bernardinu sodas

Pristatyta Artūro Zuoko kadencijos ataskaita
Pristatyta Artūro Zuoko kadencijos ataskaita 2015.04.15 16:05  2011–2015 metų laikotarpis Vilniaus miesto gyvenime buvo ypatingas, nes, pasak šios kadencijos valdančiųjų, į Vilnių sugrįžo optimizmas – vilniečiai tapo laimingesni, vėl pradėjo tikėti miestu, kuriame gyvena ir augina vaikus. Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, net 93 proc. sostinės gyventojų patenkinti gyvenimu.
Vilniuje planuojama atnaujinti Misionierių sodą, Reformatų parką, sukurti Pasaulio Teisuolių parką, sutvarkyti Rasų kapines
Vilniuje planuojama atnaujinti Misionierių sodą, Reformatų parką, sukurti Pasaulio Teisuolių parką, sutvarkyti Rasų kapines (1) 2015.02.06 16:09  Vilniaus miesto savivaldybė pristatė projektus, kaip planuojama sutvarkyti Vilniaus Misionierių sodą, Reformatų parką, Rasų kapines, Pasaulio Teisuolių parką ir kitas viešąsias miesto erdves. „Bernardinų sodas tebuvo pradžia – suplanavome ir sutvarkysime viešąsias erdves ne tik miesto centre, bet ir rajonuose. Atgijusiais istoriniais miesto parkais galės didžiuotis kiekvienas vilnietis.
Šventės sostinėje
Šventės sostinėje 2014.12.22 11:50 Kalėdų miestelis su „Paulig“ Rotušės aikštėje veiks iki sausio 11 d. nuo 12.00 iki 20.00 val. Rotušės aikštėje garbingą vietą užims tuzinas šventinių namukų, kuriuose bus galima rasti įvairių ir nekasdieniškų lobių. Bernardinų sodas Iki sausio 11 d. Vilniaus miesto savivaldybė Šv. Kalėdų laikotarpiui Bernardinų sodą pavertė jaukia oaze skirta visai šeimai. Parkas veikia nuo 7.00 iki 22.00 val.
Kalėdos sostinėje prasidės įspūdingu Kalėdų eglės įžiebimu ir akrobatiniu pasirodymu Katedros aikštėje
Kalėdos sostinėje prasidės įspūdingu Kalėdų eglės įžiebimu ir akrobatiniu pasirodymu Katedros aikštėje 2014.11.26 15:21 „Kalėdos sostinėje“ šiemet prasidės lapkričio 29 d. (šeštadienį) 19.30 val. pagrindinės ir svarbiausios Lietuvos eglės įžiebimu Katedros aikštėje. „Kalėdos sostinėje“ vilniečius ir miesto svečius džiugina beveik du dešimtmečius ir kiekvienais metais norime nustebinti kuo nors nauju, nematytu, ypatingu. Vilnius - angelų miestas ir čia jie skraido labai žemai, juk visi gražiausi dalykai yra nematomi, neliečiami, jie jaučiami“, - gražių švenčių linkėdamas kalbėjo Vilniaus meras Artūras Zuokas.
„Vilnius šviečia“ pristato festivalio žemėlapį
„Vilnius šviečia“ pristato festivalio žemėlapį 2014.10.10 13:33 Jau šį šeštadienį, spalio 11 d., 19.00 val. Bernardinų sodas pirmą kartą savo istorijoje švytės. 3D vaizdo projekcijos medžiuose, šviesos instaliacijos įdomiausiose sodo vietose, interaktyvios šviesos pramogos – visa tai lauks šviesos festivalio “Vilnius šviečia” lankytojų. “Vilnius šviečia” šviesos pagalba ruošiasi atgaivinti istorinius Bernardinų sodo prisiminimus.
„Vilnius šviečia“ atskleidžia šviesos instaliacijų ir pramogų sąrašą
„Vilnius šviečia“ atskleidžia šviesos instaliacijų ir pramogų sąrašą 2014.10.08 14:28 Spalio 11 d. šviesos festivalio „Vilnius šviečia“ metu Vilniuje nušvis dvi visiškai skirtingos miesto erdvės. 3D vaizdo projekcijos medžiuose, šviesos instaliacijos įdomiausiose sodo vietose, interaktyvios šviesos pramogos – visa tai lauks Bernardinų sodo lankytojų. Pilaitės „Beepositive“ festivalyje žiūrovus stebins Lietuvos ir užsienio menininkų šviesos kūriniai.
