Metinės

J. Miltinio dramos teatre įteikti medaliai „Tarnaukite Lietuvai“
J. Miltinio dramos teatre įteikti medaliai „Tarnaukite Lietuvai“ 2014.03.30 21:22 J. Miltinio dramos teatre įteikti medaliai „Tarnaukite Lietuvai“ Trečią kartą Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Iš viso medaliais apdovanoti dvidešimt penki kandidatai.
Prezidentė: stojimas į NATO buvo gyvybiškai svarbus sprendimas
Prezidentė: stojimas į NATO buvo gyvybiškai svarbus sprendimas (3) 2014.03.29 12:26  Rusijos agresija Ukrainoje parodė, kad Lietuvos sprendimas stoti į NATO buvo gyvybiškai svarbus ir teisingas sprendimas, šeštadienį sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė, Baltijos šalims minint dešimtąsias narystės Aljanse metines. Iškilmingoje ceremonijoje Vilniuje šalies vadovė perspėjo, kad „kruopščiai ir atsakingai pokario Europoje kurtai taikai iškilo reali grėsmė“, tačiau pabrėžė, kad jos akivaizdoje Lietuva yra ne viena.
L. Linkevičius: kėsintis į NATO teritoriją nėra nei karinių, nei finansinių galimybių
L. Linkevičius: kėsintis į NATO teritoriją nėra nei karinių, nei finansinių galimybių (3) 2014.03.28 19:04  Alvyda Bajarūnaitė, Saulius Liauksminas, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt NATO yra stipriausias ne vien žodžiais – kėsintis į jo teritoriją, gyventojų saugumą kitos šalys neturi nei karinių, nei finansinių galimybių, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Galimos avantiūros – nuo to niekas neapsaugotas, bet šiaip mūsų žmonės gali jaustis saugūs būtent dėl to, kas vyko prieš 10 metų. Mes turime garantijas.
Krymo totoriai: miglota ateitis
Krymo totoriai: miglota ateitis 2014.03.28 19:00 Šiemet gegužės mėnesį Krymo totoriai minės 70-ąsias trėmimų iš Krymo į Sibirą ir Centrinę Aziją metines. Per 200 tūkstančių totorių buvo ištremti, o sugrįžti į gimtąsias vietas jiems buvo leista tik prasidėjus M. Gorbačiovo perestroikai. Todėl nenuostabu, kad dauguma jų neslepia antirusiškų nuotaikų ir bando priešintis Rusijos veiksmams Kryme. Dėl skaudžios istorinės praeities į šiuos pusiasalio gyventojus Krymo krizės metu krypo ir tebekrypsta Vakarų pasaulio akys.
Už ES lėšas rekonstruotoje parodų salėje atidaryta pirmoji paroda
Už ES lėšas rekonstruotoje parodų salėje atidaryta pirmoji paroda 2014.03.28 18:54 Minint 1794 m. sukilimo 220-ąsias metines, Europos regioninės plėtros fondo lėšomis rekonstruotoje Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodų salėje atidaryta paroda „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė 1794 m. sukilime“. Kovo 27 d. parodos atidarymo renginys prasidėjo XVIII a. pabaigos di¬plo¬ma¬to, LDK iž¬di¬nin¬ko, vie¬no iš 1794 m. Tado Kosciuškos su¬ki¬li¬mo va¬do¬vų Lie¬tu¬vo¬je Mykolo Kleopo Oginskio polonezo „Atsisveiki...
Politikų aistras kelia keičiami mokyklų langai
Politikų aistras kelia keičiami mokyklų langai 2014.03.28 15:31 Mindaugas LAURINAITIS Šiaulių miesto savivaldybės taryba vakar nenoromis išklausė miesto vadovų veiklos metines ataskaitas, kurių pristatymas truko neįtikėtinai ilgai. Tačiau net ir po to politikai turėjo jėgų ginčytis dėl įvairiausių klausimų, pavyzdžiui, nepakeistų švietimo įstaigų langų. Švietimo sektoriaus darbuotojams nerimo kėlė ne tik langai – netikėtai paskutinę akimirką pakeistas sprendimas Lieporių pagrindinę mokyklą jungti ne prie „Rasos“, bet prie Gegužių progimnazijos.
R. Lazutka: gynybai skirti 2 proc. BVP nėra sunki našta
R. Lazutka: gynybai skirti 2 proc. BVP nėra sunki našta (1) 2014.03.28 14:05 Šalies gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) nėra sunkus finansinis įsipareigojimas, teigia ekonomistas Romas Lazutka. Tačiau, pasak jo, reikia su visuomene apie tai kalbėti ir stengtis paaiškinti, kam konkrečiai bus skiriamos lėšos.
„Skambančiuose pasauliuose“ – britų tenoras, pasaulio Tristanas Nr.1 I. Storey
„Skambančiuose pasauliuose“ – britų tenoras, pasaulio Tristanas Nr.1 I. Storey 2014.03.28 12:34 Kovo 31-ąją 20 val. per televizijos kanalą LRT Kultūra – laida iš ciklo „Skambantys pasauliai“, kurioje operos solistė Nomeda Kazlaus kalbins pasaulinio garso britų tenorą, bene iškiliausią Tristano vaidmens atlikėją Ianą Storey.   2013-aisiais pasaulis ir Lietuva minėjo vokiečių kompozitoriaus Richardo Wagnerio 200-ąsias gimimo metines.
Pėsčiųjų žygio Palanga – Šventoji dalyviams šeštadienį šypsosis saulė
Pėsčiųjų žygio Palanga – Šventoji dalyviams šeštadienį šypsosis saulė 2014.03.27 16:57 Svarbus istorinis įvykis – Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos – šeštadienį kurorte jau trečius metus iš eilės bus minimas pėsčiųjų žygiu „Gintaro kelias Palanga – Šventoji 2014“. Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog norinčiųjų išmėginti jėgas netrūksta, o ir sinoptikų prognozės džiugina – žadama, jog žygio dieną pajūryje bus maždaug 9 laipsniai šilumos, pūs vos 3 metrų per sekundę vėjas.
 Premjeras: A.Skardžius patikino, kad netrukdys SGD terminalo statyboms
Premjeras: A.Skardžius patikino, kad netrukdys SGD terminalo statyboms (2) 2014.03.26 20:38 Buvusios Vyriausybės veiklą energetikoje narpliojęs Seimo laikinosios energetikos komisijos vadovas Artūras Skardžius premjerą patikino, kad suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo Klaipėdoje statybai netrukdys, sako Vyriausybės vadovas. „Taip, aš kalbėjau (su A.Skardžiumi - BNS) ir jis suprato, kiek gavau iš jo atsakymus, jis garantavo, kad jokių trukdžių terminalo statybai nebus“, - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Butkevičius.
V. Tomaševskis prašo Lenkijos pagalbos
V. Tomaševskis prašo Lenkijos pagalbos (46) 2014.03.25 19:29 Giedrius Vitkauskas, Irma Janauskaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Europalamentaras Valdemaras Tomaševskis prašo Lenkijos pagalbos sprendžiant tautinių mažumų problemas Lietuvoje. Esą Lietuva peržengė ribas engdama vietos lenkų mažumą, todėl be paramos iš Tėvynės jie neišsaugos savos kalbos. Lietuvoje viešintis Lenkijos Seimo vicepirmininkas ramina, esą nesutarimai išsispręs priėmus Tautinių mažumų įstatymą.
Serbijoje minimos 15-osios NATO bombardavimų kampanijos metinės
Serbijoje minimos 15-osios NATO bombardavimų kampanijos metinės 2014.03.25 13:37 Serbija pirmadienį mini 15-ąsias NATO bombardavimų kampanijos, kuria siekta sustabdyti Slobodano Miloševičiaus režimo susidorojimą su nepriklausomybės siekiančiais Kosovo albanais, metines. 11-a savaičių trukusi operacija buvo pirmoji didelė Šiaurės Atlanto aljanso oro kampanija Europoje, kuri tebėra giliai įsirėžusi Serbijos visuomenės atmintyje nepaisant vyriausybės pastangų judėti į priekį.
