Metinės

Triumfuojanti Rusija ir prislėgta Ukraina ruošiasi Pergalės dienos iškilmėms
Triumfuojanti Rusija ir prislėgta Ukraina ruošiasi Pergalės dienos iškilmėms (3) 2014.05.08 19:10 Patriotizmo bangos apimta Rusija ruošiasi penktadienį iškilmingai minėti pergalės prieš nacistinę Vokietiją metines, tačiau ši šventė kaimyninėje Ukrainoje bus daug santūresnė, baiminantis provokacijų. Gegužės 9-osios minėjimai vyks itin opiu metu abiem slaviškoms šalims, kartu kovojusioms prieš nacistinę Vokietiją, tačiau dabar įsitraukusioms į precedento neturinčią konfrontaciją, grasinančią nugramzdinti Ukrainą į pilietinį karą.
Po Krymo aneksijos Rusiją užplūdo patriotizmo protrūkis
Po Krymo aneksijos Rusiją užplūdo patriotizmo protrūkis (1) 2014.05.08 17:14 Rusija rengiasi pompastiškai švęsti pergalės Antrajame pasauliniame kare 69-ąsias metines, po Krymo aneksijos šalį užplūdo patriotizmo protrūkis. Vladimiro Putino populiarumas šoktelėjo į neregėtas aukštumas, bet, analitikų nuomone, yra ir kita medalio pusė. Maskvos Raudonojoje aikštėje vyksta karinio parado gegužės devintąją repeticija, tūkstančiai žmonių išėjo į gatves stebėti, kaip gaudžia šarvuočiai, artilerija, kiti pabūklai.
Kaip gauti nemokamą teisinę pagalbą?
Kaip gauti nemokamą teisinę pagalbą? 2014.05.08 12:34 Jei susidūrėte su problema, kuriai spręsti reikia teisinių žinių, jums nebūtina iškart bėgti pas advokatą, kurio paslaugos brangiai kainuoja. Lietuvoje galiojančiuose įstatymuose numatyta, kad tam tikrais atvejais valstybė garantuoja nemokamą teisinę pagalbą. Jei esate Lietuvos Respublikos ar Europos Sąjungos valstybės narės pilietis arba asmuo, teisėtai gyvenantis Lietuvoje, turite teisę gauti vienos valandos trukmės nemokamą teisinę konsultaciją.
Prie trijų valstybinių sienų sandūros iškilo pasieniečių mokyklos stogastulpis
Prie trijų valstybinių sienų sandūros iškilo pasieniečių mokyklos stogastulpis 2014.05.08 11:05 Unikalioje Zarasų rajono vietoje, prie Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos sienų sandūros taško, penktadienį bus atidengtas Pasieniečių mokyklos pastatytas stogastulpis. Šioje vietoje Liudvinavo kaime jau anksčiau yra iškilęs įvairių stogastulpių ir koplytstulpių ansamblis. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pasieniečių mokyklos iniciatyva pastatyto stogastulpio iškilminga atidengimo ceremonija prasidės 14 val.
Rusija A. Rasmusseną pavadino „aklu“
Rusija A. Rasmusseną pavadino „aklu“ 2014.05.08 10:05 (papildyta 11.08) Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo, jog NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas) yra „aklas“, nes parašė nematantis jokių ženklų, kad Rusija atitraukia savo pajėgas nuo Ukrainos sienos. Tokį Užsienio reikalų ministerijos komentarą ketvirtadienį citavo naujienų agentūra ITAR-TASS.
 Pristatytas K. Donelaičio rankraščių fotografuotinis leidimas
Pristatytas K. Donelaičio rankraščių fotografuotinis leidimas 2014.05.07 22:04 Monika Petrulienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Lietuviškos spaudos susigrąžinimo 110-osio metinės minėtos Vileišių rūmuose Vilniuje, kur ir buvo pradėtas leisti pirmasis lietuvių dienraštis „Vilniaus žinios“. Moksleiviai ir visuomenės veikėjai pakviesti skaityti pamėgtų Kristijono Donelaičio eilių, visi vaišinti būriškais valgiais.
