Metinės

Bloga žinia D. Valiui: Seimas priėmė įstatymą dėl generalinio prokuroro atleidimo
Bloga žinia D. Valiui: Seimas priėmė įstatymą dėl generalinio prokuroro atleidimo (6) 2013.11.07 16:21 Seimas ketvirtadienį nusprendė, kad nepritarimas prokuratūros veiklos ataskaitai gali tapti pagrindu atleisti generalinį prokurorą. 60 parlamentarų balsavus už ir 15 prieš, Seimas priėmė tokią Prokuratūros įstatymo pataisą. Pataisa įsigaliotų ją pasirašius šalies vadovei Daliai Grybauskaitei.
„Android“ kasmet „Microsoft“ uždirba po 2 milijardus
„Android“ kasmet „Microsoft“ uždirba po 2 milijardus 2013.11.07 14:22 Mobilioji operacinė sistema „Android“ bendrovei „Microsoft“ pastaraisiais metais kasmet uždirba po 2 milijardus dolerių. „Android“ telefonų ir planšetinių kompiuterių gamintojai turi susimokėti už šioje operacinėje sistemoje naudojamas „Microsoft“ užpatentuotas technologijas.
 Seimo nariams – bėglio pagalbos šauksmas iš pogrindžio
Seimo nariams – bėglio pagalbos šauksmas iš pogrindžio (2) 2013.11.07 12:00 Grįžti į Lietuvą ir pasiduoti policijai ar prašytis politinio prieglobsčio užsienyje ir toliau savo tiesos ieškoti Strasbūro teisme? Tokią dilemą slapstydamasis šiuo metu sprendžia ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių dešimtuke jau antrą kartą įrašytas buvęs Kalvarijos politikas Algirdas Geležius (39 m.). Jis savo rūpestį pabandė užmesti ir ant Seimo narių pečių.
Euro zonos rinkos dalyviai laukia ECB pozicijos
Euro zonos rinkos dalyviai laukia ECB pozicijos 2013.11.04 16:38 Šią savaitę svarbiausia diena rinkoms euro zonoje – ketvirtadienis, kadangi laukiama Europos centrinio banko (ECB) posėdžio. Tikimasi, jog bus paliktos galioti esamos palūkanų normos, tačiau rinkos tikisi išgirsti ECB požiūrį į itin sumažėjusią infliaciją ir galimą atsaką į tai gruodį. Praėjusios savaitės pabaigoje paskelbti euro zonos infliacijos duomenys nustebino ir lėmė nemenkus pasikeitimus palūkanų normų rinkoje. Metinės infliacijos rodiklis Europoje nustebino kritimu – nuo 1,1 proc.
Vilniaus atgavimo metinės –  kas, kaip ir svarbiausia –˜ ką švenčia?˜
Vilniaus atgavimo metinės – kas, kaip ir svarbiausia –˜ ką švenčia?˜ (103) 2013.11.02 17:04 Spalio 28 – osios vakarą Pamėnkalnyje (jokiame ne Tauro kalne – tokio Vilniuje apskritai nėra, tai – tik neteisingas vertimas iš lenkiško „Góra Buffalowa“) susirinkę tautininkai paminėjo Lietuvos kariuomenės įžengimo į Vilnių 74 – ąsias metines (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniaus-atgavimo-sventeje-j-pankos-spjuvis-l-linkeviciui.
 Jūsų smegenys žino: bendravimas svarbiau už turtus
Jūsų smegenys žino: bendravimas svarbiau už turtus 2013.10.30 22:06 Turbūt ne kartą teko spręsti tokias dilemas: ar šį vakarą dirbti, ar geriau eiti vakarieniauti su šeima. Arba – ar eiti į darbo konferenciją, ar geriau į pasibuvimą su draugais. Šios dvejonės yra panašios. Jos verčia susidelioti prioritetus – ar svarbiau karjera, ar tarpusavio santykiai, bendravimas? Naujienų portalas qz.com pristato mokslininko Liebermano knygą, pateikiančią priežastis, kodėl žmonės nori bendrauti.
