Kauno „Žalgirio“ (0/6) klubas Eurolygoje vis dar lieka vienintelis klubas be pergalių. Jure Zdovco auklėtiniai svečiuose 62:76 (20:16, 10:23, 16:19, 16:18) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ (4/2) komandai.

Lietuvos ekipa daug poilsio neturės, kadangi au penktadienį laukia išvyka Stambule ir dvikova su Eurolygos čempionais „Anadolu Efes“.

Žalgiriečiai labai prastai pradėjo rungtynes ir kėlinio pradžioje leido varžovams atitrūkti iki 2:14. Tačiau čia pat kauniečiai susikaupė, o spurtą inicijavo aikštėje pasirodęs Artūras Milaknis.

Jis pataikė tris tolimus metimus, „Žalgiris“ atsibudo, surengė atkarpą 18:2 bei kėlinį galiausiai laimėjo 20:16.

Bet po to puolimas vėl sustojo. Antrajame kėlinyje netrūko ir klaidų, o varžovai jau netrukus persvėrė rezultatą ir atitrūko. Jie žalgiriečius ypač baudė greitose kontratakose.

Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ krepšininkai dar turėjo šansų priartėti, bet „Maccabi“ prieš didžiąją pertrauką jau pirmavo 39:30.

Po pertraukos vaizdas aikštėje per daug nepasikeitė. Žalgiriečiai bandė kurti, bet netrūko apmaudžių klaidų. Nekrito ir tolimi metimai.

O „Maccabi“ išnaudojo savo fiziškai pajėgius krepšininkus bei dažnai pralauždavo kauniečių gynybą.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ nesugebėjo nei spurtuoti, nei rimčau pasipriešinti varžovams. Vienu metu skirtumas tarp komandų siekė ir 17 aškų (67:50). Nepadėjo ir J. Zdovco minutės pertraukėlės.

Nors žalgiriečiai dar surengė mini spurtą 7:0 ir kiek priartėjo prie varžovų, bet  „Maccabi“ išlaikė žaidimo gijas savo rankose ir galiausiai įtvirtino savo pergalę.

Žalgiriečiai prastai metė iš toli. Tikslą pasiekė tik 7 metimai iš 26 (29 proc.). Varžovų taikiklis irgi buvo labai nusimušęs (vos 21 proc.)

„Žalgiris“ padarė ir 14 klaidų, kai „Maccabi“ suklydo tik 8 kartus.

A. Milaknis pelnė 17 taškų, Joshui Nebo šiek tiek pritrūko tiki dvigubo dublio (10 tšk. ir 9 atk. kam.)

Itin sunkiai šios rungtynės klostėsi Edgarui Ulanovui ir Marekui Blaževičiui. Starto penkete mačą pradėjęs E.Ulanovas vienintelius 3 taškų pelnė baudomis, „iš žaidimo“ prametė viską (0/2 dvit., 0/1 trit.).

Jaunasis M. Blaževičius prametė abu dvitaškius, suklydo dukart, prasižengė keturis kartus ir surinko -3 naudingumo balus.

Ši nesėkmė reiškė, kad kad žalgiriečiai susilygino su kita komanda pagal itin nemalonų moderniosios Eurolygos antirekordą (nuo 2016 m.).

Su šešiais pralaimėjimais Eurolygos sezoną yra pradėjęs tik Podgoricos „Budučnost“ klubas 2018–2019 metų sezone.

Apskritai prasčiausias kauniečių startas buvo 2008-2009 m. sezone, kai „Žalgiris“ pralaimėjo pirmus septynis sezono susitikimus.

„Maccabi“: Derrickas Williamsas 17 (7 atk. kam.), Jamesas Nunnally 15, Ante Žižičius 14 (9 atk. kam.), Keenanas Evansas 13, Jalenas Reynoldsas 7 (8 atk. kam.), Scottie Wilbekinas 5 (6 rez. perd.)

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17 (5/9 tritaškių), Joshas Nebo 10 (9 atk. kam.), Nielsas Giffey 9 (5 atk. kam.), Janis Strelniekas 7,  L.Lekavičius 6 (5 rez. perd.), M.Kalnietis 6, E.Ulanovas 3, P.Jankūnas 2, E.Mudiay 2 (5 rez. perd.).