 110 metų be „graždankos“: minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena
110 metų be „graždankos“: minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena 2014.05.07 18:12 Virginija Motiejūnienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Kasmet gegužės 7-ąją minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Jai paminėti sostinėje vyko daug renginių, Prezidentūroje apdovanoti Nacionalinio diktanto nugalėtojai, Katedros aikštėje atidaryta paroda apie laisvę. Numalšinus 1863 metų sukilimą, carinė valdžia uždraudė lietuvišką raštą lotyniškais rašmenimis. Rašyti lietuviškus žodžius reikalauta rusiškais rašmenimis – kirilica.
Europa siekia taikos Ukrainoje, Kijevas perspėja apie prasidėjusį karą
Europa siekia taikos Ukrainoje, Kijevas perspėja apie prasidėjusį karą (1) 2014.05.05 16:29  Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) pirmadienį pareiškė, kad niekas neturi sutrukdyti artėjančių prezidento rinkimų Ukrainoje, ir pridūrė, jog reikia įtikinti Rusiją nenaudoti smurto.
Rusijos bombonešiai ir naikintuvai „užtemdė dangų“ virš Krymo
Rusijos bombonešiai ir naikintuvai „užtemdė dangų“ virš Krymo (6) 2014.05.05 09:23  Keliasdešimt Rusijos lėktuvų, tarp kurių tikriausiai buvo strateginių bombonešių ir naikintuvų, buvo pastebėti skraidantys virš Maskvos aneksuoto Krymo pusiasalio, pranešė įvykių liudininkai ir ekspertai. Kaip nurodo Rusijos žiniasklaida, prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį planuoja aplankyti Krymą po Pergalės dienos parado Maskvos Raudonojoje aikštėje, minint pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare metines.
10 metų naudingo miego
10 metų naudingo miego 2014.05.05 07:07 Giedrė Sankauskaitė / Savaitraštis „Ekonomika.lt“ Jau dešimt metų esame padėję galvą ant minkštos Europos Sąjungos finansinės pagalvės. 2004-aisiais neregėtu mastu išsiplėtusi Sąjunga vienas šalis, deja, užmigdė letargo miegu, o kitos, tarp kurių yra ir Lietuva, atrodo, tampa vis stipresnės. Praėjusią savaitę su dar devyniomis valstybėmis minėjome įstojimo į Europos Sąjungą (ES) dešimtmetį.
Tradiciniame turnyre triumfavo LKF komanda
Tradiciniame turnyre triumfavo LKF komanda 2014.05.03 13:35  Paskutinę balandžio dieną Kaune po Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) metinės konferencijos buvo nuotaikingai paminėtas Lietuvos krepšinio 92-asis gimtadienis. Tradicinio krepšinio turnyro metu A.Sabonio krepšinio centro aikštėje susikovė LKF, rėmėjų, politikų ir žurnalistų ekipos. „Labai džiaugiuosi ir dėkoju, kad žmonės supranta ir atvyksta į turnyrą, kuris jau yra tapęs tradicija paminėti Lietuvos krepšinio gimtadienį“, - sakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.
Penktadienis – paskutinė diena, kai galima deklaruoti pajamas
Penktadienis – paskutinė diena, kai galima deklaruoti pajamas 2014.05.02 08:17 Irma Janauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Penktadienis yra paskutinė diena, kai galima deklaruoti savo pajamas. Valstybinė mokesčių inspekcija skaičiuoja jau sulaukusi daugiau kaip milijono deklaracijų. Beveik visos jos pateiktos internetu. Penktadienį dar galima suskubti deklaruoti pajamas ir taip susigrąžinti mokesčių permokas. Taip pat pateikti prašymą skirti 2 procentų paramą organizacijoms bei partijoms.
