Metinės

Palaidotas paskutinis komunistinės Lenkijos lyderis
Palaidotas paskutinis komunistinės Lenkijos lyderis 2014.05.30 16:04  Velionis Lenkijos generolas Wojciechas Jaruzelskis (Voicechas Jaruzelskis), paskutinis šios šalies komunistinio režimo lyderis, penktadienį buvo palaidotas Varšuvoje, tačiau nacionalinis gedulas nebuvo paskelbtas dėl to, kad šis prieštaringai vertinamas veikėjas tebepriešina lenkus netgi po mirties. Vėžio pakirstas 90-metis W.Jaruzelskis mirė praėjusį sekmadienį, likus vos kelioms dienoms iki birželio 4-osios.
Vaiką pykina automobilyje?
Vaiką pykina automobilyje? 2014.05.30 07:20 Pagrindinė šio pykinimo priežastis – silpnas vestibiulinis aparatas. Kol kūdikiui sukanka metukai, su juo keliaujant pykinimo problemų nekyla – iki to laiko vestibiulinis aparatas „miega“ ir nekelia jokių nepatogumų. Tačiau p pirmojo gimtadienio šis už pusiausvyrą atsakingas organas pradeda aktyviai vystytis ir... kartkartėmis tiesiog primena apie save. Jei taip nutinka nuolat, geriausia išeitis – pasitarus su šeimos gydytoju įsigyti vaistų nuo šio sutrikimo.
Birželio 2-oji – paskutinė diena laiku pateikti 2013 m. pelno mokesčio deklaracijas
Birželio 2-oji – paskutinė diena laiku pateikti 2013 m. pelno mokesčio deklaracijas 2014.05.28 11:45 Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad artėja metinių pelno mokesčio deklaracijų (PLN204, PLN204A, PLN204N, PLN204U, versija 03) pateikimo terminas. Iki birželio 2 d. Lietuvos juridiniai asmenys, užsienio vienetų nuolatinės buveinės, kurių mokestinis laikotarpis sutampa su kalendoriniais metais, Valstybinei mokesčių inspekcijai turi pateikti metines 2013 m. mokestinio laikotarpio pelno mokesčio deklaracijas ir sumokėti jose deklaruotą pelno mokestį.
Žymaus pianisto L. Możdżerio pasirodymas – Vilniaus Rotušės aikštėje
Žymaus pianisto L. Możdżerio pasirodymas – Vilniaus Rotušės aikštėje 2014.05.28 11:44 Šių metų gegužės 31 dieną Vilniaus Rotušės aikštėje skambės vieno žymiausių lenkų kompozitorių Fryderyko Chopino muzika. Rinktiniai lenkų atlikėjai puikiai žinomų kompozicijų interpretacijoms suteiks visiškai naują skambesį, išgirsime ne tik klasikinio atlikimo, tačiau ir roko bei džiazo atspalvius. Projekto „Rock Loves Chopin“ metu koncertine erdve pavirtusi Vilniaus Rotušės aikštė skambės nuo užburiančių kompozitoriaus F. Chopino kompozicijų garsų.
Naujasis Ukrainos prezidentas P. Porošenka – iš konditerijos į politiką
Naujasis Ukrainos prezidentas P. Porošenka – iš konditerijos į politiką (2) 2014.05.27 22:28 Marius Eidukonis Tuo pat metu, kai Lietuvos piliečiai rinko šalies vadovą ir kandidatus į Europos Parlamentą, Ukrainoje vyko išankstiniai prezidento rinkimai. Juos laimėjo turtingiausiu Ukrainos žmogumi tituluojamas Petro Porošenka. Didelis aktyvumas Pasak Ukrainos Centrinės rinkimų komisijos vadovo Mychailo Ochendovskio, sekmadienį rinkėjų aktyvumas buvo 60 proc. Aktyviausiai rinkėjai balsavo vakarinėse Lvovo (78,2 proc.), Ternopolio (76,63 proc.) ir Ivano Frankivsko srityse.
Diktatorius W. Jaruzelskis – vienas svarbiausių Lenkijos veikėjų per kelis dešimtmečius
Diktatorius W. Jaruzelskis – vienas svarbiausių Lenkijos veikėjų per kelis dešimtmečius 2014.05.26 22:38 Paskutinis Lenkijos komunistinio režimo lyderis generolas Wojciechas Jaruzelskis (Voicechas Jaruzelskis) mirė sekmadienį, kai praėjus lygiai ketvirčiui šimtmečio nuo komunizmo žlugimo lenkai balsavo Europos Parlamento rinkimuose. „Tai pirmųjų 25 naujos demokratinės Lenkijos metų simbolinė pabaiga“, – politologas Erykas Mistewiczius (Erykas Mistevičius) parašė socialiniame tinkle „Twitter“, kai buvo paskelbta žinia apie W. Jaruzelskio, kuriam ateinantį mėnesį būtų sukakę 91 metai, mirtį.
