Metinės

Būdai, kuriais lengvai sužavėsite mylimąją
Būdai, kuriais lengvai sužavėsite mylimąją 2014.01.19 16:18 Ne veltui sakoma, jog meilė pasaulio variklis. Kiekvienas norime būti mylimas ir gerbiamas, tačiau visų pirma reikia išmokti vertinti kitus ir tada visas gėris grįš su kaupu. Mielieji mūsų puslapio skaitytojai vyrai, kreipiamės į Jus ir pateikiame sąrašą punktų, kurie padės užkariauti dar didesnes mylimosios simpatijas.   1. Tegu mylimoji už Jūsų jaučiasi kaip už tvirtos sienos. Saugokite ir ginkite ją. 2. Nevenkite sakyti nuoširdžių komplimentų, jie tikrai pakels nuotaiką.
 V. Landsbergis: įvykiai Baku ir Sausio 13-oji Lietuvoje turi daug bendro
V. Landsbergis: įvykiai Baku ir Sausio 13-oji Lietuvoje turi daug bendro (1) 2014.01.17 19:34 Reda Gilytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Seime prisimintos vieno iš dramatiškiausių ir tragiškiausių Azerbaidžano tautos istorijos įvykių metinės. Prieš 24-erius metus sovietų kariai žudė taikius gyventojus, taip norėdami sustabdyti prasidėjusias demonstracijas dėl nepriklausomybės. Vytautas Landsbergis teigia, kad įvykiai Baku, o po metų įvykę kruvini Sausio 13-osios įvykiai Lietuvoje turi daug bendro.
„Huawei“ pardavimai 2013 m. augo 11,6 proc.
„Huawei“ pardavimai 2013 m. augo 11,6 proc. 2014.01.17 16:30 Pasaulinė informacinių ir ryšio technologijų sprendimų tiekėja „Huawei“ šią savaitę paskelbė neaudituotus 2013 metų finansinės veiklos rezultatus. Bendrovės pardavimai pernai augo 11,6 proc. (skaičiuojant JAV doleriais) ir siekė 238-240 mlrd. Kinijos ženminbi juanių, o investicijos tyrimams ir produktų kūrimui viršijo 33 mlrd. Kinijos ženminbi juanių. 2013 metais „Huawei“ pardavimų pajamos pasiekė 238-240 mlrd. Kinijos ženminbi juanių ir augo apie 8 proc. (apie 11,6 proc.
Skalūnų mokesčiai paaiškės po mėnesio
Skalūnų mokesčiai paaiškės po mėnesio (3) 2014.01.16 15:59  Nauja skalūnų dujų, naftos bei kitų angliavandenilių apmokestinimo tvarka ir konkretūs mokesčio tarifai turėtų paaiškėti po mėnesio, teigia premjeras. "Kad būtų galima priimti galutinius sprendimus, pasiūlėme organizuoti platesnę diskusiją įsigilinant, kiek maždaug kainuoja gręžinių žvalgybos darbai", - ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Algirdas Butkevičius. Anot jo, šioje diskusijoje taip pat turėtų dalyvauti Investuotojų forumo, Pramonininkų konfederacijos nariai.
Koncerte susijungs Klaipėdos krašto diena ir K. Donelaičio jubiliejinės metinės
Koncerte susijungs Klaipėdos krašto diena ir K. Donelaičio jubiliejinės metinės 2014.01.13 16:13 Sausio 15 d, trečiadienį, 18.00 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras klaipėdiečius kviečia susiburti Klaipėdos koncertų salėje. Kasmet tradiciškai rengiamas koncertas, skirtas Klaipėdos krašto dienai, šiemet pažymės ir lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines. Pasak renginio organizatorių, dviem iškilioms progoms skirtas teatralizuotas koncertas turės ir keletą teminių akcentų.
Pasaulio ekonomikos atsigavimas palies ir Rusiją
Pasaulio ekonomikos atsigavimas palies ir Rusiją 2014.01.09 14:45 „Danske Bank“ analitikai prognozuoja, jog per praėjusius metus Rusijos BVP galėjo išaugti 1,5 proc. – tai būtų kukliausias rezultatas nuo 2009 m. Energetinių žaliavų eksportu dar vis besimaitinanti Rusijos ekonomika stokoja ryškaus investicijų srauto augimo. Šaliai esant netoli stagnacijos ribos, galima įžvelgti, jog valdžios atstovai nori dar išlošti laiko, siekdami iš esmės pagerinti investicinę aplinką šalyje. Rusijos šalies ūkis 2012 m. augo 2,1 proc., o 2011 ir 2010 m. – po 5,1 proc.
