Ivykiai sukrete Lietuva

 Prokurorai brangina ir saugo dėl tarnybos nužudyto kolegos G. Sereikos atminimą
Prokurorai brangina ir saugo dėl tarnybos nužudyto kolegos G. Sereikos atminimą 2013.01.25 14:29 Panevėžio apygardos prokurorai ir krašto teisininkai pagarbiai prisimena sausio 25-ąją dėl tarnybos nužudytą kolegą Gintautą Sereiką – pirmąjį nepriklausomos Lietuvos Respublikos prokurorą, prieš 14 metų kritusį kovoje su organizuotu nusikalstamumu. Šiandien baltais gvazdikais su lauro šakele papuošta memorialinė lenta ant Panevėžio apygardos prokuratūros pastato Respublikos gatvėje Nr.
Rašytojams lieka zuikio ašaros
Rašytojams lieka zuikio ašaros (1) 2012.02.28 18:05 Lietuvoje iš grožinės literatūros rašymo pragyvena vienetai, bet ir tai turi prisidurti iš šalies. Vidutinis standartinio autoriaus honoraras – nuo kelių tūkstančių litų už savo knygelę iki maždaug 6 tūkst. litų už solidesnį vertimą. Didesnes pajamas užsitikrina rašantieji populiariomis temomis – apie mafiją, milijonierius, žvaigždes.
Pagrobtų Kiesų kankinimai sodyboje primena siaubo filmą
Pagrobtų Kiesų kankinimai sodyboje primena siaubo filmą 2011.07.20 10:05 LNK televizija tęsia pasakojimą apie Panevėžio fenomeną ir „tulpinių“ nusikalstamo susivienijimo narius. 45-erių metų buvęs „Mažeikių naftos“ generalinis direktorius Gediminas Kiesus, jo dvidešimtmetis sūnus Valdas ir 38-erių metų buvusio direktoriaus vairuotojas Alfonsas Galminas dingo 2000 m. liepos 6 d. vėlų vakarą.  Tuo metu vadintas vienu turtingiausių Lietuvos žmonių, G. Kiesus tą vakarą iš Mažeikių atvyko į Vilniaus oro uostą pasitikti Londone studijuojančio savo sūnaus.
„Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“: Tulpių gatvės berniukai
„Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“: Tulpių gatvės berniukai (4) 2011.07.13 10:52 Kas tada, Nepriklausomybės pradžioje, 1990–siais, galėjo pagalvoti, kad tie romantiški, svajoję apie amžiną draugystę jaunuoliai po dešimties metų taps pačiais nuožmiausiais visų laikų Lietuvos nusikaltėliais ? „Jie save vadino draugais. Drauge, mano drauge,  sakydavo vienas kitam. Deklaruodavo lygybės principą. Buvo net tokie susitarimai dideli, kad jie liks visais atvejais neišskiriami draugai, niekada neparsiduos.
Tiriant prokuroro G. Sereikos nužudymą apklausta 1 tūkst. žmonių
Tiriant prokuroro G. Sereikos nužudymą apklausta 1 tūkst. žmonių (2) 2011.07.05 16:49 Ketvirtadienį per LNK žurnalistinių tyrimų ciklo „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ bus papasakota apie dar vieną, iš tiesų visą Lietuvą sukrėtusį įvykį. Kodėl Lietuvoje šaudomi prokurorai ? Pirmą kartą tai įvyko Panevėžyje. 1999 metų sausio 25-osios dienos vakarą, automobilyje, prie savo namų buvo nušautas 31-erių metų amžiaus to miesto apygardos prokuratūros  Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Gintautas Sereika.
E. Knispelis: teisme nebuvo paaiškintas histiorinio tipo A. Bružaitės asmenybės sutrikimas
E. Knispelis: teisme nebuvo paaiškintas histiorinio tipo A. Bružaitės asmenybės sutrikimas 2011.06.15 16:20 LNK pradeda rodyti antrąją Egidijaus Knispelio žurnalistinių tyrimų ciklo „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ dalį. Pernai vasarą parodytos pirmosios dešimt dalių pelnė žiūrovų palankumą. Jos visos pateko į savaitės žiūrimiausių laidų dešimtukus, kiekvieną laidą vidutiniškai žiūrėjo arti pusės milijono Lietuvos žiūrovų. Šios vasaros ciklas pradedamas išsamiu pasakojimu apie vis dar žiniasklaidos primenamą Jonaičių šeimos iš Kelmės rajono, Petrališkės kaimo, tragediją.