P. Porošenkos atsakas Rusijai: neleisime Ukrainos paversti antru Somaliu
P. Porošenkos atsakas Rusijai: neleisime Ukrainos paversti antru Somaliu (1) 2014.05.26 12:49 Per pirmąjį turą, išankstiniais duomenimis, didžiąja balsų dauguma prezidentu išrinktas Petro Porošenka suteikė stipresnį tarptautinį statusą Ukrainos valdžiai. Rusijos politikams liko santūriai „tikėtis dialogo“ ir „pripažinti Ukrainos žmonių valią“. (papildyta 13.51) Ukrainos milijardierius Petro Porošenka po pergalės prezidento rinkimuose pirmadienį pareiškė, kad neleis prorusiškiems sukilėliams separatistų kontroliuojamų šalies rytų paversti dar vienu Somaliu.
Ukrainos prezidento rinkimuose užtikrintai lyderiauja P. Porošenko
Ukrainos prezidento rinkimuose užtikrintai lyderiauja P. Porošenko (3) 2014.05.26 02:19 (papildyta 10.29) Pergalę Ukrainos prezidento rinkimuose paskelbęs Petro Porošenka sekmadienį pareiškė, kad per pirmąjį savo oficialų užsienio vizitą jis tikriausiai aplankys Lenkiją. „Galbūt prisimenate, kad (žadėjau), jog mano pirmasis (vidaus) vizitas bus Donbase. Kalbant apie užsienio vizitą, jis gali būti surengtas Lenkijoje“, – P.Porošenka sakė žurnalistams. Jis taip pat išreiškė viltį, kad prisaikdinimas prezidentu įvyks artimiausiu laiku.
M. Pocius įsiamžino „McDonald‘s“ šlovės alėjoje
M. Pocius įsiamžino „McDonald‘s“ šlovės alėjoje 2014.05.24 16:19 Šeštadienį, gegužės 24 d., „McDonald‘s“ šlovės alėjoje Kaune buvo atidengtas „Žalgirio“ komandos žaidėjo Martyno Pociaus delno įspaudas. Įspaudo atidengimo ceremonija vainikavo vienuoliktąsias Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo ir populiariausio restoranų tinklo Baltijos šalyse „McDonald‘s“ partnerystės metines bei artėjančias sezono pabaigtuves.
Klimato kaita - naujas prekės ženklas
Klimato kaita - naujas prekės ženklas 2014.05.21 11:24 Klimato kaitos keliamos grėsmės pasauliui su kiekviena diena darosi akivaizdesnės. Vis didesnis kritulių kiekis ir dėl to kylantys potvyniai, sausros, kylantis vandens lygis ir vis ekstremalesni gamtos reiškiniai – tai klimato kaitos veidas. Pasaulio valstybių atstovai dalyvauja susitikimuose, kuriuose siekiama susitarti dėl bendros kovos su klimato kaita politikos.
V. Uspaskich: pagrindinis Grybauskaitės ir konservatorių „tūsas“ Lietuvoje — sukurti priešą ir jį suvalgyti
V. Uspaskich: pagrindinis Grybauskaitės ir konservatorių „tūsas“ Lietuvoje — sukurti priešą ir jį suvalgyti (64) 2014.05.21 10:52 Tai — atsakas į Prezidentės apsimelavimą. Taip taip, jūs galvojate, kad konservatoriai Seime ginčijasi, kaip pakelti pensijas ar atlyginimus, kaip sukurti palankesnes verslo sąlygas ir padidinti darbo vietų skaičių, o galutinis rezultatas būtų mažesnė emigracija. Ne, jie supranta, kad jų elektorato tai nedomina, nes jį galima išlaikyti tik suradus arba dirbtinai sukūrus kokį nors priešą ir paleidus jam kraują, tai yra —susidorojus ar pasodinus į kalėjimą.
Krymo totoriai nerimauja dėl savo likimo
Krymo totoriai nerimauja dėl savo likimo (3) 2014.05.21 07:04 Marius Eidukonis VL žurnalistas Totorių bendruomenė po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos nerimauja dėl savo likimo. Keliamas ir klausimas, ar išlikti lojaliems Kijevui, ar bendradarbiauti su Maskva. Neramina žmogaus teisės Jungtinės Tautos (JT) penktadienį įspėjo apie didžiulį nerimą keliantį žmogaus teisių situacijos pablogėjimą Ukrainos Rytuose, kur vyriausybinės pajėgos kovoja su prorusiškais separatistais.