Punsko lietuviai minėjo įstojimo į ES metines
Punsko lietuviai minėjo įstojimo į ES metines 2014.05.01 22:47 Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Tautiečiai Lenkijoje, etninėse Punsko žemėse, taip pat minėjo įstojimo į Europos Sąjungą metines. Per dešimtmetį iš ES fondų jie yra gavę apie 43 mln., skaičiuojant litais, paramos. Prie vieno iš turizmo objektų – Punsko buities muziejaus – lietuviškų mokyklų moksleiviai pasodino medžių ir gėlių, taip paminėdami Lenkijos ir Lietuvos narystę Bendrijoje.
B. Obama vyks į Lenkiją
B. Obama vyks į Lenkiją 2014.05.01 15:00 LRT radijas, LRT.lt JAV prezidentas birželį lankysis Lenkijoje. Barackas Obama taip pat surengs vizitus Prancūzijoje ir Belgijoje. Kaip pranešama, jis aplankys Lenkiją šaliai minint pirmųjų demokratinių rinkimų 25-ąsias metines. Vizitas Varšuvoje vyks tuo metu, kai Vašingtonas stengiasi išsklaidyti sąjungininkių susirūpinimą dėl krizės Ukrainoje. Tuo metu Belgijoje vyks Didžiojo septyneto viršūnių susitikimas, kuriame taip pat dėmesys bus sutelktas į padėtį Ukrainoje.
K. Knightley pamiršo artėjančias vestuvių metines
K. Knightley pamiršo artėjančias vestuvių metines 2014.04.30 16:30 Aktorė Keira Knigley pamiršo apie savo vestuvių metines. 29 metų aktorė interviu metu žurnalistų paklausta, kaip ketina paminėti pirmąsias vestuvių metines, sutriko. „Nejaugi jos jau taip greitai, rimtai?“, - žurnalistams sakė Knightley. 2013 metų gegužės 4 dieną Knightley ištekėjo už grupės „Klaxon“ muzikanto Jameso Rightono.
LKF metinė konferencija: jokių įsiskolinimų federacija neturi
LKF metinė konferencija: jokių įsiskolinimų federacija neturi 2014.04.30 14:51 Trečiadienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) eilinė metinė konferencija. Jos metu buvo patvirtintos kelios ataskaitos, aptartos Lietuvos krepšinio aktualijos ir balsuota dėl skirtingų reglamentų bei taisyklių, teigiama pranešime spaudai. „Konferencija – aukščiausias Lietuvos krepšinio federacijos valdžios organas, kuris tvirtina svarbius nutarimus. Todėl džiaugiamės, kad ši konferencija vyko labai darbingai ir konstruktyviai“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.
„Nokia“ pajamos iš telefonų pardavimų sumažėjo trečdaliu
„Nokia“ pajamos iš telefonų pardavimų sumažėjo trečdaliu 2014.04.29 12:48 Bendrovė „Nokia“ pranešė, kad įmonės veikla pirmąjį 2014 m. ketvirtį buvo nuostolinga. Sausio - kovo mėnesiais buvo gauta apie 2,66 mrld. eurų pajamų, arba 15 proc. mažiau, nei prieš metus. Grynieji praėjusio ketvirčio nuostoliai pasiekė 239 mln. eurų, tai yra šiek tiek mažiau, nei tokiu pat laikotarpiu prieš metus (272 mln. eurų). Pranešama, kad buvusio „Nokia“ mobiliųjų telefonų verslo, kuris parduotas „Microsoft“, metinės pajamos smuko 30 proc.
28 metai po Černobylio: avariją likvidavę lietuviai jaučiasi pamiršti
28 metai po Černobylio: avariją likvidavę lietuviai jaučiasi pamiršti 2014.04.28 18:15 Ugnė Galadauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Vilniuje paminėtos 28-osios Černobylio avarijos metinės. Likviduoti avarijos padarinių iš Lietuvos vežti žmonės sako dabar atsiremiantys į abejingumo sieną, o kaimyninėje Latvijoje vis dar rūpinamasi specialiu černobyliečių gydymu ir socialinėmis garantijomis. 1986 m. naktį į balandžio 26 d. įvyko iki šiol didžiausia atominės energetikos katastrofa istorijoje – sprogo ketvirtasis Černobylio jėgainės reaktorius.