V. Putinas prisiminė romantišką jaunystę „komjaunimo laikais“
V. Putinas prisiminė romantišką jaunystę „komjaunimo laikais“ (4) 2013.10.29 14:17 Sovietų Sąjungos gal ir seniai nebėra, bet Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, buvęs KGB šnipas, prisipažino, kad išsaugojo mielus prisiminimus apie Komunistų partijos jaunimo sparną.
Kaip kastiliečiai sukėlė nemokumo krizę Ispanijos karaliui
Kaip kastiliečiai sukėlė nemokumo krizę Ispanijos karaliui 2013.10.28 14:11 Jeigu JAV politikai gerai žinotų istoriją, jie pasistengtų vengti tokių situacijų, kai yra „uždaroma“ vyriausybė, tikina ekonomistai. XVI amžiuje buvo labai panašus epizodas: Ispanijos karalius Pilypas II sustabdė su valstybės skola susijusius mokėjimus, kad priverstų parlamentarus didinti mokesčius. Ir tai sukėlė katastrofą. Neseniai įvykęs Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybės „uždarymas“ privertė amerikiečius pasinervinti, o kartu su jais ir visą pasaulį.
JAV deficito lubos: kiek gi yra tie 16,699 trilijono JAV dolerių?
JAV deficito lubos: kiek gi yra tie 16,699 trilijono JAV dolerių? (4) 2013.10.15 20:00 Šį ketvirtadienį (spalio 17 d.) JAV Valstybės iždo departamentui baigsis pinigai ir institucija nebeturės galimybės skirti lėšų fondams, kurių reikia JAV vyriausybės programų vykdymui. JAV skola šiuo metu siekia 16,699 trilijono JAV dolerių. Kiek gi tai yra iš tiesų? „Washington Post“ rašo, kad JAV skolos lubos – 16,699 trilijono JAV dolerių – iš tikrųjų buvo pasiektos dar gegužės 19 d., tačiau šalies vyriausybė sugebėjo pukšėti, gaudama papildomus 412 mlrd.
L. Graužinienė dėl D. Valio: čia ne vaikų darželis, kad leistumėme pasitaisyti
L. Graužinienė dėl D. Valio: čia ne vaikų darželis, kad leistumėme pasitaisyti (4) 2013.10.15 14:27  Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė balsavo už  siūlymo prezidentei Daliai Grybauskaitei atleisti generalinį prokurorą Darių Valių projektą, nes prokuratūros sistemoje sako matanti chaosą. „Manau, kad prokuratūros sistemoje yra įsivyravęs chaosas, ir ta psichologinė atmosfera, kuri tvyro ten, tikrai atsiliepia neigiamai darbo kokybei“, – antradienį žurnalistams sakė L.Graužinienė.
„Vilniaus kreditas“ toliau augo ir uždirbo pelno
„Vilniaus kreditas“ toliau augo ir uždirbo pelno 2013.10.15 10:39 Kredito unija „Vilniaus kreditas“ šiais metais tęsia stabilų ir užtikrintą augimą - didėjo unijos turtas ir pajinis kapitalas, sėkmingai vykdomi Lietuvos banko nustatyti riziką ribojantys normatyvai. Trečiąjį 2013 metų ketvirtį unija dirbo pelningai ir uždirbo 70 tūkst. Lt pelno. Per šiuos metus unijos turtas paaugo 43 mln. Lt ir spalio 1 d. sudarė 89,33 mln. Lt. Pajinis kapitalas per trečiąjį šių metų ketvirtį padidėjo 0,768 mln. Lt ir viso sudaro 5,388 mln. Lt.
Išbandymas prezidentūrai ir D. Valiui: Seimui bus pateiktas projektas su siūlymu atleisti generalinį prokurorą
Išbandymas prezidentūrai ir D. Valiui: Seimui bus pateiktas projektas su siūlymu atleisti generalinį prokurorą 2013.10.15 07:25  Seimui antradienį planuojama pateikti nutarimo projektą, kuriuo prezidentei Daliai Grybauskaitei būtų siūloma atleisti iš pareigų generalinį prokurorą Darių Valį. Sprendimas dėl siūlymo prezidentui atleisti valstybės institucijų vadovus iš einamų pareigų priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Toks nutarimo projektas teikiamas anksčiau Seime nepritarus D.Valio pristatytai prokuratūros metinės veiklos ataskaitai.
Rusija pagerbs tėvynėje užmirštą Antrojo pasaulinio karo laikų didvyrį
Rusija pagerbs tėvynėje užmirštą Antrojo pasaulinio karo laikų didvyrį 2013.10.14 16:18 Rusija pirmadienį mini maišto Sobiboro mirties stovykloje, kuriam vadovavo vienas Raudonosios armijos karininkas, didžiausio ir sėkmingiausio kalinių pabėgimo valdant nacių režimui, 70-ąsias metines.
Nobelio ekonomikos premiją laimėjo JAV mokslininkai Hansenas, Fama ir Shilleris
Nobelio ekonomikos premiją laimėjo JAV mokslininkai Hansenas, Fama ir Shilleris 2013.10.14 16:01 2013 metų Nobelio ekonomikos premiją pirmadienį pelnė JAV mokslininkai Larsas Peteris Hansenas (Larsas Piteris Hansenas), Eugene'as Fama (Judžinas Fama) ir Robertas Shilleris (Robertas Šileris) už novatorišką darbą įžvelgiant turto rinkų tendencijas, paskelbė premijos teikėjai. Pasak Švedijos karališkosios mokslų akademijos, premija jiems buvo skirta „už jų atliktą turto kainų empirinę analizę“. Šie trys ekonomistai „padėjo pamatą dabartiniam turto kainų supratimui.
Viešai skelbiamos turto deklaracijos – bevertės?
Viešai skelbiamos turto deklaracijos – bevertės? (2) 2013.10.13 07:36 Asta VOLKOVAITĖ Paviešinus pareigūnų, politikų ir kitų asmenų deklaracijas, valstybės kontrolieriai prabyla apie neištaisytas deklaravimo ydas, o neteisėtai praturtėjusius asmenis gaudantys prokurorai pripažįsta, jog neteisėtoms pajamoms įteisinti vis dar galima surasti įvairių būdų. Pasirodo, tikrąją savo turto padėtį ir pajamų šaltinius galima lengvai nuslėpti. Viena istorija „Esu iš tų, kurie privalo savo turtą ir pajamas deklaruoti Mokesčių inspekcijoje.
Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondas parems bedarbių integravimą į darbo rinką
Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondas parems bedarbių integravimą į darbo rinką 2013.10.12 20:21 Nuolatinių atstovų komitetas (COREPER I) patvirtino susitarimą dėl Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo (EGF), leisiantį Fondui pradėti veiksmus 2014 m. sausį. Fondas rems netekusius darbo dėl esminių pasaulio prekybos sistemos struktūrinių pokyčių, atsiradusių dėl globalizacijos arba finansinės ir ekonominės krizės.
Rugsėjį infliacija toliau mažėjo
Rugsėjį infliacija toliau mažėjo 2013.10.09 15:57  Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota 2013 m. rugsėjo mėn. vidutinė metinė infliacija sudarė 1,8 proc.Ru, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Vidutinės metinės infliacijos lygio mažėjimas tęsiasi jau ilgiau nei metus (nuo 2012 m. balandžio mėn.). Rugsėjį metinė infliacija (2013 m. rugsėjo mėn., palyginti su 2012 m. rugsėjo mėn.) sudarė 0,5 procento.