Ar galite save priskirti viduriniajai klasei?
Ar galite save priskirti viduriniajai klasei? (7) 2014.05.18 13:10 Medžiagą apibendrino Šiaulių universiteto prof. dr. Daiva Beržinskienė Informacijos šaltiniai teigia, kad visuomenės sluoksnis (socialinė klasė) bendrąja prasme suprantama kaip grupė žmonių, turinčių tokį patį socialinį statusą, rašo savaitraštis "Šiauliai plius". Priklausymą tam tikrai socialinei klasei žmonės gauna gimdami arba dirbdami tam tikrą darbą. Dažniausiai socialinės klasės skirstomos į aukštutinę, vidurinę ir darbo klasę.
Rusijai okupavus Krymą, atsivėrė senos žaizdos
Rusijai okupavus Krymą, atsivėrė senos žaizdos (5) 2014.05.17 17:06 Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Johans Kerry (Džonas Kerry) išreiškė savo solidarumą su Krymo totoriais, kurie sekmadienį, gegužės 18 dieną, mini savo tautos tremties 70-ąsias metines. „Daugeliui Krymo totorių šios piktadarystės tebėra gyvos atmintyje, o Rusijos (įvykdyta) okupacija ir neteisėtas mėginimas aneksuoti Krymą atvėrė senas žaizdas“, – sakė jis.
Geras vardas – įmonės turtas
Geras vardas – įmonės turtas 2014.05.16 09:37 Teigiama, kad įmonė rinkoje turi įsitvirtinti per pirmuosius metus. Jei to nepadaro, protingiausia išeitis – ją likviduoti. Balandžio 19 dieną pirmąsias metines paminėjusi UAB „BalticSteelGroup“ darbuotojų skaičių nuo šešių išaugino iki 70. Žurnalistė Genovaitė Paulikaitė kalbina šios bendrovės direktorių Kazį Gudeliūną. –Direktoriau, tikriausiai galime pasakyti, kad gera pradžia – pusė darbo. Tad kas lėmė jūsų vadovaujamos įmonės sėkmę? –Pirmiausia kvalifikuota komanda, kuria pasitikiu.
V. Vasiliauskas: Lietuva su atsarga atitinka euro zonos standartus
V. Vasiliauskas: Lietuva su atsarga atitinka euro zonos standartus 2014.05.15 13:06 Lietuvos banko vadovas teigia, kad ketvirtadienį Eurostato paskelbti ekonominiai rodikliai, kurie lems Europos Sąjungos (ES) institucijų sprendimą dėl Lietuvos pasirengimo tapti euro zonos nare, ir prognozuojama jų raida su „saugia atsarga“ atitinka prognozuojamus konvergencijos kriterijus. „Kviesti ar nekviesti – galutinę išvadą rašys ES institucijos, tačiau, Lietuvos banko vertinimu, priežasčių neigiamam sprendimui nebeliko“ – pranešime spaudai sakė LB valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Protestų prieš sovietinę sistemą Kaune dalyviai: pavyzdingiausiai „kalantines“ minėdavo sovietų saugumas
Protestų prieš sovietinę sistemą Kaune dalyviai: pavyzdingiausiai „kalantines“ minėdavo sovietų saugumas (2) 2014.05.14 16:21  Kaune trečiadienį minint už Lietuvos laisvę susideginusio Romo Kalantos žūties 42-ąsias metines, jo pagerbti susirinkę antisovietinių demonstracijų dalyviai prisimena, kad vėlesniais metais „kalantinių“ minėjimui pirmieji imdavo ruoštis saugumo pareigūnai. Prie R.Kalantos žūties vietos Muzikinio teatro sodelyje atėjęs „kalantinių“ dalyvis Jonas Klėmanas sakė, kad sovietų saugumo struktūros aktyvesnės tapdavo jau balandį.
Kaune pagerbiama R.Kalantos auka už Lietuvos laisvę
Kaune pagerbiama R.Kalantos auka už Lietuvos laisvę (5) 2014.05.14 10:17 Kaune trečiadienį vyksta renginiai, skirto paminėti Romo Kalantos žūties 42-ąsias metines. 1972 metais už Lietuvos laisvę viešai susideginęs jaunuolis tapo pasipriešinimo sovietų okupacijai simboliu.
Laisvai spaudai Lietuvoje – nuosprendis myriop!
