REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžiečiai priblokšti – miesto kapinės prieš Vėlines virto smėlio kopomis. Žmonės ašarodami pasakoja, kaip po krislelį renka smėlį nuo kapaviečių. Skaičiuojama, kad nukentėjo mažiausiai kelios dešimtys kapaviečių.

Panevėžiečiai priblokšti – miesto kapinės prieš Vėlines virto smėlio kopomis. Žmonės ašarodami pasakoja, kaip po krislelį renka smėlį nuo kapaviečių. Skaičiuojama, kad nukentėjo mažiausiai kelios dešimtys kapaviečių.

REKLAMA

Smėlį atpustė iš kitapus tvoros rengiamų naujų kapinių teritorijos. Savivaldybė teisinasi, esą niekas negalėjo nuspėti, kad rudenį siaus smėlio audros ir teigia, kad kapavietes žmonėms teks tvarkytis patiems.

„Prieš pusantro mėnesio aš samdžiau meistrus, sukėlė, naujus akmenukus užpylėme. Po pusantro mėnesio atvažiuoju, žiūriu, kad Palangos kopos, niekur nei įeiti negalima buvo“, – pasakoja panevėžietė Alvina.

Moteris kiek įmanoma po krislelį rinko smėlį, sijojo akmenukus. „O, Dieve, aš ir dabar dar atsigauti negaliu, sakau, nėra numirusiam ramybės“, – tęsia ji.

REKLAMA
REKLAMA

Smėlyje paskendusią kapavietę skubo tvarkyti ir panevėžietė Elena. „Atvažiavau, tai ir išsigandau. Visas pakraštys užneštas – nei gėlių nesimatė, nieko. Kiek aš išnešiau kibirų ir vis vien nieko – atkasiau tas gėlytes ir viskas, o daugiau ką, akmenukus gi reikės pakeisti, nieko nebebus iš jų“, – pasakoja ji.

REKLAMA

Kapavietės tarsi pajūrio kopos virto po kelias dienas siautusio vėjo. Smėlį atpustė iš kitapus tvoros rengiamų naujų kapinių teritorijos. 

„Šiemet prasidėjo statybos ir taip nutiko, buvo nuimtas gruntas ir atsivėrė smėlis. Rangovas neįvertino galimos rizikos, kad gali taip atsitikti vykdydamas naujų kapinių statybą“, – komentuoja miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga.

Skaičiuojama, kad smėliu užpustyta mažiausiai kelios dešimtys kapaviečių. Labiausiai nukentėjo arčiausiai naujų kapinių teritorijos esančios amžinojo poilsio vietos. Žmonės skaičiuoja, kiek kainuos sutvarkyti kapavietes.  

REKLAMA
REKLAMA

„Reikės išnešti, išplauti, gi vandens neprineši, nepripilsi“, – sako panevėžietė Virginija.

„Ir kiek darbo, ir nuostolių, ir ašarų, nieko nesimatė, tik va, gėlytės buvo išlindusios ir viskas“, – priduria Danutė.

„Pasiskambinau kapų administratorei, tai ji mane taip nuteikė blogai. Sakė, kad tūkstančiai, ne jūs viena, visiems taip padarė, stichija buvo ir, ar jūs ten kreipsitės, ar ne, nieko. Savivaldybė pinigėlių neturi“, – pasakoja Albina. 

Savivaldybės atstovas teigia, kad bendri kapinių takeliai išvaduoti nuo smėlio, o užpustytas kapavietes žmonės turi susitvarkyti patys. „Kas man persijos tą gruntą visą, aš pati? O kodėl aš turėčiau, ne mano kaltė“, – skundžiasi Angelė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kapavietė kaip ir yra paskirta žmonėms, jie prižiūri ją, jie atsakingi už tą kapavietę. Jūs taip pat nenorėtumėte, kad kažkas svetimas ateitų ir sutvarkytų jūsų kapavietę“, – komentuoja D. Vadluga.

Rangovas esą jau suskubo imtis priemonių. Kol nebaigtos rengti naujosios kapinės, dalį tvoros laikinai uždengė specialiomis plokštėmis. Prireikus žada drėkinti smėlį, kad vėjas jo nebepustytų. Artimiausiu metu bus apsispręsta ir dėl galimų kompensacijų nukentėjusiems gyventojams. Savivaldybė teigia jau sulaukusi tokių prašymų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų