Metinės

Musulmoniškasis Tunisas nubalsavo už lyčių lygybės nuostatą naujoje konstitucijoje
Musulmoniškasis Tunisas nubalsavo už lyčių lygybės nuostatą naujoje konstitucijoje 2014.01.06 16:32 Tuniso nacionalinė asamblėja pirmadienį patvirtino konstitucijos projekto straipsnį, kuriuo šioje musulmoniškoje valstybėje būtų garantuojama lyčių lygybė „be diskriminacijos“. „Visi piliečiai, vyrai ir moterys, turi tas pačias teises ir pareigas. Jie yra lygūs prieš įstatymą be diskriminacijos“, – skelbia 20-asis naujos konstitucijos straipsnis, kuriam pritarė 159 iš 169 balsavime dalyvavusių parlamentarų.
„Barbės devyndarbės“: N. Venckienė ir J. Varkala pasigyrė Seime nuveiktu „darbu“
„Barbės devyndarbės“: N. Venckienė ir J. Varkala pasigyrė Seime nuveiktu „darbu“ (45) 2014.01.03 15:05 „Drąsos kelio“ partija didžiuojasi, kad jos frakcijos atstovai Seime, pabėgusioji Neringa Venckienė ir Jonas Varkala, sugebėjo per 2013 metus pateikti net po 31 vieną įstatymų projektą. Bent jau tai yra akcentuojama partijos tinklapyje pasirodžiusioje vaizdinėje šių dviejų partijos narių veiklos ataskaitoje. Joje įregistruotų įstatymo projektų skaičius yra lyginimas su kitų Seimo narių rezultatais, bet neminima, kad beveik nė vienas iš šių projektų nebuvo priimtas.
Jei darbe nesijauti kaip šeimoje – keisk darbą
Jei darbe nesijauti kaip šeimoje – keisk darbą (1) 2014.01.02 07:27 Karolis Birgilas Dirbdamas tarptautinėje bendrovėje nebūtinai turi būti vadovu klasikine prasme – nebijai gerų įžvalgų gauti ir iš jaunų talentų. Net praktikantas į tave kreipiasi „tu“. „Ernst & Young“ vardas jau senokai figūruoja tarp geriausių pasaulio audito ir konsultacijų bendrovių. Didelių pokyčių metu – Nepriklausomybės aušroje, kai verslas dar tik mokėsi laisvosios rinkos ekonomikos taisyklių, įmonė atidarė ir savo padalinį Lietuvoje.
Euro zonos probleminėse šalyse – verslo plėtros lūkesčiai
Euro zonos probleminėse šalyse – verslo plėtros lūkesčiai 2013.12.31 10:12 Europoje ketvirtadienį paaiškės gruodžio mėnesio gamintojų pasitikėjimo indeksai (PMI). Bendras euro zonos gamybos PMI indeksas turėtų nesikeisti, tačiau indekso augimo tikimasi Italijoje ir Ispanijoje. JAV investuotojai 2013-2014 m. sandūroje labiausiai lauks gruodžio mėnesio ISM gamybos rodiklio, kuris bus paskelbtas jau kitais kalendoriniais metais – penktadienį.
 Mao gerbėjai užplūdo jo gimtąjį miestelį nusilenkti Kinijos įkūrėjo auksinei statulai
Mao gerbėjai užplūdo jo gimtąjį miestelį nusilenkti Kinijos įkūrėjo auksinei statulai 2013.12.25 23:15 Tūkstančiai komunistinės Kinijos įkūrėjo Mao Zedongo (Mao Dzeduno) gerbėjų trečiadienį užplūdo jo gimtąjį miestelį nusilenkti velionio lyderio atvaizdams, įskaitant statulą, nulietą iš gryno aukso, ruošiantis minėti jo gimimo 120-ąsias metines. Iš įvairių šalies kampelių atvykę žmonės sprogdino petardas ir dėjo gėles Šaošane, kur ketvirtadienį bus minimos Mao Zedongo gimimo metinės.
Kaupimo matematika: kiek kainuoja pensijos kaupimas
Kaupimo matematika: kiek kainuoja pensijos kaupimas (1) 2013.12.24 18:57 Kaip ir kiekviena paslauga, pensijų kaupimas kainuoja. Už kaupiamų lėšų tvarkymą pensijų kaupimo bendrovė ima mokesčius. Kad dalyviams būtų lengviau juos palyginti, įstatymas leidžia imti tik dviejų rūšių atskaitymus. Įstatymas nustato ir jų maksimalius dydžius. Kaupimo bendrovei neleidžiama atskaityti daugiau kaip 0,65 procento konservatyvaus investavimo pensijų fonde ir ne daugiau kaip 1 procentą kitokiame pensijų fonde dalyvio pensijų sąskaitoje apskaičiuotų lėšų vidutinės metinės vertės.
V. Černiauskas: kaupiama pensija rūpintis reikia kaip ir sveikata – atsakingai ir nuolat
V. Černiauskas: kaupiama pensija rūpintis reikia kaip ir sveikata – atsakingai ir nuolat 2013.12.24 17:56 Ar pasirinkus pensijų fondą ir pasirašius sutartį, galima persigalvoti ir jį pakeisti? Kada verta priimti tokį sprendimą ir kaip jį įgyvendinti? Atsako ekonomistas, Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacijos ir Draudimo brokerių rūmų Garbės teismo narys Vladas Černiauskas. Apsisprendus ir pasirinkus pensijų fondą valdančią bendrovę, šio klausimo pamiršti tikrai nereikėtų.
 Kalėdų spindesys ir skurdas
Kalėdų spindesys ir skurdas (3) 2013.12.22 13:00 Vida Tavorienė Remdamiesi augančios ekonomikos rodikliais, ekspertai kalba apie gerėjantį gyvenimą ir didėjančius atlyginimus. Vadinasi, ir šiųmetinės šventės turėtų būti sotesnės. Tačiau šventinio spindesio daugiau didžiuosiuose miestuose, o iš kaimo nesitraukia skurdas. Turtingesnes vaišes galės suruošti politikai, valdininkai, kurių atlyginimai jau įveikė krizę, o pensininkai, kultūros darbuotojai, policininkai ir daug kitų pareigūnų bei specialistų turės taupyti.
 Kanapių suvartojama mažiau, o pardavėjų vis daugėja
Kanapių suvartojama mažiau, o pardavėjų vis daugėja (4) 2013.12.20 19:21 Nors Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atliktas tyrimas rodo, kad Lietuvoje mažėja narkotikus vartojančiųjų skaičius, tačiau prekiautojų narkotikais policija sučiumpa vis daugiau. Vartojančiųjų mažėja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atlikto tyrimo duomenimis, per pastaruosius metus narkotikų vartojo 2,6 proc. 15–64 metų Lietuvos gyventojų, t. y. beveik pustrečio karto mažiau negu prieš ketverius metus.
Kalėdiškai nusiteikęs V. Putinas: Ukrainai – milijardai, gailestis M. Chodorkovskiui
Kalėdiškai nusiteikęs V. Putinas: Ukrainai – milijardai, gailestis M. Chodorkovskiui (2) 2013.12.19 14:55 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paskelbė, kad planuoja suteikti malonę buvusiam magnatui ir griežtam Kremliaus kritikui Michailui Chodorkovskiui, kuris kali jau daugiau kaip dešimtmetį. V.Putinas po savo metinės spaudos konferencijos maratono atskleidė, kad M.Chodorkovskis pirmą kartą parašė malonės prašymą, kuriame nurodo, kad serga jo motina.
Pavojaus varpai: narkotikų rinka plečiasi sparčiau nei spėjama reaguoti
Pavojaus varpai: narkotikų rinka plečiasi sparčiau nei spėjama reaguoti (1) 2013.12.16 10:31 Seime pirmadienį vyksta tarptautinė konferencija „Nauja ES kovos su narkotikais strategija. Tikslai ir lūkesčiai“. Ketinama braižyti veiksmų planą, kuris padėtų bent šiek tiek sumažinti gyvenimus sužlugdančių narkotikų vartojimą. Prieš šią konferenciją Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius Zenius Martinkus pasakojo, kad Europoje narkotikų metinė apyvarta siekia iki 70 mlrd. eurų. „Narkotikams išleidžiamos pinigų sumos – milžiniškos.