Skamba Kremliaus pavojaus varpai
Skamba Kremliaus pavojaus varpai (3) 2014.03.24 13:55 Audrius Bareišis Kol tvirti Vladimiro Putino vėzdo mostai triuškina Ukrainos tvirtovę, pseudoarmiją turinčios Lietuvos politinis elitas ruošiasi ne tiek karui, kiek skaudiems ekonominiams kirčiams. JAV viceprezidentas Josephas Bidenas oficialiai pažadėjo apginti tris Baltijos valstybes nykštukes nuo staiga praalkusios ir pusryčiams Krymą net nekramčius sudorojusios imperijos agresijos. Ar toks pažadas jus nuramino? Mažytė, bet iškalbinga istorinė detalė.
Festivalyje „Dainos iš tremties“  moksleiviai prisimins masinį Baltijos šalių gyventojų trėmimą
Festivalyje „Dainos iš tremties“ moksleiviai prisimins masinį Baltijos šalių gyventojų trėmimą 2014.03.24 09:15 2014 m. kovo 25 d. 14.00 val. Vilniaus Viršuliškių mokykloje (Viršuliškių g. 7, Vilnius) įvyks moksleivių dainų festivalis „Dainos iš tremties“, skirtas paminėti 1949 metų kovo 25–28 d. vykusio masinio Lietuvos gyventojų trėmimo 65-ąsias metines. Okupantų ir vietinių kolaborantų vykdyta operacija „Bangų muša“ („Priboj“) buvo didžiausia masinių trėmimų akcija Baltijos valstybėse. Jos metu per kelias dienas buvo ištremta virš 100 000 žmonių, vien iš Lietuvos apie 32 000 žmonių.
Seimo vicepirmininkas siūlo iš Rusijos žurnalisto atimti Sausio 13-osios atminimo medalį
Seimo vicepirmininkas siūlo iš Rusijos žurnalisto atimti Sausio 13-osios atminimo medalį (5) 2014.03.20 10:59 Seimo vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius siūlo prezidentei Daliai Grybauskaitei atimti iš Rusijos žurnalisto Dmitrijaus Kiseliovo Sausio 13-osios atminimo medalį. „Rusų žurnalistas D.Kiseliovas savo šmeižikiška pastarojo meto veikla nuolat žemina apdovanotojo vardą. Šio veikėjo skleidžiama propaganda akivaizdžiai tyčiojamasi iš pamatinių laisvės ir nepriklausomybės vertybių.
Už spąstais sugautus barsukus medžiotojas privalės atlyginti valstybei žalą
Už spąstais sugautus barsukus medžiotojas privalės atlyginti valstybei žalą 2014.03.19 15:14 Teismo sprendimu Panevėžio rajono gyventojas turės sumokėti valstybei beveik 10 tūkstančių litų už gamtai padarytą žalą. Panevėžio miesto apylinkės teismas antradienį rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento ieškinį atsakovui D. M. dėl žalos atlyginimo.
Kuklumo švyturys kapitalizmo jūroje
Kuklumo švyturys kapitalizmo jūroje 2014.03.14 21:51 Popiežius Pranciškus ketvirtadienį atšventė savo išrinkimo metines. Tiesa, jis šios datos neminėjo iškilmingai. Pirmas popiežius iš Lotynų Amerikos ketvirtadienį praleido rekolekcijose – toli nuo pirmuosius jo metus lydėjusių besižavinčių minių ir įtampos Bažnyčios hierarchijoje. Prašo nesureikšminti 77-erių pontifiko kovo 13-ąją net nebuvo Vatikane. Jis sekmadienį išvyko į rekolekcijas miškuose vaizdingame pietrytiniame Romos pakraštyje.
Krymo įkaitų drama
Krymo įkaitų drama (2) 2014.03.14 21:12 Rūta Klišytė Savo Pandoros skrynią V.Putinas atidarė įstabiajame Kryme – senovės graikai apdainuotoje Taurijoje . Saldus kąsnis, apie kurį Rusija svajojo ir į kurį senokai gviešėsi, kol kas dar įstrigęs plačioje jos gerklėje. Tokia reikalų padėtis turbūt šiurpiausia yra Krymo totoriams.Tragiškoje jų istorijoje Rusija vis dar atlieka nenuspėjamo grobuonies vaidmenį. Buvę tremtinai tampa pabėgėliais Iš Krymo jau bėga gyventojai, daugiausia Krymo totoriai.
