką prieš šimtmetį veikdavo dročius (mažažemis kaimietis, kviestas prie namų statybos sienojams, lentoms supjauti), klojėjas (šiaudų kūliais ar skiedromis klojęs namų stogus), skiečius (darydavo skietus audimo staklėms) ar klumpdirbys (medinio apavo gamintojas). Dvi vokiečių autorės, M. Vieser ir I. Schautz, apimtos nostalgijos amatams, iliustravusie...
Bičių produktų pavadinimai gali klaidinti vartotojus
Bičių produktų pavadinimai gali klaidinti vartotojus 2012.12.22 10:24 Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kartu su Lietuvos bitininkų sąjunga atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastaraisiais metais rinkoje atsiradę nauji bičių produktų pavadinimai kartais klaidina ne tik vartotojus, bet ir pačius bitininkus.
Bitininkystė: kam pirkti, jei galima pasidaryti
Bitininkystė: kam pirkti, jei galima pasidaryti 2012.11.24 08:24 Artimiau susipažinę su bitininkavimu žino, kad šis užsiėmimas nėra lengvas. Ir ne vien todėl, kad bitės ne visada būna draugiškos. Jau trisdešimt metų draugaujantį su bitėmis uteniškį Vidmantą Kutką bičiuliai mėgsta už tai, kad jis visada geros nuotaikos ir nešykšti patarimų. Ūkiškas požiūris Ne veltui sakoma, kad pagal tai, kaip tvarkomasi kieme, daug ką galima pasakyti apie žmogų.
Medaus – dvigubai daugiau, kainos pirkėjams turėtų būti mažesnės
Medaus – dvigubai daugiau, kainos pirkėjams turėtų būti mažesnės 2012.10.02 13:39 Šiemetinį medų išsukę bitininkai džiaugiasi, kad jo šiemet dvigubai daugiau nei pernai. O pirkėjai turėtų džiaugtis mažesnėmis medaus kainomis. Kaišiadorių rajono bitininkas laimingas – medaus šiemet, palyginti su pernai, prisuko dvigubai daugiau. Tačiau toks derlius buvęs ne visuose Lietuvos regionuose. „Šiemet labai permaininga, net jei atstumas 15–20 kilometrų, turi keletą skyrių ir tuose skyriuose skirtinga produkcija.
Bitininkas A. Amšiejus: šiame darbe kartais pamiršti ir draugus...
Bitininkas A. Amšiejus: šiame darbe kartais pamiršti ir draugus... (6) 2012.09.02 00:16 Šalies bitininkai keiksnoja vėsią vasarą – daugeliui pavyko prisukti vos 30 proc. praėjusių metų derliaus. Tuo metu Kauno rajone bitininkaujantis Algirdas Amšiejus, Aleksandro Stulginskio universiteto docentas, mokslų daktaras, prognozuoja, kad pavasariop šalyje trūks lietuviško medaus, tačiau pats šypsosi – bitininkystės enciklopedija pavadinamas pašnekovas teigia turėjęs kaip niekad gerą vasarą. Su juo LRT.