Laisvai spaudai Lietuvoje – nuosprendis myriop! (1) 2014.05.13 20:31 Šių metų gegužės 27-ąją kartu su (greičiausiai) antrąją pergalę Prezidento tinkimuose švęsiančia JE Dalia Grybauskaite minėsime leidinio „Laisvas laikraštis“ redaktoriaus Aurimo Drižiaus tragiškos avarijos metines. Itin keista, jog tiek apie avariją, tiek apie A. Drižiaus pergalę teismę prieš pilietį Alvydą Sadecką per visus metus laisvoji spauda taip ir neišspaudė nei vieno kritiško komentaro. Nei vienas „Nuomonių“ skilties darbininkas nesusidomėjo šita istorija.
J. Razma: tegul premjeras Gariūnuose suranda bent vieną įjungtą kasos aparatą
J. Razma: tegul premjeras Gariūnuose suranda bent vieną įjungtą kasos aparatą 2014.05.13 11:11 „Ši Vyriausybė dirbo, galima sakyti, šiltnamio sąlygomis“, - iš Seimo tribūnos antradienį sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma. „Ar mūsų Vyriausybė parodė gerus veiklos rezultatus? - klausė politikas diskusijos dėl Vyriausybės metinės veiklos ataskaitos metu. - Aš tuo drįsčiau abejoti. Pradėkime nuo finansų“. Tuoj politikas pateikė duomenis iš Finansų ministerijos ir Valstybės kontrolės.
IT vadovų konferencijos dalyviai atskleis, kaip sėkmingiau plėtoti verslą
IT vadovų konferencijos dalyviai atskleis, kaip sėkmingiau plėtoti verslą 2014.05.12 10:08 Norėdamas įsitvirtinti rinkoje smulkusis verslas turi perkelti savo procesus į skaitmeninę erdvę ir taip atrasti savo konkurencinį pranašumą prieš didžiąsias bendroves. Tačiau jau įsitvirtinusioms bendrovėms ne mažiau svarbu diegti technologines naujoves.
25 miestai, pasaulyje pirmaujantys benamių skaičiumi (II)
25 miestai, pasaulyje pirmaujantys benamių skaičiumi (II) (3) 2014.05.11 21:00 Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komisijos duomenimis visame pasaulyje gyvena apie 100 milijonų benamių. Šie 25 miestai – tai tik trumpas žvilgsnis į šią socialinę problemą. Tęsinys, pirmąją dalį skaitykite čia. 12. Sietlas, Vašingtonas, JAV Metinės 2013-ųjų benamių vertinimo ataskaitos Kongresui duomenimis Sietlo gatvėse gyveno 9106 benamiai. 11. San Franciskas, JAV San Franciske gyvena nuo 7 iki 10 tūkst. benamių, iš jų net 3-5 tūkst. atsisako valstybės siūlomo gyvenimo prieglaudose.
Barzdočius Austrijos transvestitas tapo vienu Eurovizijos finalo favoritų
Barzdočius Austrijos transvestitas tapo vienu Eurovizijos finalo favoritų 2014.05.10 21:48 Barzdotas transvestitas, iš pradžių kai kurių šalių konservatyvesnių visuomenių laikytas pernelyg provokuojančiu, dabar laikomas favoritu laimėti šeštadienį vyksiantį Eurovizijos dainų konkurso finalą, kuris, kaip visada, yra įgijęs regionų politikos atspalvį. Nuo pat pirmojo balsavimo, 1956 metais, Eurovizijos konkurso rezultatai būdavo glaudžiai susiję su politika, ir 2014-ųjų renginys netapo išimtimi.
Grožis, kuriam skirtos lėšos atsiperka su kaupu
Grožis, kuriam skirtos lėšos atsiperka su kaupu (2) 2014.05.09 23:23 Nijolė Baronienė Neįprastai vėsūs šiam metų laikui orai Olandijoje neišgąsdino turistų, sumaniusių pamatyti garsųjį Keukenhofo parką nedideliame Lisės miestelyje. Iš įvairiausių pasaulio šalių atvažiavę visų rasių žmonės gėrėjosi žiedų ir spalvų gama. Kiekvienais metais Keukenhofo parke gėlės sodinamos vis kita tema, tad kiekvieną pavasarį tulpių ir kitų svogūninių augalų kompozicijos atrodo vis kitaip, todėl garsųjį parką verta aplankyti kasmet.