Sirijoje galimai nužudytas samdinys iš Lietuvos
Sirijoje galimai nužudytas samdinys iš Lietuvos (2) 2014.03.14 17:26 Vykintas Pugačiauskas, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Sirija skelbia, kad tarp joje nužudytų samdinių iš užsienio yra ir vienas atvykėlis iš Lietuvos. Minėdamas trečiąsias sukilimo Sirijoje metines, jos ambasadorius Jungtinėse Tautose apkaltino Vakarus ilgai rėmus sukilėlius. Šalyje žuvo per 130 tūkst. žmonių ir apie 9 mln. turėjo bėgti. „Šie vadinamieji „tarptautiniai teroristai“ nužudė tūkstančius nekaltų Sirijos žmonių, tūkstančius sužeidė. Jie save vadina džihadžiais.
Krizė Kryme: Rusija, nepaisydama Vakarų spaudimo, demonstruoja Ukrainai savo karinę galią
Krizė Kryme: Rusija, nepaisydama Vakarų spaudimo, demonstruoja Ukrainai savo karinę galią 2014.03.13 13:34 16 val. 41 min. Ukrainos parlamentas priėmė kreipimąsi į JT dėl padėties Kryme Ukrainos parlamentas trečiadienį kreipėsi į Jungtines Tautas su prašymu aptarti Rusijos pajėgų įvykdytą jai priklausančio Krymo pusiasalio okupaciją, ir nurodė pasiliekantis teisę prašyti atskirų šalių pagalbos sprendžiant šią problemą.
Tautininkų Kovo 11-osios eitynėse – šūkis „Lietuva - lietuviams“ ir ant baslio pamauta galva
Tautininkų Kovo 11-osios eitynėse – šūkis „Lietuva - lietuviams“ ir ant baslio pamauta galva (8) 2014.03.11 16:32 „Tai pirmos eitynės, kurios labai taikiai sugyveno su savivaldybe, - dar prieš patriotines eitynes antradienį kalbėjo Lietuvos Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka. – Jeigu pernai savivaldybė dar kišo pagalius į ratus, tai šiais metais suderinome viską be problemų“. Šįkart patriotinės eisenos maršrutas nebuvo tradicinis. Eisenos dalyviai rinkose Rotušės aikštėje. Gerą valandą savo dainomis visus šildė Jonas Čepulis ir Aleksandras Makejevas.
 Signatarė B. Valionytė apie Rusijos agresiją: ateis eilė ir Baltijos valstybėms
Signatarė B. Valionytė apie Rusijos agresiją: ateis eilė ir Baltijos valstybėms (26) 2014.03.11 13:20 Lietuvai minint 24-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines Seime skambėjo nerimas dėl pastarųjų Rusijos veiksmų Ukrainoje ir galimos grėsmės Baltijos šalims. „Europos Sąjunga (dėl Ukrainos - BNS) trypčioja vietoje todėl, kad visos didžiosios šalys pirmiausia gina savo interesus, o Prancūzija net rengiasi parduoti karinius laivus, kurių vienas vadinasi „Sevastopolis“. NATO yra ryžtingesnė (...). Praktiškai šalys nenori sugadinti santykių su Rusija ir nepažeisti savo ekonominių interesų.
Tibeto kovai dėl laisvės vadovauja jaunimas, sako tibetiečių premjeras
Tibeto kovai dėl laisvės vadovauja jaunimas, sako tibetiečių premjeras 2014.03.10 17:03 Jauni tibetiečiai vadovauja kovai už savo tėvynės laisvę nuo Kinijos valdymo, pirmadienį pareiškė šios bendruomenės vyriausybės tremtyje vadovas. Tibeto egzilinės vyriausybės Lobsangas Sangay (Lobsangas Sangė) savo komentarus išsakė minint tibetiečių sukilimo, kurio kruvinas numalšinimas privertė regiono dvasinį vadovą Dalai Lamą pasitraukti į Indiją, pradžios 55-ąsias metines.