Vidutinė metinė infliacija siekė 1 proc.
Vidutinė metinė infliacija siekė 1 proc. 2014.01.09 14:00 Gruodžio mėnesį, palyginti su lapkričio mėnesiu., vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,1 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Tam daugiausia įtakos turėjo sumažėjusios degalų ir tepalų, avalynės, spirituotų gėrimų kainos bei padidėjusios daržovių ir bulvių, keleivinio oro transporto paslaugų, pieno ir jo produktų, sūrio, kiaušinių kainos. Vartojimo prekių kainos per šį laikotarpį sumažėjo 0,3 proc., o paslaugų kainos padidėjo 0,3 procento.
Pirmojo pasaulinio karo pradžios 100-osios metinės – išbandymas Europos vienybei
Pirmojo pasaulinio karo pradžios 100-osios metinės – išbandymas Europos vienybei (1) 2014.01.08 14:18 Europa, prislėgta ekonomikos nuosmukio ir išgyvenanti populistinio nacionalizmo atgimimą, minės Senąjį žemyną smarkiai sukrėtusio ir jo XX amžiaus istoriją nulėmusio Pirmojo pasaulinio karo, tebevadinamo Didžiuoju karu, pradžios 100-ąsias metines. 1914–1918 metų Didžiojo karo atminimo renginiai planuojami vasarą abiejose Vakarų fronto pusėse, tačiau kol kas nenumatomas nei vienas renginys, kuris suburtų kartu buvusius priešininkus.
Musulmoniškasis Tunisas nubalsavo už lyčių lygybės nuostatą naujoje konstitucijoje
Musulmoniškasis Tunisas nubalsavo už lyčių lygybės nuostatą naujoje konstitucijoje 2014.01.06 16:32 Tuniso nacionalinė asamblėja pirmadienį patvirtino konstitucijos projekto straipsnį, kuriuo šioje musulmoniškoje valstybėje būtų garantuojama lyčių lygybė „be diskriminacijos“. „Visi piliečiai, vyrai ir moterys, turi tas pačias teises ir pareigas. Jie yra lygūs prieš įstatymą be diskriminacijos“, – skelbia 20-asis naujos konstitucijos straipsnis, kuriam pritarė 159 iš 169 balsavime dalyvavusių parlamentarų.
„Barbės devyndarbės“: N. Venckienė ir J. Varkala pasigyrė Seime nuveiktu „darbu“
„Barbės devyndarbės“: N. Venckienė ir J. Varkala pasigyrė Seime nuveiktu „darbu“ (45) 2014.01.03 15:05 „Drąsos kelio“ partija didžiuojasi, kad jos frakcijos atstovai Seime, pabėgusioji Neringa Venckienė ir Jonas Varkala, sugebėjo per 2013 metus pateikti net po 31 vieną įstatymų projektą. Bent jau tai yra akcentuojama partijos tinklapyje pasirodžiusioje vaizdinėje šių dviejų partijos narių veiklos ataskaitoje. Joje įregistruotų įstatymo projektų skaičius yra lyginimas su kitų Seimo narių rezultatais, bet neminima, kad beveik nė vienas iš šių projektų nebuvo priimtas.
Jei darbe nesijauti kaip šeimoje – keisk darbą
Jei darbe nesijauti kaip šeimoje – keisk darbą (1) 2014.01.02 07:27 Karolis Birgilas Dirbdamas tarptautinėje bendrovėje nebūtinai turi būti vadovu klasikine prasme – nebijai gerų įžvalgų gauti ir iš jaunų talentų. Net praktikantas į tave kreipiasi „tu“. „Ernst & Young“ vardas jau senokai figūruoja tarp geriausių pasaulio audito ir konsultacijų bendrovių. Didelių pokyčių metu – Nepriklausomybės aušroje, kai verslas dar tik mokėsi laisvosios rinkos ekonomikos taisyklių, įmonė atidarė ir savo padalinį Lietuvoje.
Euro zonos probleminėse šalyse – verslo plėtros lūkesčiai
Euro zonos probleminėse šalyse – verslo plėtros lūkesčiai 2013.12.31 10:12 Europoje ketvirtadienį paaiškės gruodžio mėnesio gamintojų pasitikėjimo indeksai (PMI). Bendras euro zonos gamybos PMI indeksas turėtų nesikeisti, tačiau indekso augimo tikimasi Italijoje ir Ispanijoje. JAV investuotojai 2013-2014 m. sandūroje labiausiai lauks gruodžio mėnesio ISM gamybos rodiklio, kuris bus paskelbtas jau kitais kalendoriniais metais – penktadienį.