L.Balsys: jei avarija įvyktų Astravo AE, neturėtume kur evakuotis
L.Balsys: jei avarija įvyktų Astravo AE, neturėtume kur evakuotis (8) 2014.04.28 13:36 „Zombių akcija norėjome parodyti, kas laukia kiekvienos šalies, kuri turi atominę jėgainę. Taip pat norime atkreipti dėmesį į kaimyninėse šalyse – Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje – statomas atomines elektrines“, – minint Černobylio katastrofos 28-ąsias metines Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė parlamentaras, Lietuvos žaliųjų partijos atstovas Linas Balsys.
Liūdnas pavasario akcentas – Černobylis
Liūdnas pavasario akcentas – Černobylis 2014.04.27 14:30 Šiemet jau 28-ąjį kartą prisimenama skausminga ir liūdna sukaktis – Černobylio katastrofos metinės. Vis toliau praeityje lieka ta graži ir saulėta balandžio diena, kai virš milijonų nieko neįtariančių žmonių pakibo juodas grėsmės šešėlis. Černobylio atominės elektrinės avarijos pasekmes likvidavo tūkstančiai jaunų vyrų, tarp jų – ir iš Panevėžio krašto. Černobylio atominės elektrinės avarijos pasekmes likvidavo tūkstančiai jaunų vyrų, tarp jų – ir iš Panevėžio krašto.
Žymaus pedagogo J. Murkos atminimą įamžins švyturys
Žymaus pedagogo J. Murkos atminimą įamžins švyturys 2014.04.26 23:13 Mindaugas LAURINAITIS Su Šiauliais glaudžiai susijusio Lietuvos pedagogo ir vadovėlių autoriaus, kalbininko Jono Murkos atminimą įamžins granitinis švyturys. Jis skverelyje prie P. Višinskio ir Stoties gatvių kampo turėtų iškilti iki šių metų spalio – minint 125-ąsias gimimo metines. Atminimo įamžinimu rūpinasi šeima – anūkai ir proanūkis. Įamžina atminimą Šiaulių miesto savivaldybėje vakar buvo pristatytas skulptūros, skirtos J. Murkos gimimo 125-osioms metinėms pažymėti, maketas.
Kaišiadorių rajone pasodintas Europos miškas
Kaišiadorių rajone pasodintas Europos miškas 2014.04.26 22:26 Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-mečio proga prie Paparčių piliakalnio Kaišiadorių rajone pasodintas Europos miškas. Daugiau kaip 4 hektarų plote augs eglės, pušys ir beržai. Sodinti Europos miškus pradėta nuo 2004-ųjų, kai Lietuva tapo Europos Sąjungos nare. Šiandien jie mena svarbius narystės Europos valstybių bendrijoje įvykius – pirmąsias metines, Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai ir kitus.
Feodaliniai ar skylėti žemės „saugikliai“?
Feodaliniai ar skylėti žemės „saugikliai“? (1) 2014.04.26 16:26 Artėjant gegužei, kai užsieniečiai jau galės oficialiai pirkti žemę Lietuvoje, tautos išrinktieji paknopstomis reglamentavo vadinamuosius saugiklius dirbamos žemės pirkėjams. Ūkininkams akivaizdu, kad vadinamųjų žemės įsigijimo saugiklių įstatymas yra skylėtas.
Černobylio metinių proga „žalieji“ surengė arbūzų akciją
Černobylio metinių proga „žalieji“ surengė arbūzų akciją 2014.04.26 13:48 Balandžio 26 d, šeštadienį, 11.00 val. žalieji aktyvistai iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sajųngos , Žali.lt asociacijos ir neformalaus pilietinio judejimo „Tiesos“ aktyvistai prie Baltarusijos Respublikos ambasados paminėjo Černobylio katastrofos metines. Taip pat siekta atkreipti visuomenės dėmesį į Vilniui bei visai Lietuvai grėsmę keliančias Astravo AE statybas.