 Vilniuje – 7 tyliosios zonos, kur galima pailsėti nuo miesto keliamo triukšmo
Vilniuje – 7 tyliosios zonos, kur galima pailsėti nuo miesto keliamo triukšmo (1) 2014.08.13 18:12 Vilniuje jau treti metai yra įkurtos 7 tyliosios zonos. Jos išdėstytos taip, kad jas galima pasiekti per valandą, ten pailsėti nuo transporto ar kitokios miesto veiklos keliamo triukšmo. Viešosios tyliosios zonos yra įsikūrusios žaliosiose miesto erdvėse, prie vandens telkinių. Tai Gulbinų ir Tapelių tyliosios gamtos zonos bei Viršuliškių, Karoliniškių, Baltupių, Fabijoniškių, Ozo tyliosios viešosios zonos.
Šiukšlių dilema: mesti ant žemės ar neštis su savimi?
Šiukšlių dilema: mesti ant žemės ar neštis su savimi? (7) 2014.08.07 07:00 Pasak didžiųjų šalies miestų valdžios, miestiečiai tampa kultūringesni kur kas greičiau, nei spėjama atnaujinti šiukšlių surinkimo infrastruktūrą, – šiukšliadėžių skaičius ir būklė, deja, ne visada atitinka žmonių poreikius. Tačiau didmiesčių gyventojai vis dažniau parodo atsakingumą ir nesant sąlygų šiukšlėmis atsikrato kitais būdais.
Bernardinų sodas „Kultūros nakties” metu virs Stebuklų sodu vaikams
Bernardinų sodas „Kultūros nakties” metu virs Stebuklų sodu vaikams 2014.06.06 11:48 Birželio 20 d. vyksiantis vienos nakties festivalis „Kultūros naktis“ šiais metais ypatingą dėmesį skirs mažiesiems naktinėtojams. Penktadienį nuo 18 val. iki pat vidurnakčio sostinės Bernardinų sodas virs Stebuklų sodu mažiesiems kultūros vakarotojams ir jų tėveliams. Vos tik įžengus pro Bernardinų sodo vartus paskęsite tarp milžiniškų spalvotų muilo burbulų, cirko žonglierių pasirodymų ir muzikos garsų.
Bėgikai nebeįsitenka Vilniaus senamiestyje
Bėgikai nebeįsitenka Vilniaus senamiestyje 2014.05.16 12:01 Perkelta į kitą Vilniaus centro dalį, pasipildžiusi vaizdingomis senamiesčio gatvelėmis, iššūkius keliančiais kalneliais ir kitais objektais – tokia bus jau 3-ią kartą Lietuvoje organizuojamo tarptautinio bėgimo renginio „Nike We Run Vilnius/DNB pusmaratonis“ trasa. Organizatorių teigimu, pagrindinė priežastis lėmusi tokį sprendimą – bėgti norinčių gausa: iki renginio likus dar savaitei, užsiregistravusių jau yra beveik 6 tūkst., o renginio dieną tikimasi sulaukti daugiau nei 7 tūkst.
 Premjeras atsisveikino su diplomatinę tarnybą Lietuvoje baigiančiu Nyderlandų ambasadoriumi
Premjeras atsisveikino su diplomatinę tarnybą Lietuvoje baigiančiu Nyderlandų ambasadoriumi 2014.05.07 11:57 Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius šiandien priėmė diplomatinę tarnybą Lietuvoje baigiantį Nyderlandų Karalystės ambasadorių Kornelį Spaansą ir padėkojo jam už indėlį plėtojant gerus dvišalius santykius bei palinkėjo sėkmės tolesnėje diplomatinėje karjeroje. „Taip pat noriu padėkoti Nyderlandams už sprendimą prisidėti prie NATO rytinių sienų, tarp jų Baltijos šalių, gynimo“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.
Nuo šiol Valdovų rūmų muziejų galima lankyti ir virtualiai
Nuo šiol Valdovų rūmų muziejų galima lankyti ir virtualiai 2014.03.06 10:31 Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmus jau galima lankyti ir neišeinant iš namų – kaip ir daugelis žinomų pasaulio muziejų, nuo šiol jis įtrauktas į bendrovės „Google“ galeriją ir bus prieinamas kiekvienam lankytojui virtualioje erdvėje.