Atsakomybė už Lietuvą – kiekvieno piliečio pareiga
Atsakomybė už Lietuvą – kiekvieno piliečio pareiga (15) 2014.03.10 11:42 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kudirkos Naumiestyje (Šakių r.), kur bendravo su V. Kudirkos gimnazijos mokiniais ir mokytojais, dvyliktokams pravedė pilietiškumo pamoką. Vėliau su miestelio žmonėmis šalies vadovė paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Prezidentė Kudirkos Naumiestyje apsilankė gavusi V. Kudirkos gimnazijos šeštokų laišką.
Lietuvos valstybės istorija – ant Vilniaus kalvų
Lietuvos valstybės istorija – ant Vilniaus kalvų (3) 2014.03.09 20:15 kovo 11-ąją minėsime nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tačiau mūsų šalies istorija – tai ne tik Sąjūdis ir 1990-ieji, ne tik 1918-ieji ir Vasario 16-oji, bet ir Trakai, Kernavė ir net XIII-XIV a. dabartinio Kalnų parko teritorijoje gyvavęs Kreivasis miestas.
V. Putinas žada parodyti „baltą vėliavą“?
V. Putinas žada parodyti „baltą vėliavą“? (29) 2014.03.09 07:03 (papildyta 17.20) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį per pokalbį telefonu su Britanijos premjeru Davidu Cameronu (Deividu Kameronu) pareiškė norįs rasti Ukrainos krizės „diplomatinį sprendimą“. Douning Stritas taip pat nurodė, jog D.Cameronas paragino Rusijos lyderį „deeskaluoti“ situaciją Ukrainoje ir kad V.Putinas sutiko, kad „stabili Ukraina“ atitinka visų interesus.
Popiežius Pranciškus: nesu aš supermenas
Popiežius Pranciškus: nesu aš supermenas 2014.03.05 19:42  Nors popiežius Pranciškus gali sujaudinti minias ir turi ištikimų pasekėjų visame pasaulyje, tačiau pontifikas tvirtina, kad tikrai nėra „supermenas“. „Man nepatinka ... popiežiaus Pranciškaus mitologizavimas“, – sakė jis interviu, kurį paskelbė Italijos dienraštis „Corriere della Sera“, minintis pirmąsias jo pontifikato metines. „Popiežiaus vaizdavimas kaip tam tikro supermeno, superžvaigždės, atrodo įžeidžiantis, – sakė jis.
Pirmuoju „Lelijos garbės ženklu“ apdovanotas R. Adomaitis
Pirmuoju „Lelijos garbės ženklu“ apdovanotas R. Adomaitis 2014.03.04 10:49 Minint šv. Kazimiero dieną, Lietuvoje pirmą kartą įteiktas „Lelijos garbės ženklas“. Pirmuoju šios garbingos, Šv. Kazimiero ordino inicijuotos, nominacijos laimėtoju kovo 2-ąją paskelbtas Šiaulių miesto šviesuolis, dirigentas, muzikas, pasaulinių konkursų laureato – Šiaulių miesto moksleivių namų berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis.
 „JUREX“: Lietuvoje per vienerius metus bankrutavo 141 fizinis asmuo
„JUREX“: Lietuvoje per vienerius metus bankrutavo 141 fizinis asmuo 2014.03.03 10:06 2013 m. kovo 1 d. Lietuvoje įsigaliojus Fizinių asmenų bankroto įstatymui per vienerius metus bankrutavo 141 fizinis asmuo, 56 proc. sudarė vyrai. Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos duomenys rodo, kad daugiausiai bankrutuojama Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje.
Graži istorija apie neblėstančią meilę
Graži istorija apie neblėstančią meilę 2014.03.02 07:41 Džiugu, kad pasaulyje laimingai gyvena daugybė porų, kurios gali išsklaidyti kvailą mitą, jog meilė trunka tik tris metus... Kviečiame skaityti nuostabią istoriją apie amžiną meilę. Užėjusi į kavinę pamačiau senuką, kuris valgė vienas, o priešais buvo pasistatęs nuotrauką. Priėjusi arčiau pamačiau, kad nuotraukoje šypsosi graži, jauna moteris. Nusprendžiau pakalbinti vyriškį ir galbūt su juo papietauti. Žinoma, supratau, kad nuotraukoje žmona, kuri, matyt, jau mirusi.