Estijoje vartojimo kreditų palūkanos ribojamos nebus
Estijoje vartojimo kreditų palūkanos ribojamos nebus 2013.10.09 14:58   Estijos parlamentas nepritarė siūlymams nustatyti vartojimo kreditų palūkanų lubas. Atmestąja Paskolų teisės įstatymo pataisa buvo siekiama įvesti metinės palūkanų normos apribojimus – triskart neviršijančius šios normos vidurkio rinkoje. Panašūs siūlymai riboti palūkanų normą reguliariai pasigirsta ir Lietuvoje.
Seimo komitetas teikia projektą dėl siūlymo prezidentei atleisti D. Valį
Seimo komitetas teikia projektą dėl siūlymo prezidentei atleisti D. Valį 2013.10.09 10:37 Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) pritarė nutarimo projektui, kuriuo Seimas siūlytų prezidentei Daliai Grybauskaitei iš generalinio prokuroro pareigų atleisti Darių Valį, anksčiau parlamente nepritarus jo pristatytai prokuratūros veiklos ataskaitai. Už tokį nutarimo projektą trečiadienį komiteto posėdyje buvo keturi Seimo nariai, du buvo prieš.
Sutinka riboti vartojimo kreditų kainą su viena sąlyga
Sutinka riboti vartojimo kreditų kainą su viena sąlyga 2013.10.09 10:18 LR Seimui pritarus svarstyti Vartojimo kredito įstatymo pakeitimo projektą, siūlantį nustatyti naujas maksimalias bendros vartojimo kredito kainos metinės normos (BVKKMN) ribas, specializuotas estiško kapitalo vartojimo paskolų bankas „Bigbank“ kreipėsi į atsakingas institucijas. „Bigbank“ sutinka, kad būtų peržiūrėtos BVKKMN ribos, tačiau jas koreguojant siūlo remtis ekonominėmis prielaidomis ir užsienio patirtimi.
Prekės ir paslaugos pastarąjį mėnesį brango
Prekės ir paslaugos pastarąjį mėnesį brango 2013.10.08 14:16 Rugsėjį, palyginti su rugpjūčio mėnesiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,7 procento, praneša statistikos departamentas. Kaip teigiama išplatintame pranešime, tam daugiausia įtakos turėjo padidėjusios drabužių ir avalynės, daržovių ir bulvių, degalų kainos bei sumažėjusios vaisių ir uogų, keleivinio oro transporto paslaugų, telefonų įrenginių ir paslaugų kainos. Vartojimo prekių kainos šių metų rugsėjo mėnesį, palyginti su rugpjūčio mėnesiu, padidėjo 1,1 proc.
Pasprinkite, mieli teisėjai
Pasprinkite, mieli teisėjai (34) 2013.10.06 07:44 Anuomet Graikijoje, kurioje dar tik buvo kuriami mitai, Damoklas apsilankė Sirakūzų valdovo Dionisijo rūmuose ir paprašė jo leisti jam pabūti didžiulėse iškilmėse. Žmogus norėjo pasijusti karaliumi. Tad Dionisijas aprėdė Damoklą taip, kad iškilmių svečiai lankstėsi Damoklui iki pat žemės, rodydami jam neįtikėtiną pagarbą. Tiesa, Damoklas pastebėjo, kad nuo lubų ašmenimis žemyn buvo pakabintas kardas.
Rusijoje minimos 20-osios pučo metinės
Rusijoje minimos 20-osios pučo metinės 2013.10.04 13:11 Rusijoje be didelių ceremonijų minima prieš 20 metų vykusi konstitucinė krizė, per kurią tankai Maskvoje šaudė į parlamento pastate įsitvirtinusius griežtosios linijos komunistus, o tie susirėmimai nukreipė šalį tolyn nuo sovietinio kurso.
Teisininkas pataria: paramos dalybų ypatumai
Teisininkas pataria: paramos dalybų ypatumai 2013.09.28 15:40 Metų pabaigoje įmonės įprastai planuoja kitų metų biudžetus – įskaitant rinkodarai ir rėmimui skiriamas lėšas. Į aktualius klausimus apie įvairius rėmimo teisinius ir finansinius aspektus atsako teisės advokatas, advokatų kontoros „Magnusson“ asocijuotas partneris Audrius Biguzas.