 Stereotipai versle: vilniečiai diplomatiški, kauniečiai – apsukrūs
Stereotipai versle: vilniečiai diplomatiški, kauniečiai – apsukrūs 2014.02.10 22:30 „Jeigu galėtume miestą apibūdinti kaip žmogų, tai Vilnius būtų jaunas, veržlus karjeristas, o Kaunas – apsukrus, kiek netašytas provincialas“, - sako viešųjų ryšių agentūros EFCOM vadovė Jurga Chomskytė-McGeever komentuodama kartu su partneriais, viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų kompanija FACTUS, atliktą tyrimą. Metų pradžioje atliktos apklausos metu buvo siekiama išsiaiškinti, kokią įtaką daro stereotipai apie miestą priimant verslo sprendimus.
Vilniaus paslaptys: kokias nuodėmes pakantumo namuose darydavo prostitutės?
Vilniaus paslaptys: kokias nuodėmes pakantumo namuose darydavo prostitutės? (6) 2013.11.24 20:00 Legenda byloja, kad Vilniaus saugotojo švento Kristoforo kartą prisireikė imperatoriui iš Artimųjų Rytų. Tačiau milžinas atsisakė jam tarnauti ir atsidūrė vienutėje. Įkaitinta geležimi kankinamas šv. Kristoforas nepalūžo ir Dievo neišsižadėjo. Imperatorius nusprendė milžino tikėjimą palaužti gudrumu ir į jo vienutę pristatė dvi prostitutes. Tačiau norėto rezultato imperatorius nesulaukė, nes šv. Kristoforas atsilaikė, o prostitutės metė savo profesiją ir atsigręžė į Dievą.
 Vilniečiai kviečiami pateikti rekomendacijas Senamiesčiui
Vilniečiai kviečiami pateikti rekomendacijas Senamiesčiui 2013.10.24 13:28 Vilniaus miesto savivaldybėje baigiamos rengti rekomendacijos, kaip turėtų atrodyti Senamiesčio gatvės: kokio stiliaus šiukšliadėžės, šviestuvai, dviračių stovai turėtų būti įrenginėjami, kokio tipo danga (asfaltas, granitas, lauko rieduliai ar kt.) turėtų būti naudojama ir pan. Šios rekomendacijos bus naudojamos tam, kad atliekant darbus šioje sostinės zonoje būtų išsaugotas jos unikalumas. Gyventojai kviečiami susipažinti su šiuo planu ir pateikti siūlymus jo papildymui.
 Vilniuje aidarytas Bernardinų sodas
Vilniuje aidarytas Bernardinų sodas (2) 2013.09.09 14:27 Vilniaus Sereikiškių parke – įkurtuvės. Sekmadienį po ilgiau nei metus trukusių rekonstrukcijos darbų parkas pagaliau atvėrė savo vartus. Sereikiškių parką, kuris nuo šiol vadinsis Bernardinų sodu, sunku atpažinti. Parkas atgavo autentišką XIX a. pabaigos dvasią ir bruožus: atvirų ir uždarų erdvių sistemą su pievomis ir gėlynais, dailininko Alexanderio Strausso kurtą centrinę aikštę, alpinariumus, rožyną, tvenkinį su plaukiojančiu fontanu.
Paskutinės vasaros šypsnys: saulėtas sekmadienis išviliojo vilniečius į gatves
Paskutinės vasaros šypsnys: saulėtas sekmadienis išviliojo vilniečius į gatves 2013.09.08 15:01 Nors sinoptikai žada rudenį gražų, bet pasidžiaugti vasariška šiluma panašu, kad galėsime ne ilgai. Sekmadienį termometro stulpeliui šoktelėjus iki dvidešimties laipsnių šilumos sostinės gyventojai ir svečiai nepraleido progos išeiti į gatves, juolabiau, kad ir progų pasivaikščioti sostinės centre buvo išties daug.
A. Zuokas prisiminė jaunytės romantiškus vakarus
A. Zuokas prisiminė jaunytės romantiškus vakarus 2013.09.08 11:44 Nuo šiandien vilniečiai ir sostinės svečiai gali mėgautis dar viena jaukia vieta poilsiui ir pramogoms miesto centre – po daugiau nei metus vykusios restauracijos vartus atvėrė gražiausias sostinės parkas – Bernardinų sodas.
Rudeninė dovana vilniečiams – Bernardinų sodas
Rudeninė dovana vilniečiams – Bernardinų sodas (2) 2013.09.08 11:43 Nuo šiandien vilniečiai ir sostinės svečiai gali mėgautis dar viena jaukia vieta poilsiui ir pramogoms miesto centre – po daugiau nei metus vykusios restauracijos vartus atvėrė gražiausias sostinės parkas – Bernardinų sodas.
