63
M. Grigonis (nuotr. Fotodiena/Viltės Domkutės)

Kauno „Žalgiris“ (28/3) pasiekė revanšą prieš Vilniaus „Rytą“ (23/7) ir praktiškai užsitikrino reguliaraus sezono nugalėtojo vardą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

63

„Žalgiris“ trečiadienį Vilniuje šeimininkus įveikė 90:81 (22:21, 25:21, 25:20, 19:18).

Šios ekipos tarpusavyje žaidė neseniai – balandžio 11 d. vilniečiai netikėtai 86:85 triumfavo prieš „Žalgirį“ Kaune.

Kauniečiai šiose rungtynėse po varžovų klaidų pelnė 21 tašką. „Rytas“ suklydo net 18 kartų, kai „Žalgiris“ tik 11, bet laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 32:25. 15 kamuolių vilniečiai nusiėmė puolime.

Puikiai pirmoje mačo pusėje iš toli atakavęs „Rytas“ didžiąja laiko dalį pirmavo, bet „Žalgiris“ po spurto 7:0 ilsėtis išėjo pirmaudamas 46:43.

Per pimus du kėlinius vilniečiai pataikė net 8 tritaškius.

Po pertraukos „Žalgiris“ Mariaus Grigonio ir Nigelio Hayeso pastangomis bandė atitrūkti – pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą ir pirmavo 66:54.

Vis tik „Rytas“ nesudėjo ginklų – po penkių iš eilės Arno Butkevičiaus taškų skirtumas sumenko iki 7.

Ketvirtą kėlinį „Žalgiris“ pradėjo galingai – Artūras Milaknis sumetė penkis taškus be atsako, Joffrey Lauvergne’as dukart iš eilės įkrovė iš viršaus ir svečiai susikrovė solidų pranašumą 82:67.

„Rytui“ dar buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 8 taškų, bet perlaužti mačo eigos nesugebėjo.

„Žalgiris“: N. Hayesas 18, J. Lauvergne’as ir A. Milaknis po 14, L. Lekavičius 11, M. Grigonis 10, A. Rubitas 8, Th. Walkupas 7.

„Rytas“: M. Girdžiūnas ir I. Buva po 15, A. Goudelockas 12, A. Butkevičius 11, M. Echodas 10.