Japonija pradėjo banginių medžioklę
Japonija pradėjo banginių medžioklę 2014.04.26 13:42  Keturi Japonijos banginių medžioklės laivai šeštadienį sustiprinto saugumo sąlygomis išplaukė iš uosto – į pirmąją banginių medžioklę nuo to laiko, kai Jungtinių Tautų (JT) teismas praėjusį mėnesį nurodė Tokijui nutraukti banginių medžiokles Antarktyje.
J. E. Vergne‘as: gimtadienio proga norėčiau lengvesnio bolido su geresne aerodinamika
J. E. Vergne‘as: gimtadienio proga norėčiau lengvesnio bolido su geresne aerodinamika 2014.04.25 21:25  Prancūzas Jeanas Ericas Vergne‘as, vairuojantis „Toro Rosso“ bolidą, per pirmuosius etapus teuždirbo vos 4 taškus, tačiau Prancūzijos sporto portalui Sports.fr teigia, kad jo bolidas yra pajėgesnis ir šiuo metu gali kur kas daugiau. Jis tikisi, kad „Toro Rosso“ per artimiausius etapus pavyks „paspausti“, tačiau kartu abejoja, kad situacija turnyrinėje lentelėje iš esmės pasikeis. - Ką jūs manote apie pirmąsias šių metų lenktynes? -Įspūdis neblogas.
VDU minimos 25-osios atkūrimo metinės
VDU minimos 25-osios atkūrimo metinės 2014.04.25 12:52 Agnė Kairiūnaitė, LRT radijas, LRT.lt Minimos 25-osios Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo metinės. Prieškariu įkurta lietuviška aukštoji mokykla sovietmečiu buvo uždaryta ir atkurta tik po beveik keturių dešimtmečių. Vytauto Didžiojo universiteto pradžia sutapo su šalies valstybingumu, kai 1918 m. buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Siekis įkurti lietuvišką universitetą įgyvendintas po kelerių metų, reorganizavus iki tol veikusius Aukštuosius kursus.
Kaišiadorių rajone bus pasodintas Europos miškas
Kaišiadorių rajone bus pasodintas Europos miškas 2014.04.25 10:30 Šeštadienį prie Paparčių piliakalnio Kaišiadorių rajone politikai, Seimo kanceliarijos, kitų valstybės institucijų darbuotojai, žurnalistai Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmečio proga pasodins Europos mišką. Kaišiadorių miškų urėdija vaizdingoje kalvoje paruošė 4,2 hektarų plotą, kuris bus apsodintas eglėmis, pušimis ir beržais. Seimo kanceliarijos kartu su Kaišiadorių miškininkais organizuojamo renginio pradžia – 10 val.
Baigiantis deklaravimui susigrąžino pusę milijono litų
Baigiantis deklaravimui susigrąžino pusę milijono litų 2014.04.23 21:51  Nuo 2014 m. pradžios 2013-jų metų pajamas deklaravo per 58 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų. Iki šiandien 44,5 tūkst. Lietuvos gyventojų grąžinta beveik 18 mln. litų permokų, iš jų beveik 0,5 mln. litų susigrąžino 1700 Šiaulių apskrities gyventojų.
Solidų gimtadienį švenčiančio kartodromo dovana vaikams
Solidų gimtadienį švenčiančio kartodromo dovana vaikams 2014.04.23 17:55 Jau daugelį metų balandžio pabaigoje Vilniuje, Plytinės gatvėje įsikūręs kartodromas balandžio pabaigoje tarsi atjaunėja. Būtent šio mėnesio paskutinėmis dienomis kasmet jį užplūsta minios vaikų, svajojančių mažais ratukais riedėti į dideles pergales. Ir tai sutampa ne su vasaros sezono pradžia, o su šios pamėgtos sporto bazės gimtadieniu, teigiama pranešime spaudai. Pirmadienį „Plytinės kartodromas“ minės jau 47-ąsias veiklos metines.