Vilniuje vartus atvers restauruotas Bernardinų sodas
Vilniuje vartus atvers restauruotas Bernardinų sodas (3) 2013.09.08 07:59 Vilniuje sekmadienį bus atidarytas restauruotas Bernardinų sodas, anksčiau vadintas Sereikiškių parku. Anot sostinės savivaldybės, po ilgiau nei metus trukusios rekonstrukcijos parke atkurta autentiška XIX amžiaus aplinka, kurios autorius buvo dailininkas Vladislovas Štrausas. Anksčiau ketinta parką atidaryti vasarą, bet šiuos planus teko pakoreguoti dėl netikėtų archeologinių radinių ir techninių problemų.
„Maps.lt“ žemėlapiuose – atnaujintas Bernardinų sodas Vilniuje
„Maps.lt“ žemėlapiuose – atnaujintas Bernardinų sodas Vilniuje (1) 2013.09.06 11:52 Bernardinų sodo (buvusio Sereikiškių parko) Vilniuje atidarymas numatytas tik sekmadienį, bet nekantriausieji jau šiandien gali pasižvalgyti po atnaujintą parką, praneša „Maps.lt“. Ir tam nebūtina lipti per tvorą ar skristi oro balionu, tereikia užsukti į „Maps.lt“ ir susirasti šį parką žemėlapyje. Svetainės kūrėjai UAB „Hnit-Baltic“, pasitelkę lėktuvą-robotą „eBee“, įkėlė aktualų ortofotografinį teritorijos vaizdą ir operatyviai atnaujino skaitmeninį žemėlapį, sakoma bendrovės pranešime.
Paaiškėjo, kada vėl galėsime vaikščioti po Bernardinų sodą
Paaiškėjo, kada vėl galėsime vaikščioti po Bernardinų sodą 2013.07.02 13:51 Vytenis Radžiūnas, LRT.lt Sostinės centre įkurtas Sereikiškių parkas bent jau iki rudens vilniečių ir miesto svečių neįsileis – ketverius metus rekonstruojamą parką Vilniaus savivaldybė tvirtina atidarysianti rugsėjį. Anksčiau žiniasklaidoje buvo skelbta, kad parkas vartus atvers birželį. „Kaip ir buvo planuota, Bernardinų sodas (Sereikiškių parkas – aut. past.) bus atidarytas rugsėjo 1-ąją“, – LRT.lt patikino Vilniaus savivaldybės viešųjų ryšių skyriaus atstovas Andrejus Žukovskis.
Tvarkymo ir restauravimo darbams uždaromas Vilniaus Sereikiškių parkas
Tvarkymo ir restauravimo darbams uždaromas Vilniaus Sereikiškių parkas 2012.04.09 10:26 Antradienį restauravimo darbams uždaromas Bernardinų sodas (Sereikiškių parkas). Pirmąjį sodo restauravimo darbų etapą planuojama baigti gruodį. 2013 metų pavasarį bus tęsiami želdinimo darbai.
Pradedamas tvarkyti Sereikiškių parkas
Pradedamas tvarkyti Sereikiškių parkas (2) 2010.03.25 20:03 Sereikiškių parke startuos rekonstrukcijos darbai – pagal atkūrimo projektą bus atnaujinamos parko erdvės ir aplinka, pradedami tvarkyti medžiai ir želdiniai. Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ vyr. architekto Mindaugo Pakalnio teigimu, dabar čia dominuoja nenatūrali šiai vietai, sovietmečiui būdinga architektūra, parkas yra sulaukėjęs ir panašesnis į mišką, negu parką.
Parodoje – dailininkų įamžinta Europos gamta
Parodoje – dailininkų įamžinta Europos gamta 2009.03.13 21:16 Paroda „Gamtos ilgesys. Europos peizažai“ lankytojams pristatys unikaliausius 138 žymių dailininkų sukurtus Europos kraštų gamtovaizdžius. Anot parodos kuratoriaus L. Schulteso, „dauguma šiai parodai atrinktų peizažų atspindi ne tik Senojo pasaulio geografinę įvairovę, kelionių tikslus ar potyrius, bet ir išsvajotas vietas. Šiuo atveju jie tampa žmogaus jausmų sinonimais. Jie simbolizuoja nuotykius, laisvę, begalybę, šviesą, karštį ir aistrą, taip pat paslaptį, nykumą ir melancholiją.