„Teo“ tapo geriausia bendrove Baltijos šalyse
„Teo“ tapo geriausia bendrove Baltijos šalyse 2013.09.27 15:50 Didžiausia Lietuvoje integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėja „Teo“ penktus metus iš eilės pripažįstama geriausia Baltijos šalių įmone – „Teo“ įvertinta per Baltijos šalių vertybinių popierių biržose listinguojamų bendrovių apdovanojimus „Baltic Corporate Excellence Awards 2013“ už veiklos kokybę. Ekspertų teigimu,„Teo“ neužleidžia savo aukščiausiosios pozicijos dėl puikių finansinių rodiklių, technologinio pranašumo ir išlaikomos rinkos lyderės pozicijos.
Pirkėjai plačiau atvėrė pinigines
Pirkėjai plačiau atvėrė pinigines (1) 2013.09.27 14:53 Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, mažmeninės prekybos įmonių apyvarta (palyginamosiomis kainomis) rugpjūčio mėn. palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus išaugo 5,5 proc. Palyginti su liepos mėn. mažmeninės prekybos apyvarta padidėjo 0,7 proc. Rugpjūčio mėnuo pasižymi ryškiu sezoniškumo veiksniu laisvalaikio prekių, raštinės reikmenų, drabužių ir avalynės prekyboje.
Didžiausią rudens muzikos festivalį „Gaida 2013“ pradės popierinis koncertas ir elektronikos guru
Didžiausią rudens muzikos festivalį „Gaida 2013“ pradės popierinis koncertas ir elektronikos guru 2013.09.27 11:35 Muzikos teatras, pasaulinio garso perkusininkų grupės, kerintys vokalo meistrai, elektronikos žvaigždės – tai tik maža spalio 18 d. Vilniuje prasidėsiančio tarptautinio aktualios muzikos festivalio „Gaida“ dalis. Dvidešimt trečią kartą rengiamas didžiausias šiuolaikinės muzikos forumas Baltijos šalyse pristato įspūdingą šių metų programą, kurioje net tik naujos temos, ambicingi projektai, bet ir smagūs netikėtumai – festivalyje bus kaip niekada daug muzikinio veiksmo.
Teisininkas pataria: ką reikia žinoti teikiant paramą
Teisininkas pataria: ką reikia žinoti teikiant paramą 2013.09.26 10:34 Metų pabaigoje įmonės įprastai planuoja kitų metų biudžetus – įskaitant rinkodarai ir rėmimui skiriamas lėšas. Į aktualius klausimus apie įvairius rėmimo teisinius ir finansinius aspektus atsako teisės advokatas, advokatų kontoros „Magnusson“ asocijuotas partneris Audrius Biguzas.
Kaip skurdas apmokestina smegenis
Kaip skurdas apmokestina smegenis 2013.09.25 15:07 Turimi žmogaus smegenų kognityviniai ištekliai riboja aprėpiamų veikų spektrą. Jei nemenką dalį užima rūpestis pinigais, visam kitam jų lieka daug mažiau. Straipsnyje aptariami naujausi šios bihevioristinės ekonomikos srities tyrimai Žmogaus protiniai pajėgumai yra baigtiniai.
Vis nebaigiamas Saulės mūšio memorialas
Vis nebaigiamas Saulės mūšio memorialas 2013.09.22 12:20  Lidija Jankauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba Saulės mūšio pergalę įamžinantis memorialas Joniškio rajone ir šiemet nebus pabaigtas. Trečią dešimtmetį tebesitęsiančios statybos stringa dėl pinigų stygiaus. Istorikai spėja, kad Saulės mūšis įvyko Mūšos ir Tautinio upelių santakoje – dabartinio Jauniūnų kaimo laukuose. Statyti šią reikšmingą pergalę įamžinantį memorialą pradėta dar prieš 22 metus. „Įdėta ten labai daug – beveik 2 mln. litų.