 Mao gerbėjai užplūdo jo gimtąjį miestelį nusilenkti Kinijos įkūrėjo auksinei statulai
Mao gerbėjai užplūdo jo gimtąjį miestelį nusilenkti Kinijos įkūrėjo auksinei statulai 2013.12.25 23:15 Tūkstančiai komunistinės Kinijos įkūrėjo Mao Zedongo (Mao Dzeduno) gerbėjų trečiadienį užplūdo jo gimtąjį miestelį nusilenkti velionio lyderio atvaizdams, įskaitant statulą, nulietą iš gryno aukso, ruošiantis minėti jo gimimo 120-ąsias metines. Iš įvairių šalies kampelių atvykę žmonės sprogdino petardas ir dėjo gėles Šaošane, kur ketvirtadienį bus minimos Mao Zedongo gimimo metinės.
Kaupimo matematika: kiek kainuoja pensijos kaupimas
Kaupimo matematika: kiek kainuoja pensijos kaupimas (1) 2013.12.24 18:57 Kaip ir kiekviena paslauga, pensijų kaupimas kainuoja. Už kaupiamų lėšų tvarkymą pensijų kaupimo bendrovė ima mokesčius. Kad dalyviams būtų lengviau juos palyginti, įstatymas leidžia imti tik dviejų rūšių atskaitymus. Įstatymas nustato ir jų maksimalius dydžius. Kaupimo bendrovei neleidžiama atskaityti daugiau kaip 0,65 procento konservatyvaus investavimo pensijų fonde ir ne daugiau kaip 1 procentą kitokiame pensijų fonde dalyvio pensijų sąskaitoje apskaičiuotų lėšų vidutinės metinės vertės.
V. Černiauskas: kaupiama pensija rūpintis reikia kaip ir sveikata – atsakingai ir nuolat
V. Černiauskas: kaupiama pensija rūpintis reikia kaip ir sveikata – atsakingai ir nuolat 2013.12.24 17:56 Ar pasirinkus pensijų fondą ir pasirašius sutartį, galima persigalvoti ir jį pakeisti? Kada verta priimti tokį sprendimą ir kaip jį įgyvendinti? Atsako ekonomistas, Lietuvos draudimo brokerių įmonių asociacijos ir Draudimo brokerių rūmų Garbės teismo narys Vladas Černiauskas. Apsisprendus ir pasirinkus pensijų fondą valdančią bendrovę, šio klausimo pamiršti tikrai nereikėtų.
 Kalėdų spindesys ir skurdas
Kalėdų spindesys ir skurdas (3) 2013.12.22 13:00 Vida Tavorienė Remdamiesi augančios ekonomikos rodikliais, ekspertai kalba apie gerėjantį gyvenimą ir didėjančius atlyginimus. Vadinasi, ir šiųmetinės šventės turėtų būti sotesnės. Tačiau šventinio spindesio daugiau didžiuosiuose miestuose, o iš kaimo nesitraukia skurdas. Turtingesnes vaišes galės suruošti politikai, valdininkai, kurių atlyginimai jau įveikė krizę, o pensininkai, kultūros darbuotojai, policininkai ir daug kitų pareigūnų bei specialistų turės taupyti.
 Kanapių suvartojama mažiau, o pardavėjų vis daugėja
Kanapių suvartojama mažiau, o pardavėjų vis daugėja (4) 2013.12.20 19:21 Nors Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atliktas tyrimas rodo, kad Lietuvoje mažėja narkotikus vartojančiųjų skaičius, tačiau prekiautojų narkotikais policija sučiumpa vis daugiau. Vartojančiųjų mažėja Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atlikto tyrimo duomenimis, per pastaruosius metus narkotikų vartojo 2,6 proc. 15–64 metų Lietuvos gyventojų, t. y. beveik pustrečio karto mažiau negu prieš ketverius metus.