N. Kazlauskaitė-Kazlaus dovanos išskirtinį koncertą Lietuvai
N. Kazlauskaitė-Kazlaus dovanos išskirtinį koncertą Lietuvai 2013.12.11 11:39 Viena ryškiausių Lietuvos operos dainininkių – sopranas Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus – nuolat kviečiama koncertuoti prestižiniuose Europos teatruose. Tačiau, pasak dainininkės, jai visada yra didžiulė šventė pasirodyti gimtojoje šalyje. Vieną tokių švenčių primadona sukurs klasikinės muzikos gerbėjams jau šį šeštadienį. Gruodžio 14 d., didžiojoje Nacionalinės filharmonijos scenoje, pirmą kartą Lietuvoje nuskambės garsiosios operos „Tristanas ir Izolda“ II veiksmas.
Lapritį vidutinė metinė infliacija sudarė 1,4 proc.
Lapritį vidutinė metinė infliacija sudarė 1,4 proc. 2013.12.10 11:46 Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota 2013 m. lapkričio mėn. vidutinė metinė infliacija sudarė 1,4 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. 2013 m. lapkričio mėn. metinė (2013 m. lapkričio mėn., palyginti su 2012 m. lapkričio mėn.) infliacija sudarė 0,5 procento. Pagal SVKI apskaičiuotas mėnesinis (2013 m. lapkričio mėn., palyginti su spalio mėn.
Mafiozai savo konkurentus naikina be gailesčio
Mafiozai savo konkurentus naikina be gailesčio (2) 2013.12.08 16:30 Grupė Kalabrijos (Italija) mafijos smogikų sudaužė vieną savo varžovą kastuvu ir dar gyvą sušėrė kiaulėms. Už šią ir kitas žmogžudystes Italijos policija suėmė apie 20 mafiozų, tačiau karas tarp mafijos grupuočių tęsiasi. Sušėrė kiaulėms Kiaulėms buvo sušertas vienas iš „Ndranghetos“ šeimos vadeivų – Frančesko Rakota. Įtariama, kad taip susidorota ir su jo giminaičiu. Frančesko be pėdsakų dingo dar pernai, kovo 13-ąją.
Per ledo ritulio rungtynes – beveik 26 tūkstančių pliušinių meškinų kruša
Per ledo ritulio rungtynes – beveik 26 tūkstančių pliušinių meškinų kruša 2013.12.04 19:33 Kalgaryje (Kanada) jau 19 metų klesti fenomenali tradicija – vieną kartą metuose „Hitmen“ ledo ritulio komandos aistruoliai pirmąjį rungtynėse ekipos įvartį pažymi ant ledo mesdami pliušinius meškinus. Šįmet į aikštę vienu metu buvo išsviesta beveik 26 tūkstančiai tokių žaislų, skelbia sportin.lt. Vakarų ledo ritulio lygoje rungtyniaujanti „Hitmen“ ekipa tokią akciją sugalvojo norėdama prisidėti prie labdaros.
Verslo įmonių darbuotojams žadamos didžiausios premijos po krizės
Verslo įmonių darbuotojams žadamos didžiausios premijos po krizės 2013.12.04 10:38 Per pirmąjį 2013 m. pusmetį šalies įmonės sumokėjo daugiau nei 403 mln. litų pelno mokesčio – rodo Statistikos departamento duomenys. Paskutinįjį 2012 m. ketvirtį įmonės, palyginti su pirmais trimis praeitų metų mėnesiais, sumokėjo 6 kartus daugiau pelno mokesčio. Tikėtini aukštesni pelnai ir šių metų pabaigoje bei augantys bendri ekonomikos rodikliai skatina prognozes, kad šiemet verslo įmonių darbuotojai gaus didžiausias metines premijas po krizės.
Lietuvos interneto parduotuvės išbandė amerikietišką „maniją“
Lietuvos interneto parduotuvės išbandė amerikietišką „maniją“ 2013.12.03 15:25 Vakar per lietuviškas interneto parduotuves nuvilnijo kibernetinis pirmadienis. Ši aštuntus metus Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdoma el. išpardavimų diena pirmą kartą įgyvendinta Lietuvoje. Vienos didžiausių mados prekių el. parduotuvės „Stilago“ atstovai sako, kad šią dieną pardavimų apimtys šoktelėjo 63 proc., palyginus su ta pačia praėjusių metų diena. „Norėjome išbandyti, ar amerikietiška tradicija prigis Lietuvoje. Per vieną dieną pasiekti rezultatai buvo pakankamai sėkmingi.