E. Knispelio tyrimai vėl jaudins Lietuvą
E. Knispelio tyrimai vėl jaudins Lietuvą (8) 2011.06.13 21:30 Vasarą LNK televizijos žiūrovams bus pristatytos naujos pernai nemažos sėkmės sulaukusio Egidijaus Knispelio kriminalinių laidų ciklo „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ serijos. Į LNK televizijos eterį birželio 16 dieną su plačiausiai nuskambėjusiomis kriminalinėmis bylomis grįžta tiriamosios žurnalistikos veteranas E. Knispelis. Laidų ciklo autoriai žada pateikti netikėtumų.
Prezidentė neteko fonogramos
Prezidentė neteko fonogramos 2011.06.13 08:00 Naujausio savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ karštojoje temoje – žurnalisto Tomo Čyvo straipsnis „Prezidentė neteko fonogramos“. Skaitydama metinį pranešimą šalies vadovė Dalia Grybauskaitė daugeliui priminė netikėtai be fonogramos likusį popdainininką, nė neketinantį dainuoti gyvai. Deja, žiūrovai į koncertą susirinko. Intrigą kaitino viena pikantiška aplinkybė – prieš prezidentei skaitant metinį pranešimą atsistatydino vyriausias ruporas, jos politinė „fonograma ir garsiakalbis“ Linas Balsys.
E. Knispelio žurnalistinių tyrimų ciklas – atkirtis laidoms, paremtoms fikcija
E. Knispelio žurnalistinių tyrimų ciklas – atkirtis laidoms, paremtoms fikcija (1) 2011.06.06 16:36 Rimtosios žurnalistikos atstovas Egidijus Knispelis vasarą sugrįžta į LNK su antruoju žurnalistinių tyrimų ciklu apie rezonansinius pastarųjų dešimtmečių įvykius Lietuvoje: Medininkų žudynes,  Sausio 13–ąją, Mirties bausmės vykdymą Lietuvoje, D. Kedžio ir, A.Bružaitės istorijas, „Tulpinių“ gaują, Draučių kaimo tragediją, prokuroro G. Sereikos, Kiesų ir inspektoriaus S. Piskunovo nužudymų bylas.
P. Galkontaitė: meilė ir gerumas neleidžia senti
P. Galkontaitė: meilė ir gerumas neleidžia senti (4) 2011.05.02 06:11 Su LTV laidos „Nacionalinė paieškų tarnyba“ vedėja Palmira Galkontaite pokalbį pradėjome nuo gerumo. Tiesiog toks laikas. Praėjusios Velykos, Motinos diena, gerumo, padėkos, labdaros laidos per televizijas. Ir Palmiros laida, gyvuojanti jau dvyliktus metus, visur ieškanti gėrio. Paskui jau moteriškai... Apie vaikus, metus, jaunatviškumo paslaptis. Sugrįžome prie to, nuo ko ir pradėjome. „Tik gerumas ir meilė neleidžia mums be laiko pasenti“, - įsitikinusi Palmira.
M. Jampolskis ir Irūna taps televizijos vedėjų pora
M. Jampolskis ir Irūna taps televizijos vedėjų pora (1) 2011.04.26 13:16 Didžiausias lietuviško kapitalo TV kanalas – LNK televizija – ruošiasi tautiškumo jausmo persmelktam vasaros sezonui, kurio pagrindinė ašis – meilė savo tėvynei.
„Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ tęsia pasakojimą apie kunigą Ričardą Mikutavičių
„Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ tęsia pasakojimą apie kunigą Ričardą Mikutavičių (1) 2010.08.03 14:20 LNK tęsia „Įvykiai sukrėtę Lietuvą“  - dokumentinį pasakojimą apie tai, kaip 1998 m. vasarą buvo apiplėštas ir nužudytas vienas garsiausių ir šviesiausių Lietuvos žmonių – kunigas Ričardas Mikutavičius. Visos iki šiol nutylėtos šio sudėtingo, gerai suplanuoto nužudymo tyrimo peripetijos, kraupusis Vlado Belecko planas ir tai, kaip nedaug trūko, kad šis Amžiaus nusikaltimu vadinamas nužudymas liktų neatskleistas. Žiūrovai turės galimybę iš pirmų lūpų išgirsti, kaip viskas buvo sugalvota.
„Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“. Kas pražudė kunigą R. Mikutavičių?
„Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“. Kas pražudė kunigą R. Mikutavičių? (1) 2010.07.28 09:40 LNK pradeda rodyti trijų dalių pasakojimą apie vieną šviesiausių ir žinomiausių XX a. Lietuvos asmenybių – kunigą Ričardą Mikutavičių ir tragišką jo gyvenimo pabaigą. Kaune gyvenęs kunigas 1998 m. birželio 30 d. buvo apiplėštas ir brutaliai nužudytas.
Naujoje „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ dalyje: tikras siaubo trileris, kurį teko visiems išgyventi
Naujoje „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ dalyje: tikras siaubo trileris, kurį teko visiems išgyventi (1) 2010.07.20 16:54 Ketvirtadienį naujoje LNK rodomo dokumentinių filmų ciklo „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ dalyje – pirmojo Nepriklausomos Lietuvos serijinio žudiko maniako Antano Varnelio istorija. Bus papasakota ne vien apie jį patį, apie jo šešias teisme įrodytas žmogžudystes ir tris sunkius kūno sužalojimus, plėšimus.
„Įvykiai sukrėtę Lietuvą“: apie Kauną, „daktarus“ ir „tvarkos darymą“
„Įvykiai sukrėtę Lietuvą“: apie Kauną, „daktarus“ ir „tvarkos darymą“ (2) 2010.07.14 10:57 LNK tęsia Egidijaus Knispelio dokumentinių filmų ciklą „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ ir šį ketvirtadienį pristatys naują temą „Garsiausios nusikalstamos grupuotės. Pirmoji dalis. Kauniečiai.“ Filme bus pasakojama apie organizuotų nusikaltėlių siautėjimą pirmaisiais atkurtos Nepriklausomybės metais. Šioje dalyje – didesnis dėmesys Kaunui.
LNK pristatys legendines Kauno mafijos gaujas
LNK pristatys legendines Kauno mafijos gaujas (1) 2010.07.13 14:40 LNK tęsia Egidijaus Knispelio dokumentinių filmų ciklą „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“. Liepos 15- ketvirtadienį – nauja tema. „Garsiausios nusikalstamos grupuotės. Pirmoji dalis. Kauniečiai.“ „Filme pasakojama apie tai, kaip „tai atrodė“. Kalbama apie organizuotų nusikaltėlių siautėjimą pirmaisiais atkurtos nepriklausomybės metais. Šioje dalyje – didesnis dėmesys Kaunui.
Naujas E. Knispelio filmas – apie sūnaus išžudytą šeimą
Naujas E. Knispelio filmas – apie sūnaus išžudytą šeimą (2) 2010.07.08 09:01 LNK tęsia dokumentinių filmų ciklą „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“. Ketvirtadienį bus parodyta nauja ciklo dalis. Šis filmas – viena tėvažudystės istorija. 1995 m. pavasaris. Biržų rajonas, Kupreliškio miestelis. Visa Lietuva apie tai sužinojo, kai vienas šalies dienraštis pirmajame puslapyje išspausdino straipsnį „Dingo šeima“. Žmonės mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, dingsta nuolat.
Kraupi tėvažudystės byla
Kraupi tėvažudystės byla (1) 2010.07.05 11:30 LNK tęsia dokumentinių filmų ciklą „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“. Liepos 8-ąją bus parodyta nauja ciklo dalis. Šis filmas – viena tėvažudystės istorija. 1995 m. pavasaris. Biržų rajonas, Kupreliškio miestelis. Visa Lietuva apie tai sužinojo, kai vienas šalies dienraštis pirmajame puslapyje išspausdino straipsnį „Dingo šeima“. Žmonės mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, dingsta nuolat.
Per LNK – kraupios pakelių maniako Kazio Jonaičio istorijos tyrimas
Per LNK – kraupios pakelių maniako Kazio Jonaičio istorijos tyrimas 2010.06.30 09:48 LNK toliau tęsia žurnalisto Egidijaus Knispelio filmų ciklą „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“. Šį ketvirtadienį bus nagrinėjama kraupi pakelių maniako Kazio Jonaičio istorija. Pirmą kartą gandas apie žudiką maniaką visą Lietuvą persmelkė 1992- iais. Tąkart šiurpinti nuošaliuose kaimo vienkiemiuose gyvenę senukai. Šešios kraupios žmogžudystės. Ta pati žudymo metodika. Skirtingi rajonai: Šakių, Jurbarko, Telšių, Kelmės, Raseinių... Visa Lietuva buvo išgąsdinta ir sukelta ant kojų.