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Maccabi“ 76:62 (16:20, 23:10, 19:16, 18:16) „Žalgiris“

Nieko gero nesišviečia. Po dar kelių atakų iš eilės J. Zdovcas vėl turi prašyti pertraukėlės, kadangi Kauno ekipa jau atsilieka net 48:65.

Įpusėjus kėliniui, atrodo, viskas jau aišku. Šeimininkai laiko griežtai žaidimo vadžias savo rankose. „Žalgiris“ bando atsakyti atakomis, bet vis pasitaiko klaidų.

Likus keturioms minutėms žalgiriečiai atsilieka 55:69. Vis dėlto kauniečiai dar bando „kabintis“. Atkarpa 7:0 ir atsilieka jau tik 62:72.

Bet tai bėdų šeimininkams per daug nepadarė. Jie išlaikė pergalingą pranašumą ir iškovojo pergalę. O kauniečiai Eurolygoje lieka vis dar be pergalių..

Trečias kėlinys: „Maccabi“ 58:46 (16:20, 23:10, 19:16) „Žalgiris“

Kauniečiai vėl stringa gynyboje. Varžovai ir nežiba, tačiau sukrapšto keturis taškus. Žalgiriečiams pirmuosius taškus kėlinyje pelno N. Giffey. „Žalgiris“ atsilieka 34:45.

Vėl stringantis žaidimas... kauniečiai kukliai renka takšus. Laimei, po gero perdavimo dėjimą atlieka Joshas Nebo. Bet či pat klaida gynyboje ir skirtumas jau 39:53.

Kauniečiai surenka penkis taškus paeiliui ir „Maccabi“ treneris prašo minutės pertraukėlės. Nepaisant mažo žybsnio, „Maccabi“ sužaidė kėlinio pabaigą solidžiai ir išlaikė persvarą prieš lemiemas dešimt minučių (58:46).

Antras kėlinys: „Maccabi“ 39:30 (16:20, 23:10) „Žalgiris“

Kėlinį žalgiriečiai pradeda neišnaudodami kelių itin gerų situacijų. Po Derricko Williamso galingo dėjimo šeimininkai priartėjo iki 21:22.

Įpusėjus kėliniui kėlinys nėra itin rezultatyvus. Po klaidos atsikirtę žalgiriečiai praleido dvitaškį ir jau atsilikinėjo 24:26.

J. Zdovco auklėtiniai labai stringa puolime. Per šešias kėlinio minutes kol kas pelnė tik keturis taškus. Šeimininkai prideda dar dvitaškį ir„Maccabi“ jau pirmauja 30:24.

„Žalgiris“ niekaip neranda kelių varžovo krepšio link. Pro šalį skrieja dar keli metimai, o varžovai dar gauna teisę taškus rinktis baudų metimus paskutinėmis sekundėmis. Labai nesėkmingas kėlinys žalgiriečiams, tad Izraelio ekipa į pertrauką išeina pirmaujant 39:30.

Pirmas kėlinys: „Maccabi“ 16:20 „Žalgiris“

Mačą abi komandos pradeda apsikeisdamos taikliais dvitaškiais. Bet čia pat seka mini šeimininkų spurtas ir jau „Maccabi“ pirmavo 10:2.

Jure Zdovcas neturi pasirinkimo kaip tik imti pertraukėlę. Po jos žalgiriečiai kiek atsibudo. Po spurto 8:0 jau kauniečiai šalia varžovų (10:14).

Artūras Milaknis smeigia dar vieną tritaškį. Žalgiriečiai po vangios pradžios jau visai šalia varžovų (13:14). Dar vienas A. Milaknio metimas iš toli! Jis pelnė jau 11 taškų iš eilės, bet čia pat taškais atsako ir šeimininkai, rezultatas lygus 16:16.

Po tragiško kėlinio starto „Žalgiris“ atsibudo ir atkarpą laimėjo net 18:2. A. Milaknis pataikė visus tris mestus tritaškius. Žalgiriečiai turi keturių taškų persvarą.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis, Janis Strelniekas, Edgaras Ulanovas, Nielsas Giffey, Joshas Nebo.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas, Keenanas Evansas, Angelo Caloiaro, Derrickas Williamsas ir Ante Žižičius.