Apribojimai pažabojo smulkiųjų kreditų išdavimą
Apribojimai pažabojo smulkiųjų kreditų išdavimą 2013.11.28 16:34 Lietuvos banko duomenimis, III ketvirtį smulkiųjų vartojimo kreditų (iki 1000 litų) šalyje išduota beveik penktadaliu mažiau (19,36 proc. kritimas) – apie 166 tūkstančius. Pozityvi tendencija – antrus metus mažėjanti paskolų metinių palūkanų norma: per šį ketvirtį ji smuktelėjo 2,65 proc. punkto iki 99 proc.
Iš Sibiro pakrančių į atmosferą veržiasi metanas
Iš Sibiro pakrančių į atmosferą veržiasi metanas (3) 2013.11.27 13:55 Bendros Rusijos ir JAV mokslinės ekspedicijos nariai nustatė, kad iš Sibiro arktinio šelfo į atmosferą skiriasi dideli metano dujų kiekiai. Tai iš dalies patvirtina prognozę, kad Arkties jūrinio ledo plotų tirpimas gali staiga padidinti vadinamųjų šiltanmio dujų koncentraciją Žemės atmosferoje. Pasak mokslininkų, metanas klimato šiltėjimo požiūriu yra pačios pavojingiausios šiltnamio dujos, nes jos geriausiai sulaiko šilumą atmosferoje.
Besiverčiantiems individualia veikla nebereikės teikti deklaracijos „Sodrai“
Besiverčiantiems individualia veikla nebereikės teikti deklaracijos „Sodrai“ 2013.11.26 10:05  Asmenims, besiverčiantiems individualia veikla, nebereikės teikti metinio pranešimo „Sodrai“ apie jų kas mėnesį gautas pajamas iš tokios veiklos. Prievolė deklaruoti „Sodrai“ metines pajamas, gautas iš individualios veiklos, atsirado 2013 metais po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo, antradienį rašo dienraštis „Verslo žinios“. Iki tol individualia veikla užsiimantys asmenys pajamas už praėjusius metus deklaruodavo tik Mokesčių inspekcijoje.
Ukrainos sostinėje tūkstančiai žmonių išėjo į gatves reikalauti sutarties su ES
Ukrainos sostinėje tūkstančiai žmonių išėjo į gatves reikalauti sutarties su ES (1) 2013.11.23 09:44 Tūkstančiai protestuotojų penktadienį išėjo į Nepriklausomybės aikštę Kijeve, kuri buvo Ukrainos provakarietiškos Oranžinės revoliucijos židinys, reikalaudami, kad vyriausybė pakeistų kursą ir pasirašytų svarbią sutartį su Europos Sąjunga (ES) – kitą dieną po to, kai lyderiai apstulbino savo šalį, pareiškę, kad atsisako šio susitarimo.
JAV mini 50-ąsias JFK nužudymo metines
JAV mini 50-ąsias JFK nužudymo metines 2013.11.22 20:53  Plevėsuojant iki pusės stiebo nuleistoms vėliavoms, Jungtinės Valstijos penktadienį pamini prezidentą Johną F.Kennedy (Džoną F.Kenedį) ir sudužusias visos kartos viltis, kurias lygiai prieš 50 metų nutraukė žudiko kulka.
Vilniuje priimta vadinamoji „Vilniaus deklaracija“
Vilniuje priimta vadinamoji „Vilniaus deklaracija“ 2013.11.21 16:44 Vakar Vilniuje priimta vadinamoji „Vilniaus deklaracija“, kurioje Europos Sąjungos šalių vyriausybės raginamos nedelsiant imtis veiksmų, garantuojančių subalansuotą sveikatos sektoriaus plėtrą. Taip baigėsi Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginys - Sveikatos forumo konferencija „Tvarios sveikatos sistemos darniam Europos vystymuisi“. Lapkričio 19 d. Vilniuje prasidėjusi konferencija vakar tęsė darbą.
Ispanų literatūros premija „Cervantes“ atiteko meksikiečių rašytojai
Ispanų literatūros premija „Cervantes“ atiteko meksikiečių rašytojai 2013.11.19 21:09 Prestižiškiausia ispanų literatūros Cervanteso (Servanteso) 2013 metų premija šiemet atiteko meksikiečių žurnalistei ir rašytojai Elenai Poniatowskai (Elenai Poniatovskai). Skelbdamas premijos laureatę antradienį Ispanijos švietimo ministras Jose Ignacio Wertas (Chosė Ingasijus Vertas) gyrė E.Poniatkowskos puikią, įvairiapusę literatūrinę ir žurnalistinę karjerą. Paryžiuje gimusi 81-erių E.Poniatowska didžiąją savo gyvenimo dalį praleido Meksikoje.