Rytų Ukrainos sukilėlių teroristų pajėgoms  vadovaus  Rusijos GRU pulkininkas, gyvenantis Maskvoje
Rytų Ukrainos sukilėlių teroristų pajėgoms vadovaus Rusijos GRU pulkininkas, gyvenantis Maskvoje (4) 2014.05.09 21:00 Prorusiški separatistai Ukrainos rytuose penktadienį savo vadu išsirinko žmogų, kuris, kaip įtaria Kijevo vyriausybė, yra Rusijos saugumo tarnybų pulkininkas. Igoris Strelkovas, šiuo metu vadovaujantis sukilėliams Slovjanso mieste, „pasiūlytas vadovauti visoms savigynos pajėgoms Donbaso regione“, pareiškė Donecko „liaudies gubernatoriumi“ pasiskelbęs Pavelas Gubarevas. P.Gubarevas tai pareiškė kreipdamasis į didžiulę minią žmonių prorusiško sukilimo židiniu tapusiame Slovjanske, šiam 110 tūkst.
V. Putinas nesikuklina: prisijungusi Krymą Rusija tapo stipresnė
V. Putinas nesikuklina: prisijungusi Krymą Rusija tapo stipresnė (6) 2014.05.09 17:26 Prisijungusi Krymą Rusija tapo stipresnė, pareiškė PutinasRusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį, lankydamasis Kryme, kurį Rusija aneksavo kovo mėnesį, pareiškė, kad su Krymu Rusija tapo stipresnė. Valstybės galva priminė, kad prieš 230 metų, 1784 metų vasarį, imperatorės Jekaterinos vienas Juodosios jūros uostas tapo Sevastopoliu. „Rugsėjį minėsime didvyriškos Sevastopolio gynybos per Krymo karą 160-ąsias metines.
Vilniuje keli tūkstančiai rusakalbių minėjo karo pabaigos metines
Vilniuje keli tūkstančiai rusakalbių minėjo karo pabaigos metines (21) 2014.05.09 12:22 Rusams minint pergalę prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare, keli tūkstančiai Vilniaus rusakalbių penktadienį susirinko į Antakalnio kapines pagerbti žuvusiųjų ir gyvųjų karo veteranų. Gegužės 9-osios minėjimas vyko be incidentų, daugelis žmonių rinkosi su raudonais gvazdikais, buvo prisisegę istorinį Rusijos karinį simbolį - Georgijaus juosteles. Šis ženklas pastaruoju metu įgijo Rusijos agresijos atspalvį, nes jį naudoja prorusiški kovotojai Ukrainoje.
Barzdotas Eurovizijos transvestitas sulaukė prieštaringų vertinimų
Barzdotas Eurovizijos transvestitas sulaukė prieštaringų vertinimų (14) 2014.05.09 11:06 Austrijai Eurovizijoje atstovaujantis barzdotas transvestitas Conchita Wurst (Končita Vurst) pasiglemžė kone visą dėmesį prieš šeštadienį įvyksiantį konkurso finalą, bet jos dalyvavimas nepatinka kai kuriems socialiai konservatyviems europiečiams, tarp jų – kai kuriems gėjams.
Maskvos Pergalės dienos karinis paradas: V. Putinas giria „visa nugalintį“ patriotizmą
Maskvos Pergalės dienos karinis paradas: V. Putinas giria „visa nugalintį“ patriotizmą (4) 2014.05.09 09:38 (papildyta 11.13)  Tūkstančiai Rusijos karių penktadienį pražygiavo Maskvos centrine Raudonąja aikšte, pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare 69-ųjų metinių proga demonstruodami karinę galią. Daugiau kaip 11 tūkst. karių dalyvavo kasmetiniame Pergalės dienos kariniame parade, kuris, tvyrant didelei įtampai dėl Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos, prasidėjo nuo karinių dalinių žygiavimo, skambant pučiamųjų orkestrų melodijoms.
Triumfuojanti Rusija ir prislėgta Ukraina ruošiasi Pergalės dienos iškilmėms
Triumfuojanti Rusija ir prislėgta Ukraina ruošiasi Pergalės dienos iškilmėms (3) 2014.05.08 19:10 Patriotizmo bangos apimta Rusija ruošiasi penktadienį iškilmingai minėti pergalės prieš nacistinę Vokietiją metines, tačiau ši šventė kaimyninėje Ukrainoje bus daug santūresnė, baiminantis provokacijų. Gegužės 9-osios minėjimai vyks itin opiu metu abiem slaviškoms šalims, kartu kovojusioms prieš nacistinę Vokietiją, tačiau dabar įsitraukusioms į precedento neturinčią konfrontaciją, grasinančią nugramzdinti Ukrainą į pilietinį karą.