Kalėdiškai nusiteikęs V. Putinas: Ukrainai – milijardai, gailestis M. Chodorkovskiui
Kalėdiškai nusiteikęs V. Putinas: Ukrainai – milijardai, gailestis M. Chodorkovskiui (2) 2013.12.19 14:55 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paskelbė, kad planuoja suteikti malonę buvusiam magnatui ir griežtam Kremliaus kritikui Michailui Chodorkovskiui, kuris kali jau daugiau kaip dešimtmetį. V.Putinas po savo metinės spaudos konferencijos maratono atskleidė, kad M.Chodorkovskis pirmą kartą parašė malonės prašymą, kuriame nurodo, kad serga jo motina.
Pavojaus varpai: narkotikų rinka plečiasi sparčiau nei spėjama reaguoti
Pavojaus varpai: narkotikų rinka plečiasi sparčiau nei spėjama reaguoti (1) 2013.12.16 10:31 Seime pirmadienį vyksta tarptautinė konferencija „Nauja ES kovos su narkotikais strategija. Tikslai ir lūkesčiai“. Ketinama braižyti veiksmų planą, kuris padėtų bent šiek tiek sumažinti gyvenimus sužlugdančių narkotikų vartojimą. Prieš šią konferenciją Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius Zenius Martinkus pasakojo, kad Europoje narkotikų metinė apyvarta siekia iki 70 mlrd. eurų. „Narkotikams išleidžiamos pinigų sumos – milžiniškos.
N. Kazlauskaitė-Kazlaus dovanos išskirtinį koncertą Lietuvai
N. Kazlauskaitė-Kazlaus dovanos išskirtinį koncertą Lietuvai 2013.12.11 11:39 Viena ryškiausių Lietuvos operos dainininkių – sopranas Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus – nuolat kviečiama koncertuoti prestižiniuose Europos teatruose. Tačiau, pasak dainininkės, jai visada yra didžiulė šventė pasirodyti gimtojoje šalyje. Vieną tokių švenčių primadona sukurs klasikinės muzikos gerbėjams jau šį šeštadienį. Gruodžio 14 d., didžiojoje Nacionalinės filharmonijos scenoje, pirmą kartą Lietuvoje nuskambės garsiosios operos „Tristanas ir Izolda“ II veiksmas.
Lapritį vidutinė metinė infliacija sudarė 1,4 proc.
Lapritį vidutinė metinė infliacija sudarė 1,4 proc. 2013.12.10 11:46 Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota 2013 m. lapkričio mėn. vidutinė metinė infliacija sudarė 1,4 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. 2013 m. lapkričio mėn. metinė (2013 m. lapkričio mėn., palyginti su 2012 m. lapkričio mėn.) infliacija sudarė 0,5 procento. Pagal SVKI apskaičiuotas mėnesinis (2013 m. lapkričio mėn., palyginti su spalio mėn.
Mafiozai savo konkurentus naikina be gailesčio
Mafiozai savo konkurentus naikina be gailesčio (2) 2013.12.08 16:30 Grupė Kalabrijos (Italija) mafijos smogikų sudaužė vieną savo varžovą kastuvu ir dar gyvą sušėrė kiaulėms. Už šią ir kitas žmogžudystes Italijos policija suėmė apie 20 mafiozų, tačiau karas tarp mafijos grupuočių tęsiasi. Sušėrė kiaulėms Kiaulėms buvo sušertas vienas iš „Ndranghetos“ šeimos vadeivų – Frančesko Rakota. Įtariama, kad taip susidorota ir su jo giminaičiu. Frančesko be pėdsakų dingo dar pernai, kovo 13-ąją.
Per ledo ritulio rungtynes – beveik 26 tūkstančių pliušinių meškinų kruša
Per ledo ritulio rungtynes – beveik 26 tūkstančių pliušinių meškinų kruša 2013.12.04 19:33 Kalgaryje (Kanada) jau 19 metų klesti fenomenali tradicija – vieną kartą metuose „Hitmen“ ledo ritulio komandos aistruoliai pirmąjį rungtynėse ekipos įvartį pažymi ant ledo mesdami pliušinius meškinus. Šįmet į aikštę vienu metu buvo išsviesta beveik 26 tūkstančiai tokių žaislų, skelbia sportin.lt. Vakarų ledo ritulio lygoje rungtyniaujanti „Hitmen“ ekipa tokią akciją sugalvojo norėdama prisidėti prie labdaros.