 12 neįtikėtinų faktų apie IKEA
12 neįtikėtinų faktų apie IKEA 2013.11.14 07:15 Lietuvoje vasaros pabaigoje duris atvėrusi švedų baldų ir namų apyvokos prekių milžinė IKEA, panašu, ruošiasi užkariauti pasaulį. „Business Insider“ rašo, kad IKEA pasaulyje jau turi 332 parduotuves 38 valstybėse, tačiau plėtros toli gražu neketina stabdyti. 70 metų senumo prekės ženklas gali didžiuotis  galėdamas pasiūlyti pigią ir gerai atrodančią produkciją. Naujienų portalas pateikia keletą neįtikėtinų faktų apie šį prekybos milžiną.
Vokietijai minint Krištolinės nakties metines, knygoje pateikiamas naujas požiūris į jos priežastis
Vokietijai minint Krištolinės nakties metines, knygoje pateikiamas naujas požiūris į jos priežastis (2) 2013.11.08 15:28  Vokietijai rengiantis šį savaitgalį minėti 75-ąsias Krištolinės nakties metines, naujoje knygoje pateikiamas naujas požiūris į įvykį, laikomą tų pogromų pretekstu. Per 1938 metų lapkričio 9-osios ir 10-osios išpuolius naciai visoje Vokietijoje planingai plėšė žydų namus ir kompanijas, padeginėjo sinagogas ir sulaikė maždaug 30 tūkst. žydų vyrų deportavimui į koncentracijos stovyklas. Maždaug 90 žydų per tuos išpuolius buvo nužudyti.
Bloga žinia D. Valiui: Seimas priėmė įstatymą dėl generalinio prokuroro atleidimo
Bloga žinia D. Valiui: Seimas priėmė įstatymą dėl generalinio prokuroro atleidimo (6) 2013.11.07 16:21 Seimas ketvirtadienį nusprendė, kad nepritarimas prokuratūros veiklos ataskaitai gali tapti pagrindu atleisti generalinį prokurorą. 60 parlamentarų balsavus už ir 15 prieš, Seimas priėmė tokią Prokuratūros įstatymo pataisą. Pataisa įsigaliotų ją pasirašius šalies vadovei Daliai Grybauskaitei.
„Android“ kasmet „Microsoft“ uždirba po 2 milijardus
„Android“ kasmet „Microsoft“ uždirba po 2 milijardus 2013.11.07 14:22 Mobilioji operacinė sistema „Android“ bendrovei „Microsoft“ pastaraisiais metais kasmet uždirba po 2 milijardus dolerių. „Android“ telefonų ir planšetinių kompiuterių gamintojai turi susimokėti už šioje operacinėje sistemoje naudojamas „Microsoft“ užpatentuotas technologijas.
 Seimo nariams – bėglio pagalbos šauksmas iš pogrindžio
Seimo nariams – bėglio pagalbos šauksmas iš pogrindžio (2) 2013.11.07 12:00 Grįžti į Lietuvą ir pasiduoti policijai ar prašytis politinio prieglobsčio užsienyje ir toliau savo tiesos ieškoti Strasbūro teisme? Tokią dilemą slapstydamasis šiuo metu sprendžia ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių dešimtuke jau antrą kartą įrašytas buvęs Kalvarijos politikas Algirdas Geležius (39 m.). Jis savo rūpestį pabandė užmesti ir ant Seimo narių pečių.
Euro zonos rinkos dalyviai laukia ECB pozicijos
Euro zonos rinkos dalyviai laukia ECB pozicijos 2013.11.04 16:38 Šią savaitę svarbiausia diena rinkoms euro zonoje – ketvirtadienis, kadangi laukiama Europos centrinio banko (ECB) posėdžio. Tikimasi, jog bus paliktos galioti esamos palūkanų normos, tačiau rinkos tikisi išgirsti ECB požiūrį į itin sumažėjusią infliaciją ir galimą atsaką į tai gruodį. Praėjusios savaitės pabaigoje paskelbti euro zonos infliacijos duomenys nustebino ir lėmė nemenkus pasikeitimus palūkanų normų rinkoje. Metinės infliacijos rodiklis Europoje nustebino kritimu – nuo 1,1 proc.