Žiūrimiausios laidos – per LNK
Žiūrimiausios laidos – per LNK 2010.06.23 15:02 Praėjusią savaitę populiariausias TV programas rodė LNK. Iš dešimties žiūrimiausių laidų net aštuonios buvo transliuojamos per LNK televiziją. Populiariausia savaitės programa buvo Rūtos Grinevičiūtės „Paskutinė instancija“. Į dešimtuką taip pat pateko „Faktų tyrimo biuras“ su Pauliumi Kaupeliu, „Misija: Darbas“, 22 val. „Kakadu“, „Savaitės įvykių TOP5“, „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ ir 18.45 val. Žinios.
Žiūrimiausios laidos – per LNK
Žiūrimiausios laidos – per LNK 2010.06.18 09:35 Praėjusią savaitę populiariausias TV programas rodė LNK. Iš dešimties žiūrimiausių laidų net devynios buvo transliuojamos per LNK televiziją. Populiariausia savaitės programa buvo „Faktų tyrimo biuras“ su Pauliumi Kaupeliu.
Žiūrimiausios laidos – per LNK
Žiūrimiausios laidos – per LNK (4) 2010.06.17 22:41 Praėjusią savaitę populiariausias TV programas rodė LNK. Iš dešimties žiūrimiausių laidų net devynios buvo transliuojamos per LNK televiziją. Populiariausia savaitės programa buvo „Faktų tyrimo biuras“ su Pauliumi Kaupeliu.
Tyrimo tęsinys: kokią įtaką Georgijus Dekanidzė turėjo Lietuvos valdžiai?
Tyrimo tęsinys: kokią įtaką Georgijus Dekanidzė turėjo Lietuvos valdžiai? 2010.06.17 10:17 Antrojoje LNK žurnalisto Egidijaus Knispelio dokumentinio ciklo „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ dalyje bus tęsiama praėjusią savaitę pradėta pasakoti žurnalisto V. Lingio nužudymo istorija. Šioje dalyje bus paviešinta iki šiol niekur neskelbta Vidaus reikalų ministerijos slapta medžiaga apie Georgijų Dekanidzę ir jo įtaką to meto Lietuvos valdžios atstovams.
Egidijus Knispelis naujai pažvelgė į Vito Lingio nužudymą
Egidijus Knispelis naujai pažvelgė į Vito Lingio nužudymą (1) 2010.06.08 12:44 LNK pradeda rodyti Egidijaus Knispelio rengtą dokumentinių filmų ciklą „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“. Šį ketvirtadienį, pirmojoje dalyje, bus papasakota apie tai, kam iš tiesų galėjo „trukdyti“ žurnalistas Vitas Lingys ir už ką ir Lietuvoje šaudomi žurnalistai. Iki šiol aiškinant šio išskirtinai rezonansinio nusikaltimo motyvaciją, visa atsakomybė būdavo nurašoma nusikalstamam susivienijimui „Vilniaus brigada“. V. Lingys savo rašiniais, neva, kliudė banditams iš brigados ramiai gyventi.
Egidijus Knispelis: „Tos istorijos mane visada domino“
Egidijus Knispelis: „Tos istorijos mane visada domino“ (11) 2010.04.06 22:01 Artimiausiu metu LNK televizijos eteryje startuoja televizijos apybraižų ciklas, kuriame bus pasakojama apie Lietuvos visuomenę suintrigavusius pastarojo dvidešimtmečio kriminalinius nusikaltimus. Ar tikrai viskas pasakyta apie rezonansines bylas, kurios ne kartą buvo minimos žiniasklaidoje? Kruvinos istorijos −    Papasakokite apie šį projektą. Kokios bylos bus narpliojamos laidose? − „Balsas.
LNK eteryje – Egidijaus Knispelio filmų ciklas „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“
LNK eteryje – Egidijaus Knispelio filmų ciklas „Įvykiai, sukrėtę Lietuvą“ 2010.03.31 15:06 Netrukus LNK eteryje pasirodys žurnalisto Egidijaus Knispelio filmų ciklas apie rezonansinius pastarųjų dešimtmečių įvykius Lietuvoje. Bus parodytos pirmosios dešimt dalių.