Verslo įmonių darbuotojams žadamos didžiausios premijos po krizės
Verslo įmonių darbuotojams žadamos didžiausios premijos po krizės 2013.12.04 10:38 Per pirmąjį 2013 m. pusmetį šalies įmonės sumokėjo daugiau nei 403 mln. litų pelno mokesčio – rodo Statistikos departamento duomenys. Paskutinįjį 2012 m. ketvirtį įmonės, palyginti su pirmais trimis praeitų metų mėnesiais, sumokėjo 6 kartus daugiau pelno mokesčio. Tikėtini aukštesni pelnai ir šių metų pabaigoje bei augantys bendri ekonomikos rodikliai skatina prognozes, kad šiemet verslo įmonių darbuotojai gaus didžiausias metines premijas po krizės.
Lietuvos interneto parduotuvės išbandė amerikietišką „maniją“
Lietuvos interneto parduotuvės išbandė amerikietišką „maniją“ 2013.12.03 15:25 Vakar per lietuviškas interneto parduotuves nuvilnijo kibernetinis pirmadienis. Ši aštuntus metus Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdoma el. išpardavimų diena pirmą kartą įgyvendinta Lietuvoje. Vienos didžiausių mados prekių el. parduotuvės „Stilago“ atstovai sako, kad šią dieną pardavimų apimtys šoktelėjo 63 proc., palyginus su ta pačia praėjusių metų diena. „Norėjome išbandyti, ar amerikietiška tradicija prigis Lietuvoje. Per vieną dieną pasiekti rezultatai buvo pakankamai sėkmingi.
Apribojimai pažabojo smulkiųjų kreditų išdavimą
Apribojimai pažabojo smulkiųjų kreditų išdavimą 2013.11.28 16:34 Lietuvos banko duomenimis, III ketvirtį smulkiųjų vartojimo kreditų (iki 1000 litų) šalyje išduota beveik penktadaliu mažiau (19,36 proc. kritimas) – apie 166 tūkstančius. Pozityvi tendencija – antrus metus mažėjanti paskolų metinių palūkanų norma: per šį ketvirtį ji smuktelėjo 2,65 proc. punkto iki 99 proc.
Iš Sibiro pakrančių į atmosferą veržiasi metanas
Iš Sibiro pakrančių į atmosferą veržiasi metanas (3) 2013.11.27 13:55 Bendros Rusijos ir JAV mokslinės ekspedicijos nariai nustatė, kad iš Sibiro arktinio šelfo į atmosferą skiriasi dideli metano dujų kiekiai. Tai iš dalies patvirtina prognozę, kad Arkties jūrinio ledo plotų tirpimas gali staiga padidinti vadinamųjų šiltanmio dujų koncentraciją Žemės atmosferoje. Pasak mokslininkų, metanas klimato šiltėjimo požiūriu yra pačios pavojingiausios šiltnamio dujos, nes jos geriausiai sulaiko šilumą atmosferoje.
Besiverčiantiems individualia veikla nebereikės teikti deklaracijos „Sodrai“
Besiverčiantiems individualia veikla nebereikės teikti deklaracijos „Sodrai“ 2013.11.26 10:05  Asmenims, besiverčiantiems individualia veikla, nebereikės teikti metinio pranešimo „Sodrai“ apie jų kas mėnesį gautas pajamas iš tokios veiklos. Prievolė deklaruoti „Sodrai“ metines pajamas, gautas iš individualios veiklos, atsirado 2013 metais po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo, antradienį rašo dienraštis „Verslo žinios“. Iki tol individualia veikla užsiimantys asmenys pajamas už praėjusius metus deklaruodavo tik Mokesčių inspekcijoje.
Ukrainos sostinėje tūkstančiai žmonių išėjo į gatves reikalauti sutarties su ES
Ukrainos sostinėje tūkstančiai žmonių išėjo į gatves reikalauti sutarties su ES (1) 2013.11.23 09:44 Tūkstančiai protestuotojų penktadienį išėjo į Nepriklausomybės aikštę Kijeve, kuri buvo Ukrainos provakarietiškos Oranžinės revoliucijos židinys, reikalaudami, kad vyriausybė pakeistų kursą ir pasirašytų svarbią sutartį su Europos Sąjunga (ES) – kitą dieną po to, kai lyderiai apstulbino savo šalį, pareiškę, kad atsisako šio susitarimo.
JAV mini 50-ąsias JFK nužudymo metines
JAV mini 50-ąsias JFK nužudymo metines 2013.11.22 20:53  Plevėsuojant iki pusės stiebo nuleistoms vėliavoms, Jungtinės Valstijos penktadienį pamini prezidentą Johną F.Kennedy (Džoną F.Kenedį) ir sudužusias visos kartos viltis, kurias lygiai prieš 50 metų nutraukė žudiko kulka.
Į viršų